FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Sparta - 22. srpna 2020   19:30

Brno
59' Štepanovský (Pachlopník)
1:4
(0:4)
Sparta
4' Vindheim  (Lischka) • 11' Juliš  (Štetina) • 30' Dočkal  (Hložek) • 35' Dočkal  (Sáček)

Floder – Štepanovský (C), Jakub Šural, Endl (46. Černín), Jan Moravec – Pachlopník (75. Koudelka), Ad. Čermák (46. Vaněk), J. Sedlák, A. Fousek (69. Hladík) – Přichystal (75. M. Vintr), Růsek.
Šustr – Černín, Šumbera, Koudelka, Hladík, Vaněk, M. Vintr.
Franěk – Vasljuk, Vlček – Klíma.
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Heča – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim (90. Plechatý), Ladislav Krejčí ml. (77. Trávník), Sáček, Dočkal (C) (90+1. Souček), Matěj Hanousek – Juliš (78. Kozák), Hložek (90. Karabec).
Nita – Plechatý, Souček, Trávník, Plavšić, Karabec, Kozák.

SESTŘIH: Brno - Sparta 1:4. Hotovo bylo do půle, dvakrát skóroval Dočkal

Ode mně je to pro dnešek ze Srbské vše, přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 2:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:18.
Utkání je u konce. Sparta rozhodla o svém vítězném vstupu do sezóny už v první půli, kdy domácím nasázela čtyři branky a de facto rozhodla o výsledku. Domácí ve druhé půli nejprve zahodili dvě šance, ale čestného gólu se přeci jen dočkali, když se trefil z voleje kapitán Peter Štepanovský.

