Fortuna liga Slovensko - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Trnava - 15. září 2019   18:00

Bratislava
Bratislava
20' Šporar  • 90+2' Dražić
2:0
(1:0)
Trnava
Trnava
Bratislava
Greif – Medvěděv, Abena, Božikov (C), De Marco – Ljubicić, Rabiu (77. de Kamps) – Daniel (66. Dražić), Holman (82. Nono), Moha – Šporar.
Šulla – de Kamps, Dražić, Strelec, Bajrić, Suchockij, Nono.
Chmura – Benko, Hrčka
Národný futbalový štadión, Bratislava
14 933 diváků
Trnava
Rusov – Diogo, Mitrea (C), Mesík, Lovat – Oršula (49. Menich), Tesija, Halilovič (82. Gamboš), Dangubič (71. Mihálek) – Sobczyk, Tavares.
Bolek – Turňa, Menich, Gamboš, Záhumenský, Mihálek, Kelemen.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:18.
Slovan ve šlágru kola a vlastně i celé ligy na svém stadionu zdolal Trnavu o dvě branky, když jeden z důležitých okamžiků přišel hned v úvodu druhé půle. To dostal červenou kartu Ivan Mesík a na Slovan tak čekala dlouhá přesilovka. Jenže Spartak i v deseti lidech dokázal být nebezpečný, vytvářel si šance, jenže koncovka vázla. Na druhé straně byl blízko gólu Ljubičić, když trefil břevno, neuspěl ani Šporar sklepnutím Nonova přímého kopu. Radovat se mohl až v nastaveném čase Dejan Dražić, ten proměnil sólo, upravil na konečných 2:0 a Slovan je tak před pohárovým duelem Evropské ligy proti Besiktasi v dobrém rozpoložení.
Po závěrečném hvizdu si hráči obou týmů ještě vyříkávají své křivdy, realizační týmy musí hráče rychle klidnit.
90+4'
90+3'
Po vstřelené brance se v brance Trnavy strhla docela velká strkanice, za brankou se navíc objevilo několik fanoušků Slovanu, kteří s Dražićem oslavovali gól na 2:0.
90+2'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. Nono přihrávkou za obranu vymyslel akci tři na nikoho, DEJAN DRAŽIĆ to vzal celé na sebe, udělal kličku brankáři a snadno zakončil do prázdné branky.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Už jsou ale oba na nohou a budou pokračovat. Rozehrává se od Greifovy branky.
88'
U Greifa leží po souboji o míč domácí Božikov a hostující Tavares. Oba jsou už v péči lékařů, vypadají docela otřeseně.
87'
Greif musel krotit zakončení po Tesijově rozehrávce přímého kopu Nadvakrát to zvládl a uklidnil své spoluhráče.
86'
Jurij Medvěděv zastavil zatažením za dres Lovata a od sudího dostal žlutou kartu.
85'
Nono poslal do vápna nízký centr, na ten si naběhl Šporar a špičkou kopačky jej chtěl umístit ke vzdálenější tyči Rusovovy branky. Těsně ji minul!
84'
Další nedovolený zákrok ze strany hostů, provinil se Gamboš a Nono bude centrovat z pravé strany.
83'
Lovatův centr pokryl Ljubičić a posunul míč na Greifa. Ten s rozehrávkou nikam nepospíchá.
82'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dávid Holman, přichází Nono.
82'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Emir Halilovič, přichází Martin Gamboš.
81'
Halilović sice unikl de Kampsovi, jenže jeho následnou přihrávku doprava vypíchl De Marco.
80'
Centr do vápna Slovanu, belasí jej odvrátili ráznou hlavičkou a už jdou zase do protiútoku.
79'
A už tu byla akce domácích. Dražić vysunoval Holmana, u míče byl ale jako první gólman Rusov.
79'
Slovan v posledních minutách trochu odpadl a nechává Spartak kombinovat na útočné polovině. To by se domácím nemuselo vyplatit!
77'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Ibrahim Rabiu, přichází Joeri de Kamps.
76'
Utkání sleduje 14 933 diváků.
75'
Opět se nám žlutilo, za zákrok na unikajícího Haliloviće byl potrestán domácí Ibrahim Rabiu.
73'
Po delší době se do útoku dostala i Trnava, měla roh, jenže v pokutovém území vládli hráči v bílém a míč hravě odvrátili.
72'
Rusov předvedl další povedený zákrok, nyní proti přímému kopu ze střední vzdálenosti.
