FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Ml. Boleslav - 24. října 2021   19:00

Sparta
90+3' Hložek
1:0
(0:0)

Niță – Wiesner, Panák, O. Čelůstka (68. Štetina), Hancko – Pavelka, Dočkal /C/ (85. Pulkrab) – Pešek, Hložek, Haraslín (56. Karlsson) – Minčev (56. Karabec).
Holec – Polidar, Sáček.
Julínek – Caletka, Horák
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
7544 diváků
Šeda – Douděra, Karafiát, Suchý, Jurásek – Ladra (61. Skalák), Dancák, Hlavatý, Matějovský /C/ (61. Fila), Ewerton (85. L. Mašek) – Milan Škoda.
Šeda

SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 1:0. Nita čaroval, Hložek rozhodl drama v závěru

Fotbalisté Sparty se vyhoupli na druhé místo ligové tabulky šťastnou koncovkou nesmírně náročného zápasu s Mladou Boleslaví.
Jarolímovi svěřenci na Letné zářili, domácí zachránilo v prvním poločase břevno a ve druhém tyč, navíc se několikrát zaskvěl na čáře Niță. Na vyložené šance zápas nezaostával třeba za jarní přestřelkou obou soupeřů v Boleslavi, která skončila 4:5, dnes ale padla jediná branka do mladoboleslavské sítě z kopačky Adama Hložka, který dorazil Pulkrabovu hlavičku do tyče. Ani čtyřicátý vzájemný duel v lize či poháru tedy neskončil bezbrankovou remízou.
Sparta udržela domácí neporazitelnost pod Pavlem Vrbou, Mladou Boleslav poráží počtvrté v řadě a stejně dlouhou vítěznou sérii aktuálně drží i celkově v lize.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:17.
90+4'
90+4'
Za přehnanou oslavu gólu dostává ještě žlutou kartu náhradní brankář Dominik Holec (AC Sparta Praha).
90+3'
Sparta právě vstřelila branku!
Letná exploduje nadšením. Pešek našel centrem Pulkraba, který hlavičkoval o zem do tyče. Šeda na míč nedosáhl a po odrazu o brankovou konstrukci ho zblízka napálil prudce do sítě ADAM HLOŽEK.
90+2'
Domácí nakrátko sevřeli soupeře v jeho území. Pešek poslal výborný centr na přední tyč Karabcovi, který z náběhu hlavičkoval nepřesně.
90+1'
Žlutou kartu dostává David Jurásek (FK Mladá Boleslav).
90+1'
Na změnu bezbrankového stavu mají hráči ještě 4 minuty nastavení.
90'
Šéf boleslavské obrany Suchý odhlavičkoval centr na rohový kop.
90'
Dnešní utkání sleduje 7544 diváků.
88'
Tohle večerní představení nemělo vycházet 0:0, ale aspoň 5:5! Hosté se řítili ve čtyřech na dva, Škoda posunul míč nalevo volnému Skalákovi a ten křížnou střelou o nepatrný kousek minul tyč za bezmocným Nițou.
87'
Rohovému kopu se Mladoboleslavští ubránili.
86'
Jan Šeda nezaostal za svým protějškem a fantastickým skokem k pravé tyči vyráží dlaní gólovou hlavičku právě vystřídavšího Pulkraba!
85'
Mladá Boleslav má obrovskou smůlu, naopak domácí už podruhé zachránila po Juráskově křížné pobídce a Filově šikovné teči branková konstrukce!
85'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Matěj Pulkrab.
85'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton Paixão da Silva, přichází Lukáš Mašek.
84'
Z tribun se poprvé hlasitěji ozývá pískot, diváci reagují na Pavelkovu kolmici nazdařbůh do zámezí.
82'
Suchý ukopává míč o generaci mladšímu Karabcovi tak šikovně, že z toho po lehké teči není ani roh pro Letenské.
82'
Podobně dopadl na opačné straně Wiesner. Výtečně si zpracoval míč v náběhu, ale centr směřuje jen k soupeřovu brankáři.
80'
Jiří Skalák se obtáhl kolem Hancka, ovšem jeho přízemní centr z otočky si Florin Niță pohlídal.
79'
Žlutou kartu dostává Adam Karabec (AC Sparta Praha).
77'
Na druhé straně při pokusu z dálky podklouzl Filip Panák, snad kvůli tomu byl jeho projektil poměrně nebezpečný a prosvištěl pár decimetrů nad břevnem.
