FORTUNA:LIGA - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Bohemians - 11. září 2021   16:00

Zlín
68' Tkáč (Čanturišvili)
1:3
(0:1)
Bohemians
14' Keita   • 55' M. Dostál  (Keita) • 79' Koubek  (Necid)

Rakovan – Procházka, Simerský, Cedidla, Fillo (86. Hrdlička) – Čanturišvili (78. Janetzký), Hlinka (59. Tkáč), Conde, R. Hrubý (86. Bobčík), Y. Dramé (77. Nečas) – Poznar (C).
Šiška – Bobčík, Hrdlička, Janetzký, Nečas, Tkáč, Vraštil.
Hocek – Kotík, Lakomý
Stadion Letná, Zlín
2473 diváků
P. Le Giang – M. Dostál, Köstl, Krch (C), Vondra – Ljovin, Květ (84. Jindřišek) – Keita (68. Koubek), Hronek (84. V. Novák), Bartek (22. Fulnek) – Chramosta (68. Necid).
Bačkovský – Fulnek, Jindřišek, Koubek, J. Kovařík, Necid, V. Novák.
Le Giang

SESTŘIH: Zlín - Bohemians 1:3. Klokani zvítězili v lize podruhé v řadě, zářil Keita

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji poklidný zbytek sobotního odpoledne.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:16.
Zlín v domácím prostředí nepotvrdil roli favorita. Fastav neměl dobrý vstup ani do druhé půle, kdy poslal hosty do dvoubrankového vedení Martin Dostál. O několik minut později sice snížil střídající David Tkáč, který se prosadil ve druhém ligovém zápase za sebou, ale to je snad jediné pozitivum, které domácí zaznamenali. Na konečných 3:1 totiž upravil Matěj Koubek, který tak svému týmu definitivně zajistil plný bodový zisk.
90+3'
90+2'
Václav Procházka si také krátce před koncem zápasu musí zhlédnout žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90+1'
Tomáš Poznar smolně zasáhl loktem do obličeje Jana Vondru, domácí kapitán tak také dostává žlutou kartu.
90'
Lukáš Hrdlička svůj centr před bránu nedostal, Bohemians se následně raději osvobozují nákopem.
Dnešní utkání sleduje 2473 diváků.
88'
Hosté to ještě opatrně zkouší vepředu, ale nemůže se probojovat do pokutového území. Ševci už rozhodně nechtějí inkasovat.
87'
Bohemians dávají do obrany všechny své síly, protože nechtějí nic riskovat. Daniel Köstl byl ale nyní příliš tvrdý a poměrně zbytečně fauloval.
86'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Libor Bobčík.
86'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Lukáš Hrdlička.
84'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Vojtěch Novák.
84'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Josef Jindřišek.
84'
Domácí už příliš nevěří comebacku, v klidu si tedy přihrávají na své polovině a dopředu už se moc neženou.
82'
Ve druhém poločase se dost často žlutí, další kartu žluté barvy vidí Roman Květ, který to také přehnal při napadání.
81'
Martin Cedidla dost nepříjemně zasáhl nohu Romana Květa. Ten se chvíli zvedal z trávníku, ale žádné zranění si nepřivodil.
79'
Třetí hřebíček do rakve domácích zatloukl přesnou střelou střídající Koubek - 1:3
79'
Bohemians právě vstřelili branku!
MATĚJ KOUBEK rozhoduje o vítězství svého týmu! Jeden ze spoluhráčů ho skvěle vysunul do úniku, který využil ukázkovou technickou střelou ke vzdálenější pravé tyči.
78'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Jakub Janetzký.
77'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Martin Nečas.
76'
Další útočné snažení Zlína přerušuje nedovolený zákrok Roberta Hrubého vůči Jakub Vondra. Ten se chvíli sbírá z trávníku, přičemž nakonec to zvládne bez ošetření.
75'
Martin Fillo zkusil štěstí z volejem, ale míč poslal až přes tribunu do nedaleké řeky. Rozehrávat bude tedy Patrik Le Giang, který nikam příliš nespěchá.
74'
Tomáš Poznar hlavou sklepával míč pro Davida Tkáče, který ale náročné zpracování nezvládl, takže Bohemians dostali balón ze šestnáctky.
73'
Po rohovém kopu nastal před domácí brankou velký zmatek, Matej Rakovan totiž nedokázal přerušit hru. Balón tak docela dlouho poskakoval v málem vápnu, ale nikdo z hostů ho nedokázal doklepnout do sítě.
71'
Petr Hronek si našel odražený míč na hraně vápna a okamžitě pálil, při zakončení ale byl příliš zakloněný a mířil tak vysoko nad.
70'
Vstupujeme do poslední dvacetiminutovky, takže žlutomodří stále mají poměrně dost času na vyrovnání. Nyní se ale musí soustředit také na obranu.
68'
Je sníženo! Tkáčovu střelu tečoval do sítě smolař Vondra, 1:2
68'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Tomáš Necid.
68'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Ibrahim Keita, přichází Matěj Koubek.
68'
Zlín právě vstřelil branku!
Fastav snižuje a zápas tedy ještě může být hodně zajímavý! DAVID TKÁČ se prosazuje ve druhém zápase za sebou, gól vstřelil díky výborné střele z dálky, kterou Patrik Le Giang nedokázal správně odhadnout.
