Z Doosan Arény, která sleduje na velkoplošných projekcích rozlučkové video o trenéru Vrbovi je to vše. Děkujeme Vám za přízeň a v jarní části u ligových přenosů znovu na shledanou.
Je dobojováno! Plzeň v posledním utkání podzimní části Gambrinus ligy poráží Příbram poměrem 2:0 a stahuje ztrátu na vedoucí Spartu na pět bodů. Plzeň o svém výhře rozhodla dvěma góly po centrech v první půli. Příbram ve druhé části byla o něco lepším týmem, to však ale nestačilo ani na čestný úspěch.
90+1
V nastaveném čase se ještě Plzeň dostává ke střele, kterou kryje Hruška.
90
Hrací doba vyměřená pro dnešní duel vypršela, uvidíme ještě jednu minutu nad její rámec.
89
Horváth se dopustil faulu na útočné polovině, Příbram může rozehrávat.
88
Příbram se dostala po zajímavé kombinaci až do pokutového území, do vápna si naběhl Zápotočný, který mířil jen do Kozáčika.
87
Po Kovaříkově střele se míč odrazil na rohový kop, který domácím nic nevynesl.
86
Obrovská šance Plzně na třetí gól! Petržela s vypětím všech sil udržel míč na hrací ploše, našel přesným pasem Kovaříka, který pálí do obránce!
86
Příbram ani z další standardní situace nic nevytěžila.
85
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Daniel Kolář, přichází Marek Bakoš.
85
Další standardní situace, kterou nyní budou zahrávat hráči od Litavky.
84
Aziz ve spolupráci s Kramešem po hodně dlouhé době ohrozili domácí branku.
82
Znovu vysoko nad letěla střela hostů, dokonce tak vysoko, že míč opustil stadion.
81
Zajímavě míč poskakoval v pokutovém území Příbrami, nakonec střela Hořavy končí u Pleška.
80
Avizovaná změna je tady. Místo Daniela Tarczala přichází na hrací plochu Petr Švancara.
80
Plzeň se snaží ohrozit branku Hrušky. Domácí útok nyní zastaven ještě před pokutovým územím.
79
Hosté připravují poslední střídání, na hřiště by měl přijít Švancara.
78
Míč nyní až u Kozáčika, který teď zakombinoval s Čišovským.
77
Milan Petržela zakončoval po rohovém kopu. Rána z hranice pokutového území končí pouze na jednom z obránců.
75
Mišůn propadl při rozehrávce a domácí šli dva na jednoho! Wágner vyslal do úniku Koláře, kterého dokázal vychytat Hruška, ale míč nakonec došel na rohový kop.
74
Rohový kop v podání kapitána Západočechů přinesl míč na hlavu Procházky, který zakončoval nad.
73
Horváth zahrával standardní situaci a nakonec z ní vybojoval roh.
73
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Tomáš Wágner.
72
Tecl se dostal na levém kraji k balónu a pokoušel si ho zatáhnout do středu, kde byl faulován.
71
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Zoran Danoski, přichází Martin Krameš.
70
Další možnost na centr do pokutového území Příbrami, kterou nezvládl ideálně Horváth.
69
Plzeň se dostala k centru před branku, který byl v podání Koláře nepřesný.
68
Ani z další standardní situace Středočeši neohrozili nijak zvlášť Kozáčika.
67
Jeden útok nyní střídá druhý. Znovu hosté se dostali do útočné akce, která znovu je zastaven faulem.
65
Horváth našel v pokutovém území Procházku, který se pokoušel hledat ještě někoho ze spoluhráčů, ovšem nebyl úspěšný.
65
Mišůn poslal nedovolenými prostředky k zemi Koláře a volný přímý kop uvidíme i na druhé straně.
63
Rozehrávku vzal na svoje bedra Aziz, jeho rána po zemi končí na připravené zdi.
62
Další faul před pokutovým územím, Příbram získává možnost zahrávat zajímavou standardní situaci.
62
Příbram se musela v posledních minutách bránit, ale celkově se zdají hosté ve druhé půli lepším týmem.
61
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michal Ďuriš, přichází Jan Kovařík.
60
Domácí se dostali znovu ke střele na branku, která končí mimo.
59
Po standardní situaci, která byla takovým zkráceným rohem se domácí pokoušeli o zakončení, ale nakonec si míč z chumlu hráčů vytáhl Hruška
58
Petržela se dral podél lajny, ale nakonec byl u rohového praporku nedovoleně zastaven.
57
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Lukáš Stratil, přichází Aziz.
57
Plzeň nakonec zahrávala rohový kop, ale v první chvíli sudí ukázal na odkop od branky. Z rohu nakonec nic nebylo.
56
Stanislav Tecl dokázal proniknout až do pokutového území, kde se k němu v poslední chvíli dostal Hájovský a sebral mu balón.
54
A hosté to zkoušejí směrem do útoku, jenže zatím pálí spíše do obrazovky nad Kozáčikovou brankou.
54
Západočeši znovu mají míč ve svém držení, ale z vlastní poloviny se špatně ohrožuje branka. Příbram na startu druhé půle hraje výborně v defenzivě.
53
Další plzeňský útok znovu nepřinesl střelecké zakončení. Mišůn vybojoval míč a odkopl na útočnou polovinu.
52
