FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Hr. Králové - 7. května 2023   15:00

Mikulec – Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel (81. Mareček), Donát, Matějovský (C), Žitný (61. Kaulfus), Fulnek (81. Stránský) – Ladra, Mašek (61. Kušej).
Šerák – Dancák, Vaníček.
Stanislav Volek – Adam Horák, Stanislav Pochylý
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
1144 diváků
Vízek – Smrž, Klíma, Čech (82. Novotný) – Gabriel, Kodeš, Rada (C), Harazim (54. Leibl) – Kučera – Trusa, Koubek (69. Vašulín).
Vízek

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Hradec Králové 0:0. Domácí oživil až Kušej, góly ale nepřinesl

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:18.
Je konec a zápas končí bezbrankovou remízou. Ve druhém dějství měli více šancí domácí a to především po příchodu Vasila Kušeje, jenž hru hodně oživil. Ani jedna příležitost ale gólem neskončila, a tak oba týmy půjdou do odvety, která se bude hrát v sobotu 13. května opět v Lokotrans Aréně, ze stejné pozice.
90+5'
90+4'
Na hrot útoku se vysunul i stoper Šimek, nicméně domácí zatím nejsou schopní dostat míč k vápnu soupeře.
90+3'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišla dalekonosná rána Ladry, která vylétla vysoko nad bránu.
90+2'
Leibl si teď neporozuměl s Vízkem a díky jejich neshodě se Mladá Boleslav zadarmo dostala k rohovému kopu.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Kušej si navedl balon na střed a vypálil, nicméně prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
89'
Stejnou standardku měli i hosté, ale Mladá Boleslav se v pohodě ubránila.
88'
Ladrův centr od rohového praporku propadl k Suchému, který z ideální pozice přestřelil! V tomto případě se určitě dalo zakončit lépe.
87'
Trusa při snaze zpracovat si míč nechtěně zasáhl rukou do obličeje Donáta. Jednalo se o nešťastný střet, ale rozhodčí musel odpískat faul.
86'
Následnou standardku rozehrál Ladra, který to zkusil přímo na bránu. Střela se mu však moc nepovedla a Vízek ani nemusel zasahovat.
85'
Vojtěch Smrž sestřelil Kušeje a během krátké chvíle si podruhé zblízka prohlédl žlutou kartu. Následovalo vyloučení, a hosté tak budou dohrávat v deseti.
85'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a stále jsme neviděli ani jeden regulérní gól. Dočkáme se ho v závěru?
84'
Dnešní utkání sleduje 1144 diváků.
83'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Vojtěch Smrž).
82'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází František Čech, přichází Filip Novotný.
81'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Vojtěch Stránský,
ze hřiště odchází Martin Suchomel, přichází Daniel Mareček.
80'
Po rohu šel do útoku Trusa, ale Karafiát se vzorně vrátil a jeho akci zastavil.
79'
Hoftychova družina je v posledních minutách je o něco aktivnější. Podaří se jí vstřelit branku?
78'
Do hry ještě na chvíli vstoupil VAR. Ten každopádně posvětil rozhodnutí hlavního arbitra, takže ani tentokrát z toho penalta nebude.
77'
Po rohovém kopu spadl v pokutovém území Šimek a domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu. Hlavní sudí však zůstal klidný.
76'
Kaulfus si zaběhl za obranu na pas Kušeje, ale Vízek včas vyběhl a nedovolil mu zakončit.
75'
Střídající Kušej měl obrovskou šanci
75'
Matějovský nádherným pasem našel ve vápně volného Kušeje. Domácí útočník byl opět sám před bránou, nicméně nezakončil přesně.
74'
Kodeš si dal míč daleko od nohy a při snaze dostat ho pod kontrolu fauloval Donáta.
73'
Gabriel se zbavil Fulneka, ale Suchý srazil jeho centr do náruče Mikulce.
72'
Domácí tak měli standardku. Po rozehrávce Matějovského pálil Kušej, jehož pokus zblokoval Smrž.
71'
Hosté se prezentovali několika fauly během krátké chvíle, ten poslední spáchal Čech.
70'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Jakub Kučera).
69'
ze hřiště odchází Matěj Koubek, přichází Daniel Vašulín.
68'
