FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Plzeň - 5. března 2022   15:00

Zlín
13' Kaša(vl.)
1:2
(1:1)
Plzeň
39' Beauguel   • 50' Chorý

Rakovan – Cedidla, Vraštil, Procházka (C), Matejov – Conde, R. Hrubý (87. J. Kolář) – Y. Dramé (85. Hrdlička), Janetzký (84. Hellebrand), Hloušek (85. Chwaszcz) – V. Vukadinović (87. Fillo).
Šiška – Simerský, J. Kolář, Fillo, Hellebrand, Hrdlička, Chwaszcz.
Černý – Caletka, Hájek
Stadion Letná, Zlín
3312 diváků
Staněk – Libor Holík, Kaša, Hejda (C), M. Havel – Bucha (90+2. Káčer), Kalvach – J. Sýkora, Čermák (46. Chorý), Mosquera (84. Pernica) – Beauguel (76. P. Šulc).
A. Hruška – Řezník, Pernica, Káčer, P. Šulc, Chorý, Trusa.

SESTŘIH: Zlín - Plzeň 1:2. Vítězný obrat Viktorie dokonal z penalty Chorý

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a ze Zlína zase někdy na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 0:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 11:17.
Plzeň si nakonec ve Zlíně připisuje povinné tři body, i když se k tomu pořádně nadřela. Obrat sice dokonala krátce po začátku druhého poločasu zásluhou Tomáše Chorého, který proměnil penaltu. Zlín byl ale následně hodně nebezpečný a do posledních momentů to nevzdával, v mírně vyhroceném závěru utkání ale na vyrovnávací branku nedosáhl a na svém stadionu prohrává po dvou výhrách.
90+6'
90+4'
Domácí už se nemůžou přiblížit ani k vápnu, vypadá to tedy, že z dnešního střetnutí body nevydolují. Naděje však umírá poslední.
90+3'
Se žlutými kartami se roztrhl pytel, tu další si připisuje Miroslav Káčer, který na hřišti není ještě ani minutu.
90+2'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Miroslav Káčer.
90+2'
I Cheick Conde už je dost nazlobený, nyní to dal najevo pořádným prásknutím do balónu. Hlavní sudí s ním má ještě trpělivost.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Domácím už opravdu začíná docházet čas, což si moc dobře uvědomují. Ve velkém počtu se tak tlačí do pokutového území, zatím to ale nenese kýžený gól.
88'
V pokutovém území Plzně padá na zem další zlínský hráč, tentokrát je to Lukáš Hrdlička. Hlavní sudí však opět nepíská a domácí příznivci už začínají být hodně rozohnění.
87'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Martin Fillo.
87'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Jakub Kolář.
87'
Tomáš Chorý nyní ztropil úplně zbytečnou scénu, a to když po přerušení hry odkopl míč dál od protihráče. Také tedy vidí žlutý kartónek.
85'
Pořádná strkanice, po letmém souboji s Vraštilem padl na zem Chorý
85'
Lukáš Vraštil také dostává žlutou kartu a navíc po jeho zákroku se strhla pořádná mela. Naštěstí ale došla jen na pár ostrých slov, nic víc se nestalo.
85'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lukáš Hrdlička.
85'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Adam Hloušek, přichází Šimon Chwaszcz.
84'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Jan Hellebrand.
84'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Luděk Pernica.
83'
Cheick Conde si také musí prohlédnout žlutou kartu za příliš tvrdý zákrok vůči Jhonu Mosquerovi. Hosté tak získávají další sekundy na útočné polovině.
82'
Plzeň je v plném počtu zatažená na vlastní polovině a všechny zbývající síly vrhá do obrany. Kvůli tomu Zlín nemůže nic vymyslet a stále tak ztrácí gól.
81'
Lukáš Vraštil vracel míč do ohně před bránu, vzdušný míč ale neletěl tam, kam měl, takže hosté se zase v klidu ubránili.
