FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Opava - 12. září 2020   17:00

Příbram
57' Antwi (Nový)
1:1
(0:0)
Opava
74' Dedič

Melichar – Nový, Tregler, Kingue, Cmiljanović (81. Vilotić) – Soldát, T. Pilík (81. Cortez) – Antwi (69. Vais), Hájek, Vávra (89. Pinc) – Jan Rezek (C).
Kočí – Svoboda, Vais, Kleščík, Pinc, Cortez, Vilotić.
Na Litavce, Příbram
1268 diváků
Fendrich – Hrabina, Večerka, Žídek (C), Helešic – Jan Řezníček (63. Juřena), Zavadil – Mondek, Lukáš Holík (90+2. Pikul), Texl – Dordić (72. Dedič).
Šrom – Harazim, Darmovzal, Juřena, Pikul, Dedič, Koschatzký.

SESTŘIH: Příbram - Opava 1:1. Remízu hostům zachránil Dedič

Emmanuel Antwi dokázal po necelé hodině střetnutí prolomit bezbrankové skóre a poslal domácí Příbram do vedení, jenže hostující Radoslav Kováč udělal skvělý tah, když na hrací plochu poslal Reného Dediče a ten se mu za necelé dvě minuty odvděčil vyrovnávacím gólem. Pro oba týmy je to první bodový zisk v letošní sezóně. Konečný stav. 1.FK Příbram 1 SFC Opava 1.
90+3'
90+3'
Jan Žídek se málem dostal do zakončení, jenže Opavě byl nakonec odpískán útočný faul, což znamená, že dnešní střetnutí skončí dělbou bodů. Zřejmě zaslouženou.
90+3'
Probíhá poslední minuta nastavení a Opava má k dispozici rohový kop. Dokáže v posledních sekundách otočit zápas na svou stranu? Pohotovost v šestnáctce Příbrami.
90+2'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Bartosz Pikul.
90+1'
Jaroslav Tregler se dostal k hlavičce uprostřed šestnáctky, jenže jeho pokus po rozehrání rohového kopu byl slabý a Vilém Fendrich si s ním hravě poradil.
90'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 3 minuty.
89'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Stanislav Vávra, přichází Dušan Pinc.
88'
Radoslav Kováč tak dlouho hovořil směrem k rozhodčímu, až si nakonec vykoledoval žlutou kartu.
86'
Jan Žídek nemohl pokračovat v běhu podél levé postranní čáry, protože skončil na hrací ploše a hra byla přerušena kvůli tomu, aby mohl být ošetřen.
85'
Tregler po rohu pálil nebezpečně nad bránu
85'
Vilém Fendrich podběhl centr z rohového kopu a na vzdálenější levé tyči ho za to mohl potrestat pohotovou střelou z otočky Jaroslav Tregler, jeho rána ale zasvištěla těsně nad!
84'
René Dedič těsně nedosáhl na centr z levého křídla a Příbram mohla vyrazit do nebezpečného protiútoku, jenže akci taženou podél postranní čáry zbytečně zpomalila.
82'
Matěj Helešic se hodně rozčiloval poté, co ho na levé straně hřiště okopával Olivier Kingue tak dlouho, až ho nakonec poslal k zemi, faul se ale nepískal.
81'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Tomáš Pilík, přichází Chris Cortez.
81'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Mihailo Cmiljanović, přichází Stefan Vilotić.
80'
Karol Mondek využil přihrávky Jiřího Texla a do šestnáctky posílal velmi nebezpečný centr, příbramští fotbalisté ho ale dokázali odvrátit na autové vhazování.
79'
Jiří Texl chtěl zrychlit hru na ose hřiště dlouhou kolmou přihrávkou, která skončila pouze u brankáře Martina Melichara. Příbramský brankář si došel pro míč a snadno rozehrál.
77'
Jaroslav Tregler zvedl hlavu na pravé straně hřiště a do šestnáctky poslal vysoký přetažený centr, po kterém hlavičkoval hodně nepřesně domácí kapitán Jan Rezek.
74'
Dedič nadvakrát procpal míč za Melichara, 1:1
74'
Opava právě vstřelila branku!
RENÉ DEDIČ si naběhl do šestnáctky na krásný centr z pravé strany hřiště, a přestože Martin Melichar dokázal jeho hlavičku zneškodnit, proti jeho následné dorážce už byl bezmocný! Opava dokázala srovnat krok.
72'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází René Dedič.
71'
Na Pilíkův centr doskakoval Tregler, míč ale minul
71'
Tomáš Pilík rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a do šestnáctky přilétl centr, na který těsně nedosáhl Jaroslav Tregler! Míč nakonec těsně minul vzdálenější levou tyč bez teče.
70'
Opava poměrně dlouho obléhala pokutové území Příbrami, vše ale pokazil centr z pravého křídla, který byl příliš dlouhý a na vzdálenější levé tyči zamířil do území nikoho.
69'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Emmanuel Antwi, přichází Jonáš Vais.
67'
Už to vypadalo, že se na hranici šestnáctky dostane do zakončení Stanislav Vávra, příbramský útočník byl ale v obležení tří protihráčů, kteří ho o míč připravili.
66'
