FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Pardubice - 21. listopadu 2021   15:00

Teplice
90+8' Chlumecký (Fortelný)
1:2
(0:1)
Pardubice
39' Chytil  (Lupač) • 80' Červ

Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Chlumecký, Hyčka – Jan Rezek (80. Radosta), Jukl (60. Krunert), Trubač (60. Fortelný), Mareček, Kodad (68. Černý) – J. Mareš (60. Succar).
Čtvrtečka – Krunert, Radosta, Fortelný, Černý, Chaloupek, Succar.
Szikszay – Slavíček, Ulrich
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
1548 diváků
Boháč – D. Kostka (89. Halász), Jeřábek (C), Toml, T. Čelůstka – Červ, Tischler – Chytil (89. P. Černý), Beran (62. S. Šimek), Lupač – L. Matějka (69. Huf).
Markovič – Halász, P. Černý, S. Šimek, Šejvl, Huf, Dufek.

SESTŘIH: Teplice - Pardubice 1:2. Výhra po třech měsících, domácí na dně

Zápas je u konce! Infarktový závěr nakonec Teplicím nepřinesl ani bod. Hosté po první půli vedli díky hlavičce Chytila a své skóre navýšili po penaltě Lukáše Červa. Domácí v dlouhém nastaveném čase dokázali snížit, když se po rohu prosadil Martin Chlumecký. Teplice další šanci ale neproměnily a tak v domácím prostředí padly s Pardubicemi 1:2.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:14.
90'
90'
Chlumecký snížil v závěru hlavou po rohu, 1:2
90'
Vondrášek v pádu orazítkoval tyč
90+12'
90+11'
Další rohový kop Teplic. Z pravé strany znovu poslal míč před bránu Fortelný, po skrumáži v pokutovém území ale Pardubice odvrací do bezpečí.
90+9'
Obrovská šance Teplic! Marek Boháč neudržel centr Krunerta a po balónu se znovu natahovalo hned několik domácích hráčů. Už to vypadalo, že míč skončí v bráně, nakonec se bude kopat další roh!
90+8'
Teplice právě vstřelily branku!
Z následovného rohového kopu našel Jan Fortelný hlavu MARTINA CHLUMECKÉHO, jehož zakončení se otřelo o břevno a skončilo za zády Boháče! Asistence: Jan Fortelný.
90+6'
David Černý na levém křídle přesprintoval obránce a dostal míč před bránu. Tam se po něm natahovala řada domácích hráčů, ani jeden ale nedokázal dostat ho za brankovou čáru!
90+5'
Místo závěrečného tlaku se Teplice musí bránit a s jejich šancemi na bodový zisk v dnešním utkání to už nevypadá dobře.
90+4'
Hosté šetří další cenné vteřinky, Jan Fortelný totiž při vzdušném souboji stáhl k zemi Červa.
90+3'
Po dlouhé době se na chvíli ohřáli na míči i hráči Pardubic, už je ale vidět, že další gól dát nepotřebují.
90+2'
Hra se nyní odehrávala v rohu hřiště na polovině Pardubic. Tomáš Vondrášek dlouhým autem hledal spoluhráče ve vápně, obrana odvrátila.
90'
Bude se hrát ještě osm minut!
89'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Pavel Černý.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Jan Halász.
88'
V držení míče jsou nyní Teplice, hosté se nikam neženou a nechávají soupeře hrát.
86'
Žlutých karet bylo ve druhé půli k vidění opravdu dost, tentokrát ji viděl David Huf (FK Pardubice).
85'
Mojmír Chytil (FK Pardubice) taktickým faulem zastavil protiútok soupeře a dostává žlutou kartu
83'
Z levého křídla nyní centroval David Černý, levou nohou ale nenašel nikoho ve žlutomodrém a tak mohly hrát Pardubice, ty ovšem rychle o míč přišly.
82'
Matěj Radosta se uvedl pěkným driblinkem, když si na pravé straně poradil s Lupačemm. Zatím se ale Teplice nedostaly ze své poloviny.
80'
Druhou penaltu už hosté proměnili, nemýlil se Červ, 0:2
80'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Rezek, přichází Matěj Radosta.
80'
Pardubice právě vstřelily branku!
Na penaltu LUKÁŠE ČERVA už Tomáš Grigar nedosáhl a Pardubice tak zdvojnásobily své vedení!
79'
Žlutou kartu nyní viděl i jeden z funkcionářů Teplic.
78'
Šílenosti na Stínadlech. Další penalta proti domácím po údajném faulu Krunerta
78'
Viníkem tentokrát opravdu byl Štěpán Krunert (FK Teplice), který také vidí žlutou kartu.
78'
Neuvěřitelné, Pardubice budou kopat další pokutový kop! Vypadá to na faul Krunerta.
77'
Rozhodčí jde k monitoru přezkoumat další potenciální penaltu!
75'
Fantastický Grigar chytil penaltu včetně dorážky!
75'
Neuvěřitelný Tomáš Grigar! Ten chytil Davidu Hufovi jak penaltu, tak následnou dorážku a drží tak Teplice ve hře!
