FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Č. Budějovice - 1. srpna 2021   16:00

Slovácko
60' Kohút (M. Petržela)
1:0
(0:0)

Nguyen – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela (75. Reinberk), Mareček (84. Holzer), Havlík (84. Šimko), Kohút (71. V. Daníček) – L. Sadílek – Jurečka (84. Vecheta).
Bajza – Holzer, Divíšek, Šimko, Reinberk, V. Daníček, Vecheta.
Jan Petřík – Lukáš Lakomý, Jan Hurych
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
2953 diváků
Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), Sladký – Čavoš, Hellebrand (59. Brandner) – Javorek (77. M. Valenta), Hora (68. Mršić), Mihálik – Michal Škoda (68. Bassey).
Šípoš – P. Novák, Talovierov, Bassey, Brandner, M. Valenta, Mršić.
žlutá karta

SESTŘIH: Slovácko - České Budějovice 1:0. Moravané si spravili chuť po Plovdivu, tři body jim vystřelil Kohút

Slovácko nakonec udolalo Dynamo České Budějovice 1:0 brankou po hodině hry. O jedinou branku se zasadil Michal Kohút, který nasměřoval technickou střelou míč přesně k levé tyči. Dynamo hlavně hrozilo ze standardních situací. Bylo blízko vyrovnání, po rohovém kopu hlavičkoval Králik, na brankové čáře míč zastavil Kalabiška, hosté se dožadovali uznání branky, situaci musel rozseknout až VAR, sudí Zelinka u monitoru viděl, že balon celým objemem neprošel přes brankovou čáru. I tak měly Budějovice dvě šance na vyrovnání. Bassey střílel těsně vedle levé tyče a z posledního rohu hlavičkoval kousek vedle Havel. Slovácko po dvou kolech má plný počet bodů a je na třetím místě. Budějovice jsou se třemi body osmé.
90'
V samém závěru měl vyrovnání na hlavě Havel, i on ale těsně minul!
90+4'
90+4'
Dynamo ještě zahrozilo ze standardní situace. Havel nejvýše vyskočil a poslal míč vedle pravé tyče. Domácí hráči si tak mohou oddechnout.
90+2'
Brankář Vojtěch Vorel viděl žlutou kartu.
90+2'
Slovácko ale rychle odevzdalo balon Dynamu.
90+1'
Čolič vhodil dlouhý aut, který Kalabiška odvrátil, poté následovala střela hráče Dynama, která byla zblokována. Holzer dlouhým odkopem vyzval k úniku Vechetu, který byl faulovaný Mršičem.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Ondřej Mihálik viděl také žlutou kartu, když strčil Vechetu.
89'
Daníček za každou cenu se snažil přerušit útok a stáhl Basseyho k zemi.
88'
Sadílek zahrál rohový kop, ale nic z toho nebylo, Slovácko zůstalo u míče a bude vhazovat.
87'
Kalabiška vystihl přihrávku Dynama a tím založil rychlou akci Slovácka. Daniel Holzer přihrával do malého vápna, Vecheta se k němu ale nedostal.
86'
Srovnat stav mohl i Bassey, do brány ale nezamířil
86'
Budějovice byly blizoučko vyrovnání. Střídající Bassey střílel jen kousek vedle levé tyče.
86'
Mršič sprintoval za dlouhou přihrávkou od svého kolegy, u míče byl dříve brankář Nguyen, který akci přerušil rázným odkopem.
84'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Marek Havlík, přichází Patrik Šimko.
84'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Filip Vecheta.
84'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Daniel Holzer.
80'
Králik měl na hlavě vyrovnání, Kadlec však míč na čáře zastavil!
80'
Čolič zahrál rohový kop na hlavu kapitána Králika, který hlavičkoval, z brankové čáry balon odvrátil Kalabiška. Hosté reklamovali, že už míč byl za brankovou čárou, situaci ještě přezkoumal u videa Miroslav Zelinka, který rozhodl, že balon nebyl celým objemem za brankovou čárou.
79'
Dynamo šlo do rychlého kontru, na pravé straně byl zcela volný Čolič, který přihrával do vápna, ale trefil čelo Kalabišky.
78'
Havlík centroval od rohového praporku, na zadní tyči sice dobíhal Reinberk, ale do míče nezasáhl.
