FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Ostrava - 12. března 2022   15:00

0:0
(0:0)

Fryšták – Reinberk, S. Hofmann, V. Daníček (C), Holzer (90+2. Tomič) – Ljovin, L. Sadílek (85. Vecheta) – M. Petržela (83. Kalabiška), Havlík, Jurečka – Cicilia.
Borek – Divíšek, Šimko, Vecheta, Kalabiška, Juroška, Tomič.
T. Klíma – P. Caletka, M. Vyhnanovský | VAR: V. Ondráš | AVAR: M. Podaný
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
7117 diváků
Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Lischka, Fleišman – Ekpai (65. Falta), Kaloč, Boula (57. Janošek), Koncevoj (79. D. Buchta) – Kuzmanović (65. Tetour) – Jiří Klíma (57. Almási).
Budinský – Falta, Tetour, D. Buchta, Svozil, Janošek, Almási.

SESTŘIH: Slovácko - Baník 0:0. Úporná bitva skončila bez gólů

Souboj dvou sousedů v tabulce skončil bez branek, a tak pořadí v tabulce se nemění. Zkraje druhého poločasu Havlík zahrál volný přímý kop, střela byla tečovaná, na poslední chvíli Laštůvka dokázal balon dostat mimo tři tyče. Pět minut před koncem se ocitl v dobré pozici Almási, ale branku Fryštáka netrefil, v nastaveném čase měl na hlavě branku Vecheta, ale na míč nedosáhl.
90+3'
90+3'
Za zdržování hry viděl žlutou kartu Gigli Ndefe.
90+2'
Centr Havlíka z rohového kopu vyboxoval. vybíhající Laštůvka.
90+2'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Michal Tomič.
90+1'
Po centru Kalabišky byl v dobré pozici na malém vápně Vecheta, který se snažil rybičkou balon hlavičkovat, o kousek nedosáhl.
90+1'
Baník zahrával rohový kop, standardní situaci nakonec vyřešil brankář Fryšták.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Jurečka vyhrál souboj s Fleišmanem na polovině Baníku, Ljovin hned mu dal kolmici, ale Jurečka neměl síly, aby podstoupil další souboj s Fleišmanem.
87'
Filip Kaloč dostal žlutou kartu, když utrousil něco k rozhodčímu Klímovi.
86'
Almási už šel do protiútoku, trochu jej zbrzdil Daníček, střídající hráč poté akci pokazil, když přihrával balon hráči Slovácka.
85'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Filip Vecheta.
84'
Almási po rohu hlavičkoval nad
84'
Standardní situace Baníku byla nebezpečná. Janošek našel hlavu Almásiho, který ale branku Slovácka v dobré pozici netrefil.
84'
Také na druhé straně bude zahrávat Baník rohový kop, po rychlém přechodu do útoku.
83'
Havlík centroval z rohového kopu, v pokutovém území upadl Lischka, kterého fauloval Jurečka.
83'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jan Kalabiška.
82'
Ndefe velice pečlivě bránil Jurečku, který upadl, sudí Klíma odpískal faul.
80'
Havlík dobře našel volného Petrželu na pravé straně, který šel s míčem až do pokutového území, kde si hledal prostor ke střele, ale ve finální fázi si balon moc předkopl a poté jej ztratil.
79'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Arťom Koncevoj, přichází David Buchta.
77'
Cicilia byl faulovaný na polovině hřiště, po rozehrání za míčem sprintoval Jurečka, který byl v ofsajdu.
75'
Sadílek vhodil dlouhý míč, který propadl k Ciciliovi, který byl velice dobře bráněn a navíc, když se chtěl zapřít o hostujícího obránce, tak upadl.
75'
Almási ve výskoku fauloval Hofmanna, Slovácko bude mít i nadále míč ve své moci.
72'
Velice dobrá kombinace Slovácka, Holzer dostat míč na kraj, odkud centroval na Ciciliu, který si balon zpracoval, ale už nezakončil, protože hostující obránce dokázal k němu včas přistoupit.
71'
Hra nyní nemá takový spad jak v prvním poločase, hra je kouskována drobnými fauly.
69'
Šimon Falta zahrál roh, míč mířil na hranici vápna, poté byl faulovaný Sadílek, který si musel vyžádat ošetření.
68'
Po další kombinaci hosté vybojovali rohový kop.
67'
Daniel Tetour byl faulovaný Daníčkem na polovině Slovácka. Fleišman hledal v pokutovém území Almásiho, ale toho dobře přikryl Cicilia..
66'
Nyní převzala iniciativu Ostrava, která kombinuje na pravé straně, ale nic z toho nebylo, domácí vybojovali míč, který šel hned na Ciciliu, jenž si jej dokázal přikrýt a byl faulovaný.
65'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ubong Moses Ekpai, přichází Šimon Falta.
65'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Daniel Tetour.
63'
Slovácko má více ze hry, snaží se kombinovat, ale hosté dobře střeží kraje, přes které chodí většina útoků domácího celku.
