FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Brno - 14. dubna 2018   17:00

Slovácko
58' Juroška
1:0
(0:0)

Heča – Juroška, J. Krejčí, Břečka, Divíšek – Sadílek, V. Daníček (C) – Navrátil (83. Šimko), Havlík, Petr (61. Jakub Rezek) – Zajíc (78. Kubala).
Daněk – Janošek, Jakub Rezek, Sikharulidze, Šimko, Hellebrand, Kubala.
P. Ardeleanu – P. Blažej, Z. Arnošt
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
5048 diváků
Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Sukup – Polák (79. Ashiru), Sedlák – R. Acosta, Michal Škoda, Juhar (70. T. Pilík) – Bazeljuk (46. Zikl).
Halouska – Zikl, Růsek, Ashiru, T. Pilík, Kijanskas, L. Krejčí.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Brno 1:0. Výhru vystřelil Juroška, hosté jsou poslední

Slovácko zvládlo záchranářský souboj se Zbrojovkou Brno, když jej porazilo nejtěsnějším rozdílem 1:0 po brance v druhém poločase z kopačky Jurošky, i ve druhém poločase si Brno vypracovalo šance, které ale neproměnilo, Slovácko vstřelilo branku paradoxně po velké šanci Juhara, který netrefil z druhé vlny branku. Domácí celek už na konci zápasu vítěství uhájil i přes krkolomnou situaci v nastaveném čase, kdy se Zikl dožadoval penalty. Po utkání panuje na jedné straně velká radost a na druhé fanoušci Zbrojovky spílají hráčům.
90+2'
Po utkání dostal za protesty žlutou kartu Dušan Melichárek, který sudího počastoval hanlivými slovy.
90+2'
90+2'
Po dlouhém nákopu propadl míč za obranu Slovácka, Zikl svedl v pokutovém území souboj s obráncem Slovácka a poté upadl a dožadoval se penalty, sudí Ardeleanu ukázal, že domácí hráč zasáhl první balon.
90+1'
Po dlouhém nákopu Melichárka šli do souboje Škoda s Daníčkem, hostující hráč podle sudího fauloval.
90'
Druhá půle bude nastavena o dvě minuty.
90'
Trestný kop střílel Tomáš Pilík, který balon poslal vedle levé tyče.
89'
Po rychlém kontru Brna museli hráči Slovácka zastavit akci faulem na Ashira.
88'
Po centru do pokutového území balon mířil právě na Melichárka, který při zpracování zahrál rukou. Odkopávat bude Heča.
88'
Do pokutového území míří i brankář Zbrojovky Melichárek.
87'
Melichárek kopal dlouhý míč do šestnáctky Slovácka, domácí obrana odvrátila míč na roh.
85'
Tomáš Pilík zahrál přímý volný kop k pravé tyči, Heča vyboxoval míč mimo vápno.
83'
Poslední střídání domácího celku, Jana Navrátila vyměnil Patrik Šimko.
83'
Vraštil centroval z pravé strany a našel Michala Škodu, který hlavičkoval těsně vedle levé tyče.
81'
Acosta přehrál u brankového praporku dva hráče, Divíška s Rezkem a přihrával do pokutového území, kde byl Daníček, který balon odkopl.
79'
Poslední střídání Brna, Jana Poláka vystřídal Ashiru.
78'
Druhé střídání Slovácka. Tomáše Zajíce vyměnil Filip Kubala.
77'
Sukup při rozehrávce upadl, domácí hráč vybojoval míč a poslal jej hned na Navrátila, který s míčem upaloval k brance, míč si navedl na levou nohou a vystřelil, jeho pokus byl zblokovaný, odražený míč poslal Havlík nad branku.
75'
Brno má optickou převahu, nyní kombinuje kolem středu hřiště a snaží se vymyslet útočnou akci.
73'
Acosta udělal jeden na jednoho Diviška a vyslal ze své kopačky velmi nebezpečný centr, který proletěl malým vápnem, hostující hráči na balon nedosáhli.
70'
Druhé střídání Zbrojovky. Namísto Martina Juhara nastoupil Tomáš Pilík.
70'
Navrátil prošel do pokutového území a vystřelil k bližší tyči, Melichárek jeho střelu vyrazil nohou.
67'
Brno si vytvořilo územní převahu, z levé strany centroval Sukup, domácí obrana balon odhlavičkovala do bezpečí.
64'
