FORTUNA:LIGA - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Brno - 6. listopadu 2020   18:00

0:1
(0:0)
Brno
54' Přichystal

V. Hrubý – Libor Holík, Martinec, Štěpánek (83. Pleštil), Krob – Ladra (63. Čvančara), Hübschman (C), Považanec (74. R. Hrubý), Pilař (63. Zelený) – Schranz, Doležal (74. Chramosta).
Hanuš – Čvančara, R. Hrubý, Chramosta, Jeřábek, Pleštil, Zelený.
O. Berka – K. Hájek, M. Flimmel
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Floder – Kotula, Gajić, Dreksa (C), Jan Moravec – Štepanovský (71. Pachlopník), Šumbera, J. Sedlák, A. Fousek (71. Ad. Čermák) – Reiter (30. Hladík), Přichystal (90+1. Fila).
Šustr – Ad. Čermák, Pachlopník, Hladík, Jambor, Bariš, Fila.

SESTŘIH: Jablonec - Brno 0:1. Zbrojovka v oslabené sestavě brala první výhru

S tímto konstatováním se s Vámi loučím, přeji hezký zbytek pátečního večera.
Je dobojováno! Zbrojovka Brno slaví první vítězství po návratu do ligy zásluhou jediné branky Jakuba Přichystala a především takřka bezchybného výkonu obranných řad. Jablonec si ve druhé půli lidově řečeno ani neškrtl.
90+4'
90+3'
Brno směřuje za vítězstvím, Jablonec už jen bezhlavě nakopává míč dopředu.
90+2'
Žlutou kartu dostává Robert Hrubý (FK Jablonec).
90+1'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Daniel Fila.
90'
Uvidíme tříminutové nastavení.
89'
Dreksa je v obranné šestnáctce dominantní a drží domácí útočníky dost zkrátka.
87'
Po rohovém kopu Roberta Hrubého se vyšplhal do vzduchu Martinec, jeho hlavička však mířila mimo.
86'
Martinec po rohu hlavičkoval mimo
86'
Pleštil se dobře uvolnil na pravé straně, ve vápně však našel jen připravené hostující beky.
85'
Krobův centr Čvančara prodloužil do míst, kde nebyl vůbec nikdo.
84'
Domácí jsou směrem dopředu bezzubí, to je voda na brněnský mlýn.
83'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Štěpánek, přichází Dominik Pleštil.
82'
Martinec fauloval Hladíka, to jsou další cenné vteřinky pro jihomoravský tým.
81'
Severočeši se často uchylují k dlouhým nákopům, ty jsou však velmi často neúčinné.
80'
Hladíkova sražená rána přinesla Zbrojovce roh.
79'
Zajímavý signál hostů zakončoval stoper Dreksa, žádná střela, která by měla Vlastimila Hrubého vyděsit, se však nekonala.
78'
Jablonec je očividně v kleci, Brno bez problémů brání jednobrankový náskok.
76'
Hübschman faulovaný – šance pro domácí zase se přiblížit hostující bráně.
75'
Martinec přidržel Hladíka, jeho nedovolený zákrok Zbrojovce hraje do karet.
74'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Robert Hrubý.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
73'
Žlutou kartu dostává Jan Krob (FK Jablonec).
72'
Holíkův centr z pravé strany domácí forvardi nikterak nezužitkovali.
71'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Ondřej Pachlopník.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Adrián Čermák.
69'
Dlouhý aut Holíka se snažil prodloužit Doležal, ale marně.
68'
Krobův centr vyboxoval Floder daleko od své brány.
67'
Hrubý byl nepěkně atakován Štěpanovským, to samozřejmě neuniklo sudímu Berkovi.
65'
Brněnské nadšení ze vstřeleného gólu začíná opadat, Jablonec si však cestičku k brance zatím hledá marně.
64'
Hladíkova přízemní střela minula Hrubého bránu
64'
Krob prachbídnou rozehrávkou nechtěně rozjel brejk Brna, který zakončoval Hladík. Přestože si brněnský náhradník připravil míč do ideální pozice, branku o hodně minul.
63'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Jaroslav Zelený.
63'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Tomáš Čvančara.
61'
Hübschmanův nákop mířil k Doležalovi, ten ale v posledních minutách vzdušné souboje spíše prohrává.
60'
Fouskův centr na zadní tyč jen tak tak dokázal odvrátit Krob.
58'
Štěpanovský na zemi, Brno bude mít k dispozici interesantní volný přímmý kop.
57'
Doležal neuspěl v hlavičkovém duelu uvnitř vápna.
55'
Severočeši jsou jako opaření horkou vodou, Brňané jsou teď jednoznačně na koni.
54'
Martinec tečoval Přichystalovu střelu do protipohybu Hrubého, 0:1
54'
Brno právě vstřelilo branku!
Zbrojovka je za svůj aktivní vstup do druhého poločasu odměněna gólem! Dreksův nákop se po sérii odrazů zjevil před JAKUBEM PŘICHYSTALEM, jehož pohotovou ránu srazil nechytatelně do protipohybu Hrubého domácí stoper Martinec. Brno tak nečekaně vede!
53'
Jablonečtí se snaží uklidnit hru, do druhého poločasu nevstoupili tak úplně pravou nohou.
51'
Štěpánek teď špatně odhadl Přichystalovy myšlenku a trestuhodně propadl na půlce hřiště. Brněnský forvard se tak rázem řítil sám na bránu a jen včasný návrat Kroba ho připravil o ryzí gólovku.
50'
Přichystalův centr z pravé strany skončil daleko za jabloneckou bránou.
49'
Hosté jsou v úvodu druhé půle aktivnější, teď mohou opět zahrozit z rohového kopu.
48'
Žlutou kartu dostává Peter Štepanovský (FC Zbrojovka Brno).
