Utkání mezi Libercem a Olomouc je u konce. Liberec se loučí s ročníkem 2013/2014 remízou, stejně tak jako hostující Sigma, která si ale v příštím ročníku českou nejvyšší soutěž nezahraje.

To jde ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a v příští sezóny u onlajnů z Gambrinus ligy brzy napočtenou.
90+4
Olomouc měla ještě jednu šanci na ohrožení Koláře. Standardní situace však nebyla hostům k ničemu.
90+3
Ukvapená střela Javůrka končí hodně mimo.
90+2
Pavelka sice o balon přišel, jenže Sigma bude vhazovat na vlastní polovině takřka u rohového praporku.
90+1
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Denis Frimmel, přichází Jiří Pimpara.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
89
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jan Schulmeister, přichází Martin Šindelář.
89
První karetním hříšníkem na domácí straně je Obročník.
88
Jarolímovi se naskytla šance na brejk, kdy mohl vysunout Kolára. Pokažená přihrávka však celé plány domácích zhatila.
87
Hra se v posledních minutách odehrává na straně Slovanu, který se musí usilovně bránit.
86
Chorý lehounce lízl balon, který směřoval do míst, kde stál osamocený Javůrek. Ten se však k balonu nedostal.
85
Fotbalistům v oranžových dresech už příliš času nezbývá a tak všechno vsází na ofenzivu.
83
Olomouc se znovu dostala až před branku Slovanu. Tam se ale dopustila útočného faulu.
82
Chorý se snažil vymodlit si penaltu! Sudí Zelinka odpískal, avšak pouze nafilmovaný pád.
81
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Novotný, přichází Luboš Kolár.
81
Hanáci měli k dispozici další roh, který málem skončil vlastní brankou! Kolář ale v poslední chvíli balon vytěsnil mimo tři tyče.
80
Před námi je posledních deset minut utkání. Ke třem bodům mají oba celky zatím stejně daleko.
79
Sigma měla hned vzápětí další možnost, ani tu však nevyužila. Obročník odhlavičkoval do bezpečí.
78
Hosté přidávají na aktivitě. Varadi vybojoval roh, který rozehraje Zahradníček.
76
Liberečtí se směrem dopředu nemohou prosadit. Většina akcí končí nepřesnou rozehrávkou.
75
Chorý se po centru z pravé strany natahoval marně. Balon jen proletěl pokutovým územím.
74
Schulmeister už mohl směřovat sám na Koláře. Akci hostů však zastavil praporek rozhodčího.
73
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Dzon Delarge, přichází Filip Drobílek.
72
Hanáci pochopitelně ožili a snaží se přidat další branku, která by zřejmě znamenala jistotu záchrany.
71
Olomouc právě vstřelila branku!
Sigma zničeho nic dokázala vyrovnat! Centr před branku se několikrát odrazil až doputoval k ADAMU VARADIMU, který jej nasměroval za bezmocného Koláře – 1:1.
70
Delarge nemohl hrát, protože stál v ofsajdu a tak raději balon propustil za sebe.
69
Hosté sportovně balon vrací libereckému gólmanovi, který bude znovu rozehrávat.
68
Kolář zahodil míč do zámezí a sám potřebuje lehčí lékařské ošetření. Pod Ještědem se ak opět nehraje.
67
Stoper Rajnoch už se vrací na hřiště. Nic vážného to nebylo. Olomouc se navíc tlačí do útoku.
66
Po krátké pauze se opět začalo hrát. Severočeši musí pokračovat v deseti.
65
Rajnoch zůstává ležet ve vlastním pokutovém území. Rozhodčí taj hru raději přerušil.
63
Další úspěšný zásah si připisuje gólman Kolář, který musel likvidovat jedovatou střelu z úhlu.
62
Kováč zaváhal a nabídl šanci soupeři. Ten ji ale však nevyužil. Liberecká vojevůdce totiž chybu napravil.
61
Houska padá v pokutovém území. O penaltě však nemůže být ani řeč. V souboji s Fleišmanem spíš hostující záložník ztratil rovnováhu.
60
Hosté mají ještě půlhodiny na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali. Uvidíme, zda se Sigmě podaří alespoň srovnat.
Dnešní utkání sleduje 4 790 diváků.
58
V posledních minutách se hraje především na polovině Slovanu. Kolář musel rychle z branky pro Schulmeisterův přízemní centr, který vypadal nebezpečně.
57
Javůrkovi se střela z těžké pozice vůbec nepovedla. Navíc před brankou Liberce zůstává ležet duo hráčů v oranžových dresech.
56
Nepovedená rozehrávka Hanáků končí až za brankovou čarou. Gólman Kolář s výkopem nijak nespěchá.
55
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Tomáš Chorý.
54
Jeden z Libereckých už se ocitl z míčem za lajnou. Hrát tak může po delší době opět Olomouc.
53
Delarge upláchl po pravé straně, balon zasekl a předložil jej Pavelkovi, který z první branku minul.
52
Úvod druhého poločasu jasně patří hráčům v modrých dresech. Sigma se zatím k míči vůbec nedostává.
51
Hosté se teď marně dožadovali odpískání rohového kopu. Sudí Zelinka byl však jiného názoru.
50
Útočná akce Slovanu končí odmávaným ofsajdem.
49
Severočeši drží míč na svých kopačkách a trpělivě ho přesouvají z jedné strany na druhou.
48
Schulmeisterovi chyběl krok, aby zkrotil neposedný balon na hrací ploše. Takhle bude vykopávat od branky liberecký brankář.
47
Javůrek se nad druhé straně snažil vysunout Housku. Nepovedená přihrávka však končí v zámezí.