Zbrojovka zahrávala rohový kop Juharem, který si balon narazil s Polákem, první jmenovaný poslal míč na zadní tyč, kde hlavičkoval Kryštůfek zpět do vápna, podle pomezního už byl za brankovou čárou.
63'
Navrátil přihrál do pokutového území Juroškovi, který si hodil míč kolem brněnského hráče a upadl, sudí Ardeleanu domácímu bekovi udělil žlutou kartu za simulovaní.
61'
První střídání Slovácka. Jakuba Petra vyměnil Jakub Rezek.
60'
Podél brankoviště šel Zajíc a vystřelil z ostrého úhlu a balon prošel kolem branky Brna.
58'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Otřepané fotbalové pravidlo Nedáš – dostaneš platí i v dnešním zápase, JAN JUROŠKA z následující akce obešel protihráče, navedl si míč na levou nohu a technickou střelou překonal k tyči Melichárka.
57'
Zbrojovka měla obrovskou šanci, nejprve Daníček v pokutovém území dobře zakřižoval Zikla, odkopl míč do brněnského útočníka, ke kterému se balon odrazil, ten poslal míč do pokutového území ten vyplaval před Juhara, který balon poslal těsně vedle levé tyče.
56'
Slovácko bude poprvé střídat, asistent trenéra volal ke střídačce Rezka.
54'
Acosta vystřelil, balon mířil nad branku, od své svatyně bude rozehrávat Heča.
52'
Juroška se dostal do pokutového území, zpětnou přihrávkou hledal spoluhráče, balon poslal do místa, kde nikdo nebyl, nakonec o něj musel zabojovat Havlík, který měl balon na dlouhou nohu, a tak nemohl ani vystřelit.
50'
Vraštil fauloval na levé straně Petra, Ardeleanu pískl faul pro domácí mužstvo.
49'
Slovácko se přesunulo před branku Brna po kombinaci na pravé straně ale zatím se k jeho ohrožení nedostalo.
47'
Zbrojovka kopala standardní situaci z levé strany. Juhar centroval do malého vápna, kde svedl souboj Polák s Daníčkem, podle sudího fauloval brněnský hráč.
46'
Kouč Pivarník udělal do druhého poločasu jednu změnu. Konstantina Bazeljuka vyměnil Martin Zikl.
46'
Po prvním poločase je stav bezbrankový, obě dvě mužstva si vypracovala šance na změnu skóre, ale zatím potvrzují fakt, že je trápí koncovka. Slovácko bylo v poli v prvním dějství mírně lepším celkem, Zbrojovka dobře brání a spíše spoléhá na nebezpečné brejky po stranách.
45'
45'
Standardní situaci zahráli domácí nakrátko, poté střílel ze střední vzdálenosti Daníček, jeho rána byla zblokována brněnskou obranou.
45'
Juroška vystřelil z pravé strany na zadní tyč, Melichárkovi vyklouzl z rukavic, pro brankáře Zbrojovky naštěstí nad břevno.
45'
Blíží se nám konec první půle, stav je bezbrankový, Zbrojovka si vypracovala dvě šance, které byly brankové, také Slovácko mělo také šance na změnu skóre.
43'
Petr vystřelil z pravého roku pokutového území, střela mířila nad branku Brna.
41'
Na první tyči zkoušel míč hlavou dopravit do sítě Krejčí, ale byl dobře bráněn.
40'
Navrátil kolmou přihrávkou vysunul Zajíce, který z pravé strany střílel, jeho pokus byl zblokovaný na roh.
39'
Sadílek kolmou přihrávkou vysunoval Zajíce, u míče byl dříve ale brankář Melichárek a skluzem jej dopravil do zámezí.
37'
Jenže jejich snaha skončila daleko před pokutovým územím domácího celku.
36'
Zbrojovka nyní vyrovnala hru a snaží se vymyslet další útočnou akci.
34'
Jan Polák šel kolem rozhodčího a utrousil nějaké nevhodné slovíčko, které odměnil sudí Ardeleanu žlutým kartónkem.
33'
Zbrojovka měla druhou šanci ke změně skóre, po standardní situaci se dostal do šance Bazeljuk, který ani nadvakrát nepřekonal brankáře Heču z malého vápna. Podruhé zakončoval vpádu a velice se zlobil na sudího, že nepískl penaltu po kontaktu s hráčem Slovácka.
33'
Nyní hráči Zbrojovky se po rychlém kontru dostali na polovinu domácího celku, Juharův centr srazil Juroška na roh.
32'
