FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Karviná - 3. října 2020   16:30

0:2
(0:0)
Karviná
58' Qose   • 67' Ostrák  (Bartošák)

Šustr – Štepanovský (C), Jakub Šural, Hlavica, Jan Moravec – Reiter (77. Šumbera), Vaněk, J. Sedlák, Hladík (53. A. Fousek, 66. Koudelka) – Přichystal, Růsek.
Floder – Gajić, Bariš, Šumbera, A. Fousek, Koudelka.
Královec – Mokrusch, Dohnálek – Doubravský
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář (C), Twardzik – Mikuš (70. Smrž), Herc (87. Dramé), Qose, Bartošák (83. Mangabeira) – Ostrák (83. Guba) – Papadopulos (87. Haša).
Hrdlička – Smrž, Haša, Jursa, Guba, Dramé, Mangabeira.

SESTŘIH: Brno - Karviná 0:2. Zbrojovka na první výhru stále čeká

Ode mne je to pro dnešek vše, pěkný zbytek večera.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:6.
Utkání je u konce! Pískot tribun pokračuje i nadále a není divu, Zbrojovka prohrává pátý z šesti duelů v sezóně a nadále je s jedním bodem na posledním místě. Druhou půli a také celé utkání ovlivnil fatální kiks brankáře Šustra, který fauloval Papadopulose a z penalty dal vítězný gól Qose. Pojistku hosté přidali za dalších deset minut, kdy se z brejku prosadil Ostrák. Domácí mohli žehrat na neproměněnou šanci Přichystala za stavu 0:0, který v jasné tutovce neuspěl.

