FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Zlín - 14. května 2023   15:00

Teplice
18' Fila (Urbanec) • 79' Fila (Jukl)
2:1
(1:0)
Zlín
72' Simerský  (Balaj)

Mucha – Hora, Chaloupek, Hybš – Mareček – Hyčka (63. Kučera), Jukl, Trubač (C), Urbanec (80. Radosta) – Gning (70. Žák), Fila.
Němeček – Sy, Núr, Vachoušek.
Nehasil – Machač, Slavíček
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
3513 diváků
Dostál – Cedidla, Simerský (C), Kolář, Bartošák (72. Kozák) – Vukadinović, Janetzký, R. Hrubý (56. Balaj), Fantiš – Slončík – Kovinić (46. Y. Dramé).

FORTUNA: SESTŘIH: Teplice - Zlín 2:1. Dvougólový Fila, Ševci blízko sestupu

To je ode mě ze Stínadel vše, přeji příjemný zbytek neděle a úspěšný start do nového týdne. Tak brzy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 18:14.
Uf, to bylo drama. Teplice nakonec slaví vítězství 2:1 nad Zlínem díky dvěma brankám Daniela Fily. Hostům se sice povedlo srovnat zásluhou kapitána Dominika Simerského a v 75. minutě za nerozhodného stavu ještě reklamovali ruku Chaloupka ve vápně. K odpískání pokutového kopu ale nedošlo, a Filova teč střely Roberta Jukla vrátila domácím vedení. Zlín znovu vyrovnal v 90. minutě zásluhou Libora Kozáka, jenže jeho branka neplatila kvůli hře rukou, takže Ševci z Teplic odjíždí s prázdnou.
90'
Emoce v závěru. Kozákovi nebyl uznán další gól
90+11'
90+11'
Teplice ale zapeklitou situaci zvládly z bravurou.
90+10'
Po sérii hlaviček srazil Dramého centr Hora na rohový kop. Do vápna už se žene i brankář Dostál.
90+9'
Nyní je hra přerušena, došlo k ostré potyčce po jednom ze soubojů, kdy zůstal na zemi ležet Chaloupek.
90+8'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Filip Mucha). Klasické napomenutí za zdržování.
90+7'
Slončík byl u odraženého míče později než Jukl a nepříjemně jej dohrál. Teplice dostanou k dispozici možnost získat cenné vteřinky díky standardce.
90+7'
Kolář vhazoval z podobné pozice, jako před první brankou Zlína. Míč opět prodloužil Balaj, tentokráte ale nikdo z hráčů v bílém nezakončil.
90+5'
Teplice vhazovaly z hloubi obranné poloviny, ale míč už kontroluje Zlín.
90+4'
Kvůli přezkoumávání situace se ale pořádně dlouho nehrálo, takže nastavený čas bude určitě delší, než avizovaných pět minut.
90'
Zlínští slavili vyrovnání, ale zbytečně. Brance Libora Kozáka podle gestikulace hlavního sudího předcházela hra rukou, zkušený forvard se prosadil pouze za její pomoci. Vyrovnávací gól ke smůle hostí platit nebude.
90'
Teplice ale i přes dobrou práci Fily o míč přišly kvůli následné nepřesnosti.
89'
Mucha stáhl míč ze vzduchu a rozehrává, poměrně očekávaně, dlouhým nákopem.
88'
Před Muchou to pořádn doutná, zodpovědná domácí obrana je ale zatím pevná. Překonat ji mohl Slončík, ale střela z nadějné pozice mu vůbec nesedla.
88'
Zlínští vyhánějí všechny síly dopředu, případný brejk domácích by mohl být smrtící.
87'
Kozák se hnal za dlouhým nákopem Koláře, jenže u toho zboural Chaloupka, což sudí vyhodnotil jako nedovolený zákrok.
86'
Kučera precizním skluzem získal míč a rozjel akci Teplic, která ale skončil nepřesnou přihrávkou Trubače.
85'
Zlín bude rozehrávat přímý kop poblíž půlící čáry po faulu na Kozáka.
84'
Žákův přesný centr si na rohu vápna zpracoval Radosta, jehož pumelici vyrazil Dostál před sebe k Filovi. Zlínský gólman si ale poradil i s dorážkou z bezprostřední blízkosti!