Po autovém vhazování Navrátila si moc předkopl míč Juroška, a hosté na něm vybojovali aut.
30'
Zajíc před pokutovým územím narazil míč kapitánovi Daníčkovi, který vystřelil mimo branku Brna.
29'
Vraštil držel za ruku unikajícího Petra a může být rád, že sudí mu nedal druhou žlutou kartu, ale posoudil jeho přestupek bez napomínání.
27'
Havlíkův centr přizvedl jeho spoluhráč na zadní tyč, míč letící ještě stačil zasáhnout hlavou Polák, hostující celek poté dostal balon ze šestnáctky.
26'
Ondřej Sukup fauloval u rohového kopu nabíhajícího Jurošku a Slovácko bude zahrávat volný přímý kop.
24'
Ze standardní situace se domácí mužstvo neprosadilo.
23'
Velká šance Slovácka, Juroška prošel po přihrávce do pokutového území a dal míč zcela volnému Sadílkovi, který mohl vystřelit levou nohou, ale nakonec zvolil svoji silnější pravou a jeho střelu dokázal hostující obránce zblokovat na roh.
21'
Kryštůfek zkazil přihrávku v zadních řadách Brna, profitovat z toho mohl Havlík, který šel středem hřiště, před velkým vápnem se rozhodl pro střelu a nastřelil hostujícího obránce.
20'
Krejčí se snažil založit útok nákopem na nabíhajícího Jurošku, přihrávka nebyla však přesná a skončila v zámezí.
19'
Lukáš Vraštil zezadu sestřelil Havlíka a viděl za tento nevybíravý zákrok žlutou kartu.
17'
Slovácko zahrávalo rohový kop nakrátko, po krkolomné kombinaci se balon dostal k Daníčkovi, který vystřelil míč doprostřed branky, Melichárek byl však na místě a připsal si dnes první zákrok.
16'
Útok Zbrojovky táhl po levé straně Juhár, který šel s míčem až do pokutového území, poté odcentroval balon, ten odkopl ven z pokutového území zadák v bílém dresu.
15'
Na druhé straně ze střední vzdálenosti to zkoušel Petr, jeho střelecký pokus nebyl přesný a skončil daleko vedle branky Melichárka.
14'
Dlouhý míč z autového vhazovaní letěl do pokutového území domácího celku, to ale žádné nebezpečí pro Slovácko neznamenalo.
14'
Nyní převzali otěže zápasu Brňané, kteří si vytvořili územní převahu a tlačí se před branku Slovácka.
13'
Domácí obrana společně s brankářem Hečou standardní situaci vyřešila bez problémů.
12'
Brno nyní přišpendlilo Slovácko k jeho pokutovému území, po centru z pravé strany odvracel na roh domácí hráč.
11'
První šance Zbrojovky, ve které se ocitl Michal Škoda, Milan Heča balon míří pod břevno vyboxoval.
10'
Daníček fauloval na polovině hřiště zezadu Škodu a může být rád, že sudí Ardeleanu neocenil zákrok žlutou kartou.
8'
První standardní situace pro Slovácko. Z levé strany centroval do pokutového území Petr, hlavou míč odvrátil Polák, Brno dostalo míč z vápna až napodruhé.
6'
Havlík přihrával na polovině Brna Zajícovi, který si ale nerozuměl s Navrátilem a míč skončil v zámezí.
4'
Svěřenci kouče Korduly zatím více drží míč ve své moci, nyní se se sami ošidili špatnou přihrávkou o založení útoku.
3'
Juroška vybojoval ve středu hřiště míč a předal jej Navrátilovi, ten se jej mu snažil vrátit, ale akce skončila nepřesnou přihrávkou domácího záložníka.
2'
Ze standardní situace se ale Zbrojovka neprosadila, domácí obrana s přehledem dostala míč mimo vápno.
1'
Úvodní výkop provedli hostující hráči, kteří se dostali před domácí branku, po kombinaci na pravé straně budou zahrávat rohový kop.
1'
-2'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko nastupuje v bílých kompletech, také Zbrojovka bude hrát ve svých tradičních červených dresech.
-34'
Také jsou na zeleném trávníku už domácí borci, které vedl na trávník jako první kapitán Daníček.
-38'
Jako první z tunelu vybíhají na hřiště hráči Zbrojovky, na domácí polovině je jen gólman Heča se svým brankářským kolegou Daňkem.