62'
Ani další standardní situace k brance nevedla, hosté se dokázali obránit.
61'
Ljovin polovysoký míč se snažil obloučkem poslat do vápna, balon byl tečovaný a bude z toho roh.
59'
Ostrava vybojovala rohový kop, Janošek s ním naložil velice bídně, když balon poslal do prostoru, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a balon opustil hrací plochu.
58'
Petržela nastřelil Lischkovu ruku, ten ji měl u těla
58'
Petržela se snažil odcentrovat z pravé strany, nastřelil ruku Lischky, ten ji měl u těla, o penaltě nemůže být řeč.
57'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jiří Boula, přichází Dominik Janošek.
57'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Ladislav Almási.
56'
Baník chystá střídání, na hřiště přijde Ladislav Almási.
54'
Sadílek vhodil dlouhý míč do vápna, po několika odrazech, se jej zmocnil Ljovin, který ale nestřílel, ale posunul balon na Petrželu, ten byl zády k bráně a přihrál svému spoluhráči do strany.
52'
Baník se dostal na polovinu Slovácka, po centru zleva se ale hostující hráči k zakončení nedostali.
50'
Slovácko i nadále obléhalo branku Ostravy, na pravé straně byl faulovaný Ciiclia, prudký centr Havlíka vracel na zadní tyči Jurečka, obrana Baníku balon nakonec dostala z prostoru malého vápna.
49'
Sražený Havlíkův přímák s obtížemi vytěsnil Laštůvka
49'
Havlíkův pokus byl tečovaný ve zdi a balon šel do protipohybu brankáře Laštůvky, který se stačil vrátit a balon vyrazit.
48'
Slovácko se neprosadilo z rohu nicméně byl před vápnem faulovaný Sadílek, když Ekpai mu kopl kopačkou do hlavy a viděl žlutou kartu.
47'
Havlík míč nacentroval do vápna Baníku, hosté balon odvrátili, poté vznikly v obraně Ostravy zmatky, kdy se hosté nedokázali osvobodit, po několika odražených míčích se balon dostal k domácímu hráči, jeho střela byla tečována na roh.
47'
Koncevoj fauloval na polovině Baníku Reinberka a bude z toho volný přímý kop.
46'
Oba dva trenéři neudělali žádnou změnu do druhého poločasu.
46'
Po prvním poločase svítí na tabuli stav 0:0, obě dvě mužstva se snaží hrát rychlý kombinační fotbal, ze začátku utkání zahrozilo Slovácko, když Jurečka vybídl ke skórování Reinbeka, který mířil jen do míst, kde stál Laštůvka. I na druhé straně si Ostrava vytvořila nebezpečnou situaci, když Kuzmanovič poslal balon před branku Slovácka, Reinberk před Ekpaiem odvracel míč na poslední chvíli. Po půl hodině si domácí fotbalisté vytvořili druhou šanci, Holzer však balon poslal vedle levé tyče.
45'
45'
Jurečka fauloval Fleišmana, který se držel rukou za obličej, poté Václav Jurečka kopl míč směrem k ležícímu Fleišmanovi, toho se balon dotknul, kolem domácího hráče se seběhli ostatní hráči Baníku a důrazně mu vysvětlovali, že jednalo o nesportovní gesto. Jurečka dostal poté žlutou kartu.
44'
Blíží se nám konec prvního poločasu, ve kterém si Slovácko vypracovalo jednu stoprocentní šanci, Baník v něm měl hodně nebezpečných situací, ale žádnou tutovku si nevytvořil.
43'
Hofmann nejprve přihrál před vápno Ciciliovi, který ustrážil míč před Lischkou a znovu ho posunul vysunutému Hofmannovi, jenž centroval od postranní čáry, v pokutovém území hlavičkoval slabě Havlík mimo branku.
42'
Souboj sousedů v tabulce se hraje ve výborné divácké kulise.
40'
Ani další standardní situace domácího celku nebezpečná nebyla.
39'
Sadílek zahrál rohový kop nakrátko s Havlíkem, který centroval, jenže přihrávka se mu moc nepovedla a málem z toho byl brejk hostů.
38'
Fleišman nacentroval skoro od brankové čáry balon šel do prostoru, kde už sbíhal ostravský hráč, Jurečka před ním musel balon odkopnout.
35'
Lischka nahrál do "špeku" Boulovi, který ztratil míč, Ljovin hned kolmicí se snažil vysunout Petrželu, ale v prostoru, kde mířil balon domácí hráč nebyl.
34'
Reinberk z úhlu vysoko přestřelil
34'
Po krátkém rozehrání si Baníkovci vůbec nevšímali Holzera, který dal v poklidu centr na zadní tyč, kde byl Cicilia s Reinberkem, forvard Slovácka balon nezpracoval, ten mu odskočil k Reiberkovi, jenž z ostrého úhlu přestřelil branku.
33'
Jurečka byl faulovaný u postranní čáry, domácí fotbalisté tak mohou rozehrát.
32'
Lischka byl při rozehrávce stíhán hned trojicí hráčů Slovácka, ale i pod tlakem rozehrál na polovině do strany.
