Fortuna liga Slovensko - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Ružomberok - 13. června 2020   18:00

Bratislava
Bratislava
89' Medved
1:0
(0:0)
Ružomberok
Ružomberok
Bratislava
Greif – Pauschek, Abena, Božikov (C), De Marco – Rabiu, Nono – Daniel (68. Weiss), Holman (81. Medved), Moha – Henty (68. Ožbolt).
Šulla – Mustafič, Ožbolt, Medveděv, Medved, Bajrić, Weiss.
Kráľovič – Štrbo, Weiss
Tehelné pole (Bratislava)
Ružomberok
Macík – Čurma, Maslo (C), Mrva – Ďungel, Kostadinov, Múdry, Takáč (73. Mir. Almaský), Mojžiš – Regáli (68. Almási), Gerec (84. Kmeť).
Krajčirík – Kmeť, Madleňák, Holub, Filinský, Almási, Mir. Almaský.

Skončilo nám první utkání po koronavirové pauze v rámci slovenské nejvyšší soutěže. Slovan nakonec potvrdil roli favorita a Ružomberok přetlačil. Jedinou branku utkání vsítil Žan Medved, který dokázal v závěru zápasu dorazit ránu Vladimíra Weisse. Slovan tak navýšil svůj náskok na čele tabulky.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:0. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:8.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Ibrahim Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).
90+4'
Zřejmě se ještě pár sekund přidá, protože Medved byl ošetřován poměrně dlouho. Nyní se hraje na polovině hřiště. Slovan je i nadále aktivní.
90+4'
Žlutou kartu dostává Ladislav Almási (MFK Ružomberok).
90+2'
Jeden z domácích hráčů je ošetřován. Na trávník přiběhli i kluboví lékaři.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty.
89'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Bratislavský celek se nakonec opravdu dočkal! Celou akci založil Vladimír Weiss, jehož dalekonosná rána hostujícímu brankáři Macíkovi vypadla z náruče. Balón se tak odrazil před bránu k nehlídanému ŽANU MEDVEDOVI, který už neměl problém s tím doklepnout míč do sítě. 1:0.
89'
Ružomberok už pouze odkopává od své poloviny. Slovan se snaží dostat do závěrečného tlaku.
87'
Vladimír Weiss si šel až příliš okatě pro penaltu. Hlavní rozhodčí okamžitě ukázal, že od puntíku se kopat nebude.
86'
Rabiu našel Mohu. Křídelník Slovanu se protančil po levé straně až ke střele, kterou ale nezvládl dle představ. Bránu asi o dva metry přestřelil.
85'
Ďungel předložil do strany Kostadinovi, jehož centr byl velice nepřesný. Doputoval až do zámezí.
84'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Štefan Gerec, přichází Matúš Kmeť.
83'
Ožbolt poměrně dlouho držel míč na své kopačce a nakonec se po levé straně pokutového území dostal až před bránu. Sice byl ve velkém úhlu, ale i přesto se jednalo o velkou šanci. Macík vytáhl reflexivní zákrok.
82'
Do vzduchu se zavěsil De Marco, jenž si naběhl na přesný centr svého spoluhráče z pravé strany. Macík ale zasahovat nemusel, neboť argentinský bek bránu minul.
81'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dávid Holman, přichází Žan Medved.
80'
Almaského nepříliš důraznou střelu dokázal Greif zastavit. Nutno říct, že hosté se k zakončení dostali celkem jednoduše.
79'
Jeden z hráčů Ružomberoku zůstal ležet na trávníku. Zřejmě bude vše v pořádku a za okamžik bude hra pokračovat.
78'
Gerec prostrčil míč na Almaského, který velice šikovně hledal na zadní tyči úplně volného Almásiho. Skvěle si však počínal stoper Abena, který celý úmysl včas přečetl.
76'
Ožbolt si naskočil na zajímavý centr z levé strany a jen o pár centimetrů minul zadní tyč. Belasí měli další velkou šanci, kterou však nevyužili.
75'
Almaský zkoušel projít po levém křídle, ale jeho postup byl zastaven. Balón následně doputoval do autu, vhazovat budou hosté.
74'
Slovan se trápí. Zatím nedokázal nikterak přelstít obranu hostů. Ti se velice dobře brání a zřejmě se pokusí až do konce udržet bezbrankové skóre.
73'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Dalibor Takáč, přichází Miroslav Almaský.
