Fortuna liga Slovensko - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : Bratislava - 6. října 2019   18:00

Ružomberok
Ružomberok
39' Bobček
1:1
(1:0)
Bratislava
Bratislava
84' Šporar
Ružomberok
Macík – Kojnok, Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, Qose (83. Takáč) – Bobček (77. Novotný), Regáli (90+3. Filinský).
Krajčirík – Már. Almaský, Takáč, Novotný, Jedinák, Ondrek, Filinský.
Bratislava
Greif – Apau, Bajrić, Abena, De Marco – Ljubicić, Nono (69. Holman) – Daniel, Rabiu (75. Šporar), Dražić (65. Moha) – Strelec.
Šulla – de Kamps, Moha, Šporar, Medveděv, Suchockij, Holman.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Slovan Bratislava nepotvrdil roli favorita a v Ružomberoku ztrácí. I tak se po první polovině soutěže posunuje na první místo. Utkání tedy skončilo remízou 1:1. V 39. minutě se prosadil domácí Bobček, jehož před brankou výborně našel jeho kolega z útoku Regáli. Ve druhém poločase Jan Kozák poslal na hřiště své ofenzivní opory, ale Moha, Šporar ani Holman vítězství nezařídili. Jedinou branku svého týmu vstřelil fenomenální kanonýr Andraž Šporar, který využil přiklepnutí Erika Daniela a poslal míč od tyčky do branky.

Slovan po repre pauze hraje doma s Pohronie. Ružomberok se příště představí 19.10. na hřišti Nitry.
90+4'
90+4'
Macíkův výkop končí v autu, Slovan má asi poslední útočnou možnost.
90+3'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Martin Regáli, přichází Dávid Filinský.
90+3'
Žlutou kartu dostává Martin Regáli (MFK Ružomberok).
90+2'
Další křeče má Martin Regáli, opět se nehraje.
90+1'
Novotný se po levé straně dostal do vápna a chtěl střílet. V ten moment však rozhodčí píská ofsajd. Domácí jsou naštvaní.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Domácí byli chvilku vpředu, ale pak se Regáli dopustil faulu. Slovan hned míří k brance Macíka.
89'
Křeče má i domácí Lukáš Kojnok. Dál už to asi nepůjde.
88'
Šporar ve vzdušném souboji fauloval. To se domácím hodí, čas pracuje pro ně.
87'
Nepovedený centr Mohy končí v zámezí. Macík bude rozehrávat od vlastní branky.
86'
Slovan se ještě tlačí dopředu, tak uvidíme, na co to bude ještě stačit.
85'
Žlutou kartu dostává Dávid Holman (ŠK Slovan Bratislava).
84'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
De Marco centroval z levé strany do vápna. Jeho přetažený centr skončil na kopačka Erika Daniela, ten ho přistrčil ANDRAŽI ŠPORAROVI, který míč otřel o tyčku a do branky.
83'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Dalibor Takáč.
83'
Qose už odkulhal mimo hřiště, může se pokračovat.
82'
Na trávníku se nachází domácí Qose, který toho dnes už má dost.
81'
Další problém pro Slovan způsobil Moha, když ztratil míč. Z následného brejku už Ragáli nehrozil, protože už mu chybí síly.
80'
Šporar zpracoval vysoký centr od spoluhráče. Druhý dotek se mu pak nepovedl. Macík si pro míč došel.
79'
Centr do šestnáctky letěl na Twardzika, ale ten se k hlavičce o kousek nedostal.
78'
De Marco zbytečně fauloval soupeře. Bude to přímý kop pro domácí celek.
78'
Novotný odzbrojil Abenu a mířil na branku. Na poslední chvíli se vrátil Holman.
77'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Tomáš Bobček, přichází Ondřej Novotný.
76'
Moha ze standardní situace centroval do vápna. Jeho pokus je odvrácen domácí obranou.
76'
Žlutou kartu dostává Marek Zsigmund (MFK Ružomberok).