Sparta vstupuje do nového ročníku pravou nohou, Zbrojovka má šanci na reparát doma opět za týden proti Bohemians 1905.
90'
Šuralova hlavička skončila nad bránou
90+4'
90+4'
Následoval úplně poslední rohový kop, z něj však domácí neudeřili. Růsek prodloužil míč hlavou na přední tyči za sebe, kde nikdo v červeném nečíhal.
90+3'
Nakonec nebezpečně centroval Koudelka, ale jeho pas pouze proletěl malým vápnem. Vzápětí po zblokované ráně Štepanovského pálil Růsek, ani on ale blok soupeře nepropálil.
90+3'
Ta ale nepřišla, Kotalovi svěřenci pokryli rohový na přední tyči, ale domácí v útoku pokračují.
90+2'
Hladík na pravé straně doběhl těžký míč, jeho následný centr byl sražen na rohový kop. Ještě jedna šance pro domácí zahrozit.
90+1'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Filip Souček.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Andreas Vindheim, přichází Dominik Plechatý.
90'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Adam Karabec.
89'
Štětina u půlicí čáry ostře zajel do Koudelky, faul zezadu ocenil sudí další žlutou kartou.
88'
Sáček se ve vápně srazil se Štepanovským, načež hosté volali po penaltě, ale hlavní sudí ukazuje, že domácí budou pouze vzahovat z levé strany.
86'
Nakonec se hrací předmět dostal k Vintrovi, který zkusil vypálit z velké dálky, jeho pokus však Heča schoval pohodlně do svých rukavic.
85'
Následně byl Růsek faulován také Štětinou, domácí budou u míče pokračovat.
84'
Také její akce ale měla jepičí život, Dočkal v souboji fauloval Růska a míč patří opět Brnu.
83'
Akce Zbrojovky ale neměla dlouhého trvání, u míče už je opět hostující družina.
82'
Ani rohový kop nebezpečí ve vápně Sparty nepřinesl, domácí ale v útoku pokračují.
81'
Vintr se opřel do míče, hosté odvrátili na roh
81'
Po faulu na pravé straně rozehrál Vaněk přímý kop. Jeho dlouhý centr srazil Kozák jen k Štepanovskému, který ještě posunul Vintrovi, jeho rána byla nicméně sražena na další roh.
80'
Deset minut před koncem dostal rychlý míč do běhu Hladík, jeho prudký centr směřující do šestnáctky ale jeden z hostů skvěle ve skluzu zablokoval.
79'
Vintr v těžké pozici vybojoval míč a uličkou pod sebe chtěl vysunout Koudelku, ten měl ale k balónu dál než brankář Heča.
78'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Libor Kozák.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí ml., přichází Michal Trávník.
76'
Střídající Koudelka se ihned vydal za prudkým míčem do běhu, nakonec se ale s ním dostal těsně za postranní čáru.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Marek Vintr.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Jan Koudelka.
74'
Krejčí si zpracoval míč a chytrou ulicí se pokusil vysunout Juliše. Ten měl k míči blízko, ale nakonec byl přeci jen rychlejší Floder, který jej v pádu uzmul do svých rukavic.
73'
Vaněk táhl další akci Zbrojovky, kdy si chtěl narazit s Přichystalem. První část plánu vyšla, pak však domácího středopolaře zradila gravitace.
71'
Černínovi byl na pravé straně odpískán faul, což se mu vůbec nelíbilo, a tak směrem k hlavnímu rozhodčímu utrousil několik poznámek a navíc zahodil míč. Výsledek? Žlutá karta za nesportovní chování.
70'
Dvacet minut před koncem se snáží Zbrojovka s výsledkem ještě něco udělat, hosté však kontrolují své vedení a hraní velmi chytře.
69'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jan Hladík.
68'
Přímý kop rozehrál Vaněk, který vyslal oblouček na zadní tyč, tam se však nikdo v červeném přesně nezjevil, a tak Heča sebral balón do rukavic.
67'
Sedlák se zmocnil míč na útočné polovině a postupoval s Fouskem do brejku. Sáček vyhodnotil situaci a nakonec za cenu žluté karty zatáhl za záchrannou brzdu.
67'
Následně se k míči na hranici vápna dostal Hložek, jeho tvrdý pokus levačkou ale jeden z domácích obětavě zablokoval.
66'
Šural dobře zastavil centr Vindheima a vyrukoval vpřed, Sedlák s Fouskem jej ale po vzájemné kooperaci vysunout nedokázali.
65'
