FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Plzeň - 28. listopadu 2020   18:30

Vorel – P. Novák, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš (C), Havelka (89. L. Havel) – Van Buren (85. Jánošík), Javorek, Mészáros (78. Mršić) – Brandner.
Drobný – Čolić, L. Havel, Mršić, M. Valenta, Bassey, Jánošík.
Berka – Paták, Horák
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha (73. Káčer), Kalvach, Al. Čermák – Ba Loua (73. Alvir), Ondrášek (79. Beauguel), J. Kopic.
Staněk – Kayamba, Beauguel, Pernica, Alvir, J. Kovařík, Káčer.

SESTŘIH: České Budějovice - Plzeň 0:0. Trápení favorita a další ztráta venku

90+4'
90+3'
Ještě jeden roh pro Plzeňské.
90+2'
Brandner dobře podržel míč a byl zezadu faulován.
90+1'
Žlutou kartu dostává Jakub Brabec (FC Viktoria Plzeň).
90'
Hlavní sudí nastavuje čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Lukáš Havel.
87'
K hlavičce se dostal střídající Beauguel, ale provinil se útočným faulem.
86'
Přímý kop pro Plzeň ze zajímavé pozice.
85'
Nadějnou akci hostů zakončoval Řezník, ale situaci nevyřešil vůbec dobře.
85'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Lukáš Jánošík.
80'
Střelecký pokus si připsal také Čermák, ale ani on nezamířil přesně.
79'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Jean-David Beauguel.
78'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Karol Mészáros, přichází Matej Mršić.
75'
Nepřipravená střela Čavoše skončila vysoko na tribuně.
74'
Kopic si navedl míč na střed a střílel jen těsně vedle
74'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Miroslav Káčer.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Marko Alvir.
69'
Tlak hostů se poslední minuty zvýšil. Ve vápně hlavičkoval Ba Loua, ale naštěstí pro domácí nepřesně.
66'
Ve vápně dával zpětnou přihrávku Brandner, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
64'
Ba Loua už nestihl míč na hrací ploše a umožnil tak odkop od branky Vorla.
61'
Čermák oslovil Buchu, ten nezakončil dobře
61'
Do dobré pozice ve vápně dostal míč Bucha, ale poslal míč vedle.
59'
Po tvrdém souboji zůstali na hřišti ležet dva hráči, ale zřejmě ani jeden z nich nebude střídat.
56'
Za vápnem vypálil levačkou Bucha, ale zamířil hodně nepřesně.
54'
Nepříjemnou střelu vypálil Ondrášek, ale Vorel byl připraven.
53'
Ondráškova jedovka skončila v rukavicích gólmana
53'
Limberského projektil skončil nad
53'
Po rohu dostal nabito Limberský a šajtlí vypálil těsně nad.
52'
Po pravé straně postupoval Kopic, nakonec vystřelil a od Skovajsy se míč odrazil na roh.
49'
Žlutou kartu dostává Pavel Novák (SK Dynamo Č. Budějovice).
48'
Další dva rohové kopy Plzně nic nepřinesly.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
Máme za sebou první poločas, který branku nepřinesl. O něco aktivnější byli Plzeňští, ale co se týče gólových šancí, tak je to mezi oba týmy vyrovnané.
45'
44'
Nepřesná rozehrávka od Králika doletěla až do zámezí.
41'
Přímočará akce domácích, po které hlavičkoval Brandner do jednoho z obránců soupeře.
39'
Kopicovu přízemní střelu sebral Vorel
39'
Z dálky natáhl Kopic a jeho pokus po zemi zneškodnil Vorel.
36'
Rohy nakrátko dnes Plzni zatím nevychází, budějovická obrana si s nimi dokáže poradit.
33'
Po obranném rohovém kopu získal míč Mészáros a k zemi ho poslal Limberský. Rozehrávat bude Vorel.
31'
Vůbec první rohový kop Dynama v zápase nepřinesl nic, obrana Plzně odvrátila.
28'
Dobrá pasáž hry od Dynama. Jihočeši zlepšili napadání a dostávají soupeře pod tlak.
25'
Brandner z otočky trefil Hruškovu hruď
25'
Nebezpečná akce Dynama. Míč do vápna dostal Brandner, otočil se a vypálil. Bohužel pro domácí jenom do připraveného Hrušky.
23'
V záklonu hlavičkoval Ondrášek, ale míč nasměřoval vedle.
21'
Bez přípravy zkusil vystřelit Javorek, ale míč pomalu doputoval do náruče Hrušky.
20'
Nepřesný centr od Čermáka se zakroutil až za branku.
17'
Sporný moment uprostřed hřiště. Plzeňský hráč zajel do Havelky, ale sudí odpískal faul domácímu fotbalistovi.
14'
Po rohovém kopu hlavičkoval na přední tyči Lukáš Hejda a pouze o kousek minul branku soupeře.
13'
Za vápnem natáhl ke střele Lukáš Kalvach a debutující Vojtěch Vorel vytáhl dobrý zákrok.
10'
Další centr do vápna dokázala budějovická obrana odvrátit, Plzeň je v úvodu zápasu hodně aktivní.
8'
Divoký začátek zápasu. Plzeň bude kopat další roh poté, co Králik přizvedl střelu Ondráška nad břevno.
6'
Van Burena zastavil Hruška, z dorážky Javorek mířil těsně vedle
6'
Obrovská šance Dynama! Do brejku se dostal Buren, ale na poslední chvíli mu pod nohy skočil Hruška a vypíchl míč. Do odkryté branky mohl zakončovat Javorek, ale o pár centimetrů minul.
5'
Faulem se provinil Lukáš Skovajsa a Plzeň bude kopat přímák z pravé strany.
3'
Ba Loua z dálky pálil nepřesně
3'
Ze zhruba pětadvaceti metrů natáhl ke střele Ba Loua, ale míč poslal mimo.
1'
Brabec zblízka míč do sítě nedopravil
1'
Hned první minuta přinesla velkou šanci! Po přímém kopu Plzně zakončoval na malém vápně osamocený Brabec, ale přestřelil.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – P. Novák, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš (C), Havelka – Van Buren, Javorek, Mészáros – Brandner.
Náhradníci: Drobný – Čolić, L. Havel, Mršić, M. Valenta, Bassey, Jánošík.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Ba Loua, Ondrášek, J. Kopic.
Náhradníci: Staněk – Kayamba, Beauguel, Pernica, Alvir, J. Kovařík, Káčer.

