FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Olomouc - 2. dubna 2022   16:00

Slovácko
65' Havlík
1:0
(0:0)

Fryšták (25. Borek) – Reinberk, Michal Kadlec (C), S. Hofmann, Holzer – V. Daníček, L. Sadílek (88. Šimko) – M. Petržela (62. Tomič), Havlík, Jurečka – O. Šašinka (46. Cicilia).
Borek – Vecheta, Kohút, Divíšek, Cicilia, Šimko, Tomič.
J. Petřík – J. Kříž, L. Matoušek | VAR: V. Ondráš | AVAR: D. Černý
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
3649 diváků
Macík – Chvátal (84. Vaněček), R. Hubník (C), Jemelka, Zmrzlý (78. Vepřek) – Breite, Greššák – Navrátil, Daněk (63. Chytil), Zahradníček (63. Zifčák) – Růsek (78. Jakub Matoušek).
Stejskal – Zifčák, Chytil, Vaněček, Jakub Matoušek, Vepřek, Slaměna.

SESTŘIH: Slovácko - Olomouc 1:0. Havlík z otočky upevnil domácím čtvrté místo

Slovácko přetlačilo jedinou brankou Marka Havlíka olomouckou Sigmu. Začátek druhé půle nabídl střelu Havlíka, která šla nad branku, stejný hráč se prosadil po hodině hry, když se v pokutovém území s míčem otočil a střelou levou nohou ke vzdálenější tyči překonal Macíka. Před tím měla Sigma jedinou šanci Růskem, kterou Borek zneškodnil.Pro domácího brankáře to byl premiérový start v první lize. Sigma se tlačila před branku Slovácka a tím se v zadních řadách otvíraly dvířka, Cicilia šel několikrát do otevřené obrany, ale chyběla mu kvalita v zakončení. Modrobílí jednobrankové vedení uhájili a upevnili si čtvrtou pozici v tabulce.
90+4'
90+4'
Tak nakonec se Sigma k ohrožení branky Borka nedostala, jelikož sudí ukončil zápas.
90+3'
Modrobílí jsou na útočné polovině Sigmy, kde se snaží co nejvíce držet míč.
90+2'
Po menším závaru v pokutovém území Slovácka dokázal Tomič balon odkopnout.
90+1'
Breite poslal míč do vápna, kde byl i brankář Macík, ale domácí dokázali ubránit, nicméně hosté zůstávájí u míče.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
88'
Slovácko kombinuje na polovině Sigmy a nenechává hosty se nadechnout k závěrečnému náporu.
88'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Patrik Šimko.
85'
Ze nesportovní chování dostává žlutou kartu Josef Mucha.
84'
Sigma zahrávala rohový kop, do vzduchu vyskočil Jurečka, který balon prodloužil za sebe a hrací předmět opustil velké vápno.
84'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází David Vaněček.
81'
Dva rohy zahrávalo Slovácko, druhá standardní situace nebyla nebezpečná, jelikož Havlík balon hodně přetáhl a ten skončil v zámezíl
81'
Další dobrá akce Slovácka vyústila střelou Tomiče, která byla opět sražena.
80'
Vepřek se nechal odstavit Ciciliou na polovině Slovácka, a tím se otevřel velký prostor pro domácího hráče, který šel s míčem až skoro před malé vápno, jeho rána byla ale sražena.
79'
Nyní hra je přerušená, na hřišti leží Rigino Cicilia.
78'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Michal Vepřek.
78'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Jakub Matoušek.
77'
Chvátal poslal ostrý centr do malého vápna, situaci si pohlídal Borek a míč chytil do rukavic.
76'
Navrátil byl faulovaný na levé straně, Sigma bude zahrávat volný přímý kop.
75'
Tomič nakonec vybojoval míč u lajny přes tři hráče Sigmy, poslal jej Reinberkovi, který našel Holzera, jehož rána šla nad branku.
73'
Sigma zahrávala rohový kop Zmrzlým, ale domácí se v pohodě ubránili.
71'
Cicilia byl na hranici ofsajdu, dostal přihrávku, šel s míčem do vápna, tam chtěl obalamutit protihráče, ale to se mu nepodařilo, balon se odrazil k Tomičovi, jeho rána byla sražena.
68'
