FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Brno - 29. listopadu 2020   18:30

Slavia
68' Sima (Masopust)
1:1
(0:0)
Brno
88' Jakub Šural  (Dreksa)

O. Kolář – Bořil (C), Kúdela, Karafiát (46. Holeš), Oscar – Traoré – Jurásek (62. Sima), Stanciu, Lingr (46. Olayinka), Provod (46. Masopust) – Musa (80. Tecl).
Kovář – Holeš, Olayinka, Masopust, Sima, Tecl, Rigo.
Hrubeš – Nádvorník, Dobrovolný (Rejžek)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Floder – Kotula, Gajić, Dreksa (C), Jan Moravec – Pachlopník (45+2. Hladík), Ad. Čermák (57. Jakub Šural), J. Sedlák, Přichystal – Růsek (57. Bariš), A. Fousek (72. Štepanovský).
Šustr – Hlavica, Hladík, Bariš, Štepanovský, Šumbera, Jakub Šural.

SESTŘIH: Slavia - Brno 1:1. Šok v Edenu, v závěru srovnal Šural

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Utkání je za námi. Brněnští pozorně bránili a nakonec dokázali vytěžit z minima maximum. Slavia šla sice do vedení, jenže hosté dokázali vyrovnat ze svého jediného rohového kopu, díky čemuž si z Edenu odvážejí opravdu nečekaný bod.
Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:20.
90+3'
90+2'
Hraje se na polovině Slavie, u míče jsou Moravané, kteří se pokoušejí především šetřit čas.
90+1'
Dlouhý míč propadl až k brněnskému gólmanovi, který ho ukryl do rukavic a chystá se rozehrávat.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Sešívaní se pokoušejí vzít si vedení zpět. Ze dvou po sobě jdoucích rohů Pražané nedokázali udeřit.
88'
Šural šokoval Eden! Na zadní tyči procpal roh do sítě, 1:1!
88'
Brno právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Brno ve druhé půli nemělo skoro nic, přesto vyrovnává. Hosté se prosadili ze svého prvního rohového kopu v zápase. Centr od rohového praporku byl prodloužen na zadní tyč, kde míč z první do sítě uklidil JAKUB ŠURAL.
87'
Kúdela promáchl a Štepanovský v obrovské šanci selhal!
87'
Zčistajasna mohlo být vyrovnáno! Středem hřiště propadl dlouhý pas až ke Štěpanovskému, jehož dělovku skvělým zákrokem vyrazil Kolář na rohový kop.
86'
Brno po delší době zaútočilo. Několik pasů před šestnáctkou domácích nevedlo ke střeleckému pokusu.
85'
Žlutou kartu dostává Damián Bariš (FC Zbrojovka Brno).
84'
Oba celky v posledních minutách předvedly několik nepřesností, stále ale můžeme tvrdit, že slávisti závěr utkání kontrolují.
83'
Olayinka se rozhodl na pravé straně pro kličku do středu a následný centr. Šlo ale o nepřesný pas a hrát tak po delší době mohou Moravané.
82'
Sima výborným vzdušným balonem našel Tecla, který se ocitl na malém vápně, jenže balon mu odskočil od nohy do zámezí.
81'
Domácí nadále kontrolují hru. Sledujeme zdlouhavou slávistickou kombinaci na půli soupeře.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Stanislav Tecl.
78'
Stanciův centr poslal na přední tyči bez potíží mimo vápno Štěpanovský. Hrají hosté.
77'
Dlouhý nákop měl mít pod kontrolou Dreksa, ale míč nezvládl zpracovat, a tak uvidíme roh Slavie.
76'
Masopustovi se centr z pravé strany ani maličko nepovedl. Balon skončil v zámezí.
75'
Míč mají na kopačkách domácí, sledujeme jejich rozehrávku na vlastní polovině hřiště.
74'
Brněnští se pokoušejí také útočit, zatím jde ale jen o hodně kratičké nádechy. Slávisté zápas kontrolují.
73'
Musa po Olayinkově přihrávce v úniku na Flodera
73'
A další tutovka Musy. Tentokrát postupoval chorvatský útočník zprava a nakonec v pádu dokázal vystřelit hodně nebezpečně. Floder byl na zemi včas a míč zvládl vykopnout.
72'
Stanciu nachystal tutovku pro Musu, ten šajtlí střílel těsně vedle!
72'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Peter Štepanovský.
70'
Stanciu našel pěkným pasem středem rozeběhnutého Musu, jenž se pokusil míč lehce posunout podél gólmana ke vzdálenější tyči, kterou v tutovce jen o kousek minul.
69'
Sešívaní pokračují v tlaku, další akce vedla po levé straně, tentokrát ji dokázali hosté zastavit včas.
