FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Ml. Boleslav - 27. srpna 2017   16:30

Slavia
14' Van Buren (Hušbauer) • 41' Van Buren (Zmrhal) • 76' Přikryl(vl.)  • 82' Sobol
4:0
(2:0)

Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Souček – Danny (63. Sýkora), Hušbauer (C) (79. Altintop), Rotaň, Zmrhal (72. Sobol) – Van Buren.
Kovář – Sobol, Altintop, Sýkora, Mingazov, Flo, Hromada.
Franěk – Moláček, Kříž
Eden Aréna, Praha-Vršovice
10 911 diváků
K. Agajev – Pauschek, D. Da Silva, Stronati, Fleišman (C) – Takács (70. Jánoš), Mareš – Přikryl, Levin (79. Fabián), Chramosta (46. Komličenko) – Mebrahtu.
Vejmola – Fabián, Jánoš, Komličenko, J. Rada, Křapka, Babalj.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 4:0. Gólový půst prolomil Van Buren

Slavia si nakonec s trápící se Mladou Boleslaví poradila čtyřbrankovým rozdílem. V prvním poločase se dvakrát prosadil Mick van Buren, o třetí gól se postarali hosté špatnou malou domů sami a čtvrtou trefu zaznamenal po dorážce vlastní střely Eduard Sobol, pro kterého to byla zároveň první trefa v sešívaném dresu. Červenobílí tak nadále zůstávají v české nejvyšší soutěži neporaženi a v letošní sezóně navíc v dosavadních pěti kolech ani jednou neinkasovali. Na druhé straně Mladoboleslavští začínají mít problémy, jelikož mají na kontě stále jen jeden bod a po dnešní porážce se před ně o skóre dostala ještě Jihlava.
90+1'
90+1'
Altintop přihrávkou za obranu chtěl vyslat do šance Sýkoru, ten ale na míč nedosáhl.
90'
Sýkora se uvolnil ve vápně a tvrdě vypálil! Agajev míč jen vyrazil, před dotírajícím Van Burenem odkopl balón na roh Da Silva!
89'
Sobol si naběhl za obranu, Frydrychova přihrávka vzduchem byla ale příliš dlouhá.
88'
Dobře si poradil Laštůvka, který si došel pro odražený míč před dotírajícím Komličenkem.
88'
Zápas už je prakticky rozhodnutý, přesto se ještě hosté pokoušejí alespoň o čestný úspěch.
87'
Na dnešní zápas si našlo cestu 10 911 diváků!
86'
Mebrahtu nejdříve nastřelil zeď, odražený míč pak poslal jen k připravenému Laštůvkovi.
86'
Mladá Boleslav získala standardní situaci z dobré pozice.
85'
Sešívaní se už radovali z páté trefy, jenže už na začátku akce mával postranní rozhodčí ofsajd Sýkory.
82'
Slavia právě vstřelila branku!
Červenobílí přidávají čtvrtý gól! Centr Bořila doletěl k EDUARDU SOBOLOVI, jehož hlavičku sice dokázal Agajev vyrazit, ukrajinský obránce si však volný míč doběhl a doklepl do sítě!
81'
Jugas byl faulovaný na vlastní polovině, což sešívaným vyhovuje. Nikam už s rozehrávkou nespěchají.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Halil Altintop.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Vladislav Levin, přichází Tomáš Fabián.
78'
Slávisté jasně kontrolují průběh utkání a v klidu si hlídají tříbrankové vedení.
76'
Eden bouří radostí potřetí, za což se nejvíce zasloužil TOMÁŠ PŘIKRYL! Mladoboleslavský obránce poslal malou domů Agajevovi, který ale poskakující míč nedokázal zastavit, míč tak v klidu doskákal až do sítě!
75'
Hušbauerův střílení centr proskočil až k Frydrychovi, který to ale příliš nečekal, a nestačil tak míč usměrnit správně.
75'
Tentokrát Da Silva musel Van Burena faulovat, za což vidí žlutou kartu.
74'
Da Silva si dobře pohlídal Van Burena, před kterým odehrál míč hlavou ke svému brankáři.
73'
Mareš vystřelil zpoza velkého vápna, mířil však jen do míst, kde stál připravený Laštůvka.
72'
Sýkora v souboji udržel míč a z velkého úhlu poslal střílenou přihrávku, kterou ale Van Buren nedokázal zachytit.
72'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Eduard Sobol.
71'
Hušbauer uvolnil Zmrhala, který byl na levé straně pokutového území sám, ale mířil nepřesně.
70'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ladislav Takács, přichází Adam Jánoš.
69'
Stronati dobře přečetl situaci, když míč pustil za sebe na Agajeva.
69'
Pauschek v souboji s Bořilem zvedl nohu příliš vysoko.
67'
Hosté jsou u míče, zatím jsou však jen na vlastní polovině.
66'
Rotaň zastavil rodící se protiútok soupeře jen za cenu faulu.
65'
Da Silva si v souboji se Sýkorou poradil a hlavičkou poslal míč Agajevovi.
65'
