FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Olomouc - 26. srpna 2017   19:00

0:0
(0:0)

Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček, Šumulikoski (C) – Havlík (84. Jakub Rezek), Machalík (90+1. Sadílek), Navrátil – Zajíc (60. Petr).
Daněk – Jakub Rezek, Sadílek, Petr, Kubala, Juroška, Břečka.
O. Ginzel – D. Pospíšil, Z. Koval
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
4495 diváků
M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Texl (58. Plšek) – Zahradníček (65. Moulis), Houska, Kalvach, Falta (88. Hála) – Chorý.
Reichl – Moulis, Plšek, Manzia, Štěrba, Obročník, Hála.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Olomouc 0:0. Domácí trefili břevno, došlo i na potyčku

Utkání nakonec skončilo remízou, oba ba dva celky si připisují do tabulky po jednom bodu. Ve druhém poločase moc nebezpečných situací v pokutových území diváci neviděli, byl to spíše boj mezi šeštnáctkami. Na konci zápasu se už mužstva soustředila na udržení stavu.
90+3'
90+3'
David Houska viděl v přerušené hře žlutou kartu za faul na Petra.
90+3'
Po jednom z centru před slováckou branku se balon k Petrovi, kteého fauloval Houska, hra pokračovala, ale domácí celek se k ohrožení branky nedostal.
90+2'
Sigma v nastaveném čase kopala rohový kop, v pokutovém území nejvýše vyskočil Hofmann a balon odhlavičkoval mimo pokutové území.
90+1'
Taktické střídání. Lukáš Sadílek jde do hry místo Davida Machalíka.
90'
Druhý poločas sudí Ginzel nastaví o tři minuty.
89'
Vypadá to, že utkání skončí spravedlivou remízou, když ve druhém poločase si ani jedno mužstvo nevypracovalo žádnou stoprocentní šanci.
88'
Poslední střídání Sigmy, Martin Hála jde na poslední minuty za Šimona Faltu.
86'
Petr před velkým vápnem prostrčil míč mezi nohy olomouckého hráče na Rezka a ten bez přípravy vystřelil, Buchta jeho střelu nadvakrát zlikvidoval.
84'
Druhé střídání v domácím mužstvu. Marka Havlíka vyměnil Jakub Rezek.
83'
Domácí obrana následný centr odvrátila, Navrátil si obhodil protihráče a šel s balonem čtyřicet metrů, na polovině Sigmy ale neprošel přes Vepřeka.
82'
Falta individuálním průnikem po čáře si vynutil faul od Reinberka.
81'
Machalík byl odtlačen od balonu podle sudího nedovoleně. Následnou standardní situaci zahrál Havlík, ven z branky šel Buchta, aby míč vyboxoval.
78'
Na opačné straně nebezpečně centroval Falta, brankář Heča čekal do poslední chvíle, jestli se nabíhající hráči nedotknou míče, nakonec se tak nestalo a kulatý nesmysl skončil v jeho rukavicích.
77'
Havlík přebral přihrávku a vystřelil skákavou ránu ze střední vzdálenosti, Buchta balon kryl.
75'
Hosté postupovali směrem k brance, Moulis vystřelil v pokutovém území, jeho rána byla zblokována, Šumulkoski šel poté do skluzu a čistým zákrokem mu balon odebral, následně byl Navrátil faulovaný u postranní čáry.
74'
Po souboji Šimka s Moulisem odpískal sudí Ginzel nedovolený zákrok.
71'
Olomouc nyní uzamkla Slovácko před jeho pokutovým územím, kombinovala kolem pokutového území, hostující fanoušci se dožadovali faulu na Housku těsně za velkým výpnem, když jej skluzem o míč obral Hofmann, sudí Ginzel ale nechal hru pokračovat.
69'
Moulis přihrávkou pod sebe přihrál Chorému, jenž střelou z první mířil vedle levé tyče.
67'
Ze standardní situace hosté však nic nevytěžili hra pokračovala na polovině Olomouce, Divišek průdkým centrem hledal své spoluhráče v pokutovém území, ale hosté balom odkopli.
66'
