FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Ml. Boleslav - 13. května 2018   17:00

Bohemians
40' Vaníček (Mašek)
1:3
(1:1)
Ml. Boleslav
27' Konaté  (Valenta) • 85' Chaluš  (Matějovský) • 87' Magera

Fryšták – M. Dostál, Bederka, Šmíd, Švec – Jindřišek (C), M. Hašek – Reiter, Mašek (88. Bartek), Vaníček – Nečas (74. Kabajev).
Bárta – Kocić, Bartek, Kabajev.
Orel – Myška, Fišer
Ďolíček, Praha-Vršovice
4787 diváků
Polaček – Pauschek, Takács, Chaluš, Křapka – Jánoš (C), Valenta (86. Fabián) – Konaté, Matějovský, Ladra (73. Magera) – Komličenko (56. Přikryl).
Vejmola – Fabián, Hubínek, Mareš, Přikryl, J. Rada, Magera.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Mladá Boleslav 1:3. Důležitou výhru trefil Chaluš

Mladá Boleslav se dnešním vítězstvím zřejmě definitivně odpíchla k záchraně, když domácí v řadě dobrých střeleckých příležitostí ve druhém poločase pálili kolem brány a hosté je pak ztrestali slepenými góly Chaluše a Magery v závěrečných minutách zápasu.
Většina diváků nespokojeně píská, naopak mladoboleslavští fotbalisté si užívají děkovačku před kotlem zhruba šesti desítek svých nejvěrnějších.
Na potvrzení záchrany v lize si ještě Boleslav musí počkat do závěrečného hvizdu zápasu mezi Jabloncem a Karvinou. Pokud domácí udrží vítězství, už Středočeši nemohou sestoupit. Na Baník Ostrava mají k dobru čtyři a na Karvinou zatím pět bodů, přičemž oba slezské celky se v příštím kole utkají v derby.
Ode mě je to z Ďolíčku pro dnešní podvečer vše, doufám, že jste si zápas užili a děkuji za pozornost.
90+1'
90+1'
Boleslav získává roh a Matějovský nikam nespěchá.
90+1'
Zápas bude nastaven o 1 minutu.
90'
Dostál odcentroval po nakrátko rozehrané standardce na Jevgenije Kabajeva, ten úplně sám z malého vápna hlavičkoval přímo do Polačkovy náruče.
90'
Faul na Jindřiška zhruba 35 metrů od brány ještě dává Bohemce naději.
89'
Míč končí znovu v síti Bohemky, Přikryl však zakončoval přes Fryštáka z ofsajdového postavení.
88'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Dominik Mašek, přichází David Bartek.
87'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hlasatel ještě neoznámil střelce gólu na 1:2 a už je to 1:3. Špatně postaveného Fryštáka, který předtím znovu riskantně vyběhl proti Přikrylovi, obhodil skákavou střelou do opuštěné brány LUKÁŠ MAGERA a radostí schoval míč jako "miminko" pod svůj dres.
86'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Valenta, přichází Tomáš Fabián.
85'
Ze závaru po rohovém kopu Matějovského střílí snad podrážkou napřažené kopačky nesmírně důležitý gól pro záchranu v první lize zblízka MATĚJ CHALUŠ. Fryšták se po míči natahoval k tyči marně.
84'
Mladá Boleslav mohla rozhodnout. Přikryl běžel sám na bránu, Fryšták vyškrábl jeho gólovku na roh.
83'
V průběhu zápasu se neustále lepšící Matějovský posílal dlouhou přihrávku na Přikryla, proti němu vyběhl Fryšták až za velké vápno a odhlavičkoval míč do autu.
82'
Nepřesný nákop domácích, odkopávat bude Polaček.
81'
Dnešní utkání sleduje 4787 diváků.
80'
A vzápětí protiútok a velká možnost na druhé straně, zakončení Dominika Maška minulo zadní tyč o ještě menší kousek a domácí záložník zklamáním klekl na trávník.
79'
Hodně nepřehledná situace ve vápně Bohemky. Matějovský krásně přenesl hru na Pauscheka, který vysunul Konatého. Domácímu Švecovi se málem stal osudným pokus o konstruktivní řešení, Konaté mu sebral míč a nakonec ho po dalších náhodných odrazech vypálil vedle zadní tyče volný Magera.
