FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Jablonec - 5. května 2018   16:00

0:3
(0:2)
Jablonec
21' Masopust  (Hübschman) • 28' Považanec   • 67' Považanec  (Holeš)

Melichárek (C) – Sukup, Vraštil, Pavlík, Lutonský – Polák, Kratochvíl (75. T. Pilík) – R. Acosta, Michal Škoda (46. Bazeljuk), Ashiru (28. Juhar) – Růsek.
Halouska – Kryštůfek, Sedlák, T. Pilík, Bazeljuk, L. Krejčí, Juhar.
Královec – Paták, Pochylý
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
2216 diváků
V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust (81. Jaroslav Diviš), Trávník, Považanec, Jovović (54. Zelený) – Doležal (73. Chramosta).
Hanuš – Piroch, Jaroslav Diviš, D. Breda, Zelený, Chramosta, Janković.
Hrubý

SESTŘIH: Zbrojovka Brno - Jablonec 0:3. Svěřenci kouče Pivarníka ani tentokrát neudělali krok k záchraně

Utkání je u konce. Domácí Zbrojovka dnes za svým soupeřem z Jablonce jasně zaostala a po jednoznačném výsledku 0:3 putují tři body na sever Čech. Pro Zbrojovku je tak situace značně kritická, jelikož dnes bodovali kromě Jihlavy všichni bezprostřední soupeři v boji o záchranu, na kterou domácím schází šest bodů. Jablonec se naopak díky dnešní výhře posunul na čtvrtou příčku o bod před pražskou Spartu, do konce tohoto ročníku HET ligy schází tři kola.
90+2'
90+2'
V samotném závěru se o zakončení zpoza vápna postaral Michal Trávník, jeho ráně však chyběla razance i přesnost.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Utkání se již spíše dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
88'
Na druhé straně naopak mohla přijít čtvrtá branka hostů. Do vápna Zbrojovky vtrhl z pravé strany Chramosta, jeho střelu ale v poslední chvíli srazil jeden z domácích.
87'
Pilík se tentokrát příliš nepochopil se Sukupem, po dlouhém pasu prvního jmenovaného následuje odkop od Hrubého brány.
85'
O přímou střelu se pokusil Tomáš Pilík, ten ale bránu o nějaký ten metr přestřelil.
84'
Považanec před šestnáctkou sestřelil k zemi Acostu a domácí mají šanci alespoň čestný zásah.
81'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Jaroslav Diviš.
81'
Další žluté napomínání, tentokrát to s důrazem přehnal Martin Juhar.
79'
Masopust se šikovně vyhnul několika zákrokům soupeře, až ho nakonec srazil k zemi Milan Lutonský, jenž za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
77'
Dnešní utkání sleduje 2216 diváků.
76'
Acosta dobře vystihl špatnou rozehrávku soupeře, nakonec se však v nadějné situaci neprosadil ani on, ani Bazeljuk, jenž se vzápětí dostal k míči.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Tomáš Pilík.
74'
Aktivní Lukáš Masopust to tentokrát vzal na sebe, dostal se s míčem až k šestnáctce, jeho nepříliš prudká rána ovšem skončila mimo.
73'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
72'
Domácí již působí trochu odevzdaným dojmem, začíná být poměrně jasné, že dnes se jim záchrana v nejvyšší soutěži opět o kus vzdálí.
70'
Na zemi zůstal po jednom ze soubojů ležet Miloš Kratochvíl, který bude potřebovat drobné ošetření.
68'
Hned vzápětí mohlo být sníženo, Acostova rána z hranice šestnáctky ovšem skončila pouze uprostřed brány.
67'
Jablonec právě vstřelil branku!
Domácí vhazovali u vápna soupeře, celou situaci ovšem vyřešili mizerně a potřetí inkasují. Samostatný únik Lukáše Masopusta ještě domácí obrana ustála, po centru Holeše se ovšem míč za hranicí šestnáctky po přiťuknutí Trávníka a nahrávce opět Holeše dostal k JAKUBU POVAŽANCI, jenž krásnou ranou na vzdálenější tyč přidal svoji druhou branku utkání.
64'
Domácí jsou opět v tlaku, proti dobře připravené obraně Severočechů se jí však ani nadále nedaří výrazněji prosadit.
62'
Právě Sukup opět našel svým centrem Růska, jenž dokázal prodloužit míč na zadní tyč, tam už ale nebyl nikdo v červeném.
61'
Ondřej Sukup se už hnal za záda Matěje Hanouska, ten však po kontaktu s brněnským bekem upadl a píská se proti Zbrojovce.
60'
Zajímavý brněnský brejk táhl Antonín Růsek, ten ovšem nedal míč včas od nohy a rychle o něj přišel.
58'
Jablonec opět trochu uklidňuje hru a kombinuje ve středu pole.
56'
Mohlo udeřit i na druhé straně! Masopust se uvolnil na pravém křídle a našel krásným míčem Doležala. Ten se na malém vápně dokázal uvolnit, v obrovské šanci však hlavičkoval mimo.
54'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Jaroslav Zelený.
54'
Domácí mohli z ničeho nic snížit. Sukup našel přesným centrem Růska, ten ovšem v dobré pozici hlavou minul bránu.
52'
A také z toho byla zajímavá možnost. Lischka prodloužil míč na zadní tyč, kde byl zcela volný Považanec, ten už ale Melichárka z velké blízkosti překonat nedokázal.
51'
Na druhé straně mohou zahrozit hosté, vybojovali totiž rohový kop.
51'
Jan Polák našel pěkným dlouhým pasem nabíhajícího Růska, tomu ale nakonec míč utekl do zámezí.
49'
Pro vysoký centr do vlastní šestnáctky si bez problémů došel Hrubý i přesto, že na něj důrazně dotírali Bazeljuk s Růskem.
47'
Herní obraz se v úvodu druhé půle příliš nezměnil. Jablonec vychází ze zajištěné obrany a čeká, co Zbrojovka vymyslí směrem dopředu, nyní už i s čerstvým útočníkem Bazeljukem.
46'
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Konstantin Bazeljuk.
První poločas je u konce. Zbrojovka zatím není výrazně horším týmem, domácí ovšem nejsou příliš nebezpeční u brány soupeře. Hosté se naopak prosadili hned dvakrát, když se v krátkém časovém sledu prosadili Lukáš Masopust a Jakub Považanec, jenž se trefil z pokutového kopu. Jak se bude utkání dál vyvíjet uvidíme ve druhé půli, která začne zhruba v 17:03.
