FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Sparta - 9. dubna 2022   19:00

0:3
(0:0)
Sparta
47' Čvančara  (Hložek) • 58' Vitík  (Dočkal) • 65' Čvančara  (Haraslín)

Grigar (C) – Vondrášek, Mohamed Tijani, Kučera – Hyčka, L. Mareček (68. Nsunzu), Knapík, D. Boljevič (50. Kodad) – Trubač, Žák (79. Ledecký), P. Žitný (50. Prošek).
Mucha – Kodad, J. Mareš, Vobecký, Ledecký, Nsunzu, Prošek.
J. Machálek – J. Paták, D. Vodrážka
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
10 063 diváků
Holec – Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer – Sáček (86. Pavelka), Ladislav Krejčí ml. – Pešek (64. Haraslín), Dočkal (C) (73. Karabec), Hložek (86. Ladislav Krejčí st.) – Čvančara (73. Pulkrab).
Nita – Ladislav Krejčí st., F. Souček, Haraslín, Pavelka, Karabec, Pulkrab.

SESTŘIH: Teplice - Sparta 0:3. Čtvrtá výhra v řadě, dvakrát pálil Čvančara

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
Teplice předvedly zejména v první půli odvážný a slušný výkon, v té druhé je ale zlomil rychlý gól. Severočeši se však rozhodně nemusí stydět, pro Spartu je naopak výkon z první půle zdviženým prstem.
Hotovo, konec! Sparta uchopila druhý poločas mnohem lépe, když díky své ofenzivní aktivitě a dvougólovému Tomáši Čvančarovi s úspěšným hlavičkářem Martinem Vitíkem zvítězila 3:0.

