FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Slavia - 12. září 2020   19:30

Pardubice
38' Tischler
1:1
(1:0)
Slavia
51' Musa  (Ševčík)

Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka (89. Pfeifer) – Jeřábek (C) – Cadu (66. Ewerton), Solil, Tischler, Surzyn (66. Sláma) – P. Černý (53. Petráň).
Letáček – Sláma, Pfeifer, F. Čihák, Petráň, Sychra, Ewerton.
Královec – Mokrusch, Vodrážka
Ďolíček, Praha-Vršovice
2671 diváků
O. Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil (C) – Ševčík – Masopust (76. Oscar), Stanciu (89. Lingr), Provod (89. Takács), Olayinka (46. Traoré) – Tecl (46. Musa).
Kovář – Holeš, Oscar, Takács, Traoré, Lingr, Musa.

Odemknout video

SESTŘIH: Pardubice - Slavia 1:1. Nováček po heroickém výkonu obral mistra!

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 2:8. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:12.
Překvapení je na světě! Pardubice doma v Ďolíčku remizoval s mistrovskou Slavií Praha 1:1. Skóre otevřel v závěru první půle Emil Tischler, který proměnil samostatný únik. Skóre vyrovnal brzo ve druhé půli Petar Musa, na víc už se ovšem hosté nezmohli. Slavia tak ztrácí a bere pouze bod, naopak domácí jeden bod získali.
90'
Obří závar před domácí bránou! Ševčíkovu pumelici Boháč kryl
90+3'
90+3'
Petar Musa (SK Slavia Praha) při snaze zakončit nakopl brankáře Marka Boháče a vidí žluté napomenutí.
90+2'
Znovu v akci Jeřábek, který nyní zažehnal nebezpečí pohotovým skluzem proti Traorému.
90+1'
Domácí kapitán si počínal skvěle, když obral soupeře o míč a následně ho k zemi stáhl Ibrahim Benjamin Traoré (SK Slavia Praha). Ten dostává žlutou kartu.
90+1'
Petr Ševčík po rohovém kopu trefil jen dobře postaveného brankáře Boháče.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty. Zároveň slávisté vybojovali další rohový kop.
90'
V poslední minutě základní hrací doby fauloval Petráň v hlavičkovém souboji Hovorku a hosté tak stále tlačí za vedoucí brankou.
89'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Tomáš Čelůstka, přichází Lukáš Pfeifer.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ondřej Lingr.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Ladislav Takács.
89'
Na Jana Proska dotíral Lukáš Provod až příliš důrazně a nakonec domácího hráče fauloval.
87'
87'
Zároveň byla ještě prošetřována potenciální penalta po ruce domácího hráče, ovšem vše je v pořádku
87'
Petar Musa se ukličkoval ve vápně soupeře, nakonec se sice dostal ke střele, tu ale poslal vedle. Další cenné vteřinky šetří brankář Marek Boháč.
86'
Exekuce se znovu ujal Petr Ševčík. Tentokrát se k hlavičce dostal kapitán Jan Bořil, který zamířil vedle domácí brány.
85'
Pět minut před koncem základní hrací doby odehrál domácí kapitán Jan Jeřábek na rohový kop pro Slavii.
84'
Přihrávka Kúdely na Oscara byla až příliš dlouhá a tak si jí nedokázal hostující střední záložník ideálně zpracovat.
83'
Slávisté se nyní hodně vehementně dožadovali odpískání nedovoleného zákroku na Stancia v rohu hřiště u branky Pardubic, Pavel Královec ovšem zůstává klidný. Do konce zápasu zbývá nějakých deset minut, stav je stále nerozhodný.
80'
Provod si seběhl doprostřed a tvrdá rána málem skončila v síti!
80'
Ewerton si nyní na půlce pohrál s dvojicí protihráčů a udržel tak balón. Domácí ho ovšem poté ztratili a slávisté předvedli rychlý protiútok. Centr z levé strany si našel Vladimír Coufal, jeho hlavička o zem se nakonec odrazila nad svatyni Pardubic.
80'
Lukáš Provod si nějakých pětadvacet metrů před brankou Pardubic navedl míč na pravou nohu a vyslal dělovku, která minula levou tyč Boháčovy branky.
79'
Jan Jeřábek (FK Pardubice) nevybíravým způsobem sestřelil Stancia a dostává za to žlutou kartu.
78'
Do třetice všeho dobrého už byl centr do pokutového území přesný, Oscar ale hlavou zamířil jen vedle domácí brány.
78'
Nově příchozí Oscar se hned zapojil do útoku sešívaných. Míč se poté dostal na pravou stranu k Coufalovi, ani jeho centr nebyl úspěšný.
76'
Centr kapitána Jana Bořila z levé strany nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, Pardubice tak získávají další cenné vteřinky, během kterých se nehraje.
76'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Oscar.
76'
