FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Teplice - 7. dubna 2018   18:00

Liberec
56' Potočný
1:2
(0:0)
Teplice
81' Žitný  (Hora) • 89' Vaněček  (Vondrášek)

Hladký – Coufal (C), Karafiát, Mikula, Bosančić (72. Bartl) – Breite, Folprecht, Knejzlík, Oscar – Potočný (87. Malinský), Pulkrab (81. W. Da Silva).
Nguyen – W. Da Silva, Ševčík, Malinský, Bartl, Wiesner, Kačaraba.
Orel – Mokrusch, Arnošt
Stadion U Nisy, Liberec
4929 diváků
Jakub Diviš – Červenka (62. Vaněček), Král, Hyčka (71. Shejbal), Vondrášek – Soungole, Jeřábek, Trubač (57. Žitný), Hora – Krob (C), Kučera.
Grigar – Kodad, Jan Rezek, Žitný, Čmovš, Shejbal, Vaněček.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Teplice 1:2. Hosté otočili v poslední desetiminutovce

Viděli jsme zápas dvou poločasů. V první půli toho k vidění mnoho nebylo. Za to druhá půle přinesla hezkou podívanou. Nejprve šel Liberec do vedení po penaltě, kterou proměnil Potočný. Konec zápasu však patřil hostům. Hostující Žitný vyrovnal a v 89. minutě rozhodl o vítězství nejlepší střelec žlutých David Vaněček. Teplice si tak odvážejí z města pod Ještědem všechny tři body. Děkujeme za pozornost. U dalšího onlajnu se budeme těšit na počtenou!
90+2'
90+1'
Hladký zůstává ve vápně. Roh z druhé strany.
90+1'
Rohový kop pro domácí. Do vápna sprintuje také Václav Hladký.
90'
Wesley Da Silva střílel daleko vedle tyče.
89'
Teplice právě vstřelily branku!
Autorem branky je DAVID VANĚČEK. Další hlavička Vaněčka po rohovém kopu již končí v síti! Teplice otáčejí vývoj utkání a ujímají se vedení 2:1. Tohle je studená sprcha pro domácí.
88'
Na konci zápasu se dějí věci! Jan Mikula vykopl míč z brankové čáry po hlavičce Vaněčka.
87'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Tomáš Malinský.
86'
Wesley Da Silva mohl rozhodnout! Z hranice malého vápna střílel na Diviše, který se zaskvěl brilantním skokem a míč vyrazil!
85'
Daniel Bartl poslal centr na hlavu Da Silvy. Tomu se zakončení nepovedlo a míč tak končí vysoko nad.
83'
Na druhé straně střílel Roman Potočný. Divišovi vypadl míč a je z toho roh.
82'
Pro domácí mohlo být ještě hůře! Ve vápně se totiž ke střele dostal Tomáš Kučera. Václav Hladký tentokrát Liberec podržel.
81'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Wesley Da Silva.
81'
Autorem branky je PATRIK ŽITNÝ. Hora poslal přesný centr z pravé strany na hlavu střídajícího Žitného. Václav Hladký si ještě na míč sáhl, ale vyrazit jej už nedokázal – 1:1.
80'
Až teď se dostaly Teplice k pokutovému území soupeře.
79'
Momentálně se hraje už asi tři minuty u střídaček s častými auty.
77'
Hlavní rozhodčí Orel popohání liberecké, kteří otálejí s rozehrávkou.
77'
Ondřej Karafiát nacentroval přesně přes celou šíři hřiště na Coufala. Tomu ve výskoku míč odskočil od hlavy za čáru.
75'
Matěj Pulkrab v ofsajdu.
74'
Radim Breite nepřesně na Potočného. Hrají hosté.
73'
Na druhé straně pořád ten stejný obrázek. Nepřesný centr z pravé strany. Odkop od domácí svatyně.
73'
Matěj Pulkrab s Oscarem se drali do šance. Na poslední chvíli jim to překazil jeden ze stoperů ve žlutém.
72'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Miloš Bosančić, přichází Daniel Bartl.
71'
Po vedoucím gólu Liberce jakoby se role obrátily. Tepličtí útočí a Liberec v bloku brání.
71'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Alois Hyčka, přichází Jan Shejbal.
69'
Místní hlasatel hlásí 4929 diváků.
69'
Z toho snažení vzešel nepřesný centr Hyčky.
68'
Tepličtí se po vzoru amerického fotbalu po yardech posouvají u autové čáry směr liberecká polovina.
68'
Potočnému se střela tak nepovedla, že skončilo v autu u rohového praporku.
67'
Knejzlíkův centr si ze vzduchu stáhl Diviš.
66'
Vondráškovi odskočil balón. Jeho pokus o centr se tedy nezdařil a výkop mají domácí.
65'
Jan Krob vybojoval přes Folprechta aut.
64'
Vladimír Coufal přešlapoval přes balón. Nakonec se rozhodl o centr levou nohou. Míč nikoho ze spoluhráčů nenašel. Opět výkop od branky.
64'
Karel Knejzlík překopl více jak polovinu hřiště. Jakub Diviš tak bude rozehrávat z malého vápna.
63'
Vladimír Coufal běžel za míčem, co mu síly stačily. Ovšem nestačilo to a vhazují Teplice.
62'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází David Vaněček.
61'
Hosté začali hrát po inkasovaném gólu aktivněji a snaží se o vyrovnání. Liberec čeká na rychlé protiútoky.
61'
Další snaha teplických končí za čárou. Vykopává Hladký.
61'
Ožlucený Mikula odvrátil centr hlavou pryč z vápna.
60'
Žlutou kartu dostává Jan Mikula (FC Slovan Liberec).
60'
Alex Král si zkušeně poradil s Pulkrabem.
59'
Vondrášek vybojoval autové vhazování.
58'
Centr z pravé strany nenašel nového muže na hřišti Žitného.
57'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Patrik Žitný.
56'
Liberec právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je ROMAN POTOČNÝ, který poslal brankáře na druhou stranu.
55'
K míči se staví Roman Potočný.
55'
Jan Mikula byl faulován ve vápně! Penalta pro Liberec!
54'
Po obléhání teplického vápna budou domácí zahrávat rohový kop.
53'
Teď se nedohodli Oscar s Pulkrabem. Útočí Teplice.
53'
Coufalův centr odvrácen do autu.
53'
Daniel Trubač poslal přihrávku po zemi pouze do rukou Hladkého.
52'
Útočný faul Matěje Pulkraba.
51'
Přihrávka na Pulkraba byla vystižena. Aut pro domácí.
49'