Svěřenci Pavla Vrby se tak díky ztrátě Plzně dotahují na rozdíl tří bodů a budou čekat na zítřejší reakci Slavie, která může jít proti Pardubicím do čela!
90+2'
90+2'
Vzápětí fauluje na polovině Teplic, odkud vykopává brankář Grigar. Konec zápasu už visí ve vzduchu.
90+2'
Sparta pokračuje v držení míče na vlastní polovině, ale Krejčí starší posílá nepřesnou přihrávku jen do autu.
90+1'
V úvodu dvouminutového nastavení Höjer poslal míč velmi nepřesně, když opustil hrací plochu už za svého letu – odkop od branky.
90'
Velmi těžký centr do levé strany zkoušel Pulkrab dostihnout, ale nakonec neuspěl. Teplicím však nevyšla rozehrávka a Sparta rozehraje další rohový kop.
89'
Sparta dohrává utkání na polovině soupeře, tlačí se do ofenzivy a snaží se přidat čtvrtý gól, ale zatím bez šance.
88'
Centrovaný míč byl ve vápně sice lehce nadzvednut, přesto se sparťané k žádnému zakončení nedostali. Vhazuje se na polovině Teplic.
87'
Grigar zneškodnil nepříjemnou ránu Pulkraba
87'
Tentokrát nebyl brankář Teplic příliš přesvědčivý, jelikož nedokázal vyboxovat centr na přední tyč. Zakončení Pulkraba však bylo sraženo na další rohový kop.
87'
Skvělý Grigar podržel Teplice! Sparta dobře zachytila útok Teplic a vydala se do nebezpečného přečíslení, které zakončil střelou Pulkrab, proti kterému zasáhl exsparťanský brankář ve službách Severočechů.
86'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází David Pavelka.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Ladislav Krejčí st..
86'
Ačkoliv už se Hložek chystal na exekuci, rozruch byl zbytečný, protože ještě před penaltovou situací byl Pulkrab v ofsajdu.
84'
VAR zrušil penaltu proti domácím, Pulkrab v ofsajdu
84'
Sparta se protlačila do vápna, kde vznikl obrovský závar. Pražané celou akci překombinovali, ale když už se zdálo, že z jejich akce nic nebude, odpískal sudí Machálek penaltu!
84'
Teplicím nevyšel centr z pravé strany, který skvěle vystihl vracející se Vitík a sparťané mohou znovu zaútočit.
83'
Haraslín byl tentokrát vytlačen až do zámezí, protože na levé postranní čáře neudržel míč na hrací ploše.
82'
Hbitý Haraslín se hezky obtočil kolem Hyčky, načež připravil střelu Wiesnerovi, jenž z druhé vlny pálí vysoko nad!
81'
Wiesner na pravé straně odrazil teplický útok, čímž nastartoval pro změnu sparťanský brejk, ale Hložek na pravé straně neuspěl.
80'
Rozhodčí přerušuje hru poté, co Hyčka u postranní čáry přišlápl Hancka. Není o čem, jasný faul.
79'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Filip Žák, přichází David Ledecký.
79'
Velmi povedená kombinace Sparty končí prudkým centrem, po němž se dostal k hlavičce jeden z hostů – míč však letí mimo.
78'
Trubač vyslal solidní dělovku
78'
Na druhé straně se po brejku dostal ke střele ze střední vzdálenosti Trubač, jehož prudkou ránu musel likvidovat Holec!
77'
Hancko nezakončil ideálně
77'
Aktivní Haraslín výrazně oživil kraj sparťanské sestavy, když parádní přihrávkou na přední tyč pobídl Hancka, ale Grigar dokázal míč pokrýt.
77'
Haraslín nedokázal zpracovat těžký centr, tudíž domácí vhazují na pravé postranní čáře a na své polovině.
76'
Sparta však ustála nepříjemný centr na zadní tyč, po němž se vydává do brejku. Na levé straně se zkoušel prosadit Haraslín, ale jeho kličkovaná proti přesile soupeřů úspěch neslavila.
75'
Casper Höjer (SPA) byl u postranní čáry v souboji příliš pozdě a dostává první žlutou kartu.
74'
Karabcův centr za obranu byla však příliš dlouhý, proto ho obránce posouvá na Grigara, jenž vykopává míč do bezpečí.
73'
Sparta nadále drží míč a srovnává se s napadajícími hráči Teplic – zatím téměř bez chybičky.
73'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Matěj Pulkrab.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Adam Karabec.
72'
Skákavý míč na hranici velkého vápna nakonec našel Hložek, jehož prudká střela letí jen vedle pravé tyče!
71'
Sparta trpělivě kombinovala na útočné polovině, kde nakonec vytěžila rohový kop, ale hostům standardní situace vůbec nevyšla.
69'
Na hřišti sledujeme úplně jinou Spartu, než která byla k vidění v první půli. Pražané drží míč, tlačí se za dalšími góly a s velkou pohodou jdou za vítězstvím.
68'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází Ngosa Nsunzu.
67'
Rozhodčí přerušil ofenzivní kombinaci Sparty, protože ve středovém kruhu zůstal sedět na trávníku Mareček. Tepličtí lékaři už spěchají ke svému svěřenci, jenž bude muset zřejmě střídat.
