Fortuna liga Slovensko - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Michalovce : Bratislava - 27. října 2019   17:00

Michalovce
Michalovce
0:1
(0:1)
Bratislava
Bratislava
30' Šporar
Michalovce
Kira – Rota, Carrillo, Soler, Kolesár – Savvidis – Kvocera (81. Vojtko), Žofčák (C) (67. Sidibé), Martínez García, Kolesár (63. Kountouriotis) – E. Mensah.
Dráb – Kountouriotis, Grič, Turik, Sidibé, Vojtko, Mavretić.
Gemzický
Bratislava
Šulla – Bajrić, Božikov (C), Apau (18. Medveděv), Ljubicić – de Kamps (81. Abena), De Marco – Dražić (71. Holman), Ratão, Moha – Šporar.
Trnovský – Abena, Medveděv, Daniel, Nono, Holman, Čavrić.

To by bylo ode mne vše, přejí vám poklidný zbytek víkendu.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:8.
Velmi napínavý zápas do posledních chvil končí vítězstvím dosavadního lídra ligy, jenž si dnešní výhrou upevnil první příčku v tabulce. Utkání rozhodla chyba domácího obránce, který hlavou nahrál Šporarovi, jenž neomylně zakončil. Zemplín se po celý druhý poločas pokoušel o vyrovnání, ale obrana Slovanu byla pevná jako skála. Nutno pochválit rovněž brankáře Kiru, který chytil hned několik gólových šancí.
90+4'
90+3'
Kolesárova dělovka z dálky jen těsně minula branku!
90+3'
Další centr do vápna, ale obrana odvrací.
90+3'
Poslední minutka a míč se nachází u domácího brankáře.
90+2'
Mensah dokázal rozvlnit síť, ale pouze boční.
90+1'
Zemplín na útočné polovině, ale neví kudy se dostat přes val hostujících hráčů.
Tři minuty navíc mají Michalovce k možnému vyrovnání.
90'
Šulla zdržuje hru jak jenom to jde a vidí za to oprávněně kartu žluté barvy.
89'
Hra už plynule pokračuje, Zemplín je na míči a pokouší se o vyrovnání.
88'
Au! Jeden z hráčů Slovanu dostal ránu míčem do těch nejcitlivějších míst a těžce se zvedá.
88'
Žlutou kartu dostává Matúš Kira (MFK Zemplín Michalovce).
87'
Ratao přečetl myšlenku domácích fotbalistů a dává tak svým spoluhráčům chvilku na oddych.
85'
Nákop Zemplínu téměř přes celé hřiště odvrátil vracející se obránce Slovanu.
84'
Tlak domácích stupňuje, čeká nás ještě zajímavý závěr dnešního duelu.
83'
Božikov si málem dal hlavou vlastní gól, ale Šulla je v postřehu a míč i ve skoku lapil.
81'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Milan Kvocera, přichází Matúš Vojtko.
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Joeri de Kamps, přichází Myenty Abena.
80'
Sidibé se kostrbatým způsobil dokázal dostat až do vápna, kde i s trochou štěstí obešel obránce. Sidibé vypálil, ale Šulla pohotovým zákrokem nepustil míč za svá záda.
78'
Michalovce se snaží s nepříznivým vývojem něco udělat, ale obrana Slovanu drží.
77'
Savvidisův centr do vápna odvrátil obránce hlavou.
76'
Kira zlikvidoval dvě nebezpečné šance a drží svůj tým ve hře.
Dnešní utkání sleduje 2864 diváků.
75'
Žlutou kartu dostává Marin Ljubicić (ŠK Slovan Bratislava).
74'
Savvidis fauloval na své polovině, takže míč opět v moci hostů.
73'
Slovan v ofsajdu, možnost pro Michalovce.
72'
Slovan kombinuje na vlastní polovině a fanoušci hlasitě pískají.
71'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dejan Dražić, přichází Dávid Holman.
70'
Moha zkoušel přímou střelu, ale Kira na míč dobře viděl a míč chytil.
70'
Savvidis fauloval, volný přímý kop pro Slovan.
69'
Kolesár hrdinou okamžiku! Nájezd Slovanu na poslední chvíli zastavil.
Žofčák předal kapitánskou pásku brankáři Kirovi.
67'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Igor Žofčák, přichází Issa Modibo Sidibé.
67'
Šulla dobře přečetl situaci a vyběhl vstříc centrovanému míči, který vyboxoval na rohový kop.
66'
Mensah v ofsajdu.
65'
Mensah očekával, že mu Martin Kolesár přihraje do volného prostoru, ale druhý jmenovaný celou situaci špatně přečetl a zrodila se tak ztráta míče.
64'
Zempelín na míči.
63'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Peter Kolesár, přichází Christos Kountouriotis.
61'
Jeden z hráčů hostí vypálil na brankáře, nic nebezpečného, ale míč ještě skočil a Kira měl co dělat, aby míč zkrotil.
60'
Rohový kop hráčů Slovanu závar před domácí brankou nezpůsobil.
59'
Hlavičkový souboj ve vápně mezi Peterem Kolesárem a brankářem Šullou dopadl lépe pro druhého jmenovaného.
57'
Fanouškům a ani hráčům domácích se nelíbí, že míč byl přisouzen Slovanu, který tak může rozehrávat na útočné polovině hřiště.
56'
Žlutou kartu dostává Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce).
55'
Rotovu pozemní střelu likviduje Šulla.
53'
Savvidis našel úplně volného Ratu, který běžel sám po pravém křídle, ale při pokusu dostat míč do vápna ztroskotal na obránci.
51'
Tentokrát Kvocera nezamířil přesně mezi tři tyče a brankář Šulla má tak možnost rozehrávky.
51'
Kolesarův střelecký pokus zamířil nad bránu.
50'