Cicilia dostal přihrávku na levou stranu, s míčem se otočil a přihrál jej do vápna na Jurečkovi, ten dal zpáteční přihrávku Tomičovi, ten to s razancí přehnal a balon skončil v zámezí
65'
Nádhera! Havlík krásně střílel z otočky, Macík se jen ohlédl
65'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Olomouc jen odevzdala míč do středu hřiště, kde jej rozehrál Hofmann na Tomiče, jenž balon posunul k Reinberkovi, jeho přihrávka byla sražena k MARKU HAVLÍKOVI, který se s balonem otočil a prostřelil Macíka ke vzdálenější tyči.
63'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Pavel Zifčák.
63'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Mojmír Chytil.
62'
Slovácko se ze standardní situace neprosadilo.
62'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Michal Tomič.
61'
Reinberkova tečovaná střela vystrašila Macíka
61'
Po velmi dobré akci střílel Reinberk, jeho rána byla tečována a skončila vedle pravé tyče.
61'
Breite přihrával Růskovi do vápna, toho se snažil ustrážit Kadlec, ale hostující útočník přece jen zakončil vpádu, Borek míč vykopl.
60'
Růskovu střelu zblízka vykopl Borek
60'
Jemelka vystřelil ze střední vzdálenosti vysoko nad branku.
59'
Zahrádníček dostal přihrávku na pravou stranu, snažil se procpat míč do vápna, ale to se mu nepovedlo.
57'
Růsek v souboji s Kadlecem fauloval, domácí budou rozehrávat ze své poloviny.
56'
Nyní Sigma zavřela Slovácka před jeho pokutovým územím, ale je střele se nedostala.
54'
Zmrzlý zahrávala volný přímý kop z pravé strany, prudký centr přeletěl pokutové území a balon skončil v autu.
52'
Holzer vybízel delší přihrávkou Ciciliu, ten se ale hned nerozběhl a tím ztratil míč dohnat na hrací ploše.
50'
Petržela si zahrál na volejbalistu, žlutou ale nedostal
50'
Cicilia naznačil střelu, oklamal tak ve skluzu hostujícího hráče, balon potáhl ještě více k pokutovému území, jeho rána i tak byla sražena na roh. Ze standardní situace se domácí fotbalisté neprosadili.
48'
Jemelka chyboval, když namazal Havlíkovi, ten hned kolmicí vybídl ke skórování Jurečku, který místo střely udělal kličku a poté o balon v pokutovém území příšel.
47'
Jemelka důležitým zákrokem zablokoval Reinberka
47'
Jurečka udělal kličku do středu hřiště a přihrál Havlákovi, jeho táhlá střela nártem šla nad branku.
47'
Zkraje druhého poločasu zahrávalo Slovácko rohový kop, balon směřoval k brankové čáře na Ciciliu, ale ten se k hlavičce nedostal.
46'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Rigino Cicilia.
46'
Úvod utkání patřil Slovácku, které si vypracovalo územní převahu a mělo i více pološancí. Zasahovat musel po střele Jurečky brankář Macík. Olomoučáci postupně hru vyrovnali, ale do žádné vážnější šance se nedostali. Na konci prvního poločasu ještě nebezpečně střílel Reinberk, jeho rána byla zblokována hráčem Sigmy.
45+2'
45+2'
Ještě v nastaveném čase mohl dát první branku Reinberk, jeho střelu však zblokoval Jemelka.
45+1'
Hra se přesunula ke středu hřiště, Slovácka šlo dopředu, Petržela se snažil najít najít svého spoluhráče, do hry však zasáhl hry hráč Sigmy.
45'
První půle bude nastavena o dvě minuty.
45'
Konec prvního poločasu se hraje na polovině Sigmy.
43'
Vlastimil Daníček fauloval Antonína Růska u lajny za cenu žluté karty.
41'
Sigma se sice dostane po hranici velkého vápna, ale tam zatím její útočná snaha končí, i díky nepřesnosti.
38'
Havlík se snažil obloučkem do vápna najít Reinberka, tento úmysl vystihl Navrátil a balon odhlavičkoval, akce domácího celku pokračovala, ale na konci byla nepřesná přihrávka.
37'
