FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Jablonec - 21. listopadu 2021   18:00

Slavia
15' Olayinka (Oscar) • 34' Kuchta (Stanciu) • 40' Bah (Holeš) • 76' Lingr (Krmenčík) • 90+1' Lingr (Madsen)
5:0
(3:0)

Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba (83. Traoré), Oscar – Holeš, Hromada (56. Madsen) – Masopust (56. Lingr), Stanciu (C), Olayinka (71. Schranz) – Kuchta (71. Krmenčík).
O. Kolář – Krmenčík, Schranz, Madsen, Lingr, Ekpai, Traoré.
Černý – Hrabovský, Antoníček (Krejsa)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Surzyn, Krob – Hübschman (C) – Pleštil (65. Vaníček), Houska, Považanec (65. Smejkal), Pilař (83. Nešpor) – Čvančara (65. Doležal).
V. Hrubý – Ali-Abubakar, Doležal, Vaníček, Smejkal, Nešpor, Štěpánek.
Hanuš

SESTŘIH: Slavia - Jablonec 5:0. Sešívaní nakládali a odpoutali se v čele, zářil Stanciu

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:13.
Jablonec předvedl v Edenu tristní výkon, který tak nějak podtrhl jeho dosavadní postavení v tabulce. Oproti tomu Slavia v naprostém klidu svého soupeře jasně přehrála a nadělila mu pět branek.
90+2'
90+1'
Slavia právě vstřelila branku!
Pátý gól v síti Jablonce! Hübschman nepochopitelně čekal na přihrávku ve vlastním pokutovém území, a tak byl předskočen Madsenem. Ten záhy vyslal nadýchaný centr na zadní tyč, kde číhali dokonce dva neobsazení slávisté. Krmenčík přenechal míč ONDŘEJOVI LINGROVI, jehož hlavičku ztečoval Hanuš jen do tyče, od níž se odrazil balon do sítě. Debakl dokonán.
89'
Stadionem se rozléhá pokřik "Eden na nohy, Eden na nohy". Fanoušci ve stoje děkují svým oblíbencům, kteří dnes vskutku odvedli dobrou práci a Jablonec po zásluze jasně porážejí.
88'
Krmenčíkův dalekonosný “lob” pomalu ani nedolétl do vápna
88'
Krmenčík se pokusil vstřelit gól a lá Patrik Schick, když se rozhodl k ráně z poloviny hřiště. Dalekonosný pokus se mu vůbec nevyvedl, míč nemířil ani mezi tři tyče a na zem dopadl ještě před šestnáctkou Jablonce.
87'
Krmenčík dostal na pravou stranu příliš ostrý pas, který nemohl dostihnout. Hanuš bude rozehrávat.
86'
Míč drží slávisté. O vítězi je samozřejmě už dlouho jasno, i proto se domácí nikam příliš neženou.
85'
Slávisté po ztrátě balonu agresivně napadali, Schranz to s agresivitou lehce přehnal a píská se tedy faul.
84'
Další Stanciuova nahrávka za obranu nepatřila k povedeným. Stopeři Jablonce míč bez potíží odehráli do bezpečí.
83'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Taras Kačaraba, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Martin Nešpor.
82'
Hübschman zbytečně dohrál rozehrávajícího Holeše, za což od rozhodčího dostal žlutou kartu.
81'
Holík se tlačil k prodlouženému centru na zadní tyči, nakonec úspěšný nebyl obdobně jako následný Vaníčkův centr.
80'
Na druhé straně se do zakončení dral Doležal, před kterým na poslední chvíli odehrál míč na roh Kačaraba.
79'
Madsen hlavičkou posouval míč na Krmenčíka, který se přes dva beky soupeře ke střele probít nedokázal.
78'
Oscar hrál nohou příliš vysoko a ve středu hřiště trefil do obličeje jednoho z protihráčů, za což dostává žlutou kartu.
76'
Oscar odcentroval zprava přesně na Krmenčíka, který hrudí míč přiťukl ONDŘEJOVI LINGROVI, jenž se do balonu opřel z první a proti pořádně tvrdé ráně nedokázal Hanuš zasáhnout. Slavia navyšuje své vedení už na 4:0.
75'
Několik jabloneckých přihrávek ve středu hřiště k ničemu nebezpečnému nevedlo. Příliš dlouhá přihrávka po lajně skončila v zámezí.
74'
Holeš tak tak stihl míč u brankové čáry a odcentroval. Míč skončil v rukavicích Hanuše.
73'
Stanciu vyslal na levé křídlo Schranze, jenž se snažil najít nabíhajícího Krmenčíka. Obránci Jablonce dokázali tuto přihrávku zastavit.