76'
Jevgenij Kabajev znovu v akci, v tomto případě v mnohem složitější pozici napálil skákavý míč znovu do ochranné sítě za mladoboleslavskou bránou.
75'
Kabajev mohl být slavný, z prvního dotyku nebyl daleko od skórování. Po vynikající zpětné přihrávce Rudolfa Reitera napálil míč ze stejného místa přesně tam, kam už ve druhém poločase před ním Mašek i Reiter, tedy těsně nad.
74'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Jevgenij Kabajev.
73'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Lukáš Magera.
73'
Matějovský rázným odkopem osvobozuje Boleslav z tlaku, Fryšták riskantně vyrazil pro míč mimo šestnáctku a pak ho raději poslal mezi fanoušky.
72'
Jiří Valenta to měl zhruba o metr blíže, než v prvním poločase při gólové situaci. Tentokrát však zakroutil míč nad branku Bohemians 1905.
71'
Antonín Vaníček se tak přesvědčivě diví odpískané ruce, jejíž plácnutí do míče bylo slyšet až na hlavní tribuně, že by si mohl případně vysloužit i jiné než fotbalové angažmá.
69'
Dostálův dlouhý aut přiťukl Mašek ve vápně Reiterovi, který z penaltové značky pumelicí těsně překopl boleslavskou bránu. Teď si tihle dva už nemají co vyčítat.
69'
Ladra v tísni před Dostálem odkopl hrací předmět na tribunu.
68'
Přikryl se marně hlásí o roh, rozhodčí jednoznačně ukazuje na odkop od brány Tomáše Fryštáka.
66'
Už šestý roh Boleslavi rozehrál tradičně Matějovský, na malém vápně se dostal do střetu Chaluš s Fryštákem a protože se jedná o zónu zvláštní ochrany brankářů, píská se proti Mladoboleslavským.
65'
Za chvilku přilétlo další nebezpečí pro mladoboleslavského brankáře, který nadvakrát zkrotil míč před dotírajícím Nečasem.
65'
Mašek se krásně proháčkoval do boleslavské šestnáctky, stopku mu vystavil zákrokem, snad inspirovaným rozklekem hokejového brankáře, pozičně dobře postavený Chaluš.
63'
Jánoš je v pořádku, hra pokračuje a Bohemka se brání tlaku hostujícího celku.
61'
Rozhodčí Orel přerušuje hru, za záda se drží na trávníku ležící mladoboleslavský kapitán Adam Jánoš
60'
Boleslavská obrana jen stínovala, když se do pokutového území vřítil Rudolf Reiter a sklepl Jindřiškův nákop pro Dominika Maška, který zblízka o vlásek přestřeluje.
59'
Po rohu si zpracoval míč Jiří Valenta a vystřelil vysoko a daleko vedle brány.
58'
Přímý kop pro Mladou Boleslav si vzal na starost Matějovský. Na zadní tyči odvracejí klokani před Křapkou na roh.
57'
Rychlou boleslavskou souhru po ose Matějovský-Valenta-Ladra utnul domácí Hašek, který se poctivě vrátil a posledně jmenovanému ukopl míč od nohy do zámezí.
56'
Nikolaje Komličenka v útoku Mladé Boleslavi nahradil Tomáš Přikryl.
56'
Po Matějovského rohu přihrál nepřesně Křapka, Jindřiškův nákop na Nečase však jistil Pauschek.
55'
Konaté předběhl Švece, obránce Bohemky mu alespoň odkopl míč za cenu rohu.
53'
Antonín Křapka si naložil při svém průniku příliš velké sousto, u rohového praporku o míč přišel, ale Mladá Boleslav u něj zůstala a z velké dálky vyslal dělovku nad břevno Ladislav Takács.
51'
A hned po rozehrání je pro změnu máván ofsajd hostům.
51'
Vršovický celek drží míč, po zhruba minutě zdlouhavých přihrávek na vlastní půlce se odvážil dopředu Reiter, jenže akce končí útočným faulem.