68'
Sima krátce po příchodu udeřil! Vzdušnou akci završil gólem, 1:0
68'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia jde přece jen do vedení! Bořilův dlouhý nákop prodloužil hlavou do pokutového území Masopust. Brankář Floder chyboval, když udělal dva kroky vpřed a následně zase zacouval do brány. ABDALLAH SIMA tak měl dostatek prostoru na to, aby míč prodloužil přesně do šibenice soupeře, což se mu také podařilo.
67'
Obléhání pokračuje. Domácí se velice často v rozehrávce vracejí až k vlastnímu brankáři, a tak se děje i nyní.
66'
Žlutou kartu dostává Petar Musa (SK Slavia Praha).
65'
Olayinka ve stoprocentní šanci dorážel, ale Floder zasáhl skvěle
65'
Tak jsem to přivolal! Sima se uvolnil na pravé straně a parádním křížným pasem našel na malém vápně Olayinku. Famózní zákrok předvedl brněnský brankář Floder, který se pořádně natáhl a dokázal Olayinkovu střelu z první z bezprostřední blízkosti lapit.
64'
Tlak Pražanů pokračuje, ale velkou šanci jsme neviděli už pořádně dlouho. Hosté brání v kompaktním bloku a pozorně.
63'
Stanciuovi centr příliš nevyšel, míč doletěl jen na kraj vápna brněnského celku a hosté si dokázali poradit.
62'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Abdallah Sima.
62'
Tentokrát se podél levé lajny vydal Musa, jehož ve skluzu fauloval Dreksa a také on od hlavního rozhodčího dostává žlutou.
61'
Centr ze standardní situace byl tečován a propadl až k Floderovi, který balon zalepil jistě do svých rukavic.
60'
Moravec tak tak stíhal podél lajny unikajícího Olayinku, a tak ho raději zákrokem za žlutou kartu poslal k zemi.
59'
Kúdela střílel z výborné pozice, ale rána mu vůbec nesedla
59'
Stanciu poslal další centrovaný míč do brněnského vápna. Míč se odrazil před šestnáctku hostí, odkud z první vypálil Kúdela, který však v záklonu hodně přestřelil.
58'
Musa si naběhl na dlouhý balon za obranu soupeře, brankář Floder zvládl vyběhnout včas a míč zakopl do autu.
57'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Damián Bariš.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adrián Čermák, přichází Jakub Šural.
56'
První žlutá na straně Slavie. Oscar zfauloval Čermáka.
55'
Dlouhý míč našel na levém křídle Olayinka, jehož centr z první byl odvrácen na aut.
54'
Slávisté se nerozpakovali a míč nacentrovali do pokutového území. Balon se několikrát ve vápně nebezpečně odrazil, ani tentokrát však nemusel brankář Moravanů zasahovat.
53'
Hra se v posledních chvílích hodně kouskuje. Tentokrát se píská nepovolená hra rukou, rozehrávat budou Pražané na půli soupeře.
52'
Oscar z první odcentroval z levého křídla, zajímavý balon nakonec skončil jen v rukavicích pozorného Foldera.
51'
Další rozvíjející se akci Slavie zastavil Fousek a také on viděl žlutou kartu.
50'
Olayinka se pokoušel kombinovat s Traorém, který nedokázal krátký pas zpracovat. Floder bude vykopávat.
49'
Olayinka to zkoušel středem, jenže průnikový pas na Musu byl zablokován.
48'
Stanciu se pokoušel rozvíjet akci Slavie na vlastní půli, byl však stažen k zemi Čermákem, který vidí od hlavního sudího žlutou.
47'
Stanciova rána proskákala vedle levé tyče
47'
Olayinka našel před vápnem Stanciua, který, jak je jeho dobrým zvykem, vypálil zpoza šestnáctky. Jeho pokus skončil o kus mimo.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Lukáš Masopust.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Karafiát, přichází Tomáš Holeš.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Peter Olayinka.
46'
První poločas je minulostí. Největší šanci měl hned v úvodu brněnský Fousek, který po samostatném úniku trefil tyč. Slávisté následně dle očekávání diktovali tempo hry, míč drželi výrazně častěji, ale příliš nebezpeční nebyli. Juráskův pokus z ostrého úhlu dokázal zlikvidoval Floder, a i proto je stav nadále bezbrankový. Druhá půle začne přibližně v 19:30, tak zůstaňte s námi.
45'
Karafiát se opřel do míče z dálky, Floder šel na zem
45+3'
45+3'
V závěru prvního poločasu měli Pražané k dispozici ještě jeden rohový kop. Traoré se protlačil k hlavičce, ale nezacílil přesně.
45+2'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Jan Hladík.
45+1'
Zřejmě Karafiát se odhodlal ke střele z hodně velké dálky. Přízemní pokus nenadělal gólmanovi Floderovi potíže.
45'
44'
Pachlopník je nadále ošetřován za postranní čárou. Pražané tak hrají krátkou přesilovku, zatím sledujeme jejich kombinaci na polovině soupeře.
43'
Stanciu se dostal do sevření dvou protihráčů. Nakonec se rozhodl pro centrovaný míč, který se mu nepovedl. Balon poslal do zámezí a gólman Moravanů uvede míč do hry odkopem.
42'
Pachlopník ve středu hřiště obral o míč Stanciua. Brněnští zatím brání vskutku svědomitě, Pražané mají málo prostoru na tvorbu šancí.
41'
Stanciu našel v pokutovém území rozeběhnutého Oscara. Ten však nedokázal míč udržet proti dvěma brněnským bekům.
40'
Po srážce s jedním ze slávistů skončil na zemi Pachlopník. Hra je opět přerušena, neboť je brněnský tvořivý fotbalista ošetřován.
39'
Sešívaní se příliš daleko nedostali, rozvíjející se akci hostů zase hned v zárodku zastavil faulem vracející se Musa.
38'
Dlouhý nákop doskákal až do připravené Kolářovy náruče. Domácí gólman může rozvinout další akci Slavie.
37'
Stanciu zprava hledal pasem do vápna Provoda. Střílený centr se Rumunovi nevyvedl, hosté balon odpálil do bezpečí.
36'
Hodně aktivní Pachlopník vedl další akci svého celku, pas na pravou stranu mu nevyšel ani maličko, míč skončil v autu.
35'
Provod poslal míč od rohového praporku do malého vápna, slávisté se nakonec k zakončení protlačit nedokázali.
34'
Kúdela jen tak tak dostihl míč na pravém křídle a pro svůj celek vybojoval další rohový kop.
33'
Pachlopník se protáhl na pravé křídlo a zkoušel posouvat míč pod sebe do šestnáctky. To se mu vskutku podařilo, jenže nikoho v černém nenašel, a tak hraje zase Slavia.
32'
Viděli jsme další sérii slávistických rohů. Také v tomto případě zvládli hosté obrannou činnost na výbornou.
31'
Balon se odrazil před šestnáctku Brna, odkud to zkusil z první Oscar. Jeho rána patřila k povedenějším a hosté měli štěstí, že se od hráčů ležících na penaltě odrazila mimo.
30'
Pachlopník se pokoušel individuálně proháčkovat do šance, jenže slávistickou obranu nepřelstil a hra se zase přesouvá na polovinu Brna.
29'
Na druhé straně si centrovaný míč do vápna pohlídal brněnský gólman, jenž bez potíží ukryl balon do rukavic.
28'
Hosté se po delší době podívali na polovinu Slavie, ovšem žádné nebezpečí si připravit nedokázali.
27'
Pražané rozehráli nakrátko, záhy zkusili střílený centr, který nebyl pro Brno vůbec nebezpečný.
26'
Krásný Juráskův průnik, v souboji jeden na jednoho uspěl Floder
26'
Jurásek si dovolil opravdu hodně, zničehonic zařadil na vyšší rychlostní stupeň, dokázal se uvolnit přes přesilu protihráčů a z ostrého úhlu cílil po zemi ke vzdálenější tyč. Pochvalu zaslouží také brankář Floder, který Juráskův pokus vykopl na další roh.
25'
Tentokrát přiletěl do vápna hostů dobrý centr, přesto ho zvládli Moravané odvrátit.
24'
Musa dostal míč do ofsajdu, který odpískán nebyl, a tak chorvatský forvard ve službách Slavie vybojoval roh.
23'
Stanciuovi se centr příliš nepovedl, doletěl totiž jen na hranici šestnáctky, kde kralovali dnes v černém hrající Brněnští.
22'
Ve středu hřiště si pro faul došel mladičký Jurásek. Hráči obou celků se tak stěhují před Flodera a chystá se standardní situace.
21'
Na druhé straně hřiště ve snaze vybojovat míč fauloval Provod. Fotbalisté Zbrojovky budou rozehrávat.
20'
Sedlák pálil z otočky těsně vedle brány!
20'
Tentokrát na hranici vlastního vápna zaváhal Karafiát, a tak mohl z otočky vystřelit pohotově Sedlák. Brankář Kolář se za jeho ránou jen ohlédl, měl však štěstí, neboť míč skončil o kus mimo.
19'
Karafiát ve vzdušném souboji přehlavičkoval Přichystala, druhý jmenovaný se ale, zdá se, zranil. Hostující čtrnáctka je tak ošetřována a hra přerušena.