78'
Jurečka se snažil uspět v souboji s Havlem, ale ovšem ho fauloval.
77'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Petr Javorek, přichází Matěj Valenta.
76'
Nebezpečný přímák Havlíka narazil jen do zdi
76'
Slovácko mělo ještě míč ve své moci, po centru Reinberka se balon odrazil od dvojice obránců Dynama k brankáři Vorlovi.
76'
Havlík střílel z necelých dvaceti metrů a nastřelil hlavu hráče Dynama stojícího ve zdi.
75'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Petr Reinberk.
74'
Průnik Petržely zastavil za cenu žluté karty Králik
74'
Petržela vystihl přihrávku od hráče Budějovic a šel s míčem k brance hostů kde byl faulovaný Martinem Králikem.
72'
Martin Sladký viděl žlutou kartu, když fauloval dvakrát Petrželu.
72'
Mihálik centroval z pravé strany, jeho přihrávku odhlavičkoval Tomič z pokutového území.
71'
Sadílek našel z rohu hlavu nového muže na hřišti Vlastimila Daníčka, ale jeho pokus neměl potřebnou razanci a šel vedle tyče.
71'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Vlastimil Daníček.
69'
Tomič přízemním centrem našel Jurečku, který střílel z první a jeho rána byla tečována na roh.
68'
Bassey dokázal rozkývat Kalabišku a kolem něj prostrčit míč na Mršiče, ten jej dostal na paty, a i kdyby jej zachytil, tak byl v ofsajdu.
67'
Budějovice zahrávaly volný přímý kop, k zakončení se ale nedostaly.
68'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Fortune Bassey.
68'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Matej Mršić.
66'
Jurečka mohl zvýšit, Havel byl však proti
66'
Václav Jurečka si zpracoval míč v pokutovém území a s míčem se otočil, vystřelil, jeho rána byla zblokována.
65'
Hráči Slovácka dobře napadají hostující hráče na jejich polovině, ti si s jejich atakem nevědí rady.
64'
Sladký otáčel hru na Čoliče, ale jeho přihrávka byla na druhou stranu velice nepřesná.
62'
Vhozený aut od Čoliče propadl v pokutovém území až k Jurečkovi, který balon neodvrátil, poté následovala nepřehledná situace v pokutovém území Slovácka a opět k Jurečkovi se dostal míč a ten už jej odkopl z pokutového území.
60'
Slovácko jde zaslouženě do vedení, přesně k tyči poslal míč Kohút - 1:0
60'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Domácí fotbalisté si vedení za svoji aktivitu zcela zaslouží. Milan Petržela našel před pokutovým územím MICHALA KOHÚTA, který si balon zpracoval a přesnou ranou k levé tyči nedal brankáři Vorlovi šanci.
59'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Patrik Brandner.
59'
Slovácko sice rychle rozehrálo aut, z čehož mohl vytěžit Jurečka, ale tomu se nepovedl centr do vápna.
57'
MIhálik sice chtěl z brankové čáry přesně nacentrovat, ale to se mu nepodařilo, od své branky bude odkopávat Nguyen.
56'
Centr Čoliče hlavičkoval ve výskoku Havel nad břevno Nguyenovy branky.
55'
Michal Kadlec zajel do Hellebranda a viděl žlutou kartu.
54'
Zpoza vápna napřáhl Kohút, Vorel ale zasahovat nemusel
54'
Na druhé straně střílel Michal Kohút, ale zdálo se že byl trochu v záklonu a braku Dynama přestřelil.
53'
Hora načechral míč na zadní tyč, kde dobíhal Mihálik, ale balon byl tak prudký, že u něj byl jeho spoluhráč pozdě.
52'
Hellebrand byl faulovaný na levé straně Petrželou a hosté budou kopat volný přímý kop.
51'
Hráči Budějovic pravděpodobně ještě hlavami zůstali v kabinách a hodně těžce se vymaňují z tlaku Slovácka.
50'
Nyní střílel Mareček z hranice vápna, jeho střela byla méně přesná než pokus Havlíka, Vorel pádem jen jistil situaci.
48'
Krátce po návratu z kabin mohl soupeře přivítat gólem Havlík, jenže mířil vedle
48'
