FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Hr. Králové - 15. srpna 2021   16:00

Slovácko
51' Mareček
1:0
(0:0)

Nguyen – Reinberk (90+3. Divíšek), Mich. Kadlec (C), Šimko, Havlík – M. Petržela (62. Kalabiška), Mareček, V. Daníček, Holzer (78. Tomič) – L. Sadílek (90+3. Kohút) – Jurečka (79. O. Šašinka).
Bajza – Kohút, Vecheta, Divíšek, Kalabiška, O. Šašinka, Tomič.
T. Batík – K. Hájek, L. Ratajová
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
3657 diváků
Fendrich – Mejdr, Jakub Klíma (53. J. Král), Donát (76. Kateřiňák), Urma – J. Rada, Kodeš – Prekop (85. Záviška), P. Dvořák (85. F. Novotný), Vlkanova (C) – Vašulín.
Vízek – J. Král, Soukeník, Kateřiňák, Harazim, F. Novotný, Záviška.
Fendrich

SESTŘIH: Slovácko - Hradec Králové 1:0. První porážka pro nováčka, domácí dohrávali bez střelce i kouče Svědíka

Slovácko přetlačilo svého soka z Hradce, když se o jedinou branku utkání postaral Daniel Mareček, který byl za pár okamžiků vyloučen za faul na střídajícího Krále. Slovácko utkání dohrávalo sice v deseti mužích, ale až na jednu šanci Dvořáka hosty nepustilo do šancí, v důležitých okamžicích podržel mančaft brankář Nguyen. Hosté se už na závěrečný tlak nezmohli, jelikož neměli kvalitní předfinální fázi.
90+4'
90+4'
V hodně nervozním závěru domácí fotbalisté uhájili jednobrankové vedení.
90+3'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Michal Kohút.
90+3'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Josef Divíšek.
90+2'
Hosté jsou v předfinální fázi hodně nepřesní a sami se ochuzují o závěrečný tlak.
90'
Budou následovat ještě čtyři minuty.
89'
Mohlo být rozhodnuto, Fendrich byl však u míče ještě před Havlíkem
89'
Daniel Vašulín viděl za faul na Nguyena žlutou kartu.
89'
Z levé strany přiletěl centr do vápna, Nguyen jej vyrazil a Vašulín ho fauloval ve výskoku. Poté se strhla před brankou strkanice bez karet.
87'
Otto Urma viděl žlutou kartu.
86'
Otto Urma centroval z levé strany, dobře zasáhl Kadlec a následně byl faulovaný Šimko.
85'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Pavel Dvořák, přichází Filip Novotný.
85'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Jan Záviška.
85'
Hradec na poslední minuty zápasu chystá dvojitou změnu v sestavě.
82'
Hra je přerušená, jelikož Prekop chytil křeč a musí být vystřídaný.
80'
Erik Prekop šel zleva na brankáře Nguyena, vystřelil tvrdě na přední tyč, brankář Nguyen mu střelu vyrazil, vzruch byl zbytečný, protože Prekop byl v ofsajdu.
79'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Ondřej Šašinka.
78'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Michal Tomič.
76'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Denis Donát, přichází Jiří Kateřiňák.
75'
Další červená karta! Tentokrát pro trenéra Svědíka, jehož museli odtáhnout ze hřiště!
75'
Nyní je vyloučen Martin Svědík, který byl napomínán jednou žlutou kartou, když se mu nelibíl zákrok na Daníčka, že nedal sudí Batík žlutou kartu. Po žluté kartě však mu ujely nervy a vysloužil si druhou žlutou.
74'
Petr Kodeš nyní vyzkoušel pozornost brankáře Nguyena ze střední vzdálenosti, rána šla doprostřed branky, domácí brankář v pohodě balon chytil.
72'
Skákavý centr z kopačky Mejdra šel až před brankáře Nguyena, který jej před dotírajícím hradeckým fotbalistou chytil.
70'
Rada prudkým centrem našel Vlkanovu, který ale balon jen jemně lízl a ten skončil hodně vedle branky Slovácka.
68'
Slovácko sice hraje o jednoho muže méně, ale zatím na hře to není poznat, Hradec kromě šance Dvořáka, zatím převahu nemá.
66'
Dvořák mohl vyrovnat, ale trefil jen připraveného Ngyuena
66'
Po centru krajního obránce Hradce se dostal do šance Dvořák, ale z hranice malého vápna nepřekonal Nguyena.
65'
Holzer velice nebezpečně centroval na malé vápno, kde už nabíhal Jurečka, ale před ním balon odhlavičkoval jeden ze stoperů.
64'
První akce Hradce po vyloučení Marečka dopadla velice špatně, balon skončil v zámezí.
62'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jan Kalabiška.
60'
Nesmyslný zkrat! Mareček bezhlavě sestřelil Krále a inkasoval červenou kartu
60'
