FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Zlín - 21. května 2023   15:00

Pardubice
25' Černý (Pikul)
1:2
(1:1)
Zlín
36' Balaj  (Slončík) • 86' Fantiš  (Y. Dramé)

Nita – Icha (89. Huf), Vlček, Hranáč, Chlumecký – Darmovzal – Sychra (70. Helešic), Janošek, Hlavatý (89. Tischler), Pikul (81. Vacek) – Černý (C) (70. Krobot).
Budinský – Koukola, J. Jeřábek.
Černý – Nádvorník, Hájek
CFIG Arena
4420 diváků
Dostál – Cedidla, Simerský (C), Kolář, Bartošák (63. Reiter) – Didiba, Janetzký – Vukadinović (78. Y. Dramé), Slončík (63. R. Hrubý), Fantiš (89. Silný) – Balaj (89. Kovinić).
Dostál

SESTŘIH: Pardubice - Zlín 1:2. Obrat Ševců, dál žijí i díky šílené Nitově hrubce

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 12:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 7:3.
Konec zápasu. Pardubice naprosto prokaučovaly zápas se Zlínem a místo jistoty baráže jsou ještě namočeni v bojích o přímý sestup. Do prvního gólu totiž byly jasně lepší, po brance Černého ale naprosto přestaly hrát a toho Zlín využil. Nejprve vyrovnal Balaj a ve druhé půli využil hrubku Florina Nity Antonín Fantiš. Ševci tak ze hřiště soupeře po více než roce a půl berou všechny tři body.
90+5'
90+3'
Podobně jako soupeř před pár momenty si nyní počínal Emil Tischler, který se unáhlil a rovněž přestřelil tribunu.
90+2'
Po dalším zaváhání domácí obrany mohl zakončovat Robert Hrubý, ten se ale ustřelil a zamířil mimo stadion.
89'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Filip Balaj, přichází Nedeljko Kovinić,
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Jan Silný.
89'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Marek Icha, přichází David Huf,
ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Emil Tischler.
88'
Ihned po inkasované brance měli domácí k dispozici roh a Dominik Janošek našel hlavu Kamila Vacka. Ten zamířil přesně, Stanislav Dostál se ale dokázal včas natáhnout k tyči.
86'
Neskutečný Nitův zkrat! Fantiš dohrál situaci a zakončil za gólmana, 1:2!
86'
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení a sahají o první venkovní výhře v sezóně! Youba Dramé odcentroval z levé strany a vypadalo to, že míč bude mít Florin Nita. Ten ale myslel, že za ním nikdo není a tak balón pouštěl do zámezí, ovšem byl za ním ještě ANTONÍN FANTIŠ, který hlavou posílá hosty do vedení! Asistence: Youba Dramé.
84'
Centr na zadní tyč skončil na kopačce Matěje Helešice, který ihned vracel zpět před bránu. Balón se dostal k Dominiku Janoškovi, z otočky trefil jen Dostála.
83'
Youba Dramé se po centru z levé strany dral do dalšího zakončení, na míč hlavou nedosáhl a tak to zkusil rukou, toho si ale hlavní rozhodčí Černý všiml a je tak pískáno proti Zlínu.
81'
Filip Balaj (FC Trinity Zlín) po odehrání balónu sestřelil Dominika Janoška a po zásluze vidí žlutou kartu.
81'
ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Kamil Vacek.
80'
Youba Dramé se uvedl na hřišti střelou na přední tyč, se kterou si v klidu poradil domácí gólman. Následuje postupná kombinace domácích z obrany.
78'
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Youba Dramé.
77'
Slabý centr od Matěje Helešice lehce lízl hlavou Ladislav Krobot a zamířil tak mezi tři tyče, Dostál v klidu balón lapil do náruče.
73'
Nenápadná akce Pardubic po pravé straně vyústila v nebezpečnou střelu Dominika Janoška, kterému přenechal míč Marek Icha. Domácí středopolař však střílel jen do boční sítě.
73'
Florin Nita udělal velkou chybu v rozehrávce, když po vráceném rohu namazal míč na nohu Vukadinoviče. Ten to naštěstí pro domácí nečekal a balón nedokázal rychle dostat pod kontrolu, aby dokázal trefit odkrytou bránu.
70'
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Ladislav Krobot,
ze hřiště odchází Vojtěch Sychra, přichází Matěj Helešic.
69'
Tomáš Vlček si udělal výlet z pozice stopera a vyvezl balón až k pokutovému území soupeře, tam ale neměl, komu by nahrál. Míč mu tak byl odcizen.
