FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Ml. Boleslav - 12. prosince 2021   15:00

Slavia
31' Bah (Stanciu) • 40' Stanciu (Bah)
2:0
(2:0)

Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Hromada (46. Madsen), Holeš – Schranz (75. Ekpai), Stanciu (C) (75. Traoré), Olayinka (89. Plavšić) – Kuchta (63. Lingr).
Kovář – Ekpai, Lingr, Madsen, Traoré, Plavšić, Samek.
Hocek – Horák, Ratajová (Ulrich)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Šeda – D. Douděra, Preisler, Suchý (C), Jurásek – Smrž, Dancák, L. Mašek (67. Hlavatý), Ewerton – Ladra (87. Mužík), Milan Škoda (55. Fila).
Halouska – Hlavatý, Matějovský, Fila, Mužík, Píchal.
Šeda

SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:0. Bah gólem a asistencí vystlal zimní pauzu v čele ligy

Slavia poráží Mladou Boleslav po zásluze 2:0 a nadále tak vévodí české nejvyšší soutěži s náskokem tří bodů před druhou Plzní. Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 1:2. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:19.
90+2'
90+1'
Bah vypálil z ostrého úhlu jen doprostřed, Šeda si bez potíží poradil.
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Srdjan Plavšić.
88'
Lingr hledal křižným pasem Olayinku, jenže skvěle se vrátil Suchý, jenž tento pas zastavil.
87'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Ladislav Mužík.
86'
Výbornou Madsenovu ránu zpoza vápna pravačkou vytáhl Šeda
86'
Další Madsenova střela zpoza pokutového území už byla o poznání nebezpečnější. Šeda se prezentoval výborným zákrokem.
85'
Hosté dlouho kombinovali kolem pokutového území Slavie. Neujal se ale ani jeden z centrů a domácí tak mohou rozehrávat.
84'
Madsen měl hodně prostoru, ale rána mu sjela vedle brány
84'
Ke střele z dálky napřáhl také Madsen. Jeho pokus nemířil mezi tři tyče.
83'
Na druhé straně vypálil ostře z hranice šestnáctky Hlavatý, Mandous musel velice rychle na zem, aby tvrdou střelu vyrazil, což se mu také podařilo.
82'
Fila sklepl Hlavatému, který dělovkou prověřil Mandouse
82'
Parádní akce Slavie vedla po pravém křídle. Po pasu do šestnáctky z voleje pálil v tutové pozici Ekpai. Jeho pokus mířil jen doprostřed, a tak si Šeda připisuje zákrok.
81'
Olayinkovu ránu z volné pozice si pohlídal Šeda
81'
Míč si na střelu z dálky chystal zřejmě Douděra, kterého skvělým zákrokem odzbrojil Madsen.
80'
Fila si odstavil Ousoua, ale zastavili ho ostatní obránci
80'
Ousou prohrál souboj s Filou. Druhý jmenovaný byl ale záhy tísněn, a tak nedokázal zakočit.
79'
Ekpaiův centr z levé strany mířil do země nikoho, a tak ho v poklidu sebral Šeda.
78'
Míč drží na kopačkách Středočeši. Ti kombinují na vlastní polovině hřiště a kupředu postupují hodně rozvážně.
76'
Dancákovu průnikovou přihrávku zastavil Kačaraba. Hosté budou vhazovat.
75'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Ubong Moses Ekpai.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
74'
Ewerton se prezentoval další ránou zpoza šestnáctky, i tentokrát sešívaní ránu zablokovali.
73'
Odražený míč skončil u Ewertona, který zkusil střelu zpoza vápna. Tento pokus byl zablokován.
72'
Míč mají na kopačkách hostující hráči, kteří kombinují na vlastní polovině.
71'
Slávisté trochu krkolomně dostali míč z pravého křídla do vápna ke Schranzovi, který se zjevil v zajímavé šanci, z bezprostřední blízkosti ovšem Šedu nepropálil.
70'
Schranz bezprostředně před Šedou neuspěl
70'
Přetažený centr do vápna Slavie našel Ladru, který v záklonu a tísni hlavičkoval hodně nepřesně.
69'
Jurásek se zkusil individuálně prosadit po pravém křídle, byl ale odzbrojen Olayinkou.
67'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Michal Hlavatý.
66'
Madsen tentokrát zapracoval dobře do obrany, vybojoval míč a následně byl faulován.
65'
Dancák si při napadání počínal nedovoleně. Píská se faul, rozehrávat budou domácí.
64'
Bah čekal na dlouhý pas v ofsajdu. Proto se do hry nezapojil a hosté budou vhazovat.
63'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Ondřej Lingr.
62'
Stanciu povedeným nákopem našel Kuchtu. Ten si míč zpracoval a pokusil se patičkou nalézt Schranze, což se mu nepodařilo.