A znovu Emmanuel Antwi! Domácí fotbalista si tentokrát nabíhal uprostřed šestnáctky na parádní centr z levého křídla a těsně na míč hlavou nedosáhl.
65'
Antwi skákal na centr z levé strany, Fendrich ve střehu
65'
Hra po velice krátkém přerušení pokračuje a úvodní střelec dnešního zápasu Emmanuel Antwi bude zřejmě v pořádku. Příbram vede nad Opavou těsně 1:0.
64'
Emmanuel Antwi skončil na hrací ploše v blízkosti šestnáctky Opavy a držel se za pravé koleno, zatímco Martin Nový vzal míč, aby obstaral autové vhazování.
63'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Václav Juřena.
60'
Příbram mohla přidat druhý gól po rozehrání rohového kopu na pravé straně hřiště, to by ovšem následný centr nesměl být příliš dlouhý. Míč přelétl hlavy všech hráčů.
57'
Skvělou přihrávku Nového zužitkoval Antwi, 1:0
57'
Příbram právě vstřelila branku!
EMMANUEL ANTWI si naběhl před bránu na přízemní centr Martina Nového z pravé strany šestnáctky a těsně před Vilémem Fendrichem míč usměrnil k levé tyči! Příbram se ujímá vedení 1:0. Asistence: Martin Nový.
56'
Emmanuel Antwi nepočítal s tím, že by k němu mohl centr z levého křídla propadnout a podle toho také jeho následný volej dopadl. Skončil vysoko nad bránou a možná až v kanceláři klubu.
55'
Rezek utaženou jedovkou protáhl Fendricha
55'
Jan Rezek mohl přihrávat doleva na volného spoluhráče, nakonec se ale rozhodl na ose hřiště pro táhlou přízemní střelu zpoza šestnáctky, která těsně minula pravou tyč!
54'
Pavel Zavadil rozehrál na pravé straně hřiště opavský rohový kop a na přední tyč přilétl centr, který příbramští fotbalisté hlavou bez problému odvrátili do bezpečí.
52'
Lukáš Holík si nabíhal uprostřed pokutového území na parádní přízemní centr z pravého křídla a málem se řítil sám na bránu, těsně před ním ale fantasticky zasáhl Jaroslav Tregler, který míč ve skluzu usměrnil do náruče Martina Melichara!
50'
Martin Melichar rychle vyběhl mimo hranici pokutového území, aby byl u míče před sprintujícím Bojanem Dordićem jako první a zvládl navíc rozehrát k pravé postranní čáře.
49'
Matěj Helešic nenechal rychle rozehrát jednoho z příbramských fotbalistů a musel na koberec k rozhodčímu. Vše se však obešlo bez karty. Zatím nebyl nikdo napomenut.
48'
Opava propadla a na pravém křídle se toho pokusil využít Emmanuel Antwi, prosadit se ovšem nedokázal a v blízkosti rohového praporku navíc přišel útočný faul domácích.
47'
Na příbramských fotbalistech je vidět touha po vítězství a i kombinačně jsou na tom podle mého soudu lépe, jenže schází kvalita ve finální fázi a především samozřejmě góly.
46'
V loňské sezóně se pravidelně stávalo, že zápasy domácích končily bezbrankovou remízou. První poločas dnes sice žádný gól nenabídl, před námi je ale druhý.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Příbram byla během úvodních pětačtyřiceti minut duelu lepším týmem a vytvořila si několik brankových příležitostí, jenže parádní střela Jana Rezka skončila těsně mimo a prosadit se nedokázal ani aktivní a dobře hrající Stanislav Vávra. Skóre po prvním poločase dnešního střetnutí. 1.FK Příbram 0 SFC Opava 0.
45'
44'
Do střely aktivního Vávry se položil Hrabina
44'
Stanislav Vávra se krásně uvolnil na levé straně šestnáctky a v obležení dvou protihráčů napřáhl k nebezpečné přízemní střele, kterou Matěj Hrabina přizvedl vysoko do vzduchu, a míč se následně snesl do rukavic brankáře Viléma Fendricha!
43'
Matěj Hrabina využil volného prostoru na pravé straně hřiště a do šestnáctky poslal vysoký centr, který na vzdálenější levé tyči odvracel hlavou pozorný Martin Nový.
41'
Karel Soldát vysunul parádním dlouhým kolmým pasem Jana Rezka, jenže poslední jmenovaný muž nedokázal míč stihnout na hrací ploše a navíc se ocitl v ofsajdu.
40'
Příbram zvýšila krátce před přestávkou obrátky a je častěji na míči, zatím se ovšem do žádné vyložené brankové příležitosti nedostala. Na Litavce hrajeme stále bez branek.
38'
Emmanuel Antwi se na pravém křídle pomazlil s míčem a přes dva protihráče pronikl až do šestnáctky, zpětná přihrávka na Tomáše Pilíka mu ovšem nevyšla. Pěkná akce.
36'
Olivier Kingue se ocitl na vlastní polovině hřiště v obležení dvou protihráčů a jeden ho zezadu poslal k zemi. Příbram se ubránila a mohla následně v klidu rozehrávat.
34'
Slezané předvedli po rozehrání rohového kopu pěknou kombinační akci v blízkosti šestnáctky, jenže po sérii přihrávek na krátkou vzdálenost se do zakončení nedostali.