47'
Šumberovu hlavičku vytáhl Hrubý
47'
Šumbera měl na hlavě úvodní gól zápasu! Kotulův centr se snažil usměrnit do protipohybu Hrubého, jenže domácí brankář vytasil perfektní zákrok.
46'
Hladík se snažil najít spoluhráče na malém vápně, jenže tam měli domácí jasnou převahu.
46'
Máme za sebou relativně výživný, avšak bezgólový první poločas. Šance byly k vidění na obou stranách a jak Jablonec, tak i Brno dělily od první branky v jednom případě jen centimetry. Uvidíme, jak se charakter utkání změní ve druhém poločase, který začne po krátké pauze.
45'
Ladra nebezpečně střílel, po rohu zahrozil Martinec
45+2'
45+1'
Doležal připravil míč pro Ladru, jeho ránu srazili hosté na rohový kop.
45'
Schranzův centr bez problémů zpracovala hostující defenziva.
44'
Sedlák poslal k zemi Hübschmana, Jablonec tedy začne poslední minutu první půle s míčem na svých kopačkách.
43'
Zbrojovka s koncem poločasu opět ožívá. Sedlák teď připravil střeleckou pozici pro Štěpanovského, jenže ten neprostřelil obranný val Jablonce.
41'
Střídající Hladík se prosmýkl do vápna, jeho zakončení ale skončila na tribuně za jabloneckou bránou.
40'
Přízemní centr z pravé strany přistál v rukavicích Flodera.
39'
Ladrův centr sražený na roh.
38'
Šumberův centr propadl šestnáctkou a tak tak, že se z toho neurodila šance pro hosty.
37'
Martinec si nekomplikoval život a odehrál míč na roh pro Brno.
36'
Krob zboural Štěpanovského na půlce, Zbrojovka se tak po delší době může vidat dopředu.
34'
Považanců centr našel hlavu Doležala, tentokrát ale jablonecký forvard špatně zkoordinoval tělo.
33'
Doležal se ve vápně na malý moment dostal k míči, nicméně proti přesile hostů byl domácí zabiják bezmocný.
32'
Jablonecká obehrávaná pokračuje dál, zatím stále bez gólového efektu.
30'
Jablonec nyní Zbrojovku k míči moc nepouští, Brňané však dobře drží defenzivní blok, což domácím znesnadňuje útočnou kombinaci.
30'
Zbrojovka musí nuceně střídat. Hodně aktivního Reitera v posledních minutách limitovalo nějaké zranění, a tak musel trenérský štáb hostí poslat na hřiště mladého Hladíka.
28'
Rohový kop na Pilaře odvrátili pozorní Jihomoravané bez větších problémů.
27'
Doležal se ve vápně ke střele přes urputného Dreksu neprocpal.
26'
Hodně zajímavá situace pro Jablonec! Doležal ve vzduchu vybojoval slušnou střeleckou pozici pro Ladru, ten se ani nadvakrát neprosadil.
24'
Jablonec začíná více držet balón a zůstane u něj i teď po faulu na Doležala.
23'
Videoasistent dal za pravdu hlavnímu Berkovi, pokutový kop se tedy nepíská.
22'
Pilař si chtěl vymodlit penaltu, leč marně!
22'
Do akce jde VAR! Pilař se složil ve vápně a ve hře je penalta pro Jablonec.
21'
Schranz se prokousal k centru z levé strany, před hlídkujícím Doležalem odhlavičkoval míč pozorný Gajič.
20'
Štěpánek si došlápl na Reitera, čímž daroval Brnu zajímavou standardní situaci.
19'
Ladra přistižen v ofsajdu.
18'
Holík prošel do šestnáctky a nastřelil břevno
18'
Branková konstrukce zachránila i Brno! Obránce Holík se nápaditě prosmýkl do šestnáctky a pohotovou ranou rozhýbal břevno.
16'
Štěpanovský od rohového praporku našel Fouska na zadní tyči, jenže brněnský záložnk nasměroval balón vysoko nad.
15'
Hráči obou celků začínají získávat na jistotě, zápas začíná být hodně výživný.
13'
Reiter šikovnou střelou líznul tyč
13'
Tyč! Reiter udělal kličku Štěpánkovi, vypálil z hranice vápna a jeho střela se lehce otřela o rankovou konstrukci.
12'
Po centru Štepanovského zakončoval po zemi Fousek
12'
Do akce musel i Vlastimil Hrubý. Fousek si ve vápně našel Štěpanovského centr a přinutil domácího brankáře k zákroku.
11'
A teď možná ještě větší šance než před malou chvílí! Rohový kop Jablonce propadl až na malé vápno ke Štěpánkovi, jenž zblízka mířil jen do míst, kde stál připravený gólman Floder.
10'
Štěpánek po rohu ve výhodné pozici pálil jen do připraveného gólmana
10'
Za Krobovým centrem z levé strany se sápal Doležal, na míč však jen těsně nedosáhl.
9'
Hrubý musel ven z brány, aby ukopl míč před nosem dotírajícího Přichystala.
8'
Schranz se pokusil vysunout dopředu Ladru, tan však prudkou přihrávku nedokázal zkrotit na hrací ploše.
7'
Pilař se po pravé straně prokličkoval do velkého vápna, tam ale rychle odevzdal míč na hostující kopačky.
6'
Po nepřesvědčivém zákroku domácí obrany bude Zbrojovka zahrávat první roh zápasu.
5'
Štěpánek se málem nechal předskočit Reiterem, nakonec si však dokázal poradit.
4'
Na obou týmech je zatím vidět velká počáteční nejistota.
3'
Reiter míč na hrací ploše nezastihl, Vlastimil Hrubý bude odkopávat od vlastní brány.
2'
Podobně jako před chvílí Doležal se ve vzduchu prosadil Štěpanovský, i v tomto případě se však nejednalo o nic nebezpečného.
1'
Doležal prodloužil daleký nnákop Kroba za sebe, ale chyběla mu podpora spoluhráčů.
1'

