FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Zlín - 27. srpna 2017   16:00

Jablonec
18' Tecl (Janković) • 49' Mihálik (V. Kubista)
2:0
(1:0)

V. Hrubý – Janković, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Masopust (65. Doležal), V. Kubista, Trávník, Zelený – Mehanović (46. Mihálik), Tecl (87. Jovović).
Bárta – Mihálik, Doležal, Kouřil, Považanec, Jovović, Holeš.
Pechanec – Hrabovský, Antoníček
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2950 diváků
S. Dostál – Matejov, Janíček (C), Gajič, Bartošák – Traoré, Jiráček – Holzer (65. Džafić), Podio, Ekpai (84. Kopečný) – Železník (46. Bartolomeu).
Švenger – Bačo, Kopečný, Bartolomeu, Džafić, Hnaníček, Fantiš.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Zlín 2:0. Domácí poprvé v sezoně vyhráli

To už je pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek víkendu!
Zápas je u konce a Jablonec může slavit první vítězství v probíhající sezoně HET ligy. Sympaticky hrající Zlín mohl jít hned po startu utkání do vedení, avšak Železník trestuhodně zazdil šanci z malého vápna. Tento moment zřejmě průběh zápasu hodně ovlivnil. Zlínu se dnes nedala upřít snaha, ale obléhání domácí svatyně moc vyložených šancí nepřineslo. Jablonec působil zkušenějším dojmem, což podtrhl góly Tecla a Mihálika.
90+2'
90+2'
Fanoušci Jablonce provázejí své borce potleskem. Na míč si ještě i po závěrečném pokusu téměř z poloviny hřiště sáhl spolehlivý Hrubý.
90+1'
Žlutou kartu dostává Miloš Kopečný (FC Fastav Zlín).
90+1'
Jankovič poslal míč pouze do rukavic Dostála.
90'
Druhý poločas bude nastaven o symbolické 2 minuty.
90'
Základní hrací doba uplynula, je zde už pravděpodobně rozhodnuto. Zvlášť, když nedůraznou Kopečného hlavičku v klidu zkrotil Hrubý.
88'
Zlín už s blížícím se koncem utkání působí odevzdaně.
87'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Vladimir Jovović.
86'
Opět v hlavní roli Ondřej Mihálik! Mladý útočník zkoušel upravit skóre už na 3:0, al bohužel pro Jablonec těsně minul.
84'
Mihálik se s Teclem řítil do otevřené obrany, ale akci opět pokazil nepřesnou přihrávkou. O chvíli později ještě dostal nabito od Trávníka, ale vystřelil slabě.
84'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Ubong Moses Ekpai, přichází Miloš Kopečný.
83'
Mihálik lacině ztratil míč a Zlín chvátá kupředu.
82'
Jablonec se po delší době usadil na útočné polovině, Hanousek si ale proti přesile neporadil a kulatý nesmysl už se opět kutálí po obranné polovině domácích.
80'
Doležal se mohl ze strany hnát sám na bránu, úmysly mu však překazil odmávaný ofsajd.
79'
Ekpai zůstává po tvrdém střetu ležet poblíž postranní čáry. Teď už je zpět na nohou, za což mu sportovně zatleskali i domácí příznivci.
78'
Tecl se ve spolupráci s Jankovičem pokusil o narážečku, avšak chybělo to nejpodstatnější. Přesnost.
77'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Kubista (FK Jablonec).
76'
Obraz hry zatím zůstává i přes Podiovo vyloučení stále stejný. Hosté kombinují, Jablonec je spíše pasivnější.
75'
Džafič napřáhl z dálky a byl z toho dáreček pro Vlastimila Hrubého.
73'
Podio teď svůj tým velice oslabuje! Krátce poté, co byl Trávník žlutě napomínán, se právě domácí záložník stal obětí ostrého skluzu zezadu. Zbytečný faul na útočné polovině znamená výrazný pokles zlínských akcií v tomto utkání.
73'
Žlutou kartu dostává Michal Trávník (FK Jablonec).
72'
Džafič rozehrál standardní situaci a jeho střílený centr odklidil Kubista na roh. Z toho už hosté nic nevytěžili.
69'
Lukáš Bartošák u postranní čáry ostře zajel do Tecla a zcela právem vidí žlutou kartu.
69'
Domácí měli k dispozici volný přímý kop. Ten sice hosté odvrátili, ale míč se odrazil přesně na kopačku Jankoviče, který vypálil jen těsně nad.
68'
Hübschmanův nákop odvrátil Gajič.
65'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Martin Doležal.
65'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Adnan Džafić.
64'
Stanislav Tecl dostával od Mihálika pas za obranu. Dostál hru výborně přečetl a včasným výběhem mimo pokutové území hrozící nebezpečí uhasil.
62'
Kubista pronikl po levé straně až do vápna. Jeho přízemní centr se stal kořistí skluzujícího Janíčka a skóre se tedy tentokráte nemění.
