FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Olomouc - 26. září 2020   16:30

0:1
(0:0)
Olomouc
47' Zmrzlý  (Greššák)

S. Dostál – Simerský (56. Cedidla), P. Buchta, Procházka – Fantiš (56. Matejov), Conde (85. Slaměna), Jiráček (C), Čanturišvili – Janetzký (65. Martínez García), Poznar, Dramé.
Rakovan – Cedidla, Hlinka, Slaměna, Matejov, Martínez García, J. Kolář.
Adámková – Caletka, Flimmel
Stadion Letná, Zlín
Mandous – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Zmrzlý – Zifčák (59. Zahradníček), Breite, Greššák, P. González (70. Chytil), Falta (86. Látal) – Nešpor (86. Poulolo).
Reichl – Látal, Sladký, Poulolo, Zahradníček, Chytil, Radić.

SESTŘIH: Zlín - Olomouc 0:1. Sigma se po výhře dotáhla na čelo

To je z mé strany vše, hezký zbytek soboty.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý zápas, který nabídl několik slibných šancí, ale nakonec jsme se dočkali pouze jedné branky. Po změně stran se prosadil obránce Ondřej Zmrzlý, který svou první ligovou brankou vystřelil Sigmě cenné tři body na hřišti Zlína. Domácí byli aktivnější, více se tlačili dopředu, ale obrana Sigmy dnes fungovala skvěle.
90+5'
90+5'
Dvě zblokované střely a více se už nestane, hosté získají všechny tři body!
90+4'
Domácí to ještě zkouší, poslední útočná akce Zlína!
90+2'
Žlutou kartu dostává Tomáš Poznar (FC Fastav Zlín).
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Vachtang Čanturišvili dostal přihrávku do vápna, ale Aleš Mandous vše skvěle přečetl, vyběhl a šanci zlikvidoval! Opět výborný zákrok hostujícího brankáře, který kráčí za čistým kontem.
86'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Florent Gregoire Poulolo.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Radek Látal.
85'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Cheick Oumar Conde, přichází Patrik Slaměna.
85'
Po ojedinělé akci hostů přišel centr z pravé strany, po kterém hlavičkoval Nešpor, ale branku netrefil.
83'
Zlín se stále tlačí dopředu, ale je to bez zakončení. Domácí posílají do vápna soupeře jeden centr za druhým, ale s tím Sigma nemá problémy.
81'
Jiráček rozehrál další rohový kop, po kterém míč prodlužoval Poznar. Nakonec se k centru ještě dostal Youba Dramé, ale následně už zasáhl pozorný Mandous.
80'
Z přímého kopu to vyzkoušel Youba Dramé, ale rána se mu vůbec nepovedla a míč skončil na hráčích ve zdi. Je před námi posledních deset minutek.
78'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale po centru míč sebral pozorný Aleš Mandous.
77'
Poznar trkl do míče, Mandouse neohrozil
77'
Zlín zatlačil svého soupeře, dobré čtyři minutky se hrálo na polovině Sigmy, ale hosté dnes skvěle brání a svého soupeře nepouští do zakončení. Tlak nakonec ukončil faulující Conde.
75'
Žlutou kartu dostává Cheick Oumar Conde (FC Fastav Zlín).
75'
A Zlín zahrával další rohový kop, třetí během pár minut. Po centru ale ve vápně opět kraloval Roman Hubník, který nepustil protihráče do zakončení.
74'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. I tentokrát skvěle zasáhl kapitán Hubník, který je výborný v osobních soubojích.
73'
Je tu další rohový kop pro Zlín.
73'
Roh rozehrál Petr Jiráček, ale u míče byl ve vápně jako první výborně hrající Roman Hubník, který ho odhlavičkoval do bezpečí.
72'
Rohový kop pro Zlín.
70'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Mojmír Chytil.
69'
Nic zajímavého se na trávníku nyní neděje. Domácí se snaží něco vymyslet, ale Sigma stále velmi dobře brání.
67'
Lukáš Greššák fauloval na polovině soupeře a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
65'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Pedro Martínez García.
65'
Tento roh se ale hostům vůbec nepovedl. Po přetaženém centru skončil míč v zámezí a rozehrávat tak bude Dostál.
64'
Jiráček zblokoval centr Jemelky a je z toho roh pro Sigmu.
63'
Střídající Róbert Matejov si na rohu velkého vápna přehodil míč na levačku, ale jeho dělovce scházela přesnost, takže Aleš Mandous zasahovat nemusel. Hodně nepovedený pokus.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Sigma stále vede ve Zlíně o jednu branku, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se na co těšit.
59'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Tomáš Zahradníček.
58'
Po rohu se jeden z hostujících hráčů dostal do zakončení, ale branku zhruba o dva metry minul a stav utkání se nemění.
57'
Rohový kop pro Sigmu Olomouc.
56'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dominik Simerský, přichází Martin Cedidla.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Róbert Matejov.
56'
Ke střele se dostal Nešpor, ale Stanislav Dostál byl připravený a s tímto slabým pokusem si v pohodě poradil.
54'
A následně si s centrovaným míčem poradil zatím dobře chytající Aleš Mandous.
53'
Žlutou kartu dostává Martin Nešpor (SK Sigma Olomouc).
52'
Na druhé straně zastavil útočnou akci pomezní rozhodčí, protože Tomáš Poznar byl podle něj v ofsajdu.
51'
Jenže Olomouc je po vstřelené brance na koni. Po další útočné akci pomohl obráncům Dostál, který si došel pro povedený centr z pravé strany.
49'
Domácí tedy musí zabrat, protože po první ligové brance Ondřeje Zmrzlého prohrávají 0:1. Je jasné, že teď to bude hodně zajímavé.
47'
Gól! Zmrzlý v úvodu druhého poločasu otevřel skóre a připsal si první ligovou trefu, 0:1
47'
Olomouc právě vstřelila branku!
Je tu první branka tohoto zápasu! Po dlouhé přihrávce Greššáka se mezi obránci objevil ONDŘEJ ZMRZLÝ, který si míč dobře zpracoval a poté ho v pádu uklidil za bezmocného Dostála!
