FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Zlín - 10. března 2018   19:00

Teplice
17' Král (Krob) • 58' Žitný (Vaněček)
2:1
(1:0)
Zlín
48' Hronek

Jakub Diviš – Hyčka, Ljevakovič (C), Král, Krob – Soungole, Kučera – Vošahlík (9. Červenka), Hora (90. Kodeš), Žitný (63. Trubač) – Vaněček.
Grigar – Díaz, Červenka, Kodeš, Čmovš, Trubač.
Pechanec – Kotík, Melichar
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
2 156 diváků
Zlámal – Kopečný (46. Matejov, 66. Holzer), Gajič, Janíček (C) (32. Jiráček), Bartošák – Hnaníček, Hronek – Ekpai, Mehanović, Džafić – Železník.
S. Dostál – Jiráček, Vyhnal, Holzer, Matejov, Bijimine, V. Vukadinovič.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Zlín 2:1. Pěknou akcí rozhodl mladík Žitný

Teplice zaslouženě vítězí nad Zlínem 2:1. Po prvním poločase vedli domácí o jeden gól po trefě Alexe Krále. Hned po přestávce vyrovnal hostující Hronek, ale rozhodující trefu Teplic si připsal v 58. minutě Žitný. Teplice pak už ve zbytku utkání těsné vedení celkem v klidu uhájily, Zlín toho v útoku ve druhé půli příliš nepředvedl. Ze severu Čech tak odjíždí s prázdnou.
90+3'
90+3'
V samém závěru mají míč na svých kopačkách hráči Teplic.
90+2'
Teplický Kučera odkopává míč co nejdále to jde.
90+1'
Je tu závěrečný nápor Zlína, centry létají kolem teplického vápna a naposledy nepřesně hlavičkoval Hronek.
90'
Sudí Pechanec nastavuje zápas o tři minuty!
90'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Petr Kodeš.
90'
Teď Džafič ve vápně dojel šlapákem Hyčku a sudí mu píská útočný faul.
89'
Na další centr skákal Džafič, pod tlakem sice odhlavičkoval míč, ale ne tolik důrazně, a proto nebyl problém pro domácího gólmana Diviše míč pokrýt.
88'
Centr Holzera nyní teplická defenziva odvrátila do bezpečí.
87'
Roh Zlína ale odklidil do bezpečí Jakub Hora.
86'
Ekpai neodcentroval přes Soungoleho, ale vybojoval alespoň rohový kop pro Fastav Zlín.
85'
Trestný kop Kroba mířil na hlavu Krále ve vápně, uhlídal ho ale hostující Gajič.
84'
Žlutou kartu dostává Adnan Džafić (FC Fastav Zlín).
83'
Teplice operují s míčem ve středu pole.
82'
Holzerův kvalitní centr mířil do ohně před teplickou brankou, tam ale Železník uzmul hlavičkou míč směřující na Džafiče za ním.
81'
Po faulu domácího Hyčky Zlínští zůstanou u míče.
80'
Zlín vede míč směrem do útoku od své poloviny hřiště.
79'
Fastav se ale rohovému kopu ubránil a odklidil míč do bezpečí.
78'
Na rohové kopy vedou Teplice 7:1.
78'
Kučera se uvolnil u lajny a dokázal hezky odcentrovat na Horu. Ještě z toho bude rohový kop pro Teplice.
77'
Závěr utkání je nervózní a oba celky žehrají na nepřesnosti v rozehrávce. Hra je rozháraná a ani jeden z celků nedokáže po delší dobu zakombinovat s míčem na kopačkách.