Ewerton nyní dobře zatlačil na rozehrávku Slavie a málem nachytal Ondřeje Koláře, který si dal s rozehrávkou načas, nakonec ale míč dokázal odehrát do bezpečí.
75'
Kolář v problémech, málem ho nachytal Ewerton!
75'
Patnáct minut do konce zápasu a skóre je překvapivě stále vyrovnané. Nyní hosté vybojovali rohový kop, který rozehráli rychle, ale neúspěšně.
74'
Solil obral Masopusta o míč u postranní čáry. Slávistický křídelník se poté snažil odčinit svou chybu, místo toho jen fauloval.
72'
Michal Petráň se už po několikáté ocitl na hrací ploše po střetu s protihráčem. Tentokrát i s hvizdem rozhodčího, který vyhodnotil Ševčíkův zákrok jako nedovolený.
71'
Toml odvrátil centr jen k Petaru Musovi. Ten ještě narazil Stanciovi, jenž zkusil střelu levou nohou, zamířil vysoko nad branku Marka Boháče.
70'
Po sklepnutí Stancia hledal Traoré u pravé postranní čáry jednoho ze spoluhráčů. To se mu ovšem nepovedlo, balón šel do zámezí.
69'
Toml musel zrychlit hru, protože na něj dotíral Stanciu. Svou levou nohou našel vpředu Emila Tischlera, který hlavou prodlužoval jen ke gólmanovi.
68'
Provod si naběhl na pravé křídlo a pokusil se odcentrovat, trefil jen dobře postaveného Jana Jeřábka, který odvrátil zpět na kopačky slávistů.
67'
Dnešní utkání sleduje 2671 diváků.
67'
Vladimír Coufal nyní podklouzl při zpracování přihrávky a tak ztratil drahocenné vteřinky proti Jiřímu Slámovi, jenž se tak dokázal dostat k soupeři a donutit ho zahrát do autu.
66'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Ewerton.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Surzyn, přichází Jiří Sláma.
65'
Masopust skvěle vyslal Bořila, ten pálil vedle
65'
Lukáš Masopust poslal pěknou kolmou přihrávku na Jana Bořila, jenž chtěl vstřelit svůj třetí ligový gól v sezóně. Střelu tečoval obránce a nakonec je stejně odpískán ofsajd.
64'
Michal Petráň se nyní ocitl po tvrdém střetu s protihráčem na zemi a moc se mu zvedat nechtělo, nakonec ale odchází po svých.
62'
Provodovu hlavičku si bez problémů pohlídal Boháč
62'
Slavia se nyní dostala z obtížné situace ve vlastním rohu hřiště. Bořil rozehrál přesně a po přenesení hry začíná další útok úřadujícího mistra.
60'
Bůh ví, co nyní Lukáš Masopust zkoušel, nicméně míč nyní vyletěl vysoko do vzduchu a dopadl za branku Boháče, jenž nyní bude odkopávat.
59'
Petar Musa si během protiútoku dlouhou ukazoval pro přihrávku, až ji nakonec dostal. Sám se ovšem dostal do problémů, když se nechal odzbrojit Martinem Tomlem.
58'
Bořil zachránil Koláře na brankové čáře! Vykopl Tomlův pokus
58'
A z následného přímého kopu málem Pardubice skórovaly! Michal Surzyn vyslal tvrdý centr do vápna soupeře a míč na brankové čáře odvracel Jan Bořil, roh pro domácí!
57'
Jako bych to zakřikl, protože nyní šli červenobílí do přečíslení. Cadu našel vlevo Tomáše Čelůstku, jenž ještě chtěl najít Emila Tischlera, který číhal na zadní tyči. Jeden z hráčů v černém odvrátil na aut, o chvíli později je odpískán faul proti Slavii.
56'
Slavia je zatím ve druhé půli o mnoho aktivnější než soupeř. Pardubice se zatím ve druhém poločasu ještě nedostaly za polovinu hřiště.
55'
Stanciu to zkusil z nepříznivé pozice, štiplavá střela skončila vedle
55'
Exekuce se ujal Nicolae Stanciu. Míč sice letěl zajímavě, nakonec skončil na boční síti domácí branky i když se už kotel hostů pomalu začínal radovat.
54'
Vladimír Coufal centroval z pravé strany a trefil ruku Michala Surzyna. Hosté tak mají k dispozici volný přímý kop z velmi zajímavé pozice. Míč si staví Nicolae Stanciu, stojí u něj také Lukáš Provod.
53'
Další žlutá karta na straně Pardubic, během osmi minut druhé půle už třetí. Jan Prosek (FK Pardubice) šel do souboje se soupeřem až příliš tvrdě a je za to potrestán.
53'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Michal Petráň.
51'
Musa hlavičkou po rohu srovnává na 1:1!
51'
Slavia právě vstřelila branku!
O chvíli později vybojoval kapitán jan Bořil rohový kop z levé strany. Ten rozehrál Petr Ševčík, jenž posadil míč přímo na hlavu PETARA MUSY, jenž laserově přesnou hlavičkou zakončil k levé tyči domácí branky a vyrovnává tak skóre! Asistence: Petr Ševčík.
50'
Tu vedl Petr Ševčík, kterého k zemi stáhl Pavel Černý (FK Pardubice), který rovněž vidí žlutou kartu.
50'