33'
Opava se dokázala prokombinovat až do pokutového území a Karol Mondek se dostal ke zpětnému centru z ostrého úhlu, který byl domácími odvrácen na rohový kop.
32'
Karol Mondek obstaral v blízkosti pravého rohového praporku autové vhazování a poté se ostře srazil s Jaroslavem Treglerem. Hra byla přerušena, o faul ovšem nešlo.
30'
Opava chtěla zahrozit dlouhým kolmým pasem podél levé postranní čáry, problém byl ovšem v tom, že mířil na hráče stojícího ofsajdu, což zraku pomezního rozhodčího neuniklo.
29'
Martin Nový si chtěl na pravém křídle narazit míč s jedním ze svých spoluhráčů, jenže kombinace Příbrami byla příliš pomalá a Opava se bez potíží opět ubránila.
28'
Zkušený Tomáš Pilík se nyní dopustil chyby, když se i s míčem ocitl za postranní čárou a daroval Opavě autové vhazování. Ovšem pouze v blízkosti půlící čáry.
26'
Vávrova střela z hranice vápna bránu nenašla
26'
Emmanuel Antwi vyrazil na pravém křídle do protiútoku a pěknou diagonální přihrávkou přenesl hru doleva na Stanislava Vávru, který se pomazlil s míčem a zpoza šestnáctky ho poslal technickou přízemní střelou těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
24'
Jan Rezek rozehrál standardní situaci na přední tyč, jenže fotbalisté Opavy dokázali prudký přízemní centr odvrátit a v blízkosti půlící čáry byl poté faulován Mihailo Cmiljanović.
23'
Martin Melichar se také chce zapojovat do hry a zatím se mu to daří. Nyní založil útok dlouhým pasem vpřed, po kterém následoval faul Opavy a standardní situace Příbrami.
20'
Tempo zápasu během posledních okamžiků opadlo a Příbram už se nedostává v hojném počtu směrem k pokutovému území Opavy. Na Litavce zatím čekáme na gól marně.
17'
Pavel Zavadil byl faulován v blízkosti středového kruhu a Opava rozehrála standardní situaci nakrátko. Následoval útok po levém křídle a centr, který byl domácími odvrácen.
15'
Ze zápasu uplynulo necelých patnáct minut a Příbram je zatím lepším týmem. Opava se převážně brání a jen ojediněle vyráží do nějakého protiútoku nebo jeho náznaku.
14'
Karel Soldát si dobře pokryl míč na ose hřiště a Jan Řezníček ho zezadu objal jako medvěd. Následovala rána Jana Rezka ze standardní situace přímo na bránu a míč těsně minul levý horní roh brány!
13'
Tomáš Pilík tentokrát rozehrál rohový kop na levé straně hřiště a na přední tyč poslal pěkný střílený centr, bohužel pro Příbram ale našel pouze jednoho z hráčů hostí.
11'
Bojan Dordić se natahoval po pěkném centru z levé strany hřiště, jenže byl na hranici malého pokutového území dobře pokryt a příbramští míč hlavou odvrátili do bezpečí.
10'
Útočné snažení domácích fotbalistů pokračovalo na levé straně hřiště a v blízkosti levého rohového praporku se snažil něco vymyslet Mihailo Cmiljanović. Nakonec ale pouze odkop.
9'
Následoval druhý příbramský rohový kop rozehraný z pravé strany hřiště, na přední tyči ale byli pouze fotbalisté Opavy, kteří míč bez problému odvrátili mimo nebezpečí.
8'
Rezkova pumelice z dálky málem zaskočila Fendricha!
8'
Stanislav Vávra dokázal doběhnout dlouhou kolmou přihrávku a na pravé straně šestnáctky se dostal do zakončení, Vilém Fendrich ale jeho přízemní střelu z ostrého úhlu po včasném vyběhnutí z brány vyrazil!
7'
Fotbalisté Opavy rozehráli standardní situaci na vzdálenější pravou tyč a po zpětném sklepnutí došlo na nebezpečný volej, který zamířil nad bránu. Vzrušení kvůli ofsajdu zbytečné.
5'
Martin Melichar si dovolil hodně drzé zaseknutí míče proti napadajícímu Bojanovi Dordićovi, který proběhl kolem příbramského brankáře naprázdno a navíc skončil na zadku!
4'
Olivier Kingue předvedl špatné zpracování míče a na levém křídle se snažil prosadit Lukáš Holík, míč ovšem odskočil za postranní čáru a následovalo pouze autové vhazování.
3'
Vávra doběhl míč a z úhlu prověřil Fendricha
3'
Tomáš Pilík rozehrál první příbramský rohový kop na přední tyč a do zakončení se dostal Jan Rezek, jeho střela z blízkosti ale byla hráči Opavy zablokována!
2'
Další útočná akce Opavy tažená podél levé postranní čáry, která skončila nezdarem, a otočit hru mohl Jan Rezek. Bývalý hráč Viktorie Plzeň ale na útočné polovině Příbrami fauloval.
1'
Fotbalisté Opavy zahájili dnešní zápas výkopem a okamžitě poslali míč směrem kupředu, dlouhý pas ovšem skončil pouze na kopačce jednoho z obránců Příbrami.
1'