61'
Stejný scénář standardní situace také na druhé straně. Přímá střela skončila na obranné zdi.
60'
Další chybu Madsena musel hasit Schranz. Ten fauloval Ewertona a volný přímý kop bude tak k vidění i na druhé straně hřiště.
59'
Stanciu se pokusil přímo ohrozit Šedu. Pokus rumunského záložníka skončil jen na zdi.
58'
Suchý tvrdě srazil Olayinku na hraně vápna, druhou žlutou nedostal
58'
Suchý tentokrát fauloval unikajícího Olayinku. Uvidíme volný přímý kop Slavie z ostrého úhlu.
57'
Suchý surově dohrál jednoho z Pražanů, za což kapitán Mladé Boleslavi dostává žlutou kartu.
56'
Madsen přišel o míč, Mašek v tutovce neprostřelil Mandouse!
56'
Madsen chyboval a v tutovce se zjevil Mašek! Hostující záložník postupoval zcela sám na Mandouse, který dokázal přízemní střelu perfektním zákrokem vykopnout mimo.
55'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Daniel Fila.
55'
Na druhé straně se za sraženou přihrávkou dral Škoda, kterého pokryl Ousou. Míč tak mohl sebrat v poklidu z trávníku Mandous.
54'
Kuchta se ve sprinterském souboji utkal s Preislerem. Zvítězil druhý jmenovaný, který záhy odkopl míč do bezpečí.
53'
Na druhé straně vyplaval odražený míč příhodně pro Ladru. Jeho nebezpečný pokus z voleje byl zablokován.
52'
Ladrova nebezpečná dorážka skončila na Holešovi
52'
Bah se uvolnil na levém křídle a padáčkem hledal své spoluhráče za obranou. Nepřesný pas skončil v rukavicích Šedy.
51'
Kačaraba chtěl průnikovou přihrávkou nalézt Schranze, ukrajinský stoper ale nevyslal přesný pas.
50'
Domácí nadále drží míč na svých kopačkách a nikam se neženou.
49'
Bah se prezentoval tradiční "zidanovkou". Domácí zůstávají u míče, kombinují kolem půlící čáry.
48'
Madsen byl povalen Smržem, i tak míč při rozehrávce dokázal udržet. Sešívaní kombinují na vlastní půli.
47'
Hosté opět zahájili poločas vysokým napadáním. Mašek byl následně polapen v ofsajdu.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Mads Emil Madsen.
46'
První poločas je minulostí. Slavia je lepším celkem a po zásluze vede 2:0. Druhá půle začne zhruba v 16:02.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Bah se zjevil v další šanci, tentokrát nezvykle na levé straně. Centrovaný balon z kopačky dánského beka lapil Šeda.
44'
Olayinka vyhledal Baha, jeho pokus lapil Šeda
44'
Škoda se dostal k míči ve vápně Slavie. Byl ale zády k bráně a otočení forvarda hostí dokázali stopeři domácích zabránit.
43'
Olayinka atakoval rozehrávajícího Juráska až příliš agresivně, píská se útočný faul.
42'
Červenobílí se při rozehrávce vrátili až k vlastnímu brankáři a v kombinaci pokračují v poklidu na vlastní polovině hřiště.
41'
Zleva se do další šance hnal Oscar, před nímž balon odpálil na aut Suchý.
40'
Bah posunul v pádu míč Stanciovi, ten ho uklidil do sítě! 2:0
40'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia vede 2:0! Parádní akcí se prezentoval Bah, který si to namířil středem hřiště až do šestnáctky soupeře, kde na sebe natáhl protihráče a míč záhy nabídl do tutovky NICOLAEMU STANCIUOVI, který šancí nepohrdl a míč nekompromisně napálil pod břevno.
39'
Kuchta se pokoušel prodrat k dlouhému nákopu, jenže byl uhlídán Preislerem.
38'
Dancák se dobře vrátil a o míč obral Oscara. Následné založení akce se prvně jmenovanému nevyvedlo a hrají tak zase Pražané.
37'
Středočeši kombinovali v nebezpečné blízkosti Mandousovy svatyně, žádné přímé ohrožení se nakonec nekonalo. Dancák čekal ve střelecké pozici na přihrávku marně.
36'
Hosté velice aktivně napadali rozehrávající slávisty. I proto Kačaraba odehrál míč jen k soupeři.
35'
Hosté nakonec zahrávali autové vhazovaní. Dlouhý aut dokázali domácí bez větších potíží odvrátit.
33'
Obří hrubka obrany hostů, Preisler málem přeloboval Šedu
33'
Mladoboleslavští drží míč na pravém křídle, kde kombinují na malém prostoru.
32'
Obrovské nedorozumění hostů mohlo vést k druhé brance Slavie! Stopeři si dávali s gólmanem přednost, čehož využil Kuchta. Forvard domácího celku se prodral k balonu, přeloboval Šedu a sprintoval za míčem, který se nakonec snesl o kus vedle levé tyče brankáře Středočechů. Kuchta ho sice stihl na hrací ploše, ale zakončit už nedokázal a nakonec to byl právě útočník sešívaných, od nějž se míč odrazil do zámezí.
