FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Ml. Boleslav - 13. května 2023   15:00

Hr. Králové
26' Koubek (Novotný) • 28' Vašulín
2:0
(2:0)

Reichl – Klíma, Čech, Leibl – Gabriel (87. Baloun), Kodeš, Dvořák (C) (15. Kubala), Novotný (87. Ryneš) – Trusa (87. Hlaváč), Vašulín, Koubek (70. Rada).
Vízek, Bajza.
Michael Kvítek – Jakub Hrabovský, Nikola Šafránková
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
1060 diváků
Mikulec – Šimek, Suchý, Donát – Mareček, Karafiát, Matějovský (C) (74. Jawo), Fulnek (46. Suchomel) – Kaulfus (34. Ladra), Mašek (46. Kušej), Stránský (65. Vaníček).
Mikulec

SESTŘIH: Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0. Votroci postoupili do finále skupiny o umístění

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Michal Leibl).
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:12. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 19:12.
Je konec a Hradec Králové poráží Mladou Boleslav 2:0. Ve druhém poločase měli opticky více ze hry hosté. Ti si však vypracovali jen jednu větší šanci, kterou zlikvidoval Reichl. Také Mikulec předvedl ve druhém dějství pár dobrých zásahů, ovšem kvůli nemohoucnosti ofenzivních hráčů jeho solidní výkon k výhře nevedl. Votroci tak postupují do finále, kde vyzvou Slovan Liberec.
90+4'
90+3'
Mareček se prodral k hlavičce po autu Ladry, nicméně Reichla k zákroku nepřinutil.
90+2'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Vasil Kušej).
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Kušej to přehnal s agresivitou a byl mu odpískán útočný faul. Pro domácí to už vypadá velmi dobře.
89'
Suchomelův sražený centr skončil u Reichla, který už s rozehrávkou nebude nijak zvlášť spěchat.
88'
Po rohovém kopu pálil z hranice vápna Vaníček, nicméně jeho pokus na bránu neprošel.
87'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Matej Trusa, přichází Martin Hlaváč,
ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Matěj Ryneš,
ze hřiště odchází Adam Gabriel, přichází Vojtěch Baloun.
85'
Na hráčích Mladé Boleslavi je vidět velká frustrace. Zdá se, že na nějaký obrat už nemají mentální sílu.
84'
Modří nejsou schopní dostat se k míči. Svěřenci trenéra Hejkala si počínají velmi zkušeně.
83'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a votroci stále drží dvoubrankový náskok. Podaří se hostům ještě zdramatizovat toto utkání?
82'
Kodeš udržel balon na útočné polovině a následně získal aut u vápna Mladé Boleslavi.
81'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Ondřej Karafiát).
80'
Mladá Boleslav je dnes směrem dopředu naprosto bezzubá, hradecká defenziva nemusela řešit snad žádnou svízelnou situaci.
79'
Donát předskočil Trusu a ten ho pak fauloval. Hosté tak budou moct v klidu rozehrát.
78'
Tomáš Ladra to opět zkusil z dálky, ale tentokrát ani netrefil bránu.
77'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Antonín Vaníček).
76'
Dlouhý aut Suchomela doplachtil až do vápna, kde úřadoval Klíma. Následovat bude roh.
74'
Hosté mohli snížit, Kušej ale míč do sítě nedorazil
74'
Reichl teď podržel Hradec, když fantastickým zákrokem vytáhl ránu Ladry z přímého kopu. Proti následné dorážce Kušeje už zasahovat nemusel, jelikož hostující forvard bránu překopl.
74'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Lamin Jawo.
73'
Kubala přišlápl kotník Suchomelovi a může být rád, že vyvázl jen s domluvou.
72'
Radův dlouhý nákop si hledal Vašulín, ovšem Šimek ho uhlídal a nedovolil mu zakončit.
71'
Novotný si chtěl píchnout míč kolem Donáta, ale ten stačil zasáhnout. Hradečtí budou každopádně vhazovat.
70'
ze hřiště odchází Matěj Koubek, přichází Jakub Rada.
69'
Koubek v pokutovém území složil na zem Matějovského a domácí volalil po odpískání pokutového kopu. Ten však sudí Kvítek nenařídil.
68'
Domácí postupovali do zajímavého brejku, jenže Vašulín špatně nahrál a doslova odevzdal míč Šimkovi.