1.FK Příbram: Melichar – Nový, Tregler, Kingue, Cmiljanović – Soldát, T. Pilík – Antwi, Hájek, Vávra – Jan Rezek (C).
Náhradníci: Kočí – Svoboda, Vais, Kleščík, Pinc, Cortez, Vilotić.

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Večerka, Žídek (C), Helešic – Jan Řezníček, Zavadil – Mondek, Lukáš Holík, Texl – Dordić.
Náhradníci: Šrom – Harazim, Darmovzal, Juřena, Pikul, Dedič, Koschatzký.

Rozhodčí: Petr Hocek. Asistenti: Jiří Kříž, Petr Kotalík. Čtvrtý rozhodčí: Jan Petřík. VAR: Pavel Franěk. AVAR: Milan Flimmel.
Vzájemná utkání

Oba týmy se střetly v loňské sezóně dvakrát a obě vzájemná střetnutí skončila bezbrankovou remízou.
SFC Opava

Opava se dokázala gólově prosadit v obou úvodních ligových zápasech, jenže ani v jednom případě to na bod nestačilo. Slezané nejprve prohráli 3:1 v Plzni a v domácím prostředí poté s Karvinou, které podlehli těsně 1:2. Fotbalisté Opavy zřejmě nastoupí proti Příbrami v ofenzivním rozestavení 3-5-2. Vyhrají dnes?
1.FK Příbram

Příbram se bude snažit proti Opavě ukončit sérii dvou porážek v řadě poté, co nestačila na Teplice a podle očekávání Slavii. Svěřenci Pavla Horvátha už sice v letošní sezóně dokázali vstřelit jeden gól, jenže s Teplicemi prohráli 3:1, zatímco s úřadujícím mistrem rozdílem třídy. Proti Teplicím se prosadil Jan Rezek.
Po úvodních dvou kolech ligy těžko dělat ukvapené závěry, ale vypadá to, že Příbram bude mít problémy se střílením gólů i v nové sezóně. Tým z hornického města čeká v sobotu odpoledne náročný test, ve kterém se střetne s Opavou. Tedy s jedním z klubů, které budou bojovat o záchranu i v letošním ročníku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.