31'
Stanciův centr propadl až k Bahovi, 1:0 z první šance!
31'
Domácí dokázali první větší nebezpečí přetavit ve vedoucí gól! Hosté nebránili standardní situaci dost důsledně, balon propadl do vápna, kde se zjevil ALEXANDER BAH, který pohotově poslal míč z bezprostřední blízkosti do sítě.
30'
Suchý se zranil v souboji se Schranzem, musel být ošetřován
30'
Viděli jsme hodně ostrých soubojů ve středu hřiště. Nakonec se píská faul Suchého na Schranze, oba celky se opět stěhují před Šedu.
29'
Na druhé straně se pro střelu z obří vzdálenosti nadchl Douděra. Nepovedený pokus skončil na tribuně.
28'
Ve vápně Středočechů kraloval Škoda. Následně Stanciu zatáhl protihráče za dres, takže se píská faul.
27'
Uvidíme volný přímý kop Slavie. Jurásek fauloval Baha, za což navíc dostal žlutou kartu.
26'
Hraje se opravdu v hodně vlažném tempu. Červenobílí drželi míč na polovině hřiště, několikrát si ho vyměnili a následoval opět nepřesný pas do zámezí.
25'
Zdlouhavá slávistická kombinace na polovině soupeře do šance nevedla. Padáček, který měl nalézt Stanciua, skončil v autu.
24'
Na druhé straně hřiště si až příliš agresivně počínal Škoda, píská se jeho faul.
23'
Další dlouhý míč nedoputoval ke Kuchtovi. Přihrávku zastavil Jurásek.
22'
Olayinka dostal na pravé křídlo příliš dlouhý pas. Šeda si křikl a ukryl míč do rukavic.
21'
Oscar si na polovině hřiště s napadajícím protihráčem poradil pěknou kličkou, Mašek navíc krajního beka Slavie fauloval, takže domácí u míče zůstanou.
20'
Mandous měl lehké problémy se zkrocení balonu padajícího takřka z nebe. Domácí gólman si poradil nadvakrát, navíc se píská útočný faul, takže bude moci rozehrávat ze země.
19'
Pohledná akce Mladé Boleslavi vedla po levém křídle. Jakoby se ale hosté báli vystřelit, míč si v zajímavých pozicích předávali tak dlouho, až o něj přišli.
18'
Centrovaný míč se snášel k zadní tyči, uvidíme ale Mandousův odkop, neboť centr od rohového praporku nejprve opustil hřiště.
17'
Náznak nebezpečí ve vápně Pražanů. Na přední tyč přiletěly dva centry v krátkém sledu, následovat bude roh.
16'
Bah se rozeběhl na pravé křídlo a pokusil se o střílený centr. Ten byl sražen příhodně pro Šedu, brankář Mladé Boleslavi balon v pohodě lapil.
15'
Holeš vsadil na dlouhý nákop. Balon z kopačky domácího středopolaře doputoval až do rukavic Šedy.
14'
Olayinka zvládl vzdušný souboj na výbornou a získal tak míč pro svůj tým. Následný Stanciův centr nebyl přesný.
13'
Bah to zkusil z velké vzdálenosti, jeho tvrdá střela skončila hned na prvním blokujícím hráči.
12'
Další dlouhý míč z kopačky Kačaraby zastavil Jurásek. Sešívaní se k míči záhy dostali zpět a kombinují na polovině hostů.
11'
Kačaraba chtěl dlouhým pasem nalézt Olayinku. Přetažený balon ale v pohodě pro sebe získali beci hostí.
10'
Stanciu dostal trochu prostoru na hranici vápna soupeře, jenže rumunského technika zradilo zpracování a hrát tak mohou hosté.
9'
Bah znovu v akci. Dánský reprezentant se tentokrát hodně ukopl na pravém křídle a míč skončil v zámezí.
8'
Bah byl odzbrojen na pravém křídle. Následný pas do brejku se ani tentokrát nevyvedl Dancákovi.
7'
Bahův centr od rohového praporku zkrotil bezpečně ve svých rukavicích Šeda.
6'
Hromada operoval s míčem ve vápně soupeře a pro svůj tým vybojoval roh.
6'
Olayinka hledal na levé straně Oscara. Také v tomto případě jsme ale viděli příliš dlouhou přihrávku.
5'
Ousou se špatně zorientoval na pravém křídle, a tak o míč přišel. Brejk na druhou stranu mohl rozvinout Dancák, jeho pas do křídla byl však nepřesný.
4'
Suchý vyslal z poloviny hřiště míč až do šestnáctky Slavie. Mandous si křikl a schoval balon do rukavic.
3'
Také na druhé straně výborný zákrok stopera. Preisler průnikový pas odpálil na aut.
2'
Zajímavý nákop za obranu domácího celku musel řešit Ousou. Švédský stoper si poradil na jedničku.
1'
1'
Utkání začalo aktivním napadáním hostujících hráčů. Sešívaní se museli vrátit až k Mandousovi, který míč jen zakopl.
1'

