FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Jihlava - 27. srpna 2017   17:00

Teplice
34' Jan Rezek (Vondrášek) • 51' Fillo  • 89' Jan Rezek (Fillo)
3:1
(1:0)
Jihlava
54' Klíma

Grigar – Vondrášek, Král, Šušnjar, Krob – Jan Rezek (90. Červenka), Ljevakovič (C), Trubač (73. Vošahlík), Kučera, Fillo – Vaněček.
Chudý – Jeřábek, Suchan, Urma, Hyčka, Vošahlík, Červenka.
Machálek – Wilczek, Vít
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
4 652 diváků
Rakovan – Nový, Rosa, J. Krejčí, Keresteš (73. Tlustý) – Vaculík (C) – Hronek, Zoubele, D. Ikaunieks (46. Klíma), F. Novotný (57. Fulnek) – Dvořák.
P. Soukup – Fulnek, Štěpánek, Klíma, Popović, N. Daníček, Tlustý.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Jihlava 3:1. Výhru domácích zařídil dvěma góly Rezek

Druhý poločas už přinesl zajímavý fotbal a také další góly. Dvakrát se dnes prosadil Jan Rezek a jednou z penalty Martin Fillo. Za Jihlavu skóroval střídající Jiří Klíma. Jihlava měla určitě šancí více než na jeden gól, ale vychytal jí Grigar. Naopak Teplice dnes pálily do černého a hlavně v závěru už měly více sil než vyčerpaný soupeř a mohly přidat i další branky.
90+2'
90+2'
Krobův rohový kop obrana Jihlavy odvrátila.
90+1'
Fillo získal míč před vápnem a běžel s ním směrem do branky, nakonec pálil a Rakovan vyráží na roh!
90+1'
Kučera se hnal do vápna, ale prováhal moment pro střelu i přihrávku, a tak Rosa mu míč odkopl do zámezí.
90'
Hlavní sudí Machálek nastavuje zápas o dvě minuty.
90'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Rezek, přichází Marek Červenka.
89'
Teplice právě vstřelily branku!
To byla parádní akce domácích! Martin Fillo mířil směrem do vápna, do prostoru na zadní tyči mu nabíhal Vaněček, ale Fillo našel úplně volného JANA REZKA, který stál uprostřed vápna a z první napálil míč k tyči – 3:1.
86'
Teplice mají více ze hry a snaží se ještě něco vymyslet. Jihlava převážně brání.
85'
Vaculík se prodral až do vápna, ale zahrál rukou, a tak sudí hru přerušil.
84'
Vondrášek prokličkoval až do vápna, ale jeho následná střela byla zablokována. Rezkův pokus ze druhé vlny mířil vysoko nad bránu.
82'
Za obranu dostal míč Jan Rezek a rozhodl se hned vystřelit. Jenže míč z jasné pozice narval nad bránu!
81'
Vaněček přistižen v ofsajdu.
80'
Druhý poločas se docela rozhoupal a v závěru utkání vidíme solidní fotbal z obou stran. Oba celky měly teď několik velkých šancí.
79'
Fillo přenechal Rezkovi, který obloučkem našel Vaněčka a ten hlavou poslal míč do břevna!
78'
Teď mohla Jihlava vyrovnat! Přihrávku Klímy dostal Fulnek, který pálil ze strany a Grigar musel vyrazit míč na roh.
76'
Centr Vondráška trkl Vaněček a Rakovan musel míč vyrážet, z dorážky pak Rezek vybojoval rohový kop!
75'
Střela Ljevakoviče ze druhé vlny skončila v patnácté řadě severní tribuny.
74'
Střelu Kučery z dálky zastavil Rakovan!
73'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Miroslav Keresteš, přichází Petr Tlustý.
73'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Jan Vošahlík.
72'
Trestný kop Rezka skončil nad bránou. Rakovan mohl zůstat v klidu.
71'
Martin Nový napálil míč snad ze třiceti metrů a Grigar měl co dělat, aby míč na dvakrát zpacifikoval!
70'
Vaněček v ofsajdu.
69'
Krobův roh mířil přímo do náruče gólmana Rakovana.
68'
Fillo vybojoval roh pro domácí.
67'
Žlutou kartu dostává Antonín Rosa (FC Vysočina Jihlava).
66'
Teď se srazili Fillo s Vaculíkem uprostřed hřiště a sudí Machálek zase nic nepíská. Sudí poslední minuty zápasu vůbec nezvládá, fauly píská, jak se mu zachce – nebo spíše nepíská a tribuny se mohou upískat k zbláznění.
65'
Rezek prováhal rozehrávku a míč mu uzmul Dvořák, ten pak pelášil do útoku, kde ho zastavil Král a ten musel blokovat i následnou další střelu Jihlavy.
64'
Šunšjar na zadní tyči hledal centrem Vaněčka, ale balon poněkud přetáhl a ten skončil v autu.
63'
Žlutou kartu dostává Admir Ljevakovič (FK Teplice).
61'
Míč na zadní tyči doběhl Krob a vracel balon do ohně ve vápně na Vaněčka, před ním odvrátil do zámezí Rosa.
60'
Žlutou kartu dostává Daniel Trubač (FK Teplice).
58'
Teď byl tvrdě sražen na trávník Trubač, ale sudí si ničeho nevšiml a nechal hře pokračovat. Až když viděl svíjejícího se Trubače, teprve pak hru přerušil.
57'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Jakub Fulnek.
56'
Na zadní tyči číhal při trestním kopu Šušnjar a střílel těsně nad branku, ale vše bylo marné, protože byl přistižen v ofsajdovém postavení.
55'
A že hned nebylo srovnáno! Tentokrát z hranice vápna pálil nad bránu Dvořák.
54'
Jihlava právě vstřelila branku!
