FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Bohemians - 10. května 2022   19:00

Jablonec
38' Pilař
1:1
(1:0)
Bohemians
90+4' Hronek  (Bartek)

Hanuš – Štěpánek (83. Považanec), Martinec, Zelený, Surzyn – Hübschman (C) – Černák (23. Pilař), Houska, Kubista, Malínský (65. Pleštil) – Ikaunieks (65. Silný).
Vajner – V. Kadlec, Nešpor.
Szikszay – Hrabovský, Volf
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2578 diváků
Valeš – M. Dostál, Köstl, Křapka, Hašek (76. Fulnek) – Jindřišek (C), Květ (62. Bartek) – Hronek, Beran (46. Vaníček), Kovařík (82. Krch) – Puškáč (62. Koubek).
Valeš

SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 1:1. Klokani šokovali Střelnici vyrovnáním v nastavení

Závěrečné kolo nadstavby se hraje v sobotu. Bohemians hostí již jistě sestupující Karvinou. K vyhnutí se baráži potřebují Vršovičtí zvítězit a zároveň spoléhat na porážku Jablonce ve Zlíně či Pardubic v Teplicích. Z mé strany je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Mnoho jabloneckých hráčů po závěrečném hvizdu ještě dlouho nevěřícně jen leželo či sedělo na trávníku. Domácí byli nadosah jistotě vyhnutí se baráži, ale klid jim sebral v úplném závěru avizovaného nastavení vyrovnáním Petr Hronek. Ten naopak trefil svému týmu naději na vyhnutí se dvojutkání s druholigovým soupeřem.

Domácí sice nevyužili svůj úvodní tlak a po čtvrthodině hry začala hrozit i Bohemka, ovšem ve 38. minutě poslal Severočechy do vedení krásnou střelou do šibenice Václav Pilař. Náskok domácích pak ještě mohl v úvodu druhé půle navýšit Malínský, jenž po chytré přihrávce Ikauniekse netrefil bránu. Do hry klokanů pak vnesli potřebný impuls střídající hráči, vyrovnání však nepřineslo ani několik střel mladého útočníka Koubka. Když už se zdálo, že Bohemians míří do baráže a Jablonec k záchraně, srovnal z poslední akce duelu Hronek.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Hugo Jan Bačkovský).
90+4'
Bohemians právě vstřelili branku!
To je neuvěřitelné! Hosté srovnávají v posledním možném okamžiku! Hráči Bohemians získali míč po výkopu brankáře Hanuše. Okamžitě ho poslali dopředu, kde se po vyhrané hlavičce dostal k Davidovi Bartkovi, jenž dokázal nahrát doprava volnému PETROVI HRONKOVI. Ten překonal vybíhajícího Hanuše ranou k bližší tyči a trefil tak hostům naději na přímou záchranu – 1:1. Fotbalisté Jablonce v zoufalství popadali na hřiště a nevěří tomu, co se stalo.
90+3'
Běží už poslední minuta avizovaného nastavení.
90+2'
Po rohovém kopu Dostála míč propadl pokutovým územím. Nikdo z hostů se k zakončení nedostal.
90+1'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Daniel Köstl).
90+1'
Rohový kop pro hosty. Do šestnáctky jde i Valeš!
89'
Jan Silný zabojoval na útočné polovině a získal pro domácí autové vhazování.
88'
Centr Vaníčka zleva si pohlídala obrana Jablonce. Hosté sebrali odražený míč a zakládají další akci.
87'
Hosté dnes doplácejí na koncovku. Šancí si vytvořili dost, ovšem střelecký prach vypotřebovali zřejmě v prvním poločase duelu ve Zlíně.
86'
Klokani se tlačí za gólem, Hanuš vychytal Koubka
86'
Poměrně nenápadná situace nakonec přinesla zajímavou příležitost klokanů! Centr Fulneka z levé strany hlavou lehce přizvedl Matěj Koubek a míč se snášel pod břevno. Hanuš musel do výskoku a vytáhl balón nad svou bránu.
85'
Dobrý centr z pravé strany zablokoval Zelený. Odražený míč si našel Matěj Koubek, který ho z úhlu napaloval do ohně a zasahovat musel Hanuš.