46
Liberečtí se ujali rozehrávky. Kapitán Kováč posílá okamžitě balon na útočnou polovinu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je minulostí. Olomouc měla sice více šancí, ve vedení je však domácí Liberec, který bude v druhé půli hájit jednobrankové vedení.
45+2
45+2
Těsně před odchodem do šaten mohl náskok domácích navýšit Frimmel, který se šikovně uvolnil a levou nohou vystřelil. Nedůraznou střelu však pokryl zasahující Zlámal.
45+1
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
První poločas se blíží ke konci. Uvidíme zda rozhodčí Zelinka přidá nějakou porci minut navíc.
44
Kováč hasil rychlý brejk soupeře faulem na Varadiho, který si žádal pro libereckého kapitána nějaké karetní ocenění.
43
Hosté se dostali do další nebezpečné akce, kdy znovu pálil aktivní Schulmeister, který si však ani tentokrát na Koláře nepřišel.
42
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Depetris, přichází Tomáš Zahradníček.
41
Schulmeister se dostal do zajímavé palebné pozice. Liberecký gólman byl však připraven.
40
Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Hosté jsou nastěhováni na útočné polovině.
38
Severočeši kombinují na vlastní polovině a do útoku se nijak nehrnou. Sigma zatím vyčkává.
37
Pospíšilův dlouhý centr doplachtil až do míst, kde stál připravený domácí gólman.
36
Coufal dlouhým autem vysunul Pavelku, který už ale balon na hrací ploše nezastihl.
35
Olomouc je v posledních minutách aktivnější a má proč, na svého soupeře těsně před poločasem ztrácí.
33
Javůrek poslal do šestnáctky Slovanu nebezpečný centr, pro který si však neomylně došel gólman Kolář.
32
Hanáci se snaží okamžitě odpovědět a rychle se hrnou do útoku. K brance Slovanu se však zatím nedostali.
31
Liberec právě vstřelil branku!
Severočeši z první střely na branku udeřili a ujímají se vedení! Coufal posadil na hlavu DAVIDA PAVELKY milimetrový pas, který posadil přesně k pravé tyči Zlámalovy branky – 1:0.
30
Varadi to se svým napadání až příliš přehnal a byl mu odpískán faul na Fleišmana.
29
Slovan trpělivě kombinuje na polovině hřiště a snaží se něco vymyslet. Zatím však marně.
28
Domácí se ale příliš daleko nedostali. Nepřesnou rozehrávkou se o výhodu připravili.
27
Rajnoch odzbrojil od balonu Schulmeistera a sám zakládá útočnou akci.
26
Pohledná liberecká akce končí nepřesným centrem, jehož autorem byl pravý bek Coufal.
25
Ten však nikoho ze svých spoluhráčů před brankou nenašel. Hanáci se osvobozují.
24
Severočeši budou po sraženém centru zahrávat svůj první roh, který rozehraje Jarolím.
23
Coufal si své defenzivní povinnosti splnil na jedničku a o balon čistě obral Navrátila.
22
Velmi podobě skončil také na druhé straně útok Sigmy. Rozehrávat bude liberecký Kolář.
21
Rajnoch se snažil rozjet útočnou akci. Svůj nákop však poslal pouze do území brankáře Zlámala.
20
Je za námi první dvacetiminutovka a diváci toho pod Ještědem zatím příliš neviděli, krom jedné šance Sigmy, kterou ale lapil domácí brankář.
18
Obročník vyrukoval na Housku s tvrdým direktem, který ale sudí Zelinka nebude karetně trestat.
17
Coufal už se s míčem ocitl za lajnou, čehož si povšiml i pomezní rozhodčí.
16
Slovan se snaží uklidnit hru a z vlastní poloviny rozjet nějakou útočnou akci.
15
Olomouc se mohla dostat do vytouženého vedení! Navrátil dostal ideální přihrávku za obranu soupeře. Kolář ale jeho ránu k tyči zlikvidoval velmi pohotovým zásahem.
14
Delarge si opět nepohlídal obrannou linii soupeře a znovu mu byl odmáván ofsajd.
13
Dění se v posledních chvílích odehrává převážně na polovině hřiště, kde oba celky bojují o balon.
12
Delarge už se řítil sám na Zlámala. V době přihrávky však stál v ofsajdu, což potvrdil i praporek postranního rozhodčího.
11
Další akce Libereckých ztroskotala na olomoucké obraně, která zatím působí neprostupně.
10
Slovan kombinuje na vlastní polovině a dopředu nijak nespěchá.
9
Hostující záložník už je ale na nohou a za postranní čarou se hlásí o zapojení do hry.
8
Před libereckou brankou zůstal ležet Schulmeister, který schytal úder někam do choulostivých míst. Proto gólman Kolář posílá míč raději do autu.
7
Velmi svižná akce Olomouce skončila už u Rajnocha, který na poslední chvíli odstavil od míče Depetrise.
6
Kováč hledal dlouhým centrem Frimmela. Tomu byl ale odpískán útočný faul na stopera Dreksu.
5
Sigma z následného rohu nic nevytěžila. Severočeši se osvobozují dlouhým odkopem.
4
Do první zajímavé situace se dostal Schulmeister, který ale pálil pouze do jednoho z obránců.
3
Hosté se pomaličku stěhují na útočnou polovinu, kde se snaží rozjet kombinační akci.
2
Pavelka se snažil u pravé postranní lajny uvolnit. Houska jej ale nedovoleně poslal k zemi.
1
Hanáci se ujali rozehrávky a ihned spěchají dopředu. Obrana Slovanu je ale pozorná.
1
Obě mužstva již vcházejí na hrací plochu. Olomouc nastoupí v oranžových dresech. Domácí Slovan v modrých. Utkání za pár minut začne.

FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Kováč (C), Rajnoch, Fleišman – Pavelka, Obročník, M. Jarolím, Novotný, Frimmel – Delarge.

Náhradníci: Hroššo – Karišik, Pimpara, Pokorný, Drobílek, Dydowicz, Kolár.

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle (C), Javůrek – Varadi, Houska, Schulmeister, Pospíšil, Navrátil – Depetris.

Náhradníci: Blaha – Falta, Plšek, Šindelář, Rolinc, Chorý, Zahradníček.

Rozhodčí: Zelinka – Filípek, Peřina.
Poslední dva vzájemné zápasy ovládl liberecký Slovan, který zvítězil i na podzim v Olomouci a to výsledkem 1:2. Sigma naposledy pod Ještědem vyhrála před dvěma lety v rámci českého Superpoháru.
V libereckém dresu určitě nezahlédneme Sackeyho, který má karetní distanc. Na trávník nevyběhne ani Luckassen a Douglas, které trápí zranění. Nejistý start visí nad záložníkem Rybalkou. Olomoucký tábor hlásí dvě ztráty. Nepožitek s Ordošem jsou zranění.
Severočeši mají na svém kontě 47 bodů a o čtvrté místo zajištující účast v Evropské lize už nepřijdou. Naopak Hanáci budou na severu Čech hrát takřka o "život". Olomouc je na předposledním místě s 28 body a bezpodmínečně musí bodovat.
Hezké večer z města pod Ještědem. Gambrinus liga má na programu poslední 30. kolo. V něm se představí i domácí Slovan Liberec, který na stadionu U Nisy přivítá olomouckou Sigmu.