Nebezpečný centr z levé strany od Vepřeka prodlužoval Chorý, Divíšek na zadní tyči chtěl míč odkopnout, ale balon nešikovně trefil, tak že málem ohrozil vlastní branku.
65'
Druhé střídání Olomouce. Tomáše Zahradníčka vyměnil Pavel Moulis.
64'
Sigma zahrála signál na polovině Slovácka, ale nic z toho nebylo, Jan Navrátil si totiž situaci pohlídal a balon tak doputoval za brankovou čáru.
62'
Novic ve slováckém dresu Jakub Petr narazil míč Machalíkovi, který to už dnes podruhé zkouší ze střední vzdálenosti, nyní však rána šla nad branku.
60'
Avizované střídání je tady. Tomáše Zajíce vystřídal Jakub Petr.
60'
Kouč Levý bude taky střídat, na hřiště posílá Jakuba Petra.
58'
První střídání Hanáků. Ze hřiště odešel Jiří Texl a nahradil jej Jakub Plšek.
56'
Šumulikoski nebezpečně centroval do pokutového území, kde na zadní tyči sbíhali jeho spoluhráči, na poslední chvíli musel zasáhnout Buchta, rozhodčí ale viděl nějaký útočný prohřešek domácího celku a od své branky bude zahrávat Buchta.
55'
Zajíc byl faulovaný před vápnem Radakovičem, Slovácko bude mít tak vhodnou pozici ohrozit branku Olomouce.
54'
Po autovém vhazování Slovácko kombinovalo na levé straně, ale Divíšek poslal nepřesnou přihrávku na svého spoluhráče.
52'
Machalík šel středem hřiště, vyhnul se skluzu protihráče a vystřelil levou nohou doprostřed branky.
50'
Také Olomouc bude zahrávat volný přímý kop. Zahrádníček kopl míč na zadní tyč, kde byl Jemelka, ale ten v pádu nestačil balon vystřelit.
48'
Standardní situace zahrávalo Slovácko Havlíkem, centr však mířil jen do rukavic vysokého brankáře Buchty.
46'
První poločas skončil remízou, jak bylo zmíněno obě dvě mužstva si vypracovala po jedné šanci. Sigma ale působila nebezpečnějším dojmem, hlavně při protiútocích. Po konci prvního poločasu ještě Šumulikoski si vysvětloval něco s olomouckými hráči a začala tím strkanice u tunelu mezi hráči a funkcionáři obou mužstev. Šumulikoského musel uklidňovat trenér Sigmy Václav Jílek.
45'
45'
Rozhodčí Ginzel na konci první půle rozdal tři žluté karty, za vzájemnou rozmíšku Tomáš Chorý a Vlastimil Daníček. To se ještě nelíbilo domácímu kapitánovi Veliče Šumulikoskému, který také utrousil směrem k Chorému nějaké to sprosté slovíčko a viděl žlutou kartu.
45'
Balon hráči Slovácka dostali mimo pokutové území, poté hra byla přerušena, jelikož na hřišti ležel domácí hráč.
44'
Olomouc je hlavně nebezpečná v rychlých protiútocích, po jednom z nich centroval Houska, domácí obrana se stačila vrátit a balon dostat na rohový kop.
42'
Pomalu ale jistě nám končí první poločase, ve kterém bylo k vidění na každé straně po jedné šanci. Za hosty ji neproměnil Chorý a deset minut před koncem prvního dějství v olomoucké šestnáctce Machalík.
41'
Brankář Buchta si připsal první zákrok, když na úrovni penalty střílel Havlík přesně do jeho náruče.
40'
Chorý obešel před vápnem Šimka a ulicí hledal nabíhajcího Texla, jenž sprintoval za míče, ale u něj byl dříve vybíhající Heča.
37'
Na druhé straně volný přímý kop v podání Falty odvrátil rázným odkopem u tyče stojící Reinberk.
34'
I domácí Slovácko zahodilo šanci. Havlík přihrál do středu hřiště před velkým vápnem Machalíkovi, který ještě balon prodloužil do prava na zcela volného Navrátila, který centroval, odražený míč doputoval k Machalíkovi, technickou střelou z území mezi penaltou a malým vápnem orazítkoval břevno olomoucké branky. Pro šikovného středopolaře to mohla být první branka v sezoně.
33'
Slovácko v těchto minutách je sice u míče, ale brzdí jí špatné přihrávky před finální fázi.