74'
Martin Chlumecký (FK Teplice) v pokutovém území zatáhl za dres Mojmíra Chytila a hosté budou mít možnost penalty!
74'
Penalta pro Pardubice!
73'
Hlavní rozhodčí jde přezkoumat potenciální penaltu pro Pardubice po možném faulu na Mojmíra Chytila!
73'
Pardubická obrana zapomněla na pravé straně na Davida Černého. Ten si počkal na přihrávku Tomáše Vondráška a z voleje vystřelil, trefil jen brankáře.
72'
Chlumecký strhl Chytila, penalta!
72'
Domácí v posledních minutách sice drží míč mnohem častěji než soupeř, zatím to ale k ničemu nevede. Naopak Pardubice nyní mohly udeřit z protiútoku, Huf se ke střele nedostal, vybojoval alespoň roh.
69'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází David Huf.
68'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Ladislav Kodad, přichází David Černý.
67'
Šimek se snažil vyvézt míč z vlastní poloviny, skvěle načasovaným skluzem ho zastavil obránce. Hosté se tak dostali k míči, v posledních minutách ale hrají zbrkle a vzápětí se ho zbavili.
64'
Teplice dlouho kombinovali na útočné polovině, nic si ale nevytvořily. To chtěl změnit Fortelný, jeho centr ale našel jen obránce. Hosté šli do protiútoku, který zakončil Lupač jen střelou do hráče.
63'
Pardubáci to zkusili po pravém křídle, dlouhý pas Jeřábka ale nenašel Chytila, kterého pokryl Alois Hyčka.
62'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Samuel Šimek.
60'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází Matías Succar.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Jan Fortelný.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Robert Jukl, přichází Štěpán Krunert.
59'
Další loket v obličeji, tentokrát se provinil Lukáš Matějka (FK Pardubice) a ten také vidí žlutou kartu.
58'
Jakub Mareš v dalším souboji uspěl, i když okatě držel Tomla za dres. Přihrávkou potom hledal před bránou spoluhráče, bohužel pro domácí neúspěšně.
57'
Jakub Mareš (FK Teplice) v souboji o míč nad Čelůstkou sice uspěl, hostujícího levého obránce ale trefil loktem a vidí tak žlutou kartu.
56'
Robert Jukl dostal míč za pokutovým územím a prvním dotykem si ho chtěl připravit na střelu, to se mu ovšem nepovedlo a při snaze udržet ho ještě fauloval Kostku.
53'
Chvilka vzrušení na straně domácích, ta ale opravdu netrvala dlouho. Po centru zprava se míč odrazil na hranici vápna k Marečkovi, jeho střela letěla daleko vedle brány.
52'
Dominik Kostka (FK Pardubice) sice byl v hlavičkovém souboji úspěšný, podle hlavního rozhodčího ale soupeře udeřil loktem. Za tento zákrok vidí Kostka žlutou kartu.
51'
Lukáš Mareček (FK Teplice) u postranní čáry zatáhl za dres Tischlera a dostává za to žlutou kartu.
49'
Marek Boháč měl co dělat, aby se na táhl na míč, který letěl přes něj. Nakonec to ale zvládl a založil akci, kterou zakončil Michal Beran technickou střelou vedle.
49'
Kolmice Jana Knapíka sice šla do náběhu Danielu Trubačovi, ten si ovšem míč nedokázal zpracovat.
47'
Po faulu na Lukáše Červa zahrával volný kop Čelůstka, jeho centr do pokutového území ale odvrátila obrana.
46'
Do první půle vstoupili lépe domácí fotbalisté, kteří měli více ze hry a měli i slibnou šanci, Ladislav Kodad ve čtrnácté minutě ale trefil jen místa, kde byl Boháč. Ve 39. minutě tak udeřili hosté, když se po centru Lupače prosadil hlavou Mojmír Chytil.
45+1'
45+1'
Jan Rezek neměl možnosti na přihrávku a tak vystřelil levou nohou zpoza vápna, namířil ovšem jen do míst, kde byl připraven Boháč.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Další centr hostujícího celku z levé strany. Tentokrát Čelůstka našel Lukáše Matějku, ten ale v těžké pozici nedokázal zamířit mezi tři tyče.
43'
Další chyba v rozehrávce Teplic. Míče se zmocnil Chytil, jenž si ho chtěl navést do středu, přitom byl faulován Juklem.
41'
Beran napřáhl před šestnáctkou k nepřesné ráně
41'
Domácí jakoby znervóznili a vypadli z tempa. Ke špatné rozehrávce Teplic se dostal Lukáš Matějka, který to vzal na sebe, přízemní střela na zadní tyč skončila těsně vedle brány.
39'
Chytil se snadno prosadil přes Hyčku a udeřil hlavou, 0:1