76'
Útočná akce Teplic skončila nepřesností. Vhazovat bude Zlín.
75'
Střelu Džafiče z dálky zastavil domácí gólman Diviš.
74'
Holzer vyváží míč do útoku ze středu hřiště.
73'
Vaněček útočnou akci překombinoval a našel pak už jen protihráče ze Zlína, konkrétně Jiráčka. Zlín hned míří s míčem do útoku.
72'
Hlavičku Trubače zpacifikoval u tyčky brankář Zlámal.
71'
Hronkův průnikový pas adresáta nenašel, a tak jej do rukavic sebral domácí gólman Diviš.
70'
Zlín se snaží něco vymyslet, zatím kombinuje ve středu hřiště s míčem na kopačkách.
68'
Dnešní utkání sleduje 2 156 diváků.
67'
Soungole pronikl do vápna a z úhlu zakončil, gólman Zlámal vyrazil míč na roh.
66'
Na centr Holzera skákal Ekpai, o kousek to ale nezvládl a míč minul.
66'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Daniel Holzer.
65'
Po centru Kroba bude následovat roh pro Teplice.
64'
Faul Kučery na Jiráčka, rozehrávat budou hosté ze středu pole.
63'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Daniel Trubač.
62'
Po delší době zahrozil Zlín, ale Železník hlavičkoval už v ofsajdu.
60'
Hronek si připisuje útočný faul, když nedovoleně v soupeřově vápně atakoval Kroba.
59'
Matějov sundal Kučeru a sudí mu přisuzuje faul.
58'
Teplice právě vstřelily branku!
Hvězdou okamžiku se stal PATRIK ŽITNÝ! Teplický debutant se u lajny krásně otočil kolem Matějova, narazil si na hranici vápna s Vaněčkem a následně zkušeně obstřelil zlínské obránce a míč po jeho střele úchvatně zapadl do sítě – gólman Zlámal byl zcela bez šance – 2:1!
57'
Střela domácího Hyčky po zemi prověřila gólmana Zlámala.
56'
Hora posunul míč na kraj vápna k Žitnému, ten ale z první vystřelil mizerně a nedůrazně vedle brány.
55'
Následně domácí Jakub Hora pálil těsně nad branku!
54'
Míč se ve vápně dostal až k Vaněčkovi, ten měl ale míč za patou a jeho střelecký pokus doprostřed branky nebyl razantní, aby gólmana Zlámala překvapil.
53'
Před nabíhajícím Červenkou odvrátil míč do bezpečí Hnaníček.
52'
Od Železníka skončil míč v zámezí. Diviš bude vykopávat.
51'
Teď už po dalším obloučku do teplického vápna Žitný odvrátil míč dál od teplické branky.
50'
Ljevakovič ve vápně odvrátil míč skluzem před dotírajícím Džafičem.
49'
Úvod druhého poločasu Teplicím nevyšel, už před tím gólem měli hosté slušný závar a pak už se střelecky prosadili.
48'
Zlín právě vstřelil branku!
Po centru Mehanoviče špatně odvrátil míč ve vápně bránící Ljevakovič přímo na nohu PETRA HRONKA, který pohotovou střelou vymetl šibenici teplické branky – 1:1.
46'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Miloš Kopečný, přichází Róbert Matejov.
46'