83'
Následně musel ven z branky Dostál, aby skryl míč do rukavic předtím, než se k němu dostal nabíhající Žák.
82'
Kozák nesrovnal, pálil z ofsajdu
82'
Na druhé straně se nyní z gólu radoval po povedeném lobu i Kozák, jenže bohužel pro Zlín brance předcházel ofsajd.
80'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Jakub Urbanec, přichází Matěj Radosta.
79'
Fila šťastnou tečí vrátil Sklářům vedení, 2:1
79'
Teplice právě vstřelily branku!
A jen pár minut po sporné situaci, po níž se Zlín dožadoval penalty, domácí vrací vedení na svoji stranu. Kučera narýsoval přesnou přihrávku na Filu, jehož zaknončení na zadní tyč Dostál ještě vyrazil. Bohužel pro něj ale jen do prostoru, v němž se vyskytoval Jukl, který svoji střelou trefil DANIELA FILU, od něhož se míč odráží do sítě. 2:1!
79'
Vukadinović ze strany vnik do vápna, jeho centr vyboxoval tygřím skokem Mucha.
78'
Kolář rozjíždí útočné snažení hostí dalekým nákopem.
77'
Hosté se vehementně dožadují přezkoumání situace ze 75. minuty, kdy se balon podle jejich názoru dotkl ruky Chaloupka. Pokutového kopu se ale nedočkají.
76'
Žlutá karta pro tým FC Trinity Zlín (Filip Balaj). Žolík hostí ve středovém kruhu nedovoleně zastavil Tomáše Kučeru.
75'
Ruka, rameno? Ani podruhé hostům nebyla penalta dopřána
75'
Slončík rozehrál volný kop z půlky hřiště na Vukadnoviće a Kozák vracel míč hlavičkou zpět do ohně. Hosté reklamují, že balon se otřel o ruku pravděpodobně Chaloupka, hra ale běží dále.
74'
Fila se na levé straně trochu zamotal do kliček, míč mu chirurgicky přesným skluzem upálil Cedidla.
72'
Kapitán Simerský Na Stínadlech srovnal, 1:1
72'
Zlín právě vstřelil branku!
Jak jednoduchý může být fotbal. Podobně jako ve včerejším derby jsme byli svědky gólu po dlouhém autu. Kolář vhodil míč přesně na hlavu Balaje, který kulatý nesmysl prodloužil na DOMINIKA SIMERSKÉHO. Hostující kapitán z bezprostřední blízkosti neměl problém srovnat skóre. 1:1!
72'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Libor Kozák.
71'
Vukadinovićův centr prodloužil za sebe Chaloupek, vhazovat mohou hosté.
71'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Lukáš Mareček). Domácí středopolař byl potrestán za nedovolené zákrok na středu hřiště.
70'
Simerský obral o míč Filu, který by se jinak prodral do střelecké pozice, a následně jej ještě k tomu šikovně vyvezl.
70'
ze hřiště odchází Abdallah Gning, přichází Filip Žák.
69'
Dramé se obtočil ve vápně okolo obránce a pálil levačkou, jeho tvrdá rána ale proplachtila vedle levé tyče.
68'
A nyní právě Kučera nadějnou přihrávkou otevřel prostor před Horou, jehož střela vnějším nártem ale nakonec trefila jednoho z bránících hráčů.
67'
Nakonec je vše o trošku jinak. Hora zůstává na pozici stopera, Kučera zamířil do zálohy a pravou stranu hřiště obhospodařuje Trubač.
66'
Jeho podseknutý centr ale nikoho ve žlutém nenašel, vládcem vzdušného prostoru pro tento okamžik byl Simerský.
66'
Jukl odkulhal za postranní čáru, standardku rozehraje Lukáš Mareček.
65'
Po sérii soubojů došlo k faulu Janetzkého na Jukla, který se v bolestech drží za levou nohu. Teplice budou zahrávat volný kop z pravé strany na útočné polovině, asi deset metrů od půlící čáry.
64'
Fantiš se opravdu hodně snažil a natlačil se před Jukla, pas za obranu ale nakonec ve hřišti neudržel. Mucha nám tedy předvede, jak mu jdou výkopy od branky.
64'
Počítám, že Kučera se zasune do stoperské trojky a posune Horu na post pravého halvbeka.
63'
ze hřiště odchází Alois Hyčka, přichází Tomáš Kučera.