71'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Filip Dangubič, přichází Kristián Mihálek.
70'
Hosté by rádi vystřídali, jenže nemají pro to prostor, slovanisté neustále pokračují v tlaku.
69'
Slovan začíná přidávat na tempu, tlačí Trnavu před vápno a Rusov se tak rozhodně nenudí.
67'
Skvělý Rusov. V pokutovém území se do zakončení dostal po narážečce Holman, gólman Trnavy se ale vleže po míči natáhl a stáhl si jej pod sebe!
66'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Erik Daniel, přichází Dejan Dražić.
65'
Na lavičce Slovanu se chystá střídání, do hry za pár okamžiků dostane Dejan Dražić.
64'
Po jedné pěkné akci na každé straně. Nejprve se do šance hnal Lovat, o chvíli později se do zakončení probil Moha. Zase sledujeme aktivní fotbal a to je jen dobře.
63'
Mimo hrací plochu probíhá ošetřování hostujícího Menicha, Trnava tak v tuto chvíli hraje v devíti lidech.
61'
Domácí si teď dali rohový kop, centrem však nechali pouze vyniknout mrštného Rusova.
60'
Dangubič se snažil o centr z levého křídla, našel ovšem pouze hráče bratislavského Slovanu.
60'
Jeden člen ze sboru hasičů ji ale rychle zlikvidoval a domácí gólman může rozehrát.
59'
Zase nehrajeme, neboť před Greifa přilétla ze sektoru trnavských diváků světlice.
58'
Spartak se dostal na dostřel a do odraženého míče se opřel Tavares. Mířil ale vysoko nad...
57'
Přihrávku do běhu dostával domácí Rabiu, jenže si na ni nabíhal v těsném ofsajdu.
55'
Greif si na vysoký míč z pravého křídla dobře počkal a bez potíží si stáhl centr do rukavic.
54'
Tak už zase pokračujeme a Spartak má po De Marcově faulu přímý kop z pravé strany.
52'
Hosté reklamují, že je pokutové území zasypané věcmi z kotle Slovanu, rozhodčí celou situaci konzultuje s pověřenými osobami. Takže nehrajeme.
51'
Po rohovém kopu předvedli domácí pěknou akci, Šporar přiklepl na Ljubičiće, jeho následná rána orazítkovala Rusovovo břevno!
49'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Filip Oršula, přichází Jozef Menich.
49'
Střela z dálky šla vysoko nad Rusovovu branku. Vzápětí se bude střídat, hosté musí reagovat na vzniklou situaci.
47'
Marné byly Mitreovy protesty, červená karta je daná a Spartak bude celý poločas hrát v oslabení.
46'
Hned v úvodu je tu velký problém pro Trnavu. Ivan Mesík vrazil do unikajícího Šporara, dostal za něj žlutou kartu a jelikož je to dnes již jeho druhá, následovala i ta červená!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Je za námi první poločas, který přinesl územní převahu domácího Slovanu. Ten si vytvořil několik slibných šancí a jednu dotáhl do zdárného konce. Ve 20. minutě byl na konci rychlé kombinace Andraž Šporar a střelou po zemi překonal Rusova. Spartak měl ale také několik příležitostí, tu nejvážnější vychytal Greif Lovatovi, ale gól hosté nedali. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45'
44'
Holman si nabíhal na přihrávku vzduchem, vrátit se musel i Halilović, aby akci Slovanu zastavil.
42'
Lovat tentokrát centroval z levého křídla, jenže pouze do rukavic připraveného Dominika Greifa.
41'
Do mlhy vystřelil Lovat, jeho střele z dálky ale scházela přesnost. Greif mohl pokus pouze kontrolovat pohledem.
40'
Holmanův prudký centr do šestnáctky si pohlídal Mitrea a odvrátil bezprostřední nebezpečí pro Rusovovu branku.
39'
Halilović fauloval na levé straně a nabídl tak Slovanu další standardní situaci.
38'
Slovan je stále aktivnějším týmem, Spartak Trnava se v posledních minutách pouze brání.
36'
Za brankou Slovanu se rozjelo další pyro a tentokrát je to už regulérní oheň a zasahují i hasiči. Hra ale pokračuje dál. Alespoň zatím.
35'
Pěkný běžecky souboji o míč svedli Rabiu a Lovat, uspěl hostující hráč. Domácí publikum pak protestovalo proti přihrávce na gólmana, vidělo v tom malou domů a následnou hru rukou, rozhodčí však nechali vše běžet bez přerušení.