30'
Sigma dobře vykombinovala slovácké fotbalisty na levé straně, Houska ještě narážel balon dovnitř vápna, ale jeho úmysl spoluhráč nepochopil a tím akce skončila.
28'
Sigma zahrával standardní situaci, po které však branku Heči neohrozila, díky chybě v rozhrávce však zůstala u míče, ale zatím její útočná snaha ovoce nenese.
27'
Sigma předvedla rychlý kontr, Chorý dostat do ideální pas do otevřené obrany Slovácka a šel jeden na jednoho proti Šimkovi, kterého obelstil a šel s míčem do pokutového území, kde vystřelil přesně k tyči, Heča musel balon vyrazit na roh.
24'
Nyní se hra trochu zklidnila, není se čemu divit, hráči hrají v úmorném vedru.
22'
Sladký si posunul míč a vystřelil, jenže při střelbě byl tísněn a jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
19'
Na druhé straně Havlík centroval velmi nebezpečně, na balon si nabíhal Zajíc, ale před ním tygřím skokem balon vyboxoval Buchta. Slovácko mělo míč dále na svých kopačkách, ale Daníčkovi se centr z brankové čáry nepodařil.
18'
První šanci zápasu si vypracovala Olomouc, i když byl Chorý v těžké pozici dokázal přes svého strážce hlavičkovat, míč se snášel k levé tyči, gólman Heča musel balon vyškrábnout, protože ten by jinak zapadl za brankovou čáru.
17'
Sigma zahrávala dva rohové kopy za sebou, ale ani v jednom případě se nejednalo o nebezpečnou situaci.
16'
Sudí Ginzel odpískal spornou ruku Daníčka na polovině Slovácka. Zahradníček napřáhl z velké dálky, prudká rána byla jemně tečovaná a šla půl druhého metru vedle tyče.
14'
Sigma na chvíli uzavřela Slovácko před jeho šestnáckou, Texl z levé strany nebezpečně centroval, ale nikdo z jeho spoluhráčů balon nezasáhl.
13'
Falta namířil míč z rohového praporku přímo do náruče brankáře Heči.
12'
Chorý se snažil na pravé straně přejít přes Diviška, neuspěl však, hosté tedy budou zahrávat aspoň roh.
10'
Zahradníček nebezpečně centroval na zadní tyč, kde se k míči dral Jemelka, před nímž musel zasahovat na poslední chvíli Šimko.
9'
Sigma využila špatnou rozehrávku na pravé straně, Houska před vápnem byl faulovaný Reinberkem.
8'
Navrátil se na polovině uvolnil a postupoval směrem k brance, místo přihrávky volil střelu na přední levou tyč. Brankář Buchta nemusel zasahovat, protože rána šla tak metr vedle brankové konstrukce.
6'
Sigma využila volného místa na pravé straně k protiútoku, balon se přesunul z levé strany k Zahradníčkovi, jehož centr ale nebezpečný nebyl. Šumulikoski nakonec před malým vápnem balon odhlavičkoval.
5'
Standardní situaci musel řešit gólman Buchta, který balon boxoval, Slovácko zůstalo u míče, ale pomezní sudí viděl u lajny faul Machalíka.
4'
Havlíkův centr jemně přizvedl Chorý mimo vápno, kde stál Navrátil, jenž vystřelil z voleje, jeho rána byla tečována na další rohový kop.
3'
Modrobílí postupně vyrovnávají hru a přesunuli se na polovinu Sigmy a budou zahrávat rohový kop.
2'
Zatím Sigma i nadále drží míč na svých kopačkách a nepouští domácí celek do úvodního tlaku.
1'
Výkop zápasu provedla Sigma a hned první přihrávka směřovala na Chorého, po jeho souboji s Daníčkem zůstal domácí hráč ležet na hřišti, ale po několika sekundách se záložník Slovácka zvedl a bude pokračovat ve hře.
1'
-1'
Trio rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude hrát v tradičních bílých kompletech a Sigma celá v červeném. Následovat bude hymna ještě Synot ligy.
-30'
Obě mužstva jsou již na hrišti a probíhá předzápasová rozcvička.