83'
Po nákopu Dostála a hlavičce jednoho z hostů se dostal k míči brankář Hanuš. Ten už nebude pospíchat s rozehrávkou.
83'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází David Štěpánek, přichází Jakub Považanec.
82'
Přetlačovaná mezi Štěpánkem a Fulnekem. Rozhodčí to posoudil jako faul domácího fotbalisty.
82'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Daniel Krch.
81'
Antonín Křapka předvedl poměrně riskantní vyvezení míče, když si to s ním namířil kolem několika protihráčů. Zvládl to dobře, jeho spoluhráči však na jeho práci nenavázali.
80'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Václav Pilař).
79'
Matěj Koubek se po příchodu na hřiště snaží s vývojem zápasu něco udělat. Míč si navedl do střelecké pozice zpoza šestnáctky. Přízemní ránu pokryl Hanuš.
78'
Hosté mají na vyrovnání i s nastavením tak čtvrt hodiny. Připomínám, současný výsledek by je poslal do baráže a Jablonec by byl naopak definitivně zachráněn.
76'
Hanuš opět v akci, po chybě Zeleného střílel Fulnek
76'
Jakub Fulnek hned v akci! V pokutovém území si našel zpětnou přihrávku Koubka. Balón měl ale pod sebou a nezakončil tedy tak razantně, aby Hanuše výrazněji ohrozil. Gólman Jablonce má míč v rukavicích.
76'
ze hřiště odchází Dominik Hašek, přichází Jakub Fulnek.
75'
Pleštil si u pokutového území narazil míč se Silným. Vzápětí ale fauloval bránícího Jindřiška a šanci jít do zakončení tak od sudího nedostal.
74'
Hašek byl při vyvážení míče přibrzděn faulem. Hosté mohou rozehrát z klidové pozice.
74'
Hašek je už na nohou. Zatím se to obešlo bez ošetřování.
73'
Před domácí šestnáctkou si sedl na trávník Dominik Hašek, který hlásí nějaký zdravotní problém. Možná křeče.
72'
David Bartek posunul míč do běhu na Matěje Koubka. Ten byl křižován Štěpánkem, který jeho zakončení srazil do autu.
72'
Václav Pilař si dobře přidržel míč a nechal se faulovat Vaníčkem. Rozehrává brankář Hanuš.
71'
Dlouhý aut Hronka. Domácí se ubránili.
70'
Antonín Vaníček dostal žlutou kartu za dojetí protihráče. K tomu došlo až těsně poté, co byl faulován hráč Bohemians. Hosté tedy paradoxně budou rozehrávat.
68'
Následoval roh Kovaříka, z něhož už hosté nezahrozili.
67'
Klokani mohli vyrovnat, domácí proti Koubkovi podržel Hanuš
67'
Velká šance hostí! David Bartek se dostal k míči na pravém křídle po dobré práci Vaníčka a vřítil se do pokutového území. Tam našel Matěje Koubka, který zblízka neprostřelil Jana Hanuše! Vzápětí to zkoušel na levé straně šestnáctky Petr Hronek, jehož zakončení zblokovala obrana a poslední rána kapitána Jindřiška pak byla sražena do protipohybu Hanuše, ale také vedle tyče!
65'
ze hřiště odchází Davis Ikaunieks, přichází Jan Silný.
ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Dominik Pleštil.
64'
Standardku Kovaříka odvrátil Hübschman. Hostující hráč pak musel zasahovat před Malínským, který se chytal pelášit do brejku.
64'
David Houska dohrál šlapákem Josefa Jindřiška. Domácí záložník si tak vysloužil žluté napomenutí.
63'
Vaníčka nepustil dopředu Surzyn. Vhazovat bude Dostál.
62'
ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Matěj Koubek.
ze hřiště odchází Roman Květ, přichází David Bartek.
62'
Puškáč prodlužoval hlavou míč mezi stopery. Ty obtěžoval Hronek, ovšem Zelený se Surzynem situaci zvládli.
61'
Centr Davida Štěpánka srazil do zámezí Hašek. Domácí vhazují.
61'
Hodina hry za námi. Hosté se ve druhém poločase zatím nedostali do žádné šance. Chystají také dvojité střídání. Do hry zřejmě půjdou Matěj Koubek a David Bartek.
60'
Rozehrával Květ. Jeho nákop hledal Haška, který nedokázal vyhrát potřebný hlavičkový souboj.