18'
Stanciova šajtle, Bořil hlavičkoval nad bránu
18'
Rohový kop Moravané odvrátili. Následně přiletěl do vápna hostů ještě jeden balon, Bořil na přední tyči hlavičkoval nad.
17'
Traoré se pokusil proklestit ke střele z ostrého úhlu. Pokusil se protáhnout zleva podél brankové čáry, přes přesilu obránců projít nedokázal. Slávisté budou rozehrávat roh.
16'
Do vápna Brna letěl dlouhý aut. Ve vzduchu však kralovali hosté, kteří míč jednoduše odpálil do bezpečí.
15'
Lingr vybojoval balon na pravém křídle, jenže střílený pas se neujal a balon se odrazil do autu.
14'
Domácí se prokombinovali k centru z levé strany, proti přihrávce výborně vyběhl Floder, jenž míč ukryl do rukavic.
13'
Poslední minutu jsme sledoval brněnské zatažené v obranném bloku. Domácí hráči kombinovali na půli soupeře, ale nic nebezpečného nevymysleli.
12'
O chvíli později následoval další roh Pražanů. Ten Stanciu stáčel přímo mezi tři tyče, Flodera překvapit nedokázal. Brněnský brankář balon vyboxoval.
11'
Stanciu se snažil propasírovat balon z levého křídla do vápna, pro sešívané vybojoval roh.
10'
Lingr se rozeběhl po pravém křídle, obrana hostí však byla pozorná a dokázala pas zastavit.
9'
Hráči obou celků se stěhují na polovinu Slavie. Píská se totiž faul domácích ve středu hřiště.
8'
Jurásek hezkým obloučkem našel Musu, jenž se rozhodl z první nahrát pod sebe, Bořil v tísni poslal míč také hodně nad brněnskou bránu.
7'
Oscar poslal míč na přední tyč, kde ve složité pozici hlavičkoval Musa vysoko nad.
6'
Ve vápně Slavie tentokrát zlobil Růsek, jenže střílený centr jen proletěl napříč vápnem a Kolář znovu nemusel zasahovat.
5'
Brněnští mohli jít zničehonic do vedení! Rozehrávka standardní situace slávistům nevyšla, záhy na polovině hřiště chyboval Oscar, který vůbec nezachytil letící balon, a tak postupoval do obrovské šance z pravé strany rozeběhnutý Fousek. Ten se nakonec rozhodl zakončit sám a Koláře zachránila jeho bližší tyč.
4'
Rychlý protiútok Zbrojovky, Fousek napálil tyč!
4'
Chystá se volný přímý kop. Pražané budou rozehrávat na polovině svého soka.
3'
Ostrostřelec Nico Stanciu se rozhodl pro střelu z velké vzdálenosti, ale trefil jen záda soupeře.
2'
Právě Bořil vhodil dlouhý aut do pokutového území, Musa se k hlavičce neprotlačil a Floder bude moci vykopávat.
1'
Brněnští se ujali rozehrávky, ale Bořil si pohlídal dlouhý nákop a sám nyní může vhazovat.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bořil (C), Kúdela, Karafiát, Oscar – Traoré – Jurásek, Stanciu, Lingr, Provod – Musa.
Náhradníci: Kovář – Holeš, Olayinka, Masopust, Sima, Tecl, Rigo.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Kotula, Gajić, Dreksa (C), Jan Moravec – Pachlopník, Ad. Čermák, J. Sedlák, Přichystal – Růsek, A. Fousek.
Náhradníci: Šustr – Hlavica, Hladík, Bariš, Štepanovský, Šumbera, Jakub Šural.

Rozhodčí: Hrubeš – Nádvorník, Dobrovolný (Rejžek).
Do dnešního duelu vstupují jako jasní favorité hráči domácí Slavie. Ti ve čtvrtek zvítězili 3:1 v Nice a velice výrazně zaklepali na brány vyřazovacích bojů Evropské ligy. Pražanům se vede skvěle i v domácí lize. Letos ztratili body jen za remízu s Pardubicemi a tabulku tak vedou se čtyřbodovým náskokem na druhou Spartu. Minulý víkend si Pražané zastříleli v Opavě, které nasypali šest gólů.

Brno může v Edenu naopak pouze překvapit. Moravané se drží na sestupové 16. pozici. Hosty může těšit alespoň fakt, že se jim poměrně vyvedly zápasy po restartu soutěže. Nejprve slavili Brněnští tři body v Jablonci a minulý týden se rozešli smírně s Příbramí. Dokáží překvapit a bodovat i tentokrát? Duel začíná v 18:30, tak ho sledujte s námi!
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu z duelu české nejvyšší fotbalové soutěže mezi Slavií a Brnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.