72'
Ružomberok se dostal ke standardní situaci, která ale nebyla zahraná vůbec dobře. Míč Greifovi doputoval přímo do náruče.
71'
Moha chtěl přihrát na pravou stranu Weissovi, ovšem provedení značně pokulhávalo. Balón doputoval do zámezí a za pár chvil bude vykopávat Macík.
70'
Almási se zapojil do hry a hned fauloval. Tělem poměrně tvrdě sestřelil svého protihráče.
68'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Ezekiel Henty, přichází Alen Ožbolt.
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Erik Daniel, přichází Vladimír Weiss.
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Martin Regáli, přichází Ladislav Almási.
67'
Henty měl obrovskou šanci! Centr z levé strany mu přistál na hlavě, ovšem útočník Slovanu zamířil zhruba metr nad bránu.
67'
Slovan opět obklopuje útočnou polovinu, ovšem hra domácích je velice statická. Ružomberok se tak stále v pohodě brání.
65'
Pauschek si šikovně míč stáhl na střed, ovšem následná přihrávka šajtlí nebyla vůbec přesná.
64'
Holman přepustil míč za sebe, kam si nabíhal De Marco. Levý obránce Slovanu ale napálil připraveného Macíka.
63'
De Marco se srazil s Mojžíšem. Oba hráči zůstávají ležet na hrací ploše.
62'
Slovan opět přitopil pod kotlem. Dlouho přenášel míč z levé strany na pravou, ale k pořádně střele se nedostal.
60'
Nono velice špatně rozehrál standardní situaci Slovanu z velmi zajímavé pozice. Odkopávat bude Macík.
58'
Na opačné straně hřiště centroval Rabiu. Střední záložník Bratislavy ale našel hostujícího obránce, který sklepl míč k brankáři Macíkovi.
57'
Následný rohový kop Ružomberoku Greif taktéž zastavil. Centr Takáče lapil do svých rukavic.
56'
O necelé dvě minuty později bylo před Greifem znovu rušno. Brankář Slovanu musel zasahovat proti pokusu Ďungela, který dostal až příliš mnoho prostoru od bránících hráčů.
54'
Do vedení mohl jít k překvapení všech hostující Ružomberok! Po standardní situaci se k zakončení dostal Mojžíš. Záložník hostů zakončoval do protipohybu Greifa, který ale vytasil velmi dobrý zákrok. Míč vyrazil.
53'
Mojžíš uvolnil Gurece, jenž se však nedostal ke střele přes pozorně bránícího Božikova.
51'
Také Rabiu se pokusil rychle přenést těžiště hry. To se mu sice povedlo, ale De Marco útočný manévr nezvládl.
50'
Moha přenesl hru na svého spoluhráče, kterým byl v daný moment Nono. Balón však druhému jmenovanému utekl do autu.
49'
Slovan v úvodních třech minutách druhé půle opět přitlačil na svého soupeře. Obléhání pokutového území hostů ale zatím vychází vniveč.
47'
Centr z nohy De Marca propadl až k Holmanovi, který zajímavě střílel. Macíkův další skvělý zákrok ale zachránil Ružomberok před prvním inkasováním.
46'
První poločas dnešního zápasu je u konce. Slovan Bratislava má dle předpokladů více ze hry, ovšem žádnou šanci v branku neproměnil. Ružomberok se velmi dobře brání a také šestý tým tabulky párkrát vyrazil dopředu. Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut, tak snad se nějaké branky dočkáme.
45+1'
45'
Daniel vysunul Pauscheka, jehož střela mířila ke vzdálenější tyči. Matúš Macík ale také v tomto případě dokázal zasáhnout.
43'
Z rohového kopu ale první celek slovenské ligy přesný nebyl. Ružomberok se opět stačil ubránit.
42'
De Marcoův následný centr odvrátil Mrva na rohový kop. Slovan teda u balónu zůstane.
41'
Slovan si vytvořil druhou vážnější šanci v tomto poločase. Krajní záložník Moha obešel hned dva hráče Ružomberoku, ovšem na fantastického Macíka nevyzrál. Hostující gólman předvedl dobrý zákrok.
40'
De Marco si v souboji s Kostadinovem pomohl faulem. Hostující záložník ale bude v pořádku pokračovat ve hře. Zdá se, že situaci rozchodil.
38'
Rabiu se snažil prostrčit míč na Holmana, kterému taktéž nevyšlo zpracování. Balón sebral Macík, který rychle rozehrál dopředu.