59'
Malínský fauloval Romana Květa. Standardní situace pro Bohemians.
58'
Přetažený centr Malínského si našel Pilař. Ten chtěl balón halfvolejem zřejmě poslat před bránu, místo toho ho uklidil někam na střechu tribuny.
56'
V roli Jindřiškova mstitele vstoupil do situace Martin Dostál. I on tak dostal žlutou kartu.
56'
Domácí Davis Ikaunieks dostává žlutou kartu za zbytečný zákrok na Jindřiška na útočné polovině a ještě má potřebu diskutovat se soupeři a rozhodčím Szikszayem. Měl by se mírnit.
55'
Po faulu Haška se zvedá ze země Václav Pilař. Domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny.
54'
Malínský dostal na trávník druhý míč v momentě, kdy se Valeš chystal rozehrávat. Rozhodčí domácího borce varoval a nyní už může gólman Bohemky poslat balón do hry.
53'
Vojtěch Kubista si naběhl na další dobrou přihrávku Ikauniekse. Jeho zakončení bylo zablokováno na roh.
52'
Domácí se ale ubránili. Následný protiútok Jablonce také nepřinesl nic velkého. Po souboji s hostujícím Dostálem zůstává na zemi Houska, rozhodčí ale nechává hru pokračovat.
51'
Hosté se dostávají k rohovému kopu. Dobrý obranný zákrok předvedl Zelený.
49'
Ikaunieks báječně našel Malínského, ten mířil mimo
49'
Teď si domácí vytvořili velkou šanci! Davis Ikaunieks vymyslel krásnou přihrávku na Tomáše Malínského, který si naběhl za obranu a před vybíhajícím Valešem zakončoval ve skluzu. Balón poslal obloučkem přes gólmana i hostující bránu!
49'
Po změně stran zatím vidíme především hodně soubojů. Do nebezpečného prostoru se míč nedostal.
47'
Köstlova dlouhá přihrávka nenašla rozběhnutého Davida Puškáče. Míč uvede do hry Hanuš.
46'
ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Antonín Vaníček.
46'
Po prvním poločase to vypadá lépe pro Jablonec, který vede nad Bohemians 1:0. Pokud by utkání takto skončilo, slavili by domácí záchranu, klokani by se naopak museli chystat na baráž proti celku z druhé nejvyšší soutěže.

Domácí začali utkání lépe a v úvodu měli více ze hry. Obrovskou šanci měl Kubista, jehož reflexivně vychytal Valeš. Klokanům trvalo zhruba čtvrthodinu, než se dostali do tempa a také oni pak byli nebezpeční. Několikrát zahrozili zejména po standardkách a také nedotáhli do úspěšného konce rychlý brejk. V jeho závěru už mohl Beran zakončovat, ale ještě hledal nepřesnou nahrávkou spoluhráče. O chvíli později tak přišel gól Jablonce. Václav Pilař se dostal k balónu po akci Malínského, navedl si ho na levačku a krásnou střelou do šibenice nedal Valešovi šanci. V nastaveném čase pak ještě odmítl vyrovnání Puškáč, jenž před bránou netrefil ideálně míč po nabídce Dostála.
45+3'
45+3'
Mohlo být srovnáno! Centr Jindřiška na zadní tyč zavřel Dostál. Ten vracel balón před bránu, kde ho netrefil ideálně David Puškáč. Útočník klokanů přitom mohl doklepávat do sítě z hranice malého vápna!
45+2'
Domácí vyrazili do brejku po ubráněné standardní situaci. Nejprve to vypadalo nadějně. Na levé straně postupoval do otevřené obrany Malínský. Jeho centr však přelétl Pilaře a byť Jablonečtí balón ještě udrželi, stačili se hosté už vrátit. Centr Štěpánka pak do šestncátky neprošel.
45'
Špatná rozehrávka Květa, který pak musel faulovat. Standardní situace pro domácí celek.
43'
Centr Kovaříka z levé strany chytá do rukavic Hanuš.
43'
Další nákop Květa po standardce. Tentokrát téměř z poloviny hřiště. Odražený míč si našel Hronek, který ho vracel do šestnáctky. Jablonečtí dokázali po několika soubojích dostat merunu do bezpečí.