60'
Jankovič přenášel hru na Hanouska, tomu však míč proklouzl do zámezí a hrát tak budou opět hráči Zlína.
Dnešní utkání sleduje 2950 diváků.
59'
Míč se po přesné kombinaci dostal až k Podiovi, který ale z levé strany pálil pouze doprostřed domácí svatyně.
58'
Dalekonosnou střelu v klidu polapil Hrubý. Ševci se ale stále více osmělují.
57'
Teď však Zlínští zpřesnili svoji hru a opět nenechávají Jablonec hrát.
55'
Hosté působí po druhé inkasované brance poněkud vlažným dojmem.
54'
Jablonec měl k dispozici další standardku, rozehrávka nakrátko a postupný útok však neznamenala vytvoření nějaké šance.
53'
Žlutou kartu dostává Pablo Joaquin Podio (FC Fastav Zlín).
52'
Trávník rozehrával přímý kop, svým centrem ale našel pouze hostující obranu.
49'
Jablonec právě vstřelil branku!
Tak jsem to ukázkově zakřikl! Zlín v úvodu poločasu působil velmi seběvědomým dojmem, avšak skóre se mění na druhé straně. ONDŘEJ MIHÁLIK se prohnal po křídle a tváří v tvář Dostálovi trefuje míč přesně podél jeho nohy.
48'
Domácí si ještě ve 2. půli na míč ani nesáhli, stále kombinuje Zlín.
47'
Zlínští drží míč na svých kopačkách a obléhají domácí branku.
46'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Mirzad Mehanovič, přichází Ondřej Mihálik.
46'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Železník, přichází Robert Bartolomeu.
46'
V úvodních pětačtyřiceti minutách utkání mezi Jabloncem a Zlínem byli domácí nebezpečnějším týmem. Za svou aktivitu byli odměněni i jednou brankou, která zatím určuje ráz utkání. Stanislav Tecl byl tím, kdo se postaral o zatím rozdílovou trefu. Jeho zásluhou tak Severočeši vedou po prvním dějství 1:0. Do druhé půle, která by měla začít přibližně v 17:01, je však stále vše otevřen.
45+1'
45'
Centr z pravé strany přistál v jabloneckém vápně jen na hlavě Kubisty.
44'
Zlínští se snaží přelstít Jablonecké různými prostrkávačkami, domácím se ale poměrně dobře daří číst záměry svěřenců trenéra Pánika.
42'
Centr, jehož adresátem měl být Ekpai, byl příliš vysoký.
41'
Podio dnes již podruhé vypálil z velké dálky, stejně jako v prvním případě ale o kousek minul domácí svatyni.
40'
Oba týmy kupí nepřesnosti.
39'
Masopust natáhl ke střele zpoza vápna, Dostál však jeho příliš vysokou ránu zkontroloval pohledem.
38'
Záměr Jablonce je jasný – neinkasovat do konce první půle.
36'
Zlín se pokusil kombinovat v blízkosti jabloneckého vápna, ale finální fáze se nepodařila.
34'
Mehanovič se rozhodl pro přímé ohrožení brány, ale jestli někoho vylekal, tak to bylo jen ptactvo pohybující se nad zlínskou bránou.
33'
Trávník si řekl o faul a rozhodčí ho vyslyšel. Další zajímavá standardka pro Jablonec!
32'
Žlutou kartu dostává Petr Jiráček (FC Fastav Zlín).
31'
Kubista byl zastaven nedovoleně, Jablonec bude rozehrávat volný přímý kop.
30'
Hra je teď plná nepřesností.
28'
Dostál se nyní blýskl dvěma efektními zákroky. Nejprve zneškodnil zakončení Tecla, kterému nabil Mehanovič. Krátce nato se proletěl vzduchem pro ránu zpoza vápna Trávníka.
27'
Mehanovič se po skvělé práci Tecla řítil na bránu, s míčem ale zastavil a marně čekal na podporu, která se nedostavila.
26'
Pernica podskočil Bartošákův centr a rázem se míč ocitl u Železníka. Tomu ale nesedlo zpracování a Hübschman zaváhání svého kolegy napravil.
25'
Po rohovém kopu Fastavu se k hlavičce dostal Janíček, jeho pokus byl ale příliš slabý na to, aby ohrozil bránu Vlastimila Hrubého.
24'
Ekpaiův centr před Železník odvrátil obětavý Pernica.
22'
Jablonečtí se snaží uklidnit hru a poměrně se jim to daří.
21'
Mehanovičova kolmice vyslala kupředu Tecla! Dostál ale nezaspal, vystartoval z brány a nakonec byl míče dřív než jablonecký útočník.
19'
Domácí působí po vstřelené brance trochu zmateně, Zlínu se ale nedaří odpovědět.