39'
Hostující celek jde z ničeho nic do vedení! Adam Lupač si na levé straně vyměnil míč s Tischlerem a levou nohou odcentroval před bránu. Tam si balón našel MOJMÍR CHYTIL a i když ho obránce tahal za dres, tak zvládl otevřít skóre zápasu! Asistence: Adam Lupač.
38'
Alois Hyčka na levém křídle sice Chytila neobehrál, i tak ale zvládl odcentrovat. Míč letící před bránu odvrátil na roh Jeřábek.
36'
Vondrášek jen tak tak dostihl balón na brankové čáře u brány soupeře. Mareš následně přihrál na hranici pokutového území Juklovi, jeho střela skončila vysoko nad bránou.
34'
Kostkův centr nadělal Grigarovi potíže
34'
První zajímavá akce také ze strany Pardubic. Ty přenesly hru zleva doprava k Dominiku Kostkovi. Jeho centr před bránu našel Chytila, ten se ale nepohodl s Matějkou a včas zasáhl Grigar.
33'
Červ ve středu pole vystihl pas Rezka a kolmicí hledal Chytila. Ten si ovšem nedokázal zpracovat míč včas, zastavil ho čistý skluz Chlumeckého.
32'
Centr Trubače z následného volného kopu odvrátil Kostka. A právě Dominik Kostka následně odstavil od míče soupeře a vybojoval tak odkop od brány.
30'
Lukáš Červ (FK Pardubice) skluzem vletěl do souboje Jeřábka s Marešem a i když trefil balón, rovněž zasáhl i soupeře. Za tento zákrok vidí v rukou rozhodčího žlutou kartu.
28'
Pardubice byly s míčem u svého pokutového území, kde na ně dotírali útočníci Teplic. Tischler ale vše vyřešil pro svůj tým ideálně a po přesném nákopu na Chytila jdou hosté dopředu.
26'
Tlak domácího týmu nyní není takový, jako v předchozí desetiminutovce a tak se do útoku snaží dostat Pardubice.
24'
Hostům se dnes nedaří. V rychlém sledu špatně rozehrál gólman Boháč i stoper Toml, Teplice ale z protiakce nic nevytěžili kvůli dobře načasovanému skluzu Lupače.
22'
Znovu byla v akci hlava Jakuba Mareše. Po vzdušném pasu tentokrát našel na hranici vápně Jana Rezka a zkušený záložník domácích už se chystal vystřelit, nakonec je ale odmáván předchozí ofsajd Mareše.
20'
Po nepřesném výkopu Boháče měli domácí aut. Alois Hyčka si narazil se spoluhráčem a chtěl mít odkopnout směrem na polovinu Pardubic, trefil ale jen před ním stojícího Chytila. Ten to jen těžko rozdýchává.
17'
Po centru zprava sklepával míč do dráhy běhu Daniela Trubače Mareš, balón ovšem poslal až příliš blízko brankáři.
16'
Na levé straně si Alois Hyčka narazil s Kodadem a chtěl poslat míč před bránu, v tom mu opět zabránil kapitán Pardubic Jeřábek.
14'
Kodada vychytal Boháč
14'
První větší šance zápasu! Jan Rezek dostal na pravém křídle hodně prostoru. Z brankové čáry našel mezi malým vápnem a penaltou Ladislava Kodada, jehož zakončení vyrazil Marek Boháč!
13'
Za záložní řadu Pardubic se dostal Lukáš Mareček. Domácí středopolař následně kolmicí hledal náběh spoluhráče, úspěšným zákrokem se ale prezentoval Jeřábek.
11'
Roh Pardubicím nevyšel a tak šly do brejku Teplice. Po dlouhém výkopu Grigara centroval zprava Mareček, obrana hostů si poradila.
10'
Dominik Kostka na pravém křídle nasadil soupeři housličky a následným dloubáčkem hledal Chytila, který donutil obránce zahrát na roh.
8'
Po sklepnutí Rezka se k balónu dostal Jakub Mareš. Ten se dostal k zakončení, z levé strany ale trefil jen dobře postaveného Kostku.
7'
Zaváhání Vondráška nepotrestal Lupač
7'
Michal Beran se dokázal dostat ze složité situace s balónem. Následnou přihrávkou hledal Adama Lupače, ten se sice dostal přes Vondráška, zakončení z úhlu mu ale vůbec nevyšlo.
6'
Na přihrávku za obranu si naběhl Lukáš Matějka, ten byl ale zahnán na křídlo. Následně jej hraničním způsobem odstrčil od míče domácí hráč, který tak vybojoval držení pro svůj tým.
4'
Jeřábek pod tlakem přihrál zpět na svého brankáře. I Marek Boháč ale byl pod tlakem a tak musel balón odkopnout.
3'
Fotbalisté Teplic vyhráli boj o míč u postranní čáry, nákopem Martina Chlumeckého ho ovšem odevzdali zpět soupeři.
1'
Při svém premiérovém startu v základní sestavě se k míči poprvé dostal Adam Lupač, toho ale čistým skluzem obral Tomáš Vondrášek.
1'
Oba týmy dnes nastoupí ve svých tradičních barvách. Teplice ve žlutomodrém, Pardubice v červenobílém.

