FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Brno - 6. května 2023   15:00

Ostrava
10' Cadu (Juroška) • 32' Mu. Tijani (Juroška) • 38' Plavšić (Kaloč) • 62' Juroška (Plavšić)
4:0
(3:0)

Letáček – Juroška, Bitri, Lischka (54. Pojezný), Fleišman (C) – Kaloč – Cadu (71. Jaroň), Mišković, Klíma (71. Buchta), Plavšić (83. Svozil) – Mu. Tijani (54. Almási).
M. Hrubý, Laštůvka – Sanneh, Kuzmanović, Smékal, Šehić.
Orel – Slavíček, Arnošt, VAR: Nehasil
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
6117 diváků
Berkovec – Matejov (46. Hladík), Mo. Tijani, Hlavica, Koželuh – Texl – Alli (38. Granečný), Blecha (46. Štěrba), Ševčík, Nečas (46. Divíšek) – Řezníček (C) (86. Fousek).

SESTŘIH: Baník - Brno 4:0. Jasná záležitost, zářil Juroška

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou.
Je dobojováno. Baník o své výhře prakticky rozhodl již v prvním poločasu, kdy se nejprve v 11. minutě prosadil Cadu, po půlhodině hry zvýšil Muhamed Tijani a o pět minut později se radoval také Srdjan Plavšić. Zbrojovka toho v první půli směrem vpřed příliš nepředvedla a do kabin si tak Baník odnesl tříbrankový náskok.