66'
Vaníček se hned zapojil do akce, avšak Leibl mu u postranní čáry balon čistě odebral.
65'
ze hřiště odchází Vojtěch Stránský, přichází Antonín Vaníček.
64'
Do odraženého balonu se slabší levačkou opřel Suchomel a Reichl musel zasahovat. Naštěstí pro hostujícího brankáře ale míč zamířil přesně do míst, kde se nacházel.
63'
Po faulu Marečka musel být ošetřován Kubala, jenž měl problémy s kolenem. Nakonec by to ale nemělo být nic vážného.
62'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Daniel Mareček).
61'
Ladra vypálil z velké dálky, nicméně Reichlovu svatyni o pořádný kus přestřelil.
60'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Petr Kodeš).
60'
Trusa to opět zkoušel z úhlu a Mikulec tentokrát vyrazil balon na rohový kop.
59'
Kubala dostal hodně prostoru před pokutovým územím, jenže jeho střelu dokázal zblokovat Šimek.
58'
Mladá Boleslav ve druhém poločase přidala, zatím se však k žádné větší šanci nedostala.
57'
Kušej se probíjel do vápna a málem se mu podařilo uvolnit, ale na poslední chvíli ho zastavil Klíma.
56'
Už to mohlo být o tři branky! Trusovu ránu z úhlu vyrazil Mikulec k Vašulínovi, který ale zblízka nepropálil domácí blok.
55'
Gabriel si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho znovu pod kontrolu fauloval Suchomela.
54'
Ladra to zkoušel individuálně po křídle, ovšem jeho akce ztroskotala na Františku Čechovi.
53'
Ten šanci nepřinesl, neboť Marek Suchý se prezentoval útočným faulem.
52'
Mareček si na pozorně bránícího Leibla nepřišel, ale podařilo se mu získat alespoň rohový kop.
51'
Na přízemní centr Matějovského si sbíhal Kušej, nicméně k tomu balon nepustil Leibl.
50'
Trusa vlétl do Šimka a zasáhl ho loktem do obličeje. Za tento zákrok se dala udělit i žlutá karta.
49'
Kušej nastartoval Ladru, který se dostal ke střele. S jeho slabým pokusem však neměl Reichl žádné starosti.
48'
Karafiát předvedl důležitý obranný zákrok, když ve skluzu odzbrojil rozběhnutého Kubalu.
47'
Reichl se vydal daleko z vápna a pomohl svým obráncům s rozehrávkou..
46'
ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Vasil Kušej,
ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Martin Suchomel.
46'
Je za námi první poločas, který lépe zvládl Hradec Králové. Domácí mohli jít do vedení už v páté minutě, ale šanci Vašulína zneškodnil Mikulec. První gól sice dala Mladá Boleslav, ale střelec branky Kaulfus byl nakonec přistižen v ofsajdu. O chvilku později už bylo na druhé straně vše v pořádku a votroci se díky hlavičce Koubka dostali do vedení. Záhy přidal druhý přesný zásah Vašulín, a Východočeši tak mají k postupu o poznání blíž.
45+3'
45+2'
Kubala dostal dobrou přihrávku, ale nevyšel mu první dotek a míč mu utekl do zámezí.
45+1'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Marek Matějovský).
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Akce Hradce Králové však brzy skončila, neboť Vašulín si neuhlídal ofsajdové postavení.
44'
Gabriel udržel na zádech Maška a poté rozehrál na volného Kodeše. Domácí mohou jít opět dopředu.
43'
Matějovský chtěl vyslat do útoku Ladru, ale ten nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hřišti.
42'
Ladra se proháčkoval přes střed hřiště a poté poslal balon do vápna, kde si ho ze vzduchu stáhl Reichl.
41'
Domácí se po dvou vstřelených brankách trochu stáhli, ale Mladá Boleslav ani tak není schopná svého soka zatlačit.
40'
Vašulín pomohl svým spoluhráčům v defenzivě a navíc ho ještě fauloval Karafiát.
39'
Ladra chtěl přenést hru doprava na Marečka, jenže jeho mizerný pas vylétl až na tribunu.
38'
Centr na přední tyč si našel Karafiát, jenž zakončil vysoko nad bránu. Reichl tak mohl zůstat klidný.
37'
Donát se vydal do útoku a získal pro svůj tým rohový kop, který za chvíli rozehraje Matějovský.
36'
Michal Leibl se po krátkém ošetření zvedl a zdá se, že bude schopen pokračovat.