Tak jako v prvním poločase, tak i ve druhém poločase mělo Slovácko šanci vstřelit branku. Po centru z levé strany, si balon předali Jurečka, Petržela a Sadílek, který přiťukl míč proti noze Havlíkovi, ten technicky je o maličký kousek minul pravou tyč!
47'
Jakub Hora posunoval míč podél lajny, ale opět Michal Škoda si nepohlídal ofsjadovou linii.
46'
Oba dva trenéři ponechali základní sestavy i do druhého poločasu.
46'
Po prvním poločase je zatím výsledek nerozhodný 0:0. V první půli byli lepší domácí fotbalisté, kteří měli více ze hry a taky jednu stoprocentní šanci, kterou neproměnil Jurečka. Hosté zatím poctivě brání a podnikají rychlé protiútoky, párkrát za obranou Slovácka vyplaval Mihálik nebo Škoda, ale vždy si nepohlídali ofsajdovou linii. Hosté se radovali ze vstřelené branky, z kopačky Škody, ale jejich radost zastavil zdvižený praporek.
45+2'
45+2'
Po levé straně postupoval Sadílek, jeho centr však nebyl přesný a skončil za brankovou konstrukcí.
45+2'
Sudí Petřík viděl útočný faul domácího borce v pokutovém území a bere domácímu mužstvu šanci ohrozit branku Budějovic.
45+1'
Nastavení se odehrává na půlce Budějovic, do hry míč vhodí Sadílek.
45'
První půle bude nastavena o dvě minuty.
44'
Po dlouhém autu se málem prosadilo Dynamo, zadní tyč však nikdo nezavíral
44'
Sladký vhodil dlouhý aut do pokutového území, kde hlavou prodlužoval na zadní tyč Havel, ale u ní nikdo nebyl, pokud ano, tak by z toho byla nespíše branka.
43'
Sladký postupoval s míčem po levé straně, ale dal strašně pomalou přihrávku Horovi, což vystihl Tomič a skluzem dopravil balon do zámezí.
42'
Ani štiplavá střela Marečka se mezi tyče nevešla
42'
Vzápětí další střela v podání Daniela Marečka šla vedle levé tyče.
41'
Tomič vystřelil jen doprostřed branky, kde byl připravený Vorel.
39'
Síť dokázal rozvlnit až Škoda z Českých Budějovic, jenže stál v ofsajdu
39'
Na druhé straně už mohlo platit otřepané nedáš – dostaneš, po přihrávce Čoliče skóroval Michal Škoda, ale radost hostů byla předčasná, jelikož se pískal ofsajd.
39'
Kohút krásně našel Milana Petrželu, který šel sám na brankáře Vorla, ani mu nestačil hostující obránce Králík. Domácí štírek nasměřoval míč k levé tyči, ale branku jen těsně minul.
38'
Petržela běžel sám na Vorla, jenže těsně minul!
38'
Patrik Čavoš viděl žlutou kartu, když dojel Kohúta u předchozí akce.
36'
Hora posunul kolmicí míč na Javorka, který byl stínovaný Sadílkem, hostující záložník už balon na hrací ploše nestihl.
34'
Jurečka přiťukl míč v pokutovém území na Kalabišku, který jemným centrem hledal Tomiče, který ale ve výskoku fauloval Horu.
34'
Budějovice měly míč ve své moci jen chvíli a následně o něj zase přišly.
33'
Po rohovém kopu vyvážel míč ze své poloviny Hellebrand, který byl faulovaný.
32'
Tomič obešel Sladkého a vypálil, jeho rána byla ale zblokována
32'
Tomič se uvolnil v pokutovém území přes Sladkého a vystřelil levou nohou, balon směřující na branku vychýlil z dráhy jeden z hostujících hráčů.
31'
Po nákopu domácí obrana zapomněla na sprintujícího Škodu, po kombinaci prudce centroval Hellenbrand, v pokutovém území balon tečoval hlavou Tomič, následně Petržela s ním vyjel a byl faulovaný Sladkým.
30'
Máme za sebou půl hodiny hry, diváci zatím viděli největší šanci na straně Slovácka hned v úvodu z kopačky Jurečky, jehož vychytal brankář Vorel.
28'
Budějovice málem šly do protiútoku, ale u míče byl dříve Milan Petržela, který raději balon odehrál svému kolegovi v obraně.
26'
Benjamin Čolič zahrával volný přímý kop, naložil s ním hrozně, balon měl vysokou výšku a přeletěl všechny aktéry na hřišti.
25'
Střela Michala Kohúta byla z řad propagačních, jeho pokus šel hodně vedle levé tyče.
