FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Ostrava - 24. května 2023   19:00

Zlín
48' Fantiš (R. Hrubý) • 87' Janetzký (R. Hrubý)
2:1
(0:0)
Ostrava
53' Cadu

Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Reiter (86. Bartošák) – Janetzký, R. Hrubý – Vukadinović (86. Čanturišvili), Slončík (67. Y. Dramé), Fantiš (77. Kovinić) – Balaj.
Rakovan – M. Jeřábek, Silný.
Szikszay
Stadion Letná, Zlín
M. Hrubý – Sanneh, Svozil, Pojezný, Šehić – Kaloč (C) – Jaroň (84. Fleišman), Buchta (87. Kuzmanović), Mišković (78. Holaň), Cadu (77. Smékal) – Almási (46. Mu. Tijani).
Laštůvka, Letáček – Bitri, Juroška, Měkota.
Hrubý

Zlín - Baník: Ševci ještě žijí! Obrovská úleva pro Vrbu, Janetzký zavěsil za Hrubého, 2:1

Je dobojováno. Zlín nakonec porazil Baník a připsal si nesmírně cenné tři body do tabulky o záchranu! Přeskočil tak Zbrojovku, se kterou si to rozdá na přímo o sestup v neděli. Bude mít však výhodu, a to velkou. Stačí mu pouhá remíza.
90+5'
90+4'
Tijani zboural při napadání jednoho z protihráčů a vidí žlutou.
90+4'
Šehić vyslal do vápna domácích prudký střílený centr, ale brankář Dostál udržel míč v rukavicích.
90+3'
Domácí pouze zakopli balón a zatahují se na vlastní polovinu.
90+2'
Zlín už vůbec nikam nespěchá, pochopitelně. Tahle výhra by mu mohla zachránit ligovou příslušnost pro příští rok.
87'
Ševci ještě žijí! Obrovská úleva pro Vrbu, Janetzký zavěsil za Hrubého
87'
Zlín právě vstřelil branku!
Letná na nohou! Do vápna Baníku přilétl nadýchaný centr, do kterého se položil JAKUB JANETZKÝ! Zlín se dostává do vedení a momentálně je na sestupové pozici Zbrojovka.
87'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází David Buchta, přichází Nemanja Kuzmanović.
86'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Vachtang Čanturišvili,
ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Lukáš Bartošák.
85'
Nakonec nikoliv, sudí píská a hra pokračuje!
84'
ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Jiří Fleišman.
84'
Tak pozor, tohle by dle opakovaných záběrů mohla být penalta pro Zlín.
83'
Hrubý trefil balon, ale tvrdě sestřelil i Simerského. Penalta se ale nepískala
83'
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet po kontaktu s brankářem Hrubým Simerský.
82'
Tijani dostal míč za obranu Zlína, ale z velmi výhodné pozice nedokázal trefit branku. Mrzet ho to však nemusí, nacházel se totiž v ofsajdu.
81'
Desátý rohový kop Zlína branku nepřinesl, domácí však nadále drží balón na útočné polovině.
80'
S rohy se nyní roztrhl pytel. Dramé bude do vápna Baníku posílat další centr.
78'
ze hřiště odchází Robert Mišković, přichází Dominik Holaň.
77'
ze hřiště odchází Cadu, přichází Daniel Smékal.
77'
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Nedeljko Kovinić.
76'
Cedidla nedokázal zakončit vůbec přesně, brankář Hrubý zůstal tentokrát bez práce.
75'
A další roh.
75'
Martin Hrubý vyrazil zakončení hlavou jednoho z domácích na další roh!
74'
Hlavička Balaje byla sražena do zámezí na roh, míč si staví Dramé.
72'
Obrovská šance domácích, Hrubého šajtli těně minul Balaj
72'
Z rohového kopu se domácím nepodařilo vytěžit nic, co by stálo za zmínku. Chystají se střídání na obou stranách.
71'
Hrubý vyrazil centrovaný míč na rohový kop. Za brankou Baníku začíná hořet pyrotechnika, viditelnost však snížena nikterak není.
69'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Robert Mišković).
67'
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Youba Dramé.
66'
Zlínští jsou na útočné polovině, zatím ale pouze v místech, odkud se zakončit nedá.
64'
Fantiš si vyskočil na další centr z pravé strany, tentokrát však nedokázal zamířit hlavou přesně.
61'
Hodina hry je za námi. Zlín nutně potřebuje dnes vyhrát, neboť Pardubice zatím ve svém zápase vede. Zbrojovka byla ve vedení rovněž, ale už o něj přišla a momentálně je stav 1:1.
59'
Dalekonosná střela Didibiho končí pouze u brankáře Hrubého. Následná akce Baníku neměla dlouhého trvání a skončila po útočném faulu Kaloče.
57'
Cadu rozběhl čerstvého Tijaniho, ten si však neporadil se svým strážcem. Dopředu tak míří znovu Zlín.
55'
Slončík ze standardky trefil tyč, Fantiš nedorazil za Hrubého
55'
Slončík to vzal na sebe a vyslal fantastický pokus! Jeho rána ale orazítkovala pouze tyčku. K těžké dorážce se ještě dostal Fantiš, ale branku minul.
55'
Zlín bude rozehrávat standardní situaci z dvaceti metrů.
53'
Cadu dorazil skákavou Miškovičovu ránu za Dostála
53'
Baník právě vstřelil branku!
Na Letné je vyrovnáno. Dostál sice dokázal vyrazit prudkou střelu na tyč, na následnou dorážku CADUA už však byl krátký. Zlínu tak vedení vydrželo pouhých pět minut.
52'
Slončík si počínal u rohového praporku nedovoleně, Martin Hrubý bude rozehrávat.
50'
Petr Jaroň zkoušel zakončit, ale branku vysoce přestřelil.
48'
Vukadinovič se proháčkoval až před Hrubého, ale brankáře nepřekonal
48'