Alex Král zastavil přihrávku na Coufala. na druhé straně Mikula vystihl přihrávku Kučery.
48'
Radim Breite si obhodil protihráče. Střílel po zemi vedle levé tyče.
48'
Míč se opět drží na kopačkách hráčů v modrém.
47'
Jakub Hora pálil daleko vedle.
46'
Velká malá domů nadělala nemalé problémy Hladkému.
46'
Hosté vhazují.
46'
Viděli jsme 45 minut, kde žádný z týmů nebyl výrazně lepší. Domácí drželi míč více na svých kopačkách. Jedinou velkou šanci měl Knejzlík. Druhý poločas začne přibližně v 19.04h.
45+2'
45+2'
Rozhodčí Orel ukončil první půli.
45+2'
Roman Potočný se z dálky pokusil o střelu z half voleje. Přestřelil Diviše i jeho bránu.
45+1'
Jakub Diviš svým výkopem nikoho nenašel. Vhazují hráči v modrém.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
V ofsajdu chycen Vladimír Coufal.
45'
Do protiútoku se hnal Oscar. Hyčka na poslední chvíli odvrátil nebezpečí odkopem do autu.
44'
Žlutou kartu dostává Miloš Bosančić (FC Slovan Liberec).
44'
Alois Hyčka nepropasíroval centr přes Knezlíka. Roh pro žluté.
43'
Žlutou kartu za faul na Oscara dostává Daniel Soungole (FK Teplice).
42'
Alex Král odstavil od míče Breiteho. Výkop Diviše.
41'
Michal Jeřábek ve skluzu odkopl do zámezí.
40'
Liberečtí kombinovali za vápnem. Nakonec míč nakopl Ondřej Karafiát. Tento centr skončil až za bránou.
40'
Dnes podruhé míč rozhodčího. Hrají domácí.
39'
Ve výskoku se srazili Karel Knejzlík a Alois Hyčka, který zůstal ležet na zemi. Hra přerušena.
38'
Po sérii nepřesností vhazují hosté.
37'
Zdeněk Folprecht tentokrát podle pravidel zastavil skluzem Hyčku.
35'
Miloš Bosančić zastavil skluzem za hranicí pravidel Soungoleho. Hrají žlutí.
34'
Ondřej Karafiát z voleje nenašel cíl.
33'
Tentokráít žádné větší nebezpečí pro hosty.
33'
Daniel Soungole fauloval Folprechta přibližně 6 metrů od rohu velkého vápna. K míči se opět staví Roman Potočný.
32'
Na druhé straně aut pro domácí.
32'
Tomáš Kučera přihrál na nabíhajícího Hyčku. Jeho střela mířila vedle.
31'
Ondřej Karafiát přihrávkou vzduchem nenašel nikoho z útočníků v modrém.
30'
Rohový kop končí v rukavicích Hladkého.
30'
Tomáš Vondrášek neprošel přes Potočného. Roh pro hosty.
29'
Žlutou kartu dostává Jan Krob (FK Teplice).
28'
Alex Král vyslal první pokus žlutých mezi tři tyče. Hladký vyrazil. Následující dorážku přes hlavu poslal Hora vysoko nad.
27'
Jakub Hora se jako buldok procpal až do pokutového území. Jan Mikula jeho snažení zastavil odkopem na roh.
26'
Sám faulovaný zahrál krásný centr na nohu Knejzlíka. Jakub Diviš reflexivně vyrazil jeho střelu do protipohybu.
25'
Daniel Soungole fauloval Potočného.
24'
Odvrácený míč z rohu našel Breiteho. Jeho pokus z voleje znamenal první střelu zápasu mezi tyče. Jakub Diviš si však s touto ranou poradil.
23'
Potočného střela sražena na roh.
23'
Jan Krob vybojoval zkušeně aut.
22'
Václav Hladký opět v permanenci. Musel vyboxovat další centr žlutých.
21'
Tomáš Kučera obral ve středu hřiště o míč Bosančiće. Míč poslal nalevo na Horu. Jeho střelu vyrazil Hladký na rohový kop.
20'
Alex Král skluzem zastavil přihrávku Breiteho na Pulkraba. Byl to velmi důležitý zákrok.
19'
Vzápětí na druhé straně nepovedený centr hostů.
19'
Coufalův centr do vápna odvrátil do bezpečí Vondrášek.
18'
Roman Potočný odkopl míč až k Divišovi.
18'
Domácí zůstávají u balónu.
17'
Rozhodčí Orel uvede míč do hry.
16'
Na zemi zůstává ležet Hyčka.
15'
Matěj Pulkrab fauloval ve středovém kruhu unikajícího Soungoleho.
14'
Po chybě Bosančiće se řítili dva tepličtí na jednoho libereckého obránce. Alois Hyčka bohužel pro hosty nezpracoval přihrávku a míč odskočil k Hladkému.
13'
Miloš Bosančić vyslal nebezpečný projektil přibližně z 25 metrů. Balón letěl těsně vedle tyče.
13'
Jakub Hora poslal ve skluzu míč do zámezí.
11'
Breitemu míč poskočil a místo centru z toho byl odkop až na střechu Stadionu U Nisy.
10'
Zatím sledujeme opatrné utkání bez vyložených šancí.
10'
Centr Folprechta přistál na prsou jednoho z teplických stoperů.
9'
Ondřej Karafiát našel vzduchem napravo nabíhajícího Coufala. Jeho centr sebral ze vzduchu brankář hostí.
8'
Tomáš Vondrášek utekl po pravé straně liberecké obraně. Přihrál míč za vápno Kučerovi, ten bránu přestřelil.
8'
Folprechtův centr skončil v náručí Diviše.
7'
Oscar poslal trochu prudší přihrávku Coufalovi. Míč opět za čárou.
6'
Centr Coufala našel na levé straně Knezlíka. Tomu míč utekl do autu.
5'
Oscar poslal míč do zámezí.
5'
Hosté faulují na polovině.
4'
Z pravé strany centroval Alois Hyčka. Našel hlavu Alexe Krále, ten míč pouze lízl za sebe. Liberec odvrátil nebezpečí.
3'
Tomáš Kučera centroval. Oscar srazil na roh.
3'
První snaha žlutých končí za libereckou svatyní.
2'
Roman Potočný fauloval skákajícího Soungoleho.
1'
Dlouhý nákop Mikuly končí až za teplickou brankou. Diviš vykopává.
1'
V prvním ofsajdu zápasu chyceni tepličtí.
1'
Hosté zahájili utkání.
1'
Domácí hrají v modrém, hosté ve žlutém.
Hráči společně s rozhodčími nastupují na hrací plochu.
FC SLOVAN LIBEREC:
Slova chvály stále zasluhuje mladý střelec Pulkrab, v minulém kole na Slovácku vystřelil hubenou výhru 1:0, která pro Slovan znamenala udržení se na třetím místě. Zároveň to byla pro Matěje Pulkraba již sedmá branka na jaře, osmá celkově. Se sedmi góly je nejlepším jarním střelcem. V posledním zápase na Stínadlech Slovan Teplicím podlehl, a to i přesto, že šel do vedení už v 7. minutě utkání.