33'
I když to měl k brance docela velkou dálku, tak to zkusil přímo a nemyslel to zle. Technický pokus prolétl kousek od pravé Rusovovy tyče.
33'
Aby těch přímých kopů nebylo málo, tak si další kopne domácí Slovan. U míče je připraven Moha.
31'
Hraje se docela od podlahy, faulů docela přibývá, další připsal hostující Joao Diogo.
30'
Erik Daniel se sice snažil, chtěl zastihnout prudkou přihrávku, bylo to ale nad jeho síly. Už se odkopává od Rusovovy branky.
28'
Z podobné pozice, jako před chvílí zakončoval Holman, pálil i Halilović, jeho střela však šla vysoko nad Greifovu branku.
27'
Teď se pískalo na opačné straně, u šestnáctky fauloval domácí Rabiu a i když se hodně zlobí, tak verdikt nezvrátí.
25'
Přímý kop si vzal na starost Holman, podařilo se mu zleva prostřelit zeď, jenže trefil pouze boční síť Rusovovy branky.
25'
Opět se nám žlutilo, za faul kousek od pokutového území ji dostal hostující Ivan Mesík.
24'
Tavaresův centr z pravé strany přelétl všechny hráče a skončil přesně u Greifa.
22'
Slovan je po vedoucí brance na koni a opět se tlačil do šestnáctky soupeře. Opět na svou šanci číhal Šporar, nyní se k němu ale míč nedostal.
20'
Teď už to ale domácím vyšlo a Slovan tak jde do vedení. De Marco vybojoval na útočné polovině míč a po rychlé kombinaci se mezi obránci dostal ke střele ANDRAŽ ŠPORAR a ranou po zemi překonal Rusova.
19'
Centr mířil na zadní tyč Rusovovy branky, Spartak si s touto ošemetnou situací věděl rady a už se zase hraje mimo šestnáctku.
18'
Moha se dostal za obranu Trnavy, jenže v pokutovém území zaváhal, házel si míč na silnější nohu a to obraně stačilo, aby mu jej ukopla na roh.
18'
Lovat se opět ocitl na levé straně, odkud vyslal křížnou střelu číslo dva. Tentokrát ale Greifovu branku minul.
17'
Na druhé straně hledal Ljubičić Medvěděva, jeho pas do uličky ale obrana Spartaku zvládla pokrýt a odkopnout.
16'
A opět Lovat, nyní po dalším rohovém kopu. Pálil z dálky, tohle Greifa nemohlo příliš ohrozit.
14'
Po rozehrání od rohového praporku se málem dostal do zakončení Sobczyk, Greif si ale na malém vápně zvládl poradit.
13'
No, hosté nebyli daleko od úvodního gólu! Na levé straně měl po rychlém přechodu do útoku dost prostoru Lovat a jeho křížnou ránu po zemi gólman Greif jen tak tak vyrazil na roh!
11'
Nakonec z toho byly rohy hned tři, u posledního pokusu centroval Moha a hledal Šporara. Jeho hlavička šla zcela mimo.
11'
Na centr od rohového praporku si naskočil Ljubičić, lehká teč znamená další rohový kop.
10'
Docela dost prostoru na průnik dostal domácí Šporar, dostal se tak do vápna a vystřelil. Jeho pokus byl sražen mimo branku na rohový kop.
9'
A další žlutá karta, tentokrát ale na straně Slovanu. Za ostrý zákrok si ji prohlédl Erik Daniel.
8'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na půlce ji dostal hostující Alex Sobczyk.
7'
Slovan vhazoval u půlky, pozvolna se domácí rozjíždí k dalšímu útočnému pokusu.
6'
Stále čekáme na první opravdu povedenou střelu, v mlze z pyrotechniky se zatím hraje ve středu hřiště.
5'
V pokutovém území Trnavy upadl domácí Medvěděv, rozhodčí však usoudil, že to faul nebyl a nechal pokračovat ve hře.
4'
Rhasalla Moha v zakončení, ale ani jemu se nepovedlo zakončit podle svých představ a Rusov zasahovat nemusel.
3'
Domácí kotel spustil za vlastní brankou slušnou pyroshow, hraje se ale na druhé straně, takže Greifovi to zase tak moc vadit nemusí.
2'
Po dalším centru se k míči dostal Mitrea, jenže jeho zakončení z bezprostřední blízkosti bylo sraženo.
2'
Marko Tesija si dá repete, domácí obrana se totiž vložila do Tavaresova zakončení.
1'
Hned v úvodu tu máme roh pro Spartak, Tavaresův centr srazil Jurij Medveděv.
1'
O výkop se postarali hráči Trnavy.
1'