63'
Teď už píšťaka zazněla, na trávníku se ocitl Cedidla.
62'
Hora oloupil o míč Slončíka a rozehrál na Gninga, který vlétl mezi dvojici bránících hráčů a na hranici vápna se poroučel k zemi. Ani tentokráte ale podle Nehasila k porušení pravidel nedošlo.
61'
Hosté chtěli penaltu za Filovu ruku, marně
61'
Videoprostoj je u konce, k odpískání pokutového kopu nedojde.
61'
Hosté reklamují ruku Jukla ve vápně, celou situaci nyní přezkoumává VAR.
60'
Vukadinovićův centr na přední tyč přeletěl Fantiše, od za ním vyskočivšího Chaloupka ale putuje meruna na rohový kop.
60'
Gning nezpracoval Juklovu přihrávku na pravé křídlo, což pokazilo nadějně se rozvíjející protiútok Teplic.
59'
Fantiš v těžké situaci prodloužil vysoký balon jen za sebe, kde jej sbírá Chaloupek.
58'
Bartošák chytrým centrem hledal Fantiše, který dobře zavíral zadní tyč. Ještě před zlínským univerzálem ale míč ze vzduchu stáhl zatím jistý Mucha.
58'
Hyčka se rozeběhl po křídle, bohužel pro něj si ale dráhu sprintu musel prodloužit oběhnutím asistenta rozhodčího, což usnadnilo bránícímu Bartošákovi situaci.
57'
Ofenzivnímu snažení Ševců ale vystavil stopku zdvižený praporek pomezního sudího.
56'
Urbancův dlouhý nákop protečoval Simerský k Dostálovi, který výhozem na levou stranu zakládá útok.
56'
ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Filip Balaj.
55'
Vukadinović se na pravé straně vápna pokoušel vyzrát na Hybše a po kontaktu s jeho nohou zamířil přímo na trávník. Hlavní arbitr ukazuje, že penaltu pískat nehodlá.
54'
Dnešní utkání sleduje 3513 diváků.
54'
Horův oblouček Hrubý prodloužil hlavou za sebe k Dostálovi.
53'
Dramého nástřel z levé strany vápna pouze pozdravil pořadatele, stojící u rohového praporku na druhé straně.
52'
A Dostál obstál i proti centru Hyčky, který bez potíží stáhl ze vzduchu.
52'
Trubač střelou z dálky vyzkoušel pozornost Dostála, toho ale rána, mířící na prostředek, z míry nevyvedla.
51'
Mareček zezadu drobně přistrčil Hrubého před odhlavičkováním míče, k jeho smůle byl ale sudí Nehasil celé situaci opravdu blízko a nedovolený zákrok nepřehlédl.
50'
Vukadinović prudkým centrem zprava hledal nabíhajícího Fantiše, ten by ale potřeboval mít tak o metr delší nohy k tomu, aby na míč dosáhl. Chaloupek byl naopak postavený lépe a nebezpečí odvrací.
50'
Nejrychlejší kličkou je sice narážečka, ale ne taková, kterou nyní ukázali Cedidla s Vukadinovićem. První jmenovaný totiž svou nepřesností daroval merunu Urbancovi.
49'
Dlouhý nákop Muchy se od hlavy jednoho z dvojice Simerský-Fila odráží jen k Dostálovi.
48'
Bartošákův pas sice letěl podél levé lajny, ale z její vnější strany, což rezultuje v domácí vhazování.
47'
Daniel Fila je při chuti, střela ze střední vzdálenosti mu ale vůbec nesedla. Neměla ideální směr ani razanci.
46'
Horův centr do vápna dokázala obrana odvrátit, následně se Janetzký stal obětí nedovoleného zákroku na hranici vápna.
46'
Po hráčské výměně došlo k rošádě ve složení ofenzivy hostí. Dramé se postavil na levý kraj záložní řady, Antonín Fantiš se posunul na hrot.
46'
ze hřiště odchází Nedeljko Kovinić, přichází Youba Dramé.
46'
Už i žlutomodří vbíhají na trávník, ve stejné jedenáctce jako je ta, která do utkání vstoupila.
Kromě něj jsou ale v kabinách stále skrytí i hráči Teplic.
A jestli dobře vidím, v kabině zůstal Nedeljko Kovinić, střelec z minulého utkání proti Jablonci.