Pardubice nyní šly do protiútoku tři na tři. Tischlera ale čistým zákrokem zastavil jeden z hráčů Slavie, který založil akci hostů.
49'
Tomáš Solil (FK Pardubice) šel do souboje s Ibrahimem Traorém očividným šlapákem, za který vidí žlutou kartu.
48'
Pardubice nyní pěkně kombinovali u levé postranní čáry. Tischler poté byl pod tlakem a tak šajtlí hledal Cadua, ovšem míče byl jako první David Hovorka.
46'
Tomáš Solil předskočil Traorého a prodloužil míč za sebe, tam ale nebyl nikdo v červenobílém. Do akce tak šli slávisté, jejich útočné snažení ovšem přerušil dobrým zákrokem kapitán domácích Jan Jeřábek.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Petar Musa.
46'
První poločas je za námi. Podle očekávání byla více aktivní Slavia, ale překvapivě vedou Pardubice. Ty dokázaly využít druhé podobné chyby Davida Hovorky a po úspěšném úniku Emila Tischlera tak v Ďolíčku vedou nad mistrovskou Slavií 1:0.
45'
Stanciova prudká rána Boháče nepřekvapila
45+2'
45+2'
Nicolae Stanicu dostal hodně prostoru přibližně dvacet metrů od branky Pardubic a tak vyzkoušel své štěstí. Brankář Boháč byl pozorný a zakročil.
45'
Rozhodčí nastavují první poločas o dvě minuty.
45'
Hovorka se snažil najít někoho ze spoluhráčů za obranou Pardubic. Tam ovšem nikdo v černém nenabíhal a tak od své branky rozehrává Marek Boháč.
43'
Už to vypadalo, že byl po pasu Jana Bořila ve velké šanci Stanislav Tecl. Ten sice neproměnil, nakonec byl stejně odpískán ofsajd, ve kterém byl právě útočník Slavie.
42'
Petr Ševčík se ujal exekuce rohového kopu z levé strany, centr našel jen Boháče. Poté se ke střele zpoza pokutového území dostal jeden z hráčů hostů, ovšem hned dva obránci Pardubic se položili do střely a zažehnali tak nebezpečí.
41'
Martin Šejvl vystihl přihrávkou soupeře a poté přihrál na svého gólmana. Ten chtěl nakopnout míč na polovinu soupeře, místo toho Slavii daroval autové vhazování na útočné půlce.
40'
Hráči Slavie jsou znovu na míči. Okupují polovinu Pardubic a snaží se najít rychlou odpověď na překvapivý gól domácího celku.
38'
Tischler obral Hovorku o míč a propálil Koláře, 1:0!
38'
Pardubice právě vstřelily branku!
Brankář Slavie Ondřej Kolář se zapojil do rozehrávky až v blízkosti půlící čáry. Míč dostal David Hovorka, jenž ho znovu ztratil. Tentokrát ho obral EMIL TISCHLER a ten běžel od půlky hřiště sám na brankáře. Zakončil to zkušeně, když brankáře Koláře prostřelil a překvapivě dostává Pardubice do vedení!
37'
Nicolae Stanciu (SK Slavia Praha) se skácel ve vápně Pardubic bez cizího zavinění a od rozhodčího Královce dostává žlutou kartu za simulování.
36'
Stanciu chtěl penaltu, ale dostal jen žlutou
36'
V posledních minutách se Pardubice skutečně moc nedostávají. Až u vlastního pokutového území si převzal míč Pavel Černý, jenž riskantně prokličkoval přes několik hráčů a nakonec míč zakopl.
34'
Kúdelovi rána z první v dobré pozici nesedla optimálně
34'
Další slibná šance pro hráče v černém. Po centru od rohového praporku z prvního dotyku pálil Vladimír Coufal, střela se mu ovšem nepovedla, zamířila vedle domácí sítě.
33'
Stanciova nádherná dalekonosná bomba vyprášila Boháčovy rukavice
33'
Nicolae Stanciu se dostal k odvrácenému míči před pokutovým územím a svou dělovkou prověřil pozornost Marka Boháče. Odražený míč si poté získal Olayinka, který poté vybojoval roh.
32'
Cadu měl v hlavičkovém souboji značnou výškovou nevýhodu a tak Lukáše Provoda dostal na zem nedovoleně.
31'
Roh Ševčíka sice odhlavičkoval Jan Jeřábek, Pardubice ale balón vzápětí získali zpět. Pavel Černý se poté vrátil do defenzivy a vybojoval si faul proti Janu Bořilovi.
30'
Kombinace Slavie skončila až u Vladimíra Coufala na pravé straně. Ten centrem hledal hlavu Olayinky, ten na míč nedosáhl. Balón letící za brankovou čáru ještě tečoval jeden z domácích a tak se bude kopat roh.
29'
Pardubice se dnes nebojí hrát. Nyní si chtěl se spoluhráčem narazit Čelůstka, ten ani tentokrát nebyl přesný. K míči se dostal Ondřej Kolář, jenž chtěl rychle rozehrát na polovinu soupeře, svým výkop ovšem našel jen svůj brankářský protějšek.
28'
Peter Olayinka nyní ukázal gesto fair play, když se přiznal, že tečoval míč, který odletěl za postranní čáru.
27'
Už to vypadalo na slibnou akci domácího týmu po levé straně, pokus o patičku v podání Tomáše Čelůstky však nebyl úspěšný. Následně Jan Jeřábek trefil rozhodčího Královce, který signalizuje míč pro hosty.