77'
Milan Škoda si přehodil míč na střelu, po zemi ale Nițu nijak výrazněji neohrozil.
76'
Hložek prostrčil na Peška, jemuž se centr nepovedl a letí za bránu. Za výkonem z první půle účastník letního Eura zaostává.
75'
Rozhodčí Julínek přiběhl od videa a Bořek Dočkal (AC Sparta Praha) od něj vidí pouze žlutou kartu.
Tím se samozřejmě ruší předtím odpískaný roh a od vlastního velkého vápna rozehrají hosté.
73'
Rozhodčí se na pokyn VAR jde podívat na záznam situace, která předcházela rohu. Že by šlo o Dočkalův útočný faul? Vzhledem k pravidlům je teď jasné, že hrozí červená. Po zákroku sparťanského kapitána zůstal ležet na trávníku Hlavatý.
72'
Karlsson vybojoval rohový kop pro domácí.
71'
Panákovi se teď podařilo odzbrojit Škodu a přes vlastního brankáře rozehrát.
68'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: zraněný Ondřej Čelůstka se již na hřiště nevrátí, místo něj tam vbíhá Lukáš Štetina.
67'
Domácí hrají v deseti, za postranní čarou je ošetřovaný Čelůstka.
66'
Hanckovu křížnou přihrávku pustil Pavelka mezi nohama na Karlssona, jeho centr si ale Mladoboleslavští pohlídali.
65'
Karafiát z uctivé vzdálenosti zatočil trestný kop přímo doprostřed brány.
64'
Už druhá příšerná hrubka sparťanského obránce Panáka, který namazal Skalákovi. Tomu přišlápl patu Dočkal. K bráně to ale hosté mají takových 28 metrů.
63'
Šeda vyboxoval centrovaný míč a Jurásek poté šikovně vybojoval proti presující dvojici vhazování pro Boleslav.
63'
Po nenápadném střetu u postranní čáry se píská trestňák pro Spartu.
61'
Karel Jarolím si věří a místo Marka Matějovského posílá do hry druhého útočníka Daniela Filu. Zároveň probíhá i jiné střídání, tady je to post za post, když Tomáše Ladru nahrazuje Jiří Skalák.
60'
Hodina hry je za námi a překvapivě měl zatím výrazně více práce sparťanský brankář než mladoboleslavský. Hosté předvádějí na Letné opravdu vynikající výkon.
57'
Uzdravený Karlsson se na pravém křídle pěkně uvolnil, zato centr už neměl potřebné parametry a míří přímo do rukavic Jana Šedy.
56'
Pavel Vrba reaguje dvojnásobným střídáním: ze hřiště odcházejí Lukáš Haraslín a Martin Minčev, v rudém dresu Sparty vbíhají do hry David Moberg Karlsson a Adam Karabec.
55'
Matějovského skvělý centr trkl hlavou svým typickým způsobem z osmi metrů Milan Škoda a Niță znovu fantastickým postřehem na čáře udržel Spartě remízový výsledek.
53'
Karafiátův dalekonosný trestný kop doskákal nikým netečován až k brankářské jedničce rumunské reprezentace.
52'
Porada trojice rudých o provedení standardky nepřinesla ovoce. Rozehrál ji Hložek pouze do zdi, dorážka jednoho ze spoluhráčů pak letí vysoko nad břevno.
51'
Teď se musí Boleslav zase zaměřit na defenzívu, téměř na velkém vápně byl podražen domácí Hložek.
49'
Že dál platí stav 0:0, je malý zázrak. Po prvním boleslavském rohu Niță vychytal zblízka hlavičkujícího Milana Škodu i dorážku Marka Suchého ze dvou metrů.
47'
Sparta se vrátila na hřiště s chutí! Hancko poslal ideální míč do vápna Hložkovi, který se obtočil kolem svého strážce a nabídl šanci Minčevovi. Bulharskému útočníkovi však míč odskakuje a z druhé vlny Dočkala zablokoval výborně pozičně hrající Suchý.
46'
První poločas na Letné nepotvrzuje bohatou gólovou historii vzájemných zápasů. Skóre je bezbrankové, ovšem nekoná se žádný beton. Mladá Boleslav přijela do metropole sebevědomá a vytvořila si několik šancí. V té největší pálil Ewerton do břevna. Domácí se v několika dobrých příležitostech trefovali těsně vedle nebo do brankáře.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Julínek nastavuje jednu minutu.