66'
Pražané tak míří za vítězstvím, zatímco Teplice se snaží alespoň zkorigovat nepříznivý vývoj. Grigar rozehrává od své branky.
65'
To byl ťukes! Čvančara po skvělé kombinaci uklízel za Grigara
65'
Sparta právě vstřelila branku!
Fantastická akce Sparty se rovná třetímu gólu! Krásný pas Dočkala za obranu doběhl na levé straně čerstvý Haraslín, jenž parádně posunul míč pod sebe k TOMÁŠI ČVANČAROVI a ten přidává na své konto druhou čárku.
64'
Centrovaný míč byl lahůdkou pro Holce, který pomalu rozjíždí další ofenzivní výpad hostujícího týmu.
64'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Lukáš Haraslín.
63'
Souboj s Tijanim se nelíbil zejména Vondráškovi, který se se sparťanským útočník dostal ještě do křížku. Karta však nepadá.
63'
Pešek na druhé straně ztratil míč, čehož nedokázaly Teplice využít. Sparta šla vzápětí do brejku, který končí útočným faulem Čvančary.
62'
Sparta přesunula hru na útočnou polovinu, kde domácí znovu faulují a sparťané tak mohou rozehrávat.
61'
Hyčka byl na útočné polovině příliš aktivní a sudí mu odpískal útočný faul na Höjera u postranní čáry.
61'
Severočeši už budou mít bodový zisk hodně těžký, protože Spartu dostává druhý gól do pohody. Oba týmy se ale aktuálně přetahují ve středu hřiště.
60'
Teplice po rozehrávce ztratily míč, jenže Wiesnerův centrovaný míč byl příliš vysoký a dlouhý – Grigar rozehrává.
58'
Dočkalův centr zatloukl za Grigara Vitík
58'
Kotel Sparty vyžadoval gól, kterého se dočkal! A byl to právě Dočkal, kdo s Höjerem na pravé straně vykombinoval roh nakrátko, načež poslal centr na zadní tyč, kde ho usměrnil do branky MARTIN VITÍK.
58'
Sparta zahrozila rychlým protiútokem, po němž si vybojovala rohový kop.
57'
Trubač na levé straně hezky přiťukl míč Žákovi, který si připravil střelu a technickým pokusem donutil Holce zasáhnout.
56'
Škoda, Knapíkova hlavička byla něco mezi střelou či přihrávkou, ale nakonec nevyšlo ani jedno – Holec míč bez potíží kryje.
55'
Teplice obléhají vápno Sparty, jenže centrované míče zatím úspěch neslaví. Tlak domácích však nepolevuje.
55'
Desítka je pokořena! Dnešní utkání totiž sleduje 10 063 diváků, což je velmi pěkná návštěva.
54'
54'
Zajímavá střela v podání Höjera proletěla jen těsně nad břevnem teplické branky. Grigar tak může rozehrávat od své branky.
53'
Mohamed Tijani (TEP) nakonec dostává čtvrtou žlutou kartu v sezoně, což znamená vykřičník pro zbytek utkání a stopku pro příští duel s Pardubicemi.
53'
Hancko se vydal na další ofenzivní výlet, a přestože k centru ani střele nedošlo, může být spokojený, protože Tijani ho nedovoleně přistrčil – zajímavá standardka pro Spartu!
52'
Teplice se trošku z ničeho ocitly před vápnem, jenže Knapík byl ve finální moment odstaven bránícím hráčem.
51'
Vzápětí se sparťané přece jen dostali k míči a nákopu do šestnáctky, který však končí jen u Grigara.
51'
Pešek s Krejčím zkoušeli zaútočit po pravé straně, jenže jejich kombinaci domácí hráči rozhodili a vybojovali si aut.
50'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Dejan Boljevič, přichází Ladislav Kodad.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Václav Prošek.
50'
Nepřesná kombinace Sparty ovšem končí v autu, proto mohou domácí vhazovat na vlastní polovině. Chystá se první střídání.
49'
Teplice se po vhazování dostaly k centru, který dokázal stáhnout ze vzduchu Holec a po jeho rychlé rozehrávce sparťané útočí.
48'
Na pravé straně se o podobný průnik pokoušel Hyčka, kterého však hostující defenziva přibrzdila odkopem do autu.
47'
Čvančara díky Vondráškově teči zaskočil Grigara
47'
Ideální vstup do poločasu v podání Pražanů! Hložek se skvěle prohnal po levé straně, když obešel Tijaniho a přesnou zpětnou přihrávkou pobídl TOMÁŠE ČVANČARU, který za pomoci lehké Vondráškovy teče posílá Spartu do vedení!
46'
Sparta začíná s míčem na vlastních kopačkách, načež se tlačí do ofenzivy. Teplice se musí bránit na své polovině.
46'
Teplice hrají, na co mají a zatím se předvádí ve slušném světle. Sparta naopak vůbec nevypadá jako tým, který je ve hře o titul.
Už je tomu tak, sudí Machálek ukončuje první poločas v nejkratší možnou chvíli. V úvodních minutách byla Sparta opticky mírně aktivnější, jenže stejně jako Teplice doplácela na nepřesnosti a navíc se musela bránit nebezpečným brejkům Severočechů.