31'
Tohle by Lewandowski dal! Sadílek spálil gólovku
31'
Slovácko se po delší době dostalo do útoku a hned z toho byla šance. Petržela obloučkem našel u zadní tyče Sadílka, který pravou nohou těsně minul levou tyč.
30'
Ndefe vhodil aut na Klímu, který balon posunul zpět na Kuzmanoviče, jehož centr odvrátila pevná obrana Slovácka.
29'
Baník se usadil na polovině Slovácka a kombinuje na jeho pravé straně.
27'
Kuzmanovič posunul míč a Ndefeho, jeho centr slovácká obrana odvrátila.
26'
Klíma dostal přihrávku do otevřené obrany Slovácka, před sebou měl jen Daníčka, ostravský útočník ale tah na branku nepředvedl a Daníčka stačil doplnil Holzer, Klíma balon posunul do strany a vracející se Havlík skluzem míč posunul Fryštákovi.
25'
V těchto momentech má více ze hry Baník, který více drží míč na svých kopačkách.
24'
Klíma udržel míč a posunul jej na Boulu, ten už nebyl přesný, aby balon odehrál na Kuzmanoviče.
22'
Slovácko standardní situaci nevyužilo ke vstřelení branky, naopak nabídlo Baníku brejk, který táhl po pravé straně Ekpai, toho však zradila nepřesná přihrávka do vápna, centr byl přetažený a balon opustil hrací plochu.
21'
Petržela chtěl vysunout míč na Sadílka, jenže hrací předmět tečoval na roh. Fleišman.
20'
Ostravští ho záhy získali do své moci a její kombinace začíná od zadáků.
20'
Boula byl ve středu hřiště stíhaní Ljovinem, pod tlakem špatně rozehrál a daroval Slovácku zadarmo míč.
18'
Ten zahrál Fleišman, odražený míč od skrumáže fotbalistů odkopl jeden z domácích fotbalistů.
18'
Filip Kaloč vystřelil ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl zblokovaný na roh.
16'
Na stejné straně kombinoval Sadílek s Havlíkem, druhý jmenovaný centroval na zadní tyč, kde zabíhal Holzer, ale jeho hlavičkový pokus byl nepřesný.
16'
Petržela centroval z pravé strany, Lischka balon v pohodě odvrátil z pokutového území.
13'
Kuzmanovičův nástřel nedoklepl Klíma
13'
Ostrava zahrozila, Kuzmanovič dostal přihrávku od Kaloče a skoro z brankové čáry centroval na malé vápno, Fryšták balon nedůrazně vyrazil, balon šel podél branky a poté jej odehrál před Ekpaiem Reinberk, hosté se dožadovali odpískání pokutového kopu, jelikož si mysleli, že Reinberk se dotknul před odkopem míče rukou.
11'
Baník se rozvážnou kombinací přesunul na polovinu Slovácka. Souboje i míč se nyní odehrávají u postranní čáry. Baník několikrát po sobě vhazoval.
9'
Reinberk vyzkoušel Laštůvku v dobré šanci!
9'
Velká šance Slovácka, Jurečka šel středem hřiště a na pravou stranu přihrál zcela volnému Reinberkovi, který se snažil o technickou střelu, jenže šla jen do míst, kde stál Laštůvka, jenž balon vyrazil před sebe.
8'
Kuzmanovič nevybíravě dohrál Sadílka, sudí Klíma mu ukazuje, že takové zákroky nebude příště tolerovat.
7'
Ze standardní situace se domácí fotbalisté neprosadili. Po střele domácího hráče reklamovanou nastřelenou ruku hráče Baníku, sudí Klíma nechává hru pokračovat.
6'
Sadík obloučkem hledal u postranní čáry Holzera, před nímž zasáhl skluzem Ndefe a balon dopravil za brankovou čáru.
5'
Sadílek nacentroval na zadní tyč, kde kraloval brankář Baníku, který si balon stáhl ze vzduchu.
4'
Jurečka byla faulovaný na polovině Baníku a to je výhoda pro Slovácko, které může ohrozit branku Laštůvky.
3'
Sadílek vhodil dlouhý míč až do vápna Baníku, kde jej přizvedl Lischka, ke střele se snažil dostat Petržela, ale hostující obránce mu to neumožnil.
2'
Kuzmanovič šel středem hřiště na branku Slovácka, balon se mu ale mezi nohama zapletl a ostravský hráč míč poté ztratil.
1'
Domácí hráči míč rozehráli ze středového puntíku a hned Daníček míč nakopl na ostravskou polovinu na Ciciliu, který ale nepodržel balon.
1'
-1'
Trio rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude hrát ve svých tradičních bílých kompletech, Baník nastoupí v černých kompletech.
-33'
Za bouřlivého potlesku fanoušků Baníku nastupují na zelený pažit hráči Ostravy.
-37'
Na hřišti jsou už všichni fotbalisté Slovácka, kteří začínají s předzápasovou rozcvičkou.
S velkou pravděpodobností dnešní duel mezi Slováckem a Baníkem bude vyprodaný, před zápasem zbývalo v pokladnách jen 600 lístků. Naposledy byl Městský stadion Miroslava Valenty vyprodaný v zápase se Spartou, který se odehrál v listopadu minulého roku.

