Fortuna liga Slovensko - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Trnava - 12. září 2020   18:30

Bratislava
Bratislava
13' Medved  • 22' Nono
2:0
(2:0)
Trnava
Trnava
Bratislava
Greif – Pauschek, Abena, Božikov (C), De Marco (84. Lovat) – Nono, de Kamps – Čavrić (72. Moha), Strelec (46. Dražić), Ratão (72. Daniel) – Medved (84. Ožbolt).
Ružinský – Ožbolt, Moha, Daniel, Bajrić, Lovat, Dražić.
Glova – Hrčka, Hrmo
Tehelné pole, Bratislava
Trnava
Rusov (C) – Turňa, Tumma, Izuchukwu, Miković – Bukata, Grič (72. Savvidis) – Bamidele Isa (59. Saymon), Vlasko, Yao (82. Alves) – Pačinda.
Kamenár – Mihal, Jónsson, Kóša, Saymon, Alves, Savvidis.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 1:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:20.
Slovinský kouč Darko Milanič má za sebou vítěznou premiéru na slovenské scéně! Slovan určil ráz zápasu už jeho první třetině, když Medved s Nonem dostali skóre do podoby 2:0. Tím se bez fanoušků hrané derby prakticky rozhodlo, domácí si zejména po změně stran hlídali náskok a nepustili podprůměrně hrajícího soupeře k žádným podstatnějším šancím.
90+2'
90+2'
Tak ještě jedna standardka Trnavy po faulu na Erika Pačindu. Před neúspěšnou rozehrávkou Vlaska dostali žluté karty Lovat a Savvidis.
90+1'
Godinho Alves napadal de Kampsa, kterého zahnal k pomezní čáře, ale tam už nizozemského fotbalistu fauloval. Do konce zápasu se už asi nestane nic podstatného.
90+1'
Tradiční derby mezi Slovanem a Spartakem poběží ještě sto dvacet nastavených vteřin.
90'
Dejan Dražić si svým pohybem říkal o narážečku. Ožbolt ale řešil jiné řešení a Bukata ho o balón na hranici šestnáctky připravil.
89'
Ožbolt bojoval o Greifův výkop s Tummou, od kterého šel míč za postranní čáru. O vhazování se postará další náhradník Lovat.
88'
Danielova přihrávka na Pauschka zbrzdila přímočarý přesun Slovanu. Domácí tým už si závěr zápasu podle všeho pohlídá.
87'
Anthony Izuchukwu byl ve snaze o rychlý přechod tahán za dres. Nono moc dobře věděl, že ho žlutá karta nemine.
86'
Erik Daniel byl u půlky hřiště nedovoleně atakován Vlaskem. Nono přihrál na stopery, kteří dlouhým pasem do křídla zahajují dobývání šestnáctky.
85'
Přes Godinha Alvese a Vlaska se míč rychle dostal na Cabrala, kterého však domácí obránci na hraně šestnáctky s jistotou odzbrojili.
84'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Žan Medved, přichází Alen Ožbolt.
84'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Vernon De Marco, přichází Lucas Lovat.
84'
Dalším důkazem byl pas Božikova na Daniela. Tomu na pravé straně pomohl Dražić, jenž odcentroval mimo hrací plochu. Bude se střídat.
83'
Trnava hraje vzadu na stále větší riziko. Domácí útočníci díky tomu mají hodně prostoru na podnikání rychlých protiútoků.
82'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yann Yao, přichází Godinho Alves.
82'
Moha měl napravo volného Daniela, jehož centr přistál na hlavě Medveda. Rusov měl i trochu štěstí, že slovinský útočník vystřelil přesně do jeho náruče.
81'
Faul na Cabrala a další standardní situace rozehraná Vlaskem. Centr z pravé strany na překonání domácí defenzivy ale nestačil.
80'
Vernon De Marco si po centru Abeny věřil na zakončení nůžkami. Balón ale netrefil a na zemi na něj navíc plnou vahou dopadl Martin Bukata.
79'
Největší šance Slovanu po hodně dlouhé době! Moha hezky rozdal míč doprava na Daniela. Rusov mu výběhem zmenšil střelecký úhel a učebnicově vyrazil střelu na rohový kop.