35'
Po souboji s Marečkem zůstal na zemi ležet Leibl a na hrací plochu už míří lékařský tým hradeckého týmu.
34'
ze hřiště odchází Denis Kaulfus, přichází Tomáš Ladra.
33'
Fulnek přišel o míč a musel být rád, že jeho chybu stačil napravit Šimek. Domácí by jinak šli do zajímavého brejku.
32'
Gabriel si zaběhl za obranu na pas Kodeše, ovšem jeho akce byla kvůli signalizovanému ofsajdu zastavena.
31'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Lukáš Mašek).
30'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Jakub Klíma).
29'
Mareček šel do souboje jeden na jednoho s Novotným, ale ten ho ubránil.
28'
Další rána pro hosty, jejich nedůraz ztrestal Vašulín, 2:0!
28'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
A Hradec Králové záhy přidává druhý přesný zásah! Domácí získali míč a vydali se do brejku po pravé straně. Poté, co Koubek dostal balon do vápna, nastaly v obraně modrých velké zmatky. Toho využil DANIEL VAŠULÍN, který se najednou zjevil sám před bránou a v pohodě zakončil do sítě.
26'
Votroci udeřili ze vzduchu, prosadil se Koubek, 1:0!
26'
Votroci střílí gól a tentokrát už bude vše v pořádku! Novotný rozehrál rohový kop do nebezpečného prostoru a tam si balon našel MATĚJ KOUBEK, jenž hlavou překonal marně se natahujícího Mikulce.
25'
Novotný pronikl do pokutového území a vypálil, ale trefil před sebou stojícího Šimka.
24'
Reichl se dostal pod tlak Stránského a nepřesně rozehrál. Modří budou vhazovat.
23'
O chvilku později nabízel balon do šestnáctky Vašulín, ovšem Suchý stačil odklidit míč do bezpečí.
22'
Přetažený centr vrátil do ohně Koubek a k hlavičce se dostal Kubala, který bránu netrefil.
21'
Mareček těsně za půlkou hřiště fauloval Koubka a také Hradec Králové si vyzkouší standardní situaci.
20'
Mašek aktivně napadal a donutil Klímu k zpětné nahrávce na brankáře Reichla.
19'
Mladá Boleslav se zatím nemůže dostat do hry a po většinu času kombinují domácí.
18'
Po pravé straně to zkoušel Trusa, ale jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.
17'
Mladá Boleslav se dočkala prvního gólu, ale její radost netrvala dlouho. Branka byla odvolána kvůli ofsajdu.
16'
Koubek se dostal ke střele z dobré pozice, avšak jeho ránu stačil zblokovat Mareček.
15'
ze hřiště odchází Pavel Dvořák, přichází Filip Kubala.
14'
Hra je přerušena. Na hrací ploše zůstává ležet Pavel Dvořák, který zřejmě bude muset střídat.
13'
Reichl dostal těžkou přihrávku, ale dokázal si poradit. Votroci tak nadále drží balon ve své moci.
12'
Matějovský chtěl nastartovat Fulneka, ale toho k balonu nepustil dobře postavený Čech.
11'
Stránský se obtočil kolem Kodeše a ten ho pak fauloval. Standardka pro Středočechy.
10'
A další faul domácích, tentokrát se proti pravidlům provinil Filip Novotný.
9'
Vašulín si v souboji s Donátem pomohl nedovoleným způsobem, a proto byla hra přerušena. Rozehrávat budou hosté.
8'
Kodeš odcentroval z pravé strany, ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
7'
Dobře to teď udělal Karafiát, který si obehrál Dvořáka a poté přenesl hru na Marečka.
5'
Ve hře Mladé Boleslavi zatím evidujeme spoustu nepřesností. Další vyrobil Kaulfus, jenž odevzdal míč Novotnému.
4'
Vašulín v obří šanci, Mikulce však nepřekonal
4'
Trusa pláchl Donátovi a poté našel ve vápně volného Vašulína, jehož zakončení za patou nadvakrát zneškodnil Mikulec.
3'
Matějovský si chtěl narazit s Fulnekem, jenže zpětný pas hostujícího beka byl nepřesný a skončil v autu.
2'
Čech hledal dlouhým pasem Vašulína, ovšem ten nezastihl balon na hrací ploše.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Rozehrávku obstarali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří budou hrát v modrých dresech. Jejich soupeř zvolil bílou sadu.
1'
Před startem utkání byl předán památeční dres mladoboleslavskému kapitánovi Markovi Matějovskému, který dnes nastoupí k 400. ligovému zápasu.