1.FC Slovácko: Fryšták – Reinberk, S. Hofmann, V. Daníček (C), Holzer – Ljovin, L. Sadílek – M. Petržela, Havlík, Jurečka – Cicilia.
Náhradníci: Borek – Divíšek, Šimko, Vecheta, Kalabiška, Juroška, Tomič.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Lischka, Fleišman – Ekpai, Kaloč, Boula, Koncevoj – Kuzmanović – Jiří Klíma.
Náhradníci: Budinský – Falta, Tetour, D. Buchta, Svozil, Janošek, Almási.

Rozhodčí: T. Klíma – P. Caletka, M. Vyhnanovský | VAR: V. Ondráš | AVAR: M. Podaný.
V dnešní soupisce Slovácka není vůbec Filip Nguyen, kterého zastoupí v bráně Tomáš Fryšták, do sestavy se vrací Hofmann, který dnešní stoperský tandem vytvoří s Daníčkem. Trenér Smetana udělal tři změny oproti zápasu s Libercem, od první minuty dává příležitost v útoku Jiřímu Klímovi,v záloze bude hrát Boula a Ekpai, všichni tři hráči naskočili jako střídající do zápasu proti Slovanu.
Zajímavosti

- Slovácko má vyrovnanou bilanci s Baníkem, celkem oba dva týmy spolu odehrály 37 zápasů, 16 duelů vyhráli modrobílí, 6 mačů dopadlo nerozhodně a 15 střetnutí dovedli do vítězného konce fotbalisté Ostravy.

- Slovácko vyhrálo s Baníkem poslední tři zápasy, které shodně skončily 2:1, což je i nejčastější výsledek mezi oběma mužstvy.