78'
Po odvráceném centru z rohového kopu pálil z osmnácti metrů Saymon Cabral. Rána z voleje ale byla hodně nepovedená a Greif zasahovat nemusel.
77'
Faul na Bukatu přinesl Vlaskovi možnost rozehrávky standardní situace. Před Greifem ale zaúřadoval De Marco, který nepustil míč na Pačindu.
76'
V celé druhé půli je to na hrací ploše dost mrtvé derby. Absence diváků je v těchto chvílích o to citelnější.
75'
Žlutou kartu za protesty dostává hlavní trenér FC Spartak Trnava, Marián Šarmír.
73'
Čtvrtý roh Slovanu tradičně rozehrál Moha, ale Slovan byl bleskově vytlačen až do míst, které má pod palcem gólman Dominik Greif.
72'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Jakub Grič, přichází Kyriakos Savvidis.
72'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Rafael Ratão, přichází Erik Daniel.
72'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Aleksandar Čavrić, přichází Rharsalla Moha.
71'
Poprvé po svém příchodu o sobě dal vědět Saymon Cabral, který zprava odcentroval na zadní tyč. Tam ve vzduchu uspěl Pačinda, jenže hlavičku poslal do vnější boční sítě.
70'
Do konce zápasu chybí posledních dvacet minut. Slovan si bezpečně hlídá dvougólový náskok a nic nenasvědčuje tomu, že by se na něm mělo v nejbližších momentech něco změnit.
69'
Božikov a Yao se dostali do vzájemného sporu. Uklidnit je musí až hlavní rozhodčí Filip Glova, jenž před pár dny pískal i na mezinárodní scéně.
68'
Jakub Grič dostává žluté napomenutí. Pravděpodobně za řeči.
68'
Centr faulovaného hráče nebezpečný nebyl. Spartak vyrazil do rychlého protiútoku, ovšem Pačinda proti de Kampsovi na levé straně neukořistil ani rohový kop.
67'
Nono si u pomezní čáry šikovně vynutil faul Jakuba Griće. Většina hráčů se tak opět stěhuje před branku Dobrivoje Rusova.
66'
Ján Vlasko z pravé strany centroval na Tummu s Izuchukwuem, nicméně první z nich se dopustil útočného faulu na Božikova.
65'
Menší zmatky v domácí defenzivě vyřešil Božikov nesnadným skluzem proti Pačindovi. Následovat bude rohový kop pro červenočerné barvy.
64'
Martin Bukata přesně na půlící čáře neustál souboj s de Kampsem. Míč bude patřit Trnavě, která ale volí kombinaci v obraně.
63'
Grič našel na levé straně Mikoviće, který nechal odcentrovat Vlaska, jenže ten adresoval míč jen do míst, kde se nacházel Vernon De Marco.
61'
Lukáš Pauschek na útočném výletě také fauloval. Na první velkou šanci v rámci druhého poločasu si ještě nějakou dobu počkáme.
60'
Trnavští trochu vytáhli napadání, ale faul na Božikova k zisku míče na útočné polovině hřiště určitě nepřispěl.
59'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yusuf Bamidele Isa, přichází Saymon Cabral.
59'
Yao nastřelil Abenu, kterého asi zasáhl do těch nejchoulostivějších míst. Na hřiště za ním spěchají členové realizačního týmu Slovanu.
58'
Turňa zachránil Spartak proti přečíslení domácího týmu. Teď už se hosté mohou zformovat a čelit autovému vhazování De Marca.
57'
De Kamps posunul míč Nonovi, který zkusil vypálit z dobrých třiceti metrů, ale balón proletěl kolem Rusovovy pravé tyče.
56'
Tumma o pár vteřin později zboural Medveda. Slovan se posunul o několik desítek metrů kupředu a nyní už má k dispozici zajímavější standardku.
55'
Yann Yao fauloval Lukáše Pauschka. Tým Trnavy je po změně stran hodně nedisciplinovaný, takže nemůže nijak pomýšlet na zdramatizování zápasu.