72'
Stanciu byl na levém křídle vytlačen z hrací plochy i s balonem. Hanuš uvede míč do hry odkopem.
71'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Michael Krmenčík.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Ivan Schranz.
69'
Lingr si pohybem také řekl o přihrávku za obranu hostů, toho si jablonečtí beci všimli a Lingra v náběhu včas zachytili.
68'
Kuchta se vydal za obranu Jablonce, jenže dlouhý míč doletěl až do rukavic gólmana Severočechů.
67'
Kuchta dostal dlouhý míč na levé křídlo. Balon si hrotový útočník Slavie zvládl zpracovat a slávisté kombinují před šestnáctkou Jablonce.
65'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Tomáš Smejkal.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Martin Doležal.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Antonín Vaníček.
64'
Po delší době se míče zmocnili hosté, Houska ale zazdil založení útočné akce, když nahrál do autu.
63'
Ve druhé půli sledujeme v podání Slavie vskutku především údržbu. Sešívaní hrají s míčem kolem poloviny hřiště.
62'
Na centr od rohového praporku si naskočil Pilař, jenž umístil míč nad.
61'
Krobův zajímavý centr odklidil na rohový kop na přední tyči Kačaraba.
60'
Další výborný Stanciův pas našel Olayinku, jenž se pokoušel o zpracování hrudí a byl záhy o míč obrán Kubistou.
59'
Další kombinace červenobílých nevedla směrem kupředu, ale naopak k Mandousovi, který se zapojí do rozehrávky.
58'
Pilař hledal Čvančaru, který zakončoval těsně vedle!
58'
Olayinka se dvakrát po sobě pokusil vysunout své spoluhráče za obranu Jablonce, stopeři soupeře byli v obou případech pozorní a dokázali zasáhnout.
57'
Považanec se uvolnil ve středu, záhy našel Pilaře pasem do křídla, jehož střílený centr Čvančara ztečoval vedle bližší Mandousovy tyče.
56'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Ondřej Lingr.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Mads Emil Madsen.
55'
Stanciu dnes hraje opravdu skvěle. Jeho další pas nalezl Kuchtu, který byl ale po zpracování odzbrojen.
54'
Tentokrát se pokoušel Kuchta adresovat přihrávku Hromadovi. Příliš dlouhý pas se dokutálel k Hanušovi.
53'
Bah se rozeběhl po levé straně, kam dostal povedenou přihrávku vzduchem od Stanciua. Pas dánského beka do vápna záhy neprošel.
52'
Červenobílí kombinují na vlastní půli a v pohodě kontrolují hru.
50'
Za obranu Jablonce se trhl Kuchta, pas, který ho měl najít, skončil až v rukavicích Hanuše.
49'
Pilař dostal dobrý pas za obranu Slavie, Mandous byl vyběhnutý tak napůl, Pilař se tedy pokusil o kličku, jenže vyhnal sám sebe ze střeleckého úhlu a následným pasem našel jen Kačarabu.
48'
Čvančara se pokusil přelstít přesilu obránců Slavie na levém křídle, úspěšný nebyl a domácí rozehrávají.
47'
Bahova rána zamířila mimo bránu
47'
Stanciu vybídl pasem po zemi ke střele Baha, který z hranice vápna přestřelil.
46'
Surzyn fauloval Hromadu, který čekal na dlouhý balon. Zajímavá standardní situace pro Slavii.
46'
První poločas je minulostí, Slavia přehrává svého soupeře ve všech směrech a naprosto po zásluze vede 3:0. Druhá půle začne zhruba v 19 hodin, tak ji sledujte s námi.
45'
Olayinka vybojoval míč, zasekl si a těsně přestřelil
45+1'
45+1'
Olayinka se rozeběhl po levém křídle, zasekl si míč, aby mohl střílet pravačkou, míč však poslal vysoko nad.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Akce Jablonce byla rozbita až těsně před vápnem sešívaných. Na trávníku na chvíli skončil s bolestivou grimasou Holeš, zdá se však, že středopolař domácích bude v pořádku.
43'
Domácí přišli o míč ve středu hřiště, Houska, který se pokoušel následně rozehrát, byl záhy faulován.
42'
Červenobílí trochu přibrzdili. Míč si nyní vyměňují na vlastní půli hřiště, každopádně je naprosto zřejmé, kdo diktuje tempo hry.
41'
Obraz hry se nemění. Na míči je Slavia, která postupuje pomalu kupředu.