Sedlák získal míč a sprintoval vpřed, pod tlakem však nakonec jen odevzal zpět na kopačky hostujícího celku.
64'
Hosté jsou nyní opět usazeni na polovině celku z jihu Moravy, domácí obrana ale ve druhé půli působí daleko kompaktněji a nepouští soupeře tolik vpřed.
62'
Vindheim s Krejčím se hnali dopředu za prudkým míčem po pravé straně, Štepanovský ale dobře vyhodnotil situaci a balón hlavou odvrátil do autu.
61'
Opět to Machálkovi svěřenci zkusili po pravé straně, centr si našel ve vápně Přichystala, ten ale v krkolomné pozici ale trefil jen sám sebe.
60'
Domácí najednou ožili a opět se vydali vpřed. Vaněk chtěl vysunout spoluhráče opět za obranu, pokus o dloubáček ale obrana Sparty přečetla.
59'
Brno právě vstřelilo branku!
Domácí snižují a svitá jim lehká naděje. Zbrojovka dobře zakombinovala na pravé straně a přetažený centr Pachlopníka doputoval na levý okraj vápna k PETERU ŠTEPANOVSKÉMU, který si míč zpracoval a poté už ve vápně jej napálil nekompromisně z voleje k bližší tyči. Heča se za ranou domácího kapitána jen ohlédl.
58'
Za famózní dělovkou Štěpanovského se Heča jen ohlédl, 1:4
58'
Následně se po pravé straně protáhl dž do vápna Štětina, jeho pas pod sebe byl ale zablokován a stejně dopadla i přihrávka Sáčka. Domácí dokázali míč odvrátit.
57'
Hosté ale znovu vyrukovali vpřed. Hložek ustál souboj a posouval míč do šestnáctky opět Vindheimovi, před ním však odkopl balón novic Černín.
56'
Dočkal se snažil na pravé postranní čáře vysunout Vindheima, Štepanovský ale prostor přihrávky zavřel a otáčí hru.
55'
Další akci soupeře zastavili domácí díky Šuralovi, Růsek nicméně proti Krejčímu neuspěl. Sparta kombinuje na levé straně.
54'
Nakonec si míč zleva na střed hranice vápna navedl Štepanovský, jeho průnikový pas měl směřovat na Přichystala, tomu však chyběl zhruba krok, a tak si balón sebral Heča.
53'
Pachlopník dostal podobný míč jako před malou chvíli Vindheim na opačné straně, ani on si ale se soupeřem neporadil. Domácí pokračují v kombinaci.
52'
Vindheim rozkmital své rychlé nohy po levé straně, včas však šel do skluzu Šural, který jej zastavil v postup vpřed. Domácí mohou jít vpřed.
51'
Gólovku Přichystala zneškodnil Heča
51'
Obrovská šance domácích! Fousek získal míč na hranici vápna a skvělým obloučkem za obranu vysunul Přichystala, ten ale sám proti Hečovi neuspěl a hostující gólman jej vyčapal!
49'
Sáček byl faulován ve středu hřiště, hosté budou znovu u míče a mohou vymýšlet, jak se proderou vpřed.
48'
Kotalovi svěřenci se v úvodu druhé půle nikam neženou a pohodlně kombinují. Domácí napadají až od vlastní poloviny.
47'
Ten byl rozehrán nakrátko, následná kombinace Zbrojovky ale nic nepřinesla. Sparta je u balónu.
46'
Hned v úvodu druhé půle přišel faul na pravé straně na Pachlopníka, domácí budou rozehrávat přímý kop.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Lukáš Endl, přichází Jakub Černín.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adrián Čermák, přichází Ondřej Vaněk.
46'
Úvodní dějství je za námi a zatím jde o zcela jednoznačnou parti. Hosté udeřili už po čtyřech minutách po brance Vindheima, kterého o chvíli později napodobil za obranou zapomenutý Juliš. Posléze udeřil dvakrát Dočkal a hosté si odnášejí do kabin hodně komfortní náskok.
Druhý poločas začne přibližně v 20:33..
45+1'
45+1'
Sedlák skvělým napadáním získal na hranici vápna míč, který posunul Růskovi. Ten zasekl a balón mu vrátil, ovšem následně Sedlák opět jen naznačil a vůbec nevypálil...
45+1'
Rohový kop Sparta opět zvládla a Dočkal mohl rozjet brejk únikem po levé lajně, ovšem Pachlopníkovi jesličky nenasadil.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Centru se ujal Fousek, který hledal hlavu Růska. Ten se k zakončení protáhl, , ale jeden z hostů srazil míč na rohový kop.
44'
Hostující Krejčí zajel na polovině do soupeře a také on dostává žlutou kartu. Domácí budou rozehrávat přímý kop.
43'
Po trase Moravec – Růsek – Pachlopník přišel od třetího jmenovaného centr z pravé strany, který prošel přes několik hráčů, nakonec ale hosté opět dokázali míč odvrátit.