79'
Domácím dnes rozhodčí rozhodně nepomáhají. Lukáš Vraštil se tlačil do šance a klidně i gólové, avšak k zemi ho poslal Filip Kaša. Hlavní sudí však ihned signalizuje, že pískat určitě nebude.
78'
Sporný souboj Kaši s Vraštilem, ale sudí Černý penaltu ani červenou nepíská!
78'
Viktoria už se v útoku soustředí primárně na to, aby získala co nejvíce času. Tato mise je zatím dost úspěšná, Zlín se snažil získat míč nejméně minutu.
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Pavel Šulc.
Dnešní utkání sleduje 3312 diváků.
76'
Robert Hrubý je pořád hodně vidět, tentokrát to však bylo spíše v negativním světle. Neodvážil se do souboje jeden na jednoho, což je pochopitelné, avšak následně vytasil opravdu tragický pas.
74'
Adamu Hlouškovi pořád příliš nevychází pokusy o centr. Další letěl moc daleko od brány, v tomto prostoru navíc operovala pouze Plzeň.
73'
Cheick Conde si na hraně šestnáctky našel odražený míč a zkusil štěstí pořádnou bombou, před ním ale bylo spoustu hráčů, nakonec střelu zablokoval Filip Kaša.
72'
Youba Dramé vybojoval další faul a následně se pokoušel o centr, ale ten se mu úplně nepovedl. Byl příliš nízký, takže ho hosté bez problémů odvrátili.
70'
Jhon Mosquera poslal na zem jednoho z protihráčů a následně se nezachoval úplně sportovně. Odpískal se faul a soupeři ukázal, ať okamžitě vstane. Kvůli tomu jsme byli svědky menší rozmíšky.
69'
Ze ševců vyřazuje velká touha za vyrovnáním, v posledních minutách se tak hraje výhradně na plzeňské polovině. Zlín navíc ani nemusí tolik spěchat, času má pořád dost.
67'
Adam Hloušek šikovně přebral míč od Vukadina Vukadinoviće, jeho následnému pasu do středu ale scházela razance, což znamenalo snadnou práci pro obránce.
66'
Robert Hrubý šel opět do přímého zakončení, tentokrát ale svou povinnost splnila zeď, která srazila míč na rohový kop.
64'
Hloušek trefil Holíkovu ruku, ale ještě těsně před vápnem
64'
Daleko od penalty teď nemá ani Zlín, protože na hranici šestnáctky hrál obránce hostů rukou. Nyní se s rozhodčím řeší, jestli to bylo v šestnáctce, ale ten nakonec domácím dává jen přímý kop.
63'
Z toho ale nic nebylo, jelikož ve zmatku v pokutovém území jeden z hráčů Plzně fauloval. Matej Rakovan tak bleskově rozehrál.
62'
Domácí přestávají stíhat, k faulům tak musí sahat čím dál častěji. Nyní to navíc bylo poblíž pokutového území, takže hosté budou rozehrávat nadějnou standardku.
60'
Robert Hrubý byl dnes často faulován, nyní se ale sám provinil proti pravidlům. K zemi tvrdě poslal Pavla Buchu, čímž si také vysloužil žlutou kartu.
59'
Hrubého technickou standardku si Staněk pohlídal
59'
Robert Hrubý si sám rozehrál přímý kop, šel do přímé střely. Ta nevypadala úplně zle, Jindřich Staněk ale mohl v klidu zareagovat.
58'
Robert Hrubý ukazuje svůj fotbalový um a protihráči mu nestačí. Vykoledoval si tak další nedovolený zákrok, kterého se tentokrát dopustil Tomáš Chorý.
57'
Rakovanova hrubka, Sýkora pálil na odkrytou bránu, ale trefil tyč! A byl v ofsajdu
57'
V sektoru hostů fanoušci slaví mašinkou, mezitím mohl jejich radost prohloubit Jan Sýkora! Ten prošel kolem obránců i brankáře, ale následně zakončoval z velké úhlu, takže trefil jenom tyčku!