40'
Bah hezky trkl Holešův centr za Hanuše! 3:0
40'
Slavia vede o tři góly! Holeš naservíroval do šestnáctky Jablonce povedený centr, na nějž si naskočil ALEXANDER BAH. Dánský reprezentant míč hlavou usměrnil naprosto přesně k tyči a Hanuš byl na zemi pozdě.
39'
Bah vybojoval míč pro Olayinku, který v tutovce nepřekonal Hanuše
39'
Bah byl pořádně důrazný ve vápně soupeře, kde se po ztrátě míče k balonu znovu prodral a ke skórování vybídl Olayinku. Ten pálil z první z pozice mezi penaltou a malým vápnem, Hanuš předvedl povedený zákrok, když míč reflexivně vykopl.
38'
Slavia hru zase trochu uklidnila, každopádně ji absolutně kontroluje. Domácí kombinují na své půli hřiště.
37'
Další povedený průnikový pas svého adresáta nenalezl. Těsně před Oscarem se balonu zmocnil Hanuš.
36'
Kačaraba nenašel Olayinku na levém křídle. Míči dal moc velkou razanci a poslal ho až do zámezí.
35'
Jablonečtí se nadále snaží odpovědět, s jejich centry si zatím obrana Slavie zvládá bez potíží poradit.
34'
Slavia vede 2:0! Stanciu parádní přihrávkou vzduchem za obranu našel JANA KUCHTU. Ten si míč výborně zpracoval, Krobovi vystavil záda, Hanuše obešel hokejovým blafákem a míč snadno umístil do prázdné brány. Stejně jako platilo pro první gól sešívaných – parádní akce!
33'
Kuchta si po Stanciově pasu bezvadně obešel Hanuše a zvýšil na 2:0!
33'
Další snažení Jablonce skončilo po ruce Čvančary, ten záhy míč vztekle zahodil o zem, za což dostal žlutou kartu.
32'
Balon se po rohu odrazil k úplně volnému Houskovi, ten skákavý balon trefil z první hodně nepovedeně, míč zamířil dost vedle.
31'
Houska se opřel do odraženého míče, ale netrefil bránu
31'
Pilař ve sprinterském souboji udolal Baha a nabídl míč spoluhráčům po zemi zhruba na penaltu. Pražané odvrátili míč na roh.
30'
Čvančara se dvakrát ocitl ve vápně Slavie s balonem na kopačkách. V obou případech byl hodně tísněn a zády k bráně, a tak se nedokázal dostat ke střele.
29'
Masopust zakroutil ránu z první nad břevno
29'
Hraje se ve středu hřiště, vskutku tempo dost opadlo.
27'
Holeš vybídl k ráně zpoza vápna Masopusta, jehož pokus z první skončil hodně vysoko nad.
26'
Hra se pomalu přesunula na polovinu Slavie. Hosté drží míč však hodně daleko od Mandousovy svatyně.
25'
Hra se opravdu po úvodním gólu dost zklidnila, sešívaní přesto drží míč na svých kopačkách výrazně častěji.
24'
Po delší době se do útoku vydali hráči Jablonce. Pleštilův pokus o centr byl sražen do míst, kde stál Mandous a ten si tak poradil.
23'
První Bahův centr byl odvrácen zpět k dánskému krajnímu bekovi. Ten ihned odcentroval znovu, tentokrát jen do rukavic Hanuše.
22'
Bah našel Masopusta, jehož pokus z ostrého úhlu byl sražen na rohový kop.
21'
Hodně přetažený míč tak tak dostihl Kačaraba, jenž ho stačil už jen zakopnout za brankovou čáru. Hanuš uvede balon do hry odkopem.
20'
Bah předskočil Pilaře, který záhy prvně jmenovaného fauloval. Oba celky se stěhují před Hanuše, chystá se volný přímý kop.
19'
Hromada se rozeběhl na pravé křídlo, kam ale nedostal přesný pas a navíc byl polapen v ofsajdu.
18'
Oscar bojoval o míč na levém křídle s jabloneckou obranou. Hosté byli úspěšnější a Hanuš bude vykopávat.
17'
Hra se trochu uklidnila, míč na svých kopačkách drží slávisté, kteří kombinují na vlastní polovině hřiště.
16'
Hosté se pokoušeli o rychlou odpověď, jejich snažení zastavil ofsajd.
15'
Olayinka doklepl Oscarovu pobídku do sítě! 1:0
15'
Spravedlnost funguje, chtělo by se říci. Parádní pas na levé křídlo vyslal Stanciu, Oscar z první našel stříleným centrem na malém vápně PETERA OLAYINKU, který balon rovněž z prvního dotyku usměrnil nechytatelně do brány. Parádní akce Slavie, která tak jde do zaslouženého vedení.