42'
Závěr půle se hraje v poklidném tempu. Oba celky se střídají na balónu, na další větší šanci však čekáme.
41'
Pachlopník ve středu hřiště prohrál souboj s Dočkalem a posléze jej fauloval, načež rozhodčí jeho počínání ocenil žlutou kartou.
40'
Fousek kooperoval na levé straně se Štepanovským, než se do jejich kombinace vložil Vindheim a ve skluzu dobře zasáhl.
39'
V akci byl opět Matěj Hanousek, který se po narážečce se spoluhráčem protáhl do vápna, míč mu však utekl, a tak Floder bude vykopávat.
38'
Krejčí převzal míč ve středu a posunul jej doleva na Hanouska, jeho dlouhý centr však směřoval pouze do rukavic brankáře Flodera.
37'
Déšť na Srbské utichl, Sparta je opět v kombinaci a snaží se opět projít vpřed. Domácí ani za současného stavu nepůsobí odevzdaným dojmem.
36'
Domácí se po delší době dostali vpřed a vybojovali faul, centr Pachlopníka však ještě před vápnem odvrátil Juliš.
35'
Dočkalova druhá trefa! Technicky překonal Flodera, 0:4
35'
Sparta právě vstřelila branku!
Tohle smrdí velkým debaklem, hosté vedou už o čtyři branky. Pražané předvedli naprosto jednoduchou akci, kdy si BOŘEK DOČKAL narazil se Sáčkem, který mu míč připravil na hranici vápna a hostující kapitán prudkou ranou trefil po zemi neomylně na zadní tyč Floderovy svatyně – 0:4.
34'
Z pravé strany z kopačky Vindheima směřoval do vápna Zbrojovky další centr, tentokrát ale nikoho v bílém nenašel, a tak si Floder míč sebral do svých rukavic.
33'
Sparta hraje v obrovské pohodě, domácí ve své obnovené premiéře v nejvyšší soutěži zatím pijí kalich hořkosti až do dna.
32'
Hložek oklamal Moravce, na gólmana však nevyzrál
32'
A málem to bylo o čtyři branky! Po nerůrazu domácí obrany se do zakončení dostal Hložek, tentokrát však Floder vytáhl skvělý zákrok a jeho ránu z pravé strany šestnáctky vyrazil!
30'
Dočkal založil přečíslení, pak sám celou akci gólově zakončil, 0:3
30'
Je to už o tři branky! První akci domácí přežili, ale kupředu se nedostali. Endl chybně vyběhl a Juliš vysunul Hložka, jenž si míč navedl proti Šuralovi a poté parádní patičkou pod sebe vysunul BOŘKA DOČKALA, který tváří v tvář Floderovi zakončil po zemi přesně na bližší tyč – 0:3.
29'
Endl před vápnem čistě zastavil pronikajícího Sáčka, Sparta ale pokračuje v kombinaci kolem vápna brněnského celku.
28'
Domácí se snaží kombinovat a pokusit si vytvořit nějakou šanci, na morkém terénu je to ale často hodně krkolomné. Dlouhé nákopy mají hosté dobře pokryté.
27'
Hosté opět vlétli vpřed po dlouhém nákopu, Štepanovský se ale stihl vrátit na svou pozici a pas zastavil. V pokračování akce Sparta po útočném faulu o míč přišla.
26'
Následoval další roh, který hostům nevyšel a domácí šli dopředu. Sedlák vysunul Pachlopníka a ten po kontaktu se soupeřem ve vápně upadl, píšťalka soupeře ovšem zůstala němá.
25'
Po rohovém kopu vznikl ve vápně Brna závar, z nějž ale střela nepřišla. Pak však Štětina po zákroku soupeře upadl k zemi a hosté dožadovali penalty, ta se ale pískat nebude.
23'
Ti s ním však nevydrželi moc dlouho, a tak jsou v kombinaci opět hosté. Centr směřoval na přední tyč, ale Floder jej dokázal vyrazit na rohový kop. Domácí gólman však zůstává ležet na trávníku a hra je znovu přerušena.
22'
Nejednalo se ale o nic vážného a letní posila Sparty je v pořádku. U míče jsou domácí.
21'
Čelůstka v souboji s Přichystalem vyskočil na záda domácího útočníka a poté se v bolestech skácel k zemi. Hra je opět přerušena.
20'
Domácí přežili další útok soupeře a vydali se vpřed. Čermák rozdal pro Sedláka, který chtěl vysunout Růska, kroky domácího útočníka ale směřovaly opačným směrem.
19'
Právě Růsek si vzápětí řekl pohybem o další pas do běhu, ale míč mu na podmáčeném terénu utekl do autu. U míče je Sparta.
18'
Růsek se na pravé straně dostal k míči a v akci jeden na jednoho proti Hanouskovi nakonec zkusil po zemi vypálit, ale mířil vedle.
17'