67'
Zlín zahrával rohový kop z levé strany, který vyboxoval Florin Nita. Míč se ale odrazil k noze Vukadina Vukadinoviče, jehož dělovku rovněž zneškodnil rumunský gólman.
65'
Centr od pravé postranní čáry poslal do pokutového území Marek Icha, míč ale trefil až příliš tvrdě a ten tak skončil v zámezí.
63'
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Robert Hrubý,
ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Rudolf Reiter.
61'
Ohromná smůla domácích fotbalistů! Nejdříve totiž hlavou zakončoval do tyče Martin Chlumecký. Odražený balón zamířil znovu k domácím fotbalistům, konkrétně k Bartoszi Pikulovi. Ten znovu vypálil a trefil stejnou tyč jako jeho spoluhráč!
59'
Michal Hlavatý dostal hodně prostoru za pokutovým územím a vystřelil svou slabší levou nohou, podle čehož to také vypadalo. Míč zamířil vysoko nad.
57'
No a od rohového praporku Zlín zahrozil. Vrácený balón si našel Antonín Fantiš, který hlavou prověřil pozornost Florina Nity.
57'
I Ševci si ve druhé půli vyzkouší kop od rohového praporku, dobrou prací s míčem se o to postaral Vukadin Vukadinovič.
55'
Vukadin Vukadinovič rozjel první útočnou akci Zlína ve druhé půl. Na hranici pokutového území si poradil s obráncem a poslal míč do pokutového území, žádné nebezpečí pro domácí bránu z toho nebylo.
52'
Další pohledná akce Pardubic. Dominik Janošek na pravém křídle vykoupal obránce a přihrál Marku Ichovi, jehož tvrdou ránu z prvního dotyku tečoval obránce na roh.
51'
Velká dvojšance domácích! Černého zastavil Dostál, Pikul střílel vedle
51'
Další příležitost pro domácí! Vojtěch Sychra z pravé strany přízemním centrem našel Pavla Černého, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti skončilo na brankáři Dostálovi!
50'
Bartosz Pikul je dnes opravdu při chuti. Nyní si po odvráceném rohu připravil míč na střelu a zkusil své štěstí, trefil ale jen prostor pokrytý brankářem.
49'
Žlutá karta pro tým FC Trinity Zlín (Jakub Kolář).
49'
Domácí fotbalisté vstoupili do druhé půle správnou nohou a tlačí na obranu soupeře. Nyní budou z pravé strany rozehrávat už třetí roh po přestávce.
46'
Hned v první minutě po restartu se do akce znovu dostal Bartosz Pikul. Tentokrát posílal míč před bránu vzduchem, nikoho ze spoluhráčů nenašel.
46'
Do prvního gólu zápasu byl na hřišti pouze jeden tým. Domácí fotbalisté si vytvořili hodně pološancí, proměnili ale jen tu vyloženou. Pikul předložil gól Pavlu Černému, který se nemýlil. Poté ale nepochopitelně přestali hrát a Ševci se dostali zpět do zápasu. Deset minut před půlí dostal hodně času ve vápně Tom Slončík, který dloubáčkem našel hlavu Balaje a ten vyrovnal. Ještě nás tak čeká zajímavá podívaná.
45+3'
45+3'
V poslední nadstavené minutě budou mít domácí k dispozici volný kop ze zajímavé situace, ovšem z velkého úhlu.
45+2'
Pardubice měly k dispozici roh, který rozehrál na zadní tyč Dominik Janošek. Denis Darmovzal vracel pod sebe, tam ale nikdo v červenobílém nebyl.
45+1'
Michal Hlavatý obehrál Josse Didibu (FC Trinity Zlín), který domácího středopolaře zastavil nedovoleně a vidí v rukou rozhodčího žlutou kartu.
44'
Po kratší odmlce znovu zahrozil také Zlín, centr Dominika Simerského na zadní tyč ale ze vzduchu sebral Florin Nita.
42'
Na další zajímavou přihrávku do pokutového území si tentokrát naběhl Vojtěch Sychra, který ale míč pouze nasměroval do náruče brankáře.
40'
Domácí se dostali zpět do blízkosti brány Stanislava Dostála, nedokázali se ale dostat do střelecké pozice. Zlínští se následně osvobozují odkopem.
39'
Robin Hranáč vyvezl míč a chtěl najít náběh Marka Ichy, domácí stoper dal ale balónu až příliš velkou razanci a je z toho aut pro hosty.
36'
Slončík nádherným načechraným centrem nachystal Balajovi gól, 1:1!
36'
Pardubáci po prvním vstřeleném gólu naprosto přestali hrát a Zlín je zpět v zápase! Tom Slončík skvělým centrem našel FILIPA BALAJE, který hlavou poslal míč do sítě! Asistence: Tom Slončík.