13'
Masopust si ve vápně soupeře narazil s Holešem a hodně nebezpečně vypálil. Hanuš předvedl výborný reflexivní zákrok, když míč mířící pod břevno vytáhl nad. Hlavní rozhodčí zákrok neviděl a Hanuš popřel fair play, protože se odmítl přiznat, takže uvidíme odkop od brány.
12'
Považanec zůstal osamocený mezi pražskými stopery. Hodně dlouhý pas ovšem dolétl až k Mandousovi.
11'
Olayinka vybojoval takřka ztracený míč u rohového praporku, následný centrovaný míč odhlavičkoval z vlastního vápna Hübschman.
10'
Radovi svěřenci odvrátili míč do bezpečí. Sešívaní ihned pokračovali v tlaku, tentokrát to zkusil individuálně zleva Stanciu, jenž byl ale o míč obrán.
9'
Olayinka se vydal sám proti přesile po levém křídle a pro Slavii vybojoval roh.
8'
Na druhé straně hřiště se po pravé straně rozeběhl Masopust, jeho následný dloubáček nenalezl Stanciua.
7'
Slávisté trochu po rohu zmatkovali ve vlastním vápně. Hostující fotbalisté si nic nebezpečného ani tak nepřipravili.
6'
Pilař si hezky zasekl, skákavou ranou pořádně prověřil Mandouse
6'
První zajímavou příležitost si připravili Severočeši, Pilař si navedl míč před vápnem Slavie na pravačku a zacílil přesně k tyči. Výborný Mandous byl na zemi včas a konečky prstů balon vytěsnil na roh.
5'
Ousouovi se nepovedla rozehrávka. Do brejku se vydal Pleštil, jenž ztroskotal na Kačarabovi.
4'
Další šanci připravoval Stanciu, který se po několika kličkách rozhodl pro centr. Ten hosté dokázali odvrátit a Pražané neudeřili ani záhy z rohu. Hlavička jednoho z domácích skončila nad.
3'
Stanciu famózně vyslal Hromadu, Kubista si srazil míč na tyč!
3'
Slávisté se poprvé dostali k balonu na delší dobu a ihned to bylo nebezpečné! Hromada vyslal zleva nejspíše střílený centr, Hanušovi ale musela pomoci tyč!
2'
S míčem hrají Jablonečtí. Po neúspěšné útočné akci se hosté s balonem vrátili až k vlastnímu brankáři.
1'
Utkání začalo, hned po prvních odehraných vteřinách vidíme první ošetřování. Na trávníku skončil s bolestivou grimasou po souboji ve středu hřiště Surzyn.
1'

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Holeš, Hromada – Masopust, Stanciu (C), Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: O. Kolář – Krmenčík, Schranz, Madsen, Lingr, Ekpai, Traoré.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Surzyn, Krob – Hübschman (C) – Pleštil, Houska, Považanec, Pilař – Čvančara.
Náhradníci: V. Hrubý – Ali-Abubakar, Doležal, Vaníček, Smejkal, Nešpor, Štěpánek.

Rozhodčí: Černý – Hrabovský, Antoníček (Krejsa).
FK Jablonec
Výkony a výsledky Jablonce jsou v letošní sezoně prozatím opravdu hodně za očekáváním. Tým, který se loni kvalifikoval do evropských pohárů ze čtrnácti zápasů vyhrál jen dva a krčí se až na třináctém místě. Severočeši naposledy v lize zvítězili v září, když doma nejtěsnějším rozdílem porazili Karvinou. Následovaly už jen porážky a především remízy. Smírně se rozešli Radovi svěřenci naposledy s Jabloncem i o týden dříve s Pardubicemi. Hosté mohou v Edenu jen překvapit, podaří se jim to? Utkání začíná v 18 hodin, tak ho sledujte s námi!
SK Slavia Praha
Sešívaným přerušila rekordní šňůru bez porážky až Sparta, zdá se ale, že slávisté opět našli svou tvář a díky povedeným posledním kolům strávili reprezentační pauzu na čele tabulky. Svěřenci Jindřicha Trpišovského naposledy zvítězili v Ďolíčku nad Pardubicemi jasně 5:0, o týden dříve si poradili s velkým rivalem z Plzně 2:0. Kromě ztracené formy našli červenobílí také, zdá se, novou brankářskou jedničku. Mandous se rozchytal do parádní formy, proti klokanům dokonce pomohl chyceným pokutovým kopem za nerozhodného stavu. Pražané tak i do duelu s Jabloncem vstupují jako favorité. Uspějí?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu ze zápasu mezi pražskou Slavií a Jabloncem.