Po pauze se sice hosté snažili o kontaktní gól, ale šanci si vypracovat nedovedli. Naopak v 62. minutě korunoval svůj skvělý zápas nádhernou ranou Jan Juroška, jenž upravil na konečných 4:0. Ostrava tak bere důležité tři body a je zase o kousek blíž k záchraně.
90+2'
90+1'
Ševčík ještě u střídaček fauloval Jaroně, ale zápas se už jen víceméně dohrává.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
89'
Domácí brankář poté kontroloval dlouhý pas za obranu, načež balon znovu opustil hrací plochu.
88'
Granečný dokázal zleva příhrát do vápna na Hladíka, ale ten balon nezpracoval a celá akce končí u Letáčka.
86'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Adam Fousek.
85'
Baník se nyní snaží držet balon na kopačkách a zatím se mu tato činnost na vlastní polovině daří na výbornou.
84'
Fleišman před střídačkami dojel Štěrbu a píská se proti bráně Baníku. Rozehrávat bude přímo sám faulovaný.
83'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Jaroslav Svozil.
82'
Plavšić vlétl do vzdušného souboje hodně bezhlavě. V první řadě zboural Hladíka, ale posléze nepříjemně dopadl na ruce a hlavu. Píská se nedovolený zákrok domácího hráče.
81'
Fleišman nyní pohlídal balon před Ševčíkem. Letáček si tak již staví míč k odkopu.
80'
Fleišmanův centr z přímého kopu byl brněnskou obranou odvrácen a Berkovec tak nemusel zasahovat.
79'
Za pěkným centrem Plavšiće se tlačil Almási s Jaroňem, ale ani jeden z nich se k míči nedostali.
78'
Fleišmanovi se nyní balon po hlavičce Hladíka odrazil do ruky a Baník tak nemůže pokračovat v akci.
77'
Dnešní utkání sleduje 6 117 diváků.
76'
Exekuci přímáku na sebe vzal Mišković, ale jeho nadějné zakončení nakonec končí těsně nad břevnem.
74'
Hostující Tijani na dvaadvaceti metrech povalil jednoho z domácích a uviděl tak žlutou kartu. Pro Baník je tady jedinečná možnost přidat pátou branku.
73'
Jaroň vybojoval balon na pravé straně a posílal jej vpřed Almásimu. Toho však za míčem nepustil Tijani a hrát tak budou hosté.
72'
Klíma opustil hrací plochu a v cestě do kabin jej podpírají lékaři Baníku. Domácí hráč nemůže našlápnout na pravou nohu, tak věřme, že to nebude nic vážného.
71'
ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází David Buchta,
ze hřiště odchází Cadu, přichází Petr Jaroň.
69'
Klíma při snaze o centr utržil nějakou ránu od protihráče a zůstává ležet na trávníku. Hosté sportovně zakopávají balon do autu.
68'
Plavšić si nyní v rohu nahodil míč patou přes sebe a z velkého úhlu vypálil. Jeho rána sice mířila opravdu mimo, ale alespoň svým kouskem potěšil oko fanouška.
67'
Nyní se z pětadvaceti metrů osmělil Ševčík, nicméně jeho pokus mířil zhruba dva metry nad brány Slezanů.
66'
Ostrava nyní nikam nespěchá a trpělivě kombinuje na vlastní polovině.
64'
Tohle už je pro hosté téměř neřešitelná situace. Pokud byla nějak naděje alespoň na bod, tak tato branka Juroškyje těžká rána do vazů pro Brno.
62'
Tohle byla paráda! Juroška krásnou střelou vymetl šibenici, 4:0!
62'
Baník právě vstřelil branku! Čtvrtý zářez domácích zvedl pořádně ze sedaček domácí příznivce! Tohle je zápas JANA JUROŠKY. Domácí bek obdržel přihrávku od Plavšiće, na pětadvaceti metrech do balonu práskl levačkou a jeho technická rána končí v protějším horním rohu. Nádherná branka!
61'
Hosté chybovali v rozehrávce a k balonu se na hranici vápna dostal Cadu. Tomu se však nepodařilo zakončit ani přesně přihrát.
60'
Povedený centr přilétl do vápna Brna z levé strany, kde se k hlavičce protlačil Almási, jehož pěkné zakončení končí těsně nad.
59'
První žlutou kartu zápasu vidí hostující Granečný, který očividně stáhl za dres k zemi Plavšicé a zastavil tak nebezpečný kontr Baníku.
58'
Ostravě se rohový kop nepovedl. Centr Fleišmana na zadní tyč doplachtil až do zámezí a následovat bude odkop od brány.
57'
Centr zprava poté letěl na přední tyč k Almásimu, kterému se v pádu nepodařilo přesně zakončit. Baník ale ještě rozehraje roh.
56'
Juroška se pustil odvážně podél lajny a záhy byl podkopnut soupeřem. Baník bude rozehrávat z útočné poloviny.
54'
ze hřiště odchází David Lischka, přichází Karel Pojezný,
ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází Ladislav Almási.
54'
Juroška namlsaný dvěma gólovými asistencemi napřáhl k nepřipravené střele na odraženém míči, ale balon poslal vysoko nad.
53'
Velmi pěkná akce Baníku! Cadu si na pravé straně pohrál se svým strážcem, přes kterého poté přihrál zpět na hranici vápna, kde Plavšić pustil balon na Klímu, jehož rána byla sražená na roh.
51'
Brno je po přestávce aktivnější než v první půli, ani jeho další výpad po levé straně nepřinesl ovoce.
50'
Jenže centr Cadua byl příliš přetažený a na zadní tyči nedoskočil na míč Kaloč. Rozehrávky se tak ujmou hosté.
49'
Plavšić na levé straně vybojoval rohový kop a veškeré dění se stěhuje před Berkovce.
48'
Ani další útočný výpad Zbrojovky nevedl k šanci Letáček může odkopávat od své brány.
47'
Hosté hned v úvodu druhého poločasu zahrávali rohový kop, avšak Kaloč posléze dopravil balon do bezpečí.
46'
ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Josef Divíšek,
ze hřiště odchází Filip Blecha, přichází Jan Štěrba,
ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Jan Hladík.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Je za námi úvodní půle duelu. Tu jasně opanoval domácí Baník, který se dostal do vedení hned v 11. minutě. kdy se po Juroškově centru prosadil Cadu. Po půlhodině hry centroval opět Juroška a jeho pas tentokrát našel hlavu Muhameda Tijaniho, který se také hlavou nemýlil. A aby toho pro Brno nebylo málo, tak se o pět minut později po sólu prosadil i Srdjan Plavšić. Hosté toho směrem dopředu nepředvedli zhola nic, a proto si odnášejí do kabin tířbrankové manko.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Řezníček se sice dostal k balonu, ale byl mu odmáván a odpískán ofsajd. Rozehrávka pro Ostravu.