49'
Pauschek čistým skluzem vybojoval míč pro Boleslav, následná Valentova dělovka byla zblokována a u balónu jsou domácí fotbalisté.
48'
Jindřiškův přímý kop dostal do sítě hlavou Šmíd, jenže praporek pomezního Myšky byl už nad hlavou – gól z ofsajdu samozřejmě neplatí.
48'
Žlutou kartu dostává Adam Jánoš (FK Mladá Boleslav).
47'
Jeden z klokanů poslal suvenýr do zhruba padesátičlenného mladoboleslavského kotle. Fanoušci modrobílých hrají ve vlastním sektoru volejbal.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce ke změně v sestavě, pokračují tedy základní jedenáctky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Statistiky první půle:
Držení míče 60% – 40%, střely na bránu 1:1, střely mimo 2:2, rohy 2:3, fauly 3:10, ofsajdy 0:0.
Sledujeme vyrovnaný a bojovný fotbal v ideálním počasí a dobré atmosféře téměř plného Ďolíčku. Skóre je po zásluze nerozhodné, když na každé straně byla proměněna jedna ze dvou velkých šancí. Dorážkou Valentovy střely do tyče zařídil Tiémoko Konaté Boleslavi náskok, který vydržel jen 13 minut, než po Maškově přihrávce vyrovnal Antonín Vaníček.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Ladislav Takács (FK Mladá Boleslav).
45'
Konaté si to namířil do vápna ze strany odvážně proti trojici protihráčů, zkušený Švec nakonec záložníkovi z Pobřeží Slonoviny balón čistě odebral.
43'
Nejmladší fotbalista na hřišti Antonín Vaníček mohl vzápětí skórovat podruhé. Dostálův centr hlavičkou tlačil na zadní tyč, míči po odskoku o trávník chyběly do brány jen centimetry.
42'
Matějovský opil rohlíkem celou trojici klokanů, na druhé straně zachránil situaci výborným obranným zákrokem a čistou rozehrávkou Jiří Bederka.
40'
Bohemians právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno, také domácí se prosazují z první přímé střely. Dominik Mašek po Jánošově ztrátě potáhl míč, navázal na sebe pozornost celé boleslavské obrany a na velkém vápně ťukl přihrávku doleva. Už se zdálo, že ANTONÍN VANÍČEK vhodný moment prováhal, ale nakonec ranou k tyči prostřelil brankáře Boleslavi.
38'
Na hřišti zůstal chvíli ležet Nikolaj Komličenko. Sudí přerušuje hru, hosté po chvilce sportovně vracejí míč domácím fotbalistům.
38'
Marek Matějovský zachytil ve středu hřiště nepřesnou rozehrávku, narazil si s Pauschekem a nadýchaným obloučkem vysunul volného Konatého. Ten však centruje jen do Fryštákových rukavic.
36'
Jakub Nečas si přišlápl na míč, ten končí v zámezí a domácí útočník proti své vůli vsedě na trávníku.
35'
Reiter dokázal vybojovat míč i přesně rozehrát, Dostálův centr však končí na horní síti Polačkovy brány.
34'
Jánošovi se svezl míč po kopačce a centroval kamsi k tramvajové zastávce.
33'
Riskantní Reiterova přihrávka před vlastní bránou směrem dozadu přináší Boleslavi další roh.
32'
Konatého centry dvakrát po sobě s menšími potížemi zpacifikovala obrana zelenobílých.
32'
Polovysoký centr uklízí z malého vápna do bezpečí boleslavský Pauschek.
31'
U postranní čáry byl faulován Reiter, série standardek Pražanů může po krátké pauze pokračovat.
29'
Domácí jsou po inkasované brance rozhození a zatím se jim nedaří kombinace.
27'
Jiří Valenta trefil z přímého kopu z 25 metrů krásnou střelou tyč, u dorážky byl první TIÉMOKO KONATÉ a nekompromisně napnul síť za Fryštákem.
26'
Ladislav Takács vystřihl po rohovém kopu parádní nůžky, jimiž o metr přestřeluje bránu Pražanů.
25'
Šmídovi školácky odskakuje rozehrávka brankáře Fryštáka a Boleslav zadarmo získává roh.