Zlínu se podařil vstup do druhé půle na výbornou! Z pravé strany přilétl do vápna nadýchaný centr z kopačky Hrubého, naskočil si na něj ANTONÍN FANTIŠ a přesnou hlavičkou rozjásal domácí fanoušky. S oslavami to domácí forvard nepřeháněl, prosadil se totiž proti svému bývalému zaměstnavateli.
48'
Vukadinović se dostal k dalšímu zakončení, ale míč byl zblokovaný. Domácí jsou stále u míče.
47'
Fantiš hlavou zavěsil za Hrubého
47'
Vukadinović nabíhal na Hrubého z ostrého úhlu, ale nedokázal jej propálit! Brankář Baníku míč vyrazil na rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Muhamed Tijani.
46'
45+4'
45+3'
Balaj si vyskočil na centrovaný míč, ale nedokázal jej hlavou usměrnit mezi tři tyče.
45+3'
Zlín bude zahrávat těsně před koncem poločasu roh.
45+3'
Filip Kaloč vypálil z hranice velkého vápna a nebyl to vůbec špatný pokus. Jeho dělový projektil prolétl nad břevnem.
45+2'
Hraje se převážně kolem středové čáry, míč drží Baník.
45'
Cedidla vyslal do vápna další přízemní centr, ale ani tentokrát si k zakončení nikdo cestu nenalezl.
44'
Cedidla vyslal do vápna zajímavý centr, ale Fantišovi se zakončení příliš nepovedlo.
44'
Almási nyní tvrdě sestřelil Cedidlu na středové čáře. Rozhodčí ihned přerušil hru, ale volí pouze slovní domluvu.
42'
Cadu napřáhl z dobrých dvaceti metrů, ale míč netrefil vůbec dobře. A troufnu si říct, že by mu nestačila ani dvakrát taková branka.
41'
Slončík to vzal na sebe, ale poslal míč do dobře postavené zdi.
40'
Endl v tutovce minul!
40'
Zlín bude zahrávat standardní situaci z dobrých dvaceti metrů. Uvidíme úvodní gól zápasu?
39'
Míč se nyní odrážel ve vápně Baníku, ale nikdo z domácích se neodhodlal ke střele.
37'
Zlínští byli pressingem soupeře vytlačeni až ke svému vápnu, a tak budou muset začínat úplně od začátku.
35'
Domácí to sehráli na krátkou vzdálenost, poté na malé vápno přilétl prudký centr, ale nikdo ve žlutém se k zakončení nedostal.
34'
Vukadinović se snažil proklouznout z pravého křídla do vápna, ale jeden z obránců mu míč ukopl do zámezí, je tu roh.
32'
Centr Balaje byl sražený do rukavic brankáře Hrubého. Baník tak může znovu kupředu.
31'
Dostál skvěle chytl Almásiho penaltu!
31'
Almási nekopl penaltu vůbec dobře, Stanislav Dostál vystihl směr a dokázal ji zastavit.
30'
Penalta! Cedidla přidržel soupeře a sudímu to na penaltu stačí. Navíc je tu žlutá karta.
30'
Tak pozor, sudí míří k videu a jde zkoumat zákrok z vápna domácích.
29'
Balaj si počínal u středové čáry nedovoleně, což neuniklo očím hlavního arbitra.
28'
Jaroň dobře narazil jednomu ze spoluhráčů, ale následná střela byla zblokovaná. Poté do vápna Ševců přilétly ještě dva centry, ty se však obešly bez zakončení.
27'
Penalta pro hosty! Cedidla zatáhl Almásiho ve vápně
27'
Střela Fantiše neměla žádnou razanci, a tak mohl zůstat Hrubý ledově klidný.
26'
Petr Jaroň zkoušel naslepo najít někoho prudším centrem, ale Dostál si vyběhl a míč zachytil do rukavic.
24'
Didiba vypálil, ale neměl správně seštelovaná mířidla, jeho pokus skončil úplně mimo branku.
23'
Do vápna Zlína nepřilétl povedený centr. Míč pouze přelétl vápno a skončil v zámezí, Zlín bude vhazovat.
22'
Zlínská obrana odvrátila centrovaný míč až ke středové čáře, kde si jej přebrali hosté. Ti se znovu tlačí k vápnu soupeře.
21'
Rohový kop také na druhé straně, míč si staví David Buchta.
19'
Karel Pojezný vypálil z dobrých osmnácti metrů, ale míč se mu svezl po šajtli a skončil úplně mimo.
19'
Baník zahrával standardní situaci z poměrně výhodné pozice, centr směřoval na zadní tyčku, ale nikdo z hostujících se k zakončení nedostal.
17'
Hrubý hledal na přední tyčce Balaje, ale centr nebyl příliš přesný.
16'
Zlínští si vypracovali výhodu rohového kopu. U praporku už si míč šteluje Hrubý.
14'
Buchta rozehrával standardní situaci Baníku, ale centrovaný míč skončil pouze u jednoho z domácích hráčů.
13'
Baník drží míč na středové čáře a kombinuje po celé šíři hřiště. Domácí však mají dobře rozestavěné defenzivní řady a nenabízí příliš mnoho prostoru.
11'
Almási našel na hranici velkého vápna Jaroně, ten si však míč nedokázal nachystat na střelu a nakonec o něj přišel.
10'
Jeden ze zlínských se snažil prokličkovat do vápna, ale obrana Baníku zapracovala na výbornou a míč mu čistě uzmula.
8'
Cedidla centroval z pravé strany, ale obrana Baníku míč odvrátila do zámezí. Domácí budou vhazovat u rohového praporku.
7'
Vukadinović si naběhl do vápna, zkoušel z pravé strany najít přízemním centrem někoho ze spoluhráčů, ale marně.
6'
Dlouhý nákop na Balaje nevyšel, míč byl až příliš přetažený. Zlín se však dostal ihned zpět k balónu a znovu míří vpřed.
5'
Zlín drží míč na kopačkách, zatím však pouze kolem středové čáry.
3'
Buchta se dostal ke střele z hranice velkého vápna, ale nemířil vůbec přesně. Hrubý bude odkopávat od branky.
1'
Baník uvedl míč do hry. Hosté nastoupili v bílých dresech, domácí Zlín ve žlutomodré kombinaci.
1'