Oba týmy nyní čeká reprezentační pauza. Karviná hraje za dva týdny doma s Bohemians, Zbrojovka míří do Jablonce.
90+3'
90+2'
Z tribun už se ozývá pískot, domácí ani dnes nezapíší první výhru letošní sezóny.
90+1'
Dramé pálil z velké dálky, jeho rána šla vysoko nad branku.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Guba mohl zajistit Karviné definitivní pojistku, když šel zleva sám na brankáře Šustra, ten ale jeho ránu směřující na zadní tyč vyrazil nohou.
87'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Michal Papadopulos, přichází Roman Haša.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Christián Herc, přichází Soufiane Dramé.
86'
Znovu několik nákopů z domácí strany, ale bezúspěšně. Hosté jsou u míče.
85'
Šumbera se snažil na levé straně protáhnout kolem Twardzika, ten ale kolem něj míč nedostal.
83'
Růsek do sprchy! Za druhou žlutou kartu dohrál
83'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomáš Ostrák, přichází Dávid Guba.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Jean Mangabeira.
83'
Tohle je asi poslední pomyslný hřebíček pro domácí. Růsek dojel soupeře a rozhodčí Královec ze své kapsy vytasil žlutou kartu, a protože byla už druhá, tak rovnou i červenou.
82'
Hra domácích už je úplně rozsypaná, hosté hru kontrolují.
80'
Růsek ze sebe ještě vymačkal poslední zbytky sil a prohnal se po levé straně, Santos mu však vběhl do cesty a čistě jej odzbrojil.
79'
Domácí už hrají trochu v křeči, naopak soupeř velmi dobře kouskuje hru a čeká na další možný brejk.
78'
Také Hlavica zkusil z pozice stopera vyslat dalekonosnou ránu, ta ovšem byla sražena přímo do rukavic brankáře Neumana.
77'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Šimon Šumbera.
76'
K dalekonosné ráně tentokrát napřáhl Michal Papadopulos, jeho pokus ale zamířil nad Šustrovu svatyni.
75'
Po rohu si míč sebral Šustr, který rychle vykopl. Fousek sklepl pro Přichystala, ale ten se po levé lajně k centru nedostal – následovat bude roh.
74'
Bartošák napálil míč na bránu, Šustr vyrazil
74'
Rozehrávky se ujal Bartošák, který míč řádně práskl na branku, a Šustr musel jeho pokus vytěsnit u břevna na rohový kop.
73'
Šural na obranné polovině ostře zajel do Herce a výsledkem je oprávněná žlutá karta.
72'
Šustr nyní opět zabrnkal na nervy domácích fanoušků, tentokrát však míč stihl odkopnout před atakujícím Papadopulosem.
71'
Hosté měli přímý kop z pravé strany, ten ale skončil nepřesným centrem. U míče však Karvinští zůstanou.
70'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Vojtěch Smrž.
69'
Domácí mají na případné vyrovnání nějakých dvacet minut, ani jejich další útok ale nic nepřinese, protože přišel nepřesný centr.
67'
Gól! Ostrák zakončil do protipohybu Šustra, 0:2
67'
Karviná právě vstřelila branku!
Hosté vedou už o dvě branky. Domácí šli do brejku, který táhl Koudelka, jenže ten byl na hraně faulu před vápnem odzbrojen. Následně přišel dlouhý nákop vpřed na TOMÁŠE OSTRÁKA, který se zbavil kličkou Hlavici a nakonec zakončil do protipohybu Šustra – 0:2.
66'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jan Koudelka.
65'
Ten paradoxně nic nepřinesl, následně vša Štepanovský patičkou vysunul Fouska, po jehož centru se natahoval Růsek a chyběly mu centimetry, aby zakončil do prázdné branky.
64'
Další útok domácích skončil kombinací až do vápna, po níž Zbrojovka vybojovala rohový kop.
63'
Dlouhý nákop doputoval opět jen k Šustrovi, ten si ale nyní není při rozehrávce vůbec jistý.
62'
Hra je nyní hodně rozházená, z obou stran létají dlouhé balóny, leč velmi nepřesné. U míče se drží hosté.
60'
Další skvělý zákrok Neumana! Vychytal gólovku Reitera
60'
Další šance jako hrom pro domácí! Aktivní Reiter se vydal za odraženým míčem, parádně si jej propíchl kolem stopera, ale tváří v tvář vyběhnutému Neumanovi neuspěl – ten vytáhl další skvělý zákrok vytrčenou levou nohou!
59'
Domácí okamžitě hledají odpověď. Ve vápně se s míčem obtočil rychle Vaněk, jeho centr byl ovšem zablokován.
58'
Penalty se ujal Qose a ukázkově proměnil jako Panenka!
58'
Hosté se dostávají do vedení! Albánec KRISTI QOSE ukázal nervy ze železa a také trochu drzosti, když Šustra poslal k levé tyči a vystřil ukázkovou penaltu po vzoru Antonína Panenky – 0:1!
58'
Výrok zůstává platný, Karviná zahrává penaltu!
57'
K míči se staví Qose, ale rozhodčí Královec ukazuje, že se jde podívat na VAR, který jde v Brně do akce poprvé v historii!
56'