Před zahájením druhé půle dojde ke změně v sestavě hostí, naskočit do hry je u lajny připraven Youba Dramé.
Druhý poločas začne přibližně v 16:06, tak jej dále sledujte s námi!
Úvodní dějství máme za sebou, spokojenější mohou být domácí fotbalisté. Ti totiž po brance Daniela Fily z 18. minuty vedou o gól a míří tak za tříbodovým ziskem, který by je výrazně přiblížil záchraně v soutěži.
Teplicím značně vychází sázka na poctivou defenzivu a rychlé brejky, právě z jednoho takového padla zatím jediná branka utkání. Zlín se naopak v přechodové fázi trápí, jedinou střelu mezi tři tyče vyslal Hrubý z volného kopu.
45+6'
45+5'
Po brejku hořelo před Dostálem. Trubačovu přihrávku chtěl Bartošák hrudníkem sklepnout svému brankáři, jenže tím jen osamostatnil Jukla, který se ocitl v obrovské šanci. Dostál ale teplickému středopolaři zmenšil střelecký úhel a po sražení míče vedle sebe jej skryl do rukavic.
45+4'
Nyní dostanou hosté možnost vyrovnat z rohového kopu.
45+3'
Nyní jsou na útočné polovině Teplice. Fila nezpracoval Horův nákop ideálně, Zlín ale následně míč dostal jen před Jukla. Ten tvrdou ranou z dálky orazítkoval levou tyč, veškeré vzrušení bylo ale zbytečné, neboť Fila Horovu přihrávku přijíma z ofsajdu.
45+2'
Nepřesnosti domácích ale znamenají vhazování pro Zlín z levé strany.
45+2'
Jenže Ševci o míč přišli prakticky ihned v okamžiku, co překročil půlící čáru.
45+1'
Zlín rozehrává útočnou akci až od vlastních stoperů.
45'
Bartošák rozehrál nakrátko na Slončíka, tomu se ale centr vůbec nevydařil a míč odkopává Urbanec.
44'
Faul Urbance na Vukadinoviće znamená přímý kop pro hosty z prostoru pravého křídla.
44'
Hyčkův centr z hloubi pole stáhl ze vzduchu Dostál, kdyby se tak nestalo, Fila by hlavičkoval z velmi dobré pozice.
43'
Hrubého pas za beky hledal Vukadinoviće, Mucha byl ale včas venku z branky a skryl míč do náručí.
42'
Hrubého dělovka málem odnesla Muchu až do brány
42'
Fila zboural soupeře ve snaze dostat se k dlouhému míči, sudí je toho názoru, že jeho počínání neodpovídalo pravidlům kopané.
42'
Hrubého dělovku z přímého kopu k radosti domácích Mucha úspěšně vyráží před sebe a připisuje si tak první – a pořádně důležitý – zákrok v utkání.
40'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Jakub Hora). Zůstaneme tedy u žlutého trestu a přímého kopu de facto přímo z hranice šestnáctky. Mucha už si staví zeď.
39'
Fantiš se tlačil za propadnutým míčem a v souboji s Horou následně spadl jak on, tak obránce Teplic. Sudí píská faul a mám pocit, že Hora byl posledním hráčem defenzivní linie domácích. Zapeklitá situace...
39'
Chaloupkův nákop se stal jen takovým přátelským pozdravem pro Dostála.
38'
Adresátem Marečkova centru ze standardky se stal Gning, jeho hlavička se ale mezi tři tyče nevešla.
37'
Hrubý ve snaze dostat se k míči zezadu podsekl Trubače, tady prostě musel být odpískaný nedovolený zákrok. Teplice budou rozehrávat volný kop nějakých 30 metrů od branky, pár metrů doleva od osy hřiště.
36'
Vukadinović na pravém křídle udělal rychlou kličku a následně poslal nadějný centr do kapsy mezi obránce a brankáře, na který jen těsně nedosáhl jak Kovinić, tak Janetzký. Tohle ale vypadalo opravdu nebezpečně.
36'
Po sérii soubojů na útočné polovině bude vhazovat Zlín, konkrétně Lukáš Bartošák.
35'
Chaloupkův pas do křídla mířil na Hyčku, toho ale v souboji tělo na tělo předčil Bartošák.