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:32 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zápas, který nabídl řadu zajímavých šancí, ale v zakončení se hráčům zatím příliš nedaří a tak hraje Zlín s Olomoucí bez branek. Rozhodně se ale nenudíme. Skvěle hraje hlavně domácí Youba Dramé, který se stále tlačí do zakončení. Na druhé straně měl velkou šanci Šimon Falta, ale nevyřešil to dobře. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý a myslím si, že se máme na co těšit.
45'
Hubník v závěru prvního poločasu poslal míč do rukavic Dostála
45'
Janetzkého hlavička těsně minula bránu!
45+1'
45+1'
V samém závěru prvního poločasu se do zakončení ještě dostal Hubník, ale gólem to neskončilo, protože dobře zasáhl Stanislav Dostál!
45'
Pěkná akce Zlína! Youba Dramé vymyslel povedený centr, ve vápně se k hlavičce protlačil Jakub Janetzký, ale jeho zakončení pár centimetrů chybělo!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Nadějnou akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
42'
Dopředu se dral Tomáš Poznar, ale ani on si na Hubníka nepřišel. Tentokrát hostujícího kapitána fauloval.
40'
Domácí jsou u míče a snaží se ještě něco vymyslet. Youba Dramé to vzal na sebe, ale přes Hubníka ani tentokrát nepřešel.
38'
Zlín zahrával další rohový kop, ale ani z něho jsme se nedočkali úvodní branky. První poločas se pomalu blíží ke svému konci.
37'
Obrovská šance! Dramé napálil pouze rukavice Mandouse
37'
Youba Dramé dostal přihrávku do vápna a z otočky se opřel do míče! Po jeho ráně míč nejspíše orazítkoval tyč!
35'
Václav Jemelka na polovině hřiště dojel Jiráčka a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
34'
Antonín Fantiš měl prostor na pravé straně, ale centr nezvládl a míč skončil jen v zámezí. Nepřesností je zatím k vidění opravdu hodně.
32'
Janetzký dopravil balón do sítě, gól neplatí kvůli ofsajdu
32'
Roman Hubník opět zkusil dlouhý nákop. K míči se dostával Pablo González, ale nic z toho nebylo.
30'
Domácí zatlačili svého soupeře, dostali se k několika centrům, ale ani jeden se neujal. Míč nakonec sebral Aleš Mandous, který s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
29'
Tomáš Poznar byl faulován a je z toho poměrně zajímavá standardní situace pro Zlín.
27'
Ale ani z toho nic nebylo. Domácí zatím velmi dobře brání a nepouští soupeře do zakončení.
26'
Rohový kop pro Sigmu.
26'
Velké problémy dělá hostům hlavně aktivní Youba Dramé. Tentokrát ho ale zastavil zkušený Roman Hubník.
25'
Martin Hála se tlačil do vápna, jednoho protihráče obešel, ale druhého fauloval, takže na tahu je domácí Zlín.
23'
Jakub Janetzký šel po dlouhé přihrávce sám na Mandouse, kterého obešel a poslal míč do branky, ale gól nakonec pro ofsajd neplatí. Pokračujeme tedy za stavu 0:0, ale rozhodně se nenudíme.
21'
Jiráček poslal dobrý míč do vápna Olomouce, ale tam skvěle zasáhl dobře postavený Václav Jemelka, který nepustil domácí do zakončení.
20'
Po několika nepřesnostech míč doputoval do zámezí a od své branky bude rozehrávat Stanislav Dostál.
18'
Jenže domácí po rohu propadli a po povedené přihrávce šli hosté dva na jednoho. Šimon Falta zatáhl míč do vápna, ale nakonec nepřihrál ani nevystřelil, protože ho zastavil Stanislav Dostál!
17'
Falta upaloval sám na Dostála, ten včas vyběhl a šanci mu překazil
17'
Míč poslal do vápna Petr Jiráček a po zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro Zlín.
16'
Po centru z pravé strany srazil hostující hráč míč na rohový kop.
15'
Útočnou akci Sigmy ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
14'
Z úvodního rohu nic nebylo. Jakub Janetzký se dral k míči, ale fauloval přitom Hubníka.
13'
12'
Kombinační akce hostů k ničemu nevedla, míč skončil v zámezí a od své branky tak bude rozehrávat Stanislav Dostál.
11'
Vachtang Čanturišvili vymyslel velmi dobrou přihrávku do vápna, kde se k míči dostal Youba Dramé, ale jeho přízemní křižné střele pár centimetrů scházelo!
10'
Přízemní střela Dramého jen těsně minula vzdálenější tyč!
10'
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale ani ten se neujal. Po následné nepřesné rozehrávce jsou u míče stále hráči Zlína.
8'
Pavel Zifčák se hnal dopředu, ale narazil na dvojici domácích zadáků a prosadit se nedokázal.
6'
Faulován byl vzápětí Roman Hubník, který se drží za koleno. Uvidíme, zda hostující kapitán bude nakonec v pořádku.
5'
Mandous si poradil se zakončením Dramého, který měl raději zvolit přihrávku
5'
Hosté chybovali v rozehrávce a na hranici velkého vápna se k míči dostal Youba Dramé, ale s jeho slabým zakončením si Aleš Mandous v pohodě poradil! Z toho šlo vytěžit určitě mnohem více.
4'
Na středu se hezky prosadil Youba Dramé, který obešel tři protihráče, ale jeho finální přihrávce scházela přesnost a míče se zmocnili hostující zadáci.
3'
Na druhé straně si pro centrovaný míč z pravé strany došel pozorný Dostál.
2'
Domácí se okamžitě vydali dopředu. Po kombinaci přišel centrovaný míč na zadní tyč, kde se k němu dostal jeden z domácích, ale poslal ho jen do zámezí.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají ve žlutých dresech. Hosté z Olomouce v červeném.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Fantiš, Conde, Jiráček (C), Čanturišvili – Janetzký, Poznar, Dramé.
Náhradníci: Rakovan – Cedidla, Hlinka, Slaměna, Matejov, Martínez García, J. Kolář.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Zmrzlý – Zifčák, Breite, Greššák, P. González, Falta – Nešpor.
Náhradníci: Reichl – Látal, Sladký, Poulolo, Zahradníček, Chytil, Radić.