Tak to je neuvěřitelné! Šustr mohl míč jednoduše odkopnout, ale místo toho se zamotal do svých kliček. Balón mu proti Papadopulosovi utekl a nakonec jej ve skluzu fauloval! Rozhodčí nařizuje penaltu!
55'
Šustr fauloval Papadopulose, sudí nařidil penaltu!
55'
Ostrák nadvakrát vybojoval míč proti Sedlákovi, ale stejně mu nakonec utekl, a tak se k němu Sedlák dostal zpět. Domácí středopolař mohl rozjet brejk, ale nakonec byl faulován.
54'
Střídající Fousek ihned zabojoval o míč pro Přichystala, který po levé lajně vyslal vpřed Růska, domácí forvard byl ale opět bez podpory dalších spoluhráčů.
53'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Adam Fousek.
52'
Ten nic zajímavého nepřinesl, stejně jako následný nákop z Hlavicovy kopačky.
51'
Růsek dostal kolmici, ale hru podržel, protože neměl podporu spoluhráčů. Nakonec rozdal míč doleva pro Reitera, jeho centr směřující na přední tyč ale srazil Santos na roh.
50'
Mikušův centr z pravé strany nakonec ještě šel z hrací plochy, domácí lehce přestali hrát. Míč nakonec vyplaval před vápnem, kde se do něj opřel Herc, ale ránu mu vůbec nesedla.
49'
V útoku nyní na levé straně také hosté, křižný pas na Papadopulose ale ve skluzu skvěle zastavil Šural.
48'
Další akci domácích táhl Sedlák, který se možná mohl odvážit ke střele, ale nakonec posunul balón na Hladíka, jemuž zpracování nevyšlo.
47'
Reiter nabídl míč Přichystalovi do gólové šance, Neuman dobře zasáhl
47'
Velká šance domácích! Po akci na levé straně Reiter ve vápně posunul balón na Přichystala, který byl úplně sám před Neumanem, ale toho svým obstřelem napálil jen do levé nohy!
46'
Domácí zahájili poločas taktéž dlouhým nákopem, ale ten byl odvrácen. Hosté se pak obratem vydali vpřed po levé straně, ale Bartošák nedostal přesný pas.
46'
První půle je za námi a na branku zatím čekáme marně. Hosté byli paradoxně blízko už v samotném úvodu duelu, ale Mikuš hlavou Šustra nepřekonal. Největší šanci na domácí straně měl Hladík, jeho rána z hranice vápna ale směřovala kousek vedle branky. Sledujeme zatím hodně bojovné utkání, v němž hrají prim obrany.
Druhý poločas začne přibližně v 17:32.
45'
45'
A znovu v akci Růsek, který se snažil obejít Santose, s míčem se dostal do autu.
44'
Šindelář svou hlavičkou dostal Twardzika pod tlak a jeho odkop zablokoval Reiter. Růsek už mířil sám na branku a udělal Neumanovi kličku, byl ale opět v ofsajdu.
43'
Z jejich akce ale nakonec nic nevzešlo, míč skončil v autu Neuman vykopává.
42'
Rohový kop nic nepřinesl a v útoku už tak opět kombinují domácí – jmenovitě Štepanovský s Růskem.
41'
Celá situace se hodně nelíbila Růskovi, který za své nemístné poznámky vidí žlutou kartu.
40'
Domácí nyní přestali hrát v domnění, že míč je v autu, ale opak byl pravdou. Ten na hranici vápna sebral Mikuš, jeho následný centr byl ale sražen do boční sítě.
39'
Filip Twardzik se vydal na útočný výlet, po levé straně se nakonec prodral až do vápna a jeho přízemní centr našel Ostráka, který ve skluzu těsně přestřelil Šustrovu branku.
38'
Zbrojovka má v závěru půle herně navrch, domácím však v kombinacích stále chybí větší klid a rozvaha.
37'
Následně zůstal po vzdušeném souboji se Šindeláři ležet na útočné polovině Vaněk, ale brzy se vrátil zpět na nohy. Mohl tak sledovat akci Sedláka, kterému však míč utekl a vyslal hodně nepovedenou střelu.
36'
Santos svedl na levé lajně ostrý souboj s Růskem, nakonec se ale mává jen aut.
35'
Štepanovský svedl na levé straně s Twardzikem sprinterský souboj a měl navrch, načež přišel prudký centr, který Neuman vyrazil před sebe, Růsek ani Přichystal se ale k dorážce nedostali.
34'
Růsek vyhrál na útočné polovině vzdušný souboj a posunul míč na Hladíka, ale ten udělal zbytečnou kličku a Qose jej odzbrojil.
33'
Kolmici do běhu dostal opět Bartošák, který vyslal prudký centr, do něj však včas ve vápně skočil Šural a balón srazil do rukavic gólmana Šustra.
32'
Domácí jsou s přibývajícím minutami rozhodně aktivnějším týmem, hra pomocí dlouhých nákopů ale zatím Machálkově družině příliš úspěchů nepřinásí.
31'
Moravec vybojoval míč a opět jej posunul Hladíkovi, ten ale prohrál osobní souboj s Ndefem a ještě jej fauloval.
30'
Moravec se nyní objevil nečekaně až na samotném hrotu, dlouhý míč ale nedoběhl. Hra se přelila na druhou stranu, kde přišel pas napříč šestnáctkou, nabíhající Mikuš na něj nedosáhl.
29'
Reiter inkasoval nepříjemný úder ve středu hřiště, hra byla přerušena. Domácí se pokusili rychle rozehrát na Růska, ten ale opět vybíhal z ofsajdu.
28'
Přichystal dostal míč po pravé lajně a chtěl centrem najít jednoho ze svých kolegů, jak Hladík, tak Růsek si ovšem nabíhali na přední tyč, zatímco centr směřoval na tu zadní.