67'
Daniel Krch hraničním zákrokem zastavil postup Youby Dramého. Ten se následně chytá za hlavu, protože nevěří tomu, že to nebyl faul.
66'
Tomáš Poznar svým centrem žádného spoluhráče nenašel, Bohemians se tak na chvíli mohou uklidnit na vlastní polovině.
64'
Jakub Fulnek zápasnickým chytem poslal k zemi Martina Filla, za což nemohl čekat nic jiného, než žlutou kartu.
63'
Matej Rakovan bez problémů pokryje centr na zadní tyč, vzápětí rozehrává na nejbližšího spoluhráče, protože nechce riskovat ztrátu míče dalekým nákopem.
62'
Martin Fillo fauluje podruhé v krátké chvíli, za což už vidí žlutou kartu.
61'
Jan Vondra se po zákroku Martina Filla svíjí v bolestech, nakonec to ale zvládne bez ošetření. Rozehrávat tedy bude gólman pražského klubu.
60'
Skákavá střela Köstla proletěla těsně vedle tyče
60'
Jakub Fulnek prozkoušel pozornost brankáře s velké dálky. Ten na míč nakonec nedosáhl, ale zákrok nebyl potřeba, protože rána byla nepřesná.
60'
Ševci docela nadějně kombinovali na hraně pokutového území, nakonec ale zakončení nepřišlo, protože hosté vždy včas zahustili prostor.
59'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Marek Hlinka, přichází David Tkáč.
58'
Bohemians opět posílají míč do pokutového území, tentokrát z autu. Na zadní tyči si tak našel balón Jan Chramosta, ale ten rozvlnil jen boční síť.
57'
Jan Chramosta si na útočné polovině vynutil nedovolený zákrok, vzápětí tak centruje Roman Květ, ale ten nenašel správného adresáta.
55'
Hosté vedou už o dva góly, pomalý pád Rakovana zužitkoval Dostál - 0:2!
55'
Pražané navyšují hubené vedení a dělají velký krok vstříc třem bodům! MARTIN DOSTÁL dobíhal k bráně z druhé vlny, spoluhráč mu tak předal míč a střelec branky následně vypálil. Střela nebyla příliš nebezpečná, Matej Rakovan však při zákroku selhal a balón si srazil do vlastní sítě. Asistence: Ibrahim Keita.
54'
Francouzský křídelník byl opět v centru dění, ale tentokrát neúspěšně servíroval míč ke spoluhráči. Bohemians tak po delší době mohou hledat cestu dopředu.
52'
Youba Dramé svým centrem z pravé strany sice žádného spoluhráče nenašel, ale vzápětí se k dalekonosnému zakončení odhodlal Vachtang Čanturišvili, který Patriku Le Giangovi nadělal velké starosti!
51'
Václav Procházka dlouhá hledá vhodnou přihrávku, ale to se mu nepovedlo, takže raději míč poslal až ke svému gólmanovi.
50'
Konečně se domácí dostali k míči po autu soupeře. Youba Dramé následně hledal cestu k zakončení přes pravou stranu, ale protihráč mu to nedovolil.
49'
Hosté si už nějakou chvíli jen tak přihrávají u půlící čáry a relaxují. Zlín sice napadá, ale míč pořád nemůže získat.
47'
Tomáš Poznar při napadání naběhl až na Patrika Le Gianga, ale ten ho nebojácně obešel a následně nakopl směrem dopředu.
46'
Bohemians začínají aktivněji i ve druhé půli, už vhazují na levé straně. Aut jim však vůbec nevyšel podle představ.
46'
Po prvním poločase drží těsné vedení tým z Prahy, který se dostal do vedení díky zaváhání zlínské obrany, které potrestal Ibrahim Keita. Následně se hrálo velmi vyrovnaně, oba celky si vytvořily nějaké příležitosti, ale nikdo už žádnou nevyužil, takže o změnu skóre se mohou pokoušet až ve druhém poločase.
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
45+1'
45'
Matej Rakovan ještě jednou bude odkopávat od své brány. Míč samozřejmě posílá co nejvíce dopředu, ale žádného spoluhráče nenašel.
44'
Keita namazal do tutovky Chramostovi, ten však trestuhodně přestřelil
44'
Ibrahim Keita naprosto luxusně procpal míč mezi dvěma protihráči na úplně volného Jana Chramostu, který měl před sebou prakticky prázdnou bránu, ale stejně jí nedokázal trefit!
43'
Cheick Conde se velmi aktivně zapojuje do hry, nyní zkusit pomoci také s napadáním. Dopustil se jen nedovoleného zákroku.
42'
Konec prvního poločasu se rychle blíží, Zlín tak ještě zkouší zrychlit hru. Youba Dramé však nedoběhl nákop po pravé straně.
40'
Navštívenka Dramého letěla vysoko nad bránu
40'
Cheick Conde si sice našel střeleckou pozici, ale zakončení vůbec nezvládl, protože mířil vysoko nad horní tyč.
39'
Petr Hronek to stejně jako Robert Hrubý při napadání přehnal, do Dominika Simerského kopl a zcela oprávněně vidí žlutou kartu.
38'
Marek Hlinka opět operoval na hraně šestnáctky, avšak selhal při zpracování přihrávky. Míč aspoň dokázal udržet.
37'
Fastav bez problémů ustál další roh soupeře a konečně získal i míč. Rozehrává Matej Rakovan, který nikam nespěchá.
