FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Pardubice - 28. srpna 2021   16:00

Slovácko
3' V. Daníček (S. Hofmann) • 14' M. Petržela (Havlík)
2:1
(2:0)
Pardubice
64' Cadu

Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Holzer (83. Tomič) – M. Petržela (66. Navrátil), Havlík, V. Daníček, Kohút (73. Kalabiška) – L. Sadílek – Jurečka (66. Vecheta).
Bajza – Navrátil, Šimko, Vecheta, Tomič, Cicilia, Kalabiška.
J. Machálek – A. Horák, R. Dresler
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
3616 diváků
Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, Sláma (76. Huf) – Jeřábek (C), Solil – Tischler (68. Červ), P. Černý (28. Beran), D. Kostka (46. Lupač) – Chytil.
Letáček – Beran, Prosek, Červ, Lupač, Huf, Dufek.
Markovič

SESTŘIH: Slovácko - Pardubice 2:1. Zaskvěl se Petržela, ospalí hosté ztrátu nedotáhli

Slovácko nakonec poráží Pardubice o jednu branku. Ve druhém poločase už tolik šanci k vidění nebylo. Svěřenci trenéra Krejčího vyrovnali v druhém dějství hru a po parádně zahraném přímém kopu od Cadu snížili, Pardubice sice se chtěly dostat před branku Nguyena, ale dobře organizované mužstvo Slovácka jim to nedovolilo a zkušeně si pohlídalo výsledek 2:1.
90+3'
90+3'
Utkání se dohrává u rohového prapoku, hosté se nemohou zmocnit míče.
90+2'
Tomáš Solil přišlápl kotník Havlíkovi a sudí mu ukazuje žlutou kartu.
90+1'
Michal Kadlec byl faulovaný, domácí zadáci budou mít chvíli oddychu.
90+1'
Michal Tomič zastavil rozvíjející se akci Pardubic za cenu žluté karty.
90'
Ve druhém poločase se budou nastavovat tři minuty.
89'
Centrem našel hlavu Chytila, který však zakončil mimo tři tyče.
89'
Navrátil fauloval u postranní čáry Lupače a Cadu určitě pošle balon do šestnáctky.
88'
Slovácko šlo do kontru, ale Navrátil nepřesně míč posunul na Sadílka, který už proti obránci Pardubic neměl síly, ten skluzem balon dopravil do zámezí.
87'
Sadílek zahrál rohový kop, Markovič balon rukou prodloužil za sebe, domácí fotbalisté už pak pardubickou branku neohrozili.
86'
Daníček se snažil míč prostrčit na Kalabišku, ale přihrávka byla příliš razantní a domácí bek balon nestihl na hrací ploše.
85'
Pardubice se zatím do tlaku nedostávají, modrobílí dobře brání a jsou nyní nastěhovaní na polovině hostujícího celku.
83'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Michal Tomič.
83'
Havlík se snažil najít na zadní tyči Kadlece, ale ten se do zakončení nedostal.
81'
Žlutou kartu dostává Petr Reinberk (1.FC Slovácko).
79'
Žlutou kartu dostává Jan Jeřábek (FK Pardubice). Jeřábek na polovině hřiště fauloval domácího hráče dost nešetrně a viděl žlutou kartu.
78'
Hofmann po nejistém vyboxování Markovič pálil nad!
78'
Vecheta byl faulovaný u postranní čáry, svěřenci trenéra Svědíka budou moci ohrozit branku Pardubic. Po centru do vápna, hlavičkoval Vecheta, následně odražený balon střílel Reinberk, také byl balon zblokovaný, na vysoký míč vyběhl Markovič a vyboxoval jej, jenže nebyl důrazný a a balon se dostal k Hofmannovi, který netrefil opuštěnou branku.
