FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Karviná - 9. dubna 2022   16:00

Slovácko
2' Túlio(vl.)  • 49' Cicilia (Reinberk) • 61' S. Hofmann (M. Petržela)
3:1
(1:0)
Karviná
78' Siňavskij  (Papadopulos)

Borek – Reinberk, Michal Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – Havlík, V. Daníček (77. Ljovin, 87. Šimko) – M. Petržela (65. Holzer), Jurečka (87. Tomič), L. Sadílek (77. Kohút) – Cicilia.
Drobisz – Ljovin, Holzer, Vecheta, Kohút, Tomič, Šimko.
T. Klíma – J. Kubr, P. Kotalík (T. Švagr) | VAR: P. Franěk | AVAR: J. Poživil
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
3095 diváků
Ciupa – Mikuš (46. Látal), P. Buchta, Kobouri, Šehić – Ndiaye, Túlio (65. Qose) – Zorvan, Bartošák (C) (73. Siňavskij), Chvěja (46. Svoboda) – Durosinmi (46. Papadopulos).
Neuman – Stropek, Qose, Látal, Papadopulos, Svoboda, Siňavskij.

SESTŘIH: Slovácko – Karviná 3:1. Aktivně hrající domácí překvapení nedopustili

Slovácko poráží poslední Karvinou 3:1. Také zkraje druhého poločasu se domácí radovali z branky, po centru Reinberka se balon dostal k Ciciliovi, přetlačil svého strážce a vpádu dal druhou branku. Karviná kupila chyby v záložní řadě, měla hodně ztrát. Modrobílí se radovali potřetí, když Petrželův centr hlavou přesně nasměřoval k tyči Hofmann, hosté se už jen zmohli na snížení, když brankář Borek kapituloval po pěkné střele od Siňavského. Slovácko si upevnilo čtvrtou pozici, na Baník má náskok devíti bodů, Ostrava má ale zítřejší zápas k dobru.
90+4'
90+4'
Ndiaye se snažil v pokutovém území o nůžky, balon netrefil a navíc podkopl zezadu Hofmanna.
90+3'
Látal poslal míč do vápna, ten šel jen do míst, kde byl brankář Borek.
90+2'
Po ošetření se Kalabiška a Látal vracejí na trávník.
90+1'
Po střetu leží na trávníku Kalabiška a Látal, oba dva potřebují ošetřit.
90'
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
90'
Ndiaye vystřelil z pravé strany na bližší tyč, gólman Borek balon chytil.
89'
Karviná se už moc nevěnuje obranné činnosti, domácí mají hodně prostoru ke kombinaci, Tomič po přihrávce od Holzera si hledal místo pro střelu, nakonec vystřelil, rána byla zblokována.
87'
Kohút zakončoval z pravé části vápna, ale branku netrefil.
87'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Vladislav Ljovin, přichází Patrik Šimko.
87'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Michal Tomič.
84'
Hosté budou kopat rohový kop, Qose nakrátko balon přihrál Zorvanovi, ten mu jej vrátil, hostující hráč posunul hrací předmět Siňavskému, jeho pokus už nebyl přesný.
83'
Karviné narostly křídla, snaží se ještě vstřelit kontaktní branku.
79'
Michal Kohút dostal žlutou kartu za útočný faul.
78'
Snížení hostů na 3:1 po střele Sinyavskiyho
78'
Karviná právě vstřelila branku!
Ihned po vystřídání rozjeli hosté brankovou situaci. Z pravé strany se balon dostal k Papadopulosovi, ten viděl VLASIJA SIŇAVSKÉHO, jenž si míč navedl na pravou nohu a vystřelil přesně k tyči. Střídající hráč byl na hřišti pouhých pět minut.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Michal Kohút.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Vlastimil Daníček, přichází Vladislav Ljovin.
76'
