FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Karviná - 7. srpna 2021   16:00

Sparta
23' Hložek (Hancko) • 78' Pavelka (Pešek)
2:0
(1:0)

Nita – Wiesner, Vitík, Hancko, Polidar – Sáček, Souček (68. Pavelka) – Moberg Karlsson (61. Minčev), Dočkal (C) (46. Karabec), Pešek – Hložek (86. Pulkrab).
Holec – Drchal, Pulkrab, Pavelka, Minčev, Karabec, Vindheim.
Hocek – Hájek, Antoníček
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
5 136 diváků
Neuman – Křapka, Santos, P. Buchta (70. Tavares), Bartošák (C) – S. Dramé, Mangabeira (70. Stropek) – Čmelík (82. Mikuš), Qose, Siňavskij (56. Jurásek) – Svoboda (56. Papadopulos).
Bolek – Mikuš, Nešický, Stropek, Papadopulos, Jurásek, Tavares.
Neuman

SESTŘIH: Sparta - Karviná 2:0. Pohodlný triumf Letenských, Hložek rozhodl obstřelem

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:12.
Sparta na Letné splnila úlohu favorita, když poráží Karvinou 2:0 brankami Adama Hložka a Davida Pavelky, na výhru se však pořádně nadřela, neboť ji po celý zápas trápila celá řada nepřesností.