26'
Jan Prosek chtěl rychle rozehrát autové vhazování na Emila Tischlera. Znovu byl ovšem v akci David Hovorka, který čistě odstrčil domácího hráče a získal míč pro svůj tým.
24'
Lukáš Masopust až příliš dlouho váhal s centrem do pokutového území až mu míč utekl za brankovou čáru, následuje odkop od brány Pardubic.
22'
Na druhé straně hřiště centroval z pravé strany Vladimír Coufal, který trefil Michala Surzyna. Slávisté se dožadovali pokutového kopu za ruku domácího hráče, rozhodčí ovšem zůstávají v klidu.
21'
Ondřej Kolář byl pod tlakem Pavla Černého a tak nedokázal rozehrát přesně, míč nakopl jen do autu.
20'
David Hovorka (SK Slavia Praha) si až moc předkopl míč a zkusil to odčinit skluzem. Ten ovšem neodhadl přesně a ostře zajel do Emila Tischlera. Jasný faul je navíc oceněn žlutou kartu pro hráče hostů.
19'
Marek Boháč si v klidu poradil s dalekonosnou střelou Lukáše Provoda. Martin Toml poté chtěl zrychlit hru vzdušnou přihrávkou na Solila, ten ovšem míč nedostal a poté fauloval.
19'
Pardubáci se nyní dostali k několika centrům do pokutového území Slavie. Ovšem Surzyn, Čelůstka a Cadu nedokázali najít hráče v červenobílém a tak může jít znovu upředu celek Jindřicha Trpišovského.
17'
Další útočná akce hráčů v černém je zastavena kvůli praporku pomezního rozhodčího. Ten ho zdvihl kvůli ofsajdu, ve kterém byl Tecl.
16'
Slavia se stále ne a ne dostat ke střele na branku. Teď se to snažil změnit Ševčík, který hledal nabíhajícího Coufala, ten ale na míč nedosáhl.
15'
Cadu si dobře zpracoval míč a hned hledal Jana Proska, jenž si nabíhal podél postranní čáry. Míč k pravému obránci Pardubic opravdu dolétl, čistým skluzem ho ovšem odzbrojil stoper David Hovorka, který to také náležitě oslavil.
13'
Tecl v tutovce selhal! Sebral si Bořilův pokus, pálil nad
13'
Už to vypadalo, že se do velké šance dostane Masopust, ten ale míč minul. Akce Slavie ovšem pokračovala a po nepovedené střele Bořila se na balón dostal Stanislav Tecl, jenž z velmi slibné pozice přestřelil branku domácích!
12'
Ondřej Kolář nyní vyslal dalekonosný pas na pravé křídlo, adresátem měl být Vladimír Coufal. Ten sice dělal co mohl, balón na hrací ploše nedostihl.
11'
Stanciu nyní chytrým dloubáčkem hledal za obranou Pardubic Stanislava Tecla, jako první ovšem dosáhl na míč brankář Boháč.
10'
Kúdelovu nebezpečnou hlavičku si pohlídal Boháč
10'
Po rohu hlavičkoval jeden z hráčů v černém, naštěstí pro domácí celek trefil jen místa, kde se pohyboval brankář Marek Boháč.
10'
Peter Olayinka dostal míč v pokutovém území soupeře a snažil se před brankou najít Tecla. Tento úmysl mu překazil Martin Šejvl a tak hosté koupou rohový kop.
8'
Cadu za obranou, šel sám na Koláře! Trefil boční síť
8'
Další střela domácího týmu a tentokrát to byla střela, ze které mohl padnout první gól! Levá strana Slavie propadla a sám na brankáře tak šel Cadu. Ten byl ovšem ve velkém úhlu a branku Pražanů trefil jen ze strany, Kolář zasahovat nemusel.
8'
Jeřábek se snažil z prvního dotyku najít Martina Tomla, trefil ovšem svou druhou nohu. Naštěstí pro něj tam byl Tomáš Solil, který vše zachránil.
7'
Slavia je podle očekávání na balonu častěji než domácí, do přímého ohrožení branky se ale zatím hráči v černém nedostali.
4'
Černého utajená střela málem zaskočila Koláře!
4'
První střela zápasu, o kterou se postarali domácí fotbalisté! Ti to pěkně vykombinovali na levé straně a ke střele se v pokutovém území dostal Pavel Černý. Ten to ovšem měl na svou slabší levou nohu a tak zamířil jen vedle levé tyče branky Slavie.
4'
Jediný odchovanec Slavie v tomto utkání, pardubický Jan Prosek, nyní nedovolil Olayinkovi rozehrát a k míči se tak dostávají Pardubice.
2'
Právě Ondřej Kolář se nyní dostal pod velký tlak, když na něj dotíral Tomáš Solil. Brankář hostů ovšem ukázal svou skvělou kopací techniku a na pravé straně hřiště našel Coufala.
1'
O rozehrání zápasu se postarali hráči Slavie, kteří se ihned snaží dostat na polovinu Pardubic. To se jim zatím nedaří, o rozehrávku se stará i brankář Ondřej Kolář.
1'
Oba týmy už se rozcvičují na svůj dnešní duel. V souboji dvou týmů „červenobílých“ nastoupí v této kombinaci domácí, Slavia dnes bude celá v černém.

FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Cadu, Solil, Tischler, Surzyn – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – Sláma, Pfeifer, F. Čihák, Petráň, Sychra, Ewerton.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil (C) – Ševčík – Masopust, Stanciu, Provod, Olayinka – Tecl.
Náhradníci: Kovář – Holeš, Oscar, Takács, Traoré, Lingr, Musa.

Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Vodrážka.
Vzájemná utkání
Pardubice se se Slavií naposledy utkaly před sedmi lety. Během letní přípravy na sezónu 2013/14 překvapivě zvítězili Východočeši 5:1, když po první půli vedli už 5:0.

Poslední soutěžní zápas ovšem vyšel lépe Pražanům. Téměř přesně před 10 lety se tito dva soupeři utkali v Poháru ČMFS. Slavia tenkrát na hřišti soupeře zvítězila 1:0. Slávisté následně vyřadili další dva soupeře, v semifinále ale nestačili na Sigmu Olomouc, která následně ve finále prohrála s Mladou Boleslaví.
Slavia Praha v začátku letošního ročníku navázala na skvělou formu z posledních let a po dvou utkáních je tak na špici tabulky po dvou přesvědčivých výhrách. Na úvod svěřenci trenéra Trpišovského vyhráli 6:0 v Českých Budějovicích, když dal hattrick Stanislav Tecl. Před reprezentační přestávkou poté doma porazili Příbram, když výhru pečetil v nastaveném čase druhého poločasu brankář Ondřej Kolář, jenž se prosadil z pokutového kopu.