Daniel Mareček sestřelil před vápnem Hradce Jiřího Krále a viděl přímo z ruky sudího Batíka červenou kartu. Slovácko potřetí nedohraje zápas v plném počtu.
58'
Z levé strany sice letěl míč do vápna, ale nikdo z domácích hráčů kulatý nesmysl nezasáhl.
56'
Vstřelená branka odšpuntovala tempo zápasu, hra se nyní přelévá ze strany na stranu, i hosté se více tlačí před branku.
53'
Hosté po inkasovaném gólu zahrávali rohový kop, ale dobře zasáhl brankář Nguyen.
53'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Klíma, přichází Jan Král.
51'
Domácí jdou do vedení, po nešťastném odkopu Klímy se prosadil Mareček - 1:0!
51'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko jde do zaslouženého vedení! Na hranici vápna obdržel míč Jurečka, který balon posunul DANIELU MAREČKOVI, který před tím ani nezakončil, ale posléze vytěžil z minima maximum, když se k němu balon odrazil od hradeckého hráče, domácí hráč prostřelil poté Fendricha vstřelil první ligovou branku ve slováckém dresu.
50'
Milan Petržela dnes hodně zaměstnává hradeckou defenzívu. Po jeho střele musel zasahovat Fendrich, který také vyrazil střelu Jurečky.
49'
Slovácko sice kombinovalo u postranní čáry, ale Reinberkovi nesedla přihrávka a balon skončil v autu.
47'
Po centru Holzera hlavičkoval Jurečka, ale branku Hradce netrefil.
47'
Vašulín se snažil obejít dva hráče Slovácka u rohového praporku, nakonec neprošel ani nevybojoval rohový kop.
46'
Druhý poločas začal bez změn v základních sestavách.
46'
Po prvním poločase je zatím stav 0:0. Domácí fotbalisté měli několik šancí, aby vstřelili branku, jen ve dvou šancí se ocitl Václav Jurečka, který v prvním případě netrefil branku, druhá šance už byla stoprocentní, ale vychytal ho brankář Fendrich, ten svůj celek podržel i při šancích Sadílka, Reinberka. Hosté si zatím tutovou šanci nevypracovali.
45'
Gól do šaten mohl domácím vstřelit Vlkanova, bránu ale přestřelil!
45+2'
45+2'
Vašulín před pokutovým územím balon přihrál Vlkanovovi, který vystřelil nad branku.
45+1'
Nastavení se hraje především ve středu hřiště.
45'
V prvním poločase se budou hrát dvě minuty navíc.
45'
Hosté situaci z rohu přežili, Slovácko kombinovalo před brankou Hradce. Po hlavičce Holzera, hlavičkoval nad branku Jurečka, i kdyby dal branku, tak by neplatila, jelikož pomezní Ratajová měla praporek nahoře.
44'
Petržela sprintoval za míčem, Rada jej posunul brankáři Fendrichovi, který si přímo koledoval o branku, když balon z jedné neodkopl. Domácí hráč mu balon vypíchl, ale nedokázal brankáře Hradce obehrát, ten svůj malér napravil.
42'
Slovácko už ze standardní situace nebezpečné nebylo. Ale zase má míč ve své moci.
40'
Další krásné akce domácích, Reinberkovu nahrávku na Jurečku ale zastavil Fendrich
40'
Mareček krásně posunul míč Petrželovi, který situaci trochu zbrzdil, ale přihrál Reinberkovi, který neprostřelil Fendricha.
39'
K odraženému míči se dostal před šestnáctkou Holzer, balon si nasměřoval na střelu levou nohou, ale ránu mu zcela nevyšla.
38'
O první středu ze střední vzdálenosti se pokusil Marek Havlík, jeho střelecký pokus však šel nad branku.
37'
Sadílek našel v pokutovém území hlavu Kadlece, který mířil k tyči, ale jeho spoluhráč Mareček se k míč u tyči nedostal.
36'
Havlík našel na levé straně nabíhajícího Holzera, který centroval z brankové čáry, hostující obránce odvrátil míč hlavou do zámezí.
33'
Adam Vlkanova viděl žlutou kartu za faul na Daníčka, který inkasoval úder kopačkou do obličeje.
33'
Za nákopem sprintoval Reinberk, ale hosté si situaci v zadních řadách pohlídali.
32'
Sadílek vhodil míč z autu na hlavu Šimka, který balon prodlužoval za sebe, ale nic vážného z toho dále nebylo.
31'
Hradecký útočník bude v pořádku, domácí vrátili čestně míč hostům.
30'
Za nákopem sice šel Václav Jurečka, ale u míče byl dříve vybíhající Fendrich, který balon odkopl do autu, jelikož viděl, že na trávníku leží Vašulín.
29'
Havlík našel na zadní tyči Kadlece, vybíhající brankář Fendrich na míč nedosáhl, domácí obránce míč vracel do ohně, hosté stačili včas balon odvrátit.
29'
Po centru Holzera střílel na zadní tyči Petržela, brankář Fendrich balon vyrazil na roh.
28'
Gólem neskončil ani pohotový pokus Petržely
28'