Zásahy brankářů: 1 – 2
Po prvním poločase vedou Teplice nad Zlínem 1:0. Trefil se v 17. minutě Alex Král. Domácí byli aktivnější, důraznější a zaslouženě jsou ve vedení. Na druhé straně Zlín mohl vyrovnat po závaru Jiráčka a po nepřesném odkopu gólmana Diviše byl pak blízko gólu Hronek. Uvidíme, co přinese druhá půle!
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Zoran Gajič (FC Fastav Zlín).
45'
Sudí Pechanec nastavuje první poločas o dvě minuty!
45'
Centr Mehanoviče domácí ubránili.
45'
Hyčkovi uskočil míč do zámezí. Vhazování pro Zlín.
44'
Žlutou kartu dostává Miloš Kopečný (FC Fastav Zlín).
43'
A nyní Žitný fauloval. Míč pro Zlín!
42'
Žitný si vylámal zuby v souboji jeden na jednoho na Kopečném.
41'
Standardku Teplic odvrátil hlavou do bezpečí Kopečný.
40'
Žitný posunul hlavou míč na nabíhajícího Červenku, ten už ale byl v ofsajdovém postavení.
39'
Po rohovém kopu k tyči hlavičkoval Vaněček, ale fantastický zákrok vytáhl gólman Zlámal a zachránil nyní svůj Zlín od další pohromy.
38'
Na centr Hyčky skákal Hora a dostal Zlámala pod tlak. Hostující gólman se štěstím odvrátil míč na roh.
37'
Kučerův centr hostující obrana odvrátila do bezpečí.
36'
Bartošák centroval do vápna, tam čekal Železník, ale vysoký míč netrefil hlavou ideálně.
35'
Nyní se hostující Gajič dopustil faulu.
34'
Po rohovém kopu propadl míč ve vápně na Jiráčka, který zblízka překopl bránu z jasné pozice! Další velká šance pro Zlín.
33'
Ekpai odrazem o Kroba vybojoval roh pro Zlín!
32'
Žlutou kartu dostává Daniel Soungole (FK Teplice).
32'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Janíček, přichází Petr Jiráček.
31'
Po centru Bartošáka sebral míč do rukavic před dotírajícím Jiráčkem gólman Diviš!
30'
Zraněný Janíček musel odstoupit ze hry, a tak i Zlín provedl včasné střídání.
28'
Ljevakovič poslal malou domů na svého gólmana Diviše, ten ale špatně míč odehrál výkopem na atakujícího Hronka, od jehož boku se míč odrazil jen o centimetry vedle branky. Zlín mohl lacino vyrovnat!
26'
Železníkův pokus hlavou gólman Teplic Diviš chytá.
25'
Zlín drží míč na svých kopačkách, ale jen v blízkosti středu hřiště.
24'
Domácí Červenka uvízl v ofsajdu na hranici vápna a Zlín proto bude rozehrávat z blízkosti své branky.
23'
Tentokrát Janíček fauloval Vaněčka, míč pro Teplice.
22'
Nyní fauloval Hora a míče se znovu ujme hostující Fastav Zlín.
21'
Vaněček fauloval Janíčka, rozehrávat bude Zlín.
20'
Bartošák vhazuje od pomezní čáry zhruba ve středu pole.
19'
Mezi obránci zakončoval Vaněček, ale jeho pokus nebyl razantní, a tak jej Zlámal v pohodě chytá.
18'
Faul na Žitného znamená rozehrávku pro Teplice.
17'
Parádní akce Teplic! Po skvělém trestném kopu Kroba, který nasměroval míč mezi hostující stopery, se luxusní a přesnou hlavičkou prosadil ALEX KRÁL. Tento 19letý hráč vstřelil vůbec svůj první ligový gól v kariéře – 1:0.
16'
Teplice budou rozehrávat standardku ze zajímavé pozice, k míči se staví Jan Krob.
14'
Žitný chtěl vysunout Červenku, toho ale zastavil Kopečný a odehrál míč do bezpečí.
13'
I dalšímu rohu se hostující Fastav ubránil.
12'
Červenka pronikl na hranici vápna a pak pěkně domácí zakombinovali, ale následně vše překombinovali, nezakončili a nakonec budou rádi za roh.
11'
Bartošák fauloval Horu ve středu pole. Mohla přijít žlutá karta, sudí ale zůstal v klidu. Míč pro Teplice.
9'
Zlín se rohovému kopu ubránil, ale záhy se hráči opět postěhují do vápna, protože domácí opět budou kopat roh!
9'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Vošahlík, přichází Marek Červenka.
8'
Soungole posunul míč na Kroba, který centroval do vápna a tam odvracel míč na roh Gajič tak nešikovně, že z toho byl málem vlastenec. Míč minul branku jen o kousek. Následuje roh pro Teplice!
7'
Hyčkův centr dojel až k Vaněčkovi, jeho střelecký pokus byl ale ztlumen hrou obránce a Zlámal tak v klidu vzal míč do rukavic.
6'
Mehanovič měl nohu příliš vysoko a sudí píská. Hostující hráč nedovoleně ohrožoval Ljevakoviče.
5'
Teplická ofenzivní hra zraněním Vošahlíka utrpí a uvidíme, kdo ho vystřídá. Domácí zatím hrají v deseti!
4'
Vošahlík byl na nosítkách odnesen rovnou do kabiny a utkání pro něj po čtyřech minutách hry skončilo!
4'
Ve skluzu Bartošák zajel do Vošahlíka a ten zůstává ležet na trávníku se zraněním.
3'
A záhy rozehrává trestný kop Mehanovič. Ve vápně ale posléze v souboji fauloval Železník, a tak se k míči dostanou Teplice.
2'
Zlín rozehrává na své polovině hřiště poté, co byl faulován hostující Kopečný.
1'