FC Hradec Králové: Reichl – Klíma, Čech, Leibl – Gabriel, Kodeš, Dvořák (C), Novotný – Trusa, Vašulín, Koubek.
Náhradníci: Vízek, Bajza – Kubala, Rada, Ryneš, Hlaváč, Baloun.
Trenér: Stanislav Hejkal

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Šimek, Suchý, Donát – Mareček, Karafiát, Matějovský (C), Fulnek – Kaulfus, Mašek, Stránský.
Náhradníci: Šerák – Suchomel, Tomič, Žitný, Ladra, Dancák, Vaníček, Kušej, Jawo.
Trenér: Pavel Hoftych

Rozhodčí: Michael Kvítek – Jakub Hrabovský, Nikola Šafránková.
První vzájemné utkání v nadstavbě

7.5. 2023 – FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 0:0

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel (81. Mareček), Donát, Matějovský (C), Žitný (61. Kaulfus), Fulnek (81. Stránský) – Ladra, Mašek (61. Kušej).

FC Hradec Králové: Vízek – Smrž, Klíma, Čech (82. Novotný) – Gabriel, Kodeš, Rada (C), Harazim (54. Leibl) – Kučera – Trusa, Koubek (69. Vašulín).
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav se již poněkolikáté v řadě umístila ve středu tabulky a opět se kvalifikovala do prostřední nadstavbové skupiny. Ta Středočechům ale velmi svědčí, hned dvakrát ze tří případů ji totiž opanovala. To momentálně však nic neznamená a na svěřence trenéra Hoftycha čeká velmi těžká práce, pokud chtějí úspěchy z minulých let zopakovat. Tím spíš, když momentálně nemají úplně ideální formu, z posledních osmi soutěžních utkání vyhráli pouze jeden. V prvním zápase proti Hradci Králové neměli Středočeši k vítězství daleko, jenže nevyužili hned několik dobrých příležitostí, a tak museli brát bezbrankovou remízu. Uvidíme, zda se jim v odvetě bude v zakončení dařit lépe.
FC Hradec Králové

Votroci mohou být i s druhou sezonou po návratu do nejvyšší soutěže spokojení. Elitní šestka tentokrát nevyšla, nicméně i osmá pozice v základní částí se dá považovat za dobrý výsledek. K tomu mohou ještě přidat bonus v podobě milionu korun, ale k této odměně mají Východočeši ještě poměrně daleko. Už nyní se každopádně pracuje na skladbě kádru pro další sezonu, kterou už hradečtí fotbalisté odehrají na svém novém stadionu. Vyřešená je pozice hlavního trenéra, na kterou nastoupí Jozef Weber. Dvaapadesátiletému stratégovi budou stejně jako Miroslavu Koubkovi k ruce Stanislav Hejkal a Adrian Rolko, s nímž se Weber potkal během svého působení v Mladé Boleslavi. Co se týče hráčů, tak i v tomto případě by mohlo vedení dotáhnout příchod minimálně jednoho známého a zajímavého jména. V jednání je příchod Václava Pilaře, jenž by se do dresu svého mateřského klubu znovu navlékl po dlouhých dvanácti letech.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu odvetné zápasy prostřední nadstavbové skupiny a my se v tomto online přenosu zaměříme na druhý souboj Hradce Králové s Mladou Boleslaví, který začne v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.