FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Slavia - 23. srpna 2020   16:30

0:6
(0:3)
Slavia
1' Tecl  (Ševčík) • 5' Bořil  (Tecl) • 26' Tecl  (Stanciu) • 59' Masopust   • 64' Tecl  (Ševčík) • 86' Holeš

Drobný (C) – Čolić, L. Havel, Králik, Skovajsa (30. Kladrubský) – Čavoš (70. M. Valenta), Javorek, Mršić (46. Mészáros), Šulc – Jánošík (46. Brandner), L. Matějka (70. Bassey).
Vorel – P. Novák, Kladrubský, Bassey, M. Valenta, Mészáros, Brandner.
Zelinka – Paták, Hájek
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
O. Kolář – Hovorka, Zima (76. Kúdela), Bořil, Coufal – Traoré, Ševčík (82. Lingr), Stanciu (76. Holeš), Provod (76. Olayinka) – Masopust (76. Musa), Tecl.
Kovář – Holeš, Kúdela, Olayinka, Lingr, Takács, Musa.
Kolář

SESTŘIH: České Budějovice - Slavia 0:6. Dominance mistra, hattrickem se blýskl Tecl

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek neděle.
Máme za sebou utkání, ve kterém jasně dominoval vítěz uplynulé ligové sezony. Slavie přidala v obou poločasech tři branky a vyhrála tak vysoko 6:0.
90'
90'
Druhý poločas bude nastaven o jednu minutu.
90'
Nepřesná přihrávka od Olayinky, která skončila autovým vhazováním pro domácí.
89'
Do hry se nemohl zapojit Karol Mészáros, který stál v ofsajdu. U míče se tak stále udrželi hosté.
86'
Holeš ukázkově dorazil Olayinkovu střelu, 0:6
86'
Slavia právě vstřelila branku!
Pokus střídajícího Olayinky ještě dokázal Drobný vyrazit, ale na pokus dorážejícího TOMÁŠE HOLEŠE už zareagovat nemohl.
84'
Faulem se provinil Musa, takže u míče bude Dynamo.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Ondřej Lingr.
80'
Vše je jinak! Sudí odvolal penaltu, takže rozehrávat bude Jaroslav Drobný.
80'
Situace ještě bude přezkoumána na videu, kam se jde sudí Zelinka podívat.
79'
Penaltu pro hosty odvolal VAR!
79'
Na zemi zahrál rukou Jiří Kladrubský a hosté budou zahrávat pokutový kop!
76'
Valentovu přízemní střelu podržel Kolář
76'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází David Zima, přichází Ondřej Kúdela.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Tomáš Holeš.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Petar Musa.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Peter Olayinka.
76'
Krásná akce v podání střídajícího Matěje Valenty! Hezky se uvolnil kolem protihráče, narazil si míč s Basseyem, ale vystřelil jenom doprostřed.
75'
Na zemi je ošetřován David Zima, který z trávníku odchází za pomoci lékařů.
74'
Dnešní utkání sleduje 1450 diváků.
72'
Do vápna se snažil prodrat Mészáros, ale k míči se nakonec nedostal.
70'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Matěj Valenta.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Fortune Bassey.
69'
Exekuce se ujal Lukáš Provod, ale trefil jenom stojící zeď.
68'
Za vápnem zahrál jeden z Jihočechů rukou a hosté budou mít možnost přímého kopu ze zajímavé pozice.
66'
Žlutou kartu dostává Lukáš Masopust (SK Slavia Praha).
64'
Dynamo v rozkladu, Tecl završil hattrick, 0:5
64'
Útočník Slavie STANISLAV TECL se dočkal a přidává už třetí branku v zápase! Míč do vápna dostal Ševčík, jenž místo střely ještě našel spoluhráče z útoku, který završil hattrick přesnou hlavičkou.
64'
Za obranou Slavie číhal Patrik Brandner, ale míč k němu nepustil Zima.
63'
Útočným faulem si pomohl Tecl.
61'
Sešívaní hrají ve velké euforii a těží z toho. Další roh bude zahrávat Stanciu.
59'
Slavie vede už o čtyři branky. Unikající Tecl zakončil pouze do Drobného, ale míče se ujal LUKÁŠ MASOPUST, který si posunul míč do strany a zakončil do odkryté branky.
57'
Pasem za obranu hledal Kladrubský rozběhnutého Mészárose, ale míč doputoval až ke Kolářovi.
56'
Útok na hattrick ze strany Stanislava Tecla! Zpracoval si míč ve vápně, rychle vypálil, ale Drobný míč reflexivně vyrazil.
55'
Tecl útočil na hattrick, Dynamo podržel Drobný
55'
Z první střílel placírou Nicolae Stanciu, ale míč namířil těsně vedle tyče.
54'
Ofsajd, do kterého se dostal Kladrubský.
53'
Střídající Brandner si dobře pokryl míč a nechal se faulovat od vracejícího se Bořila.
51'
Stanciův trestný kop trefil jen Drobného
51'
Střílený centr Stanciu sice Drobnému vypadl z náruče, ale napodruhé už míč pevně zachytil.
50'
Žlutou kartu dostává Pavel Šulc (SK Dynamo Č. Budějovice).
48'
Šikovně vybojoval Hovorka faul a následně i vyburcoval své fanoušky v kotli.
47'
