FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Jablonec - 2. prosince 2017   19:00

Plzeň
18' Krmenčík (D. Kolář) • 80' Krmenčík
2:0
(1:0)

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Havel – Hořava, Hrošovský – Petržela (73. Čermák), D. Kolář (84. Ivanschitz), Kopic – Krmenčík (89. Bakoš).
A. Hruška – J. Kovařík, Hájek, Bakoš, Čermák, Živulić, Ivanschitz.
O. Berka – I. Nádvorník, K. Hájek
Doosan Arena, Plzeň
8 132 diváků
Valeš – Holeš, Pernica (C), M. Kysela, Matěj Hanousek – Masopust (69. Jovović), V. Kubista (44. Považanec), Trávník (80. Doležal), Zelený – Mihálik, Tecl.
Bárta – Hübschman, Doležal, Kouřil, Janković, Jovović, Považanec.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 2:0. Lídr má náskok 14 bodů, rozhodl Krmenčík

Pro dnešek je to od nás z Doosan Areny vše, přejeme hezký zbytek roku a budeme se těšit u dalších přenosů opět na jaře.
Statistiky zápasu:

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 11:1.
Střely mimo: 5:3.
Rohy: 8:4.
Je dobojováno! Nad plzeňským stadionem je k vidění pěkný ohňostroj nejen k oslavě dnešního vítězství nad Jabloncem ale celkově vydařené podzimní části soutěže z pohledu Viktorie. Dnes rozhodl o vítězství Západočechů kanonýr Michael Krmenčík, který obstaral obě dvě branky domácího týmu. Hosté ve druhém poločase dokázali chvílemi kontrolovat hru, nedostávali se ale do šancí, což je nakonec připravilo o šanci bojovat o body z dnešního utkání.