42'
Z pravé strany ji rozehrával Roman Květ. Jeho centr odhlavičkoval do bezpečí Jaroslav Zelený.
41'
Hosté mají k dispozici standardní situaci.
40'
Utkání pravdy se tedy vyvíjí lépe pro Jablonec. Hosté musejí odpovídat na krásný zásah Pilaře... Přízemní pokus Housky lapil Valeš.
38'
Pilař se nádherně trefil zpoza šestnáctky, domácí vedou 1:0!
38'
Jablonec právě vstřelil branku!
Následovala povedená pasáž Jablonce, která končí krásným gólem! Nejprve hlavičkoval Davis Ikaunieks, který nezamířil přesně. Po další akci pronikl z levé strany do pokutového území Tomáš Malínský. Jeho nahrávka před bránu ještě zůstala nevyslyšena, ovšem k balónu se pak dostal VÁCLAV PILAŘ, který si ho na pravé straně navedl na levačku a z hranice šestnáctky se nádherně trefil do vzdálenější šibenice.
35'
Hosté vyrazili do hodně zajímavě vypadajícího protiútoku. Ten zahájil udržením míče na půlce David Puškáč. Už zakončovat pak mohl Michal Beran, proti vybíhajícímu Hanušovi si na to ale netroufl a ještě nahrával pod sebe Květovi či Hronkovi. Oba fotbalisté však situaci přeběhli a Puškáč balón dostihl až v pozici, která už nebyla na okamžitou střelu.
35'
Po rohu směřoval míč na hlavu Martince. Ten byl ale ubráněn.
34'
Václav Pilař operoval s míčem na pravém křídle. Pro domácí vybojoval rohový kop.
34'
David Puškáč hrát po Jindřiškově nákopu nemohl. Byl v ofsajdovém postavení a tak balón pustil až k Hanušovi.
33'
Jan Kovařík se nedostal k narážečce od spoluhráče, protože po kontaktu s protihráčem upadl. Faul se ale nepíská, vhazuje Jablonec.
31'
Ze standardní situace domácí mnoho nevytěžili. Rozehrávat se bude od brány Romana Valeše, který v Jablonci v minulosti dlouho působil.
30'
Hübschman byl faulován Květem. Z následné výhody nic nebylo a sudí tak vrací míč na místo přestupku.
29'
Šance na otevření skóre už měly oba týmy. V úvodu diktoval tempo hry Jablonec, pak začali hrozit i klokani.
28'
Další centr Štěpánka byl přetažený. Následně byl faulován Roman Květ, který u postranní čáry balón dobíhal. Míč pro hosty.
28'
K centru z pravé strany se dostal David Štěpánek. Míč odkopl do bezpečí Köstl.
27'
Na penaltu to ale nebylo. Následoval další roh hostí, který zahrával Kovařík a míč si stáhl ze vzduchu Hanuš. Obraz hry se otočil, v posledních minutách jsou aktivnější fotbalisté Bohemians.
26'
Po rohu nebyl daleko od zakončení Dominik Hašek. Ten skončil na zemi po ataku od bránícího hráče a sudí je ještě v kontaktu s kolegy u videa...
25'
A opět dobrá standardka hostů. Hanuš musel zasáhnout
25'
Po standardní situaci přišly šance hostí! Volej Daniela Köstla z pravé strany šestnáctky zablokoval obránce. Odražený míč si našel Hronek, který ho předal Josefovi Jindřiškovi. Jeho ránu vytáhl nad břevno Jan Hanuš!
24'
David Houska fauloval Josefa Jindřiška a je z toho standardka pro zelenobílé – tedy tým, který dnes hraje ve venkovní tmavé sadě.
24'
Hosté zahrávali rohový kop. Kovaříkův centr žádnou příležitost nepřinesl.
23'
Michal Černák už více nepředvede. Kvůli zdravotním problémům ho nahrazuje Václav Pilař.
23'
Michal Surzyn převzal na levé straně míč od Malínského a pravačkou odcentroval na vzdálenější tyč. Tam na balón nedosáhl skluzující Černák.
22'
Davis Ikaunieks se dostal k míči kousek za hranicí šestnáctky a zkusil to z otočky. Míč zkrotil v rukavicích Valeš.