34'
Hrubý přenesl hru na Cedidlu a ten vypálil z nějakých třiceti metrů, jenže jeho raketa země-vzduch zamířila asi do osmé řady tribuny za brankou Muchy.
33'
Cedidla se doslova probil k centru z pravé strany vápna, jenže nedokázal najít žádného z kolegů.
33'
Po následné protiakci pálil z otočky Kovinić, jenže jeho střela neprošla přes blok teplických těl.
33'
Technicky zdatného Trubače zradilo zpracování, kapitán Teplic daroval Zlínu aut.
32'
Na zemi nyní zůstává ležet Matěj Hybš a dle výrazu v jeho tváři je jasné, že souboj s Vukadinovićem ho bolel. Stálice teplické obrany má ale tuhý kořínek a bude pokračovat v zápase.
31'
Gning kolmicí rozeběhl Hyčku, který ukázal dobré rychlostní předpoklady a dostal se k centru. Míč ale mířil pouze do rukavic Dostála.
31'
Nyní uvede míč do hry Bartošák autem z hloubi vlastní obranné poloviny.
30'
Hora následně zrychlil hru pasem do volného prostoru, Gning poté z hranice brankové čáry vybídl k zakončení Jukla. Jeho volej v pádu ale likviduje pohotovým zákrokem Dostál.
29'
Výborná herní pasáž Teplic, domácí již několik minut nenechávají Ševce dýchat a drží je zamčené na obranné polovině.
28'
Další, tentokráte střílený, centr vyslal před Dostála zprava Hyčka. Meruna ale nikým netknutá proletěla na druhou stranu hřiště.
28'
Urbanec si narazil s Filou a snažil se přihrát do vápna obdobně, jako při gólové situaci. Tentokráte ale byla defenziva hostí pozornější.
27'
Tepličtí soupeře skvěle dostupují, nyní již poněkolikáté získali míč na obranné polovině.
26'
Fila nabil Marečkovi, ten těsně minul
26'
Gning znepříjemňoval život Kolářovi a po malé domů jej zezadu povalil, píská se faul.
26'
Mareček naváděl míč středem a následně si jej vyměnil s Filou, načež z první zakončoval placírou na přední tyč. Jeho relativně slušně vypadající zakončení ale nakonec ke smůle domácích letí mimo branku.
25'
Opravdu vysokou svíci Bartošáka zpracoval ze vzduchu slabší pravačkou Hybš a nedovolil tak napadajícímu Kovinićovi dostat se k míči.
24'
Cedidla si nechtěl přidělávat zbytečné starosti a před Gningem raději odkopl míč mimo vymezený prostor hřiště.
23'
Ten ale skončil po útočném faulu Jukla, který se zuby nehty snažil procpat k zakončení přes jednoho z obránců.
23'
Janetzký odvrací Hyčkův centr z pravé strany, Teplice ale pokračují v útoku.
22'
Janetzký se opřel do odraženého míče, moc nechybělo
22'
Po několika odrazech míče ve vápně se do zpětné přihrávky Slončíka opřel Janetzký, jeho řádně prudká rána se ale nakonec mezi tři tyče nevešla. Na tribunách to každopádně zahučelo.
22'
Za přihrávkou do volného protoru spěchal Fantiš, odcentroval ale jen do Chaloupka. Hosté uvedou merunu do hry vhazováním.
21'
Jenže z volného kopu se domácím nepodařilo přidělat Dostálovi vrásky na čele. Zlínský gólman tak bude vykopávat.
20'
Taxativní žlutá karta. Jakub Janetzký rukama zezadu stáhl Trubače aby zbrzdil brejk soupeře, napomenutí sudího se tedy ani nediví.
20'
Simerského křižný pas sice Vukadinović zkrotil, ale míč dle čárového sudího o kousek přešel postranní čáru.
19'
Branka byla posvěcena i videorozhodčím. Zlín rozehrává ze středového kruhu.
18'
Urbancův centr doklepl Fila, 1:0
18'
Smrtící protiútok a domácí slaví! Mareček dlouhým nákopem rozesprintoval Gninga, ten natáhl krok, rychlostně předčil Koláře a navíc přes něj odcentroval. Balon si zpracoval na hranici vápna Trubač a posunul jej Urbancovi, jehož přesný pas na zadní tyči do odkryté brány usměrnil DANIEL FILA. 1:0!