54'
Čavrić rozběhl po lajně Medveda. Po něm hrál Dražić, ovšem diagonální pas k levému okraji velkého vápna obsazený Ratão nezužitkoval.
53'
Nonův centr byl odhlavičkován do bezpečí. Na pravé straně ještě chtěl pokračovat Myenty Abena, jenže se dostal s balónem za koncovou čáru.
52'
Turňa vystavil nedovolenou stopku Rafaelu Ratãovi. Standardní situace ve prospěch Slovanu se poměrně rychle množí.
51'
Od Slovanu to bylo na pravém kraji hřišitě hodně překombinované. Dejan Dražić byl dokonce chycen hostující obranou do postavení mimo hru.
50'
Nově příchozí Dejan Dražić udělal na Izuchukwuovi rohový kop, s jehož rozehrávkou Nono v žádném případě nepospíchá.
49'
Důležitý zákrok Vasila Božikova, který nepustil Mikovićův pas za obranu, kam už si sbíhal Erik Pačinda.
48'
Čavrić přepadl přes nohy Vláska. Standardku z dálky zrealizoval Nono, nicméně zvolil přihrávku ke středovému kruhu.
47'
Pačinda byl v souboji zezadu přistrčený. Spartak rozehrál do krátké kombinace, při které se ocitl pod tlakem napadajícího soupeře.
46'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dávid Strelec, přichází Dejan Dražić.
46'
Rozhodčí Glova nic nenastavil a ukončil první půli, se kterou musí na straně Slovanu panovat maximální spokojenost. Slovan vycházel ze zabezpečené obrany, se kterou si s míčem hrající Trnava neporadila. Ve třinácté minutě se domácím vyplatila sázka na rychlý protiútok, jenž po centru Ratãaa uklidil do brány Medved. O necelých deset minut vedlo mužstvo z hlavního města Slovenska už 2:0, když Rusov nestačil na skvěle kopnutý přímák Nona. Až později se osmělil i Spartak, jenže Greif tři střely zpoza vápna nepodcenil.
45'
45'
Pačinda byl napravo od pokutového území resolutně zakřižován De Marcem. Ten si počínal tak šikovně, že zajistil další odkop od branky Slovanu.
44'
Anthony Izuchukwu sebral výkop Greifa a pozval do hry svého vlastního brankáře, kterým je sedmadvacetiletý Dobrivoj Rusov.
43'
Yann Yao neměl klid na zpracování dlouhého pasu. Balón přes něj propadl až za koncovou čáru, což značí rozehrávku Greifa.
41'
Aleksandar Čavrić sklepl vysoký centr Medveda směrem k aktivnímu Ratãovi, který si ale pomohl nedovoleným zákrokem.
40'
Jeden z hráčů Trnavy pokazil přihrávku na obranné polovině. Míč letěl na Ratãa, který bez přípravy pálil z dálky a pořádně protáhl Rusova, který vyškrábl letící projektil na roh.
39'
Třetí střela Spartaku v rozmezí několika málo minut. Po Pačindovi a Vlaska pálil z delší vzdálenosti i Bukata, ale míč proletěl vedle pravé tyče Dominika Greifa.
38'
De Marco se dostal s míčem do autu, kde ho nesportovně zakopl na střídačku. Hlavní sudí reagoval vytažením žluté karty.
38'
Rychlá souhra Trnavy vyvrcholila přihrávkou Mikoviće na Vlaska, jehož prudká střela už musela zasahujícího Greifa trochu štípnout na dlaních.
37'
Strelcova přihrávka z prvního doteku minula plánovaného adresáta Pauschka. Netrvalo ale dlouho a domácí si získali balón nazpátek.
36'
Útočník Pačinda se na chvíli zjevil v křídelním prostoru, jenomže zprava nasměroval míč jen na střechu Greifovy brány.
35'
První střela na branku nezpůsobila pro Greifa žádnou těžkou práci. Pačinda vystřelil z dálky směrem k jeho levé tyči, jenže tomu chyběla potřebná razance.