36'
Ibrahim Keita nadějně centroval na zadní tyč, ale tam byl připraven Vachtang Čanturišvili, který míč uklidil na roh.
33'
Martin Fillo si úspěšně pohlídal pravou stranu, i když míč musel odkopnout do autu. Hosté tedy budou pokračovat v útoku.
32'
Robert Hrubý byl při napadání příliš tvrdý, protihráče tak nepříjemně zasáhl a musí zhlédnout žlutou kartu.
31'
Martin Dostál předvedl při napadání ukázkový skluz, a to když k zemi poslal Vachtanga Čanturišviliho, avšak přitom odkopl míč. O faul se tedy nemohla jednat.
30'
Marek Hlinka šikovně uvolnil Roberta Hrubého, který ale se zakončením příliš dlouho otálel, takže napálil jen beka. Podobný osud potkal i střelu Marka Hlinky.
28'
Vachtang Čanturišvili si velmi dobře splnil své obranné povinnosti. Nejprve zablokoval střelu a následně si na soupeři vynutil nedovolený zákrok.
27'
Gól na 2:0 měl na kopačce Květ, z vyložené pozice ale trefil pouze Rakovana!
27'
Martin Fillo centr od rohového praporku sice našel, ale míč nezpracoval a poslal ho jen mimo hrací plochu. Rozehrává tedy Patrik Le Giang.
26'
Youba Dramé si pěkně obhodil protihráče, který mu následně vystavil stopku tělem. Hlavní rozhodčí to tak posoudil jako faul.
25'
Matej Rakovan se rozhodně nenudí, jeho pozornost opět prozkoušel Jan Chramosta. Pro domácího brankáře to ale byl snadný zákrok, jelikož míč letěl přímo do jeho náruče.
24'
Marek Hlinka svou zadovkou vystavil do nepříjemné pozice Dominika Simerského, který raději míč odkopl co nejdál od brány.
22'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Bartek, přichází Jakub Fulnek.
22'
Martin Dostál vystihl přihrávku a s míčem proběhl celé hřiště. Následně odcentroval Jan Chramosta, který ale žádného spoluhráče nenašel.
21'
Pumelici Hrubého zablokoval obětavý Levin
21'
Robert Hrubý si našel odražený míč na hraně pokutového území a okamžitě vypálil, ale vypálil příliš vysoko.
19'
David Bartek zůstává ležet po tvrdém zákroku na trávníku a těžko se zvedá. Faul to ale nebyl, hosté budou jenom vhazovat.
18'
Další souboj na středu hřiště vyzněl lépe pro Bohemians, kteří se následně stáhli zpátky na svou polovinu, aby míč neztratili.
17'
Hosté jsou pořád mnohem aktivnější. Zlín se navíc musí vzpamatovat z inkasovaného gólu.
14'
Hosté jdou zaslouženě do vedení, laxnost domácích obránců vytrestal Keita - 0:1
14'
Hosté se dostávají do vedení! Zlínská obrana totálně zaspala, IBRAHIM KEITA se tak zničehonic ocitl sám před bránou a zakončil mimo dosah Mateje Rakovana.
12'
Zlín se přece jen konečně k něčemu. Martin Fillo však svým pokusem napálil pouze obránce, následný pokus o centr už skončil mimo hrací plochu.
11'
První šanci domácích si připsal Fillo, míč ale napálil jen do obránce
11'
Bohemians opět operovali na hraně pokutového území, ale nakonec nic nevymysleli, protože domácí dobře zahustili šestnáctku.
10'
David Bartek nedosáhl na přihrávku, míč tak skončil mimo hrací plochu a vhazují domácí.
8'
Tomáš Poznar zkouší zahnat nudu aktivním napadáním, ale obránce Bohemians nemůže obrat, protože ti kombinují velmi jistě.
7'
Tutovku Chramosty zlikvidoval sebejistý Rakovan
7'
Bohemians měli první větší příležitost! Jan Chramosta se po výborné přihrávce objevil sám před brankářem, ale míč napálil přímo do něj!
6'
Hosté jsou zatím mnohem aktivnější, Fastav se prakticky nedostal k míči. Opět tak musí zastavovat další útočné snažení soupeře.
5'
Bartek si narazil s Keitou a vypálil, bránu ale netrefil
5'
David Bartek si dobře našel přenesení hry, následně si vyměnil míč s Ibrahimem Keitou a vypálil, jenže míč poslal jen několik metrů nad bránu.
3'
Ibrahim Keita při souboji s Cheickem Condem se dopustil nedovoleného zákroku, Zlín tak bude mít míč poprvé v zápase pod kontrolou.
2'
Bohemians se dostali do šance i při rohovém kopu, hlavičkoval Daniel Köstl. Dominik Simerský byl včas na svém místě a míč poslal do bezpečí.
1'
Květ to zkusil zpoza vápna, Rakovan míč vyrazil na roh
1'
Roman Květ jako první prozkoušel pozornost Mateje Rakovana, který poměrně stěží vyrazil míč na rohový kop.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Procházka, Simerský, Cedidla, Fillo – Čanturišvili, Hlinka, Conde, R. Hrubý, Y. Dramé – Poznar (C).
Náhradníci: Šiška – Bobčík, Hrdlička, Janetzký, Nečas, Tkáč, Vraštil.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál, Köstl, Krch (C), Vondra – Ljovin, Květ – Keita, Hronek, Bartek – Chramosta.
Náhradníci: Bačkovský – Fulnek, Jindřišek, Koubek, J. Kovařík, Necid, V. Novák.