77'
Slovácko zahrálo roh nakrátko, poté nesměřoval balon do vápna, ale až k brankáři Nguyenovi.
76'
Vecheta patičkou otřel míč o Tomla a vybojoval roh
76'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jiří Sláma, přichází David Huf.
75'
Havlíkovi se centr moc nepodařil, nicméně k odraženému míči se dostali domácí, hosté zblokovali pokus Navrátila.
74'
Vecheta převzal míč na polovině Pardubic, dobře si jej pokryl a byl faulovaný.
73'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Jan Kalabiška.
71'
Pardubice zatlačily Slovácko před jeho branku. Po centru Tomla žádné nebezpečí před brankou domácího celku nebylo.
70'
Slámův centr domácí fotbalisté ubránili a dostali na polovinu Pardubic.
69'
Pardubicím po vstřelené brance narostla křídla. Dál se vrhají do útoku a nyní budou zahrávat roh.
68'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Lukáš Červ.
68'
Tischler ve výskoku fauloval Kadlece, rozehrávat bude Slovácko.
67'
Dlouhý aut Sadílka hlavičkoval Vecheta, pro Markoviče to byla doslova lahůdka.
66'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Filip Vecheta.
66'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jan Navrátil.
64'
Pardubice právě vstřelily branku!
Pardubice snižují. CADU náramně míč zakroutil k levé tyči, balon se odrazil od břevna za brankovou čáru, sudí po konzultaci s pomezním ukazuje na střed. Správné rozhodnutí hlavního rozhodčího potvrzuje i kolega u videa.
63'
Tomáš Solil byl faulovaný Daníčkem a Pardubice budou mít tak možnost ohrozit domácí branku.
61'
Petržela sprintoval za míčem z otočky se snažil najít Sadílka, který ale na balon nedosáhl.
60'
Druhá půle je zatím poklidná, hra se odehrává hlavně mezi šestnáctkami.
59'
Brankář Nguyen musel vyběhnout ven z branky, aby byl u dlouhého míče dříve než sprintující Solil.
57'
Hra v těchto minutách je kouskovaná nepřesnými přihrávkami z obou stran.
53'
Slovácko zahrávalo rohový kop, Markovič míč vyboxoval, domácí fotbalisté pokračovali v kombinaci, Kohút vystřelil z hodně velké vzdálenosti levačkou, Markovič jeho projektil v pohodě chytá.
53'
Jurečka šel za dlouhým míčem, v pokutovém území se snažil přihrát do druhé vlny, balon se nakonec ocitl v zámezí.
51'
Domácí hráči zahráli z rohu nacvičený signál, balon mířil na Holzera, který si jej pokopnul a odcentroval, na svého spoluhráče, který ale hlavičkový souboj nevyhrál.
51'
Reinberk se snažil odcentrovat od rohového praporku, jeho pokus byl sražen na roh.
50'
Cadu centroval od brankové čáry, brankář Nguyen jeho přihrávku pokryl a balon rozehrál.
49'
Emil Tischler zastavil u postranní čáry nedovoleně Petrželu a domácí budou mít míč i nadále ve své moci.
46'
Michal Beran jako první vystřelil na branku Slovácka. Je střela mířila přímo na brankáře Nguyena, který ji chytil do rukavic.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Adam Lupač.
46'