Kalabiška podél lajny vyslal Holzera, u míče byl dříve vybíhající brankář Ciupa, který se balon zmocnil.
74'
Holzer vybojoval rohový kop z levé strany. Sadílek jej zahrál na krátko s Havlíkem, který poslal míč Reinberkovi, poté následovala souhra mezi Sadílkem a Havlíkem, druhý jmenovaný centroval na přední tyč, kde se Jurečka k míči nedostal.
73'
Qose se snažil vysunout Látala, ale dobře zareagovala obrana Slovácka.
73'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Vasilij Siňavskij.
71'
Havlíkova nečekaná rána skončila nad břevnem
71'
Dobrý okamžik na straně Slovácka. Havlík zprvu chtěl přihrávat zády k brance, poté se nečekaně s míčem otočil a vystřelil, rána šla necelý metr nad břevnem.
70'
Jurečka si to namířil hned mezi dva hráče Karviné, mezi kterými se procpal, ale poté ještě to zkusil mezi další tři, kteří už byli nad jeho síly.
68'
Bartošák zahrál rohový kop, ale jeho spoluhráči nevyužili standardní situaci k ohrožení branky Slovácka.
67'
Situace po autovém vhazování vypadala trochu nebezpečněji, znovu centroval Zorvan, domácí obrana musel balon odvrátit na roh.
66'
Zorvan centroval do prostoru malého vápna, balon odvracel Kadlec do autu.
65'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Marco Túlio, přichází Kristi Qose.
65'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Daniel Holzer.
64'
Slovácko chystá střídání, na hřiště se dostane Holzer.
63'
Po pravé straně táhl další útok Jurečka, který přihrál Reinberkovi, který se snažil překvapit Ciupu, ale balon se mezi tři tyče nevlezl.
61'
Stanislav Hoffman se prosadil přes obránce
61'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Ze standardní situace se domácí neprosadili, ale to jim vůbec nemusí vadit. Z následného autu se balon dostal přes Havlíka k Petrželovi, který našel na zadní tyči STANISLAVA HOFMANNA, jenž přeskočil bránícího hráče Karviné a přesně balon namířil k tyči.
60'
Hosté v záložní řadě často chybují a domácí potom mají jednodušší šanci jít do útoku, nyní šel s míčem Jurečka, který jej posunul Sadílkovi, jehož centr byl sražen na roh.
58'
Šehič měl spoustu času, aby dal přesný centr, ale balon mu sjel z kopačky a skončil nad brankou Slovácka.
57'
Na druhé straně střílel Zorvan, ale nepřesně.
55'
Třetí zásah do karvinské sítě mohl přidat Cicilia, kterého vyslal do sóla Ndiaye, vytáhlého útočníka zradila koncovka, když mu nevyšel lob.
54'
Exekuce se ujal Bartošák, střelou levou nohou poslal míč nad branku.
53'
Papadopulos byl faulovaný Petrželou, Karviná může přímo vystřelit na branku Slovácka.
52'
Opět kousek chyběl Jurečkovi k navýšení vedení
52'
Jurečkovi chyběl kousek, aby míč ze strany zasáhl a dal třetí branku slováckého celku, v pokutovém území byl zcela sám.
49'
Vedení 2:0 pro favorizovaný tým zařídil Rigino Cicilia
49'
Také zkraje druhého poločasu padla branka. Reinberk předložil míč RIGINU CICILIOVI, domácí útočník využil svých dlouhých nohou a ve skluzu dává druhou branku Slovácka. Na oblouček brankář Ciupa nedosáhl.
47'
Míč se po souboji Cicilia a N´Diaye dostal k Sadílkovi, který přestřelil
47'
Ndiaye ztratil míč, když v souboji s Ciciliou upadl a čekal, že sudí pískne faul, ale ten nechal hru pokračovat, domácí forvard předložil balon Sadílkovi, který ale přestřelil.
