FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Bohemians - 11. září 2020   18:00

Olomouc
42' Houska (Nešpor) • 85' Houska  • 90+1' Chytil (Falta)
3:0
(1:0)

Mandous – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Breite – Zmrzlý – Houska (90+2. Daněk), P. González (80. Falta), Greššák (89. Látal), Zahradníček (89. Chytil) – Nešpor (80. Zifčák).
Reichl – Daněk, Chytil, Zifčák, Látal, Falta, Sladký.
Cihlář – Nádvorník, Dobrovolný
Andrův stadion, Olomouc
2337 diváků
P. Le Giang – Bartek, Bederka, Hůlka, M. Dostál (86. Krch) – Vaníček (86. F. Hašek), Vacek, Ljovin (64. Keita), Jindřišek (C), Hronek (77. Květ) – Puškáč (77. Nečas).
Bačkovský – Keita, F. Hašek, Nečas, Květ, Krch, Köstl.

SESTŘIH: Olomouc - Bohemians 3:0. Jasná výhra, dvěma góly zářil Houska

Předehrávka 3. kola přinesla vítězství Olomouce 3:0. Přestože výsledek hovoří jednoznačně, utkání bylo dlouho otevřené. Na branku Housky z první půle navázala Sigma až v závěru duelu. Podruhé se prosadil Houska, v nastaveném čase pak potvrdil zisk tří bodů Chytil.
90+3'
90+2'
Hosté se ještě snaží alespoň kosmeticky upravit výsledek, ovšem defenziva Sigmy je připravená a k ničemu soupeře nepouští.
90+2'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Kryštof Daněk.
90+1'
Olomouc právě vstřelila branku!
Teď už je to jasné, všechny body zůstanou v Olomouci. Hanáci předvedli rychlý brejk, kdy z levé strany unikal na branku Falta. Ten překonal vyběhnutého gólmana, ovšem těsně před brankovou čárou míč dorazil MOJMÍR CHYTIL.
90'
Začala poslední minuta normální hrací doby. Zdá se, že o vítězi je rozhodnuto.
89'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Radek Látal.
89'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Mojmír Chytil.
88'
Hosté dostali výhodu standardky, ovšem vysoký centr do šestnáctky si pohlídal Mandous, který stáhl míč ze vzduchu.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Filip Hašek.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Daniel Krch.
85'
Houska po Fernandesovsku propálil Le Gianga, 2:0!
85'
DAVID HOUSKA zkušeně poslal míč z penaltového puntíku mimo dosah gólmana soupeře.
83'
Hůlka nešikovně spadl na Zifčáka, penalta!
83'
Hůlka obdržel za penaltový zákrok žlutou kartu.
83'
Penalta pro Sigmu! Zifčák dostal přihrávku do šestnáctky, kde byl stažen k zemi.
83'
Hraje se na polovině Bohemky. Domácí se snaží o kombinaci, hosté jen za cenu faulu soupeře zastavují.
81'
Hosté měli k dispozici rohový kop, který do bezpečí uklidil Hubník. Následně se Bohemians sice vrátili do šestnáctky, Mandous ale v klidu míč schoval do náruče.
80'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Pavel Zifčák.
80'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Šimon Falta.
78'
Hála netrefil míč a vzduchem se prolétl hostující Vaníček. Přestože se zdálo, že sudí jde udělit domácímu hráči žlutou kartu, ta nakonec patřila hostujícímu hráči, který vzdušnému výletu přidal.
77'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Jakub Nečas.
77'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Roman Květ.
76'
Za lajnou se chystá dvojí střídání hostů. Zatímco pro Pražany to bude již třetí střídání, Hanáci zatím hrají v totožné sestavě.
75'
Přetažený centr skončil v autu, nicméně budou vhazovat hosté, neboť zřejmě někdo z olomouckých hráčů tečoval.
74'
Hosté se začínají prosazovat. Jindřiškův centr srazil Hubník na rohový kop.
73'
Hubník vyrazil dopředu, aby obral o míč Vacka. To se mu podařilo, nicméně bylo to s faulem.
72'
Jindřišek poslal přetažený centr do šestnáctky, ovšem nikdo v zeleném jej trefit nedokázal. Míč tak končí v zámezí.
71'
Olomoučtí zbytečně ztratili míč blízko svého území a hosté z toho mohou těžit.
70'
Pražané navštívili domácí šestnáctku, kde se dokonce dostali k zakončení. Zblokovaná střela ovšem Mandouse nemohla ohrozit.