Opět zasahoval Patrik Vízek, jenž vyběhl z brány a ze vzduchu si stáhl centr Matějovského.
67'
Modří měli volný přímý kop. Balon odhlavičkoval Smrž, ale domácí zůstávají na útočné polovině.
66'
Koubek udržel na zádech Šimka a nechal se faulovat. Hradec Králové bude rozehrávat na polovině hřiště.
65'
Karafiát našel Vasila Kušeje a ten byl sám před bránou, ovšem na Vízka si nepřišel.
64'
Kušej to znovu vzal na sebe, ale ani tentokrát se mu úplně nevyvedl závěr akce. Tentokrát jeho pas vystihl vracející se Kodeš.
63'
Domácí teď v klidu kombinují u vlastní šestnáctky. Uvidíme, co vymyslí směrem dopředu.
62'
Kušej se krásně zbavil obránce a poté poslal míč proti noze Ladrovi, ale tomu nedovolil zakončit Klíma.
61'
ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Vasil Kušej,
ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Denis Kaulfus.
59'
Votroci aktivně napadali a domácí byli nakonec donuceni zapojit do kombinace i brankáře Mikulce.
58'
Fulnekův centr si na zadní tyči hledal Ladra, jenž však na balon nedosáhl.
57'
Domácí předvedli nacvičený signál, ale díky dobrému postavení Čecha se nikdo v modrém ke střele nedostal.
56'
Donát si píchl balon kolem Kodeše a ten ho musel faulovat. Následovat bude standardka Mladé Boleslavi.
55'
Koubek se sápal po dorážce, odkrytou bránu ale netrefil
55'
Mikulec neudržel Trusovu pumelici a následně se k dorážce dostal Koubek, jenž zblízka minul poloprázdnou bránu.
54'
ze hřiště odchází Štěpán Harazim, přichází Michal Leibl.
54'
Jejich akci táhl Trusa, který se dostal až ke střele. Tu však srazil Suchý a Mikulec následně zkrotil míč ve svých rukavicích.
53'
Ladra se proháčkoval do vápna, kde chtěl přihrát volnému Maškovi. K tomu balon nepustil Klíma a dopředu nyní mohou jít hosté.
52'
Mašek byl při postupu vpřed poslán k zemi Čechem, ovšem o faul se podle hlavního arbitra nejednalo.
51'
Kučera vypálil ze střední vzdálenosti, ale Mikulec byl na zemi včas a připsal si rutinní zákrok.
50'
Patrik Vízek má na začátku druhého poločasu poměrně dost práce. Nyní musel vyběhnout z brány, aby pro sebe uzmul míč před dotírajícím Ladrou.
49'
Rada chtěl nastartovat Trusu, avšak slovenský rychlík balon na hrací ploše nezastihl.
48'
Suchomelův centr na přední tyči nepříjemně tečoval Mašek, ale Vízek byl připravený.
47'
Domácí rychle zakombinovali a na konci jejich akce stál Ladra, který pálil vysoko nad bránu.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude tento duel nadále vyvíjet.
46'
Úvodní dějství je za námi a hráči odchází do kabin za stavu 0:0. Zatím sledujeme velmi opatrné utkání z obou stran, ani jeden z týmů nemá převahu. Gólové šance byly k vidění až ve druhé části prvního poločasu. Ve 35. minutě mohl po rohu skórovat Šimek, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo. Podobně si počínal na druhé straně také Kodeš, který pro změnu pálil z hranice pokutového území. V nastavení se gólově prosadil Lukáš Mašek, nicméně jeho gól byl odvolán kvůli ofsajdu.
45+3'
45+2'
Lukáš Mašek se radoval z branky, ale jeho gól nebyl kvůli ofsajdu uznán. Pokračovat se tak bude za nerozhodného stavu.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Po několika odrazech se míče ujal Rada, který raději uklidnil hru zpětnou nahrávkou na Klímu.
44'
Kodeš pálil z hranice vápna, avšak bránu o kousek minul. Pokud by balon zamířil mezi tři tyče, Mikulec by byl zřejmě bez šance.
43'
Sražený centr Suchomela skončil u Vízka, jenž pak rychle rozehrál na volného Gabriela.
42'
Dlouhý aut Fulneka doputoval až do pokutového území, ale tam úřadoval Jakub Klíma.
41'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Matej Trusa).
40'
Mašek podstoupil náročný souboj s Klímou a vyšel z něj vítězně, avšak hlavní sudí odpískal domácímu forvardovi faul.
38'
Ladra šel k zemi po souboji s Kodešem a domácí chtěli penaltu. Stanislav Volek byl ale blízko a okamžitě rozpažil, pokutový kop se tak zahrávat nebude.
37'
Do odraženého balonu se opřel Rada, ale jeho pokus obětavě zblokoval Karafiát.