75'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází , přichází .
74'
Strelec leží na trávníku, ale rozhodčí faul na jeho osobu nepíská.
73'
Mojžíš zleva centroval do vápna. Tam byl nejistý Abena, ale Regáli toho nevyužil.
73'
Hostující Ljubicić střílel z velké dálky. Jeho pokus přesný nebyl. Trefil opět blokující soupeře.
72'
Míč do vápna centroval Holman, ale jeho centr pouze proskotačil vápnem.
71'
Daniel vybojoval další roh pro hostující tým.
70'
De Marco centroval po levé lajně dopředu, ale to bylo naivní. Domácí tak lehce získávají míč.
69'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Nono, přichází Dávid Holman.
68'
Roh Nona nebyl úplně nebezpečný. Domácí obrana si s ním v klidu poradila.
68'
Rohový kop pro Slovan Bratislava.
67'
Moha si narazil míč s Nonem, jenže domácí zhuštěná obrana je ke střele nepustila.
66'
Moha ztratil míč na útočné polovině a domácí šli hned do brejku. Pozorný Abena dokázal brejk zastavit.
66'
Hra se nyní hodně kouskuje, což se hostům vůbec nehodí.
65'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dejan Dražić, přichází Rharsalla Moha.
64'
Dnešní utkání sleduje 2086 diváků.
63'
Dražić dostal kousek volného místa na levé straně, tak hned centroval. K jeho centru se Strelec nedostal.
62'
Nono nabízel Danielovi míč středem šestnáctky. Domácí obrana však byla pozorná.
61'
Slovan je nyní překvapivě hodně v defenzivě. Ružomberok tam soupeře vynikajícím způsobem zavřel.
60'
Bobček se prosmýkl po pravé straně a už myslel, jak zakončení. V poslední chvíli ho výborně obral Daniel.
59'
Kostadinov dostal míč na pravou stranu vápna, kde byl osamocený. Jeho střela skončila opět a znovu na skluzujícím bloku.
58'
Qose překonal na středu hřiště dva soupeře a střílel. Jeho pokus ze střední vzdálenosti trefil pouze blokujícího hráče.
57'
Nonův centr způsobil zmatek ve vápně soupeře. Daniel se ke střele nakonec jen o kousíček nedostal.
57'
Roh pro Slovan.
56'
Ljubicić centroval do vápna. Jeho nekvalitní cent skončil na prvním soupeři.
55'
Danielův centr do vápna propadl až na druhou stranu, kde střílel Ljubicić. Jeho střela z voleje skončila na domácím bloku.
54'
Kostadinov měl prostor na středu hřiště a za vápnem vystřelil. Jeho pokus trefil pouze Abenu.
53'
Regáli opět aktivní vepředu. Abena výborně zapracoval pozičně.
52'
Domácí rychle centrovali do vápna. Tam pozorný Greif míč chytil.
51'
Roh pro domácí.
51'
Domácí šli do brejku po levé straně, vše ukončil nedovoleným zákrokem Daniel. Rozhodčí kartu nevytahuje.
50'
Do šestnáctky centroval Nono, jenže domácí míč dokázali odvrátit.
49'
Danielův centr zblokovaný. Rohový kop pro Slovan.
48'
Slovan ve druhém poločase zatím jen brání. Domácí vysoko napadají a Slovan na útočné polovině ještě nebyl.
47'
Ružomberok vytáhl presink, což způsobilo problémy Greifovi. Ten však kvalitním odkopem vše vyřešil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas nabídl jedinou branku, kterou v 39. minutě vstřelil Tomáš Bobček, jenž dostal perfektní pas od Ragáliho. Celkově byli hosté z Bratislavy lepší v držení míče, ale ve vápně se moc ke koncovce a ohrožení branky nedostali. Velké šance měli pouze domácí, ale Regáli obě dvě zazdil. Tak se snad ve druhé půli dočkáme na trávníku třeba Šporara, který by určitě hru oživil.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 44%:56%
Střely na branku: 3:1
Ofsajdy: 5:0
Fauly: 13:4
45+1'
45'
Dražić z velkého úhlu centroval do vápna. Jeho nepovedený centr skončil pouze v postranní síti.