Vydatný déšť trvá i dále, Sedlák se protáhl po levé straně a pokusil se odcentrovat, jeho pas ale sražen na další rohový kop.
16'
Čelůstka ve středu hřiště nestíhal běžecky Pachlopníkovi, kterého jasně stáhl k zemi – výsledkem je první žlutá karta duelu.
15'
Hosté znovu vyrukovali vpřed, prudký centr do šestnáctky však dokázal Štepanovský odvrátit. Domácí otáčejí hru.
14'
První náznak šance domácích! Pachlopník odcentroval na přední tyč, kde do míče trkl Přichystal, bohužel pro Zbrojovku však jen do rukavic hostujícího brankáře, který míč nadvakrát zkrotil.
13'
Přichystal byl faulován několikrát metrů před vápnem, domácí budou zahrávat přímý kop. Vše ve chvíli, kdy se na Srbské spustil obrovský liják.
12'
Pražané hrají s dvoubrankovým náskokem v zádech ve velké pohodě a opět jsou u míče.
11'
Štetinův oblouček usměrnil k tyči Juliš, 0:2
11'
Z další akce už ale gól přichází a hosté vedou o dvě branky. Pražané obléhali vápno soupeře, až se míč dostal na pravou stranu ke Štětinovi, který pohotově odcentroval a nehlídaný LUKÁŠ JULIŠ ve skluzu zakončil přesně do protipohybu padajícího Flodera. Domácí obrana náběh hostujícího forvarda vůbec nezachytila.
11'
Po skluzu Dočkala chtěli domácí faul, ale hrálo se dál. Následně se pokusil po levé straně utéct Hanousek, toho si však pohlídal Fousek.
10'
Sparta se dostala k míči a opět to hosté zkusili dlouhým nákopem, nicméně ten si domácí pohlídali. Hra je teď trochu neurovnaná.
9'
Fouskův jedovatý roh vyrazil Heča
9'
Exekuce rohového kopu se chopil Fousek, který levačkou kroutil míč na zadní tyč, pozorný Heča si však povyběhl a dokázal jej vyboxovat mimo nebezpečné území.
8'
Hra už opět pokračuje. Zbrojovka se po nepřesném odkopu Lischky zmocnila míč, vpřed se po pravé straně protáhl Sedlák a odcentroval, nicméně hosté míč k němu zpět odkopli. Následoval pokus číslo dvě, ovšem ten srazil Hanousek na rohový kop.
7'
Na zemi se nyní octl někdejší hráč Zbrojovky Ladislav Krejčí ml., hra je přerušena a na trávník míří zdravotníci.
6'
Juliš zachytil míč, který rychle posunul na Dočkala. Ten hledal centrem na zadní tyči nabíhajícího Hložka, ten měl ale zpracování na dlouhou nohu.
5'
Po solidním vstupu do utkání jsou domácí opaření, míč však znovu drží na svých kopačkách a snaží se kombinovat.
4'
Fenomenální nákop Lischky zužitkoval ještě lepší střelou Vindheim, 0:1
4'
Hosté se hned v úvodu dostávají do vedení. Lischka ze středu hřiště vyslal luxusní nákop směrem vpřed na rozběhnutého ANDREASE VINDHEIMA, který využil nepozornosti Štepanovského. Ten naprosto zaspal, hostující krajní bek si zpracoval míč na prsa a prudkou ranou o břevno nedal Floderovi šanci zasáhnout – 0:1.
3'
Moravec dobře vybojoval míč ve středu hřiště a posunul na Čermáka, který roztáhl hru doleva na Štepanovského. Ten se pokusil chytře za beky vysunout Růska, ten byl ovšem v ofsajdu.
2'
Centr z pravé strany neprošel do šestnáctky přes Štepanovského. Hosté rychle vhodili a další centr směřoval na zadní tyč k Hanouskovi, ten jej ale z první poslal jen do autu.
2'
Po faulu ve středu hřiště je u balónu Sparta, který se snaží postupnou kombinací propracovat do první šance. Domácí dobře napadají.
1'
Hned po rozehrávce se nepovedl výkop Hečovi, který míč poslal jen Pachlopníkovi, ale toho nepustil k centru Krejčí. Domácí vracejí hru ke svým obráncům.
1'
Lukáš Juliš jako první uvedl míč do pohybu, pro oba celky začíná nový ročníku FORTUNA:LIGY.
1'
Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí budou hrát v červeném, hosté se oděli do bílé kombinace. Ještě před samotným startem zápasu zazněla nová hymna brněnského klubu.
V Brně dnes celý den panovalo ideální počasí, poslední dvě hodiny se však nad Brnem smráká, a tak se dá očekávat, že během zápasu přijde pořádná průtrž.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Štepanovský (C), Jakub Šural, Endl, Jan Moravec – Pachlopník, Ad. Čermák, J. Sedlák, A. Fousek – Přichystal, Růsek.
Náhradníci: Šustr – Černín, Šumbera, Koudelka, Hladík, Vaněk, M. Vintr.