36'
Koubek se ke střele nedostal, nicméně po zásahu Donáta z toho bude rohový kop pro hosty.
35'
Matějovský rozehrál od rohového praporku a našel Davida Šimka, který hlavou z hranice malého vápna o kousek minul Vízkovu svatyni.
34'
Šimek zamířil v tutovce těsně vedle brány
34'
Východočeši tuto standardku v klidu přečkali, Ladrovu nabídku odhlavičkoval dobře postavený Smrž.
33'
Gabriel zbytečně fauloval Fulneka, a nabídl tak soupeři volný přímý kop.
32'
Fulnek si chtěl narazit s Žitným, jenže zpětná přihrávka domácího záložníka vycestovala do zámezí.
30'
Ani ten ale branku nepřinesl, nepovedený centr Ladry vylétl mimo hřiště.
29'
Suchomel se vydal dopředu a po jeho centru to zkoušel Ladra, jehož střelu srazil na další roh Klíma.
28'
Gabriel se protáhl po křídle a po jeho akci zakončoval Kučera, jenž trefil jednoho z obránců Mladé Boleslavi.
27'
Mašek se zbavil svého strážce a poté vypálil slabší levačkou. Vízek byl každopádně připraven, takže si připsal úspěšný zákrok.
26'
Ten žádnou šanci nepřinesl, balon odhlavičkoval mimo pokutové území František Čech.
25'
Balon se přes Fulneka a Ladru dostal k Žitnému, který byl v dobré palebné pozici. Na poslední chvíli mu ale pod nohy skočil Smrž a bude z toho pouze roh.
24'
Gabriel si zabíhal za obranu na nahrávku Kučery, ovšem nebyl dost rychlý na to, aby zastihl balon na hrací ploše.
23'
Po faulu Ladry měl Hradec Králové volný přímý kop, ale Radův centr si nikdo v bílém nenašel.
22'
V posledních okamžicích se toho na hřišti moc neděje, hosté si v pohodě přihrávají u půlící čáry.
21'
Menší zdravotní problémy měl Suchomel, který chvíli zůstal ležet na trávníku. Nakonec se však zdá, že bude v pořádku.
20'
Před šestnáctkou šel k zemi Mašek, ale zákrok Smrže byl dle názoru hlavního rozhodčího v pořádku.
19'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Jakub Klíma).
18'
Mladoboleslavští fotbalisté se vydali napadat a nakonec to neslo ovoce, nepřesný nákop Čecha skončil u Fulneka.
17'
Žitný vystihl pas Kodeše a okamžitě chtěl vyslat dopředu Ladru. Jeho pas byl ovšem příliš dlouhý, míč skončil až u brankáře Vízka.
16'
Mašek si v souboji s Klímou pomohl zakázaným způsobem, a proto mu byl odpískán faul. Hosté budou moct v klidu rozehrát.
14'
Středočeši zatím daleko víc drží balon, avšak jejich kombinace se odehrává daleko od Vízkovy brány.
13'
Následnou standardní situace rozehrál Rada, jehož pas do pokutového území si ze vzduchu stáhl Mikulec.
12'
Šimek stáhl k zemi unikajícího Gabriela a může být rád, že mu sudí Volek neudělil žlutou kartu.
11'
Matějovský přetáhl balon na zadní tyč, ale dobíhající Ladra na jeho pas o kousek nedosáhl.
10'
Na pravé straně byl nedovoleně atakován Žitný, modří budou mít k dispozici volný přímý kop.
9'
Mašek se uvolnil a poté uvolnil Matějovského. Domácí kapitán pak napřáhl ke střele, avšak jeho pokus zblokoval Klíma.
8'
Kučera odcentroval z pravé strany, jenže našel pouze rukavice připraveného Mikulce.
7'
Koubek se hnal za nákopem Kodeše, ovšem míč před ním stačil odehrát do autu Suchý.
6'
Mašek se obtočil kolem Čecha, jenž ho pak musel faulovat. Mladý útočník domácího celku teď odvedl dobrou práci.
5'
Ladra ztratil balon a do protiakce šel Trusa. Jeho akce se ale s úspěchem nepotkala, neboť před vápnem ho odzbrojil Suchý.
4'
Domácí v klidu kombinují a vyčkávají, zda se v hradecké defenzivě neotevře nějaké okénko.
3'
Votroci zahrávali první rohový kop zápasu. Rada poslal balon do dobrého prostoru, nicméně nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit na bránu.
2'
Koubek se snažil přejít přes Šimka, ale ten ho i s míčem vytlačil do zámezí.
1'
Hlavní rozhodčí dal pokyn ke hře, pojďme na to! Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté Hradce Králové, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel, Donát, Matějovský (C), Žitný, Fulnek – Ladra, Mašek.
Náhradníci: Šerák – Kaulfus, Dancák, Vaníček, Stránský, Mareček, Kušej.
Trenér: Pavel Hoftych