Rozhodčí: Hocek – Kotík, Lakomý.
Bohemians Praha 1905
Bohemians jsou na tom o něco hůře, i když paradoxně mají o porážku méně než jeho dnešní soupeř. Pražský klub si však v šesti utkáních připsal tři remízy, a to proti Spartě, Jablonci a Hradci. Proti dvěma jmenovaným soupeřům to určitě byl úspěch, ale dnešní hosté si samozřejmě mohli vyšlápnout na nováčka z Hradce Králové. Jedinou výhru si tak připsali jen proti Teplicím. Žádné body nezaznamenali dvakrát, protože nestačili na Plzeň a Pardubice. Bohemians ale určitě mohou nad Zlínem zvítězit, takže zabojují o vylepšení svého umístění v tabulce.

Poslední tři utkání
Bohemians vs. Teplice – 4:2
Sokolov vs. Bohemians – 0:6
Pardubice vs. Bohemians – 3:0
FC Fastav Zlín
Zlínu se na úvod sezony poměrně daří, protože se nachází na velmi slušném sedmém místě, na což mu ze šesti zápasů stačily pouhé tři výhry. Ty zaznamenal proti Teplicím, Karviné a Liberci, dvakrát navíc zvítězil na venkovních hřištích. Třikrát ale také samozřejmě prohrál, o jeden gól nestačil na Slavii, od Ostravy dostal pět branek a i dost jednoznačně nestačil na Olomouc. Ševci tedy patří mezi týmy, které inkasovali nejvíce branek, ale i přesto dnes určitě mohou bojovat o další plný bodový zisk.

Blansko vs. Zlín – 1:4
Liberec vs. Zlín – 0:1
Zlín vs. Olomouc – 1:4
Dobré odpoledne u české FORTUNA:LIGY! Ta se po reprezentační přestávce opět rozbíhá, přičemž Zlín narazí v 7. kole na Bohemians. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.