Sparta si drží stoprocentní bilanci a zůstává v čele tabulky, Karviná je po dvou remízách poprvé poražena.
90+3'
90+3'
Michal Papadopulos skutečně stál v době Brazilcova centru v ofsajdu.
90+3'
Hosté už se radovali z kontaktní branky, když Tavaresův centr v pokleku proměnil hlavou Michal Papadopulos, rozhodčí však odmávali hostům postavení mimo hru.
90+2'
Hosté po rychlém přechodu do útoku také vybojovali rohový kop, po něm nedokázali ohrozit Florina Nitu.
90+1'
Rozehrávka rohu nakrátko domácím nevyšla a sparťané musí zase začít hrát ze středu hřiště.
90+1'
V úvodu tříminutového nastavení si na Polidarův centr naběhl Matěj Pulkrab, míč se odrazil za karvinskou branku a rozhodčí přisuzují Spartě ještě jeden roh.
89'
Utkání už se spíše jen dohrává, normální hrací doba se blíží ke svému závěru a na trávníku se kupí nepřesnosti.
87'
U středové čáry zůstal ležet Kristi Qose, albánský záložník Karviné bude muset být ošetřen.
86'
Martin Vitík vybojoval míč ve středu hřiště a Sparta mohla vyrazit do velkého přečíslení ve třech proti jednomu, Vitík však přihrával Pulkrabovi do protipohybu.
86'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Matěj Pulkrab.
85'
Pavelkův nákop na pravou stranu hřiště se Tomáš Wiesner snažil sklepnout spoluhráčům, byl však přistižen v ofsajdu.
85'
Matěj Polidar se probil s míčem po levém křídle, pak našel před brankou Adama Karabce, tomu se ale nepovedlo dostat do střeleckého zakončení.
83'
Michal Sáček pobavil obecenstvo další povedenou patičkou po zisku míče, Hanckovi se pak nepovedlo procedit střílenou přihrávku před branku.
82'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Rajmund Mikuš.
81'
Ke Karabcově přetaženému centru ze standardní situace se sice dostal Dávid Hancko, v záklonu už ale stačil míč jen prodloužit k postranní čáře.
81'
Adama Karabce při průniku útočnou polovinou podkopl Daniel Stropek, následovat bude standardní situace pro Spartu.
80'
Hosté vystihli nepřesnou Hanckovu přihrávku, pak ale Čmelík místo založení protiútoku jen nakopl míč k Florinu Nitovi a zase jej odevzdal sparťanům.
78'
Pešek našel Pavelku na vzdálenější tyči, 2:0!
78'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta navyšuje své vedení! Michal Sáček rozehrál akci u rohu pokutového území parádní kličkou, Jakub Pešek pak odcentroval z pravého křídla, před branku si naběhl DAVID PAVELKA a povedenou hlavičkou k tyči podruhé rozvlnil síť karvinské branky!
77'
Hra už je zase navázána míčem rozhodčího, v držení balónu je Sparta.
76'
Jakub Pešek trefil svým centrem do hlavy Lukáše Bartošáka, ten se skácel k zemi a bude muset být ošetřen.
75'
Polidar si potáhl míč a prověřil Neumana
75'
Matěj Polidar napřáhl ke střeleckému pokusu z dobrých třiceti metrů, brankáři Neumanovi však svojí přízemní střelou moc starostí nenadělal.
75'
Po Wiesnerově přihrávce se Hložek nápaditou patičkou pokusil vysunout do úniku Karabce, toho stačili hostující zadáci pokrýt.
74'
Martin Minčev se rychle rozběhl s míčem po levém křídle, ovšem ukopl si jej do zámezí a odcentrovat se mu tak nepovedlo.
73'
Rafael Tavares se u postranní čáry dostal přes Davida Pavelku jen pomocí nedovoleného zákroku, píská se proti Karviné.
73'
Dnešní utkání na Letné sleduje 5 136 diváků.
72'
Lukáš Čmelík u rohového praporku nepřetlačil v osobním souboji Polidara, pak zakopl míč do hlediště a stává se prvním žlutě napomenutým hráčem tohoto zápasu.
70'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Jean Mangabeira, přichází Daniel Stropek.
70'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Petr Buchta, přichází Rafael Tavares.
70'
Po následném rohovém kopu Adama Karabce a prodloužení míče ke vzdálenější tyči byl před brankou osamocen Wiesner, nedokázal však balón trefit, navíc mu rozhodčí Hájek odmával ofsajd.
69'
Prodloužený rohový kop na zadní tyči málem dorazil do sítě Wiesner
69'
Tentokrát zahrozil technickou střelou zpoza pokutového území Dávid Hancko, Neuman musel couvat k brankové čáře a povedlo se mu Hanckův lob vyrazit nad břevno.
68'
Hložek v další naprosté! Hanckův lob následně málem zapadl za Neumana
68'
Po dlouhé době si Sparta připravila pořádnou tutovku! Pešek sehrál na levé straně akci s Polidarem, po jehož přihrávce se před brankou ocitl naprosto osamocený Hložek, Vladimír Neuman ale jeho ránu dokázal vyrazit!