46'
Z kopačky Bartošáka směřoval míč do vápna, brankář Borek balon chytil.
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Ondřej Chvěja, přichází Antonín Svoboda.
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Michal Papadopulos.
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Radek Látal.
46'
Slovácko vede díky brance ze druhé minuty 1:0. Smolný okamžik zažil hostující Túlio, který si hlavou srazil míč za brankovou čáru, sice se brankář Ciupa snažil míč ještě vyrazit, ale ten byl dobře umístěný přesně k tyči. Slovácko mělo více šanci než Karviná, podruhé se mohlo měnit skóre po střele Jurečky, brankář Ciupa konečky prstů vyrazil míč na tyč a poté ještě dokázal balon před brankovou čárou chytit. V prvním poločase rozdal sudí Klíma čtyři žluté karty, v případě Kadlece a Daníčka to byla čtvrtá v sezoně a příští zápas budou muset vynechat.
45+2'
45+2'
Rafiu Durosinmi fauloval před středovou čárou Michala Kadlece rukou do obličeje a je potrestaný žlutou kartou.
45+1'
Sadílkův centr z brankové čáry mířil do rukavic Ciupy.
45+1'
Hra je kouskovaná mnoha fauly, nyní leží na hrací ploše Sadílek.
45'
První poločas bude nastavený o dvě minuty.
44'
Domácí stopér je ošetřovaný za brankovou čárou.
43'
Ondřej Chvěja fauloval kopačkou do tváře před vápnem Stanislava Hofmanna a viděl žlutou kartu.
42'
Slezané mají nyní převahu, domácí fotbalisté poctivě brání, hosté se těžko prosazují.
37'
Prověřit pozornost Borka se rozhodl osamocený Bartošák
37'
A znovu centr od Bartošáka z přímého kopu směřoval do vápna, v prostoru byl Cicilia, jenž balon odhlavičkoval, nicméně hosté zůstali na míči, další centr tentokrát z pravé strany taky domácí obrana stačila pokrýt.
36'
Karviná šla do rychlého kontru, osamocený Bartošák centroval od lajny na malé vápno, kde byl Borek a balon chytil.
35'
Havlík centroval na zadní tyč, kde balon přizvedl hlavou Durosinmi.
35'
Petržela vybojoval rohový kop, když nevypustil souboj s karvinským hráčem.
34'
Karviná na chvíli zatlačila domácí fotbalisty před svatyni Borka, ale ze své aktivity nevytěžila nic.
33'
Slovácko na pravé straně získalo míč, ale špatnou přihrávkou Petržely jej zase odevzdalo.
32'
Daníček zamířil za postranní čáru a po chvíli se objevuje zpět na hřišti.
31'
Po akci Karviné zůstal na hřišti ležet Vlastimil Daníček, který potřebuje lékařské ošetření.
30'
Vlastimil Daníček viděl žlutou kartu za faul na polovině Karviné. Ani on nenastoupí proti Spartě.
28'
Jurečkovi chybělo pár centimetrů k dosažení 13. trefy v této sezóně
28'
Teď se mohlo měnit skóre podruhé. Václav Jurečka si vyměnil míč s Petrželou a namířil si to na bránu Karviné, v pokutovém území vystřelil, brankář Ciupa balon vyrazil na tyč, hostující brankář ještě míč zachránil před brankovou čárou, kde skluzem se jej chystal doklepnout Kalabiška.
27'
Po delší době střela na bránu, Marek Havlík vystřelil svojí silnější levou nohou a jeho pokus chytil do náruče Ciupa.
26'
Bartošák měl před sebou zcela volno na levé straně, připravil si míč na centr a jeho přihrávka směřovala na Durosinmiho, v poslední chvíli před ním přizvedl míč domácí obránce.