17'
Tak se ale nestalo a výkopem uvedl merunu do hry Dostál.
16'
Ještě před vrácením balonu do hry Trubač diskutuje s hlavním arbitrem, asi doufá, že Nehasil přiřkne míč Sklářům.
15'
Cedidla se drží za hlavu, ve hře ale bude pokračovat. Chaloupek mu jako ukázku zakopání pomyslné válečné sekery sportovně potřásl rukou.
14'
A s centrem, který vyslal do šestnáctky Mareček, si obrana Ševců poradila. Bohužel se ale ve vzdušném souboji hlavami střetli Chaloupek a Cedidla, přičemž druhý jmenovaný je nyní ošetřován hostujícími lékaři.
14'
Tepličtí si s rozehrávkou dávají podivuhodně na čas.
13'
Zatím sledujeme pořádně ostrý zápas. Třetí žlutou kartu v krátkém časovém sledu si zblízka prohlédl Lukáš Bartošák, který sestřelil Hyčku na pravém křídle. Teplice tak mohou zahrozit ze standardní situace.
12'
Hrubého dlouhý nákop sklepl Kovinićovi jeho krajan a spoluhráč Vukadinović, jenže vybíhal z ofsajdového postavení.
12'
Následně mírně dohrál Cedidlu Trubač a znovu zazněla píšťalka sudího Nehasila.
11'
Hrubý zkusil štěstí z dálky, jeho pumelice se ale pouze odrazila od holeně blokujícího Jukla.
10'
Horovo vhazování si zpracoval Abdallah Gning, jemuž ale pokus o kličku překazil Janetzký. Senegalský forvard následně soupeře dojel nepříjemným skluzem a na žluté karty je tak již vyrovnáno.
9'
Bartošákův centr z levé strany se pokoušel zpracovat Slončík, který ale jen přizvedl míč před sebe. Už to vypadalo, že se k nebezpečnému zakončení dostane Fantiš, jenže ten trefil pouze hlavu Hybše, který byl u míče dříve. Antonín Fantiš proto dostává žlutou kartu.
8'
Fila se zkoušel probít mezi přesilou protihráčů a vniknout z boku do vápna, jenže Kolář mu to znemožnil dobrým obranným zákrokem.
7'
Fantiš se skácel po souboji s Hyčkou a pokusil se vykoledovat si odpískání nedovoleného zákroku, ke smůle hostí ale jeho snaha vede jen k teplickému vhazování.
7'
Filův střílený pas do vápna zpracoval Gning a po krátkém driblinku přiťukl balon Urbancovi. Ten ale svému obstřelu na zadní tyč nedal dostatečnou faleš.
6'
Fantiš šikovným obloučkem do lajny vybídl k centru Bartošáka, ten ale ve vápně neměl skoro žádného ze spoluhráčů a navíc poslal merunu jen slabě mimo hrací plochu.
5'
Nyní si opět zahraje Dostál, který si vezme na starosti volný kop z vlastní poloviny hřiště.
4'
Protiútok táhl po pravém křídle Vukadinović, jenž nabil na vápno Slončíkovi. Mladému středopolaři ale střela z první vůbec nesedla a pomalu se prokutálela několik metrů od branky.
4'
Tepličtí kombinují ve středu pole a snaží se otevřít okénka v obraně soupeře. Jedno takové se pokusil najít Trubač, jeho vysoký pas ale jen trefil bránícího Hrubého.
3'
Mareček následně rozebíhal Gninga, k balonu měl ale blíže Kolář.
3'
Slončík se obtočil s míčem na středu hřiště, pokus o prostrčení do vápna ale zlikvidoval připravený Hora.
2'
Hybšův dlouhý nákop mířil na Trubače, ten byl ale dostoupen Simerským a pas si zpracoval kolenem příliš daleko před sebe. Dostál bude vykopávat od branky.
1'
Výkopu se ujali domácí v klasické žlutomodré, hosté obvykle ctí stejné barvy, tak museli vzít zavděk bíločernými dresy.
1'
Trojice sudí již vyvádí hráče obou celků na trávník, začneme co nevidět.
Počasí je na severu republiky v tuto chvíli přesně takové, jaké by si mohl každý fotbalista přát. Na trávník nepraží slunce, ale na druhou stranu terén neničí ani déšť. Pocitově odhaduji teplotu na nějakých 15-17 stupňů Celsia.