35'
Vukadinovič nachystal balon Slončíkovi, který z první střílel vedle
35'
První zajímavější situace z pohledu žlutomodrých. Vukadin Vukadinovič se s balónem dostal až na brankovou čáru a vrátil míč pod sebe na volného Toma Slončíka, jehož zakončení doskákalo kousek vedle tyče.
34'
Pavel Černý po ubráněném rohovém kopu zůstal vzadu a vypomohl obraně, když si poradil s dlouhý výkopem brankáře Dostála. Hlavičkou totiž míč posunul Florinu Nitovi.
30'
Už ale znovu hrají Pardubice. Vojtěch Sychra dostal přihrávku za obránce a našel Dominika Janoška, který střelou tyči pořádně protáhl gólmana soupeře.
29'
Ševci jakoby čekali až dostanou první gól, než začnou hrát. Nyní měli k dispozici hned třetí rohový kop v rychlém sledu, ani jeden však neznamenal přímé nebezpečí pro domácí bránu.
27'
Hosté se pokusili o rychlou odpověď, nebezpečí ale zažehnal Florin Nita. O chvíli později však chyboval Chlumecký a je z toho první roh pro Zlín.
25'
Přenádherná kombinace až do kuchyně! Černý otevírá skóre, 1:0
25'
Pardubice právě vstřelily branku!
Zlín si koleduje celý zápas a nakonec inkasuje! Další skvělá kombinace domácího týmu vyústila v kolmici na Bartosze Pikule, který ještě nesobecky přihrál před prázdnou bránu PAVLU ČERNÉMU, který v klidu posílá svůj tým do vedení! Asistence: Bartosz Pikul.
24'
Domácí fotbalisté měli nyní k dispozici hned několikátý rohový kop, ani nyní z toho ale nebyla žádná vyložená šance. Denis Darmovzal odražený míč pouze poslal do obránce.
22'
Pardubice rozehrály roh nakrátko a Michal Hlavatý následně centrem našel hlavu Tomáše Vlčka, ten jen prodloužil míč do rukavic Dostála.
21'
Pavel Černý je dnes zatím hodně aktivní. Nyní si netradičně naběhl za obranu, kam také dostal přihrávku od Marka Ichy. Obránce zasáhl a je z toho roh.
19'
Zlín je v dosavadním průběhu utkání naprosto bezzubý, jejich útoky byste mohli spočítat na prstech jedné ruky.
16'
Bartosz Pikul (FK Pardubice) šel do souboje na útočné polovině skluzem. Stejně tak hostující hráč, ten však byl u míče první a Pikul ho trefil. Je z toho žlutá karta.
15'
Zanedlouho poté se Pavel Černý objevil v roli střelce, zpoza pokutového území ale trefil jen před ním stojícího hráče.
15'
Pavel Černý si seběhl pro míč mezi linie soupeře a kolmicí hledal Bartosze Pikula, na něj ale byl míč příliš dlouhý.
14'
Zlín se na pár sekund podíval na útočnou polovinu hřiště, už se ale rychle musí otočit zpět. Tom Slončík totiž s kličkou u postranní čáry nebyl úspěšný.
11'
Hostům se nyní vůbec nedaří dostat se ze své poloviny hřiště, nyní odevzdali míč kousek od svého vápna. Dominik Janošek zprava centroval, trefil ale jen obránce. Následný roh končí útočným faulem.
8'
Rychlý útok Pardubic rozjel vyjetím od půlící čáry Marek Icha. Ten se nakonec i dostal do zakončení, které bylo zblokováno. O pár sekund později Michal Hlavatý našel dobře postaveného Pavla Černého, který v dobré šanci minul bránu!
7'
Na druhé straně akci Ševců rozjel Tom Slončík. Po pár sekundách centroval zleva Martin Cedidla, Antonín Fantiš na zadní tyči neměl na míč nárok a bude se kopat od brány.
6'
Roh z nohy Dominika Janoška se odrazil za hranici vápna k Bartoszu Pikulovi. Ten střílel levou z voleje, balón však netrefil ideálně.
5'
Ledově klidný nyní byl při rozehrávce Florin Nita, který si píchl míč mezi dva dotírající útočníky soupeře. Byl z toho únik Vojtěcha Sychry po pravé straně, který po zákroku obránce znamená rohový kop.
4'
Dominik Janošek riskantní přihrávkou nakonec našel Michala Hlavatého, který se dostal přes Didibu. Následně vyzkoušel štěstí z dálky, skákavou střelou jen pozdravil gólmana Dostála.
3'
V úvodních dvou minutách měly míč u kopaček Pardubice, do nebezpečného prostoru se ale nedostaly. Tak to zkusil Zlín, útok po pravé straně úspěšný nebyl.
1'
Oba týmy nastupují na hrací plochu ve svých tradičních barvených kombinacích. Domácí Pardubice v červenobílé, hosté ze Zlína ve žlutomodré.

