Druhý poločas přinesl korekci výsledku, když se trefil Valenta, ale to bylo ze strany Slovácka vše. Vysočina poráží Slovácko 2:1 a připisuje si do tabulky tři body.
90
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
90
Hřiště opustil Adam Jánoš, místo něj si zahraje Vojtěch Přeučil.
89
Po levé straně zaútočil Koloušek, před vápnem oslovil Harbu, který se snažil projít před Radu, ale nepodařilo se.
88
Kosak zahrál rukou, hosté budou kousek za polovinou rozehrávat.
87
Josl vyvezl balón až na útočnou polovinu, jeho úmysl před vápnem však nepochopil Harba, a tak akce Vysočiny končí.
86
Hřiště opustil Patrik Šimko, místo něj si zahraje Roman Haša.
86
Hřiště opustil Marek Jungr, místo něj si zahraje Karol Karlík.
84
Koloušek znovu rozehrál rohový kop, tentokráte na bližší tyč, ale obrana Slovácka byla pozorná.
83
Kolouškův centr proletěl pokutovým územím bez povšimnutí.
83
Jánoš vybojoval rohový kop.
81
Rada si za hranicí velkého vápna chystal balón ke střele, ale nedostal se k ní, byl vytlačen, až musel volit přihrávku na Melichárka.
80
Kosak ve vápně přiťukl Harbovi, jehož dělovka skončila na boční síti.
78
Koloušek rozehrál z nějakých 34 metrů standardní situaci, Krejčí se dostal k hlavičce, Melichárek chytá.
77
Koloušek oslovil přihrávkou za obranu Harbu, ale ten stál v ofsajdu.
75
Na zemi se ocitl Marek Jungr a musí být ošetřen.
73
Petr centroval z pravé strany do vápna, k hlavičce se dostal Kerbr, ale nezamířil přesně.
72
Hřiště opustil Lukáš Vaculík, místo něj si zahraje Jan Kosak.
72
Slovácko právě vstřelilo branku!
JIŘÍ VALENTA si naběhl na střed velkého vápna a nedal Blažkovi šanci.
Dnešní utkání sleduje 2975 diváků.
69
Hřiště opustil Vlastimil Daníček, místo něj si zahraje Tomáš Rada.
69
Hřiště opustil Ladislav Volešák, místo něj si zahraje Marek Havlík.
67
Valenta rozehrál rohový kop, ale do brejku se dostala Jihlava, Harba dlouhým nákopem oslovil Jánoše, ale ten než si balón zpracoval byl u něj obránce Slovácka a bylo po náznaku šance.
66
Harba nedokázal zpracovat dlouhý balón, který na něj mířil a připravil se tak o šanci.
64
Na druhé straně mohl zahrozit Valenta, ale jeho pokus z pravé strany proletěl pokutovým územím.
64
Akce Harise Harby z levé strany gólem nekončí, jeho střela mířila těsně vedle tyče.
62
Další akce Vysočiny končí bez úspěchu.
60
Tomáš Josl vidí žlutou kartu.
58
Snaží se i Vysočina, ale její akcie končí před velkým vápnem.
56
Nyní již platný pokus Valenty, ale obrana Vysočiny pozorná.
56
Jiří Valenta chtěl standardku rychle rozehrát, za odměnu vidí žlutou kartu.
55
Další standardka pro Slovácko.
54
Centr do vápna, Kerbrovu hlavičku Blažek chytá.
53
Slovácko je aktivnější, snaží se, aleprozatím bez úspěchu.
52
Koloušek se pokusil vysunout Vaculíka, ale přihrávka byla příliš dlouhá.
50
Valenta z nějakých 35 metrů rozehrál, ve vápně se k míči dostal Krejčí a odvrací do bezpečí.
50
Mikula fauloval Daníčka, hosté budou zahrávat standardní situaci.
49
Mezlíkova střela z dálky Blažka neohrozila.
48
Kuncl centroval do vápna, ale obrana Jihlavy včele s Blažkem pozorná.
47
Ve druhém poločase prozatím vidíme boj kolem poloviny hřiště.
46
Hráči jsou zpět z kabin, za malý okamžik začne druhý poločas.
Máme zasebou první poločas, který přinesl dvě branky, V 36. minutě poslal domácí do vedení Marek a o chvíli později zvýšil na 2:0 Tlustý. Uvidíme, co nám nabídne poločas druhý?
43
Vysočina ale nechce dopustit nějaké drama a aktivně se brání.
41
Slovácko se nepoložilo a snaží se o korekci výsledku.
39
Jihlava právě vstřelila branku!
Lukáš Vaculík rozehrál standardní situaci na levé straně, ve vápně míč propadl k PETRU TLUSTÉMU, který střílí druhý gól svého týmu.
38
Radek Mezlík vidí žlutou kartu.
36
Jungr odcentroval z levé strany do vápna, kde míč lehce tečoval Jánoš a před zcela odkrytou brankou neměl již TOMÁŠ MAREK problém dopravit míč do sítě.
35
Koloušek mohljít sám na Melichárka, ale špatně si míč zpracoval a bylo po šanci.
33
Standardní situaci rozehrál Volešák přímo na gólmana, Blažek jeho střelu chytá.
32
Před vápnem fauloval Krejčí, hosté budou mít zajímavou příležitost.
31
Na zemi se ocitl Jánoš, hra je přerušena, ale domácí defenzivní hráč nakonec ošetření nepotřebuje.
29
Milan Kerbr se ocitl sám ve vápně, ale svá mířidla neseřídil přesně.
28
Kolouškovu rozehrávku standarndí situace poblíž rohového praporku Melichárek v pohodě chytá.
28
Jánošova přihrávka na pravé straně byla na Jungra příliš dlouhá.
26
Valenta svůj centr protáhl, takže nikdo z jeho spoluhráčů neměl možnost ohrozit Blažka.
26
Z ní vybojovali hosté roh.
25
Josl fauloval Kuncla a hosté budou za polovinou hřiště rozehrávat standardní situaci.
24
Tlustý na útočné polovině fauloval Petra, Slovácko bude rozehrávat.
22
Harba si odpočinul a již je zpět na nohou.
21
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Harba, Mikula raději odehrál míč do autu.
20
Valenta na pravé straně rozehrál standardní situaci, ve vápně hlavičkoval Kerbr na Daníčka, jeho pokus končí v náručí Blažka.
18
Daníček zpoza vápna vyslal střelu, ale mezi tři tyče se jeho pokus nevešel.
16
U míče jsou v posledních vteřinách častěji hosté ze Slovácka.
14
Slovácko se pokusilo o hokejový zámek, ale balón nakonec končí u nohou Blažka.
13
Z levé strany centroval Koloušek, Jungrova hlavička se mezi tři tyče nevešla.
11
Za polovinou hřiště rozehrál standardní situaci Valenta, ve vápně se Košút pokusil o nůžky, ale bez kýženého efektu.
10
Standardní situaci nerozehrál Koloušek vůbec dobře, domácí obranu soupeře neohrozili.
9
Tomáš Košút fauloval na pravé straně unikajícího Marka Jungra a vidí žlutou kartu.
7
Jungr na polovině hřiště fauloval Valentu, rozehrávat budou hosté ze Slovácka.
6
Kerbr na půlce fauloval Jánoše, Jihlava bude rozehrávat.
5
Střela Janoše z hranice velkého vápna Melichárek chytá do náruče.
3
Centr Harby z levé strany Melichárek v pohodě chytá.
1
Koloušek rozehrál rohový kop z pravé strany, nenašel však nikoho ze spoluhráčů, následně se k němu balón vrátil, ale technická střela se mu příliš nepovedla.
1
Mikula vybojoval rohový kop.
1
Oba celky jsou zpět z kabin, utkání za malý okamžik začne.
Oba týmy jsou již v kabině a dostávají od trenérů poslední pokyny.
Oba celky se rozcvičují na hrací ploše.