Michalovce operují na útočné polovině, ale obrana Slovanu zatím všechny máče odvrací do bezpečí.
49'
Kvocerův centr zblokovaný De Marcem do autu.
49'
Ofsajd nastal i na straně hostí.
47'
Moha se uvolnil po pravém křídle a prodral se až do vápna, kde nahrál úplně volnému Šporarovi, jenž z jasné gólové příležitosti minul bránu.
46'
Rychlá akce domácích je zastavena ofsajdem.
46'
Oba celky nastupují na trávník, aby mohly odehrát druhou půli.
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
Prvních pětačtyřicet minut je již minulostí. Velmi zajímavý duel zatím vyplývá lépe pro Slovan, který zásluhou Šporara vede 1:0. Michalovce jsou ale svému soupeři více než vyrovnaným mužstvem. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas 13. kola.
45+1'
Rozhodčí přidá jednu minutku.
45'
Kvocera přeběhl kus hřiště, měl po své levici dva spoluhráče, ale rozhodl se zakončit, mimo.
44'
De Marco při rozehrávce trefil Kolesára, který vycítil šanci a upaloval pro balón, ale De Marco své zaváhání napravil a svého soupeře odzbrojil.
43'
Moha to zkoušel z hranice šestnáctky, ale míč mu nesedl a bránu přestřelil.
42'
Božikov našel Šporara, ale ten stál v ofsajdu a akce Bratislavy tak končí.
40'
Savvidis to zkoušel ze své oblíbené pozice, ale míč se opět zastavil o obranný val Slovanu.
39'
De Marco zastavil Kvoceru, jenž si to štrádoval do pokutového území, aut pro domácí celek.
37'
Mensah dotíral na hostujícího obránce, ale jeho hra byla za hranou pravidel a rozhodčí tak píská faul.
36'
K nelibě všem domácích fanoušků rozhodčí píská ofsajdové postavení.
36'
Pedro Martinez byl ve středovém kruhu faulován, útočné počínání domácích je tak zpomaleno.
34'
Cent hostů do vápna sbírá bez problémů brankář Kira.
33'
Zempelín se však nevzdává a snaží se okamžité vyrovnání, ale zatím veškeré míče mířené do vápna likviduje stoperská dvojice hostů.
30'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Tak nejprve mu nůžky nevyšly, ale teď už ano! Rohový kop mířený na zadní tyč „odvrátil“ Soler o kousek blíž k penaltovému puntíku, kde stál ANDRAŽ ŠPORAR, jenž ukázkově překonal Kiru.
28'
Domácí se na nějaký čas usadili na útočné polovině, ale žádnému hráči se nepodařilo dostát míč k blízkosti pokutovému území. Změnit to chtěl Kolesár, ale jeho centr byl nepřesný a končí až za brankou hostů.
26'
Božikov hledal opět nabíhajícího Šporara, ale domácí obránce byl pohotový a míč ke kanonýrovi nepustil.
24'
Míče se ale opět ujali hosté a jeden ze záložníků hledal nabíhajícího Šporara, ale míč byl příliš prudký a nakonec se dostal až ke Kirovi, který balon uschoval do rukavic.
24'
Hra se uklidnila a Michalovce kombinují na své polovině a čekají na možnost k útoku.
23'
Pohlednou rozvíjející se akci hostů zastavil dnes skvělý Savvidis.
21'
Jeden z obránců domácích skvělým zákrokem zastavil průnikovou přihrávku.
20'
Dalekonosné vhazování Slovanu poblíž šestnáctky odvrátil jeden z bránicích hráčů.
18'
Ano, zraněný Mitch Apau přenechává místo Juriju Medveděvovi.
18'
Apau zřejmě utrpěl nějaké zranění ve střetu se svým protihráčem a trenér bude muset zřejmě střídat.
17'
Kvocera aktivně napadal De Marca, jenž však nezpanikařil a situaci zvládl na jedničku.
15'
Šulla se teď vyznamenal pěkným zákrokem.
14'
Rota to po rohovém kopu zkoušel z velké dálky, ale zařízení netrefil.
13'
Po rychlém kontru domácích následuje rohový kop, o který se postaral Petr Kolesár.
11'
Slovan Bratislava předvedl nádhernou akci! Kolesár chyboval, Apau přezval balón a poslal centr do vápna na Šporara, jenž zkoušel zakončit nůžkami. Míč se ale odrazil od Ratta ke středu branky, kde byl však už připravený Kira.
10'
Znovu Savvidis. Tentokrát zastavil útočnou akci a zahnal svého soupeře až k brankáři Šullovi.
9'
Teď už ale u slova opět Slovan, respektive Šporar, který si poradil s bránícím hráčem a poslal míč do vápna, tam byl ale připravený Savvidis, jenž míč poslal mimo pokutové území.
8'
Michalovce jsou na hranici pokutového území a pokoušejí se jakýmkoliv možným způsobem dostat do šestnáctky.
7'
Savvidis vypálil, ale letící balón se zastavil na prvním obránci.
6'
Slovan se pokoušel o útočný brejk, ale přihrávka adresovaná na kanonýra Šporara byla nepřesná a míče se tak ujímá domácí brankář, jenž okamžitě nakopává míč dopředu.
5'
Volný přímý kop domácích odvrátila obrana hostů.
5'
Žlutou kartu dostává Vernon De Marco (ŠK Slovan Bratislava).
3'
De Marco zastavil vystihl a zastavil přihrávku, zřejmě chtěl s míčem postupovat dopředu, ale přihrál raději svému kapitánovi Božikovi.
2'
Útočné počínání hostujících fotbalistů končí faulem, míč pro Michalovce.
1'
Výkopu se ujal Slovan, který bude chtít okamžitě rozvíjet útočnou akci.
1'
Oba celky jsou již na trávníku, utkání za chvilku začne.