Jablonec tak zakončil rok 2017 porážkou na hřišti lídra tabulky, to Viktorii ještě čeká poslední kolo skupinové fáze Evropské ligy.
90+1'
90+1'
Čermákovi ještě zabíhal za obranu Kopic, domácí fotbalisté ale nedokázali sladit myšlenky, a celá akce tak končí jen ofsajdem.
90+1'
Kysela teď akrobaticky zastavil přihrávku do běhu na Bakoše a míč odkopl do autu.
90'
Ivanschitz fauloval Kyselu u autové čáry. Hosté rozehrávají krátkou přihrávkou.
89'
Z rohu domácí nedokázali zakončit a míč putuje opět na kopačky fotbalistů Jablonce.
89'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Marek Bakoš.
88'
Další roh pro domácí a ještě jedno střídání.
87'
Jablonečtí drží balon, zatím ale kombinují jen kolem půlící čáry.
Dnešní utkání sleduje 8 132 diváků.
86'
Po rohovém kopu přišli domácí o balon, rychlý brejk soupeře ale zažehnal včasným návratem právě čerstvý Ivanschitz.
84'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Daniel Kolář, přichází Andreas Ivanschitz.
84'
Krmenčík si výborně zpracoval balon zády k brance a posunul jej na Čermáka, ten našel volného Kopice, jeho ránu ale hosté dokázali zablokovat na roh.
83'
Rozmíšku vyřešil sudí Berka šalamounsky. Žlutou kartu dostává jak Roman Hubník (Plzeň), tak také Vladimir Jovović (Jablonec).
82'
Doležal to přehnal s důrazem a u rohového praporku na útočné polovině fauloval.
80'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoriáni odskakují deset minut před koncem na rozdíl dvou branek! MICHAEL KRMENČÍK opět ukázal, že hraje momentálně ve fenomenální formě. Těžký balon do běhu si dokázal výborně zpracovat patičkou za plného sprintu. Následně odcentroval do vápna, kde míč propadl ke Kolářovi. Ten nastřelil jen tyčku, odražený balon ale nekompromisně uklidil za Valeše právě Krmenčík – 2:0.
80'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Martin Doležal.
79'
Hořava se opřel do vysokého odraženého balonu a z voleje jej poslal na Valeše, trefil ale přesně prostor, kde se nacházel jablonecký gólman.
78'
Kopicův centr zablokoval Holeš na rohový kop.
77'
Za obranou Plzně teď zůstal volný Hanousek, bohužel pro něj a celý Jablonec ale nedostal přesnou přihrávku.
76'
Kopic a Krmenčík se dostali k míči kousek před malým vápnem soupeře, Krmenčíka ale hosté hned obsypali a nedali mu nejmenší prostor pro zakončení.
75'
Hořava si zabíhal do zajímavé šance, na hranici šestnáctky ale podklouzl. Nakonec se mu podařilo udržet balon pro Plzeň.
74'
Čermák krátce po svém příchodu na trávník pořádně zatopil hostující obraně. Jeho nepříjemný centr levačkou na zadní tyč ale nakonec nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit na branku.
74'
Centr jednoho z jabloneckých fotbalistů skončil na horní síti plzeňské branky.
73'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Aleš Čermák.
72'
Jablonec nějakou dobu kombinoval kolem středové čáry, nakonec ale míč dlouhým nákopem opět v podstatě jen odevzdal Kozáčikovi.
70'
V posledních minutách to vypadá, že opět začínají přebírat kontrolu nad hrou fotbalisté Viktorie.
69'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Vladimir Jovović.
68'
Sám faulovaný Kopic si vzal exekuci přímého kopu na starost a neprovedl to vůbec zle. Jeho bomba pravačkou prolétla těsně vedle pravé tyče jablonecké branky.
67'
Kopic si před vápnem došel pro faul. Teď už je to slušná střelecká pozice pro přímý pokus na branku.
66'
Plzeň se ale s míčem daleko nedostala a opět se bude bránit.
65'
Po další nepřesnosti v kombinaci Jablonce se opět dostává téměř zadarmo k míči brankář Kozáčik.
64'
Po Valešově výkopu budou hosté vhazovat.
63'
Už to vypadalo, že Havel vybojuje na levé straně další roh, výborně se ale zatáhl Masopust, který dokázal zdánlivě ztracený balon vybojovat a navíc získal na plzeňském obránci i faul.
62'
Teď si hosté úplně nerozuměli a dlouhý pas Holeše tak prolétl až ke Kozáčikovi.
61'
Odpískaný ofsajd teď zastavuje další útočné snažení Viktorie. Míč pro Jablonec.
60'
Pěknou akci teď rozjeli domácí fotbalisté, nevyšla jim ale finální fáze. K míči se nakonec dostal Petržela, který dokázal pěknou střelou ohrozit jabloneckou branku, Valeš si ale s jeho pokusem poradil.
59'
Po útočném faulu Severočechů bude z hranice vlastního vápna rozehrávat Kozáčik.
58'
Petržela dobře sebral odražený balon, centrem na zadní tyč ale našel jen hostujícího Tecla.
57'
Teď ale budou mít viktoriáni příležitost zaútočit při rohovém kopu.
56'
Kysela si při rozehrávce vypomohl zpětnou přihrávkou až k Valešovi.
55'
Domácím se po změně stran zatím v kombinaci moc nedaří.
54'
Mihálik byl teď v souboji s Hejdou pozdě a plzeňského stopera fauloval. Karetní trest z toho ale nebude.
53'
Teď hledal Trávník výbornou lobovanou přihrávkou za obranou Plzně Stanislava Tecla, naštěstí pro domácí tým byl ale bývalému viktoriánovi odpískán ofsajd.
52'
Michal Trávník se odhodlal ke střele z hranice šestnáctky, jeho pokus ale s přehledem chytá Matúš Kozáčik.
51'
Teď hledal právě Hanousek nabíhajícího Tecla, ten je zatím ale dobře strážený.
50'