68'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Filip Souček, přichází David Pavelka.
67'
Eduardo Santos přenesl hru k pravé postranní čáře, tam se nepovedlo zpracovat míč Čmelíkovi a balón mu odskočil do zámezí.
66'
Sparťanské obecenstvo se snaží svými hlasivkami probudit domácí fotbalisty k lepšímu výkonu, ten je od první branky zápasu velmi podprůměrný.
66'
Qoseho přetažený centr ze standardní situace se snažil vrátit před brankou Petr Buchta, míč se však odrazil do náruče Florina Nity.
64'
Po faulu Vitíka na Čmelíka bude Karviná zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
64'
Karviná se pustila do dalšího rychlého výpadu, při Čmelíkově přihrávce však byl před brankou pokryt Papadopulos.
63'
Jurásek si zasekl na levou nohu a ranou k tyči prověřil Nitu
63'
Bartošákův centr proletěl předbrankovým prostorem, míče se na opačné straně zmocnil Křapka, přihrál Juráskovi, jehož přízemní střela doputovala k připravenému brankáři Nitovi.
61'
Sáček si navedl míč na levačku, pálil těsně nad bránu!
61'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Martin Minčev.
61'
Další útočnou snahu Sparty zakončil Michal Sáček střelou z dálky nad břevno karvinské branky.
60'
Rozhodčí Hájek teď svým hvizdem přerušil rychlý přechod Sparty do útoku, pak se domácím omlouvá za upísknutí.
59'
Adam Karabec si nedokázal dobře převzít přihrávku, míč mu odskočil od kopačky a mladý sparťan se pak provinil nedovoleným zákrokem.
58'
Vladimír Neuman vyrazil z branky až k rohovému praporku, kde jej obehrál Adam Hložek, ke karvinskému štěstí se však míč odrazil do zámezí a hosté mohou vhazovat.
57'
Jean Mangabeira se odlepil od Karabce, ale skákavá střela byla slabá
57'
Karviná pokračuje v aktivním pojetí hry, z dálky teď střílel Mangabeira, jeho přízemní střela však mířila výrazně vedle branky Florina Nity.
57'
Wiesner přihrál Karlssonovi po pravé straně hřiště příliš prudce, bude se rozehrávat od karvinské branky.
56'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Michal Papadopulos.
56'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Vasilij Siňavskij, přichází Matěj Jurásek.
55'
Sinavskij se odhodlal k individuálnímu průniku do pokutového území Sparty, proti početní převaze se ale ke střeleckému zakončení nedostal.
54'
Aktéři předchozího souboje už jsou zpět na nohou a budou schopni se brzy vrátit zpět do zápasu.
54'
Nepříjemný střet Tomáše Wiesnera s Lukášem Bartošákem u postranní čáry, oba hráči se svíjejí v bolestech.
52'
Jakub Pešek si z levého křídla navedl míč do pokutového území, pak neprostřelil bránícího Eduarda Santose.
50'
Matěj Polidar se pokusil rychlým autem vysunout po levé straně Adama Hložka, rozhodčí však Polidarovi odpískali nesprávně vhozený aut a k balónu se dostane Karviná.
49'
Filip Souček dostal nepřesnou přihrávku na útočné polovině, pak už stačil jen ve skluzu odehrát míč do zámezí.
48'
Sinavskij si u pokutového území Sparty našel střeleckou pozici, ze střední vzdálenosti však mířil velmi nepřesně.
48'
Karviná pokračuje v aktivním vstupu do druhého dějství, Čmelík přihrávkou z levé strany hledal Svobodu, ten se zády k brance nedokázal prosadit.
47'
Rozhodčí Hocek ještě řešil s kolegy předchozí situaci, jestli nebyl Svoboda před sparťanskou brankou faulován, už se ale může pokračovat ve hře.
46'
Karviná se pokusila rychle zahrozit, po levém křídle se protáhl Bartošák, na jehož pas před branku nedosáhl nabíhající Svoboda.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Adam Karabec.
46'
Už je potvrzeno, že do druhého poločasu skutečně nenastoupí Bořek Dočkal, nahradí jej Adam Karabec.
V dresu Karviné se na trávník vrátilo stejných jedenáct hráčů, kteří odehráli první poločas. Na sparťany zatím čekáme.
O přestávce se v hracím dresu velmi aktivně rozcvičuje Adam Karabec, ten zřejmě nahradí do druhého poločasu Bořka Dočkala, jelikož sparťanského kapitána v závěru úvodního dějství trápily zdravotní potíže.
První poločas by se dal rozdělit na dvě přesné poloviny. V té první Sparta měla na trávníku výraznou územní převahu a přesně v polovině úvodního dějství ji k vedoucí brance využil Adam Hložek.