- Ve většině zápasů viděli diváci minimálně dvě branky.

- Dobrá zpráva pro fanoušky Baníku. Jiří Fleišman před duelem se Slováckem prodloužil smlouvu o jeden rok.

- V dnešním zápase se mohou těšit na souboj dvou nejlepších střelců ligy – Václava Jurečky a Ladislava Almásiho, oba shodně nastříleli 12 branek.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Daníček, Holzer – Ljovin, Havlík – Petržela, Sadílek, Jurečka – Cicilia.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Ekpai, Kaloč, Tetour, Falta – Kuzmanovič – Almási.
Pravděpodobně nebude k dipozici trenéru Svědíkovi Michal Kadlec, který nedohrál střetnutí s Mladou Boleslaví a také Michal Kohút, na straně Baníku nenastoupí Ladislav Takács.
FC Baník Ostrava

Baník Ostrava je na čtvrté pozici v tabulce, má shodně 46. bodů jako páté Slovácko. Baník po zimní přestávce získal 10 bodů, z toho bylo šest bodů ze hřišť soupeřů, kde je zatím Ostrava stoprocentní, když dokázala vyhrát v Mladé Boleslavi 3:2 a také před 14 dny v Ďolíčku s Bohemkou 2:0. V domácím prostředí nečekaně podlehli Baníkovci Teplicím 2:4 a také nedotáhli dobře rozehraný zápas s Libercem minulý týden, když inkasovali jedenáct minut před koncem z kopačky Mikuly. Mezi těmito zápasy zvládl Baník zápas se Sigmou, kterou porazil jedinou brankou Pokorného.
1. FC Slovácko

Jak už bylo níže zmíněno, tak Slovácko se nachází na pátém místě v tabulce. Po dvou nezdarech se Slavii a Zlínem dokázali svěřenci trenéra Svědíka bodovat v dohrávce 20. kola v Ďolíčku s Pardubicemi 0:0 a následně na to navázat dvěma výhrami. V domácím prostředí dokázali zdolat Mladou Boleslav, kdy museli otáčet nepříznivý vývoj utkání po brance Douděry. Ve druhém poločase vyrovnal Jurečka a stejný hráč proměnil pokutový kop v nastaveném čase po intervenci VAR. V minulém kole zajížděli modrobílí na teplická Stínadla. Na začátku zápasu byli lepším mužstvem a drželi více míč na svých kopačkách. Teplice postupně vyrovnali hru, ale do šancí se nedostaly, naopak ve stoprocentní šanci se ocitl Jurečka, ale ten nechal domácího brankáře Grigara vyniknout. V nastavení první půle se do další šance dostal Reinberk, který střílel zprava na bránu Grigara, který jej vychytal. I druhý poločas pokračoval v šancích Slovácka. Hned zkraje hlavičkoval Daníček a nabíhající Reinberk na balon mířící ke vzdálenější tyči nedosáhl. Slovácko se přece jen dočkalo vstřelené branky. Z levé strany nacentroval Petržela, jeho přetažený centr si našel ve vápně Rigino Cicilia, který se dokázal prosadit přes teplického obránce a překonal přesouvajícího se Grigara. Následně se ještě prosadil Jurečka, který ale vstřelil branku z ofsajdového postavení. Teplice s přibývajícím časem zvýšily útočnou aktivitu a hnaly se za vyrovnáním. Trenér Jarošík posílil útočnou fázi Sejkem a Ledeckým. Ve velmi dobré střelecké pozici se ocitl Tomáš Kučera, jehož hlavička šla těsně vedle levé tyče. V nastaveném čase byl faulovaný na hranici vápna Vondrášek, velmi slušnou možnost ke vstřelení branky nevyužil Sejk, který zvolil místo technického provedení razanci a střela se mu nepovedla. Slovácko tak uštědřilo Teplicím první jarní porážku.
Příjemné sobotní odpoledne z Uherského Hradiště. Vítám vás u sledování 25. kola FORTUNA:LIGY. Dnes nás čeká zajímavý duel mezi pátým 1. FC Slovácko a čtvrtým FC Baník Ostrava. Oba dva celky mají shodně 46 bodů. Baník je na čtvrtém místě jen díky lepšímu skóre.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.