26'
Hosté zahrávali rohový kop, míč však přistál jen na hlavě Sedláka. Následně přišel dlouhý do šestnáctky, za nímž se tlačil Santos, nicméně Šustr míč sebral dříve.
25'
Také hosté se pustili do zajímavé kombinace a jejím výsledkem byůa kolmice na Herce, jeho prudký centr do druhé vlny ale domácí odvrátili.
24'
Vaněk krásně vysunul mezi stopery Přichystala, který šel de facto sám na branku, ale moment pro střelu prováhal a pod nohy mu skočil Eduardo Santoss, který předvedl pohotový a hlavně čistý skluz.
23'
Zbrojovka vybojovala další roh a tentokrát si Vaněk narazil nakrátko s Hlavicou. Poté přišel vysoký kroucený centr na zadní tyč, Růsek ale v záklonu hlavičkoval jen do náručí brankáře Neumana.
22'
Zajímavá šance domácích po rohu. Odražený míč vybojoval Reiter a ve spolupráci se Sedlákem jej dostal na Vaňka, do jehož centru se na penaltě položil Růsek, ránu směřující doprostřed branky Neuman nadvakrát lapil.
22'
Reiter zabojoval o ztracený míč, píchl si jej kolem Šindeláře, ale toho dobře zastoupil Qose, který srazil balón na roh.
21'
Prudký centr Štěpanovského Neuman neudržel, před Růskem míč odkopl Ndefe
21'
Vaněk zkusil překvapit gólmana Karviné a místo centru rovnou vypálil, jeho rána však směřovala nad břevno.
20'
Přichystal se na středu útočné poloviny dobře obtočil kolem Herce a ten poté zatáhnul za záchrannou brzdu. Domácí budou rozehrávat přímý kop ze zajímavé pozice.
19'
Útok nakonec na pravém křídle podpořil Gigli Ndefe, ale míč mu při zpracování utekl a při skluzu se provinil útočným faulem.
18'
Následně přišel navíc ještě o něco nepřesnější nákop, který sebral do rukavic Neuman. Hosté mohou jít dopředu.
17'
Hlavica vyslal nalevo na Hladíka krásný pas přes polovinu hřiště, domácí borec ale neměl žádnou podporu, a tak hru vrátil znovu k obráncům.
16'
V další akci dobře Růsek pokryl míč a poté jej poslal na Reitera, ten ovšem před obránce neodcentroval, a následná přihrávka Sedláka na rozběhnutého Štepanovského byla z kategorie nepřesných.
15'
Hladík vyslal pěknou střelu na bránu, míč skončil mimo
15'
Teď ji však našli! Vaněk skvěle uvolnil Přichystala, který počkal na nabíhajícího Hladíka, aby mu poslal rychlou kolmici, domácí křídelník ale pálil z hranice vápna kousek vedle.
14'
Domácí opět na míči na útočné polovině, nedaří se jim však najít prostor mezi dobře postavenou obranou hostů.
13'
Moravec dobře vystihl pas Ostráka a ještě v pádu posunul míč do běhu Hladíkovi. Ten proti dvojnásobné přesile zkusil kličku, ale nakonec o balón přišel.
12'
Karviná se vydala znovu dopředu, potřetí její útok ovšem zastavil ofsajd. Podobně následně dopadl také Růsek, který stopoval dlouhý nákop Štepanovského.
11'
Domácí se vymanili z presinku a na tři nahrávky dostali míč doprava na Reitera. Ten si zkusil obhodit Twardzika, což se mu v první fázi povedlo, s míčem ale byl už v autu.
10'
Hosté jsou zatím aktivnější a výborně zahušťují střed hřiště, domácí mají s kombinací velké starosti.
8'
Na opačné straně nepropasíroval svůj centr Růsek, který se v první fázi natlačil před Eduarda Santose. V akci po záběhu mohl pokračovat Štepanovský, jemu byl ale také máván ofsajd.
7'
Šural hledal dlouhým nákopem Reitera, ale marně. Karviná otočila hru a Papadopulos dostal kolmici kolem Hlavici, aby postupoval na branku, byl však znovu v ofsajdu.
6'
Rohový kop brankář hostů Neuman vyboxoval, následně se domácí provinili nedovoleným zákrokem. Hosté mohou rozehrávat.
5'
Vaněk poslal do vápna zajímavý míč, Neuman ho vyboxoval
5'
Hosté poté v útoku zůstali, centr však vyboxoval opět Šustr. Na druhé straně dobře centroval zprava Růsek, u míč byl ale nejdříve Ndefe, jenž jej odpravil na rohový kop.
4'
Hosté zahrozili jako první, nadvakrát však neuspěli
4'
První obrovská šance duelu a v ní hosté! Bartošák vyslal zleva krásný centr na hlavu Mikuše, ten se vyšrouboval do vzduchu, ale zblízka trefil hlavou jen dobře postaveného Šustra. Následnou další ránu zablokoval Hlavica.
3'
Úvod duelu je zatím hodně opatrný. Oba celky to zkoušejí vzduchem, leč marně.
2'
Štepanovského nákop směřoval za obranu na Přichystala, ten ale nakonec na míč nedosáhl. Na druhé straně chtěl Papadopulos sklepnout balón spoluhráči na vápně pod sebe, pískán je však ofsajd.
1'
Hosté načali utkání rozehrávkou, první dlouhý nákop ovšem Štepanovský hlavou odvrátil. Domácí jsou u míče.
1'
Oba celky jsou již na hřišti. Domácí hrají tradičně v červeném, hosté se oděli do bílého.