Rychlá kombinace hostujících hráčů byla nepřesná, odkopávat od brány bude Laštůvka.
64'
Komličenko si naběhl na centr Přikryla, míč ho však o kousek přeletěl a nakonec skončil až v autu.
63'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Danny, přichází Jan Sýkora.
62'
Stronati byl v tísni, a tak přihrával dozadu na Agajeva, který byl ale poměrně daleko z brány a musel se pro míč vracet.
60'
Tentokrát se Zmrhal dostal až do pokutového území, ve kterém hledal Hušbauera. Situaci ale skvěle přečetl Agajev a křižnou přihrávku schoval do rukavic.
59'
Slávisté se dostali do rychlého protiútoku, ve kterém hledal Zmrhal zcela volného Van Buren, přihrávku ale zastavil pozorný Da Silva!
59'
Mareš se opřel do míče zpoza velkého vápna, střela však skončila u Ngadea.
58'
Přikryl se dokázal protáhnout mezi dvěma obránci a následně odcentroval. Přízemní míč dolétl k Jugasovi, kterému odkop sice nevyšel, celou situaci ovšem vyřešil Ngadeu.
56'
Zmrhalův centr srazil na roh Pauschek.
55'
Hušbauer zabojoval a atakoval rozehrávajícího Agajeva. Ten s odkopem dlouho váhal a nakonec trefil nohu slávistického záložníka. Míč se však následně odrazil mimo bránu.
54'
Van Buren pouštěl míč pro rozběhnutého Dannyho, ten však zpomalil a míč už nestihl.
53'
Přikryl nebyl v souboji s dvěma protihráči úspěšný, rozehrávat bude Laštůvka.
52'
Mebrahtu nedoskočil, u míče ale zůstávají hosté.
51'
Žlutou kartu dostává Jakub Jugas (SK Slavia Praha).
51'
Druhý poločas začal zvolna, ani jeden z týmů si zatím nedokázal vypracovat dobrou střeleckou příležitost.
50'
Hušbauer prostrčil míč Van Burenovi, který okamžitě vracel na svého spoluhráče, přihrávka už ale neprošla.
48'
Mebrahtu přehnal napadání a Součka srazil k zemi. Slávisté budou rozehrávat z klidu.
47'
Fleišman vymslel přetažený centr, který proskákal až do zámezí.
47'
Po levé straně běžel s míčem Van Buren, dobře se o něj postaral Pauschek.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Nikolaj Komličenko.
46'
V prvním poločase měli červenobílí převahu, kterou nakonec proměnili v dvougólové vedení. O to se postaral Mick van Buren, který se prosadil nejdříve po centru z levé strany hlavou, následně přidal gól i nohou, když usměrnil míč do sítě po přesné přihrávce Zmrhala. Mladá Boleslav ovšem nebyla úplně bez šancí, v těch největších si dobře neporadili Chramosta ani Mebrahtu.
45'
45'
Mareš zasáhl Ngadea, když chtěl rozehrát, slávisté budou rozehrávat z místa.
44'
Míč se několikrát v pokutovém území odrazil, než se dostal k Chramostovi, jehož střela mířila mimo.
44'
Danny lehce zavadil o Přikryla, který následně nepřihrál přesně, rozhodčí odpískal faul.
43'
Mladá Boleslav se ještě pokouší o snížení do poločasu, Mebrahtu ale v souboji s Bořilem nebyl úspěšný.
41'
Po dobrém obranném zákroku rozjeli domácí útočnou akci, po které slaví druhou branku v zápase! Danny se lehce zbavil obránce, následně poslal míč do běhu Bořilovi. Ten ještě prodloužil Zmrhalovi, který už byl ve velkém úhlu, a tak volil přihrávku na MICKA VAN BURENA, který na hranici malého vápna jen nastavil kopačku, od které se míč odrazil za bezmocného Agajeva!
39'
Přikryl si neporozuměl se svými spoluhráči, když centr směřoval ke vzdálenější tyči, oba útočníci si ale naběhli k tyči první.
38'
Na rohový kop si nejlépe naskočil Souček, hlavičkoval ale v záklonu a tedy i hodně nepřesně.
37'
V závěru prvního poločasu se mnohem více do útoku tlačí i hosté a sešívaní začínají mít problémy.
36'
Sešívaní se velmi rychle dostali do zakončení, odražený míč dolétl k Součkovi, jehož rána z voleje proskákala asi metr vedle levé tyče.
35'
Slávistická obrana znovu zaspala a po odrazu míči tak zůstal volný Mebrahtu! Jeho těžkou střelu z voleje ale zastavil pozorný Laštůvka!
33'
Z nenápadné akce měli hosté obrovskou příležitost na vyrovnání! Dlouhý míč z obranného pásma našel Mebrahtua, který hlavičkou přihrál rozeběhnutému Chramostovi. Ten zůstal v pokutovém území úplně volný, jeho zakončení však skončilo těsně vedle!
32'
Hušbauerova rozehrávka směřovala na zadní tyč, kde ale Souček fauloval.
32'
Danny si chtěl obhodit Levina, který si pomohl faulem.
31'
Tentokrát Zmrhala hosté poslali k zemi nedovoleně, z klidu tak rozehrávají domácí.