25'
Modrobílí si předávali míč na levé straně, Kalabiškův centr vysithl brankář Ciupa.
22'
Možnost navýšit vedení Cicila nevyužil, zasáhl Kobouri
22'
Michal Kadlec nedovoleně zastavil Durosinmiho, za což viděl žlutou kartu, jelikož je to jeho čtvrtá v sezoně, vynechá zápas na Letné.
22'
Kalabiška centroval, Jurečka balon přizvedl, na zadní tyči už číhal Cicilia, který ale nezakončil na bránu, ale podél ní.
21'
Cicilia jemně lízl míč a tím jej prodložil za sebe na volného Jurečku, který neprostřelil vyběhnutého Ciupu.
21'
Kobouri centroval do vápna, s intenzitou to přehnal, centr byl přetažený a Šehič to měl strašně těžké, aby ještě míč dostihl na hřišti.
20'
Nyní je hra neurovnaná, na obou stranách jsou vidět nepřesnosti.
18'
Kadlec dlouhým centrem do šestnáctky se snažil najít své spoluhráče, míč skončil u brankáře Ciupy.
18'
Cicilia vyhrál hlavu pro Jurečku, domácí pokračovali v kombinaci, z levé strany centroval Havlík, ale do prostoru nikoho.
16'
Stejný hráč vedl míč podél lajny a snažil se nacentrovat, přihrávka byla zblokována do autu.
16'
Eldar Šehič byl faulovaný u postranní čáry. Bartošák centroval na zadní tyč, kde byl Petr Buchta, ale ten nedokázal ohrozit branku Borka.
14'
Hofmann ze středu dlouhým míčem hledal Sadílka, přihrávka byla příliš dlouhá a balon opustil hřiště, od své branky bude rozehrávat Ciupa.
12'
Jurečka si na levé straně zpracoval míč a postupoval s ním až do vápna, kde jej poté ztratil.
11'
Nyní Slovácko zdobila rychlá akce na jeden dotek, Reinberk kombinoval na pravé straně s Petrželou, který kolmicí se ještě snažil vysunout Havlíka, který jeho úmysl nepochopil.
8'
Šance hráčů v bílém, Ciupa musel balon nadvakrát krotit
8'
Karvinským nyní nevyšla kombinace na levé straně, budou muset vybojovat míč znova.
8'
Šance Slovácka po standardní situaci. Havlík centroval míč, odražený balon vystřelil Daníček, brankář Ciupa musel balon nadvakrát zkrotit.
8'
Poté přišlo zrychlení hry, Jurečka se objevil v pokutovém území, chtěl ještě najít zcela volného Ciciliu, ale v poslední chvíli dobře zasáhl balon hostující obránce.
7'
Míč se nyní nachází na kopačkách hráčů Slovácka, kteří rozvážně kombinují na své polovině.
6'
Karviná bude muset dotahovat jednobrankové manko, nebude to mít jednoduché, jelikož vstřelila na hřištích soupeřů jen osm branek.
6'
Další centr mířil do pokutového území, ale jen do rukou brankáře Ciupy.
5'
Sadílek se snažil efektivně patičkou posunout míč na nabíhajícího Petrželu, ale ten v souboji fauloval karvinského hráče.
4'
Jenže mezihru překombinovali a museli si pomoct s brankářem Borkem.
4'
Domácí jsou i nadále na míči a kombinují kolem středového kruhu.
2'
Rychlé vedení pro domácí po vlastním gólu Kobouriho, 1:0
2'
Slovácko jde do brzkého vedení. Domácí hráči kombinovali na levé straně, Kalabiška posunul míč na Havlíka, který centroval, jeho přihrávku do vápna si hlavou nešťastně srazil do vlastní brány MARCO TÚLIO.
1'
Hned se domácí dostali na polovinu Karviné, zprava centroval Sadílek, jeho centr mířil k bližší tyči, brankář Ciupa balon chytá.
1'
Sudí Klíma poprvé foukl do píšťalky a tím zahájil dnešní střetnutí.
1'