Ti si vytvořili první velkou šanci zápasu, když po pěkném přímáku hlavičkoval Vondrášek, jehož pokus Holec skvěle vytáhl. Vzápětí byli domácí lepším týmem, ale další šance nepřicházely. V závěru se ukázal ještě Hložek, když jeho prudkou střelu vykryl Grigar.
45'
45'
Sparta drží míč ve středu hřiště, ale nemá kudy projít. Zdá se, že už nám první poločas nic zajímavého nenabídne.
44'
Přetahovaná ve středu hřiště vyzněla lépe pro Spartu, jenže sudí vzápětí přerušuje hru kvůli faulu.
43'
Hložek vypustil neskutečný dynamit, Grigar se zaskvěl
43'
Hložek, o kterém jsme celý poločas téměř nevěděli, hezky obešel Hyčku a po zatažení míče do středu vyslal prudkou střelu, kterou Grigar vyrazil před sebe! Vzápětí ještě dorážel Čvančara, jenže v první řadě přestřelil a za druhé mu byl odpískán ofsajd.
43'
Sparta se dvakrát nedokázala dostat k centru, přesto její kombinace na útočné polovině pokračuje.
42'
Sparta slibně zatlačila domácí do jejich vápna, načež Wiesner posunul míč na Čvančaru, ale jeho přihrávku na střed odvrátil bránící hráč.
41'
Dočkalův centr hledal Čvančaru, jenž se pokoušel projít přes Tijaniho – neúspěšně. Vzápětí hostující kapitán centruje do vápna, ale Grigar stahuje míč do své náruče.
41'
Zakroucený míč odhlavičkoval jeden ze sparťanů. Ti se stěhují s míčem na polovinu Teplic a po delší době se snaží zahrozit.
40'
Na levé straně propadl Höjer v souboji s Hyčkou, načež Trubač zakroutil míč do vápna, kde zasáhl Hancko – další rohový kop!
39'
Teplice kombinují na útočné polovině, Sparta se brání a další šance nepřichází.
38'
Nákopy na obou stranách vypadaly nebezpečně, ale oba dva dokázali uhasit pohotoví brankáři. Teplice mohou znovu zaútočit.
37'
Vydařená pasáž domácích končí. Na konci kombinace po levé straně stál Žitný, jenže nedokázal odcentrovat ani zakončit a zahnal se do autu – odkop Holce.
36'
Teplice jsou aktivní, snaží se Spartu zatlačit, jenže zatím se jim nedaří dostat do soupeřovy šestnáctky.
35'
Centrovaný míč na přední tyč byl ale mizerný, proto se Sparta úspěšně brání. Teplice se nadále drží na míči.
34'
Mareček nadvakrát nepropálil hostující obránce
34'
Závar v šestnáctce Sparty končí rohovým kopem! Teplice využily autu v blízkosti vápna, načež dvakrát pálil z druhé vlny Mareček. První pokus byl zablokován, druhý sražen do zámezí.
33'
Čvančara prověřil Grigara, jenže pálil z ofsajdu
33'
Teplice trošku propadly, čehož sparťané málem využili prudkým pasem na Čvančaru. Útočníka Sparty však vychytal Grigar, což nebylo úplně podstatné, protože se stejně pískal ofsajd.
33'
Severočeši zkoušeli uspět po pravé straně, jenže se do vápna neprotlačili. Kombinace domácích však pokračuje.
32'
Vzdušný souboj ve středu hřiště mezi Žákem a Vitíkem končí přerušením po střetu obou hráčů. Budou v pohodě, Teplice vhazují.
32'
Vzápětí se ale Pešek neprosadil přes bránícího hráče, a přestože se společně s trenérem Vrbou diví, faul se nepíská.
31'
Tepličtí se při vlastní rozehrávce dostali pod tlak, proto Vondráškovu malou domů odvrátil Grigar pro jistotu do autu.
31'
Máme za sebou půl hodinu, ve které jsme viděli jednu velkou šanci Teplic, zatímco Sparta si nevytvořila téměř nic.
30'
Marná snaha. Čvančara byl znovu adresátem vysokého míče, ale proti důsledné defenzivě Teplic to má těžké – Vondrášek hlavičkový souboj vyhrál.
29'
Vondráškův nepřesný centr do levé strany končí pouze u Vitíka, který společně s Holcem rozjíždí další útočný pokus svého týmu.
29'
Pešek hledal ve vápně Čvančaru, jenže Kučera se zkušeně prodral k míči a nebezpečnou akci Sparty ukončil.
28'
Sparta se v posledních minutách trápí. Ačkoliv drží míč, má problémy s teplickým napadáním a nedaří se jí otevřít domácí defenzivu.
27'
Boljevič šikovně centroval míč na přední tyč, kam si nabíhal Žák, jenže v souboji s obráncem nebyl v ideální pozici a jeho nepřesné zakončení míří do zámezí – odkop od branky.
27'
Sparta se posunula s míčem na útočnou polovinu, kde si vytvořila Höjerův střílený centr, který teplická defenziva odvrací. Pražanům hra vzduchem vůbec nevychází.
26'
Boljevič utíkal po levé straně, ale míč si předkopl až příliš, tudíž ho Vitík dokázal odzbrojit a situaci zachránit.
25'
V posledních pěti minutách mají Teplice navrch, Sparta úplně vypadla z tempa a nedaří se jí dostat hru pod kontrolu.
24'
Severočeši se natlačili do vápna po levé straně, načež Žitný čelil přesile bránících soupeřů. Ačkoliv jeho snaha vypadala slibně, rozhodčí Machálek mu píská hru rukou.
24'
Krejčí přehnal své napadání na útočné polovině, kde u postranní čáry zajel do soupeře a sudí mu píská faul.
23'
Kučera po rohu hlavičkoval nepřesně
23'
Centrovaný míč však pouze proletěl do zámezí. Za tuto standardku Jiří Jarošík své svěřence rozhodně nepochválí. Teplice znovu útočí poté, co Spartě nevyšla rychlá rozehrávka.
23'