69'
Zahradníček poslal přízemní centr, který měl uklidit Houska. Kapitán hostů ale situaci dobře přečetl a domácího hráče k zakončení nepustil. Naopak Houska se dopustil nedovoleného zákroku vůči Jindřiškovi.
68'
González je dnes všude. Nyní po obléhání hostující šestnáctky dokázal vybojovat rohový kop.
66'
Jindřišek skluzem sestřelil Housku, za což jej sudí odměňuje žlutou kartou.
66'
Greššák hledal rozběhnutého Zahradníčka, prudká přihrávka byla ale i po něj moc.
65'
Hosté se dostali do domácí šestnáctky, Mandouse ale ohrozit nestihli. O míč přišli a následně se dopustili i útočného faulu.
64'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Vladislav Ljovin, přichází Ibrahim Keita.
63'
Jemelkova rána po standardce prosvištěla mimo bránu!
63'
O penaltový zákrok se nejednalo, Olomoučtí tak mohli rozehrát rohový kop. Do vzdušného souboje šel Le Giang, který byl atakován ze strany některého z domácích hráčů.
63'
Sudí konzultuje s VAR.
62'
Hosté odvrátili standardku na rohový kop. Olomoučtí ještě reklamují nedovolený zákrok v šestnáctce.
61'
Bartek poslal k zemi Hálu, Sigma tak bude pokračovat v obléhání soupeřova území.
60'
Hubník ve výborné šanci hlavičkoval vedle tyče
60'
Olomoučtí opět kombinovali poblíž hostující šestnáctky. Ke střele se už chystal González, ale defenziva soupeře míč na poslední chvíli vypíchla.
59'
Centr přistál na hlavě Hubníka, který ale nedokázal přesně zamířit, a míč tak skončil vedle hostující branky.
58'
Na trávníku zůstal ležet po zákroku soupeře Houska. Standardka pro Sigmu.
58'
Vaníček se dostal za domácí obranu a hnal se na Mandouse, který vyběhl daleko ze svého území. Akci Bohemians ale zastavil praporek asistenta sudího, který signalizoval ofsajd.
57'
Breite naskočil do Vacka, který skončil na trávníku. Hosté budou mít rozehru na polovině soupeře.
56'
Následný přímak olomouckou branku neohrozil Hubník situaci pohlídal a soupeře, na kterého směřoval centr, ubránil.
55'
Domácí zazmatkovali a Jemelka musel skluzem zastavit protihráče. Domácí stoper dostává žlutou kartu.
53'
Centr do malého vápna odvrátil Vaníček, ovšem Sigma vzápětí znovu zahrozila. Houska dostal prostor a vystřelil ze střední vzdálenosti. Ke smůle domácích orazítkovala jeho rána pravou tyč a odražený míč pak tentýž hráč nedokázal dopravit do poloodkryté branky.
53'
Hanáci předvedli líbivou kombinaci, na jejímž konci bude rohový kop. K zakončení se tým trenéra Látala nedostal.
51'
Breiteho tvrdá rána se nevešla mezi tři tyče
51'
Houska našel Breiteho, který měl dostatek času k přípravě rány. Jeho pokus sice ale ani tak cestu mezi tyče nenašel. Rána letěla nad.
49'
Olomoučtí jsou opět v úvodu poločasu aktivní. Rozehrávku soupeře napadá Sigma už v jejím zárodku u šestnáctky Pražanů.
48'
Bartek přešel kolem Hály a poslal prudký centr do vápna, kam sbíhal Puškáč. Útočník Bohemky míč trefil tělem, Mandous zasahovat nemusel.
46'
Hálova slabá střela šajtlí skončila těsně vedle brány
46'
Hanáci se dostali brzy po startu poločasu do šestnáctky. Houska měl míč na kopačce a dlouho váhal se zakončením, neboť se před něj skládal jeden hráč Bohemky za druhým. Nakonec míč doputoval k Hálovi, který vystřelil po zemi. Míč letěl sice mimo, nicméně točil se směrem do branky. Le Giang se tak musel natahovat, naštěstí pro něj i tak ale minul pravou tyč.
46'
První půle byla na šance velmi chudá. Přesto se diváci v Olomouci jedné branky dočkali, a to v závěrečných minutách. Přesnou ránou se prezentoval David Houska.
45+2'
45+2'
Dlouhý odkop Mandouse prodloužil hlavou Nešpor. Rozběhnutý González se ale do šance nedostal, neboť jej zastavil poslední obránce Bohemians.