44'
Domácí Kostadinov dostal od Bobčeka přesný pas do vápna. Kostadinovo zakončení skončilo pouze v rukavicích Greifa.
43'
Apau dohrál Bobčeka. Střelec první branky tedy získal míč pro svůj tým.
42'
De Marco se snažil posílat míč po lajně dopředu, ale jeden z domácích mu jeho pas ve skluzu zastavil.
41'
Slovan opět tlačí, Zsigmund pouze odkopává na tribunu.
39'
Ružomberok právě vstřelil branku!
TOMÁŠI BOBČEKOVI narazil míč Regáli přímo před prázdnou branku a domácí hráč se nemýlil – 1:0. Asistence: Regáli.
38'
Na pravé straně chtěl Regáli překonat Abenu, ale hostující stoper se nedal a nakonec si míč vzal.
37'
Hostující Ljubicić střílel za vápnem. Jeho pokus trefil pouze bránícího soupeře.
36'
Na hřišti se přitvrdilo, fanoušci pískají, další sporný výrok pro Slovan.
35'
De Marco centroval z levé strany do vápna. Jeho centr trefil pouze jednoho z domácích.
34'
Vysoký centr letěl na Regáliho, který byl ovšem chycen v ofsajdu.
33'
K míči si stoupl Nono. Ten však z nepovedené střely trefil pouze zeď.
32'
Twardzik přitvrdil před vápnem. Standardní situace z 20 metrů pro Slovan.
32'
Regáli šel sám na Greifa, ale opět si míč moc předkopl a Greif si pro něho došel. Velká škoda.
31'
Napravo dostal do běhu pas Daniel, ale míč se mu spíš pletl a následně o něho i přišel.
30'
Regáli byl v ofsajdu. Domácí tak nevyužijí ani další brejk.
30'
Ze střední vzdálenosti vystřelil domácí Twardzik. Jeho tvrdá střela skončila pouze nad brankou.
29'
Po několika šťastných odrazech se k centru z levé strany dostal Mojžíš. Jeho centr však úspěšný nebyl. Nikoho nenašel.
28'
Domácí získali míč u svého vápna a hned chtěli jít do brejku. Špatný pas jednoho z nich je o tuto možnost připravil.
27'
Daniel z pravé strany centroval do vápna pro Strelce. Jeho pas hostující útočník ve skluzu netrefil.
26'
Bobček nahrál do šestnáctky Regálimu, který si míč až moc předkopl a přišel o něho.
25'
Rabiu byl faulovaný na polovině hřiště. Slovan bude rozehrávat z místa přestupku.
24'
De Marco centroval z levé strany do vápna. Jeho nepovedený centr skončil pouze na kopačce bránícího hráče.
23'
Mojžíš zleva posílal do vápna přízemní centr. Nikdo z útočníků však míč zpracovat nedokázal.
22'
Daniel nahrál na vápna Ljubicićovi, který z voleje pálil. Jeho pokus skončil pouze nad brankou.
21'
Dražić dobře vysunul Strelce, ale celou akci pohlídal Maslo, který ho nikam nepustil.
20'
Domácí Regáli se dostal do vápna, ale míč mu před střelou utekl. Nyní se ještě nesportovně hlásí o rohový kop.
19'
Slovan opět nikam nespěchá. Stopeři kombinují v blízkosti Greifa.
18'
Daniel nedostal vůbec žádný prostor na pravé straně, tak to musel otočit dozadu. Vše dobře odbránil Twardzik.
17'
V kombinaci opět De Marco a Abena, Slovan nikam nespěchá.
16'
Domácí Regáli se dostal do slibného zakončení na pravé straně vápna. Jeho pokus Greif dokázal vykopnout.