Spartě rozehrávka nevyšla, Teplice okamžitě zaútočily po pravé straně, kde aktivní Žitný vydoloval další rohový kop.
22'
Trubačův centr na zadní tyč však nedokázal domácí hráč zavřít, proto se bude odkopávat od sparťanské branky.
21'
Vondráškovu gólovou hlavičku fantasticky vytáhl Holec
21'
Obrovská šance Teplic! Krásný Trubačův centr na přední stranu malého vápna nadzvedl Vondrášek, jehož hlavičku Holec vytáhl nad břevno. Parádní fotbalový moment od všech tří hráčů!
21'
Žák zatím dobře větrá levou stranu, kde se pokoušel obejít Wiesnera, na kterém vybojoval faul a přímý kop.
20'
Boljevičův nákop na Žáka dokázal zachytit Vitík, který odkopává míč do autu. Stínadla jsou navíc pokropená přetrvávajícím deštěm, což by fotbalu nemuselo rozhodně prospět.
20'
Sparta je v prvních deseti minutách opticky aktivnější, zatímco Teplice mají slibné brejky, ale na výraznější šanci stále čekáme. Žádná fotbalová hitparáda.
19'
Brejk po levé straně táhl Žák, který si hezky prohodil míč mezi Vítíkem s Dočkalem, ale pak se skácel k zemi. Sudí Machálek jeho komediální vložku nesežral a signalizuje, ať se domácí hráč zvedá.
18'
Nepříjemný centr pouze proletěl teplickým vápnem, načež se Severočeši vydali do brejku po pravé straně, ale Sáček ve spolupráci s Hanckem domácí ofenzivu zastavil.
17'
Dočkal nevzdal svou snahu získat nakopnutý míč, a přestože na pravé straně neodcentroval ideálně, vybojoval rohový kop.
17'
Teplická kombinace však úspěch neslavila, protože přihrávka na Žitného byla příliš prudká a končí v zámezí. Sparta vhazuje na vlastní polovině.
16'
Sparta se rychle vrátila k domácímu vápnu, kam Dočkal poslal zajímavý střílený centr, ale prudký míč dokázal Grigar sebrat a rychle rozehrát.
15'
A dobývání končí, protože Dočkalova přihrávka letí jen do míst, kam už si vybíhá pozorný Grigar.
15'
Oči diváků i televizní kamery se soustředí na polovinu Teplic, kde sparťané kombinují, ale Peškův centr z pravé strany odvrátil před Čvančarou jeden z bránících hráčů – aut Sparty.
14'
Rudí se museli posunout až k vlastní polovině, kde dokonce zapojili i Holce. Teplice se tak mohou seskupit, Spartě zatím nedávají příliš prostoru.
14'
Sparta je nastěhovaná kolem domácí šestnáctky a snaží se otevřít cestičky ke Grigarově brance. Teplice zatím houževnatě odolávají.
13'
Höjer si na levé postranní čáře hezky narazil s Hložkem, ale přes Tijaniho neprošel. Domácí obránce svého soupeře hezky odstavil, jenže pak zachyboval nepřesnou přihrávkou – škoda pro domácí.
12'
Vysoký míč na Žitného neudělal sparťanské defenzivě žádné potíže, jelikož domácí útočník vybíhal z ofsajdu. Sparta útočí!
11'
Sparta dobře napadala rozehrávku Teplic, což se vyplatilo. Pešek byl ale před vápnem zády k brance, a když už se dokázal otočit, mířil jen mimo branku.
10'
Boljevič z úhlu minul
10'
V úvodu desáté minuty defenziva Sparty trošku zaspala, když jí zprava pláchl Boljevič, ale pěkný Trubačův pas za obránce poslal jen vedle zadní tyče!
9'
Nepřesnou přihrávku Teplic mohli sparťané potrestat při rychlém přečíslení, ale Wiesnerův centr nebyl příliš povedený. Odvrácený míč z vápna ještě zkoušel zakončit Krejčí, jehož střela mířila nad branku.
8'
Ofenzivní kombinace však nevyšla ani domácím, kteří se musí rychle vracet zpět k vlastnímu vápnu.
7'
Centr na nabíhajícího Čvančaru byl příliš dlouhý, proto ho Grigar bez potíží sbírá a může rozehrát z ruky.
7'
Teplicím se podařilo vytlačit Spartu až na její polovinu, a přestože přiletěl rychlý nákop, Tijani dokázal míč odvrátit do bezpečí.
6'
Sparta rozehrála od Holce, po kterém Wiesner hezky posunul míč na nabíhajícího Peška, ale skvělý skluz Vondráška končí autem pro hosty.
5'
Oba týmy jsou v kombinaci hodně nepřesné a zatím předvádí spíše kopanou. Uvidíme, co nabídnou další desítky minut.
4'
Sparta přece jen vybojovala míč ve středu hřiště, ale svou nepřesnou přihrávkou se zahnala do autu. Teplice vhazují mezi střídačkami.
4'
Severočechům kvůli vysokému napadání Sparty trvalo, než dostaly hru pod kontrolu, a přestože se jim to podařilo, hosté je drží kolem půlící čáry.
3'
Kombinace už jim ale nevyšla podle představ, proto se míč vrací do moci Teplických, kteří kombinují na vlastní polovině.
3'
Standardní situace domácím vůbec nevyšla, sparťané se bez problémů brání a budou vhazovat na levé postranní čáře.
2'
Teplice zachytily míč ve středu hřiště a vydaly se do brejku, který zakončil Žák centrem z levé strany. Na zadní tyči však bránící hráč odvrátil míč na roh.
1'
Nákop po pravé straně nevyšel, načež se neujal ani individuální průnik středem hřiště v podání Hancka.
1'
Sparta se po rozehrávce stahuje až ke svému brankáři, odkud se pokouší rozjet první útočnou akci zápasu.
1'
Do začátku utkání zbývají poslední minuty. Do branky Sparty se vrací Dominik Holec, který nahradí zraněného Milana Heču. K dalšímu překvapivějšímu kroku na obou stranách už nedošlo.