45+1'
Hostům nevyšla rozehra na polovině hřiště a odevzdali míč soupeři.
45+1'
První půle bude prodloužena o dvě minuty.
45'
Sudí konzultoval situaci poměrně dlouho, nakonec ale ve stylu hokejového sudího ukázal do středového kruhu. Branka platí.
44'
Hlavní sudí však konzultuje s VAR, zda nedošlo k provinění domácího týmu. Nejspíš mohlo jít o případnou ruku při zpracování míče v podání Hály.
42'
Houska krásnou táhlou ranou šajtlí otevírá skóre, 1:0!
42'
Pár minut před koncem první půle se mění skóre. Hanáci se dostali s míčem do šestnáctky soupeře, kde DAVID HOUSKA trefil přesně k levé tyči. Le Giang byl bez šance.
40'
Hanáci měli k dispozici přímák, který z pravé strany kroutil do šestnáctky Zahradníček. Nikdo v modrém dresu se ale do hry nezapojil, a tak Le Giang v klidu míč schoval do náruče.
39'
Zahradníček vybojoval míč poblíž rohového praporku a posunul na Housku, který zkusil vystřelit. Bohužel ke smůle domácích se míč stočil zcela mimo tři tyče a skončil dokonce v autu, hosté tak budou vhazovat.
37'
Zahradníček poslal míč do vnitra šestnáctky, odkud jej hosté dostali až k polovině hřiště. Následně zkusil Houska najít rozběhnutého Jemelku, který ale míč na hrací ploše nestihl.
36'
Gonzalezova tečovaná rána proskákala těsně vedle tyče
36'
Nešpor posunul míč na Gonzáleze, jehož tečovaná rána skončila vedle pravé tyče hostující branky.
34'
Olomoučtí si stěžovali na ruku, kterou hrál jeden z hráčů Bohemky. Trenéra Látala to rozčílilo natolik, že si neodpustil pár slov směrem k výkonu sudího. Ten jej oceňuje žlutou kartou.
32'
Dlouhý pas mířil na rozběhnutého Dostála, kterého bránil González. Hostující hráč nakonec vyskočil výše než domácí záložník, nicméně malého Španěla v tomto souboji srazil k zemi. Dle sudího nedovoleně, a tak se hra přerušila.
31'
Gonzalezova hlavička skončila vysoko nad bránou
31'
Zahradníček poslal z pravé strany centr do šestnáctky, kde míč hlavou zakončoval González. Pokus španělského hráče ale skončil vysoko nad.
30'
González rukama svalil na trávník Vacka. Hosté budou mít k dispozici klidnou rozehrávku na polovině soupeře.
29'
Hanáci měli dispozici rohový kop, po kterém vybojovali další. Druhý pokus už byl lepší, míč ale jen proskákal mezi hráči v šestnáctce.
28'
Houskova tvrdá přízemní střela protáhla Le Gianga
28'
Hostující gólman musel na zem. Houska vypálil z dvaceti metrů k levé tyči, Le Giang byl pohotový.
27'
González si v souboji s Jindřiškem pomohl nedovoleným způsobem a sudí píská ve prospěch hostů.
26'
Standardka hostům nevyšla a naopak se musí rychle vracet. Olomoučtí jsou opět před brankou svého soupeře.
25'
Hronek se dostal za Jemelku a z levého křídla poslal míč do šestnáctky, kde nejvýše vyskočil Zmrzlý. Hosté budou mít rohový kop.
24'
González si navedl míč na pravačku a vypálil. Stejně jako v prvním případě ale i nyní jeho ránu stačila zablokovat obrana Bohemians.
23'
Olomoučtí jsou nepřesní a poněkolikáté v řadě darují míč svému soupeři.
22'
Olomouc přenesla hru na levou stranu, kde měl dostatek času na zpracování a přípravu Zmrzlý. Jeho následný centr ovšem nebyl vůbec přesný a skončil v zámezí.
21'
Po nedovoleném zákroku na Hubníka rozehrává Sigma poblíž své branky.
20'
Hůlka si v souboji s Nešporem pomohl rukama, Sigma tak bude rozehrávat z půlící čáry.
19'
Na druhé straně se pokusil zakončit hlavou Nešpor. Nízko letící míč bylo ale těžké správně trefit, a tak není divu, že balon skončil v autu.
18'
Vaníčkovo sólo, úplně volný Hronek těsně netrefil bránu!