55'
Fastav konečně trochu kombinoval kolem šestnáctky soupeře, nakonec ale vymyslel zoufalý centr, který skončil pouze v náruči Jindřicha Staňka.
54'
Lukáš Kalvach takticky zastavil postup Roberta Hrubého za cenu faulu, za což musel být oceněn žlutou kartou.
53'
Jean-David Beauguel to velmi šikovně sehrál s Jhonem Mosquerou, ten ale pod tlakem nenašel čas na zakončení, takže nakonec zasáhl Lukáš Vraštil.
52'
Plzeň stále nemá dost a pokračuje v útočném snažení. Zlín nyní jasně přehrává.
50'
Chorý s přehledem proměnil penaltu, Viktoria otočila na 2:1!
50'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoriáni krátce po návratu ze šaten dokonávají obrat! K penaltě se postavil nezahřátý TOMÁŠ CHORÝ, který byl na trávníku teprve pět minut. Žádnou nervozitu ale neukázal a chladnokrevně zakončil do středu brány, zatímco Matej Rakovan šel z jeho pohledu doprava.
48'
Havel nastřelil Dramého ruku, sudí píská penaltu pro hosty!
48'
Penalta pro Plzeň! Milan Havel operoval v pokutovém území a zničehonic centroval, přičemž trefil se do ruky Youby Dramého a hlavní sudí hned ukázal na puntík!
48'
Plzeň začíná i druhý poločas kombinací na vlastní půlce, která už trvá opravdu dlouho. Zlín si tak moc s míčem nezahraje.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Tomáš Chorý.
46'
Plzeň v prvním poločase rozhodně nepodala příliš přesvědčivý výkon, takže za vyrovnaný stav může být rozhodně ráda. To ale neplatí o Zlínu, který šel do vedení díky vlastnímu gólu Filipa Kaši. Následně se i velmi dobře bránil a vypadalo to, že si do šaten ponese vedení. To ale nakonec neplatí kvůli jedné chybě, které okamžitě využil Jean-David Beauguel a zápas tak ještě bude hodně zajímavý.
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Jhon Mosquera si také nepohlídal ofsajdovou lajnu a přidává svému týmu další ofsajd do statistik.
43'
Vukadin Vukadinović neměl ve vápnu dostatečný přehled, i přesto šel do přihrávky z otočky, která ale nenašla správného adresáta.
42'
Sýkora sám před bránou, Rakovan ho v tutovce vychytal
42'
Jan Sýkora málem dokonal obrat, protože na něj zlínská obrana úplně zapomněla a dostal se tak do samostatného úniku. Míč však napálil pouze do hrudi zlínského brankáře!
39'
Hosté srovnávají ještě před první přestávkou! Od rohového praporku letěl velmi přesný centr na hlavu Filipa Kašy, který málem vyrovnal skóre, avšak nastřelil pouze břevno. Litovat toho ale nemusel, protože odražený míč si našel JEAN-DAVID BEAUGUEL, který se tak opět prosadil proti svému bývalému klubu.
38'
Matejov našel spoustu prostoru ke střele a prověřil Staňka
38'
Youba Dramé se málem prokličkoval kolem tří protihráčů, nakonec ale nebyl úspěšný. I přesto musel Jindřich Staněk zasahovat, přitom se opět pořádně zapotil.
36'
Libor Holík se prezentoval velmi slušným stříleným centrem, který nadělal domácího gólmanovi velké problémy. Míč jen s velkými obtížemi zvládl vyrazit na roh.
35'
Vukadinovičova skákavá střela mířila vedle brány
35'
Na první pohled zlínský rohový kop nic nepřinesl, vzápětí ale našel odvahu k zakončení Vukadin Vukadinović, který donutil Jindřicha Staňka k dalšímu zásahu.
34'
Róbert Matejov se vydal podpořit ofenzivu, což udělal velmi dobře. Svým centrem totiž získal rohový kop.