44'
Další pohledná akce Ostravy. Hosté hrají vzadu na riziko a otevírá se tak prostor pro brejk. Jeden z nich podnikl Plavšić, který si krásně posunul balon hlavou do běhu, ale ranou trochu z úhlu mířil jen do boční sítě.
43'
Tijani se nyní nechtěl zapojit do hry, jelikož by se po pasu Jurošky nacházel v ofsajdu a Brno tak mělo klid na rozehrávku.
42'
Dobré přenesení hry předvedl Cadu, avšak Plavšić posléze nepřihrál přesně na Tijaniho.
41'
Plavšić s Fleišmanem si na levé straně nerozuměli a Brno přešlo do brejku. Ten táhl Ševčík, ale znovu se utopil v kličkách. Nakonec je ale odpískán faul na jeho osobu.
38'
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Denis Granečný.
38'
Baník právě vstřelil branku! V Ostravě je zaděláno na debakl! Kaloč výborným balon za beky poslal do úniku SRDJANA PLAVŠIĆE, který postupoval sám na Berkovce. Těsně před ním si počkal a své sólo zakončil chladnokrevně po zemi a může se jít radovat k tribuně s fanoušky.
35'
Cadu sprintoval podél postranní čáry, ale pas Kaloče jej nenašel. Balon místo toho dopadl na kopačky Hlavicy.
34'
Centr hostů zleva nenašel nikoho v červeném dresu ve vápně a Letáček poté uklidňuje své spoluhráče.
32'
Ostrava dominuje, na 2:0 zvýšil hlavou Tijani, 2:0!
32'
Baník právě vstřelil branku! Nyní se domácí radují znovu, jelikož přidávají druhý gól! Další vynikající centr zprava vyprodukoval Juroška a na středu pokutového území se do jeho nabídky položil MUHAMED TIJANI, jenž překonal bezmocného Berkovce podruhé.
30'
Domácí příznivci nyní odpálil dýmovnice, ale hra pokračuje dál. Dým zatím není tak hustý.
28'
Rychlík Cadu se prohnal kolem obránce a z pravé strany vápna se natlačil před Berkovce. Jeho střela levačkou poté chytla opačnou rotaci a balon se zakroutil od brány mimo.
28'
Ani z dalších centrů domácí Berkovce neohrozili a hostující brankář bude znovu odkopávat od své brány.
27'
Bitri skvěle vyvezl míč a posunul jej do úplně volného prostoru Plavišićovi. Ten chtěl domácímu stoperu poté míč vrátit centrem na přední tyč, ale Bitri balon patou netrefil.
26'
Mišković ve středu pole ostře dojel jednoho z hostů a sudí okamžitě píská nedovolený zákrok. Vše se obejde pouze s ústní domluvou.
24'
Hlavicu měl velmi dobrou myšlenku, ale pas na rozběhnutého Matejova příliš utáhl a balon poté opustil hrací plochu.
23'
Ševčík se na útočné polovině utopil ve vlastních kličkách, ale Brnu balon vrátil po nepřesném pasu Cadu.
21'
Alli se nyní vyhnul skluzu Miškoviće na půlce a doputoval s balonem až k vápnu Baníku. Tam ale nasměroval svůj centr jen do rukavic Letáčka.
20'
Jenže centr Ševčíka byl z kategorie velmi nepřesným a balon kontroloval v cestě do zámezí domácí Fleišman.
19'
Sudí Orel s velkým zpožděním přeci jen odpískal zákrok na Ševčíka. Je tady standardka z levé strany pro Brno.
18'
Domácí Tijani nyní zablokoval rozehrávku toho brněnského a Zbrojovka si vyzkouší autové vhazování z vlastní poloviny.
17'
Po střetu s Juroškou se na zemi svíjí Koželuh a drží se za kotník. Vše se zřejmě obejde bez lékařského ošetření.
15'
Sudí Orel nechal po faulu na Miškoviće výhodu a Baník přešel do brejku. Ten ale nevyřešil dobře a nepřesný centr Plavšiće dopadl za bránu Zbrojovky.
14'
Nechybělo mnoho a domácí mohli odskočit na rozdíl dvou branek! Na levé straně vypíchl rozehrávku Brna Fleišman a jeho sražený centr doputoval na hranici šestnáctky ke Klímovi, jehož povedený pokus končí těsně vedle levé tyče.
13'
Cadu nyní sice vyhrál hlavičkový souboj, ale nikdo z jeho kolegů na balon již nedosáhl a vhazovat tak budou hosté.
12'
Plavšić to tentokrát zkoušel centrem zleva, ale před Tijanim dobře zasáhl Hlavica.
10'
Domácí jdou do vedení, ze vzduchu udeřil Cadu, 1:0!
10'
Baník právě vstřelil branku! Ostravané se velmi brzo dostávají do vedení! Klíma přetáhl hru na pravou stranu, kde Plavšić chytrou přihrávkou vysunul Jurošku, jehož přesný centr na střed uklidil nabíhající CADU prudkou hlavičkou za záda Berkovce.
9'
Cadu z levé strany poslal vynikající nabídku, na kterou Mišković za obranou nedosáhl. Berkovec na situaci nereagoval a balon nakonec proskotačil těsně vedle zadní tyče mimo.
8'
Řezníčka v náběhu zakřižoval Bitri a zahrál tak šikovně, že Baník bude od střídaček vhazovat.
7'
Prudký pas za obranu nakonec sebral před Allim Juroška a Baník vyrazil vpřed. Pravý bek Ostravy opět dobře nabíhal, ale balon tentokrát nedostal. Místo toho pálil Klíma z pětadvaceti metrů vysoko nad.
6'
Juroška si dobře naběhl po lajně a vyslal opravdu vynikající centr do kapsy. Tam chyběl Tijanimu krok, aby na balon dosáhl. Ten tak končí v náručí Berkovce.
5'
Další nepřesná rozehrávka Ostravy končí v zámezí a Berkovec bude moci odkopávat od svého zařízení.
4'
Na slibný pas za beky si posléze seběhl Klíma, ve vápně si balon zpracoval, ale zakončit nedokázal. Pomezní rozhodčí stejně odmával ofsajd a rozehrávat budou hosté.
3'
Poté si na zajímavý centr nabíhal Řezníček, ale na penaltovém puntíku upadl a balon skončil u Letáčka.
2'
Na polovině hřiště se poroučel k zemi Mišković u lajny a pomezní sudí signalizoval praporkem nedovolený zákrok. Hlavní rozhodčí přesto nechal pokračovat ve hře, ale Alliho centr nakonec adresáta nenašel.
1'
Jako první se o slovo na útočné polovině přihlásili domácí, ale centr z pravé strany nebyl úspěšný a Zbrojovka se po chvíli dostala k míči.
1'