24'
Michal Kadlec se prezentoval dobrým obranným skluzem a hned akce pokračovala na nabíhajícího Jurečku, který ale neměl potřebnou podporu v útoku a musel se s balonem otočit a tím akci zbrzdit, nakonec Slovácko bude zahrávat roh.
24'
Po nákopu na útočníka Milana Škodu zase o míč přišly. Slovácko táhlo míč po levé straně, ale nic z toho nebylo.
23'
Nyní Budějovice se vymanily z tlaku a kombinují v zadních řadách.
21'
Mareček sestřelil Hellebranda a vidí žlutou kartu
21'
Daniel Mareček viděl žlutou kartu za to, že nechtěně se dotkl kopačkou hlavy Patrika Hellebranda, který musí být ošetřovaný.
19'
Zatím domácí fotbalisté herně dominují, ale zatím jejich fanoušci na první vstřelený gól čekají.
18'
A další rohový kop domácích, na míč ale nemohl dosáhnout Mareček přes o hodně vyššího Králika, jenž balon posunul za sebe.
17'
Hosté si rohový kop pohlídali a aspoň se dostali z obranného pásma.
16'
Sadílek dlouhým míčem v pokutovém území hledal Kadlece, ale to nevyšlo, nicméně Slovácko bylo stále na míči, na pravé straně si na přihrávku nasprintoval Jurečka, ale jeho pokus dostat míč do vápna byl zblokovaný na roh.
15'
Nyní byly Budějovice v malých problémech, kdy prudký centr z levé strany musel skluzem odvracet jeden z hostujících obránců, akce pokračovala, nakonec Hofmann centroval z opačné strany hřiště nepřesně na zadní tyč.
13'
Po standardní situaci střílel Petržela, tentokrát střela domácímu záložníkovi až tak nesedla.
13'
Nyní špatně rozehrál Sladký, balon šel přímo na nohu Havlíkovi, který střílel technicky, balon byl ještě nazdvižen, a Slovácko tak z dobré situace bude zahrávat jen roh.
12'
Minelu Sladkého mohl trestat Havlík, mezi tyče ale nezamířil
12'
Sadílek našel před vápnem Tomiče, jenž vystřelil přízemní střelu, ale neprošla až k brankáři Vorlovi.
11'
Petržela posunul míč na Tomiče, před kterým musel zasahovat skluzem Hora, který balon odkopl na roh.
10'
Mihálik šel za dlouhým míčem, sudí nechali hru dohrát, jakmile se hostující hráč dotknul balonu, tak pomezní signalizoval ofsajd.
9'
Slovácko zahrávalo rohový kop z opačné strany, ale nyní už standardní situace tak nebezpečná nebyla.
8'
Sadílek z něj balon přihrál Kohútovi, jeho centr padal na zadní tyč, kde raději hlavičkoval Hora do zámezí.
7'
Domácí fotbalisté jsou i nadále aktivnější a vynutili si rohový kop.
6'
Petržela to zkoušel z voleje a jen těsně minul
6'
Sadílek tentokrát nevhodil balon až do pokutového území, ale jen Kohútovi, ten mu jej vrátil, Sadílek nacentroval od Tomiče se balon odrazil a z první pálil Petržela metr vedle levé tyče.
5'
Slovácko kombinovalo na levé straně, Kohút sice centroval, ale balon byl sražen do zámezí.
4'
Patrik Čavoš vystřelil ze střední vzdálenosti, ani jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.
3'
Standardní situaci zakončoval Jan Kalabiška, jeho pokus šel nad branku.
2'
V první šanci Jurečka, bránu ale vysoko přestřelil
2'
Na druhé straně spálil tutovku Jurečka! Po centru Havlíka se balon odrazil od Tomiče k Petrželovi, který chytře prostrčil Jurečkovi, který pálil pravou nohou před malým vápnem, Vorel fantasticky balon vyrazil na roh.
1'
Milan Škoda dostal přihrávku za obranu Slovácka, udělal kličku Nguyenovi, ale balon si až moc pokopl a do zakončení se nedostal, i kdyby vsítil branku, tak by neplatila, jelikož měl pomezní sudí praporek nad hlavou.
1'
Patrik Hellebrand jako první kopnul do míče a zápas tím začal.
1'
-1'
Slovácko dnes bude hrát v bílých kompletech, Budějovice nastoupí v černých dresech.
-22'
Obě dvě mužstva jsou na hrací ploše a rozcvičují se, před malou chvíli se prohnala Uherským Hradištěm dešťová přeháňka.