33'
Jakub Janetzký se tentokrát ocitl přímo v roli střelce, dokonce zakončoval hlavou, i když patří mezi hráče na trávníku. Každopádně jeho pokusu scházela razance, brankář hostů byl tak včas na svém místě.
32'
Lukáš Kalvach připisuje na konto Plzně první střelecký pokus, za ním se ale Matej Rakovan nemusel ani ohlížet. Mířil totiž vysoko nad horní tyč.
30'
Janetzký si seběhl doprostřed a Dramé pohotově pálil z první
30'
Jakub Janetzký si mohl připsat další asistenci, tentokrát do střelecké pozice vysunul Youbu Dramého. Jeho pokus sice na první pohled nevypadal úplně nebezpečně, avšak Jindřichu Staňkovi míč vyklouzl a mohl být jenom rád, že se neodrazil za brankovou čáru!
29'
Jean-David Beauguel hrál nechtěně rukou, pravidla však hovoří jasně. Míč tak připadne do držení Zlína, který tak může pokračovat v klidné hře.
28'
Matej Rakovan si po delší době kopne do míče, v klidu pomohl spoluhráčům s rozehrou. Nic náročnějšího už dlouho dobu řešit nemusel.
26'
Hrubý se dostal do úniku na Staňka, ale ten předvedl klíčový zákrok!
26'
Jakub Janetzký našel nádhernou ulici mezi pěti plzeňskými hráči, čímž poslal do jasné příležitosti Roberta Hrubého! Ten jí ale nedokázal využít, protože zakončil přímo do gólmana!
25'
Vukadin Vukadinović si hledal volný prostor za obranou, což se mu také povedlo, ale nakonec to nemůže přetavit ani v šanci, protože se proti němu píská ofsajd.
24'
Lukáš Vraštil si nyní vůbec nerozuměl se svými spoluhráči, jeho nákop totiž doletěl až za brankovou čáru. Rozehrávat tak bude Jindřich Staněk.
22'
Filip Kaša nyní odčinil svou předchozí chybu důsledným bráněním Vukadina Vukadinoviće, který se však nevzdal, míč chtěl získat zpět a nakonec mohl slavit zisk vhazování.
21'
Domácí se po delší době podívali na útočnou polovinu, kde si v klidu přihrávají. Rozhodně nemají důvod ke spěchu.
19'
Zlínská defenziva je zatím doslova neprostupná, Viktoria se nedostala ani k jednomu střeleckému pokusu. Navíc se i velmi složitě probíjí do pokutového území.
18'
Libor Holík se velmi nebezpečně rozběhl na pravé straně, dostal i slušný pas a míč tak mohl servírovat před bránu, tam ale zaúřadoval jeden ze zlínských beků, který raději odklidil balón na roh.
17'
Youba Dramé si dokonale plní i obranné povinnosti, nyní skvěle zachytil nákop na plzeňskou levou stranu a zabránil tak nebezpečí.
15'
Hostům se pochopitelně aktuální stav vůbec nezamlouvá a urychleně s tím chtějí něco dělat. První gól po inkasované brance však přinesl jen mírné znepokojení zlínské defenzivy.
13'
Dramého pokus ze strany si Kaša srazil do vlastní sítě, 1:0!
13'
Zlín právě vstřelil branku!
Ševci se ujímají překvapivého vedení! O to se postaral zejména Youba Dramé, který si našel volný prostor v pravé části šestnáctky a mířil k bližší tyči. Trefil se však přímo do tyčky, od ní se míč odrazil do FILIPA KAŠI, a ten si ho nešťastně srazil do vlastní sítě.
12'
Libor Holík aut rozehrál opravdu rychle, díky čemuž za obranou hledal Jana Sýkoru, ten ale v souboji s Róbertem Matejovem nebyl úspěšný.
11'
Jindřich Staněk se poprvé zapojil do hry, ale rozhodně neřešil nic složitého. Chytal pouze slabý nákop, na který nedosáhl Jakub Janetzký.