Po prvním poločase vede Slovácko nad Pardubicemi 2:0. Jak už bylo napsáno, mezi střelce se zapsala dvojice Daníček – Petržela. Domácí si vypracovali i další šance, jen Jurečka měl dvě tutovky, které nedal. Hosté nechávají modrobílím v obranných řadách hodně prostoru, poločasový výsledek 2:0 je ještě pro ně milosrdný. Na špatnou hru záložní řady reagoval kouč Krejčí vystřídáním Černého a na hřiště poslal Berana. Pardubice kromě jedné akce ze začátku utkání si žádné šance nevytvořily.
45'
45'
Končí nám první půle, ve které měli domácí fotbalisté kupu šancí, proměnili však jen dvě. V úvodu utkání se prosadil Daníček, na kterého navázal Petržela.
44'
Tomáš Solil se snažil z brankové čáry přihrát do vápna, ale nastřelil Daníčka, ke vší smůle se balon ještě od hostujícího hráče odrazil do zámezí.
43'
Teď dobře vyběhl brankář Markovič, který přečetl úmysl Slovácka a ihned rozehrál.
41'
Po Havlíkově rohu se od Kadlece odrazil míč těsně vedle
41'
Havlík ze své kopačky poslal prudký centr, který jeden z hráčů na přední tyči prodlužoval na zadní, kde byl Michal Kadlec, který ale nezakončil.
40'
Na dlouhý míč sprintoval Reinberk, Jeřábek před ním stačil míč odkopnout na roh.
39'
Slovácko zahrávalo dva rohové kopy po sobě. Ani v jednom případě standardní situace nevedla k ohrožení branky.
38'
Sadílek vybídl ke sprintu Jurečku, který šel zprava k brance Pardubic, nakonec se rozhodl pro střelu místo přihrávky na Petrželu, jeho pokus stačil hostující obránce srazit na roh.
35'
Jurečka zblízka hlavičkoval do Markoviče
35'
U rohového praporku vybojoval Petržela míč, nacentroval skoro k penaltovému puntíku, kde hlavičkoval Jurečka, Markovič byl připraven.
33'
Jurečka dostal dlouhý míč, ale proti přesile tří hráčů Pardubic jej nedokázal podržet.
32'
Hosté sice kombinovali po levé straně, ale modrobílí je nepustili do větší akce.
30'
Nyní bylo trochu rušno před brankou Nguyena, ale situaci uklidnil hlavičkou ke svému brankáři Vlastimil Daníček.
28'
Hostující celek poprvé střídá. Pavla Černého vyměnil Michal Beran.
27'
Markovič včas vyběhl a zneškodnil střelu Jurečky
27'
Nakonec z toho nic nebylo a na druhé straně bylo rušno, Jurečka bez zajištění šel na branku Pardubic, Toml na něj běžecky neuspěl, domácí forvard ani potřetí, když vybíhajícího Markoviče nepřekonal.
27'
Pardubice však zůstaly u míče a snaží se něco před brankou Nguyena vymyslet.
26'
Cadu se snažil obehrát ve vápně Holzera, ale to se mu nepovedl, balon nakonec udržel a přihrál Tischlerovi, jehož centr domácí zadáci odvrátili.
25'
Rychlá akce Slovácka. Petržela dostal přihrávku a našel zcela volného Jurečku, který šel sám na brankáře Markoviče, kterého ale nepřekonal! Pomezní rozhodčí nechal podle nového pravidla situaci dohrát a pak následně odmával ofsajd Petrželovi.
22'
Nyní se nic vážného na hřišti neděje, hráči Slovácka si kolem poloviny hřiště předávají míč.
19'
Daníček z první mířil těsně nad!
19'