24'
Hašek vysunul Reitera, ten sice svou kličkovanou ve vápně zakončil jen přihrávkou na kopačky boleslavského Jánoše, ale po jeho nedůraznému odkopu se míče zmocnil Antonín Vaníček a vypálil ho nad břevno. Byl to vůbec první střelecký pokus Bohemians 1905.
22'
Tiémoko Konaté hrůzostrašným provedením přihrávky zkazil boleslavský brejk tři na dva.
21'
Chaluš odvrací centrovaný míč na tentokrát opravdový roh.
20'
Slovenský gólman Mladé Boleslavi míč rezolutně vyboxoval, jenže před pokutovým územím si pomohl proti Reiterovi nedovoleně Valenta a je tu další klokaní standardka.
19'
Jindřiškovu kolmici doběhl u rohového praporku Mašek a byl tam faulován Matějovským. Statisticky jde o volný přímý kop, de facto kope Bohemka roh.
18'
Dnes zatím neviditelný Marek Matějovský přihrává do autu.
17'
Dostál mezi dvěma hráči hezky uvolnil Nečase, ten ve vápně při rychlé otočce ztratil stabilitu a míč mu utekl.
17'
Zárodek boleslavského brejku zastavuje sudí Orel, který viděl faul na Jindřiška.
15'
Hašek kopl roh, jako by ve vápně očekával tři metry vysokého spoluhráče.
15'
Dostálův centr srazil boleslavský Křapka na rohový kop.
14'
Mladý Vaníček nasadil jesličky o 17 let staršímu Matějovskému, ale o pár chvil později zazdil celou akci nepřesnou přihrávkou.
13'
Jindřiškovi se však exekuce moc nepovedla, polovysoký centr odvrací z vápna Nikolaj Komličenko.
12'
Asi deset metrů před vápnem byl podražen Hašek, je tu nadějný trestný kop pro Bohemians.
10'
Obrovská šance Mladé Boleslavi! Konaté se krásně protáhl mezi Švecem a Vaníčkem a přízemní zpětnou přihrávkou našel v ideální střelecké pozici úplně volného Ladru. Mladoboleslavský odchovanec však přestřeluje bránu klokanů.
9'
Skandování bohemáckého kotle, který sděluje, co je podle jejich názoru rozhodčí, je poněkud v rozporu s předchozím pokřikem "Fandíme slušně"...
9'
Komličenko si pomohl nedovoleně tělem v souboji s Jindřiškem. Po rychlé rozehrávce končí v rohu pokutového území na zemi Reiter, ani teď si domácí penaltu nevymodlili.
8'
Se střídavým úspěchem probíhají souboje uprostřed hřiště, ani jednomu ze soupeřů se nedaří přiblížit na dostřel.
7'
Domácí kapitán Josef Jindřišek napřáhl ke střele z dálky, trefil pouze dobře postaveného Ladislava Takácse.
5'
Mladoboleslavští drželi míč na polovině Bohemians, jejich akce ale ztroskotala ještě před šestnáctkou. Do protiútoku vyrazil Hašek, jenže i on zahnal sám sebe do autu.
4'
Ani souboj mezi Švecem a Konatém na přesně opačném koutu hřiště nekončí rohem pro Mladou Boleslav.
4'
Reiter postupoval dlouho s míčem, neustále obtěžován Křapkou. Míč končí v zámezí a domácí záložník marně reklamuje roh pro Bohemku.
3'
Švecův nákop byl pro Nečase příliš vysoký, míč bez potíží sebral boleslavský brankář Polaček.
2'
Matějovský našel centrem hlavu Matěje Chaluše, ten v záklonu nedokázal usměrnit míč směrem k bráně.
1'
První střelecký pokus si záhy připisuje boleslavský Ladra. Jeho rána zpoza šestnáctky po samostatné akci byla tečována na roh.
1'
Úvodní výkop měli klokani, kteří útočí na bránu proti svému kotli. "Sem budou padat", věří fanoušci domácích.
1'
-1'
22 fotbalistů, 22 žáčků, 3 rozhodčí a 1 maskot přicházejí na hřiště!