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela, Mareček, Havlík, Kohút – L. Sadílek – Jurečka.
Náhradníci: Bajza – Holzer, Divíšek, Šimko, Reinberk, V. Daníček.

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), Sladký – Čavoš, Hellebrand – Javorek, Hora, Mihálik – Michal Škoda.
Náhradníci: Šípoš – P. Novák, Talovierov, Bassey, Brandner, M. Valenta, Mršić.

Rozhodčí: Jan Petřík – Lukáš Lakomý, Jan Hurych.
V základní sestavě Slovácka dnes nastoupí na kraji obrany Tomič, v záložní řadě trenér Svědík udělal dvě změny, místo Daníčka nastoupí Mareček a na levé straně Kohút, jenž si zahraje místo Návratila, který nedohrál čtvrteční utkání proti Plovdivu, další vynucená změna je v útoku, kde suspendovaného Ciciliu nahradí Jurečka. Posila z Baníku Ondřej Šašinka není ani mezi náhradníky. Kouč Horejš také udělal jednu změnu v obraně a jednu v záloze. Dnes nastoupí poprvé za Budějovice Sladký, v záloze místo Mršiče Javorek.
Slovácko má s Budějovicemi pozitivní bilanci, 10 zápasů vyhrálo, 9 remizovalo a v pěti utkáních slavilo Dynamo. Poslední dvě utkání v Uherském Hradišti dopadly lépe pro České Budějovice, které dokázaly v jednom utkání vyhrát 2:0 a v minulém remizovat 0:0. Duelech mezi Slováckem a Budějovicemi moc nepadá. Nejčastější výsledky byly 2:0 nebo 0:0, což potvrzují poslední zápasy odehrané na Slovácku.
Na utkání bude přítomen VAR, který bude obsluhovat Miroslav Zelinka s asistentem Horákem.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Holzer, Daníček, Havlík, Kohút – Sadílek – Jurečka

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Čolič, Havel, Králik, Skovajsa – Čavoš, Hellebrand – Mršič, Hora, Mihálik – Škoda.
Do utkání nezasáhne ze strany Slovácka určitě Rigino Cicilia, který dostal červenou kartu v Liberci, za faul na Gebre Selassieho si bude muset odsedět dva zápasy, otazník visí nad Šašinkou, který by mohl usednout aspoň na lavici náhradníků. Někteří hráči mají po utkání s Plovdivem drobné šrámy, uvidíme zda nastoupí od začátku nebo v průběhu zápasu. Určitě trenér Svědík dá příležitost hráčům z lavičky. Dá se předpokládat, že kouč Horejš dá šanci stejné jedenáctce jako v zápase s Teplicemi. Do známého prostředí se vrátí Patrik Hellebrand, který strávil podzimní část minulé sezony v dresu Slovácka.
SK Dynamo České Budějovice

Dynamo vstoupilo do ligy vítězstvím nad Teplicemi 1:0. O jedinou branku se postaral Ondřej Mihálik, který v jihočeském klubu hostuje z Plzně. V prvním poločase si Tepličtí vypracovali tři dobré příležitosti, Ledeckému, Moulisovi a ani Hyčkovi se nepodařilo překonat brankáře Vorla. Po hodině hry se radovali domácí fotbalisté, když po střelu Mihálika jemně tečoval jeden z hráčů a brankář Grigar už nestačil na míč reagovat. I ve druhém poločase měl dobrou příležitost Alois Hyčka, ale ani ve druhém případě se neradoval ze vstřelené branky.
1. FC Slovácko

Slovácko se po čtvrtečním vypadnutí z Konferenční ligy bude soustředit jen na českou nejvyšší soutěž. Když se ještě vrátíme ke čtvrtečnímu zápasu, tak postoupilo šťastnější mužstvo, jehož hrdinou byl brankář Pirgov, který chytil v penaltovém rozstřelu tři pokutové kopy hráčům Slovácka. Jinak po celý zápas byl bulharský tým horším mužstvem, hrozil až na konci zápasu, když vstřelil branku, ale ta nebyla uznána kvůli ofsajdu, stejná situace nastala i v prodloužení. Na tvářích hráčů a realizačního týmu bylo vidět velké zklamání po konci zápasu, o to těžší bude pro ně zvládnout dnešní duel s Dynamem, jelikož čtvrteční zápas vzal modrobílím hodně sil.
Příjemné nedělní odpoledne z Uherského Hradiště. Vítám vás u sledování 2. kola FORTUNA:LIGY. 1. FC Slovácko na svém stadionu přivítá celek z jihu Čech SK Dynamo České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.