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medvěděv, Abena, Božikov (C), De Marco – Ljubicić, Rabiu – Daniel, Holman, Moha – Šporar.
Náhradníci: Šulla – de Kamps, Dražić, Strelec, Bajrić, Suchockij, Nono.

FC Spartak Trnava: Rusov – Diogo, Mitrea (C), Mesík, Lovat – Oršula, Tesija, Halilovič, Dangubič – Sobczyk, Tavares.
Náhradníci: Bolek – Turňa, Menich, Gamboš, Záhumenský, Mihálek, Kelemen.

Rozhodčí: Chmura – Benko, Hrčka.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Národnom futbalovom štadióně začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
FC Spartak Trnava

Hosté jsou v tuto chvíli na pátém místě, mají 13 bodů, ale rozhodně lepší okamžitou formu, než soupeř. Ve středu Spartak vyhrál v domácím poháru 4:0 nad Tatranem Krásno a navázal tak na dvě ligové výhry, venkovní v Ružomberoku a domácí nad Michalovcemi. Zemplín sice v tomto utkání vedl od 30. minuty po gólu Trusy, jenže po pauze proměnil penaltu Mitrea a v 75. minutě se o obrat postaral Halilović. Trnava tak vyhrála 2:1 a vyslala do Bratislavy vzkaz, že tým je ve velké pohodě.

ŠK Slovan Bratislava

Domácí tým je v současné dobře na druhém místě s 16 body a čtyřbodovou ztrátou na Žilinu. Do dnešního utkání půjde Slovan s nepříjemnou porážkou z Dunajské Stredy v zádech, kdy sice po Šporarově proměněné penaltě vedl, jenže ještě do pauzy domácí DAC výsledek otočil dvěma góly. Ve druhé půli pak sice Abena zvládl zareagovat na třetí gól soupeře, to však bylo ze strany bratislavských vše, naopak gólman Greif ještě dvakrát inkasoval a Dunajská Streda vyhrála 5:2.

Senica – Slovan 0:3
Slovan – Zlaté Moravce 4:0
Sereď – Slovan 0:4
Slovan – Žilina 1:1
Dunajská Streda – Slovan 5:2
Dobrý podvečer u slovenské Fortuna ligy. Společně se podíváme na utkání osmého kola, ve kterém se střetnou ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava.