FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Sparta - 29. listopadu 2020   16:00

0:1
(0:0)
Sparta
65' Juliš  (Dočkal)

Němeček – Černý, Mareček (30. Radosta), Ljevaković (C) (69. Kováč), Shejbal – Žitný, Jukl, Kučera, Trubač – Moulis, J. Mareš.
Jakub Diviš – Radosta, Vondrášek, Šup, Kodad, Kováč, Šimeček.
Královec – Mokrusch, Podaný
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
Nita – Plechatý, Čelůstka, Ladislav Krejčí ml. – Vindheim (88. Plavšić), Trávník, Souček, Dočkal (C), Matěj Hanousek (56. Ladislav Krejčí st.) – Juliš, Moberg Karlsson (71. Minčev).
Heča – Lischka, Wiesner, Minčev, Ladislav Krejčí st., Plavšić, Vitík.
Niță

SESTŘIH: Teplice - Sparta 0:1. Letenští ukončili působení trenéra Hejkala, rozhodl Juliš

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Sparta si ze Stínadel odváží tři body a to zcela zaslouženě. O jedinou branku se postaral po dokonalé přihrávce Bořka Dočkala Lukáš Juliš. Pražané tak po dvou porážkách zapisují do tabulky FORTUNA:LIGY vítězství. Teplice svým výkonem nepotěšily a tak jsou chvíle Stanislava Hejkala na lavičce Severočechů s největší pravděpodobností sečteny.
90'
Trávníkovu utěšenou ránu srazil Kováč málem do vlastní sítě!
90+3'
90+3'
Faul na středu hrací plochy + odkopnutí míče po odpískání = žlutá karta pro Filipa Součka.
90+2'
Pokračuje se před brankou Teplic. Další rohový kop Pražanů. Na body pro domácí „skláře“ to tedy dnes nevypadá.
90+1'
Hlavní sudí Pavel Královec nastavuje utkání o 3 minuty.
90'
Srdjan Plavšić udržel další cenné vteřiny a vynutil si na levé straně faul Jakuba Mareše.
89'
Srdjan Plavšić se rychle zapojil do hry a měl hodně času na střelu. Tu nakonec otřel o Shejbala a Sparta bude rozehrávat od rohového praporku.
88'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Andreas Vindheim, přichází Srdjan Plavšić.
87'
Teplice se své velké šance v utkání nakonec dočkaly! Pavel Moulis našel na malém vápně Patrika Žitného, který z otočky jen těsně přestřelil!
85'
Žitného tutovka! Jenže v jasné šanci nepropálil Nitu
85'
Kučerova rána ze střední vzdálenosti neohrozila Nitovu bránu
85'
Ojedinělá situace v tomto utkání. Tomáš Kučera si zpracoval míč za šestnáctkou a jeho rána zaplachtila nad brankou Florina Nity.
84'
Útočný faul Michala Trávníka. Teplice u míče, ale daleko od sparťanské branky.
82'
Domácí se neustále brání. Jan Shejbal odvracel na další rohový kop. Vypadá to, že se minuty Stanislava Hejkala na lavičce Teplic pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci.
81'
Rohový kop odvracel v ohni na malém vápně Jan Shejbal. Sparta bude vhazovat.
80'
„Rudí“ v klidu kontrolují utkání. Po centru Krejčího uvidíme rohový kop z dílny Bořka Dočkala.
78'
Otevírají se okénka v obraně domácích. Rychlý brejk řešil centrem Lukáš Juliš, ale Ladislavu Krejčímu staršímu se rána vůbec nepovedla. Nakonec zahrál hostující záložník rukou.
77'
První náznak šance „sklářů“. Pavel Moulis poslal ostrý centr do šestnáctky a Ondřej Čelůstka odvracel velmi nejistě a nakonec nad branku Sparty. Rohový kop pro domácí.
74'
Trávníkova rána zamířila vysoko nad bránu
74'
I po vedení Sparty se hraje pouze na branku domácích. Michal Trávník se otočil za šestnáctkou s míčem, ale svou ránu poslal nad branku Luďka Němečka.
73'
Kombinace dvou nových mužů na trávníku Krejčího s Minčevem skončila nepřesným centrem, jenž sebral v klidu Tomáš Kučera.
71'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Martin Minčev.
69'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Admir Ljevaković, přichází Daniel Kováč.
67'
„Skláři“ odpovídají dvěma rohy po sobě, ale Sparta si s oběma poradila. Uvidíme jak domácí budou reagovat na nepříznivý vývoj zápasu.
65'
Rychlá akce a gól Letenských! Juliš do prázdné brány, 0:1
65'
Sparta právě vstřelila branku!
Dlouho se k tomu schylovalo a Sparta se ujímá vedení! Bořek Dočkal narýsoval skrz celou šestnáctku dokonalou přihrávku a LUKÁŠ JULIŠ pohodlně rozvlnil síť – 0:1! Asistence: Bořek Dočkal.
64'
Krejčí spadl ve vápně, sudí Královec ale penaltu nepískl
64'
VAR posvětil rozhodnutí Pavla Královce a penaltu Sparta kopat nebude.
63'
Ladislav Krejčí st. je viděl po svém příchodu. Pustil se do šestnáctky a byl atakován Radostou, což sudí Královec neposoudil jako nepovolené, ale ještě si celou situaci nechá ověřit VARem.
61'
Matěj Radosta (Teplice) si předkopl míč až příliš před sebe a poté nedovoleně dohrál Ladislava Krejčího staršího.
59'
Jakub Mareš přitvrdil v souboji s Filipem Součkem, jenž musel jeho atak chvíli rozdýchávat.
57'
Nástup Ladislava Krejčího staršího přinesl hned jeho centr, leč nepřesný. Odkopávat od své branky bude Luděk Němeček.
56'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Hanousek, přichází Ladislav Krejčí st..
55'
Faul Bořka Dočkala ukončil útočné snažení Sparty. Hrát budou Teplice.
53'
Rohový kop Moulise nebyl špatný, ale Filip Souček na přední tyči odvracel svědomitě.
53'
Matěj Radosta odvážným průnikem vybojoval pro Teplice rohový kop.
52'
Daniel Trubač dohrál nedovolené Plechatého, hrát bude Sparta.
50'
Admir Ljevaković hodně riskantně rozehrával, nakonec míč přes Juliše dostal, ale kažédmu fanouškovi Teplic jistě zatrnulo.
48'
Lukáš Juliš v další šanci! Přetlačil Černého, ale sám před Němečkem neuspěl! Domácí brankář po několikáté svůj tým podržel.
47'
Robert Jukl (Teplice) zastavil akci Sparty za cenu žluté karty. Je tak prvním potrestaným hráčem dnešního zápasu.
46'
Hned v první minutě druhého poločasu se domácí pokusili o střelu, ale Jakub Mareš trefil pouze obránce Sparty Ondřeje Čelůstku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02 .
Na Stínadlech je první poločas minulostí. Sparta měla jasnou převahu, několik šancí, ale skóre se neměnilo. Největší šance měli Lukáš Juliš, jenž orazítkoval tyč a David Moberg Karlsson, který běžel sám na Němečka. Teplice si na svou první šanci musí počkat do poločasu druhého.
45'
Krejčí hlavičkoval po Trávníkově centru těsně nad bránu
45+1'
45+1'
Hlavní sudí Pavel Královec nastavuje první dějství o 1 minutu.
45'
Centr Dočkala nadělal obraně Teplic potíže, ale hlavička Ladislava Krejčího mladšího skončila vysoko nad brankou.
45'
Pavel Moulis zahrál rukou, a tak uvidíme ještě standardní situaci Sparty z nějakých třiceti metrů.
42'
Andreas Vindheim prostrkával míč na Bořka Dočkala, leč nepřesně. U míče byl první Luděk Němeček.
41'
Poprvé se v prvním poločase dostali domácí do většího tlaku, ale obléhání na polovině Sparty nevyústilo v žádnou nebezpečnou akci.
39'
David Černý, který se posunul do obranné řady místo zraněného Marečka odvracel centr Součka. Sparta opět nastěhována před šestnáctkou Teplic.
37'
Centr Bořka Dočkala lapil do svých rukavic Luděk Němeček.
36'
A po faulu Černého dokonce standardní situace z levé strany pro Pražany.
35'
Filip Souček přidržen Juklem, hrát budou „rudí“.
33'
Karlsson obral Ljevakoviče, jenže to přehnal s kličkami
33'
Sparta klepe na úvodní branku v zápase. Opět to byl šikovný David Moberg Karlsson, jenž obral Ljevakoviče a po několika kličkách pálil přes klubko hráčů, nicméně míč na branku nedostal.
31'
Karlsson sám před Němečkem, ale gólmana neprostřelil!
31'
Luděk Němeček si připsal skvělý zákrok! Perfektně vystál Davida Moberga Karlssona, který na něj mířil úplně sám a domácí brankář si tak připsal skalp norské forwarda.
30'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází Matěj Radosta.
30'
Na trávníku zůstává v nefotbalové pozici Lukáš Mareček a nejspíše nebude moci pokračovat ve hře.
29'
Teplice zastavily akci hostů po levé straně a nakonec to budou oni, kdo bude vhazovat.
27'
Florin Nita musel rychle ven z branky, jelikož si míč hodil dopředu Robert Jukl a přímočaře se za ním vydal, brankář Sparty byl však rychlejší.
25'
Hezký ťukec Davida Moberga Karlssona s Lukášem Julišem, nicméně nakonec tato efektní kombinace skončili neefektivně.
23'
Karlssonovu zakroucenou ránu si Němeček pohlídal
23'
Luděk Němeček si připisuje klidný zákrok. David Moberg Karlsson to zkusil z nějakých třiceti metrů, ale žádný velký problém pro domácího strážce branky.
21'
Patrik Žitný si počínal nedovoleně v souboji s Matějem Hanouskem. Tlak Sparty může pokračovat.
20'
Filip Souček napřáhl z velké dálky, ale jeho rána skončila vysoko nad brankou Luďka Němečka.
18'
Matěj Hanousek drzým průnikem prošel do šestnáctky, jeho následná rána skončila na obraně domácích.
16'
Rohový kop jsme viděli i na druhé straně. Centr Bořka Dočkala dokázala obrana Teplic zpacifikovat a odvrátit.
15'
Florin Nita slupl centr od rohového praporku z kopačky Pavla Moulise.
15'
První rohový kop pro domácí „skláře“. Na něj odvracel Ondřej Čelůstka.
13'
Výstavní balon od Dočkala, Karlssonovu ránu srazil Shejbal na roh
13'
Teplice mají vzadu veliké potíže. Bořek Dočkal vysunul Davida Moberga Karlssona a nebýt hlavy Jana Shejbala, kdo ví, kde by rána norského forwarda skončila.
12'
Jan Shejbal uhlídal míč před Lukášem Julišem a nechal jej doputovat za brankovou čáru.
10'
Opět vítr v domácí obraně. Lukáš Mareček udělal velkou hrubku, když nachystal míč Michalu Trávníkovi, jenž svou ránu z poza šestnáctky poté opět o obránce a míč zaplachtil vedle domácí branky.
9'
Konstruktivní rozehrávka se teď navrátilci do sestavy Sparty Ondřeji Čelůstkovi příliš nepovedla a míč skončil v zámezí.
7'
Vindheim v obrovské šanci přestřelil bránu
7'
Andreas Vindheim spálil obrovskou šanci! Nahrávačem byl opět David Moberg Karlsson, který na zlatém podnosu nachystal míč právě Vindheimovi, který ale z tutové pozice přestřelil!
6'
Opět Sparta. Tradičně rychlý Matěj Hanousek se prodral až k centru, ten se mu však dle představ nepovedl a skončil za brankou domácích.
4'
Poprvé o sobě dali vědět také domácí „skláři“. David Černý se snažil obhodit ve vápně Ondřej Čelůstku, ten jej však dokázal zastavit.
3'
Bořek Dočkal posílal další pobídku do šestnáctky Teplic, ale pro míč si v tomto případě vyběhl brankář Luděk Němeček.
2'
Lukáš Juliš je i dnes při chuti. David Moberg Karlsson mu poslal míč na hrot a útočník Sparty rychlou ranou orazítkoval pravou tyč!
1'
Juliš hned v úvodu napálil tyč!
1'
Sparta se po rozehrávce pustila do útoku po levé postranní lajně, tam však jejich akci zastavil Tomáš Kučera.
1'
Oba týmy již nastoupily na trávník teplických Stínadel. Sparta tradičně v rudých dresech, domácí oblékli také tradiční, žlutou barvu dresů.