Možnost další branky Slavii překazil útočný faul ve vápně.
47'
Hlavička Lukáše Havla nedoputovala k Drobnému, ale na roh. Šance pro Slavii.
46'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Karol Mészáros.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Lukáš Jánošík, přichází Patrik Brandner.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:32.
Máme za sebou první poločas na Střeleckém ostrově, po kterém si do šaten odnesl hostující tým hned tříbrankový náskok. Sešívaní se ujali vedení už v první minutě, kdy se trefil Stanislav Tecl. Stejný hráč přidal ještě jednu branku, navíc se trefil i Bořil, takže Slavie vede po prvním poločase 3:0.
45+2'
45'
Hlavní sudí Zelinka nastavuje dvě minuty.
45'
Po další akci Slavie následuje rohový kop.
43'
Míč do vápna posílal Lukáš Králik, ale doletěl nakonec až ke Kolářovi.
41'
Pohledná akce Dynama s nepřesným zakončením. Šulc se prosmýkl kolem soupeře a přihrál Jánošíkovi, který technickou ranou přestřelil.
39'
Nebezpečí před Drobným! Po vysokém centru ze standardky zakončoval hlavou Jan Bořil a míč poslal jenom těsně vedle levé tyče.
38'
Bořilova hlavička těsně minula bránu
38'
Zpětnou přihrávku do vápna dával Tecl, ale nejrychleji se k míči dostal Jiří Kladrubský a odehrál ho pryč z pokutového území.
36'
Žlutou kartu dostává Stanislav Tecl (SK Slavia Praha).
34'
Velmi dobře četl hru Hovorka a míč ve výskoku odehrál do autu.
32'
Prostor ke střele dostal Lukáš Masopust a tvrdým pokusem pořádně vyděsil budějovický tým. Míč nakonec poslal jenom kousek nad břevno.
30'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Lukáš Skovajsa, přichází Jiří Kladrubský.
29'
V těžké pozici se nacházel Pavel Šulc, ale dokázal si poradit a vybojoval pro svůj tým alespoň roh.
27'
Skovajsovu jedovku vytáhl pozorný Kolář
27'
Na druhé straně se mohl trefit Lukáš Skovajsa, ale přízemní střelou si na Koláře nepřišel.
26'
Teclovu ránu přizvedl Čavoš mimo dosah brankáře, 0:3
26'
Sešívaní vedou už o tři branky! Po zisku míče vyrazili hosté velmi rychle dopředu a volný STANISLAV TECL dokázal přesnou střelou pokořit Drobného i podruhé v zápase.
25'
První rohový kop pro Dynamo v zápase, rozehrávky se ujme jeden z dvojice Mršič – Čolič.
23'
Bořil z úhlu na Drobného nevyzrál
23'
Dobře postavený Havel nepustil přihrávku za sebe a odehrál míč na roh.
23'
Už to vypadalo, že domácí vyrazí do brejkové příležitosti, ale sudí nakonec odpískal Šulcovi faul.
22'
O přímou střelu se pokusil Benjamin Čolič, ale míč zakroutil nad břevno. Odkopávat tak bude Ondřej Kolář.
21'
Hosté zahráli rukou a pro domácí se tak nabízí zajímavá příležitost ze standardní situace.
20'
Ofsajd Slavie, ve kterém se nacházel kapitán Bořil.
19'
Za obranu se pokoušel prodrat Matějka, ale znovu si počínal nedovoleně.
18'
Balon se dostal až k Drobnému, který váhá s rozehrávkou.
16'
Dobrý presink ze strany Dynama, který mu přinesl zisk míče.
14'
Šance i na druhé straně. Z voleje zakončoval Nicolae Stanciu, ale vystřelil jenom doprostřed, takže si zákrok připsal Jaroslav Drobný.
12'
Šulc sklepl balon pro Jánošíka, ten protáhl Koláře
12'
Velká šance Dynama na snížení! Přetažený centr Mršiče sklepl pro Jánošíka Šulc, ale střelu slovenského záložníka dokázal vyrazit Kolář.
10'
Místo rohového kopu odpískal sudí Čoličovi faul, takže nakonec bude rozehrávat Slavia.
8'
Prudký centr proletěl vápnem Dynama, ale nikoho z hostujících hráčů nenašel.
7'
Výborný vstup sešívaných do zápasů se promítá do dění na hřišti. Slávisté budou zahrávat další rohový kop.
5'
Stanciův roh prodloužil Tecl k Bořilovi, ten se zblízka nemýlil, 0:2
5'
Hned z první standardní situace se sešívaní prosazují a zvyšují svůj náskok v utkání! Rohový kop prodloužil Lukáš Provod na volného JANA BOŘILA, který trefil odkrytou branku.
5'
Velice šikovně si počínal Nicolae Stanciu a vybojoval pro svůj tým první rohový kop v zápase.
4'
Velmi dobře se vrátil Matěj Mršič a obranným skluzem vypíchl Coufalovi míč.
3'
Nedovoleně si v souboji počínal Lukáš Matějka a sudí odpískal útočný faul.
1'
Bleskový start sešívaných! Po 45 vteřinách skóroval Tecl
1'
Neuběhla ani jedna minuta a favorit utkání se ujímá vedení! Za obránce se dostal útočník STANISLAV TECL a rychlou střelou na přední tyč pokořil Jaroslava Drobného.
1'
Po úvodním výkopu jsou u míče fotbalisté Slavie, kteří rozehrávají od svých stoperů.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli začínáme.