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Soler, Kolesár M., – Savvidis – Kvocera, Žofčák (C), Martínez García, Kolesár P., – E. Mensah.
Náhradníci: Dráb – Kountouriotis, Grič, Turik, Sidibé, Vojtko, Mavretić.

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Bajrić, Božikov (C), Apau, Ljubicić – de Kamps, De Marco – Dražić, Ratão, Moha – Šporar.
Náhradníci: Trnovský – Abena, Medveděv, Daniel, Nono, Holman, Čavrić.

Rozhodčí: Gemzický.
ŠK Slovan Bratislava – 1. místo, celkové skóre 34:11

Slovan, jenž se nachází na průběžném prvním místě s náskokem dvou bodů na Žilinu zažívá v lize samé radosti. Bratislava dává hodně branek a málo jich dostává. Brankostroj ze Slovinska Andraž Šporar skóruje téměř v každém zápase. Hlavní město Slovenska bojuje rovněž i v Evropské lize, kde se nachází na průběžném třetím místě se ztrátou dvou bodů na Wolves. V nedělním zápase by Slovan neměl zaváhat a se svým soupeřem si bez sebemenších potíží poradit.

Poslední tři odehraná utkání na ligové scéně

Slovan – Pohronie 2:1
Ružomberok – Slovan 1:1
Slovan – Nitra 5:0
MFK Zemplín Michalovce – 10. místo, celkové skóre 13:16

Michalovce mají v průběhu dosavadní sezóny jeden velký problém – dávají málo branek. Po dvanácti odehraných duelech mají v průměru 1,1 vstřelených branek na utkání. Michalovce dychtí po výhře, neboť naposledy zvítězily koncem září. Od té doby si Michalovce připsaly prohru proti Ružomberoku a dvě remízy. Uvidíme, zdali v neděli zaskočí lídra.

Žilina – Michalovce 1:1
Pohronie – Michalovce 2:2
Michalovce Ružomberok 0:1
Příjemné odpoledne všem příznivcům slovenského fotbalu! V tomto kole na sebe narazí Michalovce a Slovan Bratislava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.