15'
Dlouhý aut letěl vpřed na Bobčeka. Dobře vše zvládl Abena, který to odbránil.
15'
Daniel si na pravé straně vyměnil míč s Apauem. Jenže hostující bek pak ztratil rychlost i míč.
14'
První ofsajd zápasu, do kterého se na levé straně dostal domácí Regáli.
14'
Bobček si nezpracoval dobře Čurmův pas, takže vhazovat bude De Marco.
13'
Dražić hledal pasem ve vápně Strelce. Pozorný skluz Čurmy celou akci zastavil.
12'
Macík odkopával od vlastní branky, ale nikoho v oranžovém nenašel. Míč si tedy vzali hostující beci.
11'
Domácí přenášeli hru nalevo pro Mojžíše, který ovšem byl u něho později. Míč v zámezí.
11'
Strelec si zpracoval míč na vápně a předložil ho pod sebe pro Daniela. Hostující hráč z voleje pálí pouze nad branku.
10'
Apau centroval z pravé strany do vápna, jenže jeho spoluhráč centr nezpracoval. Následně se ke střele dostal De Marco, ale mířil pouze vedle.
9'
De Marco posílal centr do vápna z levé strany, ale Strelec mu neporozuměl.
9'
Slovan opět v držení míče. Kombinují na půlce.
7'
Bobček dostal míč na hranici vápna, jenže ho zradilo zpracování. Míč tedy ztratil.
6'
Slovan nyní v tlaku, Ružomberok pouze odkopává od vlastní branky.
5'
Hostující tým centroval do vápna, ale domácí obrana byla pozorná.
4'
Iniciativu přebrali hosté, kteří drží míč na vlastí polovině.
3'
Hostující Qose získal míč při špatné rozehrávce soupeře a hned střílel. Jeho pokus zpoza vápna skončil vedle branky.
2'
Od úvodu jsou aktivnější hosté, kteří kombinují na vlastní polovině.
1'

MFK Ružomberok: Macík – Kojnok, Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, Qose – Bobček, Regáli.
Náhradníci: Krajčirík – Már. Almaský, Takáč, Novotný, Jedinák, Ondrek, Filinský.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrić, Abena, De Marco – Ljubicić, Nono – Daniel, Rabiu, Dražić – Strelec.
Náhradníci: Šulla – de Kamps, Moha, Šporar, Medveděv, Suchockij, Holman..

ŠK Slovan Bratislava

Nejúspěšnější slovenský celek historie prožívá po návratu na Tehelné pole pohádku, ze které se nehodlá jen tak probudit. Po loňském suverénním titulu v lize se skrz předkola dostal Slovan do Evropské ligy, kde zatím disponuje třemi body za výhru nad Beşiktaşí a bodem za remízu s Bragou, díky čemuž vede svou skupinu. Tohle jen tak někdo nečekal.
I v domácí soutěži bratislavský klub řádí, je první a má náskok dvou bodů na druhou Žilinu.
Jednoznačně největším strůjcem úspěchu Slovanu je Slovinec Andrež Šporar, jenž je momentálně nejlepším střelcem slovenské a Evropské ligy.
MFK Ružomberok

Po zpackaném začátku sezóny to konečně začíná vypadat, že se Ružomberok zvedá a znova bude útočit na příčky nejvyšší, jak tomu vlastně bylo i minulý rok, kdy tento celek skončil celkově třetí a zahrál si předkolo Evropské ligy. V létě byl nad jeho schopnosti bulharský tradiční klub Levski Sofia.
Od konce srpna Ružomberok neprohrál, ba co víc, dokonce kromě jednoho zápasu vždycky zvítězil, což ho posunulo na sedmou pozici.
Přeji příjemný nedělní podvečer všem fanouškům fotbalu! V tomto zápase se podíváme na jeden z největších taháků tohoto kola, ve kterém proti sobě od 18:00 nastoupí MFK Ružomberok a ŠK Slovan Bratislava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.