FK Teplice: Grigar (C) – Hyčka, Chlumecký, Knapík, Vondrášek – Kodad, Jukl, Trubač, Mareček, Jan Rezek – J. Mareš.
Náhradníci: Čtvrtečka – Krunert, Radosta, Fortelný, Černý, Chaloupek, Succar.

FK Pardubice: Boháč – D. Kostka, Jeřábek (C), Toml, T. Čelůstka – Červ, Tischler – Chytil, Beran, Lupač – L. Matějka.
Náhradníci: Markovič – Halász, P. Černý, S. Šimek, Šejvl, Huf, Dufek.

Rozhodčí: Szikszay – Slavíček, Ulrich.
V minulé ligové sezóně vyhrály obě vzájemná utkání Pardubice. Jejich výhra nad Teplicemi ze srpna 2020 byla navíc jejich úplně první výhra v české nejvyšší soutěži. Červenobílí se radovali i na jaře, začátkem února jedinou branku utkání vstřelil Brazilec Cadu.
Ani Pardubice na tom letos nejsou dobře. Zatím získaly jen o tři body více než Teplice a jsou na čtrnácté pozici. Východočeši zvítězili zatím poprvé a naposledy přesně před čtvrt rokem, kdy v domácím utkání porazili Bohemians 3:0. Od té doby si ovšem připsali jen tři body za tři remízy a šest porážek. Naposledy prohráli doma se Slavií vysoko 0:5.
Teplice jsou momentálně na úplném dně prvoligové tabulky. Po čtrnácti odehraných zápasech mají na svém kontě jen pouhých pět bodů a jednu výhru. Tu si Skláři připsali před více než třemi měsíci, když 15. srpna porazili doma Jablonec 1:0. Momentálně mají Teplice šňůru už pěti zápasů bez získaného bodu.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu 15. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Teplice a FK Pardubice. Výkop utkání je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.