FK Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Mohamed Tijani, Kučera – Hyčka, L. Mareček, Knapík, D. Boljevič – Trubač, Žák, P. Žitný.
Náhradníci: Mucha – Kodad, J. Mareš, Vobecký, Ledecký, Nsunzu, Prošek.
Trenér: J. Jarošík

AC Sparta Praha: Holec – Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer – Pešek, Ladislav Krejčí ml., Sáček, Dočkal (C), Hložek – Čvančara.
Náhradníci: Nita – Ladislav Krejčí st., F. Souček, Haraslín, Pavelka, Karabec, Pulkrab.
Trenér: P. Vrba

Rozhodčí: J. Machálek – J. Paták, D. Vodrážka.
Vzájemná bilance však hovoří pro Letenské, kteří na severu Čech neprohráli od roku 2014 jediné utkání. Varováním jsou však nepříjemné ztráty za remízy, kterých bylo nespočet.

V posledních pěti zápasech však sparťané zvítězili, když na podzim ovládla domácí utkání s přehledem 4:2.
Domácí se musí obejít bez střelce Václava Sejka i Jana Fortelného, kteří jsou kmenovými hráči Sparty a na severu Čech hostují.
Teplickým pod vedením Jiřího Jarošíka vyšel vstup do jara, když dokázaly odskočit od spodku tabulky, ale z trojzápasu se Slováckem, v Plzni a proti Hradci Králové však odešli i přes slušné výkony s prázdnou. Chuť si Severočeši spravili na hřišti Liberce, kde díky trefě Václava Sejka zvítězili 1:0.

V opačné roli je Sparta, která se díky remíze Plzně se Slavií drží v boji o titul, ale před zápasem na Stínadlech má jasný úkol – vyhrát počtvrté v řadě. Když se jí to po skalpu Pardubic, Mladé Boleslavi a Ostravy nepodaří, šance na titul může hodit stranou.
Zdravím všechny fanoušky FORTUNA:ligy! Sobotní program 28. kola vyvrcholí od 19 hodin tradičním soubojem Teplic a Sparty.