Teď si obranu Teplic povodil JIŘÍ KLÍMA. Šušnjara, který šel do skluzu, poslal na párek, mezi Králem prokličkoval a sám před brankou nedal Grigarovi šanci. Blesková odpověď Jihlavy – 2:1.
52'
Dnešní utkání sleduje 4 652 diváků.
51'
MARTIN FILLO zkušeně penaltu proměnil, přestože gólman vystihl směr, na tuhle střelu neměl nárok – 2:0.
50'
Žlutou kartu dostává Jiří Krejčí (FC Vysočina Jihlava).
49'
Krejčí hrál rukou ve vápně, penalta pro Teplice!
47'
Jihlava v úvodu druhé půle vybojovala roh, ale ke střele se nedostala. Až následně pálil nad branku Novotný.
46'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Davis Ikaunieks, přichází Jiří Klíma.
46'
První poločas je za námi, sudí nic nenastavoval. Jihlava až na úvodní hlavičku Dvořáka do břevna je zcela neškodná. Teplice se tempu hry přizpůsobily a dlouho se hrálo spíše v plážovém tempu. Vše rozproudil až gól Jana Rezka, který se ve 34. minutě prosadil hlavou. Teplice tak kontrolují vedení 1:0.
45'
44'
Ikaunieks uvízl v ofsajdu, sudí hru přerušil.
43'
Jihlava nyní zakombinovala, ale velké nebezpečí pro domácí z toho nebylo, Na centr skákal Ikauinieks, ale záhy míč lapil Grigar.
42'
Teď naopak rohový kop pro Teplice, hráči se postěhují do vápna.
42'
Před vápnem vystřelil doprostřed branky Dvořák, gólman Grigar musel zasahovat.
41'
Teď naopak se útočného faulu dopustil Martin Fillo a Teplice o míč přišly.
40'
Král ubránil Ikauniekse a přerušil útočnou akci Jihlavy. Pak už rozehrál v klidu Šušnjar.
39'
Rezek byl ostře faulován a hra je přerušena. Hronek za svůj zákrok viděl žlutou kartu.
38'
Žlutou kartu dostává Petr Hronek (FC Vysočina Jihlava).
36'
Na trávníku zůstal ležet hostující Martin Nový, ale po chvíli se zvedl a může se pokračovat ve hře.
35'
Zatím to byl vyrovnaný zápas, ale jako dobrý hlavičkář se ukázal Jan Rezek, který si našel místo ve vápně a prosadil se hlavou. Jihlava teď musí více otevřít svou hru.
34'
Dlouho se nic nedělo a najednou domácí udeřili! Po centru Vondráška se hlavičkou k tyči prosadil dnes agilní JAN REZEK – 1:0.
32'
Teplice hrají na útočné polovině hřiště, ale trochu svého soupeře uspávají pozvolnou kombinací.
30'
Faul Ljevakoviče dává šanci hostům z Jihlavy rozehrát ze středu hřiště.
29'
Jihlava také umí zahrozit a domácí jsou dnes zatím za očekáváním...
28'
Nenápadný centr Nového odvrátil Alex Král.
27'
Hronek se dral ke hranici vápna, výborným skluzem jej zastavil Ljevakovič.
26'
Trestný kop Jihlava odvrátila naopak záhy vybojovala vhazování na polovině hřiště.
25'
Daleký nákop Šunšjara doběhl Martin Fillo a u rohového praporku si alespoň došel pro faul. Trestný kop pro Teplice.
24'
Domácí Trubač je hodně aktivní, teď se dral do vápna, ale centr mu zablokoval Rosa.
22'
Dvořákovi utekl míč do zámezí, vhazovat budou Teplice.
21'
Zatím to tedy žádný velký šlágr není. Vlažnou hru na trávníku doprovázejí vlažné tribuny.
20'
Na nákop do vápna ze standardky skákal Král, avšak hlavou poslal míč vedle branky.
19'
Aktivní Trubač si došel pro faul, Teplice budou kopat trestný kop, avšak z velké vzdálenosti.
17'
Jihlava zahrávala trestný kop, ale velké ohrožení domácí branky z toho tedy nebylo.
16'
Teď jsou to takové šachy, Jihlava hru více otevřela, ale současně Teplice nepouští do šancí, když se jí snaží rychlým přechodem do útoku zaskočit.
15'
Jihlava zkusila rychlý přechod do útoku na Ikauniekse, ale na poslední chvíli míč do bezpečí odhlavičkoval domácí Král.
14'
Přihrávku Kroba do vápna nikdo z jeho spoluhráčů nezužitkoval, a tak hosté míč odkopli do bezpečí.
13'
Teplice měly dosud jakousi převahu, ale gólovou šanci si vypracovala Jihlava, když Dvořák hlavičkoval do břevna.
12'
Na půlící čáře byl faulován Trubač, míč pro Teplice.
11'
Hra se vyrovnala a už nějakou chvíli drží míč na kopačkách Jihlava.
9'
Trubač se prokličkoval přes dva obránce až do vápna, ale nezakončil, následně ze druhé vlny pálil Ljevakovič nad bránu!
8'
Faul na Vaněčka znamená míč pro Teplice zhruba od půlící čáry.
7'
Střela hostujícího Novotného skončila vysoko nad bránou.
6'
Rezek na hranici vápna nepřesně přihrával, ale míč ještě dokázal získat od zadáka Jihlavy Krob a následně nacentroval, ve vápně ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
5'
Rezkův přízemní centr mířil rovnou do náruče Rakovana.
4'
Po centru Novotného pálil hlavou do břevna Dvořák! Jihlava se mohla hned v úvodu zápasu dostat do vedení!
3'
Další centr do vápna od domácích už gólman Vysočiny Rakovan skryl do rukavic.
2'
Po trestném kopu se k odraženému míči dostal Trubač, ale jeho dělovka obránce Vysočiny nepropálila.
1'
Jihlava rozehrávkou od půlící čáry vstoupila do dnešního utkání!
1'