10'
Lukáš Vraštil už neměl trpělivost pro kombinaci, vymyslel tedy nákopu, který se však vůbec neujal. Místo toho hosté okamžitě zamířili do protiútoku, při kterém ale zase nic nevymysleli.
9'
Další útočnou akci Plzně tentokrát kazí postranní sudí, který Jana Sýkoru načapal v ofsajdu. Opět tak rozehrává zlínský brankář.
8'
Jhon Mosquera zoufale běžel za nakopnutým balónem, ale nakonec ho nestihl na hrací ploše. Míč tak putuje k Mateji Rakovanovi, který bude rozehrávat.
6'
Robert Hrubý už měl dávno přihrávat, jenže zaváhal, kvůli čemuž ho čistým způsobem odzbrojil Aleš Čermák, který hned založil protiakci.
5'
Domácí se ale stejně dostali do příležitosti! Youba Dramé lapil centr Cheicka Condeho a tlačil se k zakončení, jenže neudržel rovnováhu, takže nakonec ani nevystřelil. Stejně ale vystrašil obránce, kteří raději rychle uklízeli míč do autu.
4'
Přece jen už se do hry dostali ševci, kteří hned vybojovali přímý kop na útočné polovině. S průnikem do šestnáctky to ale budou mít hodně těžké.
3'
Robert Hrubý ve složité situaci neudržel míč na hrací ploše, pořád tedy může hrát Viktorie, která je při kontrole balónu ve velkém klidu.
2'
Zlín si pořád nemohl přihrát, útoky soupeře ale zatím odráží velmi jistě. Ztrácí ale síly, protože hraje úplně bez míče.
1'
Úvodní výkop patří Plzni, která nikam nepospíchá a zatím si v klidu přihrává na své polovině. Za chvíli ale přece jen přišel pokus o útok, který vede přes pravou stranu.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Cedidla, Vraštil, Procházka (C), Matejov – Conde, R. Hrubý – Y. Dramé, Janetzký, Hloušek – V. Vukadinović.
Náhradníci: Šiška – Simerský, J. Kolář, Fillo, Hellebrand, Hrdlička, Chwaszcz.
Trenér: Jan Jelínek

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Libor Holík, Kaša, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Sýkora, Čermák, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: A. Hruška – Řezník, Pernica, Káčer, P. Šulc, Chorý, Trusa.
Trenér: Michal Bílek

Rozhodčí: Černý – Caletka, Hájek.
FC Viktoria Plzeň
Plzeň na jaře zatím neprohrála, tudíž se se Slavií může bít o první místo celé ligy. Pražanům však hraje do karet lepší skóre, díky čemuž se nachází na první pozici, Viktoria si tak nemůže dovolit omyl. V jarní části však jedno takové klopýtnutí přišlo, jelikož proti Spartě přišla o vítězství v nastavení. Jinak dnešní hosté podávají výborné výkony, porazili Hradec Králové, České Budějovice i Pardubice a dnes budou chtít vyzrát na další tým z dolní poloviny tabulky.

Poslední tři utkání
Plzeň vs. Pardubice – 4:0
České Budějovice vs. Plzeň – 0:1
Sparta vs. Plzeň – 2:2
FC Fastav Zlín
Zlín prožívá relativně úspěšné jaro, protože vyhrál polovinu svých duelů, přičemž tři body získal proti silným protivníkům. Výhry nad Slováckem a Libercem však zastiňují porážky s Bohemians a Spartou, zejména proti prvnímu jmenovanému celku mohli žlutomodří určitě uspět. Stejně ale mohou být celkem spokojení, protože se drží celkem daleko od sestupové zóny. Dnes je ale čeká duel s dalším těžkým soupeřem, ve kterém se od něj neočekávají body.

Sparta vs. Zlín – 2:0
Zlín vs. Slovácko – 1:0
Zlín vs. Liberec – 2:0
Dobré odpolende ze zlínské Letné! Společně se mnou dnes budete moci sledovat utkání 24. kola, ve kterém na sebe narazí Zlín a Plzeň. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.