21'
Zdravotní problémy má Michal Černák, který byl už před pár minutami krátce ošetřován. Vypadá to, že bude muset střídat.
20'
V posledních desítkách sekund to vypadá, že se Vršovičtí dostávají do tempa a postupně se vymaňují z úvodního náporu domácích.
18'
Köstl mohl poslat klokany do vedení, nepropálil chumel těl
18'
Po ní přišla první gólovka hostí v zápase! Míč směřoval na zadní tyč, kde ho vracel zpátky do ohně Dominik Hašek. Tam si ho našel Daniel Köstl, který z voleje trefil pouze protihráče. Jinak mohl mít Hanuš velké problémy!
18'
Po faulu na Jindřiška budou hosté zahrávat standardní situaci...
18'
Petr Hronek se nalevo chopil míče po sklepnutí od Puškáče. Navedl si ho na pravačku, střílel však jen do obrany Jablonce.
17'
Po souboji s Davidem Puškáčem skončil na zemi Michal Černák. Domácí hráč se po krátkém pobytu za postranní čarou vrací do zápasu.
16'
Köstl nastřelil při rozehrávce jen napadajícího Malínského. Pro hosty to dobře dopadlo, ale zase to byla další ukázka toho, že celek Bohemians nevstoupil do utkání optimálním způsobem.
15'
Na Surzynův centr si naskočil Tomáš Hübschman. Jeho hlavička skončila nad břevnem.
14'
Dominik Hašek poměrně ostře dohrál Kubistu. Bude z toho standardka pro Jablonec. Hostující obránce byl rozhodčím varován.
13'
Hronek vhazoval na Davida Puškáče. Ten balón prodlužoval na Berana, pro něhož to však bylo příliš dlouhé.
13'
Jan Zelený nyní posílal příliš dlouhou přihrávku Černákovi. Hosté budou vhazovat.
11'
Hosté si koledují. Kubista posílal z pravé strany před bránu přízemní centr. Na míč těsně nedosáhl nabíhající Davis Ikaunieks, jenž byl defenzivními hráči soupeře poměrně úspěšně ignorován.
10'
Z velké dálky nyní vypálil mimo Jakub Martinec. Tohle byla každopádně povedená pasáž Jablonce.
9'
Kubista v obrovské šanci! Klokany podržel Valeš
9'
Domácí se dostávají do tlaku a teď měli velkou šanci! Centr Tomáše Malínského z levé strany si našel Vojtěch Kubista, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti fantasticky vyrazil Roman Valeš! Ten nyní klokany zachránil od téměř jistého gólu.
9'
Vojtěch Kubista se uvolnil na pravé straně. V šestnáctce měl však pouze Ikauniekse a přízemní centr na něj pokryl Křapka. Míč pak odkopl Dostál.
8'
Davida Housku zezadu přistrčil Daniel Köstl. Rozehrávat bude domácí celek.
7'
Vojtěch Kubista se dopustil útočného faulu vůči Jindřiškovi. Balón mají hostující fotbalisté.
6'
Centr Davida Štěpánka z pravé strany si pohlídal hostující záložník Roman Květ, který vypomohl stoperům.
6'
Po dalším rohu směřoval Surzyn míč na bližší tyč. Tam ho jeden ze spoluhráčů i přizvedl, ovšem mimo prostor, kam si spoluhráči nabíhali.
5'
Martinec se protlačil k hlavičce po rohu, Valeš zachránil
5'
První roh Jablonce zahrával Michal Surzyn. K hlavičce se prosadil Jakub Martinec a míč směřující k pravé tyči musel vyrážet na roh hostující gólman Roman Valeš!
4'
Matěj Beran se na pravé straně zbavil bránícího Surzyna. Jeho centr pokryl Jakub Martinec.
3'
Autovaná u postranní čáry pokračuje. Po hostujícím Haškovi si to pak zase zopakoval Štěpánek. Balón opouští hrací plochu a do hry ho vhodí zase hostující tým.
2'
Domácí několikrát vhazovali na své pravé straně hřiště. Po posledním autu Štěpánka zůstal ležet na zemi Malínský. Rozhodčí nařizuje aut tentokrát pro Bohemians.
1'
V tmavém hrající hosté zahájili zápas. Po dlouhém nákopu dobře zasáhl Zelený a míč si vzápětí sebral brankář Hanuš.