FK Teplice: Jakub Diviš – Hyčka, Ljevakovič (C), Král, Krob – Soungole, Kučera – Vošahlík, Hora, Žitný – Vaněček.
Náhradníci: Grigar – Díaz, Červenka, Kodeš, Čmovš, Trubač.

FC Fastav Zlín: Zlámal – Kopečný, Gajič, Janíček (C), Bartošák – Hnaníček, Hronek – Ekpai, Mehanović, Džafić – Železník.
Náhradníci: S. Dostál – Jiráček, Vyhnal, Holzer, Matejov, Bijimine, V. Vukadinovič.
V 20. kole fotbalové HET ligy hostí Teplice soupeře ze Zlína!

FK TEPLICE

Teplice se nacházejí na 8. místě tabulky se ziskem 24 bodů při skóre 22:22. Severočechům se zatím na jaře příliš nedaří. Ze tří zápasů získali pouze bod za domácí remízu s Ostravou 0:0. Předtím z toho byla porážka s Jabloncem 1:2 a naposledy dokonce 1:3 v Jihlavě. Proti Zlínu tak už potřebují žlutomodří zabrat, protože jejich bodový zisk na jaře není optimální a při podobné formě by následoval sešup tabulkou směrem dolů.

Nejlepším střelcem týmu je se sedmi zásahy David Vaněček. Nejvíce gólů pa připravil Jan Krob, a to čtyři. Všechny zápasy na jaře zatím odchytal Jakub Diviš. Dlouholetá jednička Grigar zatím zůstávala na lavičce.

„Zatím jsem hrál doma jen jeden zápas. Z kluků jsem proti Ostravě cítil, že doma se jim hraje dobře, že jsou tu silní. Teď na to potřebujeme navázat. Čekání na první jarní výhru je nepříjemné. Musíme teď udělat vše proto, abychom to se Zlínem zvládli," říká na klubovém webu obránce Pavel Čmovš.

Jan Krob po karetním trestu se vrátí do sestavy. Naopak není jasné, zda při zranění nastoupí do hry Ljevakovič, Vondrášek či Jeřábek.
FC FASTAV ZLÍN

Zlín se nachází na 11. místě tabulky se ziskem 21 bodů při skóre 19:32. Ševci na podzim startovali v Evropské lize, na jaře to od nich je ale velká bída. Zlín na jaře získal jeden bod za remízu s Duklou Praha 1:1.Pak přišly dva debakly 0:4 od Karviné a Jablonce. Mezitím ještě vedení klubu stihlo vyměnit trenéra, když kouče Pánika nahradil Vlastimil Petržela.

Zlín ještě může mít záchranářské starosti, a tak bude potřebovat na severu Čech bodovat. Nejlepším střelcem týmu je Ubong Ekpai se čtyřmi brankami. Ten také vévodí pořadí klubových asistencí (tři asistence).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.