FC Baník Ostrava: Letáček – Juroška, Bitri, Lischka, Fleišman (C) – Kaloč – Cadu, Mišković, Klíma, Plavšić – Mu. Tijani.
Náhradníci: M. Hrubý, Laštůvka – Sanneh, Pojezný, Buchta, Kuzmanović, Smékal, Jaroň, Svozil, Almási, Šehić.
Trenér: Pavel Hapal

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Matejov, Mo. Tijani, Hlavica, Koželuh – Texl – Alli, Blecha, Ševčík, Nečas – Řezníček (C).
Náhradníci: V. Hrubý – Endl, Rogožan, Fousek, Štěrba, Granečný, Hladík, Divíšek.
Trenér: Martin Hašek

Rozhodčí: Orel – Slavíček, Arnošt, VAR: Nehasil.
Poslední tři vzájemná utkání

18.2.2023 Brno – Baník 2:1
31.8.2022 Baník – Brno 1:2
1.5.2021 Baník – Brno 1:1
FC Zbrojovka Brno

Brno si dozajista také představovalo lepší umístění než aktuální 14. místo. To hájí s 31 body a o účast mezi elitou budou muset ještě zabojovat. Momentálně na pozici pro záchranu ztrácí pouhý bod, ale dívat se musí také pod sebe, jelikož se tříbodovou ztrátou nahání Zbrojovku patnácté Pardubice a z posledního fleku bude chtít promluvit do bojů také Zlín, který ale ztrácí na Brno již pět bodů.

Martin Hašek bude v Ostravě určitě spoléhat na služby nejlepšího střelce ligy Jakuba Řezníčka, jenž může rozšířit svou sbírku 19 gólů o další trefy. Naopak se bude muset obejít bez Pachlopníka, Šurala, Součka a Hrabiny.
FC Baník Ostrava

Ostravané nevydařenou sezónu završí ve skupině o záchranu, do které vstupují v nejvýhodnější pozici ze všech. S 35 body jim patří 11. místo, tedy první pozice v záchranářské části. Na barážové umístění mají ovšem náskok pouze 4 bodů a nemají tak ještě vůbec nic jistého. Duel s Brnem může Baník velmi přiblížit k záchraně, jelikož právě Zbrojovce náleží 14. místo, které garantuje účast v baráži.

Pavel Hapal nebude mít k dispozici kompletní kádr. Mimo hru zůstanou Šín, Boula, Tetour a Takács.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.