1'
Jako kapitáni se u rozhodčích sešli dva čtyřicátníci. Domácí Tomáš Hübschman a 41letý hostující legenda Josef Jindřišek.
Rozhodčí v čele s hlavním Ladislavem Szikszayem už přivádějí aktéry zápasu na hrací plochu. Připomínám, že pokud dnes Jablonec zvítězí, bude již jistě zachráněn. Klokani naopak potřebují bodovat k udržení nadějí na vyhnutí se baráži.
Fotbalisté Bohemians nastoupí bez vykartovaného Jana Vondry, zraněného Ondřeje Petráka a také útočníka Jana Chramosty, jenž v Ďolíčku hostuje právě z Jablonce. V tomto případě je příčinou dohoda klubů. Domácím pak oproti víkendu schází zraněné duo Jan Krob – Miloš Kratochvíl.

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Martinec, Zelený, Surzyn – Hübschman (C) – Černák, Houska, Kubista, Malínský – Ikaunieks.
Náhradníci: Vajner – Považanec, V. Kadlec, Pilař, Silný, Pleštil, Nešpor.
Trenér: Vágner

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Köstl, Křapka, Hašek – Jindřišek (C), Květ – Hronek, Beran, Kovařík – Puškáč.
Náhradníci: Bačkovský – Bartek, Koubek, Krch, Fulnek, Nový, Vaníček.
Trenér: Veselý

Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf.
V základní části se oba zápasy odehrály ještě v kalendářním roce 2021. Duel v Jablonci skončil remízou 2:2, v Ďolíčku pak zvítězili Severočeši 2:1. Co se týče utkání na Střelnici, tak tam se Jabloneckým na klokany daří. Naposledy tam s tímto soupeřem prohráli v roce 2014.
FK Jablonec (13. místo, 6 – 14 – 13, skóre 25:46, 32 bodů)
Ambiciózní Jablonec se nečekaně zabořil až do záchranářského bahna. Příčinou trápení je především mizerná produktivita. Severočeši nastříleli ve 33 zápasech jen 25 gólů. V tomto ohledu jim určitě neprospěly ani zimní odchody útočníků Martina Doležala a Tomáše Čvančary. Po konci trenéra Petra Rady, který následoval po domácí porážce 0:1 s Pardubicemi, Jablonečtí konečně zabrali. Doma zdolali 2:0 Karvinou a v sobotu si pak přivezli tři body také z Teplic. Pokud by dokázali zvítězit i nad Bohemkou, tak by si již definitivně zajistili záchranu.

Posledních 5 zápasů Jablonce:
Jablonec – Slavia 1:2
Ostrava – Jablonec 1:0
Jablonec – Pardubice 0:1
Jablonec – Karviná 2:0
Teplice – Jablonec 0:1
Bohemians Praha 1905 (14. místo, 7 – 9 – 17, skóre 40:60, 30 bodů)
Fotbalisté Bohemians bojují o vyhnutí se baráži. Do potíží je dostala špatná jarní forma a série jedenácti utkání bez výhry. Tu přerušili až v sobotu ve Zlíně, kde zvítězili především díky skvělé první půli 4:1. Tím se tak udrželi v kontaktu s pozicemi, které zaručují přímou záchranu. Na třináctý Jablonec ztrácejí body dva, na Pardubice pak tři. V úterý tedy potřebují na severu Čech bodovat, nejlépe pak vyhrát. Trefně to vystihl kouč Stanislav Veselý, který během jara nahradil po sérii neúspěšných výsledků Luďka Klusáčka. „Když poslední dva zápasy vyhrajeme, baráž hrát nebudeme,“ řekl po úspěšném duelu ve Zlíně.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Č. Budějovice – Bohemians 2:1
Bohemians – Hradec 1:1
Teplice – Bohemians 2:2
Bohemians – Pardubice 0:1
Zlín – Bohemians 1:4
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve FORTUNA:LIZE jsou v úterý na programu zápasy předposledního kola nadstavbové Skupiny o udržení. V dost možná klíčovém souboji o vyhnutí se baráži se utkají Jablonec a Bohemians. Právě domácí drží „bezpečnou“ třetí pozici. Klokani jsou na barážovém čtvrtém místě a od Severočechů je dělí dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.