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Král, Šušnjar, Krob – Jan Rezek, Ljevakovič (C), Trubač, Kučera, Fillo – Vaněček.
Náhradníci: Chudý – Jeřábek, Suchan, Urma, Hyčka, Vošahlík, Červenka.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Nový, Rosa, J. Krejčí, Keresteš – Vaculík (C) – Hronek, Zoubele, D. Ikaunieks, F. Novotný – Dvořák.
Náhradníci: P. Soukup – Fulnek, Štěpánek, Klíma, Popović, N. Daníček, Tlustý..
Vítejte u přenosu z 5. kola HET ligy z teplických Stínadel! Teplice hostí soupeře z Jihlavy.

FK TEPLICE

Teplice se opět po týdenní pauze představí na domácím trávníku. Tentokrát se poměří s Vysočinou Jihlava. Teplice mají za sebou divoký zápas na Baníku Ostrava, na severu Moravy před týdnem remizovaly 3:3. Severočeši přitom po poločase vedli 2:0 a nakonec v poslední minutě zachraňoval alespoň remízu Martin Fillo.

Teplicím patří po čtyřech kolech v tabulce 10. místo se ziskem pěti bodů při aktivním skóre 7:6. Nyní chtějí Severočeši uspět a proti Jihlavě budou platit rozhodně za favority.

"Vysočina Jihlava každoročně bývá houževnatá. Vím, že to s ní bývá doma vyrovnané. Na jaře jsme vyhráli gólem z penalty, tak si myslím, že i tentokrát to bude vyrovnané utkání. Jdeme do něho ale s tím že ho chceme stoprocentně zvládnout," burcuje na klubovém webu obránce Teplic Tomáš Vondrášek.

FC VYSOČINA JIHLAVA

Jihlava se v tabulce s jedním bodem poslední při skóre 1:6. S Vysočinou to zatím nevypadá úplně dobře a letos rozhodně bude hrát o záchranu.

Před týdnem ale Vysočina sahala po senzaci, když vedla po většinu zápasu nad Plzní. Nakonec v nastavení padla s Viktorií 1:2.

Předtím Jihlava prohrála 0:2 na Slavii, se Slováckem uhrála remízu 0:0 a v úvodu ligy padla v Karviné 0:2.

"Všichni víme, v jaké jsme situaci. Poté, co jsme ztratili body v domácím utkání proti Plzni, tak potřebujeme minimálně neprohrát v Teplicích. Čeká nás velice silný soupeř, proti kterému se musíme prezentovat velmi zodpovědným a koncentrovaným výkonem. Celý týden se na tento duel připravujeme a věříme, že je v našich silách uspět,“ řekl klubovému webu trenér Jihlavy Ivan Kopecký.

Zajímavostí je, že kouč Vysočiny Kopecký v Teplicích hrával jako hráč a později byl i asistentem trenéra Přerosta v sezóně 2012-2013, takže svého nedělního soupeře dobře zná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.