34'
Přenesení hry na pravou stranu bylo pro Turňu nechytatelné. Míč vycestoval do zámezí a zpět do pole jej uvede Dominik Greif.
33'
Hosté marně hledají nějakou skulinku v dobře fungující obraně Slovanu. Kombinace na pětačtyřiceti metrech od branky Greifa z klidu určitě nevyvede.
31'
Byl to centr na přední tyč, kde sice byl Čavrić, ale balón směrem mezi tyče nepřesměroval. Po zásahu Mikoviće už vhazuje Turňa.
30'
Yusuf Bamidele Isa vedle hostující šestnáctky podrazil De Marca. O rozehrávku standardní situace se postará Nono.
29'
Medvedovi se nepovedlo sklepnout vysoký nákop na Strelce. Spartakovci se opět nedostali do bezpečí a budou muset řešit vhazování De Marca.
28'
De Marco si na levé lajně zpracoval těžký míč. Centr v jeho podání nebezpečný nebyl, nicméně domácí pokračují autem Pauschka.
27'
Vlaskův centr na zadní tyč se od hráčů Slovanu odrazil na další roh. Prvně jmenovaný kopal přímo do malého vápna, ale střela na branku z toho opět nebyla.
26'
Chytře rozehraný roh Slovan ubránil, jenže kvůli nedovolenému skluzu Nona na Bukatu zůstává v blízkosti Dominika Greifa.
25'
Zablokovaný centr Mikoviće znamená výhodu rohového kopu pro mužstvo z Trnavy.
24'
Nechytatelná přihrávka pro Turňu. De Marco vhazoval z útočné poloviny Slovanu, ale sám u levé postranní čáry balón ztratil.
22'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Obhájce titulu si jde za vítězstvím v derby! O přímý kop z nějakých jednadvaceti metrů se postaral NONO, který kopal ze svého pohledu k levé tyči. Rusov se k ní odrazil, ale balón do bezpečí nevytěsnil.
21'
Martin Miković tak dlouho protestoval proti výroku Glovy, až si vykoledoval zbytečnou žlutou kartu.
20'
Čavrić přihrával do prostoru nikoho, ovšem hlavní rozhodčí k jeho radosti dopískl faul Mikoviće. Slovan má k dispozici nebezpečný trestňák.
19'
Nono byl u vlastního vápna faulován Bukatou, který byl okamžitě smířen s odpískaným přestupkem.
18'
Slovan vychází ze zabezpečné obrany. Hráči Trnavy se přes zformovaný blok nemohou dostat.
17'
Grič v ponechané výhodě spoléhal na pomoc od Matúše Turni, kterého čistě a rychle odzbrojil vracející se Rafael Ratão. Následuje aut De Marca.
16'
Yusuf Bamidele Isa podrazil De Marca, který se hodně ztěžka zvedá zpět na nohy. Ošetřovat se přesto nebude.
15'
Trnava rychle ztratila míč nepřesným pasem k pravé postranní čáře, kde se v neřešitelné situaci ocitl krajní obránce Matúš Turňa.
13'
Domácí jdou ve třinácté minutě do vedení! Půlka gólu jde za Rafaelem Ratãem, který zleva famózně odcentroval a nachystal ŽANU MEDVEDOVI naprosto rutinní zakončení, proti kterému byl Rusov bez šance. Stoperské duo slovinského hráče vůbec nepokrylo.
13'
Yann Yao se dotkl míče rukou, do které jej trefil Abena. Slovan získává více klidu na rozehrávku z obrany.
12'
Až na brzkou šanci Ratãa je to velmi poklidný úvod zápasu. V posledních minutách je každopádně více na míči Spartak.
11'
Nedved byl ve středovém kruhu zezadu faulován Tummou. Chvíli předtím se nezdařila souhra mezi Yaem a Pačindou.
10'
Turňa ve snaze odcentrovat napálil De Marca. Sám pak vhodil míč zpět do hry, jenže ve finále byl zdvojený. Ratão odkopl míč na půlku, odkud přišla nepřesná nahrávka Pačindy.
9'
Trnava se neprokombinovala přes zahuštěný střed hřiště. Záhy ale dostala další šanci k postupné kombinaci mezi obránci.