Po inkasované brance Karviná zvýšila presink a povedlo se ji donutit Spartu k mnoha nepřesným přihrávkám, od úvodní branky zápasu tak je výkon domácích minimálně velmi rozpačitý.

Hosté se snažili zahrozit z několika brejků, na gólovou příležitosti zatím ale čekají, utkání je však stále ještě otevřené.
45+1'
45+1'
Fotbalisté využili krátkou přestávkou k hromadnému občerstvení, do konce prvního poločasu už ale zbývá jen jedna nastavená minuta.
45'
Dávid Hancko zakopl míč do zámezí, neboť zdravotní potíže trápí Bořka Dočkala, ten pomalu odchází za postranní čáru, ošetření ale nakonec přeci jen potřeba nebude.
43'
Po velkém zaváhání Mangabeiry mohli Souček s Hložkem běžet ve dvou proti jedinému karvinskému zadákovi, vůbec tu akci ale nezvládli a do zakončení se nedostali.
42'
Další nezdar Matěje Polidara na levé straně hřiště, nejdříve si nezpracoval dobře těžkou přihrávku, pak v souboji s ním Antonín Křapka vybojoval aut pro Karvinou.
41'
Polidarův centr mířil jen k Dramému, hosté se znovu snadno ubránili.
40'
Eduardo Santos ve středu hřiště fauloval Michala Sáčka, sparťané rychle rozehráli volný kop z místa přestupku.
38'
Hložek se dostal sám před Neumanna! Ale netrefil bránu
38'
Teď se hrálo nahoru dolů, nejdříve byla zablokována i střela Qoseho, pak do úniku mířil Adam Hložek, z úhlu obstřelil brankáře Neumana, ovšem minul jeho branku.
38'
Karlssonův centr hosté prodloužili k Polidarovi, ten střílel z voleje, ovšem neprostřelil hradbu těl před Neumanem.
37'
David Moberg Karlsson u postranní čáry nepřešel přes Dramého, po odrazu míče do zámezí vhazuje Tomáš Wiesner.
36'
Eduardo Santos se z pozice stopera dostal na pravé křídlo, kde se však neprosadil v souboji s Michalem Sáčkem, po odrazu míče z brankovou čáru se bude kopat od domácí branky.
35'
Hosté rozehráli svůj první roh po zemi až někam ke čtvrtině hřiště, pak centroval Čmelík a míč se odrážel po hlavách hráčů před sparťanskou brankou, do zakončení se ale Karviná nedostala.
34'
Sinavskij dostal přihrávku do volného prostoru na pravé křídle, pak u vzdálenější tyče hledal nabíhajícího Bartošáka, před ním stačil Wiesner uklidit míč za sparťanskou branku.
33'
Po velmi riskantním zákroku Eduarda Santose na Hložka, kdy rozhodčí Hocek nechal pokračovat ve hře, Karviná sehrála útočnou kombinaci u pokutového území Sparty, zakončila ji zablokovanou střelou Mangabeiry.
32'
Eduardu Santosovi utekl míč a odstavil Hložka, podle sudího nešlo o faul
32'
V poněkud méně zajímavém úseku hry teď vynikla Nitova zasekávačka kolem Sinavského, čímž si rumunský brankář Sparty vysloužil potlesk obecenstvka.
31'
Spartě se v těchto fázích zápasu vůbec nedaří, také Souček přihrával nepřesně Peškovi, následuje další odkop od karvinské branky.
30'
Při zpětné přihrávce Dramého podklouzl brankář Neuman, měl však štěstí, že míč se kutálel pomalu a bez problémů stačil vstát zpět na nohy a ujmout se balónu.
29'
Brazilec Mangabeira odstavil od míče Karlssona, po levé straně hřiště se pak rozběhl Bartošák, k centru jej bránící Wiesner nepustil.
28'
Sparta se po vedoucí brance trápí s výstavbou útočných akcí, Hancko teď nakopl míč příliš daleko pro Jakuba Peška, ten neměl nejmenší šanci míč dostihnout.
27'
Antonín Křapka si na Čmelíkovu lobovanou přihrávku naběhl do postavení mimo hru, což neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího Kamila Hájka.
27'
Po faulu na Qoseho u středové čáry se dopředu budou moci vysunout také Slezané.
25'
Sparta už je zase v držení míče, Tomáš Wiesner vhazuje na vlastní polovině.
23'
Hložek se krásně uvolnil a obstřelil Neumanna! 1:0
23'
Sparťané po rohu ještě zůstali ve velkém počtu u pokutového území Karviné, Dávid Hancko se ocitl na levém křídle, přihrál volnému ADAMU HLOŽKOVI, na jehož povedenou střelu ke vzdálenější tyči brankář Neuman nedosáhl!
23'
Po nakrátko rozehraném rohu se neujal střílený centr Bořka Dočkala.
22'
Sparťané se znovu nahrnuli k pokutovému území soupeře, Dočkal připravil palebnou pozici pro Wiesnera, jeho rána je sražena na roh.
22'
Eduardo Santos nepřesnou zpětnou přihrávkou zahnal Vladimíra Neumana daleko vedle branky, hostující brankář pak ve skluzu na poslední chvíli odvracel hrozbu rohového kopu.
21'
Na Dočkalův nákop do pokutového území nedosáhli Souček ani Pešek, bude se rozehrávat od karvinské branky.
21'
Po souhře s Wiesnerem z pravého křídla přihrával před branku Dočkal, hostům se povedlo odehrát míč do bezpečí.
19'