30'
Zmrhal byl u postranní čáry obrán o míč, hosté tak mají možnost vymyslet nebezpečnou akci.
29'
Mebrahtu si naběhl na prudký centr od Fleišmana, nedokázal ho však usměrnit tím správným směrem.
28'
Do odraženého míče se opřel Zmrhal, střela mu ale příliš nesedla, míč totiž skončil až na tribuně.
28'
Dannyho přihrávku do ohně odkopl Stronati na roh.
27'
Po delší době se k útoku odhodlala i Mladá Boleslav, několik centrů z obou stran však hráče v modrobílém nenašlo.
25'
Agajev rozehrával dlouhým nákopem, po kterém ale míč bez povšimnutí proskákal až k Laštůvkovi.
25'
Bořil se s míčem dostal až do pokutového území, v rozhodujícím momentě mu však balón odskočil od nohy.
24'
Pražané se soustředí zejména na držení míče, několikrát tak ze slibné akce nahrají zpět na obránce a začínají znovu.
23'
Zmrhal sice zasáhl míč, následně ale podrazil Fleišmana, a tak se píská proti domácím.
22'
Slávisté se nadále drží v tlaku a získávají další roh.
21'
Rohový kop se však Zmrhalovi vůbec nevydařil, míč skončil u prvního bránícího hráče.
20'
Souček poměrně hladce obral o míč Chramostu a rychle poslal míč rozeběhnutému Zmrhalovi. Ten se sice přes Da Silvu k balónu nedostal, donutil ale mladoboleslavského hráče odehrát míč na roh.
20'
Z pravé strany to zkusil Van Buren, jenže mu střela vůbec nesedla.
19'
Bořil nasměroval svůj centr na Zmrhala, ten ale nedokázal mezi dvěma obránci vyskočit dostatečně vysoko.
19'
Slavia už je zase nastěhovaná na útočné polovině a poměrně v klidu kombinuje.
18'
Mareš u půlící čáry zajel do Součka, za což uviděl od rozhodčího žlutou kartu.
17'
Přikryl chtěl poslat do šance Chramostu, nepřihrál však přesně a Jugas v klidu rozehrál.
16'
Mladoboleslavští se pokoušeli o rychlou kombinaci na jeden dotek, nepřesností se však na polovině hřiště připravili o míč.
14'
Sešívaní využívají tlaku z úvodu zápasu a dostávají se do vedení! Hušbauer se na levé straně rychlou otočkou zbavil obránce a povedeným centrem našel MICKA VAN BURENA, který hlavičkou uklidil míč ke vzdálenější tyči!
13'
Van Buren se dostal do pokutového území, kde se při kličce poroučel k zemi, rozhodčí je však v klidu.
13'
Hosté se zatím nemohou na delší čas dostat k míči, po většinu času tak kombinují slávisté.
12'
Na druhé straně fauloval při napadání Chramosta.
11'
Tu Pražané rozehráli nakrátko, po faulu Jugase však budou rozehrávat hosté.
11'
Souček byl faulovaný u levé postranní čáry, slávisté tak mají zajímavou standardtku.
9'
Ngadeu dlouhým nákopem hledal Frydrycha, bránící Chramosta míč jen tečoval za pomezní čáru.
9'
Sešívaní se rychle zmocnili balónu a už zase kombinují na vlastní polovině.
8'
Souček hledal rozběhnutého Zmrhala, který ale dlouhý nákop na hrací ploše už nestihl.
7'
Marešův tečovaný centr se snesl k Ngadeuovi, jehož hlavička nebyla úplně ideální. Volný míč ale sebral Laštůvka a v klidu rozehrál.
6'
Jugas chtěl přenést hru na druhou stranu, jenže přihrál přesně mezi dva své spoluhráče, a míč tak prolétl až do autu.
5'
Pražané ovšem nerozehráli od rohového praporku úplně ideálně, na chvilku se k míči dostala Mladá Boleslav.
5'
Po pravé straně se do vápna dostal Frydrych, jehož přihrávku po zemi odvrátil Da Silva na roh.
5'
Sešívaní jsou v úvodu aktivnější a drží se na útočné polovině.
4'
Dannyho centr nebyl příliš povedený, odvrátil ho Takács jen do autu.
3'
Frydrych centrem našel Van Burena, který sice dokázal hlavičkovat, pro Agajeva to ale nebyla těžká práce.
2'
Poprvé se do útoku dostali hosté. Centr z pravé strany sice odvrátil Frydrych, k odraženému míči se však dostal Levin, jehož pohotový pokus skončil mimo bránu.
2'
Bořil z autu rozehrál na Ngadea, který kombinuje s Jugasem.
1'
Zmrhal vybojoval autové vhazování, které provede Bořil.
1'
Sešívaní ihned po rozehrávce poslali míč na útočnou polovinu, Zmrhal ani Hušbauer ho ale na kopačkách neudrželi.
1'
Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše, zápas za okamžik začne.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Souček – Danny, Hušbauer (C), Rotaň, Zmrhal – Van Buren.
Náhradníci: Kovář – Sobol, Altintop, Sýkora, Mingazov, Flo, Hromada.