FK Teplice: Němeček – Černý, Mareček, Ljevaković (C), Shejbal – Žitný, Jukl, Kučera, Trubač – Moulis, J. Mareš.
Náhradníci: Jakub Diviš – Radosta, Vondrášek, Šup, Kodad, Kováč, Šimeček.

AC Sparta Praha: Nita – Plechatý, Čelůstka, Ladislav Krejčí ml. – Vindheim, Trávník, Souček, Dočkal (C), Matěj Hanousek – Juliš, Moberg Karlsson.
Náhradníci: Heča – Lischka, Wiesner, Minčev, Ladislav Krejčí st., Plavšić, Vitík.

Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Podaný.
 FK Teplice AC Sparta Praha

Poslední utkání na teplických Stínadlech:

FORTUNA:LIGA 13. KOLO:

20.10.2019: TEPLICE – SPARTA PRAHA 1:1 (0:0).
Branky: 89. Řezníček – 69. Kaya.
ŽK: Čmovs, Vondrášek, Kodeš, Mareš – Plavšić, Trávník. Rozhodčí: Machálek – Moláček, Caletka. Diváci: 12.362.
 AC Sparta Praha

Pražskou Spartu čeká v náročném programu další ligové utkání. Pražané uspěli ve čtvrtek doma proti skotskému Celtiku a udrželi se v boji o postup ze základní skupiny EL. Ve FORTUNA:LIZE by však potřebovali v neděli také uspět. V lize prohráli dvakrát v řadě (Plzeň 3:1, Č. Budějovice 4:2) a aktuální ztráta na vedoucí Slavii činí čtyři body, aktuálně tedy 2. místo pro svěřence Václava Kotala.

V Teplicích je to vždy pro Spartu velmi těžká šichta. Z posledních sedmi ligových zápasů zde uspěli za tři body pouze jednou! Teplice jsou na tom však stejně, připsali také pouhou jednu výhru. Zbylých pět zápasů skončilo smírně. Otazníkem je samozřejmě sestava, kterou Václav Kotal vyšle na trávník teplických Stínadel. Hned ve čtvrtek zajíždí Sparta na půdu Lille bojovat o další důležité body v EL.
 FK Teplice

Teplické „skláře“ čeká v neděli od 16ti hodin tradiční souboj se Spartou. V tomto utkání budou „žlutomodří“ bojovat nejen o body do tabulky, ale také o trenéra Stanislava Hejkala. Ten měl ultimátum – tři body za poslední dva zápasy. Po prohře v Ďolíčku s Bohemians je tedy jasné, že jej v trenérském křesle Teplic udrží pouze výhra nad Letenskými.

Teplicím patří po 8. kolech 15. místo po zisku šesti bodu. Dvě výhry a šest proher, to je bilance Severočechů. Na body čekají svěřenci trenéra Hejkala už tři kola. Poslední výhru zaznamenaly Teplice doma nad Ostravou. V sestavě domácích se neobjeví určitě pro zranění Tomáš Grigar, David Heidenreich. Z důvodů hostování z tábora soupeře nenastoupí duo Jan Fortelný a Matyáš Kozák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.