Po 22. kole se Slovan Liberec nachází na třetím místě tabulky se 41 body, toto umístění by zaručovalo vstup minimálně do třetího předkola Evropské Ligy. Liberec má bilanci 12 výher, 5 remíz a 5 proher. Nejlepším střelcem je Matěj Pulkrab s 8 góly, o 5 branek se postaral obránce Milan Kerbr. Nejlepším nahrávačem je Roman Potočný, který asistoval šestkrát, čtyři přihrávky má na kontě Milan Kerbr. Nejvíce zápasů, a to všech dvacet dva, odehrál kapitán Vladimír Coufal. Brankář Václav Hladký má tři vychytané nuly.

FK TEPLICE:
Fotbalisté Teplic jsou po dvaadvaceti odehraných kolech na 8. místě tabulky s 28 body. Tepličtí mají bilanci 7 výher, 7 remíz a 8 proher. Alarmující pro Severočechy je, že se jim pouze jednou v této sezoně podařilo zvítězit na hřišti soupeře. V posledním utkání HET Ligy soupeř libereckých doma remizoval 1:1 s pražskou Spartou.

Nejlepším ligovým střelcem Teplic je David Vaněček, který vsítil sedm gólů, dále následují s pěti brankami Jakub Rezek a Martin Fillo, který již v severočeském klubu nepůsobí. Nejvíce asistencí si připsal Jan Krob, má jich již pět. Nejvíce utkání (všech dvaadvacet) odehrál útočník David Vaněček. Jakub Diviš má zatím na kontě pět vychytaných nul, veterán Tomáš Grigar jednu.