Daněk otáčel hru na zcela volného Zmrzlého, ale tomu nešlo zpracování míče a potom o něj přišel.
35'
Modrobílí se přesunuli na polovinu Sigmy, dlouhý aut Sadílka prodlužoval za sebe Daníček, hosté odvrátili balon k Hofmannovi, který hledal jemným obloučkem Jurečku, Hubník balon v záklonu odhlavičkoval.
32'
Chvátal nákopem za obranu Slovácka našel Navrátila, ale ten byl v době kopu v ofsajdu.
30'
Borek si poprvé šáhl na míč, když Jemelka centroval středem do vápna.
29'
Reinberk přiťukl míč Petrželovi, který nasměřoval do vápna, Macík nedůrazně balon vyboxoval, Daníček volejem mířil nepřesně.
28'
Zleva mířil míč do pokutového území Sigmy, vzdušný prostor ovládl brankář Macík.
26'
Tak se i stalo, domácí hráči si situaci v pohodě pohlídali.
26'
Kadlec na polovině Slovácka fauloval Navrátila, Zahradníček bude rozehrávat na hranici vápna.
25'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Tomáš Fryšták, přichází Jiří Borek.
24'
Sigma to zkoušela po levé straně, ale kombinace ji nevyšla.
23'
U lajny se rozcvičuje náhradní brankář Borek, pravděpodobně Fryštáka trápí nějaké zranění.
22'
Sigma postupovala po pravé straně, centr Zahradníčka nebyl přesný a skončil mimo vápno.
20'
Reinberk měl hodně času k centru, balon mu však sjel z kopačky a byla z toho nepovedená přihrávka do vápna, míč skončil nad brankou.
18'
Ondřej Zmrzlý vystřelil po přihrávce Navrátila, střela šla vedle pravé tyče.
18'
Hosté na chvíli dostalo před pokutové území, centr z levé strany, ale chytil brankář Fryšták.
16'
Macík včas na zemi po ráně Jurečky
16'
Sadílek vhodil dlouhý aut do vápna na Daníčka, který míč prodloužil za sebe, tam svedl souboj domácí hráč s obráncem Sigmy, míč poté posunul Jurečka Reinberkovi, jeho střela byla sražena, odražený míč znovu vystřelil Jurečka, Macík byl u tyče včas.
14'
Zahradníček přihrál míč do kraje na Chvátala, jenž centroval do vápna, ale tam byl jen domácí brankář Fryšták, který uzmul míč pro sebe.
14'
A znovu faul, Ondřej Zmrzlý byl nedovoleně zastavený Petrželou, hosté se tak dostali o kousek blíže brance Fryštáka.
12'
Breite byl u lavičky Sigmy faulovaný Jurečkou, hosté tak mohou nachvíli rozptýlit tlak Slovácka.
11'
Jurečka skákal na prudkou standardku
11'
Havlík posunul míč Sadílkovi, jenž našel hlavu Jurečky u tyče, ale ten nedokázal z malého vápna hlavou dobře zamířit.
10'
Šašinka byl faulovaný z pravé strany před vápnem, další možnost pro Slovácko.
8'
Havel našel Reinberka, ten nepřekonal Macíka
8'
Jurečka dostal přihrávku od Holzera, který se uvolnil přes protihráče jesličkami, přihrál volnému Havlíkovi, který našel Reinberka, ale ten v dobré situaci nedokázal překonal hlavou vybíhajícího Macíka.
7'
Standardní situaci zahrál Havlík se Sadílkem nakrátko, druhý jmenovaný odcentroval, ale hosté i tuto akci dokázali pokrýt.
5'
Sadílek posunul míč do vápna Petrželovi, který se snažil jemným obloučkem na zadní tyči najít Jurečku, ale hosté odvrátili na roh.
4'
Navrátil už zabíhal za obranu Slovácka, ale přihrávka byla až moc prudká, aby ji mohl hostující záložník ve vápně zachytil a vystřelit.
3'
Breite udělal ve středu hřiště chybu, s míčem šel středem hřiště Jurečka, ale přes obránce Sigmy neprošel.
2'
I nadále mají míč na svých kopačkách modrobílí, kombinují kolem středového kruhu.
1'
Po rozehrání se domácí hráči dostali na polovinu Sigmy, do vápna mířil první centr z kopačky Petržely, obrana Sigmy balon odvrátila mimo pokutové území.
1'
-2'
Trio rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude celé v bílém a Olomouc celá modrá.