FC Vysočina Jihlava: Blažek – Mikula, Tlustý, Krejčí, Josl – Jungr, Jánoš, Koloušek, T. Marek, Vaculík (C) – Harba.
Náhradníci: Hanuš – Kliment, Kosak, Karlík, Přeučil, Kučera, Teplý.

1. FC Slovácko: Melichárek – Šimko, Mezlík, Košút, Kuncl – Petr, Daníček, Valenta, Šumulikoski, Volešák (C) – Kerbr.
Náhradníci: Heča – Reinberk, Rada, Martan, Havlík, Trávník, Haša.

Rozhodčí: Bílek – Wilczek, Paták.
„Víme, že některé zápasy se nám na podzim výsledkově nepodařily. Teď jsme zvládli zápas jak se Znojmem, tak i se Slavií, ze kterých máme šest velmi důležitých bodů. Pokud bychom dokázali zvítězit i na Vysočině, tak by to pro nás byl nakonec nadstandard, ale i bod by v tomto zápase měl svou cenu,“ dodává na webu fcslovacko.cz Svatopluk Habanec.
„Čeká nás nepříjemný soupeř, jehož sestava na podzim prochází určitou proměnou, ovšem základní osa drží už dlouho pohromadě. Navíc se teď týmu trenéra Habance daří a je povzbuzen vítězstvím ve Znojmě a v posledním kole na svém stadiónu porazili 3:0 Slavii. Výborný je gólman Melichárek, v obraně hraje velice dobře Košút, hru tvoří Valenta a střelecky se daří Kerbrovi. Kvalitních hráčů tam je však více. Půjde o těžký zápas i proto, že Slovácko k nám přijede v relativním klidu, neboť má na svém kontě solidních 19 bodů. My ale v nadcházejícím utkání prostě musíme získat všechny body,“ řekl bývalý kouč reprezentačního týmu na webu fcvysocina.cz Petr Rada.
Oba celky se potkaly ve druhém kole, po vyrovnaném poločase 1:1 se nakonec z výhry 2:1 a ze zisku tří bodů radovalo Slovácko.
V 16. kole přivítá poslední Vysočina osmé Slovácko. Oba celky od sebe dělí sedm bodů. Jihlavané ztrácí tři body na desáté místo.