Rozhodčí: Adámková – Caletka, Flimmel.
SK Sigma Olomouc
Sigma je na tom ještě lépe než jeho dnešní soupeř. V lize totiž ovládla tři za čtyř duelů, v klidu pak postoupila také přes druhé kolo MOL Cupu, kde rozprášila Petřkovice. V lize si pak Olomouc vyšlápla na Brno, Bohemians a Liberec. Prohrála jen jednou a to právě proti Spartě, na kterou posledně nestačil ani Zlín. Dnešní hosté jsou tak na krásném čtvrtém místě, které jsi budou chtít pro dnešek minimálně udržet. Na hřiště Fastavu sice nepřijíždí jako favorit, ale aspoň o bud určitě zabojují.

Poslední tři utkání
Brno vs. Sigma – 2:4
Sigma vs. Bohemians – 3:0
Sparta vs. Sigma – 3:0
FC Fastav Zlín
Zlín podává v lize dost stabilní výkony, díky čemuž se nachází v horní polovině v tabulky. Horší to už ale bylo v MOL Cupu, kde vypadl už ve druhém kole v Ústí nad Orlicí. Pojďme však zpět k lize, kde ševci potrápili všechny své čtyři soupeře, ačkoliv na body dosáhli jenom dvakrát. Porazit dokázali Mladou Boleslav a Brno, vždy 3:1 po suverénním výkonu. V prvním kole pak těsně padli se Slováckem 1:2 a naposledy nestačili na zatím stoprocentní Spartu, proti které však podali skvělý výkon. Ten bude chtít Fastav dnes zopakovat, avšak tentokrát už si bude chtít připsat nějaké body.

Sparta vs. Zlín – 3:1
Zlín vs. Brno – 3:1
Mladá Boleslav vs. Zlín – 1:3
Dobrý odpoledne při sledování české FORTUNA:LIGY! Ta má dnes na programu již páté kolo, v rámci kterého se spolu utkají Zlín a Olomouc. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.