18'
Už se zdálo, že se bude měnit skóre. V šestnáctce Sigmy zůstali dva hráči zcela nehlídaní, přičemž Hronek zakončil těsně vedle pravé tyče domácí svatyně!
17'
Hubník odvracel míč před Hronkem, kterého při odkopu trefil do ruky. Hlavní sudí hru přerušil.
16'
Po přerušení hry došlo ke komunikaci mezi hlavním rozhodčím a asistentem u videa. Po pár vteřinách je jasno, hra pokračuje. Pokutový kop se nepíská.
15'
Vaníček si prohodil míč přes Jemelku a poslal jej do šestnáctky Puškáčovi, který se pokusil projít mezi obránci Sigmy. Útočník Bohemians nakonec skončil na trávníku a dožadoval se pokutového kopu.
13'
Olomoučtí reklamovali ofsajd Vaníčka, který opět úřadoval na pravém křídle. Ani z této akce ale hosté nic zajímavého nevymysleli. Pokračují Hanáci.
12'
Breite vlétl do souboje s Vaníčkem, který byl rozběhnutý a mohl se utrhnout po pravé straně. Domácí hráč ale přesným skluzem tuto akci soupeře zastavil.
10'
Obra hráči jsou v pořádku a hra pokračuje. Sigma měla k dispozici další roh, který rozehrála tentokrát na krátko. Ani to ale domácím nevyšlo a k zakončení se nedostali.
10'
Le Giang si šel pro míč, přičemž do souboje přiběhl domácí kapitán Hubník. Po srážce obou hráčů museli na trávník lékaři obou celků.
9'
Hanáci měli k dispozici rohový kop, který poslal Zahradníček na přední tyč. Defenziva Pražanů odvrátila míč směrem od branky.
8'
Jemelka podskočil míč a Puškáč se hnal do útoku. Mandous ovšem včas zareagoval a vyběhnu z branky. U míče byl olomoucký brankář jako první.
7'
González se pokusil vystřelit ze střední vzdálenosti, ovšem jeho pokus zblokovala obrana Bohemky. Le Giang nemusel zasahovat.
5'
Stopeři Bohemky nedostávají příliš času na rozehru. Olomoučtí jsou v prvních minutách běhaví a nedávají soupeři prostor.
4'
Vaníček se protáhl kolem Zmrzlého a málem se mu podařilo přejít i přes Jemelku. Obránci Sigmy nakonec ale dokázali průnik soupeře zastavit.
3'
Pražané se dostali do šance, kdy na levé straně dostal míč do běhu jeden z hráčů Bohemky. Ten následně hledal v šestnáctce někoho v zeleném, nicméně obrana Sigmy se stihla zformovat a nebezpečí odvrátila.
2'
Olomoučtí fotbalisté jsou aktivnějším celkem a svého soupeře napadají poblíž pokutového území Bohemky. Hosté se z domácího sevření dostali i díky faulu jednoho z olomouckých hráčů.
1'

SK Sigma Olomouc: Mandous – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Breite – Zmrzlý – Houska, P. González, Greššák, Zahradníček – Nešpor.
Náhradníci: Reichl – Daněk, Chytil, Zifčák, Látal, Falta, Sladký.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Bartek, Bederka, Hůlka, M. Dostál – Vaníček, Vacek, Ljovin, Jindřišek (C), Hronek – Puškáč.
Náhradníci: Bačkovský – Keita, F. Hašek, Nečas, Květ, Krch, Köstl..
V minulém ročníku nejvyšší soutěže měli ve vzájemných zápasech navrch hráči Bohemians. V Ďolíčku dokázali svého soupeře přehrát 3:2, přičemž v zápase již prohrávali o dvě branky. Odveta na Hané skončila nerozhodně 1:1.
Hanáci novou sezónu rozjeli také slušně. V prvním kole si před svými fanoušky poradili s Libercem 1:0. O týden později pak zamířil hanácký soubor na pražskou Letnou, kde podlehl soupeři 0:3. Se třemi body jsou Hanáci nyní na dvanáctém místě.
Pražané jsou po úvodních dvou kolech na třetím místě, a to především díky povedenému domácímu střetnutí s Mladou Boleslaví, kterou v prvním kole přehráli nečekaně vysoko 4:0. Následně tým trenéra Klusáčka zavítal na půdu nováčka z Brna, kde uhrál bez brankovou remízu. V tabulce tak mají klokani čtyři body.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu mezi Sigmou Olomouc a Bohemians Praha. Utkání začíná v 18:00.