45'
45'
V závěru poločasu poslal zajímavý centr na malé vápno soupeře Škoda, Jablonec se ovšem i tentokrát ubránil.
44'
Domácí fotbalisté marně reklamovali faul na Kratochvíla ve středu pole a hned z toho bylo zakončení soupeře. Rána Matěje Hanouska zpoza vápna ovšem skončila několik metrů nad.
43'
Zbrojovka zkusila štěstí po levé straně, Lutonského přihrávka ovšem byla až příliš razantní a skončila v zámezí.
41'
Severočeši se ale snaží hrozit po rychlých protiútocích, což se nyní téměř podařilo. Masopust poslal z pravé strany nebezpečný centr, ke kterému chyběly Doležalovi ve vápně pouze centimetry.
39'
Jablonec se s dvougólovým náskokem v zádech již pochopitelně nikam nežene a spíše čeká, co vymyslí domácí. Ti však zatím směrem dopředu působí dost bezradným dojmem.
38'
Hra je s blížícím se závěrem poločasu poměrně rozháraná, týmy především bojují o míč ve středu pole.
36'
Ani z této standardní situace však domácí nezahrozili, pískal se nedovolený zákrok Michala Škody.
35'
Zbrojovka svého soupeře přece jen zatlačila, z čehož nakonec po sraženém centru Lutonského vytěžila rohový kop.
33'
Domácí jsou dvěma zásahy soupeře viditelně otřeseni, v posledních minutách je na jejich straně k vidění spousta nepřesností.
31'
Hanousek pláchl po levém křídle a poslal na zadní tyč povedený centr, po němž hlavičkoval Masopust jen těsně nad brněnskou bránu.
31'
Čerstvý Juhar aktivně napadal rozehrávku Jablonce, v souboji s Holešem si ale počínal nedovoleně.
29'
Za obranu Brna se dostal Doležal, který mohl přidat třetí branku Severočechů, z úhlu ovšem Melichárka nepřekonal.
28'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Musefiu Olansunkanmi Ashiru, přichází Martin Juhar.
28'
K penaltě se postavil JAKUB POVAŽANEC, který bez problémů přidal druhou branku hostů.
26'
Penalta pro Jablonec! Holeš se po souboji s Lutonským poroučel k zemi a hosté mohou zdvojnásobit svůj náskok.
24'
Do tlaku se nyní dostali hosté, jejich akce však ztroskotala na ofsajdovém postavení Jovoviće.
23'
Hned vzápětí se mohl o vyrovnání postarat Ashiru. Ten si z levého křídla posunul míč do středu pole, bránu však z nadějné pozice minul.
21'
Hosté jdou z ničeho nic do vedení! Hanousek posunul na levém křídle míč na Hübschmana, jenž poslal z levého křídla přízemní centr, kterým přesně našel LUKÁŠE MASOPUSTA. Ten se do míče opřel levačkou z první a i s pomocí břevna jej dostal do sítě.
20'
Nakonec to ovšem Zbrojovka s důrazem při napadání přehnala, po faulu Jana Poláka si mohou Severočeši oddychnout.
20'
Právě Vlastimil Hrubý dostal poměrně těžkou malou domů a měl co dělat, aby míč před napadajícím Kratochvílem odehrál do zámezí. Domácí budou vhazovat.
18'
Domácí se v posledních minutách přece jen postavili na nohy. O exekuci přímého kopu se ve středu pole postaral Kratochvíl, který našel hlavu Pavlíka. Domácí stoper ještě vracel míč do ohně, tam však našel jen rukavice jistého gólmana Hrubého.
16'
A další zakončení Brněnských. Miloš Kratochvíl využil dobré práce Ondřeje Sukupa, dostal se s míčem středem pole až k velkému vápnu, s jeho tečovanou ranou ovšem Hrubý neměl výraznější potíže.
15'
A to se skutečně podařilo, Zbrojovka poprvé zahrozila. Ashiru potáhl míč po levém křídle, dostal se s ním až do vápna, odkud našel přízemním centrem nabíhajícího Acostu. Ten už však byl v těžkém úhlu a nedokázal svůj pokus nasměrovat mezi tři tyče.
14'
Domácí se po horší pasáží hry snaží podržet míč na svých kopačkách a zkusit štěstí postupným útokem.
13'
Opět to byl aktivní Masopust, jenž se dostával za záda Milana Lutonského. Ten stačil míč posunout alespoň na roh pro Jablonec.
11'
Masopust našel krásnou přihrávkou zcela volného Holeše. Ten nadvakrát propasíroval míč na malé vápno a domácí měli velké štěstí, že se po Melichárkově zákroku nedostal k míči nikdo v zeleném dresu.
10'
Právě Jan Polák nyní zklidnil rozháranou rozehrávku domácího celku a nakonec byl ve středu pole faulován.
9'
Zkušený středopolař je již zpět na nohách, může se pokračovat ve hře.
8'
Na druhém konci hřiště dobře potáhl míč Polák, nedal jej však včas od nohy a vzápětí nepřesně přihrál. Domácí záložník se navíc nepříjemně srazil s jedním z hostů a bude potřebovat ošetření.
6'
Na druhém konci hřiště se parádně protáhl hostující Holeš, jenž se dostal až do vápna, jeho zpětná přihrávka však nebyla přesná.
4'
Acosta se prosadil po pravém křídle, míč ale již nestihl na hrací ploše. Bude se kopat od brány Vlastimila Hrubého.
3'
Míč nakonec propadl k Luďku Pernicovi, jehož rána z voleje skončila zhruba metr nad brněnskou bránou.
2'
Na druhém konci hřiště poslal Vraštil k zemi Trávníka, který bude sám zahrávat první přímý kop zápasu.
2'
První akci domácích táhl po levém křídle Ashiru, míč ale nakonec neudržel a dopředu již míří Jablonec.
1'
Stadion si minutou ticha připomněl památku zesnulého Pavla Pergla. Utkání může začít, výkop budou mít hosté.
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Sukup, Lutonský – Polák, Kratochvíl – R. Acosta, Michal Škoda, Ashiru – Růsek.
Náhradníci: Halouska – Kryštůfek, Sedlák, T. Pilík, Bazeljuk, L. Krejčí, Juhar.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust, Trávník, Považanec, Jovović – Doležal.
Náhradníci: Hanuš – Piroch, Jaroslav Diviš, D. Breda, Zelený, Chramosta, Janković.