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Hromada, Holeš – Schranz, Stanciu (C), Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Ekpai, Lingr, Madsen, Traoré, Plavšić, Samek.
Trenér: Jindřich Trpišovský

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Preisler, Suchý (C), Jurásek – Smrž, Dancák, L. Mašek, Ewerton – Ladra, Milan Škoda.
Náhradníci: Halouska – Hlavatý, Matějovský, Fila, Mužík, Píchal.
Trenér: Karel Jarolím

Rozhodčí: Hocek – Horák, Ratajová (Ulrich).
FK Mladá Boleslav
Středočeši jsou v tabulce sedmí, dva body od šesté příčky zajišťující boje ve skupině o titul. Naposledy svěřenci Karla Jarolíma přivítali na svém stadionu Pardubice, kterým zejména vinou třech gólů v prvním poločase podlehli 2:3. V Edenu mohou hosté tradičně pouze překvapit, což platí i pro dnešní utkání. Mladé Boleslavi se v posledních letech proti Slavii ani trochu nedaří. Mladoboleslavští v soubojích s červenobílými padli už jedenáct ligových duelů v řadě, Mladá Boleslav Slavii porazila naposledy v březnu roku 2016. Překvapí Středočeši v Edenu? To se dozvíte, pokud budete zápas sledovat společně s námi, startujeme v 15 hodin.
SK Slavia Praha
Sešívaní jsou v dnešním duelu jasným favoritem. Domácí našli ztracenou pohodu a od derby na Spartě a následné remíze v Českých Budějovicích v lize jen vyhrávají. Naposledy sešívaní zvítězili v Olomouci, kde se radovali ze zisku tří bodů po nejtěsnějším možném vítězství. Slávisté navíc za sebou mají také úspěšně zvládnutou skupinu Evropské konferenční ligy. Sešívaní ve čtvrtek vyválčili na v Berlíně s tamním Unionem kýžený bod za remízu 1:1 a na jaře tak nebudou v evropských pohárech chybět. Potvrdí Vršovičtí skvělou formu a roli papírového favorita a zvítězí?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu ze zápasu mezi pražskou Slavií a Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.