Hanousek bude vhazovat na útočné polovině Jablonce.
49'
Zajímavý brejk sehráli hosté na Mihálika, ten ale ve vápně prováhal střeleckou pozici a nakonec se k zakončení vůbec nedostal.
48'
Jaroslav Zelený (Jablonec) dostává žlutou kartu za ostrý zákrok na vlastní polovině. Přímý kop pro Plzeň, na přímé ohrožení branky to ale nebude.
47'
Do zakončení se ale nedostali a při další kombinaci ve středu pole přicházejí o balon.
46'
Hosté budou v úvodu druhého poločasu zahrávat rohový kop.
46'
Máme za sebou první poločas posledního podzimního vystoupení Plzně a Jablonce v HET Lize. Domácí jsou zatím jasně aktivnějším týmem a ze své snahy vytěžili i vedoucí branku, o kterou se postaral v 18. minutě navrátilec do sestavy Michael Krmenčík. Hosté zatím spoléhají hlavně na brejky.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
45'
45'
Hořava se dostal k dalšímu centru, ale nemířil přesně.
44'
Hosté dnes poprvé střídají. Kouč Klucký stahuje ze hry Vojtěcha Kubistu a jeho místo zaujme Jakub Považanec.
43'
První poločas se pomalu blíží do svého závěru, domácí s míčem na kopačkách.
41'
Kopic si povodil na hranici šestnáctky hned dva soupeře, ale přesné zakončení už se mu nepovedlo.
39'
Hosté mohli kopat rohový kop, s tím však nenaložili příliš dobře.
38'
Mihálik poslal míč směrem na domácí branku, jenže jeho nepříliš důrazný pokus nebyl nic složitého pro Kozáčika.
37'
Lukáš Hejda napřáhl ke střele z dálky, ale branku Romana Valeše minul.
36'
Kopic se dostal k míči v souboji se dvěma protihráči, kteří se nakonec dopustili faulu.
35'
Severočeši nyní předvedli zajímavou souhru, ale po několika přihrávkách už nepřišlo žádné zakončení.
34'
Hosté se dostal k prvnímu střeleckému pokusu mezi tři tyče. Nepříliš důraznou ránu z dálky si dokázal Kozáčik pohlídat.
33'
Tecl se dostal k vysokému míči a sklepával jej do strany, jenže v následném souboji Jablonec o míč přišel.
32'
Jablonec mohl zahrávat rohový kop, který však nepřinesl pro domácí branku žádné nebezpečí.
31'
Hosté nyní získali míč a podnikli po delší době protiútok, který však skončil nepovedeným centrem Trávníka.
29'
Tomáš Hořava měl na kopačkách druhý gól! Po přenechání od Hrošovského pálil domácí záložník z hranice vápna pouze do spojnice tyčí!
28'
Petržela s Kolářem bojovali o míč, jenže druhý jmenovaný jej sice získal, ale po nepřesné přihrávce rychle ztratil.
27'
Teď to bylo o poznání lepší a gólman Valeš musel hned dvakrát zasáhnout proti domácí ofenzivě.
26'
Plzeň pokračuje v útočném snažení, zatím však její pokusy končí mimo nebo celá akce skončí ještě před finální fází.
24'
Domácí se nyní museli chvíli také bránit, jenže Jablonci se nepovedlo dostat k žádnému ohrožení Kozáčikovy branky.
22'
Žlutou kartu dostává Tomáš Holeš (FK Jablonec).
22'
Ke střele z hranice vápna se odhodlal Tomáš Hořava, jeho zajímavá rána končí těsně nad břevnem!
21'
Viktoria je nadále při chuti a snaží se hlavně po krajích dostávat míče do pokutového území, což se jí docela i daří.
19'
Plzeň se znovu dostává s míčem do blízkosti jablonecké šestnáctky.
18'
Viktoria jde do vedení! Kolář našel přesnou přihrávkou nabíhajícího MICHAELA KRMENČÍKA, který se zbavil bránícího hráče a střelou na zadní tyč překonal Valeše.
17'
Rychlá souhra po ose Kopic-Krmenčík-Kolář mohla nabídnout první branku. Poslední jmenovaný však z hranice malého vápna sice zamířil pod břevno, ale Valeš jeho pokus vytáhl nad branku!
14'
Na druhé straně se k míči tlačil Mihálik, ale obrana Plzně jej dokázala odstavit, jenže už ne se zmocnit míče.
13'
Hrošovský poslal dlouhý nákop na nabíhajícího Radima Řezníka, který se však jen těsně k zakončení nedostal
12'
Plzni se znovu podařila kombinace před vápnem, ale následné zakončení končí vedle branky Severočechů.
11'
Domácím se povedlo dostat míč do pokutového území, jenže nikoliv už nasměrovat za záda Romana Valeše.
9'
Viktoria se po zisku míče mohla dostat také k rychlému protiútoku, jenže domácí s touto možností nenaložili úplně ideálně.
8'
Jablonečtí se dostali k rychlému brejku, který mohl skončit gólem! Stanislav Tecl v nadějné pozici pálil dobře, leč nakonec trefil pouze boční síť!
7'
Na levém kraji nyní kombinoval Havel s Kopicem a Hořavou, následný centr zablokovala hostující obrana.
6'
Hosté se znovu dostali do blízkosti plzeňské branky a Kozáčik se musel natáhnout, aby pohlídal dráhu letu míče, který mířil k horní tyči jeho branky.
4'
Jablonečtí se poprvé dostali do útoku, ale míč si v klidu sebral do své náruče Kozáčik.
3'
Viktoria je zatím od úvodu nastěhována na útočné polovině, zatím se jí však nepovedlo ohrozit branku.
2'
Milan Havel, který dnes nahradil vykartovaného Davida Limberského, centroval do šestnáctky, jeho pokus zablokován.
1'
Plzeň se po rozehrávce ihned tlačí do útoku. Petržela při svém průniku zastaven.
1'
Oba celky nastupují na hrací plochu Doosan Arény, která dnes nebude asi zaplněná do posledního místa, neboť počasí není příliš vlídné.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – J. Kovařík, Hájek, Bakoš, Čermák, Živulić, Ivanschitz.