FC Hradec Králové: Vízek – Smrž, Klíma, Čech – Gabriel, Kodeš, Rada (C), Harazim – Kučera – Trusa, Koubek.
Náhradníci: Reichl – Baloun, Leibl, Dvořák, Novotný, Vašulín.
Trenér: Stanislav Hejkal

Rozhodčí: Stanislav Volek – Adam Horák, Stanislav Pochylý.
Poslední vzájemné soutěžní utkání

18.2. 2023 – FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 0:1

Branky: 48. Kušej (Suchomel)

FC Hradec Králové: Bajza – O. Ševčík (39. Ja. Klíma), F. Čihák, Leibl – Gabriel, Kodeš, Smrž, Rada (C) (62. Trusa), Novotný (62. J. Kučera) – Koubek (83. P. Dvořák), F. Kubala (62. Pudhorocký).

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel, Kubista, Matějovský (C) (78. Žitný), D. Mareček (84. Mil. Škoda), Fulnek – Kušej (72. Jawo), Ladra (72. Skalák).
FC Hradec Králové

Hradečtí fotbalisté si oproti minulé sezoně pohoršili a tentokrát se budou muset spokojit s prostřední nadstavbovou skupinou. Loni tým pod vedením kouče Koubka probojoval až do elitní šestky, nicméně kvůli velké bodové ztrátě bylo od začátku jasné, že boje o evropské poháry se ho nebudou týkat. I tak však musel být na východě Čech s nováčkovskou sezonou spokojení, neboť nikdo nečekal, že by mohli skončit v horní části tabulky. V této sezoně už to taková sláva nebyla, ovšem celková osmá pozice je pro Hradec Králové opět velmi dobrým počinem.
FK Mladá Boleslav

Středočeši obsadila v základní části deváté místo a opět se kvalifikovali do prostřední nadstavbové skupiny, ve které se jim mimořádně daří. Hned dvakrát tuto část ovládla a ve třetím případě došla až do finále. Loni Mladá Boleslav dvakrát porazila České Budějovice a poté si poradila i s Olomoucí, kterou porazila na Andrově stadionu a doma s ní remizovala 2:2. Klíčovou roli tehdy sehráli David Douděra a Ewerton, kteří si možná i díky tomu řekli o prestižní angažmá ve Slavii. Uvidíme, zda svěřenci trenéra Hoftycha navážou na minulé ročníky a opět si dojdou pro bonus v podobě jednoho milionu korun.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Tento víkend začala nadstavbová část české nejvyšší soutěže a my se v tomto online přenosu zaměříme na tu prostřední, kde se střetnou Mladá Boleslav a Hradec Králové. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.