Až v závěru úvodní dvacetiminutovky se předvedl v akci Adam Hložek, když se snažil zpracovat těžký dlouhý balón z vlastní poloviny, do zakončení se ale nedostal.
18'
Michal Sáček se marně dožadoval faulu ve středu hřiště, Lukáš Čmelík pak přerušil útočný výpad po pravém křídle zakopnutím míče do zámezí a dočkal se hlasitého potlesku obecenstva. Sáček chvíli zůstal sedět na trávníku, už se ale zvedá na nohy.
17'
Sinyavskiy si už podruhé zasekl zleva, Hancko jeho ránu zblokoval
17'
Sparťané teď propadli na pravé straně své defenzivy, obrovský prostor se otevřel před Sinavským, Estonec už svoji druhou individuální akci znovu zakončil střelou, zablokoval ji Dávid Hancko.
16'
Dávid Hancko se vydal na útočný výlet, vyměnil si míč s Polidarem, na levém křídle mu však hosté ukopli balón do zámezí.
15'
Vitík hlavičkoval v dobré pozici po rohovém kopu
15'
Bořek Dočkal od praporku posadil míč na hlavu Martina Vitíka, ten se však nedokázal dobře srovnat pod balón a hlavičkuje zhruba dva metry vedle karvinské branky.
15'
David Moberg Karlsson si na pravém křídle potáhl míč kolem Bartošáka, pak je jeho nadýchaný centr odražen na rohový kop.
13'
Nepovedená souhra Polidara s Peškem na levém křídle, druhý jmenovaný nedosáhl na spoluhráčovu přihrávku a bude se rozehrávat od karvinské branky.
12'
Vlasij Sinavskij podnikl individuální útočný výpad po sparťanské polovině, navedl si míč kolem Vitíka, pak ze střední vzdálenosti vysoko přestřelil domácí branku.
11'
Karviná přijela na Letnou v hlubokém obranném bloku, všichni sparťané kromě brankáře Nity tak jsou často na čtyřiceti metrech od hostující branky.
10'
Hancko pálil po Polidarově výpadu těsně vedle
10'
Polidarův odražený centr si zpracoval Hancko, pak slovenský reprezentant z dálky střílel nepřesně.
10'
Domácí se teď pokusili zahrozit z pravého křídla, Wiesner si ale příliš předkopl míč od kopačky a hosté jej odehráli do autu.
9'
Sparťané jsou rozestaveni na útočné polovině, Hancko trochu riskantní přihrávkou dostal pod tlak Vitíka, ten si v roli posledního poradil s dotírajícím Sinavským.
8'
Polidarovi je pískán faul na Antonína Křapku, Karviná rozehrává na vlastní polovině.
7'
Matěj Polidar příliš přetáhl svůj centr z levého křídla, balón přeletěl všechny fotbalisty před karvinskou brankou.
6'
Sáčkova sražená rána nakonec zamířila na bránu
6'
První střelecký pokus zapisuje do statistik Michal Sáček, ten si navedl míč od postranní čáry k ose hřiště, pak trefil jednoho z bránících fotbalistů, míč nabral vysoký oblouk a spadl k brankové čáře, kde jistil situaci Vladimír Neuman.
5'
Svoboda potáhl míč po pravé straně hřiště, pak se mu povedlo procedit míč mezi nohama Dávida Hancka, před brankou ale měl Sinvaskij k balónu daleko.
4'
Karviná se pokusila založit první protiútok, Čmelík ale byl záhy čistě zastaven u postranní čáry a hosté se musí zase zformovat do obrany.
4'
Rozehrávka nakrátko se domácím vůbec nepovedla, před branku se nedokázali dostat.
3'
Na Sáčkův centr si před brankou naskakoval Filip Souček, k hlavičce se nedostal, Sparta však bude zahrávat rohový kop.
2'
Dočkalově centru se Karviná ubránila, odraženého míče se ale zase zmocnili sparťané.
1'
Lukáš Čmelík se svým skluzem přiletěl pozdě pod nohy Jakuba Peška, sparťanského fotbalistu fauloval a následovat bude standardní situace od postranní čáry.
1'
Sparta oblékla tradiční rudé dresy, Karviná dnes hraje v bílé sadě.
1'
S úderem šestnácté hodiny se úvodního výkopu ujal albánský záložník hostů Kristi Qose a je rozehráno!
1'
V sektoru hostujících fanoušků se o svých hlasivkách snaží dávat vědět zhruba desítka karvinských fandů, dnes ale budou stát proti výrazné přesile. Byť celková návštěva je zatím rozhodně pod očekáváním.
Aktéři zápasu už nastupují na hrací plochu, zahajovací výkop se blíží.
Sparta byla v týdnu potrestána disciplinární komisí za rasistické chování některých fanoušků v zápase se Sigmou Olomouc, dnes už tak běží čtyřzápasový podmínečný trest na uzavření několika sektorů pro dva ligové zápasy. K tomu klub dostal finanční pokutu sto tisíc korun.
Oba trenéři udělali dvě změny oproti poslednímu soutěžnímu zápasu. Domácí kouč Vrba staví do hry mladého stopera Vitíka a středního záložníka Součka, trenér Karviné Weber dnes využije talentované posily ze Salcburku Antonína Svobody a poprvé v sezóně se představí francouzský záložník Soufiane Dramé.
Fotbalisté obou týmů už se rozcvičují na výborně připraveném trávníku letenské arény, do úvodního výkopu zbývá dvacet minut.