1.FC Slovácko: Borek – Reinberk, Michal Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – Havlík, V. Daníček – M. Petržela, Jurečka, L. Sadílek – Cicilia.
Náhradníci: Drobisz – Ljovin, Holzer, Vecheta, Kohút, Tomič, Šimko.

MFK Karviná: Ciupa – Mikuš, P. Buchta, Kobouri, Šehić – Ndiaye, Túlio – Zorvan, Bartošák (C), Chvěja – Durosinmi.
Náhradníci: Neuman – Stropek, Qose, Látal, Papadopulos, Svoboda, Siňavskij.

Rozhodčí: T. Klíma – J. Kubr, P. Kotalík (T. Švagr) | VAR: P. Franěk | AVAR: J. Poživil.
-3'
Trio rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Fotbalisté Karviné budou hrát celí v černém, Slovácko ve své tradiční bílé.
-9'
Oba dva celky jsou už po rozcvičce v kabinách, hráči se převlékají do dresů a budou poslouchat od svých trenérů poslední taktické pokyny.
Modrobílí s Karvinou v dosavadních zápasech jen jednou prohráli, sedmkrát vyhráli a čtyřikrát remizovali. Poslední zápas v Karviné skončil dělbou bodů, když svítilo po 90. minutách na tabuli 2:2. V domácím prostředí Slovácko neprohrálo, Karviná z Uherského Hradiště si odvezla dva body, které získala hned v prvních dvou vzájemném zápase za remízy 1:1 a 0:0. V ostatních zápasech skončily zápasy výhrou domácího celku v poměru 2:0.
Také v brance Karviné dnes bude změna, Pavola Bajzu dnes nahradí Jiří Ciupa, Pavol Bajza dnes nemůže nastoupit kvůli dohodě klubů, jelikož ve slezském celku hostuje. Trenér Páník udělal ještě jednu změnu, namísto Svobody bude hrát Chvěja.
Dnes do brány Slovácka se znovu postaví Jiří Borek, který dochytal minulý zápas s Olomoucí. Domácí celek dalšího brankáře k dispozici nemá, jelikož stále nemůže nastoupit Nguyen, vyřeší to tak, že na lavičku usedne Petr Drobisz, trenér brankářů rezervy Slovácka, který odchytal v lize 286 zápasů. Do sestavy se znovu dostal Jan Kalabiška, který proti Olomouci si musel odpykat trest za žluté karty, od začátku také nastoupí Cicilia.
Pravděpodobné sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Holzer – Ljovin, Havlík – Petržela, Sadílek, Jurečka – Cicilia

MFK Karviná: Ciupa – Látal, Buchta, Kobouri, Šehič – Ndiaye, Túlio – Zorvan, Svoboda, Bartošák – Durosinmi.
MFK Karviná

Karviná se nenachází v jednoduché situaci, je na posledním místě v tabulce se 14 body a na předposlední Pardubice ztrácejí sedm bodů. Z posledních tři zápasů, ale získala čtyři body, překvapivě vyhrála v Ostravě 3:1 a doma remizovala s Bohemians 1905 1:1, když šla do vedení Sehičem, ve druhém poločase však vyrovnal Květ a Slezané neukrojili z manka nic, jelikož Pardubice také remizovaly s Jabloncem.
1. FC Slovácko

Slovácko je v tabulce na čtvrté pozici se ziskem 53 bodů a drží šesti zápasovou neporazitelnost. O čtvrtou pozici před nadstavbou se modrobílí mohou připravit jen sami, jelikož mají před Baníkem náskok tři kola před koncem šest bodů. V minulém kole sehráli domácí duel se Sigmou Olomouc, o výsledku rozhodla jediná branka, kterou dal po hodině hry Marek Havlík, který využil chvíli, kdy nebyl dobře bránění v pokutovém území a z otočky střelou poslal míč ke vzdálenější tyči.
Příjemné sobotní odpoledne z Uherského Hradiště. Vítám vás u sledování 28. kola FORTUNA :LIGY. 1. FC Slovácko bude mít podruhé za sebou výhodu domácího prostředí, na Slovácko přijedou hráči posledního celku ligy MFK Karviná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.