FK Mladá Boleslav: K. Agajev – Pauschek, D. Da Silva, Stronati, Fleišman (C) – Takács, Mareš – Přikryl, Levin, Chramosta – Mebrahtu.
Náhradníci: Vejmola – Fabián, Jánoš, Komličenko, J. Rada, Křapka, Babalj.

Rozhodčí: Franěk – Moláček, Kříž.
Čtyři zápasy z 5. kola HET ligy už jsou odehrány a minimálně v jednom případě došlo k překvapení. První porážku v letošním ročníku zaznamenala pražská Sparta, když nestačila na Brno. To premiérově vedl jako hlavní trenér Richard Dostálek, který tým převzal po odvolaném Svatopluku Habancovi.

Odehrané zápasy 5. kola HET ligy:

FK Dukla Praha – Bohemians Praha 1905 2:0
MFK Karviná – FC Slovan Liberec 0:1
FC Zbrojovka Brno – AC Sparta Praha 2:0
1.FC Slovácko – SK Sigma Olomouc 0:0
Naposledy se oba týmy potkaly poměrně nedávno, na konci loňské sezóny šlo tehdy na trávníku středočeského celku o titul. Červenobílí dokázali vyválčit těsnou výhru a k definitivnímu potvrzení prvního místa potřebovali zaváhání Plzně v Brně. Viktoria ovšem na poslední chvíli získala tři body, a tak si Pražané museli ještě týden počkat.
SK Slavia Praha

Slávisté podobně jako jejich nejbližší soupeř nemohou být s úvodem sezóny spokojení. Hlavním nejbližším cílem byl postup do základní skupin Ligy mistrů, jenže stopku pražskému celku vystavil kyperský APOEL. Ani v české nejvyšší soutěži to však zatím není ideální. Přestože jsou sešívaní jediným mužstvem, které ještě nedostalo branku, už ve dvou případech přišli o plný bodový zisk. Bezbrankovou remízu zaznamenali červenobílí na hřištích Baníku a Bohemians. Naopak na domácí půdě jsou zatím stoprocentní, když si dokázali poradit s Teplicemi a Jihlavou.
FK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští se na začátku aktuální sezóny potýkají s ne úplně dobrými výsledky. Pohárovou Evropu opustili už v předkole, když nestačili na třetí albánský celek z loňského ročníku tamní nejvyšší soutěže. Zlepšení ovšem nepřišlo ani v domácí lize. Středočeši totiž zatím nedokázali vyhrát, pouze jednou remizovali. Aktuálně jsou tak na předposledním místě těsně před poslední Jihlavou. Největší problémy má Mladá Boleslav s defenzivní činností, v HET lize totiž patří k nejvíce inkasujícím celkům.
Vítejte u sledování textového on-line přenosu z 5. kola HET ligy. V pražském Edenu se střetne SK Slavia Praha a FK Mladá Boleslav. Půjde o souboj dvou týmů, kteří letošní sezónu začínaly v evropských pohárech, přes předkola ovšem prošli jen slávisté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.