Po zisku druhého mistrovského titulu v řadě se u Pražanů žádný výprodej nekonal, na přestup odešli jen tři hráči, kteří minulou sezónu dohrávali na hostování v jiných klubech. Naopak do kádru mistrovské Slavie se přidalo celkem 7 nových fotbalistů, přičemž několik z nich obratem odešlo na hostování. Poslední akvizicí červenobílých je brankář Jan Stejskal. Ten přišel na hostování s opcí z Mladé Boleslavi a zajímavostí je, že je odchovancem FK Pardubice. V Pardubicích celkem strávil devět let své mládežnické kariéry, ovšem nepřipsal si ani jeden soutěžní start.

Pro trenérský štáb je pozitivní zprávou to, že zdravotní problémy má jen stoper David Zima . Ten se zranil během reprezentačního srazu a nemohl tak nastoupit do zápasu kvalifikace na EURO 2021 hráčů do 21 let a jeho start v dnešním utkání je nejistý.

„První dvě kola odehrály Pardubice velice dobře. Není náhoda, že vyhrály druhou ligu. Jablonci byly více než vyrovnaný soupeř, nakonec ale dostaly gól po centru. S Teplicemi vyhrály zaslouženě, kdy ve druhém poločase byly jasně lepší a měly více šancí. Je vidět, že jsou dlouho spolu pohromadě, mají dobrou organizaci hry. Pardubice se prezentovaly zatím hodně dobře," řekl před utkání pro web slavia.cz trenér Jindřich Trpišovský.
Pardubice jsou po dvou odehraných kolech se třemi body na desátém místě tabulky. V prvním kole Východočeši prohráli v Jablonci kvůli brance Roberta Hrubého 0:1, v prvním „domácím“ utkání sezóny naopak svěřenci trenérů Krejčího a Novotného o jeden gól zvítězili. V Ďolíčku totiž díky trefám Emila Tischlera a Michala Surzyna porazili Teplice 2:1.

V létě se toho v kádru Pardubic příliš nezměnilo. Pár hráčům skončilo hostování a vrátili se do svých kmenových klubů, naopak na hostování přišlo duo z pražských S. Právě ze Slavie přišel Matěj Vít, který je zatím v B-týmu. Během reprezentační přestávky nabíral v pardubické rezervě zápasovou praxi i Lukáš Hušek, jenž naopak přišel z pražské Sparty.

Před sezónou se považovalo se největší posílení to, že v kádru zůstal Michal Hlavatý na hostování z Viktorie Plzeň. Ten byl vyhlášen nejlepším hráčem loňského ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a měl být hlavním tahounem Pardubic i v nejvyšší soutěži. To ovšem zatím neplatí. Střední záložník z Hořovic se totiž zranil týden před začátkem soutěže během pohárového zápasu v Kolíně. Do FORTUNA:LIGY tak v červenobílém ještě nezasáhl, stejně jako Brazilec Ewerton. oo zápasů ho zatím nepustilo svalové zranění.

„Duel minulého kola rozhodla Slavia již v úvodu utkání, to je třeba si pohlídat. Dále má sílu zejména v krajních prostorech, její zápasy dokáží utkání rozhodovat i krajní obránci, jako ukázal Bořil,“ upozorňuje před zápasem s mistrovskou Slavií trenér Jiří Krejčí.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 3. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utká nováček FK Pardubice s úřadujícím mistrem SK Slavia Praha. Výkop utkání je na plánován na 19:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.