Rozhodčí: Královec – Paták, Pochylý.
První vzájemný zápas sezony skončil těsným vítězstvím Severočechů, kteří v domácím prostředí udolali Zbrojovku poměrem, o jedinou branku zápasu se v listopadovém utkání postaral již ve čtvrté minutě Jaroslav Zelený.
Hostující Jablonec má naopak zcela jiné, příjemnější starosti. Severočechům patří solidní pátá příčka, přičemž na čtvrtou Spartu ztrácí kvůli páteční výhře pražského celku dva body. Jablonec ovšem po skvělém vstupu do jarní části, kdy vyhrál šest utkání v řadě, přece jen trochu vypadl z formy. Hosté se však v posledních zápasech přece jen vrátili na vítěznou vlnu, když nejprve vyřadili z MOL Cupu Zlín, aby se v posledním ligovém kole radovali po vítězství v derby s Libercem.
Domácí Zbrojovka zažívá i přes poměrně povedenou zimní přípravu jarní část sezony jako z noční můry a po 26 kolech je nejvážnějším adeptem na sestup. Brněnský celek po zimní přestávce získal pouhých pět bodů za jednu výhru a dvě remízy, přičemž jediné jarní vítězství přišlo před více než dvěma měsíci. Svěřenci Romana Pivarníka navíc prohráli poslední čtyři zápasy a v závěru ligy jim nezbývá, než se poprat o záchranu v nejvyšší soutěži. Na tu jim momentálně schází šest bodů.
Hezké sobotní odpoledne! V dnešním utkání 27. kola HET ligy se v Brně střetne domácí Zbrojovka s hostujícím Jabloncem. Textovým přenosem vás provede Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.