Donát nacentroval míč až skoro na hranici vápna, kde ale byl jen brankář Nguyen.
27'
Milan Petržela viděl jako první v dnešním zápase.
27'
Akci Hradce ukončil sudí Batík, když viděl šlapák na Šimka.
26'
Už se zase hraje, teď na polovině Slovácka.
24'
Sudí Batík dal pokyn hráčům, aby se šli občerstvit.
23'
Defenzivu domácích málem zaskočil Vlkanova, jenž však trefil pouze boční síť
23'
Dvořák si míč ťukl s Radou, který přihrál Vlkanovovi, jenž střelu nasměřoval jen do boční sítě.
23'
Nyní bude mít šanci ohrozit branku Nguyena i Hradec z volného přímého kopu.
22'
Ze standardní situace už to tak ze strany Slovácka žhavé nebylo a hosté se rohovému kopu ubránili.
20'
Gól měl na hlavě Sadílek, skvělý Fendrich byl však na místě
20'
Další slibná šance Slovácka. Petržela našel u zadní tyče Sadílka, jeho hlavičkový pokus dokázal máchnutím ruky Fendrich vytlačit mimo tři tyče.
19'
Havlík krásně uvolnil Jurečku, ten nechal vyniknout gólmana Fendricha
19'
Václav Jurečka se už dnes ocitl ve druhé brankové příležitosti. Tato šance byla už měla přívlastek tutová. Havlík krásně kolmicí vyslal Jurečku, který ale vybíhajícího brankáře Fendricha nepřekonal.
17'
Vlkanova se snažil na levé straně zbavit Šimka, několikrát míč zasekl, ale poslední klička mu nevyšla, jelikož hostující hráč v pokutovém území upadl.
16'
Prekop šel z boku na brankáře Nguena, ve druhé vlně hledal svého spoluhráče nakonec našel jen vracejícího se domácího Šimka, pomezní nechal podle pravidel hru dohrát, poté až zvedl praporek, který signalizoval dřívější Prekopův ofsajd.
15'
Jurečka míč z pokutového území poslal mimo vápno Reinberkovi, jeho centr slabě střílel Sadílek mimo branku.
14'
Ve středu hřiště byl faulovaný domácí hráč, Slovácko bude rozehrávat.
13'
Modrobílí nyní zatlačili dobrým presinkem Hradec před jeho branku, ale zatím bez brankového efektu.
11'
Hradec zahrával rohový kop, ale úplně se vyhnal ze střelecké pozice. Svěřenci trenéra Koubka, ale zůstali na míči.
10'
Vše se obejde bez karetního trestu pro domácího záložníka.
9'
Nyní je hra přerušena, sudí konzultuje s videorozhodčím zákrok Sadílka na Dvořáka, který se odehrál na polovině hřiště.
8'
Hosté sice podnikli rychlý výpad, ale byli zastaveni obranou Slovácka ještě před pokutovým územím.
6'
Sadílek vhodil míč na nohu Holzera, který mu je vrátit, poté následoval centr do vápna, ale nic z toho nebylo.
6'
Holzer byl zcela volný na levé straně, zkoušel nacentrovat, jenže přihrávka do vápna byla sražena do autu.
5'
Slovácko se k míči opět dostalo,Reinberk byl u postranní čáry faulovaný a domácí budou mít výhodu přímého kopu. Po rozehrání byla dvojice Reinberk – Daníček u zadní tyče, ale ani jeden s k míči nedostal.
5'
Petržela si dobře zpracoval míč před pokutovým územím, s míčem se otočil a nacetroval levou nohou, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
4'
Nakonec byli Votroci vytlačeni skoro až ke středové čáře, odkud mohou znovu založit další útok.
3'
Kodeš centroval do vápna, kde míč odhlavičkoval Šimko, zpět ke Kodešovi, hostující hráč balon odrazil kolenem k postranní čáře a hosté i nadále kombinovali před brankou Nguyena, ale ke střele se nedostali.
2'
Hned v úvod šance Slovácka! Mareček si vyměnil míč s kolegou na pravé straně, z brankové čáry našel na přední tyči Václava Jurečku, který jen o kousek minul svatyni Fendricha.
1'
Gólový účet zápasu mohl otevřít Jurečka, bránu ale netrefil!
1'
Václav Jurečka jako první uvedl míč do hry.
1'
-1'
Slovácko bude hrát v bílých kompletech, Hradec zase v černých dresech.
-2'
Kapitán Slovácka Michal Kadlec přivádí domácí fotbalisty na hřiště, hned je následovali Votroci.
-4'
Na utkání je přítomen videorozhodčí, za monitorem bude přítomen Pechanec s kolegou Křížem.
-8'
Hřiště se ještě před zápasem kropí, aby měl balon po trávníku dobrý skluz a nezadrhával se na hustém pažitu.
-23'
Hráči Slovácka a Hradce jsou již na hrací ploše a probíhá v pekelném horku předzápasová rozcvička.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), Šimko, Havlík – M. Petržela, Mareček, V. Daníček, Holzer – L. Sadílek – Jurečka.
Náhradníci: Bajza – Kohút, Vecheta, Divíšek, Kalabiška, O. Šašinka, Tomič.