FK Jablonec: V. Hrubý – Libor Holík, Martinec, Štěpánek, Krob – Ladra, Hübschman (C), Považanec, Pilař – Schranz, Doležal.
Náhradníci: Hanuš – Čvančara, R. Hrubý, Chramosta, Jeřábek, Pleštil, Zelený.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Kotula, Gajić, Dreksa (C), Jan Moravec – Štepanovský, Šumbera, J. Sedlák, A. Fousek – Reiter, Přichystal.
Náhradníci: Šustr – Ad. Čermák, Pachlopník, Hladík, Jambor, Bariš, Fila.

Rozhodčí: O. Berka – K. Hájek, M. Flimmel.
FK Jablonec

Severočeši si celkem úspěšně kompenzují zklamání z brzkého vyřazení z evropských pohárů v domácí soutěži. S deseti body se pohybují kolem pátého místo a ukazují, že i letos budou stát ve frontě na předkola jedné z evropských soutěží.

Zajímavá konkurence v útoku se rodí dlouhodobé jedničce na jabloneckém hrotu Martinu Doležalovi. V době, kdy byl zraněný, ho více než solidně zastupovala dvojice Schranz-Čvančara a to ještě v záloze čeká Radův žolík Jan Chramosta. Bude zajímavé sledovat, kdo dostane šanci proti Zbrojovce.
FC Zbrojovka Brno

Zbrojovku posunulo do letošního ročníku nejvyšší soutěže rozhodnutí LFA, žádný nováčkovský entuziasmus jako v případě Pardubic se však na jižní Moravě příliš neprojevuje. Brno se krčí na posledním místě tabulky s pouhým bodem.

Ten si tým z druhé největší metropole připsal za bezbrankovou remízu s Bohemians. Ve zbylých pěti zápasech už to bylo s obranou letošního nováčka horší, sedmnáct inkasovaných branek je suverénně nejvíc ze všech účastníků soutěže.
Restart fotbalové nejvyšší soutěže jejím účastníkům v pondělí tak trochu spadl z nebe, a tak se po takřka měsíční pauze dočkáme před reprezentační přestávkou opět fotbalu v českém kabátu. Návrat FORTUNA:LIGY obstarají v páteční předehrávce Jablonec a Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.