1.FC Slovácko: Heča – Juroška, J. Krejčí, Břečka, Divíšek – Sadílek, V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík, Petr – Zajíc.
Náhradníci: Daněk – Janošek, Jakub Rezek, Sikharulidze, Šimko, Hellebrand, Kubala.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Sukup – Polák, Sedlák – R. Acosta, Michal Škoda, Juhar – Bazeljuk.
Náhradníci: Halouska – Zikl, Růsek, Ashiru, T. Pilík, Kijanskas, L. Krejčí.

Rozhodčí: P. Ardeleanu – P. Blažej, Z. Arnošt.
Po jednozápasové odmlce se do základní sestavy vrací Sadílek, který nahradil Machalíka, jenž se neobjevuje ani na střídačce. Defenzivní záložník Janošek, který stál v Karviné pro čtyři žluté karty zůstává na lavici náhradníků. Hostující kouč udělal dvě změny, od první minuty bude hrát Sukup místo Lutonského a Bazeljuk nahradí v útoku Zikla.
Bilance vzájemných zápasu v lize je v neprospěch Slovácka. Domácí celek vyhrál osm duelů, sedm remizoval a čtrnáct prohrál, ale v domácím prostředí neprohrál od roku 2013, na tuto sérii budou chtít svěřenci kouče Korduly navázat. Budou mít výhodu ještě jednoho aspektu, že Brno dalo nejméně branek z ligistů.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Juroška, Krejčí, Břečka, Divíšek – Daníček – Navrátil, Janošek, Havlík, Petr – Zajíc.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil – Acosta, Polák, Sedlák, Juhar – Škoda – Zikl.
FC Zbrojovka Brno

Zbrojovka je na tom v tabulce o jedno místo hůře, když nasbíralo o jeden bod méně. V minulém duelu prohrála se Slavii nejtěsnějším rozdílem 0:1 po inkasované brance ze standardní situace, kterou vstřelil Tecl. V prvním dějství si přitom svěřenci kouče Pivarníka vytvořili pološance, které však nevyužili.
1. FC Slovácko

Moravský celek je na 14. místě mezi prvoligovými mančafty a uhrálo 21. bodů, v minulém kole neprohrál v Karviné, kde oba dva týmy nechtěly udělat osudnou chybu, která by je připravila o bodový zisk se více soustředily na obranu, herně bylo Slovácko lepším celkem a mohlo jít do vedení ve druhém poločase po velké šanci Machalíka, která zůstala nevyužita, ještě v prvním dějství po rohu mířil hlavou Hošek do břevna. To bylo, co se týká šancí, od obou vše. Zápas tedy dospěl do zmíněného remízového stavu 0:0.
Příjemný sobotní podvečer z Uherského Hradiště. Vítám Vás u sledování záchranářského duelu, který se odehraje v rámci 24. kola HET ligy. 1. FC Slovácko v moravském derby vyzve souseda v tabulce FC Zbrojovku Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.