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček, Šumulikoski (C) – Havlík, Machalík, Navrátil – Zajíc.
Náhradníci: Daněk – Jakub Rezek, Sadílek, Petr, Kubala, Juroška, Břečka.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Texl – Zahradníček, Houska, Kalvach, Falta – Chorý.
Náhradníci: Reichl – Moulis, Plšek, Manzia, Štěrba, Obročník, Hála.

Rozhodčí: O. Ginzel – D. Pospíšil, Z. Koval.
-70'
Hráči Olomouce jsou na stadioně, v civilu se prochází po pažitu.
Ohlasy před zápasem

Stanislav Levý, trenér 1. FC Slovácko

„Stejně jako Baník neberu ani Sigmu jako nováčka. Je to mužstvo, které je pravidelným ligovým účastníkem, kterému navíc vychází vstup do soutěže a prohrálo pouze v Plzni, které po kvalitním výkonu podlehlo 0:1. Nečeká nás tedy nic snadného, ale po Spartě musíme udělat všechno pro to, abychom doma byli úspěšní.“

Václav Jílek, trenér SK Sigma Olomouc

„Čekáme náročný zápas. Slovácko se v posledních dvou zápasech prezentovalo dobrým výkonem. Na Spartě kromě dvaceti minut bylo konkurenceschopné.“
Slovácku se proti Sigmě daří, naposledy prohrála na svém hřišti v sezoně 2011/2012 výsledkem 0:1. Nejlepší střelec duelů byl Jiří Valenta se čtyřmi brankami, ale ten už ve Slovácku nepůsobí. V utkáních padá docela dost branek, průměrně padne 2,5 gólu v každém zápase.
Pravděpodobné sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek – Šumulikoski – Navrátil, Daníček, Machalík, Havlík – Zajíc.

SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Texl – Zahradníček, Houska, Plšek, Falta – Chorý.
Lodivod Levý pravděpodobně vyšle na hřiště stejnou jedenáctku jako na Letné, pikatní zápas bude pro Jana Navrátila, odchovance Olomouce, který přestoupil na Slovácko z Liberce a Jakuba Petra, který přišel právě z Olomouce. Trenéru Jílkovi budou chybět marodi Škerle, Linhart a Vašíček.
Sk Sigma Olomouc

Hanáci začali ligu nad očekávání, mají na svém kontě již devět bodů za výhry v Mladé Boleslavi, proti Liberci a Brnu, které po patnácti minutách spláchlo třemi brankami, nestačila jen na vedoucí Plzeň, vyhřívají se tedy na prozatimním druhém místě.
1. FC Slovácko

Slovácko okusilo porážku až na Letné, když těsně prohrálo 0:1 brankou Davida Lafaty po hodině hry, Modrobílí však mohli ke konci zápasu srovnat. Po rohovém kopu lízl míč Hofmann a ten orazítkoval vzdálenější tyč, další šanci opět ze standardní situace zahodil střídající Kubala. Po čtyrech kolech se nachází Slovácko v polovině tabulky s pěti body. V domácím prostředí v novém ročníku ještě neprohrálo, naposledy pěti brankami vyprovodilo Baník Ostrava.
Přijemný netradičně sobotní večer z Uherského Hradiště. Před reprezentační pauzou sehraje 1. FC Slovácko domácí zápas s SK Sigma Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.