AC Sparta Praha: Heča – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Ladislav Krejčí ml., Sáček, Dočkal (C), Matěj Hanousek – Juliš, Hložek.
Náhradníci: Nita – Plechatý, Souček, Trávník, Plavšić, Karabec, Kozák.

Rozhodčí: Franěk – Vasljuk, Vlček – Klíma..
Řekli před utkáním:

Miloslav Machálek (hlavní trenér Zbrojovky Brno): "Nemám rád přehnané cíle, které neodpovídají realitě. My chceme vstoupit do první ligy se skromností a s pokorou, s tím, že hlavním cílem je další mistrovské utkání, takže aktuální cíl pro nás je porvat se o co nejlepší výsledek se Spartou. Dlouhodobým cílem je záchrana." (zdroj: fczbrno.cz)

Pavel Dreksa (kapitán Zbrojovky Brno): "Všechno se to bude odvíjet od toho, jak do soutěže vstoupíme. Že jsme v přípravě porazili ligové týmy, to je nepodstatné. Já se spíš odrážím od toho, jakým způsobem jsme v některých těžkých zápasech na jaře ukázali morálku a chtíč něco dokázat, to je nejdůležitější." (zdroj: fczbrno.cz)

Ladislav Krejčí (záložník Sparty): "Probíhá hecování jak mezi námi s Hložanem, tak s klukama z Brna. Už včera jsem měl tak pět telefonátů, stupňuje se to a určitě to bude zajímavé." (zdroj: TW AC Sparta Praha)
Poslední vzájemný zápas:

FORTUNA:LIGA 19. kolo, 4. 3. 2018: Sparta Praha – Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 61. Zahustel – 50. Juhar. ŽK: Sukup, Krejčí, Lutonský, Polák. ČK: Kryštůfek. Rozhodčí: Pechanec – Myška, Horák. Diváci: 7513.

Sparta: Nita – Zahustel, Kaya, Costa, M. Kadlec (57. Vatajelu) – V. Kadlec, Mavuba (81. Plavšić), Stanciu, Kanga, Ben Chaim – Drchal (52. Lafata). Trenér: Stramaccioni.

Brno: Melichárek – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Acosta, Kratochvíl (81. Sedlák), Krejčí, Polák, Juhar (90. Vraštil) – Růsek (68. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.
AC Sparta Praha

Tradiční český celek má před sebou v nové sezóně jasnou výzvu – ukončit kralování Slavie a Plzně, a po dlouhé době opět dosáhnout na vytoužený mistrovský titul. V loňské sezóně skončili Letenští na 3. místě ligy, největším úspěchem týmu pak bylo vítězství v MOL Cupem (2:1 nad Libercem), které je katapultovalo do pohárové Evropy a díky středečními vypadnutí Lyonu v semifinále Ligy mistrů přímo do základní skupiny Evropské ligy.

Také na Letné bylo během pauzy hodně živo. Tým opustil kontroverzní záložník Kanga, který byl tahounem týmu v předchozích dvou sezónách. Spartě se podařilo udržet klíčové stopera Dávida Hancka, tým posílil zkušený Ondřej Čelůstka a také se do hlavního města vrátil krajní ofenzivní záložník Ladislav Krejčí. Pikantní náboj bude mít utkání pro jeho jmenovce Ladislava Krejčího, který hraje ve středu zálohy, a také Adama Hložka – oba prošli Zbrojovkou Brno.
FC Zbrojovka Brno

Celek z druhého největšího města v republice se na prvoligovou scénu vrací po dvouleté odmlce. Tým vedený koučem Miloslavem Machálkem skončil v loňské druhé ligy na druhé příčce za suverénními Pardubicemi, nakonec však po několika změnách nemusel do baráže a postoupil rovnou zpět do F:L. Do té bude vstupovat s nohama na zemi a s ambicemi udržet se.

Zbrojovka v létě přišla o kapitána Pavla Eismanna, který ukončil kariéru, drtivá část kostry mužstva ale zůstala pohromadě. Týmu se povedlo udržet Antonína Růska či Ondřeje Pachlopníka, novými tvářemi v týmu jsou obránce Jan Hlavica (příchod z Líšně), záložník Jan Koudelka (příchod z Prostějova) a obránce Jan Moravec (příchod z Karviné). Hned na úvod sezóny ale trenér Machálek s prvně jmenovaným nebude moci počítat. Tým trápí problémy v obranných řadách, kromě Hlavici nebude k dispozici ani Kryštůfek.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA zahajuje novou sezónu a hned v úvodním kole bude k vidění bitva dvou velkých rivalů – Zbrojovky Brno a Sparty Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.