Plzeň má zatím na startu druhé půle míč v držení možná o něco více, jenže se nedokáže dostat před Hrušku.
50
Hosté se dostali ke střeleckému pokusu, který postrádal hodně přesnosti.
49
Plzeň mohla na druhé straně také ohrozit Hrušku, jenže na střelu mezi tři tyče nedošlo.
48
Volný přímý kop ze zhruba dvaceti metrů zahrával Tomáš Pilík a jeho točená střela prosvištěla kolem tyče!
47
Po ztrátě míče přišel plzeňský faul a bude tu velmi zajímavá standardní situace pro hosty.
46
Domácí se ujali úvodního výkopu utkání a začínají postupnou kombinací.
46
I Plzeň už se vrátila z vyhřátých kabin na trávník promrzlého stadionu.
Hráči Příbrami už se pomalu vracejí z kabiny.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
Sudí Lerch neměl moc důvodů k prodlužování prvního poločasu a hned s vypršením časomíry ho ukončuje. Plzeň v první půli byla většinu času aktivnější a nakonec se také prosadila po dvou zajímavých centrech do pokutového území. Nejprve se trefil netradičně hlavou kapitán Pavel Horváth, po něm se prosadil střelou k zadní tyči také Milan Petržela.
45
Poslední minuta první půle je v plném proudu, Příbram momentálně drží míč.
44
Na pravé straně se dostal ke střele Řezníček. Příbramský forward střílel po zemi a nakonec Kozáčika míč pozlobil.
43
Plzeňský útok se tentokráte zastavil kousek za polovinou hřiště.
43
Příbramští si připisují první střelecký pokus na Kozáčika, konkrétně Tarczal, který pálil jen do středu branky.
41
Příbram se dostala po nějaké době znovu na útočnou polovinu, avšak Stratil nakonec míč ztratil.
40
K následné standardní situaci v podání Plzně se postavil Pavel Horváth. Jeho točený centr na zadní tyč Procházka nezasáhl.
39
Žlutou kartou byl potrestán hostující záložník Tomáš Pilík.
37
Plzeň kombinuje před pokutovým územím, ale na další střely zatím nedošlo.
35
Plzeň se snaží ohrožovat Hrušku, ale poměrně dobře zatím funguje příbramská defenziva.
34
Další velmi zajímavá akce Plzně! Viktoriáni se prokombinovali až do pokutového území, kde však obrana Příbrami jejich pokusy zablokovala.
33
Z pravé strany přiletěla dobrá střela na Hrušku, který míč dokázal vyboxovat před pokutové území.
32
Plzeň ani po druhé brance nepřestává útočit...
30
Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeň se prosazuje podruhé v utkání! Dlouhý nákop Horvátha do pokutového území se dostal k MILANU PETRŽELOVI, který si zpracoval míč a poslal ho přesně k zadní tyči!
29
Ďuriš se dostával do pokutového území, nakonec si však nedokázal obhodit obránce.
27
Řezníček se probíjel do pokutového území Plzně hodně dobře, nakonec skončil na zemi.
26
Kozáčik chvíli podržel míč a následně založil další kombinace po pravé straně.
25
Procházka musel pádit za míčem, aby ho odehrál před Stratilem, zvládl to.
24
Domácí předvedli zajímavý centr do pokutového území, který však nedokázal nikdo v červeno-modrém zpracovat přesněji.
23
Útočný faul nejprve předvedli domácí, vzápětí faulovali i hostující hráči.
21
Marián Čisovský poslal načechraný centr z poloviny hřiště až do pokutového území, kde se k hlavičce dostal kapitán PAVEL HORVÁTH a přesným pokusem zaskočil Hrušku!
19
Sudí Lerch ponechal hostům výhodu, kterou se snažil využít Řezníček, ale nakonec jeho rána skončila mimo.
17
Míč se po delší době dostal i ke Kozáčikovi, který ho znovu uvede do hry.
15
Plzeň má míč ve svém držení, ale zatím postrádáme šance.
14
Plzeň je zatím aktivnější v držení míče, ale momentálně se domácím nedaří ohrozit Hrušku.
12
Limberský se zajímavě prokličkoval až do pokutového území, ke střele se nedostal.
11
Plzeň se dostává na polovině hřiště znovu k balónu...
10
Zajímavá rána z pravé strany, která přinesla poprvé výraznější práci pro Hrušku.
9
Plzeň zkouší znovu útočit, útok po pravé straně pozastaven.
7
Hosté se dostali k protiútoku, ale Stratil pálil mimo branku.
7
To se nyní mohlo změnit! Rajtoral prošel až do pokutového území, vypálil a jeho pokus letěl těsně kolem tyče!
6
Plzeň se znovu dostává k míči, ale zatím vidíme opatrný úvod.
4
Velmi zajímavý centr přiletěl z pravé strany do pokutového území, k míči se dostával Tecl, ale nakonec ho včas odstavil Hájovský.
2
Plzeň vybojovala rohový kop, ale z něj nevzniklo pro Hrušku větší nebezpečí.
1
Tecl se probíjel do pokutového území, ale nakonec byl odstaven Zápotočným.
1
Rozlučka s trenéry Viktorie je za námi a vše se pomalu schyluje k zahájení utkání.
Před dnešním utkáním proběhne rozlučkový ceremoniál s trenérem Pavlem Vrbou, který dnes bude koučovat naposledy Plzně v rámci Gambrinus ligy. Stejně tak se klub rozloučí s asistentem Karlem Krejčím, který následuje Pavla Vrbu k národnímu týmu.