Obrana Pardubic dovoluje domácím hráčům docela hodně. Kohút našel centrem Petrželu, který dal míč pod sebe Daníčkovi, který byl v náběhu a mohl přidat druhou branku v zápase, ale místo toho bránu přestřelil.
18'
Cadu si na polovině Pardubic u rohového praporku dobře pokryl míč a po souboji s Petrželou upadl, hosté budou rozehrávat.
16'
Hostující gólman Markovič si ještě pořádně neošahal míč v rukavicích a už dvakrát kapituloval, takový začátek utkání si hosté určitě nepředstavovali.
14'
Petržela jako (polo)Schick! Domácí borec nachytal povyběhnutého Markoviče, 2:0
14'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko už vede o dvě branky. Kohút přihrál u postranní čáry Havlíkovi, který kolmicí našel MILANA PETRŽELU, který to provedl mazácky – přeloboval brankáře Markoviče, který byl hodně venku z branky.
12'
Po rychlém kontru zakončoval ve skluzu Jurečka
12'
Domácí předvedli nyní pohlednou akci na jeden dotek. Havlík vybojoval míč ve středu hřiště a hned kolmicí našel za obranou Holzera, který z první hledal Jurečku, kterému chyběl krok, aby míč zasáhl pořádně, tak jen špičkou kopačky nedokázal usměrnit míč za Markovičova záda.
10'
Jeřábek hledal dlouhým míčem Chytila, ale přihrávka byla na něj strašně dlouhá, za což se mu kapitán Pardubic omluvil.
9'
Reinberk krásně našel na levé straně Holzera, který centroval z jedné, ale jemu se přihrávka do vápna vůbec nepovedla a balon skončil v zámezí. Od své branky bude rozehrávat Markovič.
8'
Cadu šel s míčem středem hřiště, snažil se před Havlíkem míč zaseknout, ale to se mu nepodařilo a tím hostující akce skončila.
6'
Ale souhra na levé straně nevedla k žádné pohledné akci, domácí balon odkopli až na pardubickou polovinu.
6'
Po inkasované brance hostující celek zvýšil aktivitu a nyní kombinuje na polovině Slovácka.
4'
Filip Nguyen musel hned zasahovat, když zlikvidoval ránu jednoho z hostujících hráč. Pardubice kopaly následně rohový kop, ze kterého nic nevytěžily.
3'
Domácí poslal v úvodu do vedení Daníček, 1:0
3'
Pardubice nezachytily úvod zápasu a jsou za to potrestány úvodní brankou. Na centr z rohového kopu naskočil u první tyče Stanislav Hofmann, který balon hlavičkoval na zadní tyč, před brankářem dobíhal VLASTIMIL DANÍČEK, který stehnem nasměřoval balon pod břevno.
3'
Domácí fotbalisté drželi míč ve své moci před vápnem a budou kopat druhý rok z opačné strany.
2'
Slovácko hned ze začátku utkání zahrávalo rohový kop Havlíkem, hosté odolali centru do šestnáctky.
2'
Jurečka jako první rozehrál míč a ihned se šel na polovinu Pardubic, od Hofmanna dostal dlouhý míč, sice vyhrál souboj, ale za ním nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
1'
-2'
Fotbalisté Slovácka budou hrát v tradičních bílých kompletech, jejich protihráči oblékli červení dresy.
-9'
Hráči obou celků zamířili do šaten připravit se na dnešní zápas.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Holzer – M. Petržela, Havlík, V. Daníček, Kohút – L. Sadílek – Jurečka.
Náhradníci: Bajza – Navrátil, Šimko, Vecheta, Tomič, Cicilia, Kalabiška.