-2'
Ještě před začátkem zápasu vytahují diváci na hlavní tribuně i v domácím kotli obří plachty, ta v kotli je ozdobena nápisem "Zpátky na vrchol". Heslo na hlavní tribuně mi je doslova a do písmene skryto.
-5'
Pět minut před úvodním výkopem se z reproduktorů na hlavní tribuně rozléhá bohemácká hymna "Klokani bojují, kopanou milují". Tribuna se plní téměř do posledního místečka, čeká se na příchod obou jedenáctek na hrací plochu.
Obě mužstva absolvují předzápasovou rozcvičku, o něco zaplněnější je polovina, kterou mají vyhrazenou hosté. Klokani dnes nastupují do zápasu pouze se třemi náhradníky do pole.
Domácí se věnují střelbě na bránu ze střední vzdálenosti, základní sestava Boleslavi hraje bago pod dohledem asistenta trenéra Adriana Rolka.
V sestavách obou mužstev dnes najdeme přeběhlíky z opačného tábora. V útoku Bohemky nastoupí Jakub Nečas, jehož předchozím působištěm byla právě Mladá Boleslav. Naopak ex-klokany v boleslavském dresu jsou Pauschek, Hubínek a Rada, z nichž pouze prvně jmenovaný je v základní sestavě.
Opomenout nesmíme ani mladoboleslavskou legendu Miroslava Millera či Dalibora Slezáka, oba současné členy trenérského štábu Martina Haška.
Jediný "obojživelník", který bude zápas sledovat pouze z tribuny, je Lukáš Hůlka. Kmenový hráč Boleslavi ve Vršovicích hostuje a po dohodě klubů dnes nenastoupí.
-45'
Zápas se odehraje za horkého nedělního odpoledne zřejmě před velmi solidní kulisou, soudě podle stovek fanoušků, kteří už tři čtvrtě hodiny před výkopem tvoří fronty u vstupů na vršovický stadión.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Bederka, Šmíd, Švec – Jindřišek, Hašek – Reiter, Mašek, Vaníček – Nečas.
Náhradníci: Bárta – Kocić, Bartek, Kabajev.

FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Chaluš, Křapka – Jánoš, Valenta – Konaté, Matějovský, Ladra – Komličenko.
Náhradníci: Vejmola – Fabián, Hubínek, Mareš, Přikryl, Rada, Magera.

Rozhodčí: Orel – Myška, Fišer.
Poslední vzájemné utkání, které se hrálo v listopadu na půdě Mladé Boleslavi, skončilo lépe pro Bohemku, která po gólech Vaníčka a Nečase vyhrála 2:1. Za domácí skóroval Magera z penalty.
Naopak předchozí duel v Ďolíčku se v loňské sezóně vydařil lépe fotbalistům Mladé Boleslavi, kteří tu zvítězili 1:3.
V posledním zápase dokázala Bohemka na Andrově stadiónu obrat o body Sigmu Olomouc po remíze 1:1. Za domácí skóroval Plšek, gól místo fotbaistů Bohemky vstřelil do vlastní sítě olomoucký Jemelka.
Mladá Boleslav v minulém kole hrála doma bez branek s ostravským Baníkem. Nutno dodat, že Milan Baroš v devětatřicáté minutě neproměnil pokutový kop.
Bohemians 1905 dohrávají sezónu v klidu, boj o záchranu se jich netýká a dosáhnout už nemohou ani na evropské poháry, na pátý Jablonec ztrácejí deset bodů.
Naopak Mladá Boleslav potřebuje jako sůl navýšit svůj pouze dvoubodový náskok na sestupové příčky. Boleslavští zažívají nejhorší sezónu od roku 2005 a zatímco poslední čtyři ligové ročníky zakončili vždy mezi nejlepší čtyřkou, dnes jsou v tabulce čtvrtí od konce.
Na hřištích soupeřů se jim ovšem celkem daří, v tabulce venkovních zápasů je Mladá Boleslav pátá a její špatné postavení je dané hlavně mizernou bilancí na vlastním stadiónu.
Dobré odpoledne. Vítám vás u online přenosu z české nejvyšší fotbalové soutěže. Na programu je duel, ve kterém změří síly Bohemians Praha 1905 a FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.