Rozhodčí: Berka – Paták, Horák.
Poslední vzájemné utkání – 7. 3. 2020:

FC Viktoria Plzeň – SK Dynamo ČB 1:0 (0:0)
Branka: 89. Mihálik. ŽK: Novák, Havelka, Havel. Rozhodčí: Pecháček – Moláček, Kotalík.

Sestava Plzně: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (84. Hořava) – Kayamba, Beauguel (90+5. Chorý), J. Kovařík (76. Mihálik).
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok, P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (90+1. Rabušic), Mészáros (70. Ledecký), Mršić – Schranz (88. Kopečný).
FC Viktoria Plzeň

V úvodu sezony Plzeň potvrdila, že bude znovu patřit k nejlepším týmům soutěže. V prvních pěti kolech čtyřikrát vyhrála, po remíze s Olomoucí doma porazila Spartu. V posledním zápase však Západočeši prohráli na hřišti Zlína, čímž si připsali druhou porážku v sezoně.

Nejlepším střelcem kádru trenéra Adriána Guľy je Jean Beauguel, na jehož místo se však tlačí jihočeský odchovanec Zdeněk Ondrášek, který se vrátil ze zámoří.
SK Dynamo České Budějovice

Fotbalisté Dynama zažívají povedené období. V posledních dvou zápasech si dokázali připsat první dvě výhry v sezoně a rázem se vyšvihli tabulkou až na dvanácté místo.

O velkou senzaci se postarali minulý víkend, kdy dokázali zvítězit na Letné a porazit Spartu vysoko 4:2. Dařilo se jim i ve středeční dohrávce, kterou zvládli a na domácím stadionu porazili Bohemians 2:1.

Pro svěřence Davida Horejše to byly vůbec první získané body na Střeleckém ostrově. V utkání zářil Karol Mészáros, který obstaral vítěznou branku a prosadil se i před tím na Spartě. Trefí se znovu i proti Plzni?
Dobrý den, vítám vás u sledování online reportáže z 9. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Dynamem a hosty z Plzně. Zápas startuje v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.