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný (C) – Čolić, Havel, Králik, Skovajsa – Čavoš, Javorek – Jánošík, Šulc, Mršić – Matějka.
Náhradníci: Vorel – P. Novák, Kladrubský, Bassey, M. Valenta, Mészáros, Brandner.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Hovorka, Zima, Bořil (C) – Masopust, Traoré, Ševčík, Stanciu, Provod – Tecl.
Náhradníci: Kovář – Holeš, Kúdela, Olayinka, Lingr, Takács, Musa.

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek.
Poslední vzájemné utkání:

SK Slavia Praha – SK Dynamo ČB 4:1 (3:0)
Branky: 13. a 58. Milan Škoda, 19. Coufal, 28. Masopust – 52. Ekpai.
ŽK: Havelka, Ekpai, Drobný (všichni CEB).
Rozhodčí: Franěk – Vlček, Mojžíš.
Diváci: 16 214.
Slavia: Kolář – Coufal, Takács, Kúdela, Bořil (76. Holeš) – Masopust (79. Júsuf Hilál), Traoré (72. Hora), Ševčík, Souček, Provod – Milan Škoda.
Dynamo: Drobný – Ekpai, L. Havel, Kladrubský, P. Novák – Čavoš (81. Táborský), Havelka (77. Kulhánek) – Brandner (69. Mršić), Javorek, Schranz – Ledecký.
SK Slavia Praha

Minulá sezona byla pro Slavii jedna z nejlepších za posledních několik let. Kromě toho, že obhájila mistrovský titul, se probojovala do základních skupin Ligy mistrů, kde dostala nejtěžší skupinu ze všech. Přesto v konkurenci slavné Barcelony, Dortmundu a Interu Milán nijak nepropadla a sehrála několik povedených utkání.

Kádr sešívaných doznal přes léto několika změn. Klub posílila trojice hráčů ze Slovanu Liberec, odkud přišel obránce Karafiát, záložník Malinský a útočník Kuchta. Nejčerstvější posilou se stal karvinský Lingr. Mužstvo naopak opustili Baluta, Matoušek, Jusúf nebo Zelený.

I kvůli problémům s koronavirem zvládli sešívaní odehrát pouze dva přípravné duely. V prvním porazili stejně jako Dynamo rakouský St. Pölten, poté si poradili i s maďarským Fehérvárem.
SK Dynamo České Budějovice

Budějovičtí fotbalisté budou chtít navázat na povedený minulý ročník, kdy v pozici nováčka došli až do skupiny o evropské poháry. Po sezoně se jim podařilo vyjednat nový kontrakt pro jednoho ze strůjců úspěchu Jaroslava Drobného, který bude i v letošní sezoně střežit branku Jihočechů.

Jinak prošel kádr černobílých poměrně velkou obměnou. Skončili Sivok, Táborský, Schranz, Martan, Polom nebo Rabušic. Posilami se naopak stali Králik, Jánošík, Bassey, Ekpai nebo Vorel. Na hostování z Plzně znovu přišel nadějný mladík Šulc.

V přípravě odehrálo Dynamo čtyři zápasy, ve kterých si připsalo dvě výhry. Porazit dokázalo Táborsko a St. Pölten, porážku si připsalo s Viktorií Plzeň a v generálce s Red Bullem Salcburk.
Dobrý den, zdravím vás z Českých Budějovic, kde se odehraje jedno z utkání prvního kola FORTUNA: LIGY. Na Střeleckém ostrově od 16:30 změří síly budějovické Dynamo se Slavií Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.