Opět zdravím všechny čtenáře Onlajnů, tentokráte se hlásím již přímo z novinářské lávky pod střechou hlavní tribuny teplického stadionu Na Stínadlech. Hlavní aktéři utkání se již pilně rozcvičují před úvodním hvizdem sudího Nehasila, který by měl zaznít přibližně za dvacet minut.

FK Teplice: Mucha – Hora, Chaloupek, Hybš – Mareček – Hyčka, Jukl, Trubač (C), Urbanec – Gning, Fila.
Náhradníci: Němeček – Sy, Núr, Žák, Vachoušek, Kučera, Radosta.
Trenér: Zdenko Frťala

FC Trinity Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský (C), Kolář, Bartošák – Vukadinović, Janetzký, R. Hrubý, Fantiš – Slončík – Kovinić.
Náhradníci: Rakovan – M. Jeřábek, Reiter, Y. Dramé, Kozák, Balaj, Bužek.
Trenér: Pavel Vrba

Rozhodčí: Nehasil – Machač, Slavíček.
VAR: Kocourek – Hrabovský
Předchozích pět vzájemných zápasů
11.2.2023 Zlín – Teplice 2:1 (6. Balaj, 17. Fillo z pen. – 60. T. Vachoušek)
27.8.2022 Teplice – Zlín 0:0
1.5.2022 Zlín – Teplice 3:0 (3. Čanturišvili, 7. Vukadinović, 36. Shejbal vlastní)
4.12.2021 Teplice – Zlín 4:1 (61. Fortelný, 64. Shejbal, 68. Mareš, 90+3. Trubač – 57. Hrubý)
7.8.2021 Zlín – Teplice 3:0 (34. Matejov, 54. Vraštil, 90. Poznar)
FC Trinity Zlín

Ve městě, které bylo domovinou Tomáše Bati, je nálada o poznání ponurejší. Zlín z posledních pěti utkání vydoloval stejný počet bodů, a ač třikrát po sobě neprohrál, s jednobodovou ztrátou na předposlední Pardubice je přikován ke dnu tabulky. Tříbodový zisk by Zlín mohl z posledního místa odlepit a pomoci tak trenéru Pavlu Vrbovi dokončit misi, kvůli níž byl přiveden – zachánit ve Zlíně prvoligovou příslušnost.

V prvním kole nadstavbové části vybojoval Zlín cennou remízu s Jabloncem díky brankovému příspěvku Nedeljka Koviniće. 21letý forvard do utkání vstoupil až během druhé půle jako žolík, ani to mu ale nezabránilo třetím gólovým zápisem v sezóně zařídit Zlínu bod. Otázkou zůstává, zdali Vrba srbského útočníka, který do České republiky přišel letos v zimě, nasadí od první minuty, nebo si jej ponechá na lavičce coby potenciální eso v rukávu.
FK Teplice

Domácí celek se momentálně vyhřívá na třinácté pozici tabulky, tedy třetí příčce skupiny o udržení. Ačkoliv vyhřívat se jen jedno místo nad tím, které znamená pád do baráže, sice nezní úplně lukrativně, v Teplicích musí být nadmíru spokojení. Pod trenérem Zdenko Frťalou se totiž Skláři, které mnozí během jara tipovali na přímý pád do druhé nejvyšší soutěže, řádně rozehráli. Momentálně drží šňůru čtyř zápasů bez porážky (dvě remízy, dvě výhry), přičemž naposledy ve veledůležitém duelu sestřelili Teplice brankou Daniela Trubače.

A právě Trubač by, coby hlavní hybatel zálohy, mohl být klíčem k teplickému úspěchu proti Zlínu. 25letý kreativní záložník toho opravdu hodně oběhá, navíc je schopný šikovně a neotřele řešit situace v předfinální fázi. Je dost možné, že Trubače při absenci obvyklého kapitána Tomáše Grigara uvidíme v základní sestavě s páskou na ruce, podobně jako naposledy proti Pardubicím.
Boj o holé přežití ve Fortuna lize dále pokračuje a Onlajny u toho nemohou chybět. Přímo ze Stínadel vám nedělní odpoledne zpříjemníme textovým přenosem z duelu mezi FK Teplice a FC Trinity Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.