45'
Hlavatý postupoval na Čelůstku, který si jeho náběh pohlídal a kope se od Nițovy brány.
44'
Následný trestný kop přetáhl Matějovský do zámezí.
44'
Žlutou kartu dostává David Pavelka (AC Sparta Praha).
42'
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav). Za šlapák na Čelůstku vynechá příští ligový zápas.
41'
Adam Hložek vykopl při střele bez přípravy drn a zlobí se na nerovnost, kvůli které letěl míč až na tribunu.
40'
Mladá Boleslav převzala iniciativu a drží míč na sparťanské polovině.
38'
Ani z dalšího sparťanského rohu nepřišlo přímé ohrožení mladoboleslavské brány.
37'
Šedovi sjel míč při odkopu, takže se k němu dostal Bořek Dočkal a nádherně ho do uličky dloubl Jakubu Peškovi. Proti jeho ráně pod břevno naopak boleslavský brankář vytáhl parádní zákrok.
35'
Panák podivným kiksem nabídl míč Škodovi, který poslal přetažený centr na Douděru. Ten si k úlevě většiny fanoušků zpracoval ve vápně míč rukou a píská se proti Mladé Boleslavi.
34'
Boleslavskou ofenzívu teď vede Ewerton da Silva, který zpoza pokutového oblouku střílí metr vedle pravé tyče.
33'
Dočkal zakroutil trestný kop na Hložka, který z malého vápna hlavičkuje nepřesně.
32'
Dočkalův roh propadl za chumel hráčů k boleslavkému Hlavatému. Hosté však zazmatkovali a po faulu na Hložka dostane Sparta ještě lepší standardku v podobě krátkého rohu.
31'
Suchý s Juráskem zdvojili Minčeva, domácí budou kopat roh.
29'
Na Ewertonovi se předchozí zahozená možnost nijak nepodepsala. Brazilec si píchl míč kolem Wiesnera a nádhernou střelou z 25 metrů otřásl břevnem sparťanské brány!
28'
Šeda vyslal do přečíslení Ewertona, který schovává hlavu do dlaní po nepřesné přihrávce, adresované protihráči Panákovi.
27'
Pěkně to provedli Minčev s Hložkem, po jejich kombinaci na pravém křídle se dostal k míči Wiesner, ale dál už ho neprocpal.
25'
Obrovská příležitost Sparty po Dočkalově kolmici na Peška! Šeda zůstal při výběhu jen na půl cesty, domácí reprezentant vracel míč na Minčeva a jeho ránu vyhlavičkoval z odkryté brány Marek Suchý!
24'
Po faulu na Haraslína se ale rychle míč vrací na sparťanské kopačky.
23'
Rohový kop však neprovedl dobře, opakovaný Peškův nákop se pak snáší do Šedových rukavic.
23'
Peškovi vypíchl míč u rohového praporku na roh Karafiát.
20'
Haraslín přebíral křížný pas prvním dotykem, kterým se pokusil obhodit Douděru. Míč mu však uskakuje až k brankáři Šedovi.
18'
Rychlonohý Douděra měl spoustu volného prostoru a mohl si vybrat. Před Ladrou, který si obíhal beky na pravém křídle, upřednostnil přihrávku do vápna na Škodu, který zblízka nastřelil jen protihráče.
16'
Hosté odevzdali míč a na jejich bránu se řítil Haraslín. Zakončoval prakticky ze stejného místa jako o nějakých 20 vteřin před ním Hložek z plného běhu vysoko nad.
16'
Adam Hložek střílí po zemi přímo do Šedovy náruče.
15'
Ve výskoku se provinil až příliš důraznou hrou Milan Škoda.
13'
Karafiátův křížný pas si Ewerton zpracovával paží. Míč pro Spartu.
13'
Haraslín napoprvé o míč přišel, dostal se k míči zpět, ale na velkém vápně Boleslavi o něj opět přichází.
10'
Dlouhý nákop na Hlavatého směřuje do ofsajdu.
10'
Bořek Dočkal zajel při odkopu do Karafiáta, z vlastní poloviny kope Mladá Boleslav.
8'
A znovu byli domácí blízko vedoucího gólu. Haraslínovu zpětnou přihrávku směroval furiantskou patičkou z malého vápna opět těsně vedle Pešek.
7'
Hložek se prokličkoval až na šestnáctku, kde Boleslavi zatopil nepovedeným odkopem Jurásek. Do šance se tak po Pavelkově kolmici dostal Wiesner, ale těsně minul zadní tyč.