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Štepanovský (C), Jakub Šural, Hlavica, Jan Moravec – Reiter, Vaněk, J. Sedlák, Hladík – Přichystal, Růsek.
Náhradníci: Floder – Gajić, Bariš, Šumbera, A. Fousek, Koudelka.

MFK Karviná: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář (C), Twardzik – Mikuš, Herc, Qose, Bartošák – Ostrák – Papadopulos.
Náhradníci: Hrdlička – Smrž, Haša, Jursa, Guba, Dramé, Mangabeira.

Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Dohnálek – Doubravský.
Řekli před utkáním:

Jan Hladík (útočník Brna): "Hrajeme doma a musíme to zvládnout. V naší situaci je už každý zápas důležitý, ale nervozitu si nepřipouštíme. Plně se soustředíme na to, abychom uspěli."

Juraj Jarábek (kouč Karviné): "Čekáme samozřejmě těžký zápas. Brno má pouze bod a situace jim velí doma zvítězit. My budeme jednoznačně proti, chceme udržet venkovní neporazitelnost a neodjet s prázdnou."
MFK Karviná

Celek z východu republiky, který se na konci loňské sezóny pral o bytí a nebytí, vstoupil do nového ročníku velmi slušně a pouze z jednoho duelu odešel bez bodu. Momentálně jsou Karvinští na 10. místě se ziskem šesti bodů. Zatím jedinou výhru vybojovali na konci srpna v derby v Opavě, v minulém kole pak doma uhráli bezbrankovou remízu s Mladou Boleslaví. V týdnu navíc Karviná hodně překvapivě vypadla v rámci MOL Cupu s druholigovou Vlašimí. Výraznou osobností týmu je Michal Papadopulos, který do Karviné přišel v létě.
FC Zbrojovka Brno

Domácí mají za sebou zatím hodně nepovedený start do nového ročníku. Tým srážejí zranění, a tak v prvních kolech získal jeden jediný bod a je s hrozivým skóre 5:15 úplně poslední. Machálkovi svěřenci před týdnem hráli na hřišti Plzně, na velkého favorita však nestačili a prohráli 1:4. Týmu ještě před dvěma týdny chybělo hned osm beků, marodka Brna nabírala nebývalých rozměrů. Hráči se postupně ale uzdravují a Jihomoravané i přes nepříznivý srart sezóny věří v lepší zítřky. Poprvé v domácím prostředí by se měli ukázat i srbský obránce Zoran Gajič a z Baníku hostující záložník Rudolf Reiter.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu. Tento víkend je ve FORTUNA:LIZE na programu 6. kolo a v rámci něj se na domácím hřišti počtvrté v sezóně představí FC Zbrojovka Brno, jejímž soupeřem bude tentokrát MFK Karviná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.