FK Pardubice: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, Sláma – Jeřábek (C), Solil – Tischler, P. Černý, D. Kostka – Chytil.
Náhradníci: Letáček – Beran, Prosek, Červ, Lupač, Huf, Dufek.

Rozhodčí: J. Machálek – A. Horák, R. Dresler.
Do základní sestavy se vrací Stanislav Hofmann, na ostatních postech trenér Svědík neudělal žádnou změnu. Za to jeho protějšek udělal jednu změnu v obraně, místo Čelůstky zaujme místo Sláma, a v záloze nahradí Berana Pavel Černý.
Slovácko zatím v první lize odehrálo s Pardubicemi jen dva zápasy a oba dva prohrálo. Modrobílí v domácím prostředí smolně prohráli brankou Surzyna v nastaveném čase. Slovácko sice vedlo v Ďolíčku 1:0, ale domácí do konce poločasu dokázali nepříznivý otočit. Třetí branku přidal zkraje druhého poločasu Dominik Kostka, který nastupoval dříve za béčko Slovácka.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), Hofmann, Holzer – Petržela, Daníček, Havlík, Kohút – Sadílek – Jurečka.

FK Pardubice: Markovič – Cadu, Čihák, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C), Solil – Tischler, Beran, Kostka – Chytil.
Do základní sestavy Slovácka se vrátí po dvouzápasové odmlce Stanislav Hofmann, trenéru Svědíkovi budou chybět kvůli červené kartě Mareček s Divíškem a také Navrátil. Domácí kouč bude muset i druhé utkání trávit na tribuně v roli diváka. Dá se předpokládat, že trenér Pardubic Krejčí bude nominovat stejnou jedenáctku jako před týdnem.
FK Pardubice

Pardubice jsou na desáté pozici, když mají o pět bodů méně než Slovácko. V minulém kole se radovaly poprvé v tomto ročníku ze zisku tří bodů, když ve vršovickém Ďolíčku porazili Klokany 3:0. V utkání se poprvé měnilo skóre po půl hodině hry po hlavičce Chytila, který hostuje v Pardubicích z Olomouce. Na konci poločasu mohla dát branky obě dvě mužstva. Nejprve mohl vstřelit druhou branku Mojmír Chytil, který obešel brankáře, ale nebyl v zakončení natolik důrazný, aby balon skončil za brankovou čárou, nakonec se míče před brankou zmocnil Köstl. Bohemka mohla záhy vyrovnat, ale Necid si se spoluhráčem vylámali zuby na Markovičovi. Ve druhé půli Pardubice přidaly druhou branku střídajícím Černým, který byl na hřišti pouze minutu. Utkání pečetil Solil, který zužitkoval přihrávku od Cadu.
1.FC Slovácko

Moravané jsou po pátém kole na čtvrtém místě s deseti body, na vedoucí Plzeň ztrácí 5 bodů, se Spartou shodně inkasovali jen tři branky, což je řadí na druhé až třetí místo za Slavii, která lovila míč ze sítě jen jednou. Co se týče útoku, tam už to tak veselé není. Modrobílí vstřelili v každém zápase jednu branku, která jim vynesla třikrát vítězství 1:0. Co nemůže trenéra Svědíka těšit je kázeň můžstva, zatím jeho svěřenci jsou nejtrestanějším týmem ligy, hlavně z hlediska červených karet, které zatím viděli v každém zápase. V minulém domácím zápase byly vidět ihned dvě, když po Marečkovi musel opustit střídačku i trenér Martin Svědík. Ale vraťme se zpátky k odehraným zápasům. V 5. kole odehrál Kadlec a spol. zápas v Jablonci. Zápas nabídl několik šancí už od samotného začátku. Hned v úvodu se mohl zapsat mezi střelce Petržela, který už v pokutovém území překonal Hanuše, ale toho zastoupil na brankové čáře Pilař. Také Jablonec mohl jít do vedení. Houska střílel do tyče a Čvančara doklepl míč do prázdné slovácké branky. Radost domácím fotbalistům vydržela jen několik okamžikům, jelikož se branka přezkoumávala videorozhodčím, který ji neuznal pro ofsajd Čvančary. Po ráně Smejkala se za Nguyenem rozezvučela branková konstrukce. Nakonec Slovácko vstřelilo branku do šatny, díky Jurečkově hlavičce, balon s pomocí tyče skončil za brankovou čárou. Ve druhém poločase si domácí nevypracovali šanci, hodně jim prospělo prostřídání hráčů, kteří měli větší herní praxí, získali mírnou převahu, nakonec ale branku vstřelili, když Doležal upadl na trávník poté, co ucítil na svých zádech ruku Kadlece, sudí Petřík neváhal ani sekundu a ukázal na penaltový puntík. Čvančara nedal Nguyenovi sebemenší šanci. V nastaveném čase ještě předčasně putoval do sprch střídající Divíšek, který fauloval Hübschmana.
Dobré sobotní odpoledne z Uherského Hradiště. Vítám Vás u sledování 6.kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se střetnou 1. FC Slovácko s FK Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.