1.FC Slovácko: Fryšták – Reinberk, Michal Kadlec (C), S. Hofmann, Holzer – V. Daníček, L. Sadílek – M. Petržela, Havlík, Jurečka – O. Šašinka.
Náhradníci: Borek – Vecheta, Kohút, Divíšek, Cicilia, Šimko, Tomič.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, R. Hubník (C), Jemelka, Zmrzlý – Breite, Greššák – Navrátil, Daněk, Zahradníček – Růsek.
Náhradníci: Stejskal – Zifčák, Chytil, Vaněček, Jakub Matoušek, Vepřek, Slaměna.

Rozhodčí: J. Petřík – J. Kříž, L. Matoušek | VAR: V. Ondráš | AVAR: D. Černý.
Do sestavy po pohárové odmlce se vrací Václav Jurečka, v útoku opět nastoupí Ondřej Šašinka, kterému se střelecky daří, dnes nenastoupí Vladislav Ljovin. Trenér Jílek udělal tři změny v sestavě proti zápasu s Libercem. V obraně nastoupí Hubník, v záloze místo Spáčila Greššá a v útoku se objeví Růsek.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Fryšták – Hofmann, Daníček, Kadlec – Reinberk, Ljovin, Havlík, Sadílek, Petržela – Jurečka, Cicilia.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý – Breite, Spáčil – Navrátil, Daněk, Matoušek – Chytil.
Kouč Svědík bude dnes chybět na lavičce Slovácka, protože si bude odpykávat trest za čtyři žluté karty, za stejný počet karet si nezahraje Jan Kalabiška. Dále bude chybět brankář Nguyen. Na straně Sigmy pro zranění nenastoupí Hála a otazník visí nad startem čtveřicí hráčů: González, Hubník, Zifčák a Beneš. Dnešní duel bude speciální pro Jana Navrátila, který ještě na podzim nosil slovácký dres.
Bilance vzájemných zápasů mezi Slováckem a Olomoucí je vyrovnaná. Oba dva celky se střetly ve 35 zápasech, 11 duelů vyhrálo Slovácko, 12 zápasů skončilo remízou a stejný porci střetnutí vyhrála Olomouc. V zápasech moc branek nepadá, nejčastějším výsledkem po 90. minutách byl stav 1:0. Slovácko poslední dva domácí zápasy se Sigmou remizovalo shodně 0:0. Jan Navrátil se dostal do střelecké pohody, když ve třech zápasech vstřelil dvě branky, do sítě Karviné a Liberce.
SK Sigmal Olomouc

Hanáci jsou momentálně v tabulce na sedmé pozici se ziskem 33 bodů, na šestý Hradec Králové ztrácejí jeden bod. Souboj o poslední místo v elitní šestce bude ještě zajímavý, jelikož rozdíl mezi šestým Hradcem a 10. Mladou Boleslaví jsou tři body. Sigma čtyři zápasy neprohrála a bude chtít neporazitelnost udržet také na Slovácku. Poslední dva zápasy byli pro Hanáky vítězné. Dokázali zvítězit v Karviné a po jediné brance Jana Navrátila přetlačit Slovan Liberec.
1. FC Slovácko

Slovácko před reprezentační pauzou vyhrálo v Ďolíčku nad Bohemians Praha 2:1. Svěřenci trenéra Svědíka museli otáčet nepříznivý vývoj, o úvodní branku se postaral Puškáč, který proměnil pokutový kop po faulu Šašinky. Útočník Slovácka odčinil penaltový zákrok vyrovnávající brankou, po špatné domluvě brankáře Bačkovského s obráncem Köstlem, přehodil domácího brankáře a poté hlavou míč před brankovou čárou doťuknul do sítě. Modrobílí ve druhé půli vstřelili druhou branku, ale ta nebyla uznána pro ofsajd Kalabišky. Nakonec se stejně Moravané dočkali druhé trefy, po centru Šimka nechala obrana Bohemky prostor Sadílkovi, který balon měl po zpracování dlouhou nohu, ale stačil padajícího brankáře Bačkovského přehodit. Kokani si na konci zápasu vynutili převahu, ale vyrovnávající branku nevstřelili. Slovácko se výhrou posunulo na čtvrtou pozici před Baník, který nečekaně klopýtl s poslední Karvinou.
Příjemné sobotní odpoledne z Uherského Hradiště, vítám vás u sledování 27. kolal FORTUNA:LIGY. 1. FC Slovácko bude hostit v moravském derby SK Sigma Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.