36'
Gerec dokázal utéct Božikovi. Následně uvolnil Ďungela, který se ale ke střele nedostal, neboť mu míč odskočil z nohy.
35'
Henty nedostal od obránce Čurmy dostatek prostoru. O pár sekund později to centrem zkoušel De Marco, ovšem Macík byl u míče znovu včas.
33'
Obránce Lukáš Pauschek se snažil zpracovat dlouhou přihrávku přes celou šíři hřiště. To se mu sice povedlo, ale stejně nedostal prostor k odcentrování.
32'
Slovan se opět dostal na polovinu svého soupeře. V posledních minutách si však nedokázal vytvořit dostatečný tlak k tomu, aby se mohl radovat z první branky. Nyní jeho hře chybí pohyb.
30'
Útočník Regáli si na druhé straně dělal prostor. K ráně se však nakonec nedostal.
28'
Daniel zamířil do boční sítě. Dokázal se po přihrávce Rabiua dostat k míči, jenže nezamířil přesně.
27'
Domácí kapitán Božikov musel napravit svou malinkou chybu faulem. Hlavní rozhodčí zatím žlutou kartu netasí.
26'
Hostující tým v posledních minutách útočí rozhodně častěji, než v prvních fázích tohoto duelu. Slovan je však i nadále lepším týmem. Nyní zkusil zahrozit Takáč, byl však okamžitě zastaven Rabiuem.
25'
Matúš Macík musel být znovu pozorný. Tentokrát zastavoval Danielův centr ze strany.
24'
Takáč zkoušel vypálit z hranice pokutového území levou nohou. Greif se svým zákrokem neměl problém.
23'
Mojžíš ještě prodlužoval rohový kop hostů za sebe. Jeho spoluhráči se však na tomto místě neobjevili.
21'
Moha si počínal v pokutovém území soupeře velmi zajímavě. Šikovně si míč zpracoval a následně z otočky také vypálil. Jeho rána však postrádala razanci a pro brankáře Macíka nebyla nikterak obtížná.
20'
Ružomberok zůstal na míči ve středu hřiště. Takáčova přihrávka do kraje ale přesná nebyla.
19'
Greif musel vyběhnout z brány, neboť Kostadinov se snažil prostrčit míč na rozběhnutého Gerece. Brankář slovenské reprezentace však byl u míče jako první.
18'
Z následné akce zkoušel centrovat Moha. Brankář Macík ale balón bez větších komplikací stáhl ze vzduchu.
16'
Také Ružomberok se však pokusil zahrozit. Brejkovou situaci ale nezvládl dobře zakončit Regáli, jenž byl čistě atakován stoperem Abenou.
15'
V úvodních patnácti minutách je Slovan jasně lepší. Na úvodní branku utkání ale stále čekáme.
14'
Nono oslovil Mohu, který ještě v lepší pozici přihrál Hentymu. Útočník Bratislavy střílel zhruba z patnácti metrů, bránu však netrefil.
13'
Rabiu poslal pěkným volejem míč před bránu, kde se nejlépe zorientoval útočník Henty. Jeho zakončení minulo bránu o pár čísel.
12'
Slovan se svou další kombinací začal do vlastní brány. Také brankář Greif se zapojil do rozehrávky, která nakonec skončila střelou Holmana z velké vzdálenosti. Pokus špílmachra Slovanu byl zablokován na další rohový kop.
10'
De Marco se snažil ve vápně oslovit Hentyho, ke kterému se však míč nedostal. Ružomberok se také v tomto případě kvalitně ubránil.
9'
Maslo dokázal střelecký pokus Mohy zablokovat. Slovan u míče ale zůstane, protože brzy rozehraje rohový kop.
8'
Ružomberok se za úvodních 8 minut téměř nedostal k míči. Domácí se i nadále snaží něco vymyslet.
7'
Hostující kapitán Maslo dokázal odvrátit další centr ze strany, který mířil do vápna Ružomberoku.
6'
Slovan dlouho držel míč okolo šestnáctky soupeře, ale ke střele se neodhodlal. Po nedorozumění mezi Danielem a Pauschekem míč skončil za postranní čárou.
4'
Poprvé si na míč sáhl také hostující brankář Macík. Bezpečně zlikvidoval střílený centr Hentyho, který poměrně dlouho manévroval v pokutovém území.
3'
Holmanův centr mířil do pokutového území, ale jeden z bránících hráčů hostujícího Ružomberoku míč odvrátil do bezpečí.
1'
V úvodní minutě míč putoval z nohy na nohu v okolí půlící čáry. Slovan se chce postupnou kombinací dostat před bránu soupeře.
1'