FK Pardubice: Nita – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Darmovzal – Sychra, Janošek, Hlavatý, Pikul – Černý (C).
Náhradníci: Budinský – Vacek, Tischler, Koukola, J. Jeřábek, Krobot, Helešic, Huf.

FC Trinity Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský (C), Kolář, Bartošák – Vukadinović, Didiba, Slončík, Janetzký, Fantiš – Balaj.
Náhradníci: Rakovan – R. Hrubý, Reiter, Y. Dramé, Bužek, Silný, Kozák, Kovinić, M. Jeřábek.

Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Hájek.
Zlín už zkrátka musí začít vyhrávat. Ani případná dnešní porážka ale nemusí znamenat konec, již zmiňovaná Zbrojovka Brno je totiž rovněž pouze čtyři body nad ním. Ševci jsou na tom opravdu bídně, na jaře totiž zvítězili jen třikrát. Navíc je nutno zmínit jednu velice nelichotivou statistiku – venku nezvítězili od srpna 2021, kdy vyhrál v Liberci.
Do skupiny o záchranu vstoupila družina trenéra Pavla Vrby domácí remízou s Jabloncem, v posledním kole poté prohrála v Teplicích těsně 1:2.
Pardubice mají vše ve svých rukou. Pokud by se jim dnes podařilo porazit Zlín za tři body, znamenalo by to jistotu vyhnutí se přímému sestupu. Teoreticky se ještě Východočeši můžou vyhnout i baráži, to se ale vzhledem k šestibodovému odstupu na Jablonec zdá velmi nepravděpodobné. Právě s Jabloncem hrají Pardubice hned ve středu, skupiny o záchranu zakončí zápasem v Ostravě.

Tým trenéra Radoslava Kováče jde do zápasu s morální vzpruhou z posledního střetnutí na půdě Zbrojovky Brno. Tam totiž zvítězil 2:0 po trefách Martina Chlumeckého a Ladislava Krobota. Hvězdou utkání ale jednoznačně byl Florin Nita, který chytil hned dvě penalty domácímu kanonýrovi Jakubu Řezníčkovi.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu 3. kola skupiny o záchranu FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkání týmy FK Pardubice a FC Trinity Zlín. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.