18'
Domácí se ujímají vedení! Jankovič se na pravé straně efektní kličkou zbavil obránce a pak poslal do vápna milimetrový centr, kterým našel STANISLAVA TECLA. Tomu už jen stačilo nastavit nohu, což pomohlo k tomu, aby otevřel skóre.
16'
Masopustův centr z pravé strany Dostál konečky prstů posunul před dotírajícím Teclem.
15'
Závar na hranici šestnáctky Jablonce se domácím, konkrétně Hanouskovi, podařilo vyřešit dalekým odkopem.
14'
Fastav se dostal do blízkosti jablonecké svatyně, nicméně Ekpaiův centr do ní byl zblokovaný.
13'
Janíček se ve vzdušném souboji provinil faulem.
12'
Domácí se v šestnáctce provinili útočným faulem, o další pokračování se tak postarají žlutomodří.
11'
Masopustův střílený centr vyrazil Dostál na roh.
10'
Podio se nebál střely ze střední vzdálenosti a bránu Jablonce jen těsně minul.
9'
Slibně rozvíjející se protiútok Jablonce pokazil Mehanovič přihrávkou na kopačky Zlínských.
7'
Centr do šestnáctky odvrátil Jankovič.
6'
Trávník se dopustil faulu u postranní čáry a daroval Ševcům interesantní standardku.
5'
Masopust se po špatné malé domů dostal s míčem sám před Dostála, ten mu ale bleskově skočil pod nohy, čímž šanci eliminoval.
4'
Masopust trochu otálel s rozehrávkou v rohu hřiště, až ho hosté zachránili útočným faulem.
3'
Domácí se snažili zareagovat, rána Mehanoviče však byla zblokovaná.
2'
Hosté bleskově rozehráli volný přímý kop a rázem se dostali do přečíslení, na jehož konči Železník po přihrávce Holzera trestuhodně přestřelil jabloneckou klec.
1'
Gajičův úvodní nákop skončil v zámezí.
1'
Hráči obou celků již jsou na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

FK Jablonec: V. Hrubý – Janković, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Masopust, V. Kubista, Trávník, Zelený – Mehanović, Tecl.
Náhradníci: Bárta – Mihálik, Doležal, Kouřil, Považanec, Jovović, Holeš.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, Janíček (C), Gajič, Bartošák – Traoré, Jiráček – Holzer, Podio, Ekpai – Železník.
Náhradníci: Švenger – Bačo, Kopečný, Bartolomeu, Džafić, Hnaníček, Fantiš..
Vzájemné zápasy
Jablonec se Zlínem odehrál v nejvyšší soutěži doposud celkem 22 utkání. Z toho se jedenáctkrát radovali z výhry Severočeši, pouze čtyřikrát uspěl Zlín a osmkrát si mužstva body rozdělila za remízu. Poslední vzájemný zápas ovládl v dubnu na domácím hřišti Jablonec 2:0. V paměti některých domácích fanoušků může mít stále své místo zápas z roku 2009, kdy zelenobílí svého soka doma rozstříleli poměrem 6:1. To se však jednalo pouze o výjimku, zápasy Jablonce se Zlínem bývají velice vyrovnané.
FC Fastav Zlín
Fotbalisté Zlína si v dosavadním průběhu soutěže vedli rozhodně lépe, než jejich dnešní vyzyvatel. Na svém kontě mají 2 vítězství a stejný počet porážek. Zlínský fotbal si také v pátek prožil jednu velkou premiéru, v Monaku byl totiž v osudí při losování základních skupin Evropské ligy, a to možná jako vůbec nejpřekvapivější účastník. Teď už se ale svěřenci trenéra Páníka musí naplno přeorientovat na domácí soutěž, na hřišti Jablonce, který touží po první výhře, by je totiž neměla čekat procházka růžovou zahradou.
FK Jablonec
Jablonečtí fotbalisté rozhodně nevstoupili do nového ligového ročníku podle vlastních představ. Stačí se podívat na tabulku. Ambiciózní klub ze severu Čech se momentálně krčí na velice nelichotivém 14. místě. Nadějí na lepší zítřky by pro Jablonec mohl být návrat Stanislava Tecla, jenž byl v minulé sezoně jednoznačně nejzářivější ofenzivní hvězdou týmu. Angažmá ve Slavii však nepřineslo pevné místo v sestavě Sešívaných, a proto se hráč rozhodl pro restart na hostování v dobře známém prostředí. O Tecla měl údajně zájem i dnešní soupeř ze Zlína. Posila ze Slavie už odehrála ve staronovém dresu 2 zápasy, avšak k žádné výhře nedopomohla. Zajímavé je, že hned 3 zápasy z dosavadních 4 skončily v jabloneckém podání remízou.
Zdravím všechny fanoušky a fanynky českého ligového fotbalu! HET liga pomalu ale jistě nabírá plných obrátek a na pořadu dne je její 5. kolo. My společně budeme sledovat utkání mezi týmy FK Jablonec a FC Fastav Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.