FC Trinity Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Reiter – Janetzký, R. Hrubý – Vukadinović, Slončík, Fantiš – Balaj.
Náhradníci: Rakovan – Bartošák, Y. Dramé, Čanturišvili, M. Jeřábek, Silný, Kovinić.
Trenér: Vrba

FC Baník Ostrava: M. Hrubý – Sanneh, Svozil, Pojezný, Šehić – Kaloč (C) – Jaroň, Buchta, Mišković, Cadu – Almási.
Náhradníci: Laštůvka, Letáček – Bitri, Fleišman, Holaň, Juroška, Kuzmanović, Měkota, Mu. Tijani, Smékal.
Trenér: Hapal

Rozhodčí: Szikszay.
Poslední vzájemný zápas spolu týmy sehrály letos v lednu na stadionu Zlína. Tehdy se rozešly po remíze 1:1. Za Zlín skóroval Kozák, za Baník Klíma.
Zlín je na tom o poznání hůře, momentálně má 30 bodů a nehrozí mu baráž, nýbrž rovnou sestup do FNL. Na barážové pozice (14. Brno, 15. Pardubice) ztrácí jeden bod. V minulém kole zdolal Zlín právě Pardubice 2:1 a zvýšil své šance na udržení. Kanonýrem týmu je Kozák s pěti trefami.
Baník Ostrava už může být klidný, neboť má na svém kontě 42 bodů a do baráže se už dostat nemůže. Ostrava v posledním duelu zdolala doma Teplice 2:1, když se prosadili Almási a Plavšič. Nejlepším střelcem týmu je s devíti brankami Tijani.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z fotbalové FORTUNA LIGY. Na programu je předposlední zápas skupiny o udržení. My se zaměříme na duel, ve kterém změří síly Zlín a Baník Ostrava. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 19:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.