6'
Ránu do břicha ve výskoku utrpěl Pavelka, kterému se moc nechce hned pokračovat, ale hrát se bude bez přerušení.
4'
První šance zápasu patří Boleslavi. Michal Hlavatý se protáhl po levé straně šestnáctky kolem Panáka a nepříjemnou střelou z úhlu vystrašil sparťanského brankáře.
3'
Úvodní minuty ubíhají uprostřed hřiště, po Suchého faulu rozehrávala Sparta, ale zanedlouho se útočného faulu dopouští Wiesner.
1'
Velice slušně zaplněná Letná čeká po pěkné slunečné neděli už za úplné tmy na nástup obou mužstev a právě teď vítá potlesk domácí, kteří vycházejí z tunelu v tradičních rudých dresech. Za nimi jdou Mladoboleslavští, celí v modrém.
V sestavě Sparty je oproti zápasu s Lyonem jediná změna. Poprvé v sezóně v základu schází Sáček, místo něho začíná Dočkal. Také Boleslav vyměnila vítěznou sestavu proti Bohemce jen na jednom postu. Zraněného Šimka nahrazuje Dancák.

AC Sparta Praha: Niță – Wiesner, Panák, Čelůstka, Hancko – Pešek, Dočkal (C), Hložek, Pavelka, Haraslín – Minčev.
Náhradníci: Holec – Štetina, Polidar, Sáček, Karabec, Karlsson, Pulkrab.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Karafiát, Suchý, Jurásek – Ladra, Matějovský (C), Hlavatý, Dancák, Ewerton – Škoda.
Náhradníci: Halouska – Fila, L. Mašek, Skalák, Smrž, Stránský, Zahustel.

Rozhodčí: Julínek – Caletka, Horák.
Vzájemné zápasy
Duely Sparty s Boleslaví bývají zárukou atraktivní podívané. Z posledních čtyř jen jednou padlo méně než sedm gólů!
Vrcholem byla minulá květnová přestřelka v Mladé Boleslavi, odkud si Sparta odvezla po nesmírně vyhecovaném průběhu divokou výhru 5:4 (Hancko 2, Wiesner, Karlsson, Polidar – Škoda 2, Zmrhal, Budínský). Jen dvakrát v historii samostatné ligy padlo více branek v jediném utkání.
Na Letné zvítězili rudí čtyřikrát v řadě, z toho třikrát třígólovým rozdílem.
Z mladoboleslavského kádru působili dříve na Spartě Marek Matějovský, Jiří Skalák a Ondřej Zahustel. Na rozdíl od prvních dvou je Zahustelův návrat na Letnou dnes nepravděpodobný, protože včera odehrál celý zápas ČFL, v němž dvěma góly pomohl boleslavské rezervě k vítězství 4:0 nad mužstvem Záp.
Naopak v Boleslavi hostovali Tomáš Wiesner a Václav Drchal, který ale rovněž nastoupil za béčko při bezbrankovém zápase v Jihlavě.
FK Mladá Boleslav
Svěřenci Karla Jarolíma se po čtyřzápasové sérii bez vítězství, která vyvrcholila divokou porážkou 3:5 se Slováckem, dostali ze spodních pater do středu tabulky výhrami v Karviné a nad Bohemians, kterým všechny čtyři branky nasázeli až v poslední půlhodině.
Nejlepším střelcem mužstva je navrátilec z pardubického hostování Ewerton Paixao da Silva se šesti góly, čtyřikrát se trefili Milan Škoda a Daniel Fila.
AC Sparta Praha
Úspěšná série Letenských v domácí i Evropské lize skončila ve čtvrtek těsnou porážkou 3:4 ve skvěle rozehraném zápase s Lyonem. Nyní se musí Sparta znovu přeorientovat na boj o přední ligové příčky, kde konkurence příliš neztrácí. Před večerní dohrávkou ztrácí úřadující vicemistr dva body na Slovácko, které má odehráno o zápas více.
Střelecky se svěřencům Pavla Vrby daří především na hřištích soupeřů, doma v posledních třech ligových zápasech pokaždé vsítili jen jeden gól.
Pokud sečteme góly ze všech soutěžních utkání, je na tom ze Sparťanů nejlépe Jakub Pešek se šesti a momentálně zraněný David Moberg Karlsson s pěti góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.