AC Sparta Praha: Nita – Wiesner, Vitík, Hancko, Polidar – Sáček, Souček – Moberg Karlsson, Dočkal (C), Pešek – Hložek.
Náhradníci: Holec – Drchal, Pulkrab, Pavelka, Minčev, Karabec, Vindheim.

MFK Karviná: Neuman – Křapka, Santos, P. Buchta, Bartošák (C) – S. Dramé, Mangabeira – Čmelík, Qose, Siňavskij – Svoboda.
Náhradníci: Bolek – Mikuš, Nešický, Stropek, Papadopulos, Jurásek, Tavares.

Rozhodčí: Hocek – Hájek, Antoníček.
MFK Karviná

Karviná má za sebou dva zápasy proti východočeským rivalům, v Pardubicích i proti Hradci Králové uhrála remízy 2:2, respektive 1:1, po dvou kolech je tak desátá, tabulkové umístění v této fázi sezóny ale neznamená takřka nic.

Největší letní ztrátou Karviné byl návrat Tomáše Ostráka z hostování do Kolína nad Rýnem, z letních posil pak poslední zápas proti nováčkovi z Hradce odehráli Křapka, Buchta a Nešický.

V novodobé historii hrála Karviná na Letné pětkrát, čtyřikrát prohrála, v dubnu 2019 tu však dokázala senzačně zvítězit 3:1. O únorové prohře 3:4 pak už byla řeč.
AC Sparta Praha

Sparta má za sebou pořádně ostrý rozjezd sezóny, když už odehrála tři zápasy v kvalifikaci o Ligu mistrů. Nejdříve se ji povedlo vyřadit Rapid Vídeň, kdy po prohře 1:2 ve Vídni vyhrála domácí odvetu 2:0, v úterý pak na Letné podlehla Monaku 0:2 a postup do play-off o nejprestižnější klubovou soutěž Evropy už se posunul do roviny zázraků. Vyřazením Rapidu však Sparta má jistotu účasti v Evropské lize.

V lize Sparta zvládla oba úvodní zápasy na výbornou, po domácí výhře 3:2 nad Sigmou Olomouc nečekaně hladce vyhrála v Liberci, kde místní Slovan rozdrtila 5:0 a po dvou kolech je v čele tabulky s plným bodovým ziskem a skóre 8:2.

Problémem Sparty je značná marodka. Nejhůře na tom jsou jsou nová posila Casper Hojer a Ladislav Krejčí starší, dánský fotbalista bude mimo hru až pět měsíců, Ladislav Krejčí starší pak dostal plicní embolii a také jej čeká dlouhá pauza. Lépe na tom jsou Ladislav Krejčí mladší a Ondřej Čelůstka, byť jejich start v dnešním zápase je nepravděpodobný, naopak do plného tréninku už se zapojil Lukáš Štetina.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu utkání třetího kola fotbalové FORTUNA:LIGY, na pražské Letné se domácí Sparta utká s Karvinou.

Jarní vzájemná bitva přinesla skvělou podívanou se sedmi brankami (4:3 pro Spartu) a věřme tak, že se dnes dočkáme podobné brankové úrody. Koneckonců v posledních šesti vzájemných duelech padlo plných 31 gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.