8'
Ján Vlasko nakopával balón k levém okraji velkého vápna, nicméně defenziva Slovanu nastalou situaci s jistotou vyřešila.
7'
Yao byl v důrazném souboji faulován Abenou, takže Trnava bude rozehrávat premiérovou standardní situaci. Na přímou střelu to asi nebude.
6'
Úplné ticho na Tehelném poli není. O atmosféru se však starají jen reproduktory, ze kterých jdou slyšet chorály bratislavských fanoušků.
5'
Ratão se pokusil o centr, který nenašel žádné hráče ve světle modrém. Akce definitivně skončila nepřesným pasem Pauschka.
3'
Nařízený roh zrealizoval Dávid Strelec, ale trnavská obrana dokázala po menším zmatku odkopnout míč do bezpečí.
2'
Velmi brzká šance pro Slovan! Rafael Ratão přebral míč od Strelce a střelou z levé strany poprvé otestoval pozornost Dobrivoje Rusova.
1'
Po úvodním hvizdu následuje půlminutový protest proti přísným restrikcím. Nejen fotbalové kluby poukazují na to, že je slovenský sport v existenčním ohrožení.
1'
Oba týmy vítá na hrací ploše nápis „Slovenský šport R.I.P.!“, který reaguje na přísná hygienická opatření. Právě kvůli nim se dnešní velké derby hraje před prázdným hledištěm.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Abena, Božikov (C), De Marco – Nono, de Kamps – Čavrić, Strelec, Ratão – Medved.
Náhradníci: Ružinský – Ožbolt, Moha, Daniel, Bajrić, Lovat, Dražić.

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Turňa, Tumma, Izuchukwu, Miković – Bukata, Grič – Bamidele Isa, Vlasko, Yao – Pačinda.
Náhradníci: Kamenár – Mihal, Jónsson, Kóša, Saymon, Alves, Savvidis.

Rozhodčí: Glova – Hrčka, Hrmo.
Kvůli přísným vládním opatřením se celého zápasu může účastnit jen 500 osob. Tradiční derby se tak musí obejít bez tradičně skvělé kulisy.
11.07.2020 Slovan – Trnava 0:0
16.02.2020 Trnava – Slovan 0:0
15.09.2019 Slovan – Trnava 2:0
03.03.2019 Slovan – Trnava 2:0
29.09.2018 Trnava – Slovan 1:2.
FC Spartak Trnava

Čtvrtý tým loňské sezóny měl velmi dobrý vstup do nového ročníku, který začal jen tři týdny po tom předchozím. Spartak vyhrál v Michalovcích 2:0 a pak nezaváhal ani na svém hřišti proti Ružomberoku, jenž porazil 3:1. Po remíze 1:1 s Pohronie už to taková sláva nebyla. Trnava prohrála 2:1 s Dunajskou Stredou a o sedm dní později 0:2 doma proti Seredi. V pohárovém utkání proti Malženicím už Spartak nezaváhal a odvezl si vcelku povinné vítězství 3:0. Ve Fortuna lize mu přes tři bodové ztráty patří solidní čtvrté místo, z něhož ztrácí jen dva body na druhý Slovan a třetí Žilinu.
ŠK Slovan Bratislava

Slovanisti museli hned v úvodu sezóny překousnout frustraci z toho, že nemohli zabojovat o postup do druhého předkola Ligy mistrů. První dvě ligová kola bratislavskému týmu ale vyšla na jedničku, zápasy s Nitrou i Michalovcemi skončily výhrou 5:0. První klopýtnutí přišlo až s prohrou 1:2 ve Zlatých Moravcích, kterou však Slovan napravil tříbodovou výhrou 2:1 s Trenčínem. V tabulce je Slovan druhý se ztrátou šesti bodů na Dunajskou Stredu, oproti které má zápas k dobru. Premiéru na trenérském postu si dnes odbude slovinský kouč Darko Milanič, který nahradil Jána Kozáka mladšího.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestého kola slovenské Fortuna ligy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na šlágr mezi Slovanem Bratislava a Spartakem Trnava!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.