FK Jablonec: Bárta – Hübschman, Doležal, Kouřil, Janković, Jovović, Považanec.
Základní sestavy:

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Havel – Hořava, Hrošovský – Petržela, D. Kolář, Kopic – Krmenčík.

FK Jablonec: Valeš – Holeš, Pernica (C), M. Kysela, Matěj Hanousek – Masopust, V. Kubista, Trávník, Zelený – Mihálik, Tecl.

Rozhodčí: O. Berka – I. Nádvorník, K. Hájek.
Ohlasy z obou kabin

Pavel Vrba (trenér FC Viktoria Plzeň):

„Bude zima, bude mráz, ale doufám, že fanoušci budou zahřátí naším fotbalem a zima jim nebude.“

„V české lize obecně nenajdete soupeře, o kterém byste mohli říci, že je jednoduchý. Přijede Jablonec, který je uprostřed tabulky a má v dohlednu pohárové příčky, rozhodně zde bude chtít uspět. Na druhou stranu i my chceme být v domácím prostředí stoprocentní.“

„Respektuji však sílu každého soupeře, kdokoliv může ztrácet body a kdokoliv je zase získávat.“

__________________________________

Zdeněk Klucký (trenér FK Jablonec):

„Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Pokud ale hrajete proti týmu, který je na prvním místě tabulky s čtrnácti výhrami a jednou remízou, je to těžké. Chceme v Plzni dokázat něco, s čím málokdo počítá. Na podzim jsme poslední mužstvo, které jim může vzít tři body. Budeme se snažit, aby se překvapení zrodilo. Máme k dispozici celý kádr, všichni jsou připraveni jít do zápasu."

Nejlepší nahrávač: Jan Kopic – 7 asistencí
Žluté karty: Tomáš Hájek a David Limberský (4)
Červené karty: Nikdo
Gólmani:
Aleš Hruška – 3 čistá konta
Matúš Kozáčik – 7 čistých kont
_____________________________

Plzeňští si sice před poslední odehraným kolem zajistili postup v Evropské lize, nicméně tento výkon proti rumunskému týmu FCSB vzal pravděpodobně Viktorii mnoho sil. Západočeši totiž v následném utkání HET ligy poprvé v letošním ročníku ztratili body, konkrétně dva, když v Teplicích uhráli bezbrankovou remízu.

________________________

Severočeši v posledním odehraném mači získali nesmírně cenný bod, když na domácím stadionu vyválčili s mistrovskou Slavií remízu 1:1. Slávisty poslal do vedení Milan Škoda, ve druhé půli se však Jablonečtí velice zvedli, načež dokázal srovnat Ondřej Mihálik.
Krásný večer, vážení příznivci českého fotbalu, čeká nás poslední šestnácté kolo podzimní části HET ligy! V západočeské Doosan Areně se utkají týmy FC Viktoria Plzeň a FK Jablonec. Přejeme příjemnou zábavu při sledování psaného přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.