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Abena, Božikov (C), De Marco – Rabiu, Nono – Daniel, Holman, Moha – Henty.
Náhradníci: Šulla – Mustafič, Ožbolt, Medveděv, Medved, Bajrić, Weiss.

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Mrva – Ďungel, Kostadinov, Múdry, Takáč, Mojžiš – Regáli, Gerec.
Náhradníci: Krajčirík – Kmeť, Madleňák, Holub, Filinský, Almási, Mir. Almaský.

Rozhodčí: Kráľovič – Štrbo, Weiss.
ŠK SLOVAN BRATISLAVA

Největší favorit na titul má před počátkem bojů ve skupině o titul náskok luxusních deseti bodů na druhou Žilinu. Slovan prožil velice suverenní základní část, ve které si připsal 17 výher, 4 remízy a jen jednu jedinou porážku. Celkem tak nasbíral hned 55 bodů. Tým z hlavního města Slovenska navíc nastřílel 46 branek a jako jediný tým v soutěži si udržel průměr více než dvou gólů za zápas. Během jara tým kouče Jána Kozáka odehrál čtyři duely, ve kterých si připsal 10 bodů. Na remízu v Trnavě Slovan odpověděl výhrami s Trenčínem, Nitrou a Ružomberokem. Nejlepším střelcem celku z Tehelného pole je brazilský útočník Rafael da Silva.
MFK RUŽOMBEROK

Ružomberok vstupuje do skupiny o titul ze šesté pozice. Tento tým má už jen teoretickou šanci na postup do kvalifikačních bojů o Evropskou ligu, neboť na třetí Dunajskou Stredu ztrácí 10 bodů. Ružomberok ve 22 zápasech získal 28 bodů a jen o jediný bod utekl skupině o záchranu, kterou si tak zahraje sedmý Trenčín. Svěřenci kouče Jana Haspry v základní části posbírali 6 výher, 10 remíz a 6 porážek. Těsně před vypuknutím pandemie prohráli právě na půdě Slovanu 0:1, předtím však remizovali hned čtyřikrát v řadě. Nejlepším střelcem mužstva v první fázi sezony byl český záložník Filip Twardzik, jenž nastřílel 6 branek a k nim si připsal i 4 asistence.
Přeji příjemný sobotní podvečer při sledování textového přenosu ze znovuobnovené slovenské Fortuna ligy. Bude se hrát vůbec poprvé po nucené koronavirové pauze a hned nás čeká zápas skupiny o titul mezi týmy ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok. Zápas začíná v 18:00. Příjemnou zábavu!