FC Hradec Králové: Fendrich – Mejdr, Jakub Klíma, Donát, Urma – J. Rada, Kodeš – Prekop, P. Dvořák, Vlkanova (C) – Vašulín.
Náhradníci: Vízek – J. Král, Soukeník, Kateřiňák, Harazim, F. Novotný, Záviška.

Rozhodčí: T. Batík – K. Hájek, L. Ratajová.
Kouč Svědík v obraně postaví Šímka místo vykartovaného Hofmanna, od začátku utkání dostanou příležitost také Danielové Mareček s Holzerem, na soupisce pro dnešní utkání není přítomný Rigino Cicilia. Miroslav Koubek dává příležitost stejné jedenáctce jako v duelu s Libercem.
Bilance mezi oběma týmy je vyrovnaná. Slovácko s Hradcem pětkrát vyhrálo, třikrát remizovalo a šestkrát prohrálo. Votrokům se na Slovácku daří, v prvoligových duelech zde neprohráli od roku 2010. Ve většině zápasů padly více jak dvě branky a také rozhodčí nešetřili žlutými kartami.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Mich. Kadlec (C), Šimko, Kalabiška – M. Petržela, V. Daníček, Havlík, Jurečka – L. Sadílek – Cicilia.

Trenér Svědík dnes nemůže počítat se službami obránce Hofmanna, který byl vyloučen v Plzni, disciplinární komise mu vyměřila dvouzápasový trest. Otazník visí nad startem Navrátila, který předchozí dvě kola vynechal pro zranění. Určitě bude k dispozici Cicilia, který si už dvouzápasový trest odpykal. Na lavici náhradníků by měl usednout Ondřej Šašinka, který už minulý víkend odehrál zápas za béčko.
Na Slovácko se vrátí v hradecké sestavě Pavel Dvořák, který v Uherském Hradišti strávil jednu sezonu, spolu s ním také přicestují Kubala s Rezkem, kteří pravděpodobně nenastoupí kvůli dohodě obou klubů.
FC Hradec Králové

Letošní nováček soutěže je na devátém místě, když má tři body, za tři remízy s Bohemkou, Karvinou a naposledy s Libercem. Účet utkání otevřel liberecký Rabušic, na jeho vedoucí branku odpověděl Jakub Klíma, ale jeho vyrovnávající branka nebyla pro ofsajd uznána. Slovan oslabil Havelka, který fauloval zezadu hráče Hradce a byl vyloučen. Ve druhém poločase se ocitl v šanci Dvořák, ale nedal, nakonec se Votroci dočkali vyrovnání po hodině hry po rohovém kopu hlavou trkl míč do sítě Král.
1. FC Slovácko

Slovácko je po třech zápasech na pátém místě se šesti body, když úvodní dvě kola vyhrálo, to minulé zajíždělo do Štruncových sadů, kde se utkalo s Viktorií Plzeň. Modrobílí se sice ujali vedení zásluhou Václava Jurečky, který zužitkoval velmi dobrou přihrávku od Milana Petržely. Na konci první půle museli jít svěřenci trenéra Svědíka do deseti, když byl vyloučen Stanislav Hofmann za faul na Ba Louu. Plzeň, dá se říci byla po celý zápas lepším mužstvem, vypracovala si několik šancí, proměnila jen dvě, které stačily, aby výsledek otočila ve svůj prospěch Nejprve vyrovnal střídající Beauguel a sedm minut před koncem rozhodl o vítězství Viktorie Mosquera.
Příjemné nedělní odpoledne. Vítám vás u sledování 4. kola FORTUNA:LIGY. Fotbalisté 1. FC Slovácko budou hrát po čtrnácti dnech v domácím prostředí proti hráčům FC Hradec Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.