Oba dva ještě budou na lavičce Plzně proti CSKA Moskva, ale před utkáním Ligy mistrů není dle reglementu UEFA možné pořádat podobné ceremoniály.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Procházka, Čišovský, Limberský – Petržela, Hořava, Kolář, Horváth (C), Ďuriš – Tecl.
Náhradníci: Bolek – Hubník, Řezník, Pospíšil, Kovařík, Wágner, Bakoš.

1.FK Příbram: Hruška (C) – Krbeček, Zápotočný, Hájovský, Pleško – Pilík, Mišůn, Tarczal, Danoski – Stratil, Řezníček.
Náhradníci: Štěpanovský – Andrejevič, Divíšek, Krameš, Aziz, Švancara, Brandner.

Rozhodčí: Lerch – Jiřík, Černý.
Vzájemné duely
Příbram nepatří mezi oblíbené soupeře Plzně, ale to platí hlavně pro zápasy na stadionu U Litavky. V domácím prostředí se Plzni proti Středočechům docela daří. V posledních třech utkáních vyhrála pokaždé Plzeň, v sezóně 10/11 to bylo 2:1, 11/12 dokonce 5:0 a loňská sezóna nabídla fanouškům v Doosan Aréně výsledek 2:0. Jak tomu bude dnes?
1.FK Příbram
Příbram na rozdíl od Plzně únavu z pohárových soubojů řešit nemusí, nevyrovnané výkony však ano. Příbramští mají z posledních dvou duelů v Gambrinus lize velmi zajímavé skóre 5:6. Před reprezentační přestávkou se Příbram představila v Jablonci a inkasovala na Střelnici hned šest branek, což byl nelichotivý klubový rekord. Po reprezentační pauze však svěřenci kouče Čuhela předvedli zcela opačný výkon a pěti góly přispěli k odvolání kouče Jihlavy.

Příbram je před dnešním utkáním na dvanáctém místě tabulky, která je však ve svém spodku hodně vyrovnaná a poslední Slavia ztrácí na tým z hornického města jen dva body.
FC Viktoria Plzeň
Plzeň má dnes před sebou jasný cíl, kterým je výhra a snížení náskoku vedoucí Sparty před zimní přestávkou na pět bodů. Plzeň je v zápasovém rytmu, ale od utkání s Manchesterem City v rámci Ligy mistrů už uběhlo několik dnů a svěřenci Pavla Vrby jsou tak stoprocentně připraveni na dnešní souboj s Příbramí, která však nepatří mezi oblíbené soupeře Viktorie.

Plzeň ve středu měla na dosah remízu proti Manchesteru City, ale nakonec na Etihad Stadium prohrála 4:2, dnes však to bude o něčem jiném. „Za sebe musím říct, že teď už unavený nejsem. Sezóna byla dlouhá, ale myslím si, že dva zápasy ještě vydržíme. Ani bych neřekl, že někde sbíráme psychické nebo fyzické síly. Manchester máme za sebou a připravujeme se na Příbram. Věřím, že ji porazíme,“ říká odhodlaně obránce Plzně František Rajtoral, odchovanec příbramského fotbalu.
Hezký nedělní večer z Plzně. Západočeská metropole dnes patří vrcholovému sportu. Po utkání plzeňských hokejistů přichází na řadu i fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří v posledním utkání podzimní části sezóny budou bojovat proti Příbrami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.